Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Razlozi za prekid

Go down 
+11
Deti
Athena
Melkior
Archangel
Collector604
Abarksas
Blizzard
biga
floridana
Armin od Irima
Alpha
15 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Razlozi za prekid - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi za prekid   Razlozi za prekid - Page 2 Icon_minitimečet oľu 03, 2011 11:29 am

@Melk...ne bi vjerovao koliko ljudi (uglavnom zena) predje preko prevare. Zato sam stavila tako nisko na ljestvici. Al nemoj sad mislit da mos varat okolo i da ce ti cura oprostit :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Abarksas
Dinosaur
Abarksas


Female
Leo Monkey
Broj postova : 382
Age : 31
Registration date : 27.02.2011

Razlozi za prekid - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi za prekid   Razlozi za prekid - Page 2 Icon_minitimened oľu 20, 2011 10:32 pm

Da li razlog za prekid moze da bude porodicni zivot jednog od partnera, tj. kako se moze izbeci da to ne postane razlog ?
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Razlozi za prekid - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi za prekid   Razlozi za prekid - Page 2 Icon_minitimepet svi 20, 2011 6:47 pm

Citat :

E, pa zato bi bilo bolje ne priznati prijevaru, praviti se lud jer u protivnom bi mogao upropastiti potencijalno dobru vezu. lol!
Dakako da je to bolje i lakše napraviti onom koji je prevario, jer na taj način on prvenstveno sebi neće upropastiti dobru vezu. :D
Što je sa iskrenošću u stabilnoj vezi i braku?
Ja mislim da bi osobe u vezi trebale jako dobro poznavati drugu osobu, kao i "prioritete" koji čine okosnicu te veze.
Za mene je iskrenost u vezi temelj čitavog odnosa.
Naravno da se može dogoditi (i događa se), da iz nekog razloga dolazi do prijevare, međutim osoba koja je prevarila, treba se i suočiti sa posljedicama svojih djela, a to neće napraviti ako će gurati istinu pod tepih.
U protivnom, nisam baš sigurna da dotična osoba čini naknadno djelo "zaštite" voljene osobe od povrede istinom, već samo zaštitu svoje pozicije u relativno dobroj vezi/braku.
Priznanjem će ražalostiti preverenu osobu, ali neće okrnjiti iskrenost u vezi/braku.

Dakle, ja bih na prvo mjesto razloga za prekid stavila gubitak povjerenja, uopće. Ono je za mene prvenstveno posljedica neiskrenosti partnera.


_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Razlozi za prekid - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi za prekid   Razlozi za prekid - Page 2 Icon_minitimesub svi 21, 2011 1:06 am

Što ti u nekim slučajevima vrijedi istina ako unaprijed znaš da će biti "draga, prevario sam te" i "dragi, pakuj kofere i gubi se, užasno si me provrijedio", a ako voliš tu osobu? Pričam o jednom jedinom slučaju prijevare, ne o nekakvom uzastopnom varanju (nekima je to doduše isto, kako kome). Da, znam one filozofije da partner koji voli ne vara, što je tek djelomično točno, ako se izbaci X faktora iz jednadžbe. Uostalom, na nevjeru se općenito gleda jako strogo, ona i jest razlog gubitka povjerenja, unatoč svemu ostalome što se desilo i unatoč istini priznanja nevjere. Kako god ispadne, povjerenje se izgubi, bar dio.

Najbolje je ne prevariti i amen, pa si na miru, ne trebaš smišljati svakakve kombinacije i ne znam što sve ne. :P
[Vrh] Go down
Deti
Majmun
Deti


Male
Sagittarius Broj postova : 1743
Location : Dalmacija
Registration date : 29.09.2007

Razlozi za prekid - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi za prekid   Razlozi za prekid - Page 2 Icon_minitimesub svi 21, 2011 1:13 am

Moje srce pripada samo jednoj i amen cerek
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Razlozi za prekid - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi za prekid   Razlozi za prekid - Page 2 Icon_minitimesub svi 21, 2011 1:16 am

@Blizzard
Ja ne smatram da se prijevara nužno događa radi manjka ljubavi, ali očito postoje neki problemi u vezi, ukoliko do nje dođe.
Što znači istina? Po meni, ona je upravo vrijedna ukoliko neka osoba voli onu drugu, s kojom je u vezi.
Sukladno tome, mnogi očekuju istinu od osoba u koju imaju povjerenje, jer se ono i gradi na njoj.

Samim time, ako se prijevara (najčešće kod muškarca), događa samo radi seksa, nothing personal :D, onda priznanje ne bi trebalo biti problem, u jednoj čvrstoj i kvalitetnoj vezi. lol!


Naravno, posljedice mogu biti različite, ali mnoge ljude bi laži povrijedile više nego priznanje neke avanture i mogli bi prije prijeći preko potonjeg, nego onog prvog.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Razlozi za prekid - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi za prekid   Razlozi za prekid - Page 2 Icon_minitimesub svi 21, 2011 1:26 am

Athena je napisao/la:
Samim time, ako se prijevara (najčešće kod muškarca), događa samo radi seksa, nothing personal :D, onda priznanje ne bi trebalo biti problem, u jednoj čvrstoj i kvalitetnoj vezi. lol!

Filozofski se to čini tako na papiru, međutim znaš i sama da su ljudi jako osjetljivi na prijevare, prevladava razmišljanje prijevara=prekid. Pa ono, možemo raspravljati što bi teoretski bila jedna čvrsta i kvalitetna veza, ali jedna prijevara danas može poljuljati čak i vezu koja se čini kakvom si ju opisala.

Citat :
Naravno, posljedice mogu biti različite, ali mnoge ljude bi laži povrijedile više nego priznanje neke avanture i mogli bi prije prijeći preko potonjeg, nego onog prvog.

Pa u svakom slučaju štima što si napisala, jer u jednom slučaju su u igri istina i prijevara, a u drugom laž i prijevara (ako se sazna za laž ergo sazna se i za prijevaru). Mislim, to jest tako, jedna trula jabuka manje boli od dvije trule jabuke lol!
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Razlozi za prekid - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi za prekid   Razlozi za prekid - Page 2 Icon_minitimesub svi 21, 2011 1:33 am

Vrijedi ovo za dvije trule jabuke, ali ljudi zaboravljaju da u slučaju slučajnog otkrivanja samo jedne trule jabuke (prijevara), ona za sobom povlači trulu jabuku na kubični. :D
Bol osviještava, ali istina je nepatvorena katarza, kakva god bila.
To vrijedi za jedan dio ljudi, iako vjerujem da je mnogima milije neznanje.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Razlozi za prekid - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi za prekid   Razlozi za prekid - Page 2 Icon_minitimesub svi 21, 2011 1:36 am

Treba poznavati partnera. Evo, ak ti je lakše, ako bismo bili u vezi, tebi ne bi lagao za prijevaru (jer jako cijeniš istinu), štoviše pozvao bi te na grupni party, a ti bi bila sva happy zbog istine ^^
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Razlozi za prekid - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi za prekid   Razlozi za prekid - Page 2 Icon_minitimesub svi 21, 2011 1:45 am

suspect
Jel ti isto nepotrebno skrećeš sa komentarima, trol jedan.

Želim samo reći da je ponekad gorka istina dugoročno bolja od slatkog zavaravanja. Ona dođe kao naknadno otriježnjenje, realno sagledavanje samih temelja veze.
Nitko neće biti sretan zbog bolne istine, ali možda će uvidjeti njenu važnost, naravno ovisno o prioritetima.
Za suočavanje sa istinom same osobe, a posebno priznanje, potrebna je stanovita hrabrost, jer ona nužno u čitavu priču uvlači drugu osobu.
Nažalost, čak i u slučaju obmane ostavlja posljedice i što je možda još gore, vuče krakove prošlosti.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Razlozi za prekid - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi za prekid   Razlozi za prekid - Page 2 Icon_minitimesri srp 27, 2011 3:40 pm

Gotovo polovica muškaraca prekinula bi vezu sa ženom koja bi se udebljala. U slučaju da je muškarac taj koji znatnije dobije na kilaži isto bi učinilo samo 20 posto žena. Po čemu se još razlikujemo?

Novo američko istraživanje sa 70.000 osoba je pokazalo da bi ogroman broj muškaraca, čak 48 posto, ostavio ženu s kojom je u vezi ako bi se ona znatno udebljala. Za razliku od njih, samo 20 posto žena bi učinilo isto svom partneru.

Anketa je pokazala i da više od trećine muškaraca smatra da žena počinje gubiti na privlačnosti kad napuni 40, dok četvrtina smatra da se to počinje događati nakon 50-e godine. Gotovo jednako misle i žene o muškarcima, s jednom razlikom - 23 posto žena smatra da muškarci, bez obzira na dob, nikad ne gube na fizičkoj privlačnosti.

Anketa je pokazala i da će muškarci češće lagati o broju svojih seksualnih partnera. Istovremeno 42 posto muškaraca reklo je da bi ženu smatralo promiskuitetnom ako je spavala s više od 10 muškaraca. Gotovo isti broj žena smatra da je muškarac promiskuitetan ako je imao seksualne odnose s više od 20 žena. Zanimljivo i da je 18 posto muškaraca priznalo da je reklo 'Volim te', samo zato da bi imali seksualni odnos.

Osim toga, dvije trećine muškaraca priznaje da je imalo seksualne fantazije o prijateljicama svoje partnerice. Ako vam sve ovo još nije uzdrmalo vjeru u muškarce, imajte na umu da je pedeset i jedan posto muškaraca reklo da bi voljeli imati bolju partnericu od ove s kojom su trenutno. Isto želi i 18 posto žena.

James Bassil, urednik AskMen.com, koji su u suradnji s Cosmopolitan.com proveli studiju, zaključio je anketu ovako: 'Stvari se u biti nisu promijenile... Istina, sve je više online upoznavanja, no romantično ponašanje se ne mijenja s vremenom: džentlmenstvo nije mrtvo, veličina je važna, žene opraštaju, a muškarci zaboravljaju.' izvor

_________________
Respect
[Vrh] Go down
baffy
Riba
baffy


Female
Virgo Dragon
Broj postova : 122
Age : 35
Location : Doboj-Zemun-Beograd-Vršac-Kladovo
Registration date : 29.11.2012

Razlozi za prekid - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi za prekid   Razlozi za prekid - Page 2 Icon_minitimepet stu 30, 2012 7:05 pm

Na prvom mestu bilo kakav vid nasilja nad detetom.
Na drugom mestu bilo kakav čin nasilja prema meni kao partnerici
Na trećem mestu prevara (prešla bih preko prevare ako je učinjena u "neznanju" npr pod većom dozom alkohola i da mi sam prizna"
Alkoholizam ili narkomanija kao četvrti razlog ...
[Vrh] Go down
bodhisattva
Žaba
bodhisattva


Male
Pisces Goat
Broj postova : 271
Age : 57
Registration date : 15.12.2016

Razlozi za prekid - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi za prekid   Razlozi za prekid - Page 2 Icon_minitimečet lip 22, 2017 2:13 pm

Bio sam onaj koji spava. Bio sam onaj kojeg se vara. A onda sam srca slomljena. Dobio poljubac anđela.
Razlog mog dolaska na ovaj forum bile su čudne stvari koje sam počeo viđat i uočavat oko sebe i u sebi. Sve je to bio znak da sam okružen lažima. Bio sam varan od strane svoje supruge više od tri godine. Neznam što je bio povod prevari što je to učinila jer ona šuti i ne ispoljava svoje osječaje. Tako da nisam znao što se događa u njezinoj glavi. Sad smo razvedeni. Razlog za razvod je bio laž, nepovjerenje, prevara tako da sam ja otišao od nje. Ona ni danas neče priznat živi u laži i samo šuti. Ali ja sam us pomoč foruma uvidio istinu. Sve što sam joj rekao da se događa i što će se dogodit to se upravo i događa. Meni je danas sve lakše jer istina koju sam ja vidio izlazi na površinu. Fala forumašima koji su mi u tome pomogli. Čak me i strpala na psihijatriju jer je rekla da je to sve u mojoj sjebanoj glavi. Ona je patološki bolesnik i njoj je mjesto na psihijatriji.
us to da se ona klela na vjernost i svetost braka a napravila je to prevaru i nevjeru stavljam na prvo mjesto razloga za rastavu.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Razlozi za prekid - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi za prekid   Razlozi za prekid - Page 2 Icon_minitimečet lip 22, 2017 7:38 pm

Da li znaš tko je taj s kime te prevarila?
[Vrh] Go down
bodhisattva
Žaba
bodhisattva


Male
Pisces Goat
Broj postova : 271
Age : 57
Registration date : 15.12.2016

Razlozi za prekid - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi za prekid   Razlozi za prekid - Page 2 Icon_minitimečet lip 22, 2017 10:39 pm

Da znam. Još laže i skriva ga od svoje obitelji i poznanstva dok rastava nebu zakonska ali ja sam ju otkrio.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Razlozi za prekid - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi za prekid   Razlozi za prekid - Page 2 Icon_minitimepet lip 23, 2017 8:29 am

Samo glavu gore. To što si doživio je ustvari često u svijetu. To je realistična priroda i žene i muškarca koja se razlikuje od one nametnute (uvijek je muško kriv, muškarci su svinje, itd.)
[Vrh] Go down
bodhisattva
Žaba
bodhisattva


Male
Pisces Goat
Broj postova : 271
Age : 57
Registration date : 15.12.2016

Razlozi za prekid - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi za prekid   Razlozi za prekid - Page 2 Icon_minitimepet lip 23, 2017 3:31 pm

A šta ću drugo, neću si valjda pucat u glavu što bi sistem i htio. Sve čakre mi rade pogotovo od srčane prema krunskoj. Probuđen sam a samim time i prijetnja sistemu. A kolko sam shvatio sistem dijeluje na takve induvidue sa kauzala nebi li ih se riješio. Sad mi je jasno da supruga nije mogla samnom na duhovnom i intelektualnom planu. Dao sam joj sve na volju a to mi je izgleda bila greška. Ne da izgleda nego stoposto. Ona nemože otvoriti srce i pustit emocije kroz grlo. Zato ima problema sa štitnjačom. Sklona je debljanju i puno kašlja. Puno priča mlati praznu slamu, laže, psuje, kritizira, bahati se, vrjeđa, inati se. Ima niski tlak. Umišljena. Narcisoidna je. Česte glavobolje. Problemi sa sinusima. Vid joj slabi. Ima anomalije na bubrezima. Blizu je dijabetesa. Lijena je. Niski tlak. Ima jak ego... itd ima toga još. Sad sam baš bezobrazan ali to su sve posljedice osoba na niskoj vibraciji.
Neču reć da mi je bilo lako. Prolazim pravi pakao. Ali kako kažeš glavu gore. Nisam se odal porocima i nisam si pucal u glavu za mene veliki uspjeh. Idemo dalje.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Razlozi za prekid - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi za prekid   Razlozi za prekid - Page 2 Icon_minitimesub srp 15, 2017 11:53 pm

Što prije se treba odvojiti i zaboraviti takvu negativnu osobu. Fala bogu, ima puno jako dragih i dobrih žena okolo. Nisu sve takve. Drži se! :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Sponsored content





Razlozi za prekid - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razlozi za prekid   Razlozi za prekid - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Razlozi za prekid
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Razlozi za predid
» Razlozi ulaska u vezu

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Ljubav-
Forum(o)Bir: