Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Toranj koji će zasjeniti sve dosadašnje

Go down 
+2
Cinderella
Gea
6 posters
Autor/icaPoruka
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Toranj koji će zasjeniti sve dosadašnje Empty
PostajNaslov: Toranj koji će zasjeniti sve dosadašnje   Toranj koji će zasjeniti sve dosadašnje Icon_minitimečet kol 26, 2010 3:25 pm


Olimpijski toranj u Rio de Janeiru dobit će svoje konačno izdanje na Igrama 2016. godine, a mnogi su ga već sad prozvali novim svjetskim čudom. Ne bez razloga!

Prve Olimpijske igre u Južnoj Americi imat će i svoj arhitektonski ponos. Riječ je o veličanstvenom Solar City Toweru, koji je osmišljen u arhitektonskom uredu RAFAA, a bit će smješten na otočiću Cotonduba nedaleko od Rija.

Toranj koji će zasjeniti sve dosadašnje 0101007.48

Nakon mnogih kontroverzi oko londonskog tornja za Olimpijske igre 2012., od njegove estetske komponente pa sve do sigurnosne, koja se još uvijek propituje, s ovim solarnim olimpijskim čudom to nije slučaj.

Javnost i stručnjaci su oduševljeni i formom i sadržajem, pa ni ne čudi što ga već prozivaju novim svjetskim čudom.

Toranj koji će zasjeniti sve dosadašnje 0102007.48

Solar City Tower bit će baziran na solarnoj platformi koja će mu tijekom dana davati svu potrebnu energiju, dok će višak koristiti za noćnu potrošnju te za napajanje pumpa za vodu koje će povlačiti morsku vodu za ogroman slap koji će ga krasiti.


Toranj će imati veliki šoping-centar, kazališta, restorane i kafiće, te, što je najvažnije, fascinantan pogled na Rio i Copacabanu s visine od 105 metara.
Toranj koji će zasjeniti sve dosadašnje 0103007.48

IZVOR

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Cinderella
Majmun
Cinderella


Female
Aquarius Cat
Broj postova : 1675
Age : 36
Registration date : 01.11.2009

Toranj koji će zasjeniti sve dosadašnje Empty
PostajNaslov: Re: Toranj koji će zasjeniti sve dosadašnje   Toranj koji će zasjeniti sve dosadašnje Icon_minitimečet kol 26, 2010 8:54 pm

Imat će slap?? Bit će ekstra, vidim po slikama. Išla bih ga odmah vidjeti kad bude gotov, samo je problem što će mi trebat koji milijun samo da uđem u njega :D
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Toranj koji će zasjeniti sve dosadašnje Empty
PostajNaslov: Re: Toranj koji će zasjeniti sve dosadašnje   Toranj koji će zasjeniti sve dosadašnje Icon_minitimečet kol 26, 2010 9:36 pm

Sviđa mi se. Nadam se da će se realizirati.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Toranj koji će zasjeniti sve dosadašnje Empty
PostajNaslov: Re: Toranj koji će zasjeniti sve dosadašnje   Toranj koji će zasjeniti sve dosadašnje Icon_minitimečet kol 26, 2010 10:58 pm

Uuuu super izgleda i ja bi se volio jednog dana popeti na vrh i pogledati u daljinu :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Toranj koji će zasjeniti sve dosadašnje Empty
PostajNaslov: Re: Toranj koji će zasjeniti sve dosadašnje   Toranj koji će zasjeniti sve dosadašnje Icon_minitimeuto kol 31, 2010 3:10 pm

Nije da imam nerealna očekivanja i to... :P ...ali 100 metara i nije nešto scratch

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Toranj koji će zasjeniti sve dosadašnje Empty
PostajNaslov: Re: Toranj koji će zasjeniti sve dosadašnje   Toranj koji će zasjeniti sve dosadašnje Icon_minitimeuto kol 31, 2010 3:20 pm

pa i nije baš visok, ima puno viših zgrada. U Dubaiu postoji neboder koji je visok nekih 800 tinjak metara. Meni je super slap koji će se spuštati niz ovu zgradu.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Toranj koji će zasjeniti sve dosadašnje Empty
PostajNaslov: Re: Toranj koji će zasjeniti sve dosadašnje   Toranj koji će zasjeniti sve dosadašnje Icon_minitimeuto kol 31, 2010 4:23 pm

stvar je u tome da izgleda kao da slap pada iz samog neba :)
mislim da će ga još smanjiti.. jer ipak teško je to izvesti na takvoj visini

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Toranj koji će zasjeniti sve dosadašnje Empty
PostajNaslov: Re: Toranj koji će zasjeniti sve dosadašnje   Toranj koji će zasjeniti sve dosadašnje Icon_minitimeuto kol 31, 2010 4:38 pm

A koliki je u PM... scratch
[Vrh] Go down
Sponsored content





Toranj koji će zasjeniti sve dosadašnje Empty
PostajNaslov: Re: Toranj koji će zasjeniti sve dosadašnje   Toranj koji će zasjeniti sve dosadašnje Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Toranj koji će zasjeniti sve dosadašnje
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Pas koji se ne linja?
» Koji browser koristite ?
» Koji vam je najdrazi film
» TEST:koji ste tip licnosti

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Art-
Forum(o)Bir: