Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Tradicionalno vještičarstvo

Go down 
+4
zvezda
Casper
Annabel Lee
MaTT
8 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
MaTT
Višestanični organizam



Male
Leo Pig
Broj postova : 37
Age : 28
Registration date : 02.08.2010

Tradicionalno vještičarstvo Empty
PostajNaslov: Tradicionalno vještičarstvo   Tradicionalno vještičarstvo Icon_minitimesri kol 11, 2010 1:12 am

Puno sam čitao o wicci i o wicca vješticama. Znam da one koriste razne predmete kao što su athame, štašić, svijeće, pentagram, metlu, kotao, rune, tarot...često oformljuju kovene, izvode rituale, slave shabate, vjeruju u velikog boga i boginju, koriste krug... Siguran sam da naše pra-pra bake nisu imale svijeće u boji i sve ostale predmete pa me zanima što su one koristile u svom magijskom radu, koje predmete, biljke, da li su izvodile rituale (on s krugom, incesom, kolačima, vinom...), u što su vjerovale, da li su imale neke posebne blagdane kao shabate. Gdje god naiđem na pojam tradicionalno vještičarstvo uvijek pišu legende i priče, a mene zanima čime su se one stvarno bavile. Pomoglo bi ako netko iskusan može usporediti moderno i tradicionalno vještičarstvo i reči koje je njemu bolje itd.
[Vrh] Go down
Annabel Lee
Riba
Annabel Lee


Female
Pisces Dog
Broj postova : 134
Age : 30
Location : Somewhere over the rainbow
Registration date : 31.07.2010

Tradicionalno vještičarstvo Empty
PostajNaslov: Re: Tradicionalno vještičarstvo   Tradicionalno vještičarstvo Icon_minitimesri kol 11, 2010 1:17 pm

Imaš u podforumu "Duhovnost" temu Wicca, pa tamo možeš da pročitaš sve što te zanima :)
[Vrh] Go down
MaTT
Višestanični organizam



Male
Leo Pig
Broj postova : 37
Age : 28
Registration date : 02.08.2010

Tradicionalno vještičarstvo Empty
PostajNaslov: Re: Tradicionalno vještičarstvo   Tradicionalno vještičarstvo Icon_minitimečet kol 12, 2010 1:53 am

Ali tamo piše samo o Wicci, a ne o tradicionalnom vještičarstvu.
[Vrh] Go down
Annabel Lee
Riba
Annabel Lee


Female
Pisces Dog
Broj postova : 134
Age : 30
Location : Somewhere over the rainbow
Registration date : 31.07.2010

Tradicionalno vještičarstvo Empty
PostajNaslov: Re: Tradicionalno vještičarstvo   Tradicionalno vještičarstvo Icon_minitimečet kol 12, 2010 11:25 am

Ahaaaaa, ja sam po onim riječima na početku tvog posta skontala da tebe zanima Wicca... Pod tradicionalno vještičarstvo misliš na nešto kao što je vlaška magija, na primjer?

Mislim da je vještičarstvo, u tom smislu u kojem se ti zanimaš za to, više "vještina" nego što je religija, pošto pitaš u šta su vjerovale i da li su imale neke posebne praznike. Mislim da to da li ćeš da se baviš vještičarstvom i magijom apsolutno nema veze s tim da li pripadaš nekoj religiji i kojoj, negdje u temi Wicca sam naletjela na post u kojem piše da postoji dosta ljudi koji se izjašnjavaju kao pripadnici Wicce i hrišćanstva, znači rade rituale, slave praznike, i u nedelju odu na liturgiju/misu u crkvu. Isto važi i za sve druge religije, tako da mislim da magiju i religiju ne treba miješati :)
[Vrh] Go down
MaTT
Višestanični organizam



Male
Leo Pig
Broj postova : 37
Age : 28
Registration date : 02.08.2010

Tradicionalno vještičarstvo Empty
PostajNaslov: Re: Tradicionalno vještičarstvo   Tradicionalno vještičarstvo Icon_minitimečet kol 12, 2010 1:06 pm

Da mene zanima više kao vještina, samo sam mislio da su one isto imale neke blagdane jer se još u srednjem vjeku spominju shabati, znači da su ti blagdani nastali puno prije wicce. Isto ima ona legenda da su se vještice sastojale na Griču pa sam mislio da je to neka vrsta shabata. Ali ne shvačam što su koristile u magičnom radu, koje predmete itd.
[Vrh] Go down
Annabel Lee
Riba
Annabel Lee


Female
Pisces Dog
Broj postova : 134
Age : 30
Location : Somewhere over the rainbow
Registration date : 31.07.2010

Tradicionalno vještičarstvo Empty
PostajNaslov: Re: Tradicionalno vještičarstvo   Tradicionalno vještičarstvo Icon_minitimečet kol 12, 2010 1:46 pm

Pa snalazile su se kako su znale i umjele :D

Mislim, koliko ja znam o magijama i sličnim stvarima koje su stare babe po selima radile (tad je to uglavnom tako išlo), koristile su razne vode (izvorske, vode u kojima su mrtvaci okupani, vode prokuhane u ponoć, bunarske vode sa tog i tog mjesta i slično), kosu, ljuske od jajeta, vosak, puževe kućice, plećke crne mačke, krila šišmiša, puževe kućice, donji veš zaturen ispod WC šolje ili kade (to su žene radile da bi oslijepile muža kod očiju, tj da bi mogle da švrljaju i varaju okolo a da on misli da su mu one vjerne i poslušne), onda olovo (za salijevanje strave), i tako, bliže i dalje. Koristilo se sve što je moglo za nešto da posluži :D

Meni je veća misterija te njihove bajalice i riječi koje su izgovarale prilikom tih rituala (da ih tako nazovem) :)

Mislim da nisu koristile bodeže, svijeće u boji (samo znam da se bijela svijeća koristila za istjerivanje zlih duhova iz kuće, ali tu svijeću je svako mogao da napravi sam), kaleže i slično, ali bez obzira na to izgleda da im je ta magija itekako uspijevala.

A što se tiče okupljanja na neke dane ili tome sličnog, to više zalazi u paganizam i razna vjerovanja nego u magiju :)
[Vrh] Go down
MaTT
Višestanični organizam



Male
Leo Pig
Broj postova : 37
Age : 28
Registration date : 02.08.2010

Tradicionalno vještičarstvo Empty
PostajNaslov: Re: Tradicionalno vještičarstvo   Tradicionalno vještičarstvo Icon_minitimečet kol 12, 2010 3:53 pm

A da li su imala neka pravila kao npr. kod wicca rituala ili su izmišljale i radile po svome. Ne znam recimo za čaroliju privlačenja novca (samo primjer) da li im je trebalo nešto posebno ili je vještica rekla "Mislim da če mi za tu čaroliju dobro doči puževa kućica". U glavnom da li su radile po nekim pravilima. Ako se ne varam ovo što si ti napisala je iz vlaške magije. Ja sam čuo da je to vrsta crne magije i da se pomoču nje bacaju uroci.
[Vrh] Go down
Annabel Lee
Riba
Annabel Lee


Female
Pisces Dog
Broj postova : 134
Age : 30
Location : Somewhere over the rainbow
Registration date : 31.07.2010

Tradicionalno vještičarstvo Empty
PostajNaslov: Re: Tradicionalno vještičarstvo   Tradicionalno vještičarstvo Icon_minitimečet kol 12, 2010 9:45 pm

Dobro si pogodio, o vlaškoj magiji sam čitala nedavno pa sam uzela primjere odatle, prvih sam ih se sjetila :D

Ali ne slažem se da je to isključivo crna magija, zato što imaju i rituale za pozitivne stvari, recimo mačija plećka je bila najjača zaštita od zlih sila, a ukoliko je neki par želio da se zaštiti od iskušenja nevjerstva trebali bi da nađu puževe blizance (puževi koji nose dvije sljepljene kućice) i jednog slijepog miša, i onda slijepom mišu odsjeku vrhove krila ali skroz mali dio, da bi mogao i dalje da leti, i onda svako po jedan vrh ubaci u jedan otvor kućice (muškarci na desnu stranu a žene na lijevu, ako se ne varam) i zaliju voskom. Onda taj vosak probuše tako da se može provući lančić i nose to kao amajliju, mada ne znam ko bi danas nosio puževu kućicu punu voska i krila slijepog miša oko vrata zubi

Ali to su neki primjeri bijele magije, tako da mislim da vlaška magija nije samo crna magija. A bacanja uroka imaš svuda, tako da se ne možeš orjentisati samo prema tome...

Sad, što se nekih "pravila" tiče, mislim da postoji unaprijed određen spisak (da tako nazovem) sastojaka, tj stvari koje će da im trebaju za taj ritual, a da neke riječi ili bajalice izmišljaju same. Mislim da je slično kao i u wicci, imaš recimo određenu boju svijeća koja se koristi za određen praznik, ali ti sam sastavljaš ono što ćeš da izgovaraš tokom rituala :)
[Vrh] Go down
MaTT
Višestanični organizam



Male
Leo Pig
Broj postova : 37
Age : 28
Registration date : 02.08.2010

Tradicionalno vještičarstvo Empty
PostajNaslov: Re: Tradicionalno vještičarstvo   Tradicionalno vještičarstvo Icon_minitimepet kol 13, 2010 2:44 am

Aha hvala. Naišao sam na pojam kuhinjske vještice. Pretpostavljam da to ima veze s tradicionalnim vještičarstvom. Ako netko zna neka napiše malo više o tome, lijepo mi to zvuči kuhinjske vještice Tradicionalno vještičarstvo 295661.
[Vrh] Go down
MaTT
Višestanični organizam



Male
Leo Pig
Broj postova : 37
Age : 28
Registration date : 02.08.2010

Tradicionalno vještičarstvo Empty
PostajNaslov: Re: Tradicionalno vještičarstvo   Tradicionalno vještičarstvo Icon_minitimesub kol 14, 2010 2:22 pm

Ajde ljudi uključite se malo u raspravu!!!
[Vrh] Go down
Casper
Dinosaur
Casper


Male
Scorpio Snake
Broj postova : 305
Age : 46
Location : Croatia
Registration date : 10.02.2009

Tradicionalno vještičarstvo Empty
PostajNaslov: Re: Tradicionalno vještičarstvo   Tradicionalno vještičarstvo Icon_minitimesub kol 14, 2010 3:10 pm

Wicca kult nije samo vješticarenje nego i neopaganska religija koja je priznata danas u svijetu.
Osnovna moralna nacela wicce i Zakonu trostrukog,koja i objavom kaže"CINI ŠTO TE VOLJA,SAMO DA NIJE ZLO"
Zakon trostrukog je jasniji i kaže da sve što uèinite vam se vracca trostruko,otud i veliki poticaj da se radi dobro..
Rituali Wicce se održavaju na Sabate i Ezbate.
Tada se tokom cijele osmosruke keltske godine na dan-ravnodnevnica,kratkodnevnica i dugodnevnica održavaju drevni festivali vatre
kojima se obilježava smijena godišnjih doba.
U ovom kultu ima pripadnika koji sebe smatraju vješticama-oni su veza izmedju muškaraca i žena koji su vijekovima cuvali ono što se danas smatra najstarijom religijom na svijetu.
Mnogi od njih bacaju cini za srecu,sklad,izljecenje,kojima pojedinci ili grupe ostvaruju neku moc.
Vecina ovog kulta obožava jednu od formi "Velike Majke"i njenog pratioca rogatog Boga Pana.
Rogati Bog i Boginja Majka su kreativni muški i ženski princip,nisu u suprotnosti vec neophodni djelovi jedne cjeline.
Bog Pan-po jednoj utjecajnoj filozofskoj školi koja vezuje wicca kult za najranije oblike magijskih i vjerskih rituala,Rogati bog koji se razvio iz ranijeg boga stada i koji je kao i njegovi sljedbenici prikazivan sa rogovima na glavi i životinjskoj koži i dobio je svoje ime"Pan"iz latinske rijeci "Paganus"
koja na latinskom oznacava ljude koji su živjeli izvan gradova.
Po ovoj teoriji prvo ritualno obožavanje zemlje pocelo je još kada su ljudi palili srekove grancice u svojim pecinama,
tadašnji vracevi nosili su rogove i životinjsko krzno kako bi kroz svoje rituale obezbijedili dobar ulov.
Obožavanje Velike Majke potice iz koncepta majke zemlje i majke mjeseca.
One predstavljaju izvor plodnosti,radjanja i smrti te ponovnog rodjenja sve dok se nisu sjedinile u Boginju žita.
Ovi tradicija se prenosila kroz naraštaje u tajnosti,da bi se izbjegli progoni nepovjerljive okoline.

Ovo sam našao na ezoterica.net, u vještičarenje se ne razumijem niti me privlači
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Tradicionalno vještičarstvo Empty
PostajNaslov: Re: Tradicionalno vještičarstvo   Tradicionalno vještičarstvo Icon_minitimened kol 15, 2010 2:47 am

Ma, možeš da koristiš bilo šta, sve dok se usmeravaš tamo gde ti je namera!
Ako želiš da pokreneš npr. element vode zarad nekakvog rada sa emocijama, uzeeš vodu ili nešto što je vezano za nju, koristiti zapad jer joj pripada, odrediti analogno vreme, boje, forme, itd, itd... Trebaju ti samo neka osnovna znanja, ostalo posle možeš raditi po osećaju... Naravno, tu su i oprpbani rituali koji su dobri, pa ih nema potrebe menjati, stvar ukusa... To ti je kao što je i svaka molitva dobra, ali 99% ljudi će ipak izgovarati "Oče naš"... itd, itd... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
MaTT
Višestanični organizam



Male
Leo Pig
Broj postova : 37
Age : 28
Registration date : 02.08.2010

Tradicionalno vještičarstvo Empty
PostajNaslov: Re: Tradicionalno vještičarstvo   Tradicionalno vještičarstvo Icon_minitimepon kol 16, 2010 1:40 am

zvezda je napisao/la:
Ma, možeš da koristiš bilo šta, sve dok se usmeravaš tamo gde ti je namera!
Ako želiš da pokreneš npr. element vode zarad nekakvog rada sa emocijama, uzeeš vodu ili nešto što je vezano za nju, koristiti zapad jer joj pripada, odrediti analogno vreme, boje, forme, itd, itd... Trebaju ti samo neka osnovna znanja, ostalo posle možeš raditi po osećaju... naš"... itd, itd... *
Zato mi se sviđa tradicionalno vještičarstvo jer nema neka kruta pravila nego svatko radi po osječaju. No ipak neke se osnovne stvari moraju znati. Sada pokušavam doznati barem ono osnovnu o tradicionalnom v ali na hrvatskom jeziku o tomu ima malo što je sramota jer smo zemlja s dugom i raznolikom vještičjom baštinom. Evo link jednog foruma o tradicionalnom vještičarstvu (naravno na engleskom jeziku) http://www.traditionalwitchcraft.net/ nadam se da če pomoći onima koje zanima tradicionalno v. Forum je jako zanimljiv i ima puno informacija. Mislio sam kako bi bilo dobro da netko iskusniji koji je več duže u tradicionalnom v napravi sličan forum na hrvatskom jeziku po uzoru na ovaj. Inače Wicca mi se ne sviđa jer mislim da su u njoj izmješani i istočnjački i zapadnjački načini i još puno vrsta magije, jako je izkomercjalizirana i mislim da postaje vodeča kao krščanstvo u monoteističkim religijama. Isto tako mislim da je sav taj pribor izmišljen da bi se što više stvari kupovalo, a zašto nebi bio dobar kuhinjski nož nego se mora kupiti athame od 500 kn i sada mi vi pričajte o nematerijalizmu i duhovnosti. Ovo je samo moje mišljenje i nisam nikoga htio uvrjediti .
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Tradicionalno vještičarstvo Empty
PostajNaslov: Re: Tradicionalno vještičarstvo   Tradicionalno vještičarstvo Icon_minitimepon kol 16, 2010 1:46 am

Svaki nož ili lepeza su podjednako dobri da predstave element vazduha. Sprovede se ritual posvećivanja i mogu se koristiti. Sve ostalo je samo stvar ukusa... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
MaTT
Višestanični organizam



Male
Leo Pig
Broj postova : 37
Age : 28
Registration date : 02.08.2010

Tradicionalno vještičarstvo Empty
PostajNaslov: Re: Tradicionalno vještičarstvo   Tradicionalno vještičarstvo Icon_minitimeuto kol 17, 2010 10:07 pm

Zna li netko neku dobru knjigu o tradicionalnom vještičarstvu za početnike koja na jednostavan način objašnjava osnove?
[Vrh] Go down
MaTT
Višestanični organizam



Male
Leo Pig
Broj postova : 37
Age : 28
Registration date : 02.08.2010

Tradicionalno vještičarstvo Empty
PostajNaslov: Re: Tradicionalno vještičarstvo   Tradicionalno vještičarstvo Icon_minitimepet kol 20, 2010 5:22 pm

Da li je istina da su tradicionalne vještic moćnije od wicca vještica, to sam negdje pročitao? Da li tradicionalne vještice slave šabate i zašto se negdje nazivaju crni šabati?
[Vrh] Go down
ukiss
Riba
ukiss


Male
Aries Pig
Broj postova : 138
Age : 29
Location : Serbia ( LOZNICA)
Registration date : 16.06.2010

Tradicionalno vještičarstvo Empty
PostajNaslov: Re: Tradicionalno vještičarstvo   Tradicionalno vještičarstvo Icon_minitimesub kol 28, 2010 1:48 am

ovako.......mogu ti reci da nzm nista od tim tradicionalnim vesticama....ja proucavam wiiccu..vec 1 godinu;...i znam osnovno forumasica gea........ mi je pomogla u tome i hvala joj......a to da su mocnije....nzm stvarno sta da ti kazem,....zavisi od iskustva..i verovanja.....:)))) ...u magiju naravno...........:))) Mogu ti dati neke knjige na hrvatskog srpskom itd.za magiju....al ima jedna iskljucivo za wiicuuu.koju ja citam..to je spiralni ples ood starhawk....jawi se na -pm........ ako hoces neku literaturu.....:))) poZzzzz
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

Tradicionalno vještičarstvo Empty
PostajNaslov: Re: Tradicionalno vještičarstvo   Tradicionalno vještičarstvo Icon_minitimepon pro 27, 2010 7:31 pm

Znam da je prošlo nekoliko mjeseci od zadnjeg posta, ali eto imam potrebu odgovoriti na pitanje. Gdje si pročitao da su tradicionalne vještice močnije od wicce? I što ti to znači močnije? Na koji način? Bacamo vatrene kugle? rofl


Bez obzira kako se deklarirao, kao tradicionalna vještica, wicca, kršćanin, budist, musliman itd. močan si onoliko koliko razviješ svoj duh, a pod duh mislim na empatiju i puno ostalih vrlo zeznutih stvari. Manipulacija energijom nije igra i treba se shvatiti ozbiljno, onda opet s druge strane, vještice vjeruju u reinkarnaciju pa im čitav život i jest jedna vesela igra, bez velikih filozofija i pravila. Važno je slijediti osnovno pravilo Religije, uz to pravilo čitav život učiti i razvijati se, a pritom se dobro zabaviti.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Tradicionalno vještičarstvo Empty
PostajNaslov: Re: Tradicionalno vještičarstvo   Tradicionalno vještičarstvo Icon_minitimeuto pro 28, 2010 5:31 am

A ovakva pitanja me podsjecaju na Pokemone,no offense.I sad tradicionalna vjestica izvlaci kartu-to je karta vatrena kuglaaaaaaaaa!!!

Ali sad vika vjestica izvlaci kartu-to je karta- -plaavaaaaa kuglaaaaa!
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Tradicionalno vještičarstvo Empty
PostajNaslov: Re: Tradicionalno vještičarstvo   Tradicionalno vještičarstvo Icon_minitimeuto pro 28, 2010 10:31 am

Green je napisao/la:

Važno je slijediti osnovno pravilo Religije, uz to pravilo čitav život učiti i razvijati se, a pritom se dobro zabaviti.
Koje je to osnovno pravilo religije misli Slažem se više manje s tobom, ali me zanima što ti misliš što je to najvažnije :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

Tradicionalno vještičarstvo Empty
PostajNaslov: Re: Tradicionalno vještičarstvo   Tradicionalno vještičarstvo Icon_minitimeuto pro 28, 2010 11:07 am

Ne kužim što te to točno podsjeća na pokemone i koliko puta moram ponoviti da je vatrene kugle donio mali stroj četvrtasta oblika koji je ujedno donio i meksičke sapunice, a u novije vrijeme i turske. Boink


Osnovno pravilo govori da ne smiješ nikome nauditi, na bilo koji način. Ono govori da tvoja sloboda staje tamo gdje će tuđa početi, kako treba živjeti bez predrasuda otvorenog i srca i uma. Nauditi ne treba ni dijelom ni riječima ni mislima. Pravilo je opširno i teško ga je poštivati no eto neki se trude živjeti po njemu iz dana u dan. Jedina eto malo zeznuta stvar za prihvatiti je što se ono odnosi i na samoobranu tj, vještice su se kroz povijest dogovarale i dogovarale no i dalje ima onih koje su za samoobranu i onih koje su protiv. Obje strane imaju dobre argumente no nekako mi se čini da je skupina koja potiče samoobranu puno veća jer se sve jače i jače probija slogan "Never again the burning times"
Tada se naravno nije vjerovalo u samoobranu. roll
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Tradicionalno vještičarstvo Empty
PostajNaslov: Re: Tradicionalno vještičarstvo   Tradicionalno vještičarstvo Icon_minitimeuto pro 28, 2010 11:25 am

Slažem se s tobom i kad bi se svi držali tog pravila bilo bi nam puno bolje nego što je.

Malo me zbunjuje ovo o samoobrani, kažeš da postoje ljudi koji i samoobranu smatraju nedopuštenom. Kako oni to opravdavaju, kad bi samoobrana bila nedopuštena, onda bi se potpuno poništilo ovo gornje pravilo, jer osoba koja napada, napada našu slobodnu/e i ide protiv tog pravila. Moramo se moći ili sami zaštiti ili pak da nas netko drugi zaštiti. Bez toga bi takva zajednica propala tj. uništili bi ju ti pojedinci.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

Tradicionalno vještičarstvo Empty
PostajNaslov: Re: Tradicionalno vještičarstvo   Tradicionalno vještičarstvo Icon_minitimeuto pro 28, 2010 11:39 am

Stavovi da je samoobrana loša opravdavaju se reinkarnacijom. Pošto živimo mnogo života i smrt ne smatramo krajem, misli se da samoobranom kršimo pravilo zbog nasilja. To što netko ide protiv naše slobode je njegova greška no naša bi bila ići protiv njegove slobode da nas napadne. Znam, i meni je malo blesavo, ali ima ljudi koji tako razmišljaju.

Također povezuju to i sa uzrokom i posljedicom. Sve što učiniš ima neku posljedicu, sudbina je mit koji ljudima služi za opravdanje negativnih posljedica. Svi mi stvaramo svoje sudbine pa smo se po tome nekom odlukom doveli u situaciju u kojoj ćemo biti napadnuti i sad treba prihvatiti posljedice.

Meni to sve osobno pada u vodu jer ako se ja probudim i dignem štit za sigurnost, meditiram da se riješim negativnih stvari i ljudi iz života onda je i to kršenje njihove slobode da mi učine zlo, samo dizanje zaštite. Ja osobno vjerujem u stvaranje vlastite sudbine, uzrok i posljedicu, reinkarnaciju no također i u samoobranu jer moje učenje u ovom životu nema pravo prekinuti neki tamo idiot nego samo moj duh i moje posljedice. Pošto ne vjerujem u sudbinu ne vjerujem ni u Boga, Božicu koji imaju zapisano kada i kako ću umrijeti pa ni s te strane ne pušim priče da bi trebala dopustiti nekome da me siluje, ubije ili spali.

Postoji samo jedan maleni problem, ljudi često mješaju samoobranu sa osvetom. Za osvetu nisam no za samoobranu itekako jesam jer je u mojoj prirodi da se štitim i preživljavam i nitko mi to ne može oduzeti.

Zaboravih, pa editiram. Zajednica skoro i je propala zbog takvog razmišljanja. Burning times. Nitko se nije branio.

[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Tradicionalno vještičarstvo Empty
PostajNaslov: Re: Tradicionalno vještičarstvo   Tradicionalno vještičarstvo Icon_minitimeuto pro 28, 2010 12:03 pm

Aaa kužim, nije tako niti loša ta teorija kad se malo o njoj razmisli :) Pretpostavljam da ovi koji zagovaraju takvo ponašanje o ne branjenju, ne smatraju one kako ih ti nazivaš idiote koji napadaju, siluju, kradu, ubijaju... kao nešto loše, već kao nekoga tko je također stvoren od istog stvoritelja koji je sve nas stvorio. No ako je tako i ako oni ne čine ništa loše, onda niti mi sigurno ne činimo ništa loše kad se branimo i kad ih onemogućimo u tim njihovim napadima, ako je dozvoljen napad, onda mora biti dozvoljena i obrana ;)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

Tradicionalno vještičarstvo Empty
PostajNaslov: Re: Tradicionalno vještičarstvo   Tradicionalno vještičarstvo Icon_minitimeuto pro 28, 2010 12:10 pm

ides Skužio si, bravo!
Jer sve se svodi na to da nema "dobre" i "loše" energije niti Bogova, naši Bogovi nisu savršeni bez mana niti su zli bez vrlina, nema diobe na dobro i zlo, sve je to energija i sve su to uzroci i posljedice.

Svejedno, napadneš li me to je uzrok za posljedicu da te nabijem
lolcina
[Vrh] Go down
Sponsored content





Tradicionalno vještičarstvo Empty
PostajNaslov: Re: Tradicionalno vještičarstvo   Tradicionalno vještičarstvo Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Tradicionalno vještičarstvo
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Ostale misterije-
Forum(o)Bir: