Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Okrutna cura bacala psiće u rijeku

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
biga
Pračovjek

Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Registration date : 28.08.2009

PostajNaslov: Re: Okrutna cura bacala psiće u rijeku   sub ruj 04, 2010 12:27 pm

ima u nekim državama naplaćuju kaznu prema plaći koju si prošli mjesec dobio... npr. brzina ti je 20% od plaće... ako si prošli mjesec dobio na račun 50 kuna, uzet će ti 20%.. ako si dobio 50 000 opet će ti uzet 20%... i to se meni čini nekako pravedno... al stvarno ne znam kako obračunavaju ljudima koji nigdje ne rade....
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8385
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Okrutna cura bacala psiće u rijeku   sub ruj 04, 2010 12:30 pm

... uzima se kao da ima minimalnu plaću, bar je tak kod nas, pretpostavljam da je i u drugim državama koji imaju taj sustav slično.

Moderni čovjek

Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Registration date : 27.07.2008

PostajNaslov: Re: Okrutna cura bacala psiće u rijeku   sub ruj 04, 2010 12:49 pm

Ono moje je bio samo prijedlog :P

Da, kako je biga spomenuo bi trebalo biti ;)

Guardian

Male
Scorpio Dragon

PostajNaslov: Re: Okrutna cura bacala psiće u rijeku   sub ruj 04, 2010 12:58 pm

Za kaznena djela tako i je kod nas, kod prekršaja je drugačije, tj. propisane su novčane kazne u nekom iznosu. Ne znam zašto postoji razlika između kaznenog i prekršajnog zakona. Valjda zakonodavac zna :)

Superforumaš CE-4

Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Registration date : 23.06.2009

PostajNaslov: Re: Okrutna cura bacala psiće u rijeku   sub ruj 04, 2010 1:10 pm

I ovu ce neko ozeniti ... i ovo ce nekome biti supruga i majka i snaha ... bem ti narod i u sta se pretvorio ... no
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Okrutna cura bacala psiće u rijeku   sub ruj 04, 2010 1:17 pm

Zašto se ne bi ženila...? :P
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek

Male
Gemini Dog

PostajNaslov: Re: Okrutna cura bacala psiće u rijeku   sub ruj 04, 2010 1:18 pm

Zato da to isto ne napravi svojoj djeci :P

Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Okrutna cura bacala psiće u rijeku   sub ruj 04, 2010 1:20 pm

Ja sam s 9 godina bio još gori od nje, tek tako da znate kava
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek

Male
Gemini Dog

PostajNaslov: Re: Okrutna cura bacala psiće u rijeku   sub ruj 04, 2010 1:25 pm

Bravo kava

Koji su bili tvoji motivi toga?

Evo, i ja nekada napravio sranja, ali ne iz istih motiva kao i ona. Npr. ja sam obožavao kada bi mene brat primio za ruke i vrtio jako brzo. Molio sam ga da to radi što duže, no naravno, to je bilo teško za raditi. I onda sam ja razmišljao da garant i moj mačak to voli. Naravno, bio sam svjestan da će njega boljet da ga primim za šape pa sam ga stavio u vrećicu i vrtio. Prvi put sam mislio da se samo boji onako kako sam se i ja bojao kad mi je prvi put brat to napravio. No nakon trećeg puta mi je bilo jasno da to ne trebam raditi.
Naravno, bio sam jako mali i nisam shvaćao otprve što radim.

Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Okrutna cura bacala psiće u rijeku   sub ruj 04, 2010 1:31 pm

E, isto tako i ja. Meni je bilo zabavno mlatiti mačke, vući ih za rep, bacati u zid, stajati na cape i ostalo. Nisam bio svjestan što im radim, znam samo da mi je u to vrijeme to bilo zabavno. U biti sam znao da ju boli na neki način, ali nisam toga bio svjestan. Eto, to su bili motivi, zabava. U biti sam to napravio sam jednoj mački. Znam da sam na mravinjake sipao vodu i gledao kako plivaju, pa muhama trgao krila i gledao kako se španciraju... Nisam takav bio samo prema životinjama, nego skoro i prema ljudima, drugoj djeci. Motiv da sam bio takav prema drugoj djeci? Ego.

A sad, sad su mi mačke najdraže životinje, mrave jako cijenim, a muhe su mi simpa. Osim dok idem spavati, tada mi muhe nisu nimalo simpa :P

Ne znam koji me vrag u tolikoj mjeri promijenio, ali eto, do negdje 9 godina sam bio sadistički vrag, iako ne sadistički u pravom smislu jer nisam bio svjestan što radim. Prije sam isto tako bio jaaako pričljiv, vođa ekipe itd. Sad sam pak gotovo suprotnost tome što sam bio. Za promjene nikad nije kasno, puno je lakše dok dobiš svijest o tome što radiš i zatim se promijeniš, jer ako nisi svjestan, tada je to zeznuto.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek

Male
Gemini Dog

PostajNaslov: Re: Okrutna cura bacala psiće u rijeku   sub ruj 04, 2010 1:49 pm

Eto vidiš, uzaludno si čitao ovu temu :P kada nisi shvatio da smo spomenuli da neka djeca i muče životinje, ali da toga nisu svjesna, a da je ova djevojčica itekako bila svjesna što radi :/

Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Okrutna cura bacala psiće u rijeku   sub ruj 04, 2010 2:33 pm

Čitao sam napreskokce, kada sam vidio kakve su se sve stvari spominjale, sigurno da nisam imao volje da sve čitam :P

Uostalom, pa psiholozi su dali procjenu, a oni su stručnjaci u tome... face
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek

Male
Gemini Dog

PostajNaslov: Re: Okrutna cura bacala psiće u rijeku   sub ruj 04, 2010 4:12 pm

Školska psihologinja iz moje osnovne je imala filozofiju da ako netko peti put razbije staklo, pet puta će ga upozorit. Naime, vjeruje da će mu nakon 101. puta dosaditi razbijat staklo i da će mu možda ući u glavu ono što mu govori, pa će prestati. Takvo što se nije još dogodilo, ali vjeruje da će prestati...

Stručnjak, nema šta ;)

P.S. Ne moram niti spominjati da će uistinu prestat razbijat staklo jer će mu to dosadit, ali da će sada razbijati monitore TV-a...

Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Okrutna cura bacala psiće u rijeku   sub ruj 04, 2010 4:20 pm

Poanta: Psiholozi možda griješe, djevojčica je moguće sasvim normalna. rofl2
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek

Male
Gemini Dog

PostajNaslov: Re: Okrutna cura bacala psiće u rijeku   sub ruj 04, 2010 4:20 pm

cerek

Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 29066
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Okrutna cura bacala psiće u rijeku   pon ruj 06, 2010 12:31 pm

Pazite ovo:

Sud u američkom okrugu Kent, u saveznoj državi Michigan, osudio je na 20 godina zatvora 15-godišnjaka koji je s prijateljem provalio u tuđu kuću i brutalno čekićem ubio psića koji je omeo provalu.

Naime, 15-godišnji Jonathan Castelan je s 13-godišnjim prijateljem 15. svibnja ove godine provalio u kuću obitelji Soto u gradu Kentwoodu. Nakon što su razbili prozor i ušli u obiteljsku kuću, jazavčar Pinto počeo je lajati i skakati po njima, a okrutni dječak zatukao ga je čekićem po glavi te ga mrtvog bacio na krevet i pokrio dekom da ga ne mora gledati.

U tom trenutku kući se vratio Abel Soto, koji je zatekao mlade provalnike i stravičan prizor na krevetu. Abel i njegova supruga Denise bili su toliko uznemireni zbog brutalnog čina da su se nakon toga odselili.

"Ne prođe ni jedan dan da ne mislim na to što sam učinio. Ispričavam se obitelji čijeg psa sam ubio i nadam se da će imati snage da mi oproste", kazao je Jonathan na sudu.

Nakon presude Abel je kratko komentirao da je zadovoljan jer je dječak prijetnja za društvo, prenose 24sata. Jonathanova majka Santa Simons žalila se, pak, sucu te u suzama tražila da joj puste sina. No, američki zakoni koji reguliraju zaštitu životinja vrlo su strogi, a osobito se strogo kažnjava bezosjećajno i brutalno ubijanje životinja.

Osim toga, Jonathanu su sudili kao odraslom, dok će njegovom prijatelju suditi kao maloljetniku. Priča obitelji Soto dirnula je mnoge Amerikance, pa im je jedan dobročinitelj darovao štene jazavčara. Kujicu su nazvali Maddie.
(izvor)

Superforumaš CE-4

Male
Gemini Pig

PostajNaslov: Re: Okrutna cura bacala psiće u rijeku   pon ruj 06, 2010 12:45 pm

A koja je razlika izmedju psa,svinje,ovce ili teleta..??? misli

Jedne ubijamo i jedemo a drugi su vazni i nedodirljivi...

U Indiji je krava sveta zivotinja a u Kini sasvim normalno jedu pse i macke a
u Everopi je pas i macka skorom kao sveta zivotinja...

Meni je mnogo draze i ljepse jagnje ili malo tele od psa ili macke ali ipak ih
jedem...

Sta sam ja sada,ubica malih ljubkih stvorenja ili sam sasvim normalni covjek...??? scratch

Iz Indije Everopljanima porucuju da ne jedu krave a Everopljani se groze sto
oni jedu pse i macke a svi su isti,ja ne vidim razliku izmedju tih ljupkih stvorenja..
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek

Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Registration date : 28.08.2009

PostajNaslov: Re: Okrutna cura bacala psiće u rijeku   pon ruj 06, 2010 12:56 pm

aj ti fantome dođi u mene da jedno janje od 20-ak kila na ražanj bacimo... pustimo se mi ovih tema....
a da budemo humani ostatke ćemo dat mačkama da pojedu... :P
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian

Male
Scorpio Dragon

PostajNaslov: Re: Okrutna cura bacala psiće u rijeku   pon ruj 06, 2010 1:11 pm

@Fantom razlika je u tome što se u tvom slučaju životinje ubijaju za hranu, a ne radi toga da ih se ubije. Meni je također neprihvatljivo ubijati životinje samo radi odjeće, time se također pokazuje da se životinje tretiraju kao stvari. Postoje drugi materijali od kojih se može napraviti odjeća. Dok nam je životinjsko meso potrebno.

Superforumaš CE-4

Male
Gemini Pig

PostajNaslov: Re: Okrutna cura bacala psiće u rijeku   pon ruj 06, 2010 1:22 pm

Ma razumijem ja tebe Chak ali kad ti nekog ubijes,mozes ga pojesti,baciti,ma mozes ga i j**ati,
njemu je sve jedno... misli
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Okrutna cura bacala psiće u rijeku   pon ruj 06, 2010 1:58 pm

Ovo je fantasticno. Mozda bi bilo rjesenje da jednostavno Quotam neki od svojih postova s pocetka ove price pa da ne tipkam svaki put ponovno raspa

Pa bogamu, nije isto jes nekog ubio iz puske, jesi ga zadavio rukama, jesi ga utopio, uboo nozem ili zatukao cekicem. Isto tako nije isto iz koje nakane si to napravio.

Bokte, pa vi bi u pravnoj drzavi stvarno najebali. Srecom pa nasa nije pravna (osim na papiru).

Znate li da Ameri nemaju iste kazne za ubojice i za ubojice koji su zrtvu i pokrali. Ovo drugo je puno gore i dobijes vecu kaznu.

Analogno tome pokusajmo proturit slicnu konkluziju na gornjim primjerima. Kljucne rijeci su: razlog i nacin te postovanje.

Dakle, kad se ubije krava, pas, tica, covjek ili bilo sto drugo al da je za hranu, onda ga se valja ubit sto brzom metodom da se ne pati. Jos kad bi k tome lovac odao i postovanje (kao sto pravi lovci rade) onda tu zavrsava ta prica.
Medjutim ako se ubije krava, pas, tica, covjek ili bilo sto drugo iz obijesti i metodom zamlacivanja cekicem, e onda je tu problem.
A ako vama i dalje nije jasno koji preporucam nekakvo promatranje na klinici za takve poremecaje.

-.-

Superforumaš CE-4

Male
Gemini Pig

PostajNaslov: Re: Okrutna cura bacala psiće u rijeku   pon ruj 06, 2010 2:05 pm

Ja zivim u pravnoj drzavi Austriji i u toj istoj Austriji na ulici uhvati macku i tresni je od beton,
pred svjedocima,dobices sigurno par godina zatvora a uhvati covjeka i tresni ga do smrti,
dobices jedno dve godine i uz dobro vladanje,izaci ces iz zatvora za jednu godinu... confused

J**em ti pravnu drzavu,gdje se vise vrednuje macka nego covijek... neides
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Okrutna cura bacala psiće u rijeku   pon ruj 06, 2010 2:12 pm

Prvo, cisto sumnjam da ces dobit vise za macku nego za covjeka ako su uvjeti isti. Medjutim ljudi obicno ne mlate ljude bez razloga. Razlozi se zovu olakotne okolnosti, a odnosi izmedju samih aktera mogu dovesti i do neceg sto se zove afekt. Sve to utjece na kaznu. Problem je kada ti zamlatis nesto sto je prema tebi bespomocno. Dakle dijete ili zivotinja. Tu se onda osudjuje na vise radi okrutnosti. Naime, osobe koje ubijaju i muce manje i slabije od sebe ili bespomocne imaju neki ozbiljni problem u glavi i velika su opasnost za drustvo. I dok ti mislis da on sluzi kaznu radi macke zapravo sluzi kaznu radi poremecenog mozga koji bi sutra mogao to napravit djetetu. Kuzis sad?

Superforumaš CE-4

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12331
Registration date : 09.09.2009

PostajNaslov: Re: Okrutna cura bacala psiće u rijeku   pon ruj 06, 2010 3:40 pm

O.k., mislim da je kazna od 20 godina zatvora ipak pretjerana, iako on kaznu nije dobio samo radi okrutnog ubojstva psića. kava
Međutim, taj dječak već sada pokazuje potencijal za počinjenje kaznenih djela. Pitanje je što bi učinio da mu se na putu našao netko drugi.
Svejedno i dalje sam mišljenja da bi se svako takvo nasilje nad životinjama trebalo kažnjavati kaznom zatvora, po mogućnosti i novčanom kaznom za roditelje.
Uvjetna kazna i dobrovoljni rad, nedovoljne su kazne za slično nasilje.

Najgore je što mnogi ljudi uopće ne vide u čemu je problem, jer je "zatukao samo psa". roll
Ne shvaćaju da dječak pokazuje nasilje i da je to alarmantno, samo zato jer je isto usmjereno prema nemoćnim životinjama, iz razloga jer svrstavaju životinje u bića, koja valjda uopće ne zaslužuju zaštitu, za razliku od ljudi.
Nekažnjavanje ili zanemarive kazne izrečene za kaznena djela ubojstva čovjeka su definitivno problemi na kojima se itekako treba poraditi, žalosno da je tako, ali njih treba sagledavati izvan ovog konteksta.
Dakle, sramotna praksa zanemarivih kazni ne može biti opravanje daljnjeg nekažnjavanja nasilja nad životinjama. Problem je upravo u tome što ljudi to ne kuže, a samim time nažalost i podržavaju svaki oblik iskaljavanja frustracija nad životinjama, prema onome "kad je susjed mogao proći nekažnjen za to i to, bogme mogu i ja za živinu". Primitivizam. neides

Ukratko, smatram da u (ovom) slučaju nasilja nad životinjama i općenito, počinitelj kaznenog djela kaznu mora itekako osjetiti.

Višestanični organizam

Male
Pisces Tiger
Broj postova : 68
Registration date : 01.02.2011

PostajNaslov: Re: Okrutna cura bacala psiće u rijeku   ned srp 17, 2011 4:11 pm

Alpha je napisao/la:
@Legi...mozda su zbilja psici bili zarazeni i mozda ih se moralo ubit. Ali kao sto sam kazala, ubiti se moze na razne nacine i uz postovanje.
Zar to ne bi posle potrovalo sve koji bi pili tu vodu?
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Okrutna cura bacala psiće u rijeku   

[Vrh] Go down

Okrutna cura bacala psiće u rijeku
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 4 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» ŽIVOT UZ MURU IDE DALJE SAKO VURU
» Mali gumenjak
» Dunavska bajka - kanuom Beograd - Brza Palanka, TI
» Jedno dravsko jutro
» Kampiranje uz obalu rijeke kazna 700 kn!!!