Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Homoseksualnost, istospolne veze

Go down 
+21
Fantom
MoW
Novus ordo seclorum
Ascended
Skulptura
Ymir
Archangel
Zyon
Jedi Mind Tricks
(CroM)Flash
floridana
Srky
Milab
sanja
zvezda
malena
Alpha
Svjetloisjena
Aleksandar Veliki
indigocakra
vladimir
25 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
Autor/icaPoruka
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Homoseksualnost, istospolne veze - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Homoseksualnost, istospolne veze   Homoseksualnost, istospolne veze - Page 5 Icon_minitimesub tra 05, 2014 1:39 am

Archangel je napisao/la:
Jedno je ljenčariti, drugo je ne moći hodati ili raditi. Razlika je u tome da li nešto činimo zato što hoćemo ili zato što moramo. Homoseksualac nema izbora oko toga koga će naći privlačnim, ništa više nego heteroseksualac ili objektofil ili bilo ko drugi koji ima ovakav ili onakav imperativ ponašanja. Usporedba je nikakva.

Mislim da niti ovo nije baš najbolja usporedba, ako se govori o poremećaju "reprodukcije". miga 

Homoseksualac ne može birati koji će spol smatrati privlačnim, isto kao što niti heteroseksualac ne bira, no nije točno da homoseksualac ne može ostvariti reprodukciju.

Puno homoseksualaca živi u brakovima sa djecom, puno lezbijki rađa djecu sa partnerom drugog spola i ostaju sa njima ili ako hoće, odlaze sa djetetom partnericama istog spola.
Reprodukcija, jer su oni to tako htjeli ili nisu htjeli i jer imaju potrebu za djecom. Kao što ima heteroseksualaca koji neće imati djecu, jer očito nemaju takve "potrebe".
Seksualna privlačnost prema određenom spolu očito nije preduvjet za mogućnost reprodukcije.

Citat :
Meni rezultati te analize govore da je uloga okoline i način na koji ona gleda na to sve od bitnog, ako ne i presudnog značaja. Što je, ako pustiš paralelu sa homoseksualizmom iz vremena DSM II i ranije, ono što se primijetilo i kod homoseksualaca - ako okolina na njih gleda sa negodovanjem, ako ih osuđuje često su razvijali i druge vrste poremećaja, kao tjeskobu, depresiju i slično.

A za koga podrška, odnosno masovno negodovanje bliže okoline nije od presudnog ili barem jako bitnog značenja? suspect 

Živiš u okolini koju ne biraš, drugi te omalovažavaju, gađaju kamenjem ili izoliraju od društva, osjećaš osamljenost i jako je čudno da je takva jedinka sklonija depresiji i alijenaciji. :P 

Citat :
Ako te odbacuju, a želiš da budeš jedan od njih - dolazi do duševne rastrojenosti.

Ne mora značiti da želiš biti jedan od njih tj. heteroseksualac, ako tako reagiraš na osudu i pritisak okoline. nezna 

To što homoseksualci ili bilo koje druge minorne skupine imaju veće sklonosti depresiji, ali radi reakcije okoline, ne znači da su nezadovoljni svojom seksualnošću ili seksualnom orijentacijom niti da ona ima utjecaj na njihovu (ne)kvalitetu života.
Ne pokušavaju svi oni osjećati privlačnost prema partnerima različitog spola, dapače mnogi su jako seksualno i na drugi način zadovoljni sa partnerima istog spola. zubi

A to se traži, nezadovoljstvo i poteškoće radi vlastite seksualnosti koju osoba ne može prihvatiti ili u kojoj osoba ne može uživati (a željela bi), da bi se zadovoljio psihološki faktor "poremećaja".
Barem tako tvrde mnogi stručnjaci.

Prije bi se zabrinula za psihu onih koji usprkos tome što ih okolina osuđuje, što radi te okoline dobivaju otkaze ili udarce u glavu, nisu nimalo pogođeni time. confused 
Sasvim je normalno i ljudski, da reakcija ljudi ima utjecaja na psihu jedne osobe i da jedna osoba želi biti prihvaćena, a ne odbačena u svojoj okolini.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Homoseksualnost, istospolne veze - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Homoseksualnost, istospolne veze   Homoseksualnost, istospolne veze - Page 5 Icon_minitimesub tra 05, 2014 6:39 pm

Athena je napisao/la:
Archangel je napisao/la:
Jedno je ljenčariti, drugo je ne moći hodati ili raditi. Razlika je u tome da li nešto činimo zato što hoćemo ili zato što moramo. Homoseksualac nema izbora oko toga koga će naći privlačnim, ništa više nego heteroseksualac ili objektofil ili bilo ko drugi koji ima ovakav ili onakav imperativ ponašanja. Usporedba je nikakva.

Mislim da niti ovo nije baš najbolja usporedba, ako se govori o poremećaju "reprodukcije".  

Homoseksualac ne može birati koji će spol smatrati privlačnim, isto kao što niti heteroseksualac ne bira, no nije točno da homoseksualac ne može ostvariti reprodukciju.

Ne, usporedba nije sto posto savršena, ali da je prigodna, to mislim da jeste. Ne tvrdim da homoseksualci ne mogu imati djecu (mislim da je ovo već treći put da to napominjem) već da je kod njih reprodukcija otežana ili onemogućena vis a vis činjenice da im nedostaje fizička privlačnost prema suprotnom polu, s kojim, eto tako je valjda priroda uredila, jedino mogu imati potomstvo. Ako su 5 ili 6 na Kinsey skali, gotovo redovno im je potrebna pomoć, intervencija neke treće strane (bilo surogat bilo posvajanje tuđe djece bilo in vitro oplodnja) dok oni koji su niže na ovoj skali imaju proporcionalno manji hendikep po tom pitanju, što mislim da je krajnje logično.

Jedino pitanje koje potom ostaje opskurno je koji stepen po Kinsey-ju (ili nekoj drugoj mjeri) je potreban da bi se dijagnosticirao poremećaj. Ali to bi onda prepustio psiholozima nek zarade i oni platu...

Citat :
Puno homoseksualaca živi u brakovima sa djecom, puno lezbijki rađa djecu sa partnerom drugog spola i ostaju sa njima ili ako hoće, odlaze sa djetetom partnericama istog spola.
Reprodukcija, jer su oni to tako htjeli ili nisu htjeli i jer imaju potrebu za djecom. Kao što ima heteroseksualaca koji neće imati djecu, jer očito nemaju takve "potrebe".
Seksualna privlačnost prema određenom spolu očito nije preduvjet za mogućnost reprodukcije.

U normalnim uslovima jeste. Ovo o čemu govoriš spada u posebne uslove. Ako ćemo ići u tom smjeru, ono što je preduvjet je da dođe do fuzije jednog spermija i jedne jajne ćelije. Nije onda bitno kako, može se i ukrasti od nekog obadvoje i pomiješati u epruveti. Osim toga, tu je još i faktor latentnosti, što si spomenula, gdje homoseksualna izraženost dođe kasnije ili čak heteroseksualna - to je onaj faktor ekspresivnosti određenog gena u zavisnoti od okoline i okolnosti. Ali i to spada u posebne slučajeve.

Citat :
A za koga podrška, odnosno masovno negodovanje bliže okoline nije od presudnog ili barem jako bitnog značenja?  

Živiš u okolini koju ne biraš, drugi te omalovažavaju, gađaju kamenjem ili izoliraju od društva, osjećaš osamljenost i jako je čudno da je takva jedinka sklonija depresiji i alijenaciji.
...

A to se traži, nezadovoljstvo i poteškoće radi vlastite seksualnosti koju osoba ne može prihvatiti ili u kojoj osoba ne može uživati (a željela bi), da bi se zadovoljio psihološki faktor "poremećaja".  

A ono na šta ja neprestano pokušavam skrenuti pažnju je upravo to - ako se poremećaj dijagnosticira u funkciji incidentalnih socioloških uslova dolazimo do paradoksa u kojem jedno te isto mentalno stanje može biti i poremećaj i ne biti. Što nema smisla. Barem meni. Zato svodim čitavo pitanje na najelementarniji nivo, nivo pojedinca kao biološkog bića. Ako na tom nivou to biće može funkcionisati zadovoljavajući svih 5 osnovnih funkcija, bez upletanja ostalih vanjskih faktora (npr. neko ko ne može disati se priključi na aparat za disanje ili se na silu kljuka hranom ili upleće na bilo koji način) onda možemo reći da to biće normalno funkcioniše. Ako to nije slučaj, ako mu treba intervencija bilo kojeg oblika da bi ispunjavao bilo koju od tih funkcija - dijagnosticira se poremećaj te i te funkcije.

Moj etalon "5 funkcija" nije, napomenuću, jedini i isključivi kriterijum - već je onaj najosnovniji minimum. Što znači moguće je da je biće sposobno da neometano vrši svih 5 funkcija a da istovremeno ima neki drugi poremećaj (npr. nesanicu, gluvoću, sljepilo, hipertrihozu ili neki od poremećaja ličnosti) ali nije moguće obrnuto. Razlog je taj što su te funkcije OSNOVNE. Kad bi život mogao normalno fukcionisati bez bilo koje od njih, onda ta funkcija više ne bi bila OSNOVNA. End of story.
[Vrh] Go down
Ascended
Višestanični organizam
Ascended


Female
Pisces Rat
Broj postova : 69
Age : 28
Registration date : 05.01.2014

Homoseksualnost, istospolne veze - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Homoseksualnost, istospolne veze   Homoseksualnost, istospolne veze - Page 5 Icon_minitimened tra 06, 2014 1:42 pm

@Archangel ja bi po tebi mogla odmah na psihijatriju pošto sam vegetarijanka i gay rofl2 nemoj sve gledati sa aspekta znanosti jer se sve te stvari mijenjaju konstantno, za 100 godina sve tvrdnje koje si naveo će se smatrati apsurdnim. Ja pokušavam ovaj život živjeti jako miroljubivo bez da povrijedim ikoga stoga se ne "žvaljakam" na javnim površinama i ne volim vidjeti ni kada se gay ni straight osobe hvataju pored mene. Nije to pitanje ičega drugoga nego kulture. A opet to što si rekao i stalno navodiš - nije nama otežano reproducirati se i ja sada da želim mogu bez problema to obaviti, ne drži ti to vodu.
@2pac tinity nije to mislila u doslovnom smislu, pogledaj malo po internetu ta fraza se stalno koristi "nije ni čudo što vanzemaljci ne žele stupiti u kontakt s nama" - više je mislila to na ciničan način :) nemojte shvaćati sve doslovno i budite miroljubivi. Na kraju krajeva ne činimo ništa loše nikome i nemojte gubiti glavu radi online diskusije!
[Vrh] Go down
2pac
Majmun
2pac


Male
Virgo Broj postova : 1053
Age : 1023
Location : 4life
Registration date : 10.04.2012

Homoseksualnost, istospolne veze - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Homoseksualnost, istospolne veze   Homoseksualnost, istospolne veze - Page 5 Icon_minitimened tra 06, 2014 2:58 pm

Znam da nije mislila doslovno, haha, ali sam morao napisati...
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Homoseksualnost, istospolne veze - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Homoseksualnost, istospolne veze   Homoseksualnost, istospolne veze - Page 5 Icon_minitimened tra 06, 2014 4:23 pm

Ascended je napisao/la:
@Archangel ja bi po tebi mogla odmah na psihijatriju pošto sam vegetarijanka i gay  nemoj sve gledati sa aspekta znanosti jer se sve te stvari mijenjaju konstantno, za 100 godina sve tvrdnje koje si naveo će se smatrati apsurdnim.


Čisto sumnjam i za milion godina, jer ja nisam navodio tvrdnje (u smislu to je tako zato što ja to kažem) već sam navodio činjenice - trudeći se pri tom da budem što više objektivan. "Pet funkcija" je činjenica, poput gravitacije. Sve što sam naveo logički slijedi iz tih činjenica.To što neko iz nekih političkih razloga to odluči podmesti pod tepih nije moj problem.

Glede ovog prvog dijela, ovo sa vegetarijanstvom sam naveo kao očigledan apsurd (dakle u sarkastičnom smislu). A to ko će ići na psihijatriju me se ne tiče. Psihijatrija me ne privlači nego psihologija. Ako tvoje stanje tebi ne smeta, meni smeta još manje. Ali smeta mi kad me neko hoće ubijediti da sam lud iako na svojoj strani imam činjenice i zdrav razum. Smeta mi licemjerstvo ljudi koji su se tobože posvetili istraživanju ovog našeg svijeta, stjecanju znanja, učenju, prikupljanju činjenica da bi zatim, kad im se ne svidi to što su pronašli - guraju glave u pijesak i prave se blesavi, slijepi i gluvi. Smeta mi kad ljudi koji nemaju pojma o čemu govore prijete onima koji znaju i tjeraju ih da prilagode činjenice njihovim svjetonazorima. To smo već viđali i u drugim područjima (npr. glede Teorije evolucije) i ovo nije ništa manje zabrinjavajuće. Kao što kreacioniste zabrinjavaju implikacije teorije evolucije na to ima li ili nema boga pa zatvaraju oči pred stvarnosti, tako i feministi i gej-lobisti.

Ja shvaćam da nije ugodno misliti o sebi kao nečemu nesavršenom, nekome ko ima ovaj ili onaj poremećaj, svi bi mi rado mislili da smo na oči ispali i da smo bogovi, savršeni i super i sve ono naj-naj. Ali to nije istina. Možemo prihvatiti sebe onakvi kakvi jesmo, poremećeni ili ne. Ako već imaš taj poremećaj, suoči se s tim. Ne traži od mene da se suočavam s tim umjesto tebe. Ne traži od mene da lažem i da iskrivljavam činjenice, da manipuliram podacima i da se pravim da ne vidim ono što je očigledno. I zapamti: nitko u tebi ne može izazvati osjećaj manje vrijednosti bez tvog pristanka. Sve što je na tebi ružno - djelo je tvojih očiju. Razumij i ne zaboravi!

Citat :
Ja pokušavam ovaj život živjeti jako miroljubivo bez da povrijedim ikoga stoga se ne "žvaljakam" na javnim površinama i ne volim vidjeti ni kada se gay ni straight osobe hvataju pored mene. Nije to pitanje ičega drugoga nego kulture. A opet to što si rekao i stalno navodiš - nije nama otežano reproducirati se i ja sada da želim mogu bez problema to obaviti, ne drži ti to vodu.

Ne sumnjam da možeš. Samo te ta ideja ne privlači. Tačno? Ne znam još gdje spadaš po nekoj skali, ali na tu varijantu sam se već osvrnuo. To je fina gradacija - reproduktivni hendikep sa instinktivnog aspekta nalazi se u funkciji Kinsey-eve skale. Što je broj veći, veći je hendikep. Što je broj manji, manji hendikep. Prosto.

Ponavljam, priroda, stvarnost, činjenice - nisu tu da nam ugode. Nisu ni naše lične kurve ni naši batleri. "You don't like it? Go somewhere else!" što bi rekao Richard. 8)
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Homoseksualnost, istospolne veze - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Homoseksualnost, istospolne veze   Homoseksualnost, istospolne veze - Page 5 Icon_minitimened tra 06, 2014 9:14 pm

Koga briga za kinsija, običan pedofil i zlostavljač koji se uz jaku potporu "znanstvenih krugova" prometnuo kao autoritet na području seksologije.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Homoseksualnost, istospolne veze - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Homoseksualnost, istospolne veze   Homoseksualnost, istospolne veze - Page 5 Icon_minitimepon tra 07, 2014 6:02 pm

Archangel je napisao/la:

Rezultati meta-analize Rind et al govore nešto drugačije. Provjeri! Meni rezultati te analize govore da je uloga okoline i način na koji ona gleda na to sve od bitnog, ako ne i presudnog značaja. Što je, ako pustiš paralelu sa homoseksualizmom iz vremena DSM II i ranije, ono što se primijetilo i kod homoseksualaca - ako okolina na njih gleda sa negodovanjem, ako ih osuđuje često su razvijali i druge vrste poremećaja, kao tjeskobu, depresiju i slično. Što je lako objasniti: u umu takvog pojedinca dolazi do kognitivne disonance između onoga što neizbježno i nepromjenjivo jesi - i onoga što bi htio da budeš - naime, da budeš prihvaćen od ostalih članova krda. Ako te odbacuju, a želiš da budeš jedan od njih - dolazi do duševne rastrojenosti.

Pročitao sam o toj studiji. Izgleda vrlo interesantno. U svakom slučaju dovodi u pitanje ono što sam ranije naveo vezano uz nužne trajne negativne posljedice na zdravlje pojedinca koji je iskusio pedofiliju. Ipak, to je pitanje i dalje vrlo kontroverzno unatoč tom članku. Tko zna do kakvih će još saznanja po tom pitanju doći znanost, no meni jedna stvar ipak tu nema smisla. To je da dijete često nema dovoljno znanja, odnosno nije dovoljno odraslo da razumije u što se upušta kod takvih odnosa. Zato nije bezveze da bi se u tim slučajevima trebao utvrditi stupanj odgovornosti odnosno zrelosti djeteta. Svakako da dijete s 10 godina ne zna u što se upušta, dok bi netko naprednije dijete s 13 ili 14 to već moglo znati. Tu nisu stvari tako crno-bijele, konačno, ima i mentalno retardiranih ljudi starijih od 18 koji ne razumiju da ih netko drugi seksualno iskorištava, no razumljivo je zašto se radi zaštite djeteta išlo na rigorozniju varijantu punoljetnosti od 18 godina.
U svakom slučaju ne bih išao izjednačavati pedofiliju i homoseksualnost, a na to nisu ciljali niti autori Rind et al., već samo na to da posljedice često nisu tako drastične kao što se misli. Dakle, ciljali su na znanstvenu objektivnost po pitanju posljedica, ne na opravdavanje pedofilije.

Citat :

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23716677  (Abstract)
http://www.nibs.ac.cn/articles/20130528_01.pdf  (Čitav tekst)
[/quote]

Članak je zanimljiv po pitanju eksperimenata na miševima. Ipak, ne bih išao tako daleko da bih ga nazvao primijenjivim na ljude i na konkretno "problem" homoseksualnosti. Zasad su to tek počeci istraživanja i pitanje je ima li tu mogućnosti za kasniju primjenu na ljudima.
Konačno, to istraživanje nije ciljano na liječenje homoseksualnosti, već na promjenu seksualne preferencije. Koliko sam shvatio, genetski bi se moglo manipulirati i na način da se promijeni homoseksualnost u heteroseksualnost, kao i obratno, blokadom serotonina.
Već vidim da bi, ako se stvari dobro ne reguliraju, ovo i slična genetska eksperimentiranja mogla izmaknuti kontroli. Ipak, ono što je svakako pogodno to je ako bi se pokazalo da bi osoba mogla imati izbor orijentacije ako to ona želi.
Primjena bi se vjerojatno trebala ograničiti na specifične slučajeve koji bi opravdavali zašto žele promjenu orijentacije.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Homoseksualnost, istospolne veze - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Homoseksualnost, istospolne veze   Homoseksualnost, istospolne veze - Page 5 Icon_minitimepon tra 07, 2014 11:24 pm

@MoW, Rind et al je zanimljiva i po još jednom pitanju. Ide u prilog nečemu što zapravo već odavno znamo - da okolina i društvo u cjelini imaju bitnu ulogu u ne samo samopercepciji, već i percepciji uopšte. Na osnovu te studije, kao i činjenice da su homoseksualci prije DSM III prijavljivali brojne mentalne tegobe i poremećaje, možemo postaviti hipotezu da su djeca koja su bila umiješana u seksualni odnos sa odraslom osobom, u velikom broju slučajeva, više patila i da i inače više pate zbog toga što im njihova okolina, mass-mediji i čitava kultura u kojoj su odrasli i koja ih je oblikovala na silu nameću status žrtve. I to po defaultu, "ti si žrtva, to što ti se dogodilo to je nešto naj-naj strašnije, nešto najodvratnije što se može zamisliti..." Javno mnijenje (to jest, prosječan čovjek) ne zna za nijanse, ne zna za mjeru - ono zna samo za "dobro-zlo". I ništa više. Ništa između. A djeca imaju umove koji su poput plastelina - mogu se oblikovati iz sekunde u sekundu u šta god hoćeš - ako hoćeš, možeš im iz korijena izmijeniti čitavu percepciju i sam metod percipiranja. Religije to čine od kad postoje. I još uz to, činjenica da su u pitanju djeca još dodatno zasljepljuje ionako ograničenu percepciju društva. I to se zna - ako hoćeš bilo šta progurati u javnost i zajamčiti njihovu poslušnost - samo trebaš iskorititi njihov instinkt zaštite potomstva. Djeca su oduvijek bila i vjerovatno će uvijek biti - upravo savršeno sredstvo manipulacije.

Uglavnom, Rind et al opravdava takvu hipotezu, a nju nije nikakav izazov dokazati. Već je dokazana istorijski i među-kulturalno. Paralela između te djece, pedofila i homoseksualaca postoji, i jedino što sprječava očiglednost te veze je kulturološki iskrivljena precepcija, odnosno moralistički filtar. Mora se biti imoralist da je se vidi. A ta veza je društvo. Što nas dovodi do onog mog zaključka: da se mora ograničiti sociološki aspekt u definiciji poremećaja. Kad se radi o sociološkim poremećajima (tipa narcisizam, asocijalnost i sl) onda je ok, ali kad se radi o mentalnim poremećajima pojedinca onda nam to samo odmaže...

A sigurno si nabasao i na reakcije javnosti na tu studiju... Zar ta reakcija ne nagoni čovjeka da se debelo zapita? Šta čovjek-istraživač da tu radi? I još su, vjerovatno predviđajući šta će biti, dobrano se ogradili od bilo kakvih širih implikacija tih rezultata - ali zaludu! Ta studija je ipak ušla u istoriju kao jedina koja je došla i do američkog Kongresa i koju se i dan-danas pokušava diskreditirati, uglavnom neutemeljeno, samo zato što se rezultati ne slažu sa nečim što su obični ljudi naučili da misle, što se ne slaže sa njihovim vrijednostima. Da su rezultati kojim slučajem drugačiji, pretpostavljam na osnovu iskustva da se niko ne bi dvaput na njih osvrnuo, a kamoli da toliko "broje dlake na glavi"...

Slično tome se desilo APA-i ranih 70-ih. Pritisak javnosti je istisnuo poštenje iz nauke i argument sile je postao legitimno sredstvo naučno-istraživačkog rada. Upravo zato danas ja, ti i ovi ljudi ovdje i vodimo ovaj razgovor. Inače, ništa od toga...

Glede ovog eksperimenta na miševima, ne znam koliko bi bilo opravdano rezultate gledati kroz prizmu nekog tretmana. Ja na njih gledam kao na interesantno otkriće, u smislu da nam pruža uvid u način na koji se generira privlačnost sa neurohemijskog aspekta, i ništa više. Ne vidim neku korist za ostatak naše vrste ako bi se krenulo sad "liječiti" homoseksualce ili pak stvarati "gej-bombu" (mada ovo potonje pruža neke... hm, zanimljive mogućnosti :D)
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Homoseksualnost, istospolne veze - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Homoseksualnost, istospolne veze   Homoseksualnost, istospolne veze - Page 5 Icon_minitimeuto tra 08, 2014 2:34 pm



 rofl2 rofl2 rofl2
[Vrh] Go down
Sponsored content





Homoseksualnost, istospolne veze - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Homoseksualnost, istospolne veze   Homoseksualnost, istospolne veze - Page 5 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Homoseksualnost, istospolne veze
[Vrh] 
Stranica 4 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Istospolne zajednice
» Sedma godina veze/braka
» Otvorene veze
» Veze na daljinu

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Ljubav-
Forum(o)Bir: