Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Nemoralna ponuda

Go down 
+9
Annabel Lee
wanderer
GaGa
InaNNaa
Armin od Irima
Remke
floridana
Alpha
Fantom
13 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Nemoralna ponuda Empty
PostajNaslov: Nemoralna ponuda   Nemoralna ponuda Icon_minitimesri srp 21, 2010 12:39 pm

Vjerujem da su mnogi gledali ovaj film sa Robertom Redfordom i Demi Moore u glavnim ulogama.

Ukratko:


David Murphy (Woody Harrelson) i Diana (Demi Moore) sretno su zaljubljeni bracni partneri cija veza pociva na iskrenoj, bezuvjetnoj ljubavi. Ona trguje nekretninama, a on je arhitekt u usponu.

Nastojeci ostvariti san zaduzuju se i kupuju zemljiste ne bi li tako sagradili kucu iz snova no recesija im remeti planove. U nemogucnosti da financiraju izgradnju i nastave sa otplatom kredita razmisljaju kako prikupiti dodatna financijska sredstva.

Dobivaju pozajmice od Davidovog oca no to nije ni priblizno dovoljno za otplatu duga od 50 000 USD. Odlucuju okusati srecu te odlaze iz Los Angelesa u Las Vegas trazeci izlaz u igrama na srecu. Pocetnicka sreca ne traje dugo sto ih dovodi na pocetak puta i na rub ocaja.

Tada na scenu stupa milijunas (Robert Redford) kojem Diana zapne za oko nakon cega izlaze svoju nemoralnu ponudu - milijun dolara za jednu noc.Nemoralna ponuda 524555

Da li i vi smatrate da je ovo nemoralna ponuda...???
Da li bi pristali na ovu nemoralnu ponudu i kako bi regovali na to da vam
neko ponudi milijun dolara za jednu noc...???Nemoralna ponuda 888361

Da li se ova ponuda moze uopste svrstati u nesto nemoralno...???


Moram da dodam i jedan vic koji moze pomoci u razumjevanju ove nemoralnosti:

Pita momak curu da li bi sa njim spavala za recimo 100.000 eura.
Ona razmislja i kaze da mozda i bi.
On je ponovo pita a da li bi spavala sa mnom za 100 evra..?
Ona ga samo ljutito pogleda i kaze,pa sta ti mislis ko sam ja!!!Nemoralna ponuda 524555
On kaze,to smo utvrdili sad se samo cijenkamo...Nemoralna ponuda 64658

Zakljucak: 100:000 tisuca eura je OK tj. moralno a 100 eura je nemoralna ponuda...Nemoralna ponuda 119369


Izvolite,da cujem vase misljenje...???
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Nemoralna ponuda Empty
PostajNaslov: Re: Nemoralna ponuda   Nemoralna ponuda Icon_minitimesri srp 21, 2010 2:12 pm

Jok, to je moralna ponuda. Zato se film zove "Moralna ponuda" i zato je poanta vica da je cura zapravo djevica.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Nemoralna ponuda Empty
PostajNaslov: Re: Nemoralna ponuda   Nemoralna ponuda Icon_minitimesri srp 21, 2010 7:53 pm

postavimo paralelno obrnutu situaciju. muž dobije ponudu od bogatašice da provede noć s njom za milijun dolara. da li bi odluke bile jednako teške?
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Nemoralna ponuda Empty
PostajNaslov: Re: Nemoralna ponuda   Nemoralna ponuda Icon_minitimesri srp 21, 2010 10:42 pm

Da Flo,odluke bi bile u oba slucaja teske.
Pitanje je da li je nemoralno nekome ponuditi milijun dolara za jednu uslugu koja se moze podvesti i pod poslovnu jer
ako cemo gledati objektivno,prostitucija je najstariji zanat.
Da li je nemoralno nekome rijesiti sve zivotne probleme jednom uslugom koju konzervativna zajednica moze javno da kritikuje a izmedju cetiri zida je u osnovi podrzava ali samo
pod uslovom da se to njima licno desi...Nemoralna ponuda 888361
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Nemoralna ponuda Empty
PostajNaslov: Re: Nemoralna ponuda   Nemoralna ponuda Icon_minitimesri srp 21, 2010 10:59 pm

Kad bi ti to neko ponudio (eto recimo neka zgodna bogatasica) jel bi bilo od mene nemoralno pitati 2 noci za 2 milijuna?
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Nemoralna ponuda Empty
PostajNaslov: Re: Nemoralna ponuda   Nemoralna ponuda Icon_minitimesri srp 21, 2010 11:17 pm

ponuda ko ponuda, čista trgovina. ona je samo besramna, direktna, bez zakulisnih igara, svim sudionicima jasna. i kao takva nije nemoralna. po mom mišljenju ona je više nemoralna u tome šta se ponuđač pokušava miešati u brak, jer je sasvim sigurno da bi u slučaju da pristanu to imalo dalekosežne posljedice po njihovu vezu. ponuđač se može uvijek vaditi i na to da je odluka njihova, ali se ne može u potpunosti oprati od sudjelovanja.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Nemoralna ponuda Empty
PostajNaslov: Re: Nemoralna ponuda   Nemoralna ponuda Icon_minitimesri srp 21, 2010 11:20 pm

Remke je napisao/la:
Kad bi ti to neko ponudio (eto recimo neka zgodna bogatasica) jel bi bilo od mene nemoralno pitati 2 noci za 2 milijuna?

cerek ne bi. samo je pitanje šta bi ti žena rekla na to cerek
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Nemoralna ponuda Empty
PostajNaslov: Re: Nemoralna ponuda   Nemoralna ponuda Icon_minitimesri srp 21, 2010 11:37 pm

floridana je napisao/la:
ponuda ko ponuda, čista trgovina. ona je samo besramna, direktna, bez zakulisnih igara, svim sudionicima jasna. i kao takva nije nemoralna. po mom mišljenju ona je više nemoralna u tome šta se ponuđač pokušava miešati u brak, jer je sasvim sigurno da bi u slučaju da pristanu to imalo dalekosežne posljedice po njihovu vezu. ponuđač se može uvijek vaditi i na to da je odluka njihova, ali se ne može u potpunosti oprati od sudjelovanja.

Pa obzirom na materijalne vrijednosti koje su svete kako za crkvu tako i za
obicno pucanstvo moramo priznati da je novac bitniji od veze jer bez novca
nema ni veze.
Od ljubavi se ne zivi.Nemoralna ponuda 888361
Ljubav traje tri dana a kada se nema novca veza puca i krivica se prebacuje kao
ping pong loptica od jednog do drugog supruznika.
Valjda mi ozenjeni i udani to vrlo dobro znamo...
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Nemoralna ponuda Empty
PostajNaslov: Re: Nemoralna ponuda   Nemoralna ponuda Icon_minitimesri srp 21, 2010 11:49 pm

pa eto ti gori su imali vezu ali nisu imali kuću iz snova. mogli su oni imati iskrenu i punu ljubavi vezu i u podstanarskom stanu. nije im bila potriba za milijun dolara ako ćemo pravo. ali ne, oni bi sve sad i odmah, a onda nek se kurvaju kava ko ih jebe.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Nemoralna ponuda Empty
PostajNaslov: Re: Nemoralna ponuda   Nemoralna ponuda Icon_minitimečet srp 22, 2010 12:15 am

Slazem se sa tobom Flo,nebih imao ovom tvom zadnjem postu nista ni dodati ni oduzeti...Nemoralna ponuda 657146
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Nemoralna ponuda Empty
PostajNaslov: Re: Nemoralna ponuda   Nemoralna ponuda Icon_minitimečet srp 22, 2010 10:08 am

Da bez novca nema ljubavi onda ne bi ni sirotinje bilo jer bi vec odavno 'izumrli'.

A nemoralna ponuda je zato jer nije isto prodavat auto ili svoje tijelo tj. sebe. Da je to isto i da je to samo poslovna odluka onda onaj vic u uvodu ne bi bio smjesan. A smjesan je. Da je to isto onda se ljudi ne bi razvodili nakon prevare partnera niti bi bio snimljen film o temi o kojoj je snimljen. Ocito da to nije samo poslovna odluka i ocito da to nije tek tako. Mislim da cak i u verziji da ona nije u braku/vezi i da joj netko ponudi novce za sex i dalje bi bila nemoralna ponuda samo sto bi u tom slucaju ona i samo ona bila upletena u sve to i ne bi povrijedila nikog osim sebe (eventualno).

_________________
Respect
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Nemoralna ponuda Empty
PostajNaslov: Re: Nemoralna ponuda   Nemoralna ponuda Icon_minitimečet srp 22, 2010 10:54 am

vic govori o granicama moralnost. ljudi se drže moralnosti ali kad dobiju bezobrazno dobru i neodoljivu ponudu onda se granice pomiču. pitanje je cijene. još ako rabota ostane između četiri zida tim bolje. a prodavati tijelo za seks meni nije ništa nemoralnije ili moralnije od prodavanje tijela za medicinske eksperimente ili prodavanje organa. potražnja će uvijek postojati a time i oni koju su je voljni za određenu cijenu zadovoljiti.
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Nemoralna ponuda Empty
PostajNaslov: Re: Nemoralna ponuda   Nemoralna ponuda Icon_minitimečet srp 22, 2010 11:00 am

Da meni netko ponudi tolike novce, prihvatio bih, ali pošto su šanse da će se to dogoditi manje od šanse da Zemlja upravo sad eksplodira, nemam se zašto brinuti... lol!

EDIT: Zemlja nije eksplodirala... XD


Zadnja promjena: Armin od Irima; čet srp 22, 2010 11:03 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Nemoralna ponuda Empty
PostajNaslov: Re: Nemoralna ponuda   Nemoralna ponuda Icon_minitimečet srp 22, 2010 11:01 am

@Flo...Ljudi se zavaravaju. Jer kao sto vic kaze "ustanovili smo sto si, sad se samo cjenkamo" :P

Ima situacija kad su ljudi primorani na neke poteze i to ne smatram nemoralnim nego tragicinim, a nemoralno je bas ovo iz filma ili iz vica gdje se trazi kruha preko pogace.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Nemoralna ponuda Empty
PostajNaslov: Re: Nemoralna ponuda   Nemoralna ponuda Icon_minitimepet srp 23, 2010 6:13 pm

u pravu si Marice zubi
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 37
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

Nemoralna ponuda Empty
PostajNaslov: Re: Nemoralna ponuda   Nemoralna ponuda Icon_minitimepet srp 23, 2010 6:16 pm

to je stvar poštenja...
ali mislim da nitko od nas ne može 100% za sebe tvrditi da bi odbio takvu ponudu. nikad ne znaš na što te nužda može natjerat.
[Vrh] Go down
GaGa
PraGlodavac
GaGa


Female
Leo Broj postova : 723
Location : Novi Sad
Registration date : 28.12.2009

Nemoralna ponuda Empty
PostajNaslov: Re: Nemoralna ponuda   Nemoralna ponuda Icon_minitimened srp 25, 2010 1:01 am

ko je tu bio nemoralan ?

1. On sto je ponudio ?
2. Ona sto je prihvatila ?
3. Suprug koji je bio saglasan?



Citat :
Ima situacija kad su ljudi primorani na neke poteze i to ne smatram nemoralnim nego tragicinim

tragicno je verovati da si primoran na tako nesto i da je to jedino resenje
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Nemoralna ponuda Empty
PostajNaslov: Re: Nemoralna ponuda   Nemoralna ponuda Icon_minitimečet kol 05, 2010 1:38 am

Citat :
ko je tu bio nemoralan ?

1. On sto je ponudio ?
2. Ona sto je prihvatila ?
3. Suprug koji je bio saglasan?

Onaj tko to sa strane procjenjuje.
[Vrh] Go down
Annabel Lee
Riba
Annabel Lee


Female
Pisces Dog
Broj postova : 134
Age : 30
Location : Somewhere over the rainbow
Registration date : 31.07.2010

Nemoralna ponuda Empty
PostajNaslov: Re: Nemoralna ponuda   Nemoralna ponuda Icon_minitimečet kol 05, 2010 10:05 am

Ima jedna izreka, ne mogu tačno da je se sjetim, ali kaže nešto u fazonu: "Ne sudi o čovjeku dok ne prohodaš u njegovim cipelama".

I to je istina. Ko zna kroz šta ljudi prolaze u životu i na šta im život donosi, ako ništa drugo, koji su njihovi stavovi uopšte, i ko smo mi da o tome sudimo?

Ako taj neko smatra da je to uredu, i da je to sa njegove tačke gledišta moralna stvar (iako je besmisleno raspravljati o tome šta je moral jer je to totalno subjektivna stvar), onda ja nemam ništa protiv njega i tog njegovog postupka. Ja jednostavno tako razmišljam.

Možda se ni njemu ne sviđa nešto što ja radim ili mislim da bih uradila, ali to je njegovo lično mišljenje, i on meni može doći i reći "slušaj, JA LIČNO ne bih, ali to je tvoj život i tvoja odluka, i ja stojim uz tebe", i da se ja ne naljutim, zato što, ako ja stvarno smatram da je neka moja odluka ispravna, mene ni jedno mišljenje sa strane ne bi trebalo pokolebati.

Naravno, ovdje ne govorim o stvarima koje će nekog da oštete ili mu nanesu neku težu povredu :)
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Nemoralna ponuda Empty
PostajNaslov: Re: Nemoralna ponuda   Nemoralna ponuda Icon_minitimečet kol 05, 2010 10:33 am

da, to je to. moral je rastezljiv ko žvaka. ono šta je bilo nemoralno prije 100 godina danas je normalno i moralno.
po mome definicija moralnosti je sasvim jednostavna- Ne čini drugima ono što ne bi htio da drugi čine tebi. kad bi se toga držali onda nebi došlo do besmislenih osuda kao šta je homoseksualnost, prostitucija itd.
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Nemoralna ponuda Empty
PostajNaslov: Re: Nemoralna ponuda   Nemoralna ponuda Icon_minitimečet kol 05, 2010 2:50 pm

[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Nemoralna ponuda Empty
PostajNaslov: Re: Nemoralna ponuda   Nemoralna ponuda Icon_minitimečet kol 05, 2010 8:18 pm

Annabel Lee je napisao/la:
Ima jedna izreka, ne mogu tačno da je se sjetim, ali kaže nešto u fazonu: "Ne sudi o čovjeku dok ne prohodaš u njegovim cipelama".
To je stara indijanska poslovica koja kaže Ne sudi o čovjeku prije nego pređeš milju u njegovim cipelama. Slažem se s time da ne bi trebali osuđivati čovjeka, ali njegova djela možemo, to je ponekad dosta teško razlikovati. Ne bi se složio s vama da je moral rastezljiv ko žvaka, postoje vrijednosti koje nikad ne zastaruju i koje su uvijek cijenjene.
[Vrh] Go down
Annabel Lee
Riba
Annabel Lee


Female
Pisces Dog
Broj postova : 134
Age : 30
Location : Somewhere over the rainbow
Registration date : 31.07.2010

Nemoralna ponuda Empty
PostajNaslov: Re: Nemoralna ponuda   Nemoralna ponuda Icon_minitimepet kol 06, 2010 12:48 am

Da, ali to bi se više moglo smatrati nekim okvirima, a unutar tih okvira svašta može da se improvizuje, barem to mnogima polazi za rukom :)
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Nemoralna ponuda Empty
PostajNaslov: Re: Nemoralna ponuda   Nemoralna ponuda Icon_minitimepet kol 06, 2010 2:54 am

A što smo svi jako pametni ovako dok samo razglabamo, a nitko zapravo nema blage veze što i kako je kad se nađeš u takvoj situaciji. Ne znam ni ja pa ću radije prestati o "što bi bilo kad bi bilo".
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Nemoralna ponuda Empty
PostajNaslov: Re: Nemoralna ponuda   Nemoralna ponuda Icon_minitimepet kol 06, 2010 9:18 am

@Annabela sve se može relativizirati i tada sve može biti dopušteno ili pak nedopušteno, ovisno iz kojeg kuta gledaš, no ako tako na to gledaš ona su i ta moralna pravila nevažna. Ali to što to mnogima polazi za rukom ne znači da je to i ispravno :)

@Armin, ne znam za tebe, ali ja se i u RL-u nastojim ponašati korektno prema drugima, tako da ne razglabam bez veze.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Nemoralna ponuda Empty
PostajNaslov: Re: Nemoralna ponuda   Nemoralna ponuda Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Nemoralna ponuda
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Ljubav-
Forum(o)Bir: