Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Okrutna cura bacala psiće u rijeku

Go down 
+16
2pac
ficoom666
yuusha
Fantom
Blizzard
Athena
hromi
agorafobija
ThE_IMMORTAL
Chakotay
Alpha
Legionar
Dragony
Armin od Irima
biga
Gea
20 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Okrutna cura bacala psiće u rijeku - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Okrutna cura bacala psiće u rijeku   Okrutna cura bacala psiće u rijeku - Page 3 Icon_minitimečet ruj 02, 2010 5:23 pm

@Biga, o ne, ne samo da jastoge kuhaju žive, nego ih i stavljaju na led takve! I nemoj misliti da nisam reagirao. Ovo ljeto na Hvaru sam svaku večer dolazio i na glas komentirao s mojom mamom dobrih 5 minuta kako je to nehumano. Čuli su i konobari.
A onda bih otišao do drugog restorana koji ih je držao u akvariju i također ih naglas hvalio!

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Okrutna cura bacala psiće u rijeku - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Okrutna cura bacala psiće u rijeku   Okrutna cura bacala psiće u rijeku - Page 3 Icon_minitimečet ruj 02, 2010 5:25 pm

@Legi...mozda su zbilja psici bili zarazeni i mozda ih se moralo ubit. Ali kao sto sam kazala, ubiti se moze na razne nacine i uz postovanje.

Btw, slazem se za odgovornost!


@Biga...curi se moze pomoci. Jos je dovoljno mlada. Mislim da ju je bas ovaj medijski linc prilicno osvijestio. Zamisli, mozda je bas radi ovoga sprijecena tragedija. Mozda, da nije bilo ovog linca, bi ona odrasla u sadista i ubila sutra covjeka ili dijete. Kuzis.

Ovo za djecu sam pitala da istaknem poantu. Nisam ni sumnjala da bi ti postupio ispravno ljubi


Sto se tice macaka...to sto opisujes mislim da ipak rade Japanci, Kinezi ili tako ti neki tamo. Gledala sam to prije 10 godina na tv-u. Ovako je islo. Majka i dijete dojdu u restoran. Odvede ih se straga gdje su kavezi i dijete izabere sto ce jesti. Izabralo je macku. Macku su uzeli onom omcom na stapu i vukli ju prema kuhinji lupajuci s njom tu i tamo. Tamo su je uvalili u nesto crno i kljucajuce. Kao neki katran. Onda su je izvukli i samo skinuli dlaku s nje. Onda su je ubacili u drugi lonac s vrelom vodom cini mi se. Na kraju su je uvalili u lavor sa hladnom vodom. To je bila priprema za kuhanje. Ali "najbolji" dio je....kad su je ubacili u taj lavor sa hladnom vodom vidis da macka dise. Jos je bila ziva.
Svi znamo da si ti tamo na istoku ludi ko kupus, a sto se Talijana tice...ne znam...mi ih smatramo ciganima (bez uvrede ciganima).

_________________
Respect
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Okrutna cura bacala psiće u rijeku - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Okrutna cura bacala psiće u rijeku   Okrutna cura bacala psiće u rijeku - Page 3 Icon_minitimečet ruj 02, 2010 5:29 pm

ma znam Legi... to je tužno... vidi, nisam ja sad protiv ubijanja životinja zbog jela... i sam sam lovac, al ubi ih da ne osjećaju bol! ili makar da se što manje muče...
volio bih samo da zamisle kako je tom jastogu kad ga najprije živog zamrzavaju pa onda živog kuhaju...

@Alpha heheheh što se tiče talijana i ja ih tako isto vidim...
ne znam... možda su ti kinezi, japanci tko god, al znam da mi je djed pričao kako je neki talijan u Njemačkoj dok je on radio hvatao mačke i pripremao ih za jelo...

uh i da, nestao mi je omiljeni mačak, odlutao i nije se vratio... :( cry
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Okrutna cura bacala psiće u rijeku - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Okrutna cura bacala psiće u rijeku   Okrutna cura bacala psiće u rijeku - Page 3 Icon_minitimečet ruj 02, 2010 5:31 pm

@Biga, a joj, užasno je čekanje jer nekad znaju po nekoliko dana se tjerat. I još gore je to što ne znaš kako je završio.

Ajde, drži se :)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Okrutna cura bacala psiće u rijeku - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Okrutna cura bacala psiće u rijeku   Okrutna cura bacala psiće u rijeku - Page 3 Icon_minitimečet ruj 02, 2010 6:21 pm

Da se priključim malo raspravi.
Ovdje se ne radi samo o pojedinačnom problemu dotične okrutne cure, koja je bacala psiće u vodu, već cjelokupnog kolektivnog mnijenja, koje je nažalost primitivno i okrutno. Uopće ne znam gdje je zakazala veterinarska i ostale inspekcije ako stanovništvo tamo ima probleme sa agresivnim psima.
Prva stvar, kakva bi to baka tražila od djeteta starog 12 godina da se riješi psića pa i pod uvjetom da su bolesni? confused

Majka djevojčice s druge strane apsolutno ne dovodi u pitanje ponašanje svoje kćeri.
Sad se okrivljava društvo jer je linčovalo djevojčicu koja je bacala psiće u vodu. Zašto?
Samo zato jer to i drugi rade. Dakako da prijetnje djevojčici nisu opravdane, ali postoji uvriježeno mišljenje da su životinje vrste "drugog reda" i inferirornije.
Dakle, nasilje nad životinjama se događa, ali one su SAMO životinje pa zašto se uopće obazirati na to.
Djevojčica je bila snimljena kamerom i što sad? Očito ima razloga radi kojih se navodno srami i osjeća linčovana, ali radi onoga što je učinila, tj. snimila kamera. Iskreno, uopće ne vjerujem da se u djevojčici pojavilo suosjećanje, već ne želi moralnu osudu društva, koja je nedvojbeno neugodna. Ako netko primjerice krade i dotičnog snime kamerom, bi li ga samim tim trebalo žaliti ili umanjivati njegovo djelo, samo zato jer je imao bad luck, za razliku od mnogih drugih kradljivaca koji prolaze nekažnjeni? confused

Ona izjave navodne majke "da mogu sve bi ih poubijala" odražava animozitet u startu i uvelike me podsjeća na tako česte generalizacije iza kojih se krije mržnja. Dakle, psi su agresivni i automatski time svi pripadnici te vrste zaslužuju da ih se likvidira.
Smatram da opomena djevojčici nikako nije dovoljna i da bi se trebalo poraditi na društvu u globalu koje njeguje dotične stavove.
Nedvojebeno je da inspekcije trebaju odraditi svoj posao, ali to ne opravdava da se ljudi rješavaju životinja na dotični način.

Nažalost, kazne u Hrvatskoj za zlostavljanje životinja su zanemarive. Svakodnevno vidimo slučajeve brutalnog zlostavljanja životinja,
koje eventualno završava uvjetnim kaznama. Ovaj primjer je u moru slučajeva još benigniji, ali to mu ne oduzima težinu.
Najgora je stvar u tome što je društvo počelo tolerirati i opravdavati okrutna djela, samo zato jer su prisutna među nama i očito nekažnjiva, kako u pitanjima zlostavljanja životinja, tako i u svim drugim porama našeg društva. kava

Dakle, smatram da bi trebalo maksimalizirati kazne (u dotičnom slučaju) za zlostavljanje životinja, od visokih novčanih kazni za roditelje maloljetnika do zatvorskih.
Opomena jednostavno nije dovoljna sankcija i dokle ne bude propisnog sankcioniranja, problem zlostavljanja životinja će se minorizirati.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Okrutna cura bacala psiće u rijeku - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Okrutna cura bacala psiće u rijeku   Okrutna cura bacala psiće u rijeku - Page 3 Icon_minitimečet ruj 02, 2010 6:51 pm

Mislim da kazne nisu toliko važne, važno je da se te osobe osude, pravomoćnim presudama kojim se takve osobe osuđuju im se upućuje prijekor i na taj način se i njima, a i svim ostalima kaže da to nije prihvatljivo ponašanje i da će se svatko tko tako nešto učini i kazniti. Bez obzira kakva kazna bila. Nažalost danas se od tisuću takvih slučajeva procesuira nekih 50 tak, a osudi možda njih tek desetak ili manje.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Okrutna cura bacala psiće u rijeku - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Okrutna cura bacala psiće u rijeku   Okrutna cura bacala psiće u rijeku - Page 3 Icon_minitimečet ruj 02, 2010 7:36 pm

Što točno znači pravomoćna presuda?

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Okrutna cura bacala psiće u rijeku - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Okrutna cura bacala psiće u rijeku   Okrutna cura bacala psiće u rijeku - Page 3 Icon_minitimečet ruj 02, 2010 7:47 pm

Da je stupila na snagu.
U biti, ne može se ulagati žalba redovnim pravnim putem, za razliku od nepravomoćne. Tako nešto.:P

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Okrutna cura bacala psiće u rijeku - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Okrutna cura bacala psiće u rijeku   Okrutna cura bacala psiće u rijeku - Page 3 Icon_minitimečet ruj 02, 2010 7:53 pm

OK, promijenit ću pitanje jer sam mislio da mi fale neke informacije. Chakotay, kako to misliš da je važno da se osobe osude, a da kazna i nije toliko važna? Mislim, ko je tu sad lud? zubi

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Okrutna cura bacala psiće u rijeku - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Okrutna cura bacala psiće u rijeku   Okrutna cura bacala psiće u rijeku - Page 3 Icon_minitimečet ruj 02, 2010 9:25 pm

Da, meni od pocetka price nije jasno to kako bi Chak kaznio takve postupke. Imam dojam da bi joj zaprijetio prstom i rekao "no, no" i da bi to bilo to.

Chak, ti mora da si bio jaaako dobro dijete pa ne znas kak to funkcionira. Ako netko napravi sranje i izvuce se sa blagom kaznom onda ta osoba misli kako je dobro prosla i gotovo. Zato kazna mora biti takva da ju osoba dobro osjeti. To ti je kao da je kazna za voznju u pijanom stanju 5 kuna plus opomena. :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
hromi
Dinosaur
hromi


Male
Capricorn Broj postova : 360
Location : Srbija
Registration date : 24.01.2010

Okrutna cura bacala psiće u rijeku - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Okrutna cura bacala psiće u rijeku   Okrutna cura bacala psiće u rijeku - Page 3 Icon_minitimečet ruj 02, 2010 10:12 pm

Kaznjavanje nasilja nasiljem ne resava nista ...Cura je ocigledno bolesna , ne bi svatila zasto je bacate u reku ili sta god , samo bi jos vise pogorsalo stvari i presla sa zivotinja na ljude.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Okrutna cura bacala psiće u rijeku - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Okrutna cura bacala psiće u rijeku   Okrutna cura bacala psiće u rijeku - Page 3 Icon_minitimečet ruj 02, 2010 10:14 pm

Aha, znaci tvoj prijedlog je da sve koji su u zatvorima, sve ubojice, silovatelje, otmicare i ine pustimo na slobodu jer su jadni bolesni i ne odgovaraju za svoje postupke gica

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Okrutna cura bacala psiće u rijeku - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Okrutna cura bacala psiće u rijeku   Okrutna cura bacala psiće u rijeku - Page 3 Icon_minitimečet ruj 02, 2010 10:29 pm

Athena je napisao/la:
Da je stupila na snagu.
U biti, ne može se ulagati žalba redovnim pravnim putem, za razliku od nepravomoćne. Tako nešto.:P
Kolegice, kolegice pa zar se žalba može ulagati i neredovnim pravnim putem, no ipak nije loša definicija ;)

@Legi ai ostali: Ono što je bitno kod pravomoćne presude da je nedvojbeno utvrđena krivnja i da se može primijeniti izrečena kazna. Samim tim činom se upućuje prijekor i iznosi stav društva da je takvo ponašanje društveno neprihvatljivo. Bez obzira na kaznu, ta osoba je kazneno osuđivana i ako ju se negdje pita (recimo kod zaposlenja, izdavanja vize, upisa u neki registar...obrtnika, odvjetnika, stomatologa...) ona će reći "...ah jesam, kazneno sam osuđivan..." E sad da li bi ti zaposlio nekoga tko je kazneno osuđivan, da li bi s takvom osobom sklopio neki veći posao, ne sjećam se više kak je kod upisa na faks...

Kaznom se ništa ne rješava, više sam za popravljanje posljedica ako je to moguće ili pak obavljanje nekog društveno korisnog rada ako se posljedica ne može popraviti. Samom kaznom zatvora počinitelj ništa ne vrača niti žrtvi niti društvu, bez obzira koliko kazna bila stroga i dugotrajna, no kad bi mu se naredilo da mora popraviti posljedice svog čina ili u ovom slučaju da učini nešto drugo je društveno korisno ili pak korisno za oštečenika ona bi postojala neka korist, a i sam počinitelj bi možda uvidio štetnost toga što je učinio.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Okrutna cura bacala psiće u rijeku - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Okrutna cura bacala psiće u rijeku   Okrutna cura bacala psiće u rijeku - Page 3 Icon_minitimečet ruj 02, 2010 10:30 pm

@Chak...moze se ulagati neredovnim nepravnim putem ilitiga preko veze i onda dobis svasta na kraju :P


EDIT: Jel ti to namjerno toliko krivih Č/Ć stavljas? zubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Okrutna cura bacala psiće u rijeku - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Okrutna cura bacala psiće u rijeku   Okrutna cura bacala psiće u rijeku - Page 3 Icon_minitimečet ruj 02, 2010 10:32 pm

Da Alpha ali to je onda nepravni put ;)

Legionar je napisao/la:

Ili, zapravo, imam još bolju ideju. Poslao bih je na neki posao, npr. krojačice. Također bih je silio da to radi dugo vremena dnevno da se umori. Ako ne bi radila dobro kaznio bih je. A kada bi napravila dobru odjeću poslao bih djecu siromašnih roditelja ili djecu bez roditelja da dođu po tu odjeću. I da im tu odjeću ona uruči i da vidi kako su sretni i veseli zbog toga što im je tu odjeću ona dala. Ne bih rekao toj djeci zašto je ta djevojčica takva niti što je učinila. Djeca bi joj bila zahvalna. Ta oštećena duša od te djevojčice bi osjetila što znači nekoga obradovati, što znači kada tebe netko cijeni kao osobu i tvoj trud i što znači da ti je netko zahvalan- Najčišći i najnesebičniji osjećaji. Vjerojatno bi se popravila. Želim vjerovati da bi se popravila. A i da ne bi, barem bi nekoga razveselila neovisno o njoj!
Zaboravio sam komentirati kao odličan primjer dobrog "kažnjavanja"


_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Okrutna cura bacala psiće u rijeku - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Okrutna cura bacala psiće u rijeku   Okrutna cura bacala psiće u rijeku - Page 3 Icon_minitimečet ruj 02, 2010 10:34 pm

Taman sam htjela kazat kako smo vec naveli da je prisilni rad najbolji :D

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Okrutna cura bacala psiće u rijeku - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Okrutna cura bacala psiće u rijeku   Okrutna cura bacala psiće u rijeku - Page 3 Icon_minitimečet ruj 02, 2010 10:41 pm

Alpha je napisao/la:

EDIT: Jel ti to namjerno toliko krivih Č/Ć stavljas? zubi
Ah check speller mi izgleda nešto šteka, izgleda da ću i ja početi pisati bez tih vražjih kvačica lol

U teoriji je dobar (mislim na prisilan rad), ali u praksi je tu puno problema, jer kako nekoga prisiliti da radi, ako neće, kaj mu možeš. U stvari je to dobrovoljan rad, jer se nekome izrekne zatvorska kazna ili pak neka novčana kazna pa mu se onda, ako on to želi, zamjeni za rad za opće dobro. Na što bi ljudi trebali pristati jer bolje i to nego zatvor ili pak plaćanje novčane kazne. Tako je to složeno u našem zakonu. Ono što je problematično što se to ne primjenjuje u praksi, pa čak ako netko i želi tu kaznu odraditi to ne može. Naravno govorim za Hrvatsku.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Okrutna cura bacala psiće u rijeku - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Okrutna cura bacala psiće u rijeku   Okrutna cura bacala psiće u rijeku - Page 3 Icon_minitimečet ruj 02, 2010 11:13 pm

@Chak, malo sam se neprecizno izrazila.:P

Što se tiče navedenog, sigurno je da rad za opće dobro ima više koristi za cjelokupno društvo, ali i dalje ostajem pri tome da se zlostavljači životinja oštrije kazne, jer mislim da to moraju osjetiti na svojoj koži ili svom džepu. Sankcije su jednostavno zanemarive i preblage,
a mislim da je društvena korist prilikom "kažnjavanja" počinitelja poželjna, ali sekundarna.
Dakle, ja sam za oštrije sankcije od pitanja zlostavljanja životinja nadalje. hekla

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Okrutna cura bacala psiće u rijeku - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Okrutna cura bacala psiće u rijeku   Okrutna cura bacala psiće u rijeku - Page 3 Icon_minitimečet ruj 02, 2010 11:23 pm

@Athena...slazem se ides

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Okrutna cura bacala psiće u rijeku - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Okrutna cura bacala psiće u rijeku   Okrutna cura bacala psiće u rijeku - Page 3 Icon_minitimečet ruj 02, 2010 11:43 pm

@Athena sve ok ;)

Što se kazna tiče, dosta velik broj ljudi smatra da se trebaju postrožiti kazne za sva kaznena djela, jedno vrijeme je bila ideja da se uvede doživotan zatvor u naš kazneni zakon. Tko zna možda je to ispravan put, možda bi se time uvelo više reda i zastrašilo ljude da ne čine kaznena djela.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Okrutna cura bacala psiće u rijeku - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Okrutna cura bacala psiće u rijeku   Okrutna cura bacala psiće u rijeku - Page 3 Icon_minitimepet ruj 03, 2010 3:11 pm

Evo još malo novosti o aktualnoj temi:

Otkrivena djevojčica koja je bacala štence u rijeku

Istraga bugojanske policije, pokrenuta radi pronalaska djevojčice koja je u rijeku bacila štence, dala je prve rezultate. Operativnim radom na terenu policajci su uspjeli otkriti identitet djevojčice i njenih roditelja.

Kako doznaje Dnevni avaz, roditeljima okrutne maloljetnice u četvrtak su uručeni pozivi za kriminalističku obradu. Njihova obaveza je da u petak dođu u prostorije Policijske uprave Bugojno i daju izjavu o tome što je učinila njihova kći.
Do sada se spekuliralo da je okrutnost počinjena u Hrvatskoj ili BiH, no, sudeći prema policijskoj istrazi, nemili događaj ipak se dogodio u Bugojnu. Osnivač Društva građana za zaštitu životinja SOS Velimir Ivanišević, koji je s pažnjom pratio cijeli slučaj, kaže da djevojčica treba pomoć.

"Za postupke onih koji su sudjelovali u ovoj okrutnosti odgovorni su njihovi roditelji, a onda poslije njih škola i društvo. Krajnje je vrijeme da oni koji odgajaju buduće generacije razmisle kako to čine. Djevojčica je došla u situaciju da joj se mora pomoći upravo zbog neadekvatne edukacije onih koji se trebaju baviti mladim ljudima", kazao je Ivanišević za Dnevni avaz.

LINK http://danas.net.hr/svijet/page/2010/09/03/0212006.html?pos=n0

Svakako su za njene postupke najodgovorniji roditelji i mislim da je odlično što je Društvo za zaštitu životinja reagiralo, samo se nadam da sve neće ostati na jednom razgovoru i isprici roditelja. kava

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Okrutna cura bacala psiće u rijeku - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Okrutna cura bacala psiće u rijeku   Okrutna cura bacala psiće u rijeku - Page 3 Icon_minitimepet ruj 03, 2010 6:04 pm

a na čemu će drugome ostati?? ima ljudi čovjeka ubiju pa nikad dana u zatvoru ne provedu..
možda bi mogli dobiti neku simboličnu kaznu samo da javnost dobije dojam da su ih pljusnuli i gotovo....
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Okrutna cura bacala psiće u rijeku - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Okrutna cura bacala psiće u rijeku   Okrutna cura bacala psiće u rijeku - Page 3 Icon_minitimepet ruj 03, 2010 6:10 pm

Ima ovdje svega i svačega za pročitati rofl2

Mislim da ovo nije izolirani slučaj takvog načina ubijanja psića/mačaka, ali je jedan od onih koji je dospio u javnost. Slažem se s kaznom, ali primjerenom kaznom, ne kaznom tipa 10 kuna i žvakača. Bio bi to maleni korak, ali nešto bi bilo iz toga. Evo, kod nas stranci luduju autocestom svako malo. Kako i ne bi kada je kod nas kazna za to "samo" 6-7 tisuća kuna. U Švicarskoj i Češkoj to ide i preko milijun eura. Pa ajde, budi frajer prekoračiti tako brzinu tamo. Ove ovdje kazne su za strance sitniš. Kazna, ako se već daje, treba biti neka primjerena, a ne neka na koju trepneš pa je nema više.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Okrutna cura bacala psiće u rijeku - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Okrutna cura bacala psiće u rijeku   Okrutna cura bacala psiće u rijeku - Page 3 Icon_minitimesub ruj 04, 2010 12:10 pm

Kazna koja se mijenja i iznosi određeni postotak BDP-a po glavi stanovnika te zemlje :)

Ovaj da... ja ne znam ko je smislio kaznu zatvorom jer to je nešto tako glupo. Mislim, kazna je, ali to je takav trošak za državu i društvo. Trebalo bi smisliti nešto učinkovitije.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Okrutna cura bacala psiće u rijeku - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Okrutna cura bacala psiće u rijeku   Okrutna cura bacala psiće u rijeku - Page 3 Icon_minitimesub ruj 04, 2010 12:18 pm

A ne prema osobnom dohotku pojedinca pa će onaj ko ima veći dohodak platiti i veću kaznu, što je logično jer nije isto Mudrinjiću koji ima 200 000 kuna plaću platiti kaznu od tisuću kuna nego primjerice nekome ko ima plaću 5 000 kuna.

Nisam čuo da se kazne određuju prema BDP-u, a opet možda i to postoji u nekoj državi.

Da i ja sam isto da zatvor bude samo iznimka i to za one koji ne žele pristati na rad, ipak ne možeš ih prisiliti batinama ili možda da im ne daješ hranu, mislim možeš, ali to bi bilo malo preradikalno. Iako niti takva kazna ne bi bila dovoljna za neke zločince.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Okrutna cura bacala psiće u rijeku - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Okrutna cura bacala psiće u rijeku   Okrutna cura bacala psiće u rijeku - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Okrutna cura bacala psiće u rijeku
[Vrh] 
Stranica 3 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Okrutna mafija utopila svjedokinju u kiselini

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Kućni ljubimci-
Forum(o)Bir: