Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Razlozi za prekid

Go down 
+11
Deti
Athena
Melkior
Archangel
Collector604
Abarksas
Blizzard
biga
floridana
Armin od Irima
Alpha
15 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Razlozi za prekid Empty
PostajNaslov: Razlozi za prekid   Razlozi za prekid Icon_minitimepet kol 27, 2010 4:00 pm

Koji su za vas (dovoljno) dobri razlozi za prekid veze ili braka? Cini se da jako velik broj ljudi ostaje u vezama iako vise u istoj nisu zadovoljni. Isto tako se cini da je vrlo mali broj razloga za koji ce ljudi reci da su "legitimni" za prekid. Tu je na prvom mjestu, cini mi se, prevara, a potom fizicko nasilje. Sve dalje je "siva zona".
Iz kojeg razloga bi vi ostavili nekog. Sto bi vam ta osoba morala "napravit".

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Razlozi za prekid Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi za prekid   Razlozi za prekid Icon_minitimepet kol 27, 2010 4:47 pm

Fizičko nasilje bih stavio na prvo mjesto. Prevara je nešto što je debelo u sivoj zoni i o tome bi se dalo na daleko i na široko raspravljati.

Naravno, kad je u pitanju prekid, razmišljaju li svi koliko imaju godina, u kojoj su fazi u životu i kamo će njihov život ići nakon toga prekida?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Razlozi za prekid Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi za prekid   Razlozi za prekid Icon_minitimepet kol 27, 2010 4:54 pm

Pa i ja bih fizicko nasilje stavila na prvo mjesto ali uopceno gledano vise se ljudi rastaje radi prevare. I sto je sa psiholoskim nasiljem?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Razlozi za prekid Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi za prekid   Razlozi za prekid Icon_minitimepet kol 27, 2010 6:57 pm

Citat :
Naravno, kad je u pitanju prekid, razmišljaju li svi koliko imaju godina, u kojoj su fazi u životu i kamo će njihov život ići nakon toga prekida?

mislim da se o ovome najviše razmišlja. sve ovisi koliko je veza trajala i na kojim osnovama je zasnovana. ovisi o djeci i o ekonomskom statusu. sve se kod takvog razmišljanja stavlja na vagu. i na kraju kad je raskid po svim osnovama jedini mogući rasplet, i izvediv, nemaju svi hrabrosti učiniti iskorak jer se pitaju šta će biti. da ne pričamo o emocionalnom rastanku, to je bolno, vjerovatno, meni bi biilo. kad bi se ja sad rastavljala to bi bilo kao da se dvije žvake koje su godinama spojene i izmješane, i koje su postale jedno tijelo, na silu razdvajaju. razlog za tako nešto bi morao biti povelik. učestalo fizičko nasilje na prvom mijestu. ne znam šta bi sa psihičkim nasiljem. ovisi koliko bi bilo podnošljivo. nemam iskustva s tim. šta se tiče prevare sve ovisi okolnostima- koliko dugo, kakva i zašto. bilo bi još razloga. recimo nezadovoljavanje mojih osnovnih potreba. znači zanemarivanje u nekim segmentima. pa mislim, kakav bi to brak bio da me totalno zanemaruje, kao da ne postojim.
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Razlozi za prekid Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi za prekid   Razlozi za prekid Icon_minitimesub kol 28, 2010 12:58 am

Isto tako, postoji konkretna razlika u tome kako netko razmišlja o tome kad ima 15, 16, 17, 18...i više godina. Usudio bih se reći da se sa svakom godinom više to (nekad i drastično) mijenja.


Zanemarivanje partnerovih potreba, kakve god da one jesu, često su razlog prekida, bilo veze ili braka. No nekad je nužno staviti i potrebe drugih ispred vlastitih. Najčešće su to potrebe djece. => Eto, samo primjer da se razlozi za prekid mijenjaju kroz poglavlja života...
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Razlozi za prekid Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi za prekid   Razlozi za prekid Icon_minitimesub kol 28, 2010 2:06 am

e ovako.. ja bih moju curu znači ostavio kad bi zadovoljila jedan od ponuđenih uvjeta:
1. prevara.... nikad u nikojem slučaju ni s kojim opravdanjem ne bih oprostio.
2. kad bi me mala istukla... dobro, znam i ja da je za*ebancija ovo... :P(a možda me i može istući)
3. kad bi mi namjerno auto slomila... ima jedna izreka: ako ne poštuješ moje auto, ne poštuješ mene... ;)


nema veze s djecom ili bez... prevaru nikad oprostio ne bih... ako imaš s nekim djecu i prevariš ga/ju to je milijun puta gore nego ako nemaš djecu.... dakle ćao...

eto to je moje mišljenje... možda je malo drastično, al takav sam...
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Razlozi za prekid Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi za prekid   Razlozi za prekid Icon_minitimesub kol 28, 2010 2:46 am

Drastično bi bilo da ju ostaviš jer ti misliš da te ona vara, a jedino što radi u životu jest da 10-12 sati dnevno radi da bi nahranila djecu, tebe i sebe, ti si lijen naći posao, a dereš se na nju kako se ona stalno negdje vucara i fukara.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Razlozi za prekid Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi za prekid   Razlozi za prekid Icon_minitimesub kol 28, 2010 11:40 am

@Flo...Svidja mi se usporedba sa zaljepljenim zvakama ali cini mi se da taj osjecaj ovisi o osobi. Cini mi se da unatoc tome sto je dvoje ljudi prolslo zajedno sve i svasta jedan moze, a drugi ne mora imati taj osjecaj. Jer da oboje imaju taj osjecaj kako bi onda doslo do toga da jedan drugog zanemaruje? Ili ga zanemaruje bas zato jer misli da su zaljepljeni pa da ovaj nece nikud otic?

@Armin...slazem se da ovisi o godinama i uvjetima. Nisam niti mislila da se tema odnosi na one ispod dvadeset i koje jer je nesto drugo. Slazem se i da ljudi moraju gledati interese djece ako ih imaju i da se bas radi toga moraju jos i vise potrudit da najdu zajednicki jezik. Ali ako se stalno svadjaju i ne slazu onda je cak i za dijecu bolje da se razidju.

@Biga...recimo sto ako bi te ona varala zato jer je otkrila da ti varas nju i da je to napravila iz osvete/satisfakcije?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Razlozi za prekid Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi za prekid   Razlozi za prekid Icon_minitimesub kol 28, 2010 11:55 am

Alpha, slažem se s tobom da ovisi o osobi. ja sam pričala baš o sebi i svom braku. ipak je to veza od nekh 28 godina. šta je duža veza to razlozi za razlaz obićno moraju biti veliki da bi se poništilo sve ono šta se godinama gradilo. govorim o kvalitetnoj vezi, bar je ja tako vidim, a ne o nekoj koja se na silu održavala iz raznoraznih razloga.

Citat :
Cini mi se da unatoc tome sto je dvoje ljudi prolslo zajedno sve i svasta jedan moze, a drugi ne mora imati taj osjecaj. Jer da oboje imaju taj osjecaj kako bi onda doslo do toga da jedan drugog zanemaruje? Ili ga zanemaruje bas zato jer misli da su zaljepljeni pa da ovaj nece nikud otic?
onda i nisu baš zaljepljeni, odnosno može biti da je samo jedan zaljepljen dok se drugi pridržava.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Razlozi za prekid Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi za prekid   Razlozi za prekid Icon_minitimesub kol 28, 2010 12:08 pm

E, super, to je i bila ideja da ljudi pricaju o sebi i svojin iskustvima. I slazen se da sta je dulje par zajedno i jos ako ima dicu (sta ih dodatno veze) tribaju veci razlozi za razlaz. Ipak, ljudi se razilaze. Mislin, procitala sam nekidan da se roditelji Michala Jacksona razvode nakon 60 godina braka i mislila sam se da ako je to istina kako im se da. Ionako ce umrit svaki cas bokte.
Medjutim, bas me i zanima sto ljudi koji su dugo u vezi/braku drze kao valjan razlog radi kojeg bi otisli.

Sta se zvake tice...ne znam...ako je jedan siguran da ce drugi bit tu dovijeka iako ga ovaj ne ferma 2%...ko je tu zaljepljen, a tko se pridrzava?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Razlozi za prekid Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi za prekid   Razlozi za prekid Icon_minitimesub kol 28, 2010 12:21 pm

zaljepljen je onaj koji je pustija pipke, vezao se. znaš kakva je žvaka kad je topla, sva se razvlači. onaj drugi je ostao u prvobitnom stanju, hladan, suzdržan. može se reći da su zaljepljeni ali ne obostrano, ne u istoj mjeri. zato je nekim ljudima puno lakše otići, bez nekih velikih trauma, jer nisu sebe dali. ostali su svoji. na to sam mislila.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Razlozi za prekid Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi za prekid   Razlozi za prekid Icon_minitimesub kol 28, 2010 12:54 pm

@Alpha, ja očekujem iz veze samo ono što sam ja sam spreman 100% dati...
ja ljubav stavljam ispred tih tjelesnih užitaka.. na posljetku u usporedbi s ljubavlju oni nisu ni važni... tako da nikad ne bih prevario osobu s kojom sam.
@Armin, normalno, ništa bez čvrstih dokaza... jbg da je tako ja bih do sad zbog ljubomore raskinuo milijun puta...
a ja sam recimo staromodan čovjek... još vjerujem da je muškarac lovac koji doma donosi hranu, a žena da je priprema. s tim da dopuštam i ženi da ide u lov, al se treba znati tko je šef... hehe (ona naravno... :P)
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Razlozi za prekid Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi za prekid   Razlozi za prekid Icon_minitimesub kol 28, 2010 1:36 pm

Pazi se ti da ti se ne dogodi da ti mala u lovu bude bolja od tebe, hihihi... ^^


A biste li ikad prekinuli vezu radi lošeg seksualnog odnosa, odnosno ako vam je loše u tom polju (pritom ne mislim jednom-dva puta, nego ako se to događa već mjesecima, pa čak i više godina)?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Razlozi za prekid Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi za prekid   Razlozi za prekid Icon_minitimesub kol 28, 2010 1:44 pm

@Flo...aha, kuzim. Ja sam Cunga Lunga zvaka.

@Biga...ovdje bih se povezala na ono sto si napisao u PDF Obitelj kako oni koji ne zele djecu trebaju u samostan i kako trebaju zivjet u celibatu. Ne mislis li da je licemjerno reci kako je tebi ljubav ispred tjelesnih uzitaka dok za druge ocito smatras da su u paru samo radi sexa? Ako netko ne zeli djecu ali zeli imati partnera onda je po tebi bludnik. A nije ti palo na pamet da voli tu osobu i da nije sex prvi i jedini razlog zasto je netko s nekim. Jos nesto cu reci. Znam za jedan primjer gdje je majka imala sina i kcer i dobila shizofreniju. To je dominantna nasljedna bolest koja se ne mora manifestirati ali gen za nju i dalje nosis. Mislim da je kcer takodje obolila (bolest se javlja obicno u 20-im godinama) dok sin nije. E, a taj sin je bio jako, jako zgodan i cure su htjele biti s njime i sve iako su svi znali za genetsku predispoziciju. A on je odabrao da nece imat djecu. I nije. Ne znam je li se ozenio vise ali djecu imao nije. I sad bi ti njemu uskratio pravo na ljubav, njeznost, sex i zivot koji zeli te bi ga na silu natjerao na celibat i samostan unatoc tome sto on nije dobio poziv. Naime, obicno se zarede ljudi koji dobiju poziv. Znam da ovo nije tema ali je vezano, a ni ti ni Fantom niste vise nista kazali na PDF Obitelj. Za Fantoma znam da ionako nece promijenit svoj stav ali kontam da bi ti mogao i promislit malo bolje o onome tamo.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Razlozi za prekid Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi za prekid   Razlozi za prekid Icon_minitimesub kol 28, 2010 3:21 pm

Alpha, sve to stoji, al ja odvajam pojam sex od spavanja s nekim da produljiš vrstu...
sex ja mislm kao spavanje samo radi zadovoljstva...

a taj momak što je uradio je logično... to bi trebali po meni svi koji imaju neke teže nasljedne bolesti uraditi...
pazi ovo... prije je priroda radila selekciju... slabije jedinke su umirale prije nego su mogle svoj genom dalje prenijeti... a to je čovjek sve pokvario ovim tabletama i davanjem duljeg života tim jedinkama. sad zbog toga imamo problema, genetskih koje nije lako istrijebiti... ;)
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Razlozi za prekid Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi za prekid   Razlozi za prekid Icon_minitimesub ruj 04, 2010 3:22 pm

biga je napisao/la:

nema veze s djecom ili bez... prevaru nikad oprostio ne bih... ako imaš s nekim djecu i prevariš ga/ju to je milijun puta gore nego ako nemaš djecu.... dakle ćao...

E, pa zato bi bilo bolje ne priznati prijevaru, praviti se lud jer u protivnom bi mogao upropastiti potencijalno dobru vezu. lol!

E sad, ne sjećam se točno podatka, ali čitao sam o nekom popriličnom postotku žena koje su barem jednom prevarile svog partnera. Ma, ako ga i prevari, bolje da mu ništa niti ne govori niti ne priznaje jer će si bezveze uništiti brak ili vezu rofl2
Neznanje je nekad blaženo cerek
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Razlozi za prekid Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi za prekid   Razlozi za prekid Icon_minitimesub ruj 04, 2010 3:29 pm

Armin od Irima je napisao/la:

A biste li ikad prekinuli vezu radi lošeg seksualnog odnosa, odnosno ako vam je loše u tom polju (pritom ne mislim jednom-dva puta, nego ako se to događa već mjesecima, pa čak i više godina)?

Ja bih. Za vezu mi je potrebno i seksualno zadovoljstvo, ne samo ono drugo. Dobro, to govorim hipotetički za sada, a ne da sam neki šonjo u pedesetim godinama, u braku itd. XD
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Razlozi za prekid Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi za prekid   Razlozi za prekid Icon_minitimesub ruj 25, 2010 8:53 am

Talijanski seksolozi i psiholozi sastavili su listu top-deset razloga zbog kojih se brakovi najčešće raspadaju, prenosi geniusbeauty.com. Ako u vezi dođe do navedenih situacija, rijetko će koji par uspjeti očuvati kvalitetnu vezu.

Naravno, uvijek ima onih koji će problem pokušati riješiti na sve moguće načine, no jednom izgubljeno povjerenje, nedostatak romantike, nevjera ili kronično nezadovoljstvo u krevetu dovode do konačnog raspada, kad-tad, tvrde stručnjaci.

1. Nedostatak spontanosti
2. Manjak romantike
3. Seksualno nezadovoljstvo
4. Nedostatak pažnje
5. Nemogućnost kvalitetne komunikacije
6. Razilaženje u planovima za budućnost
7. Gubitak povjerenja
8. Manjak strasti u vezi
9. Međusobno nepoštivanje
10. Nevjera

izvor

ima tu poprilično istine.

[Vrh] Go down
Abarksas
Dinosaur
Abarksas


Female
Leo Monkey
Broj postova : 382
Age : 31
Registration date : 27.02.2011

Razlozi za prekid Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi za prekid   Razlozi za prekid Icon_minitimepon vel 28, 2011 1:16 am

proslost...ljudi iz proslosti...secanja mi uvek nadjacaju javu
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Razlozi za prekid Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi za prekid   Razlozi za prekid Icon_minitimepon vel 28, 2011 1:59 pm

Malo bih obrnula ovu tablicu sto je dala Flo i to odprilike ovako:

1. Gubitak povjerenja
2. Nemogućnost kvalitetne komunikacije
3. Nedostatak pažnje
4. Razilaženje u planovima za budućnost
5. Seksualno nezadovoljstvo
6. Nevjera
7. Međusobno nepoštivanje
8. Manjak strasti u vezi
9. Manjak romantike
10. Nedostatak spontanosti

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Collector604
Majmun
Collector604


Male
Taurus Snake
Broj postova : 1047
Age : 34
Registration date : 19.02.2010

Razlozi za prekid Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi za prekid   Razlozi za prekid Icon_minitimeuto oľu 01, 2011 12:33 pm

Razlozi za prekid...


Nepostivanje ugovora koji smo "potpisali" tokom ulaska u vezu...


cuga
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Razlozi za prekid Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi za prekid   Razlozi za prekid Icon_minitimeuto oľu 01, 2011 4:46 pm

Collector604 je napisao/la:

Nepostivanje ugovora koji smo "potpisali" tokom ulaska u vezu...
cuga
Ako ste "potpishali" sa cuga onda nije cudo sto ste prekinuli kad ste se otrijeznili... rofl2 Bome, kad sam ja bio mlad to se radilo uz kriglu bunarske vode, pa je sve bolje i "gladje" islo... hehe

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Collector604
Majmun
Collector604


Male
Taurus Snake
Broj postova : 1047
Age : 34
Registration date : 19.02.2010

Razlozi za prekid Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi za prekid   Razlozi za prekid Icon_minitimesri oľu 02, 2011 3:25 am

Zato ne treba konzumirati alkohol tokom potpisivanja bilo kojeg ugovora tuzni


Kaze alternativna medicina da je bunarska voda veoma zdrava popc


Gdje si ti nabavljao tu bunarsku vodu,da i ja koji kanister naspem zubi
[Vrh] Go down
Melkior
PraGlodavac



Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Age : 43
Registration date : 24.12.2010

Razlozi za prekid Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi za prekid   Razlozi za prekid Icon_minitimesri oľu 02, 2011 7:59 pm

Alpha je napisao/la:
Malo bih obrnula ovu tablicu sto je dala Flo i to odprilike ovako:
..
5. Seksualno nezadovoljstvo
6. Nevjera
..

Ovo znači da ako je sex dobar onda druga strana ima fore uživati još malo i u varanju uokolo... ? Nije loša ova fora za onog drugog u vezi. face lol!

Collector604 je napisao/la:

Kaze alternativna medicina da je bunarska voda veoma zdrava popc

Moram probat!!! lol
[Vrh] Go down
Collector604
Majmun
Collector604


Male
Taurus Snake
Broj postova : 1047
Age : 34
Registration date : 19.02.2010

Razlozi za prekid Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi za prekid   Razlozi za prekid Icon_minitimečet oľu 03, 2011 3:25 am

Hajde probaj,pa javi rezultate i opazanja do kojih si dosao cuga



whee
[Vrh] Go down
Sponsored content





Razlozi za prekid Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi za prekid   Razlozi za prekid Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Razlozi za prekid
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Razlozi za predid
» Razlozi ulaska u vezu

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Ljubav-
Forum(o)Bir: