Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?

Go down 
+10
Athena
primitive101
Blizzard
Sedežničar
Archangel
wanderer
MoW
Legionar
Chakotay
Alpha
14 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Next
Autor/icaPoruka
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 11 Icon_minitimepon stu 29, 2010 6:41 pm

Ja se sa Blizz oko dosta toga slazem,a opet ne oko svega ali nijednom mu nisam posalo neg energiju nit on meni....Ti tulwar razmisli malo o tome odakle toliko mrznje u tebi...A dok citas ovo sto ti kazem razmisli odakle ti se javlja ova misao:Slusaj ovog lika,sta lupeta,kako laze,kakav kreten,on ce meni to i to....

To govori isti dio u tebi...

Druga stvar stvarno bi te zamolio ne radi mene,jer mene ces tesko uputiti u laz,vec vise radi drugih da ne lazes njih a pogotov sebe,jer ja nidje nisam napisao da sam ja buda,isus ili jogi...Ja sam samo opisivao stanje o kojem oni govore a to je stanje kojeg svi mogu stici///

Problem tvog ega je sto nije natjerao tvoj razum da malo procita o tome i da shvati da i danas postoji na hiljade i hiljade buda,isusa i prosvjetljenih ljudi,svetih...I da trebas shvatiti da je isus preuvelican i to radi svrhe aristokratije rima i ekipe....Isus je govorio istinu,isto ko i buda itd....Ja cjelo vrjeme govorim da ti mozes postati Buda(u prevodu probudjeni,lik se zvao Sidata Gautama,bogati princ iz plemena Sakija)...dakle probudi se i postani buda...Sta mislis sta milioni budista rade cjeli zivot????

Nista drugo nego postaju bude,probudjeni...I ti bi kad bi pricao o njihovom iskustvu i pogledu na svjet govorio da su oni egoisti,da lazu itd....Ti bi i samome bogu rekao da je lazan i da je egoista....To je DJAVO u tebi,i on te odvaja od cinjenje dobra i ljubavi....

Nije neko bog ako pomjera planine po meni.Vec neko ko moze da voli i pomaze svakome....Iskreno jebe mi se za boga koji pomjera planine a NE MOZE DA VOLI....


Dakle,ti ne mozes da definises boga jer ne znas ni ko si ti...A kad probijes tu iluziju ko si ti,shvatices da si ti BOG.....Jos jednom puno hug za tebe...
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 11 Icon_minitimepon stu 29, 2010 6:46 pm

tulwar je napisao/la:
brate ti si jako prosvijetljen covijek stvarno se ispricavam ! Svim pametnim i egoisticnom ljudima je ovaj post pokazao koliko je netko egoistican u danjasnjem svijetu i koliko posijeduje zemaljski dobara ...... da sam ja barem bio roden sa takvi privilegijama kao ti brate .......................... love and peace to all


Hvala ti brate.ali ne zahvaljuj meni vec tebi!!! Ti si taj koji sve moze,a ne ja...Ti si bog u tvome svemiru,ja u mom....

A privilegije su dosle kasnije,ja sam prozivio i dosta trauma iz rata itd....Ali sve je to super ako gledas iz druge perspektive...
[Vrh] Go down
Zona
Pračovjek
Zona


Female
Leo Tiger
Broj postova : 2260
Age : 49
Registration date : 17.07.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 11 Icon_minitimepon stu 29, 2010 6:56 pm

Citat :
nisam beskucnik,imam imam kucu i tri stana...Ali desi mi se nekad pogotovo kad putujem u neki drugi grad da namjerno noc provedem ko beskucnik,obilazim crkve,hramove,parkove,hranim pse i druge beskucnike i uopste ne spavam dva dana vec meditiram....A onda poslje podjem u mekdonalds,popijem nedje ekspreso,kupim knjigu i opalim tiket u kladionicu....
zašto imaš kuću? i tri!!! stana??
zašto ta 3 stana npr ne daš u humanitarne svrhe, a kuću zadržiš, pa jednu noć spavaš u kući, a drugu kao beskućnik, i tako dovijeka?
Citat :
Prijatelje koje ja imam su stvarno rjetki...To su totalne BUDALE lol! U najpozitivnijem smislu.Svi su normalni,dobri i spremni UVJEK da pomognu.
Kako to su ti svi prijatelji normalni i dobri? Zašto se ne družiš sa onima koji bi te rado skratili za glavu, pobili sve pse koje hraniš i onda se uselili u tvoje stanove?
Citat :
Sto se tice hrane,normalno da je jedem ali se bavim solarnom jogom i zaista trudim da izbacim meso,a forsiram cajeve...Ako ne jedem osjecam bol zbog toga,ali shvacam da ni ta bol,ni ta glad,ni ta hrana nisam JA...A sad ko me je ili sve nas zajebao pa da se poistovjecujemo sa svim tim problemima tjela ne znam...Moramo se obratiti onome GORE???
Vidim da treniraš tehniku na osnovu koje nećeš morati jesti, ali, zašto...boli te kad si gladan. Pa šta? rekao si da voliš bol.
Nadam se da me nećeš krivo shvatiti, pitam te jer ne mogu shvatiti, a tebi ako se da odgovarati odgovori. Meni djeluješ kao pozitivna osoba, i hvala ti što si mi dao one gore odgovore, ali evo od onih odgovora nastade još hrpa pitanja.
Ti, kažeš da nemaš ego , ni straha ni od čega,da je sve dobro, pa zašto mi se onda čini da ipak imaš određene strahove i da ipak biraš ono što je bolje za TEBE ????
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 11 Icon_minitimepon stu 29, 2010 6:56 pm

primitive101 je napisao/la:
Nije neko bog ako pomjera planine po meni.Vec neko ko moze da voli i pomaze svakome....Iskreno jebe mi se za boga koji pomjera planine a NE MOZE DA VOLI...
Fantastično lovely

@tulwar, napomenuo bi nešto što se tiče laganja. Često nam se na forum zna sjatiti netko tko tvrdi da je komunicirao s vanzemaljcima, tko se može teleportirati ili pomicati stvari umom. Većinom ga nemamo potrebe otjerati i uvjeriti ga kako znamo da laže. Iz dva razloga. Prvi je; neka laže, stvarno, laže sebe, a ne nas, svojim pričama. Drugi je taj što postoji ona maaaalaaa šansa da je on uistinu rekao istinu. Malo sam karikirao, no nekada se ljudi jave s pričama da su u snu komunicirali s mrtvima itd. što je uvijek diskutabilno jel pričaju istinu ili ne. Ali mi ne pokazujemo nevjericu prema njima sve dok nam ne počnu nametati to da su oni tu vidjeli i da žele da mi to vidimo. Tada će se ego osobe koji je željan pažnje najbolje manifestirati.
Druga stvar, možda je primitive sebi umislio da nema ego i da je takav kakav je. Možda je lud, a možda sve to čita iz neke knjige pa prenosi na forum (naravno, primitive, znaš da ne mislim to ;)). No čak i da je tako, on je kroz svoje postove ovdje pokušao prenijeti svoju filozofiju, svoje stavove, ono što on smatra ispravnim i to ne gubi vrijednost ako se ispostavi da je on lud zubi U ono doba neke jako pametne i produhovljene ljude možda ne bi poslušali da nam nisu rekli da su proroci božji. Uvijek je važno izvući onu bit koju je neko rekao, a sve ostale stvari, kao to je li slagao ili ne, su zapravo subjektivne i nevažne stvari u cijeloj toj priči. Ako netko tvrdi da je pričao s bogom, a ispadne da je šizofreničan, naravno da od njega nećeš prihvatiti dijelove kada on govori da mu je bog rekao kako elektroni zapravo ne postoje nego se male životinjice gibaju i stvaraju struju, ali itekako neće u vodu pasti njegova prekrasna priča o ljubavi ;)
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 11 Icon_minitimepon stu 29, 2010 7:19 pm

primitive101 je napisao/la:
Ja bezuslovno sve....Cak i svojeg ubicu....Tesko je to objasniti ali shvatis da on ne moze TEBE da ubije ved samo tvoje tjelo...

Mislim da nema "bezuslovnog" voljenja i da uvijek, ali kod svakoga dolazi do nekih kriterija i skale voljenja-ne voljenja nekih osoba, ovisno o raznim kriterijima.
Samim time što si spomenuo da imaš "prijatelje" znači da nekoga kategoriziraš upravo prijateljem i da ne tretiraš sve na jednaki način. miga
Dakle, nećeš reći da su i prijatelji, ubojice, stranci, obitelj...da je sve to isto. Jedino ako tvrdiš da je moguće navedene kategorije strpati u isti koš. scratch

Sukladno tome, ne možeš prema svima biti jednako pristran.
I da...čovjek uvijek stremi u životu napraviti ono što "voli" ili ono u čemu uživa. Možda je TVOJA (samo nagađam) "unutarnja hrana" upravo propagiranje stava kako ti sve jednako voliš, jer te to na neki način (realno ili ne) svrstava u neku posebnu kategoriju i to TEBI pričinja zadovoljstvo.

Čudno, ali nekome će i osjećaj boli biti potreban ili će pojedinac stremiti k istome, jer će mu upravo on biti svojevrsna unutarnja hrana.
Dakle, sasvim je moguće da pojedinac svjesno donosi vlastite odluke koje mu naoko ne koriste i na taj način ide SEBI "na ruku".
Upravo iz razloga jer on to za želi za SEBE i iz toga crpi neki smisao. miga
[Vrh] Go down
tulwar
Stanica
tulwar


Male
Sagittarius Tiger
Broj postova : 28
Age : 37
Registration date : 16.11.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 11 Icon_minitimepon stu 29, 2010 7:26 pm

primitive101 je napisao/la:
Ja se sa Blizz oko dosta toga slazem,a opet ne oko svega ali nijednom mu nisam posalo neg energiju nit on meni....Ti tulwar razmisli malo o tome odakle toliko mrznje u tebi...A dok citas ovo sto ti kazem razmisli odakle ti se javlja ova misao:Slusaj ovog lika,sta lupeta,kako laze,kakav kreten,on ce meni to i to....

To govori isti dio u tebi...

Druga stvar stvarno bi te zamolio ne radi mene,jer mene ces tesko uputiti u laz,vec vise radi drugih da ne lazes njih a pogotov sebe,jer ja nidje nisam napisao da sam ja buda,isus ili jogi...Ja sam samo opisivao stanje o kojem oni govore a to je stanje kojeg svi mogu stici///

Problem tvog ega je sto nije natjerao tvoj razum da malo procita o tome i da shvati da i danas postoji na hiljade i hiljade buda,isusa i prosvjetljenih ljudi,svetih...I da trebas shvatiti da je isus preuvelican i to radi svrhe aristokratije rima i ekipe....Isus je govorio istinu,isto ko i buda itd....Ja cjelo vrjeme govorim da ti mozes postati Buda(u prevodu probudjeni,lik se zvao Sidata Gautama,bogati princ iz plemena Sakija)...dakle probudi se i postani buda...Sta mislis sta milioni budista rade cjeli zivot????

Nista drugo nego postaju bude,probudjeni...I ti bi kad bi pricao o njihovom iskustvu i pogledu na svjet govorio da su oni egoisti,da lazu itd....Ti bi i samome bogu rekao da je lazan i da je egoista....To je DJAVO u tebi,i on te odvaja od cinjenje dobra i ljubavi....

Nije neko bog ako pomjera planine po meni.Vec neko ko moze da voli i pomaze svakome....Iskreno jebe mi se za boga koji pomjera planine a NE MOZE DA VOLI....


Dakle,ti ne mozes da definises boga jer ne znas ni ko si ti...A kad probijes tu iluziju ko si ti,shvatices da si ti BOG.....Jos jednom puno hug za tebe...



krivo si me shvatio ili ja tebe negdije u postu. ja znam da je isus preuvelican. Davao ne postoji......... naravno da bih to rekao svakome tko se tako postavlja na situacije !!! zapitaj se dali si ti mozda u krivu ? ako shvacas i prihvacas cinjenicu da si mozda samo mozda u krivu sa svojim stavovima ......... ja cu priznat da sam pogrijesio u vezi bilo cega ako mi netko prezentira dokaze............. sorry ao sam se krivo izrazio nije mi namijera vrijedati nikoga .
svatko je bog u svome svemiru ali ja sam misljenja da u ovome tijelu nismo u tako lakoj mogucnosti doseci taj nivo ......

primitive101 je napisao/la:
tulwar je napisao/la:
brate ti si jako prosvijetljen covijek stvarno se ispricavam ! Svim pametnim i egoisticnom ljudima je ovaj post pokazao koliko je netko egoistican u danjasnjem svijetu i koliko posijeduje zemaljski dobara ...... da sam ja barem bio roden sa takvi privilegijama kao ti brate .......................... love and peace to all


Hvala ti brate.ali ne zahvaljuj meni vec tebi!!! Ti si taj koji sve moze,a ne ja...Ti si bog u tvome svemiru,ja u mom....

A privilegije su dosle kasnije,ja sam prozivio i dosta trauma iz rata itd....Ali sve je to super ako gledas iz druge perspektive...
kao i mnogi drugi ali i to je pozitivno zar ne??? a privilegije znaci za sve si sam zasluzan sve si sam stekao ? ako jesi svaka cast iskreno

Legionar je napisao/la:
primitive101 je napisao/la:
Nije neko bog ako pomjera planine po meni.Vec neko ko moze da voli i pomaze svakome....Iskreno jebe mi se za boga koji pomjera planine a NE MOZE DA VOLI...
Fantastično lovely

@tulwar, napomenuo bi nešto što se tiče laganja. Često nam se na forum zna sjatiti netko tko tvrdi da je komunicirao s vanzemaljcima, tko se može teleportirati ili pomicati stvari umom. Većinom ga nemamo potrebe otjerati i uvjeriti ga kako znamo da laže. Iz dva razloga. Prvi je; neka laže, stvarno, laže sebe, a ne nas, svojim pričama. Drugi je taj što postoji ona maaaalaaa šansa da je on uistinu rekao istinu. Malo sam karikirao, no nekada se ljudi jave s pričama da su u snu komunicirali s mrtvima itd. što je uvijek diskutabilno jel pričaju istinu ili ne. Ali mi ne pokazujemo nevjericu prema njima sve dok nam ne počnu nametati to da su oni tu vidjeli i da žele da mi to vidimo. Tada će se ego osobe koji je željan pažnje najbolje manifestirati.
Druga stvar, možda je primitive sebi umislio da nema ego i da je takav kakav je. Možda je lud, a možda sve to čita iz neke knjige pa prenosi na forum (naravno, primitive, znaš da ne mislim to ;)). No čak i da je tako, on je kroz svoje postove ovdje pokušao prenijeti svoju filozofiju, svoje stavove, ono što on smatra ispravnim i to ne gubi vrijednost ako se ispostavi da je on lud zubi U ono doba neke jako pametne i produhovljene ljude možda ne bi poslušali da nam nisu rekli da su proroci božji. Uvijek je važno izvući onu bit koju je neko rekao, a sve ostale stvari, kao to je li slagao ili ne, su zapravo subjektivne i nevažne stvari u cijeloj toj priči. Ako netko tvrdi da je pričao s bogom, a ispadne da je šizofreničan, naravno da od njega nećeš prihvatiti dijelove kada on govori da mu je bog rekao kako elektroni zapravo ne postoje nego se male životinjice gibaju i stvaraju struju, ali itekako neće u vodu pasti njegova prekrasna priča o ljubavi ;)
ispricavam se jasam tako shvatio njega kroz postove nije mi namjera lagati nego lijepo raspravljati............ ispricavam seaako sam uzrokovao neki problem!!!! a sto se tice ljubavi tu se slazem sa primitijem :) samo treba siriti ljubav i dobrotu .......... hug svima
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 11 Icon_minitimepon stu 29, 2010 7:30 pm

Ma nisam mislio da si ti lagao nego da si izrazio sumnju da on laže :P

No da, riješili smo problem :)
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 11 Icon_minitimepon stu 29, 2010 7:49 pm

Zona je napisao/la:
Citat :
nisam beskucnik,imam imam kucu i tri stana...Ali desi mi se nekad pogotovo kad putujem u neki drugi grad da namjerno noc provedem ko beskucnik,obilazim crkve,hramove,parkove,hranim pse i druge beskucnike i uopste ne spavam dva dana vec meditiram....A onda poslje podjem u mekdonalds,popijem nedje ekspreso,kupim knjigu i opalim tiket u kladionicu....
zašto imaš kuću? i tri!!! stana??
zašto ta 3 stana npr ne daš u humanitarne svrhe, a kuću zadržiš, pa jednu noć spavaš u kući, a drugu kao beskućnik, i tako dovijeka?
Citat :
Prijatelje koje ja imam su stvarno rjetki...To su totalne BUDALE lol! U najpozitivnijem smislu.Svi su normalni,dobri i spremni UVJEK da pomognu.
Kako to su ti svi prijatelji normalni i dobri? Zašto se ne družiš sa onima koji bi te rado skratili za glavu, pobili sve pse koje hraniš i onda se uselili u tvoje stanove?
Citat :
Sto se tice hrane,normalno da je jedem ali se bavim solarnom jogom i zaista trudim da izbacim meso,a forsiram cajeve...Ako ne jedem osjecam bol zbog toga,ali shvacam da ni ta bol,ni ta glad,ni ta hrana nisam JA...A sad ko me je ili sve nas zajebao pa da se poistovjecujemo sa svim tim problemima tjela ne znam...Moramo se obratiti onome GORE???
Vidim da treniraš tehniku na osnovu koje nećeš morati jesti, ali, zašto...boli te kad si gladan. Pa šta? rekao si da voliš bol.
Nadam se da me nećeš krivo shvatiti, pitam te jer ne mogu shvatiti, a tebi ako se da odgovarati odgovori. Meni djeluješ kao pozitivna osoba, i hvala ti što si mi dao one gore odgovore, ali evo od onih odgovora nastade još hrpa pitanja.
Ti, kažeš da nemaš ego , ni straha ni od čega,da je sve dobro, pa zašto mi se onda čini da ipak imaš određene strahove i da ipak biraš ono što je bolje za TEBE ????

Pod broj jedan.ja nemam APSOLUTNO NISTA! To nista nije moje vec od same kreacije,univerzuma...Imam ta tri stana jer je moj otac i majka zivjela u SFRJ kad smo mogli imati SVE ako smo bili radni,pametni i mudri.A danas???? Makar i da si pametan ,mudar i radan to ne mozes...To je kapitalizam,laz....I naravno da se ja jos ne pitam o toj kuci ili stanovima dok su mi roditelji i baba(koja hoce da mi ostavi jedan stan kad umre) zivi,i kao oni su VLASNICI...Na papiru,koji je izmislio covjek...Dakle kad sve to bude na meni,ko zna sta ce bit...Ja nemogu dat stan ako je u njemu moja baba od 80 godina...Nit bi ga dao humanitarcima jer ne znam gdje ce to zavrsiti...Radje cu sam lutati po bolnicama i parkovima i pronaci OSOBU koju cu pozvati da zivi sa mnom..

Ja sam i rekao da imam ugodno iskustvo kad pricam sa prosjakom ali sa onim koji salje pozitivu...Druzicu se i sa negativnim prosjakom ali nisam lud da provedem zivot i ljecim ga od negativnosti...Jer bukvalno nista mi ne garantuje da ce on i biti dobar na kraju....Ja i imam maltene najboljeg druga koji zivi u baraci,sa wceom koji prokisnjava itd...Ali ta pozitiva koju on ima,i nacin na koji on moze da slusa druge i njihove probleme mene tjera da mislim kako je ON SAMI BOG,jer to su osobine boga...

Pa i imam jos odredjene strahove,ali oni su nastali u svima nama jer nam pere mozak od rodjenja,tako da nije lak posao doci do djela podsvjesti kad si imao3,4,5,6,7,8,9,10,11 itd godina i reci tim programima da prestanu da rade jer su lazni...Ali radim na sebi...Nije ni isus niti buda rodjen PROSVJETLJEN i to je najveca laz,oni su itekako radili na sebi...Za isusa ne znam,jer mi sva jevandjelja izgledaju izmanipulisana i promjenjena radi drugog cilja....

Za budu znam,jer je on pisao o sebi...Iznenadio sam se kad sam procitao da je buda bio princa ,ozenjen preljepom zenom i da su dobili sina.On je bio jako bogat i pripadao je ARISTOKRATIJI.One ja onda odlucio da sve to napusti i trazi istinu.Znas li sta je Buda izmedju ostalog radiO???

Jeo je SVOJA GOVNA,pio je SVOJU PISACU.I to je istina.On je htjeo da proba sve,i dobro i lose i shvatio je da ne postoji ni dobro ni lose u onom smisli kako ga ljudski um opisuje. Zamisli covjeka koji ima sve a odluci da proba da pojede svoje govno i da pije pisacu???????

Kad me pitas kako to da svrstavam ljude i dalje na dobre i lose,tj prijatelje ili neprijatelje recu ti zasto:Imam oci,usi i mozak!!!! Imam mogucnost da razmisljam,ali to ne znaci da sam sljep....

Ja jasno mogu reci ko je dobar a ko los,ali nacin na koji cu ja reagovati je uvjek pun razumjevanja i ljubavi.Jer smatram da je njihova patnja skoro kao moja i suosjecam se sa njima...Nista vise i nista komplikovano....Ja imam izbor:Ocu li biti uvjek dobar ili los!

A ono sto me najvise zaboli je ljudska zloba a ne BOL u mome tjelu....Ljudksa zloba me spusti do samog dna,jer osjetim kao da ja padam na to dno...Da padam u pakao...To je pakao,to je to dno gdje te zloba spusti...Ti mozes umirati od boli,ali da si u nebesima i na vrhu...A mozes biti zdrav a da te zlo drugog spusti do dna,do pakla....

Dakle ja eksperimentisem i logicno je kad kazem da bol boli...I to je istina...I nije prijatna i vise volim kad me ne boli....Ali trudim se da i bol prihvatim kao neko prolazno stanje....

Naravno pitaj sta oces,meni je drago nemas pojma koliko klopa klopa
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 11 Icon_minitimepon stu 29, 2010 7:54 pm

Legionar je napisao/la:

Druga stvar, možda je primitive sebi umislio da nema ego i da je takav kakav je. Možda je lud, a možda sve to čita iz neke knjige pa prenosi na forum (naravno, primitive, znaš da ne mislim to ;)). No čak i da je tako, on je kroz svoje postove ovdje pokušao prenijeti svoju filozofiju, svoje stavove, ono što on smatra ispravnim i to ne gubi vrijednost ako se ispostavi da je on lud zubi U ono doba neke jako pametne i produhovljene ljude možda ne bi poslušali da nam nisu rekli da su proroci božji. Uvijek je važno izvući onu bit koju je neko rekao, a sve ostale stvari, kao to je li slagao ili ne, su zapravo subjektivne i nevažne stvari u cijeloj toj priči.

Bravo,svaka cast... lol! Dakle nije bitno sta ces ti misliti o meni,jer pazi iznenadjenja: To ti mislis a ne ja!!!!!

Dakle ti biras sta ces misliti a ne ja.....A ja vjerujem da mi zivimo kao hologramska projekcija stvarnosti u nasem mozgu.Dakle kad ti procitas ovaj moj post,on htio ti ili ne htio postaje dio TEBE...A ti imas izbor oces li ga prihvatiti ili ne...Moja rjec postane dio tebe,zato i mislim da sam ja uvjek ti i obrnuto,svi uticemo na druge.Cimm me ti vidis na ulici vidis dio sebe....
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 11 Icon_minitimepon stu 29, 2010 7:56 pm

Dakle, primitive, ti i ja smo povezani preko valnih fronti zapisanih na hologramima našeg mozga zubi
Mislim da to ide još dublje; u dušu/svijest, što god to bilo :P
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 11 Icon_minitimepon stu 29, 2010 7:56 pm

Athena je napisao/la:
primitive101 je napisao/la:
Ja bezuslovno sve....Cak i svojeg ubicu....Tesko je to objasniti ali shvatis da on ne moze TEBE da ubije ved samo tvoje tjelo...

Mislim da nema "bezuslovnog" voljenja i da uvijek, ali kod svakoga dolazi do nekih kriterija i skale voljenja-ne voljenja nekih osoba, ovisno o raznim kriterijima.
Samim time što si spomenuo da imaš "prijatelje" znači da nekoga kategoriziraš upravo prijateljem i da ne tretiraš sve na jednaki način. miga
Dakle, nećeš reći da su i prijatelji, ubojice, stranci, obitelj...da je sve to isto. Jedino ako tvrdiš da je moguće navedene kategorije strpati u isti koš. scratch

Pa pazi zavisi kako ti definises tu bezuslovnu ljubav...Ja cjelo vrjeme i govorim da imam mozak tj razum i logiku da zakljucim ko je los a ko nije...Ali moja unutrasnja reakcija ce uvjek teziti da sve to prihvatim kao isto,kao dio sebe i da to volim i postujem koliko mogu...I to je trening...I isus je po meni nekad bio ljut i ogorcen,ali zato jer je primjecivao zlo u drugima... miga roll
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 11 Icon_minitimepon stu 29, 2010 8:03 pm

Kapiram ja tebe Tulwar od samog pocetka,i vec sam znao da ce napisati ovaj post... hug Samo sam se protivio toj nekakvoj neg energiji,a svako je ima,a treba je smanjiti i eliminisati...I zapamti ti si taj koji misli a ne ja....Jos jednom cerek
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 11 Icon_minitimepon stu 29, 2010 8:05 pm

Legionar je napisao/la:
Dakle, primitive, ti i ja smo povezani preko valnih fronti zapisanih na hologramima našeg mozga zubi
Mislim da to ide još dublje; u dušu/svijest, što god to bilo :P

Pa jesmo cim se sad dopisujemo,htjeli mi to ili ne....A ja mislim da mi i jesmo ta dusa,a sve ostalo je ta nekakva hologramska projekcija...Ali mi niuje jasno zasto se toliko povezujemo sa njom,ako je ona daleko od realnosti... cry
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 11 Icon_minitimepon stu 29, 2010 8:09 pm

Legionar je napisao/la:
Ali tada nastupa jedna druga, jako važna odlika ega i ona je u suprotnosti s onim što kaže wanderer. Nekad ljudi odmah doživljavaju druge ljude s osobinama (najčešće negativnim) koje oni imaju. Dakle, ako jedna osoba laže prepostavit će i da svi drugi lažu, iako pričali istinu. No to rade ljudi ako su pod snažnim utjecajem ega.
Kada se sve to iskombinira, čovjek može postati paranoičan pa čak i ako ne imao dotične negativne osobine, može pretpostaviti da ihi maju drugi jer su naučeni da ostala većina ima te osobine lood

Eto, tako nekako ja to gledam. A sada čekam wanderera da me opovrgne :P

@ Legionar, ovo što si opisao ne rade ljudi koji su pod snažnim utjecajem ega, već ljudi kod kojih je izražena animalistička priroda (id).
Kod njih su ego i superego slabije razvijeni i iz tog razloga je njihova percepcija iskrivljena.

A što se tiče te beskrajne ljubavi prema svemu (govnu, svom ubojici i sl.), mislim da je i to krajnost kojoj ja ne vidim niti svrhu niti smisao.
[Vrh] Go down
Zona
Pračovjek
Zona


Female
Leo Tiger
Broj postova : 2260
Age : 49
Registration date : 17.07.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 11 Icon_minitimepon stu 29, 2010 8:14 pm

Citat :
Jeo je SVOJA GOVNA,pio je SVOJU PISACU.I to je istina.On je htjeo da proba sve,i dobro i lose i shvatio je da ne postoji ni dobro ni lose u onom smisli kako ga ljudski um opisuje. Zamisli covjeka koji ima sve a odluci da proba da pojede svoje govno i da pije pisacu???????

Ako govna i urin nisu loši zašto ih onda nije uvrstio u svoj svakodnevni jelovnik?
Mislim, probati i izvući živu glavu jedno, ali živjeti konstantno u govnima je drugo.

Citat :
A ono sto me najvise zaboli je ljudska zloba a ne BOL u mome tjelu....Ljudksa zloba me spusti do samog dna,jer osjetim kao da ja padam na to dno...Da padam u pakao...To je pakao,to je to dno gdje te zloba spusti...Ti mozes umirati od boli,ali da si u nebesima i na vrhu...A mozes biti zdrav a da te zlo drugog spusti do dna,do pakla....
Ovo apsolutno razumijem. Tako osjećaju oni koji imaju dušu. hug
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 11 Icon_minitimepon stu 29, 2010 8:24 pm

wanderer je napisao/la:
Legionar je napisao/la:
Ali tada nastupa jedna druga, jako važna odlika ega i ona je u suprotnosti s onim što kaže wanderer. Nekad ljudi odmah doživljavaju druge ljude s osobinama (najčešće negativnim) koje oni imaju. Dakle, ako jedna osoba laže prepostavit će i da svi drugi lažu, iako pričali istinu. No to rade ljudi ako su pod snažnim utjecajem ega.
Kada se sve to iskombinira, čovjek može postati paranoičan pa čak i ako ne imao dotične negativne osobine, može pretpostaviti da ihi maju drugi jer su naučeni da ostala većina ima te osobine lood

Eto, tako nekako ja to gledam. A sada čekam wanderera da me opovrgne :P

@ Legionar, ovo što si opisao ne rade ljudi koji su pod snažnim utjecajem ega, već ljudi kod kojih je izražena animalistička priroda (id).
Kod njih su ego i superego slabije razvijeni i iz tog razloga je njihova percepcija iskrivljena.

A što se tiče te beskrajne ljubavi prema svemu (govnu, svom ubojici i sl.), mislim da je i to krajnost kojoj ja ne vidim niti svrhu niti smisao.

Brate mili i ta frojdovska fraza super ego je samo dio ega...On je onaj dio realnosti koji smo pokupili od rodielja,ucitelja,itd....Super ego je nista drugo nego nasa bozanska zelja za ljubavlju,pravednosti i dobru....

I ovo sto legi kaze je istina,a uopste nije bitno jeli to neki nas animalisticki poriv ili ne...Mi smo 99.9999999999999999999999999999 posto zivotinje....Jedina razlika je sto mozemo da mislimo,da radimo matematiku itd....Ali nasom psihom upravljaju ti animalisticki djelovi,ili kako ih frojd zove ID....Najdublje zivotinjsko u nama....To je onaj dio koji te tjera da ka vidis sliku gole zene odma ti puls raste,srce brze radi i polako pocinjes dobijati erekciju....

Dakle ti tvrdis da je beskrajna ljubav krajnost,i to je skroz OK,to je TVOJE misljenje....Ali daleko od toga da je to istina....To je po meni program u tebi koje te tjera da mislis da je nesto bitnije od drugog....Brate mili,to isto GOVNO koje ti iseres i koje smrdi,je prje dva sata bilo NAJLJEPSA,NAJMIRISNIJA i NAJUKUSNIJA vecera u tvom zivotu....I ne kazem ja da treba da se svi kupamo u govnima,vec da pokazemo ljubav prema svemu,jer to odvajanje dobro/lose je DUALNOST....A to je covvjek izmislio...

To je moje misljenje,i ja cu vrlo lako takozvanom Sokratovom porodjjajnom metodom da te navedem na tvoju gresku u logici....Dakle,govno je sastavni dio tebe,i prvo sto uradis kad se rodis se ISERES KO COVJEK,i to po onima koje NAJVISE VOLIS:ocu,majci,sestri ili bratu....I to je normalno...Govno nije nenormalno ili tudje ili tamo nedje...Ti ga sad imas u sebi...I ako Meni kazes da si ti to tvoje tjelo,onda si ti i govno u njemu,jel sad razumjes????

Ti si govno,ja sam govno,i to ti je brate moj istina....A ako ti mislis da nije,to ne znaci da je to istina....

To je proizvod ega ,koji te tjera da zivis u nekoj izuziji,a ima ih mnogo....

Iluzija znaci da zivis u lazi ,a uvjeren si da je ta laz ustvari istina,... kava evil evil evil evil evil
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 11 Icon_minitimepon stu 29, 2010 8:28 pm

Zona je napisao/la:
Citat :
Jeo je SVOJA GOVNA,pio je SVOJU PISACU.I to je istina.On je htjeo da proba sve,i dobro i lose i shvatio je da ne postoji ni dobro ni lose u onom smisli kako ga ljudski um opisuje. Zamisli covjeka koji ima sve a odluci da proba da pojede svoje govno i da pije pisacu???????

Ako govna i urin nisu loši zašto ih onda nije uvrstio u svoj svakodnevni jelovnik?
Mislim, probati i izvući živu glavu jedno, ali živjeti konstantno u govnima je drugo.

On kad kaze da je govno dobro misli na govno samo po sebi,bez covjeka.Ali ako uzme u obzir USLOV da tjelu treba hrana a ne zarazna govna,onda je to govno lose a hrana dobro....Dakle cim ti stavis neki uslov to nije BEZUSLOVNA LJUBAV>.....


Dakle,on je htio probati sve,ali i dalje je covjek imao RAZUM da barata uslovima i posljedicama....
[Vrh] Go down
Zona
Pračovjek
Zona


Female
Leo Tiger
Broj postova : 2260
Age : 49
Registration date : 17.07.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 11 Icon_minitimepon stu 29, 2010 8:47 pm

Citat :
Dakle,on je htio probati sve,ali i dalje je covjek imao RAZUM da barata uslovima i posljedicama....

Sama odluka da se proba SVE graniči sa ne/razumom...
Sve je manje-više u našim životima uslovljeno, ako ne jedemo ne možemo živjeti, ako jedemo otrov umrijet ćemo, ako skočimo iz aviona bez padobrana, poginut ćemo itd.
Dakle, ne možemo bez uvjeta sve probati i sve voljeti.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 11 Icon_minitimepon stu 29, 2010 8:54 pm

Zona je napisao/la:
Citat :
Dakle,on je htio probati sve,ali i dalje je covjek imao RAZUM da barata uslovima i posljedicama....

Sama odluka da se proba SVE graniči sa ne/razumom...
Sve je manje-više u našim životima uslovljeno, ako ne jedemo ne možemo živjeti, ako jedemo otrov umrijet ćemo, ako skočimo iz aviona bez padobrana, poginut ćemo itd.
Dakle, ne možemo bez uvjeta sve probati i sve voljeti.


Ti si upravo opisala zivot na nacin na koji ga je buda opisao....SVE JE U ZIVOTU USLOVLJENO,I ZATO JE ZIVOT MUKA....

Takodje bezuslovna ljubav i nema veze sa razumom....Bog i jeste lud tj nerazuman kad pogledas njegovu kreaciju....Covjek se tripuje sa tim razumom...

[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 11 Icon_minitimepon stu 29, 2010 9:55 pm

Uh koliko postova u vrlo kratkom vremenu i jako puno forumaša je dalo svoje mišljenje ides

@primitive, nemoj se ljutiti, ali ako ideš u kladionicu, piješ alkohol i činiš stvari koje nisu dobre za tebe, onda to znači da se nisi oslobodio ega, osoba koja je slobodna ne radi te stvari jer zna da joj to šteti, ona to ne mora probati da bi to znala, a čak i kad to proba, onda je to to, više to ne radi. Naravno to što sam rekao da se ti nisi oslobodio ega ne znači ništa loše, jer ga se nisam niti ja oslobodio. Ustvari ja ga se niti ne želim osoboditi potpuno jer bi time prestao biti pojedinac i postao dio svega. Kao što ti kažeš da se želiš družiti samo sa pozitivnim ljudima, dok te oni negativni bacaju na dno pakla.

@bliz jako dobar post o energiji, no ne misliš li da kad govoriš o pozitivnoj i negativnoj energiji ti ustvari govoriš o načinu na koji mi koristimo tu energiju, pa ona onda je neutralna sama po sebi, ali smo mi ti koji joj dajemo pozitivne ili negativne karakteristike ovisno o načinu na koji ju koristimo.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 11 Icon_minitimepon stu 29, 2010 10:11 pm

@ Vjeruj mi,ne mogu se naljutiti.mislim da si me shvatio malo previse van konteksta sa tom primjedbom...taj primjer sam stavio kao primjer da mogu sve da radim i u svemu da se nadjem...Zadovoljan sm ako pijem i ako meditiram...

Dakle moja filozofija je da mozes raditi sta hoces pod uslovom da drugog ne povrjedis,ali da sve to sto radis ne shvatas kao dobro ili lose,vec jednostavno kao mnesto sto postoji i da pokazes ljubav prema tome...Dakle ja cjelo vrjeme govorim da dobro i lose postoje samo u ljudskim mislima a ne u realnosti....Dakle ja cu raditi sta ocu ali cu sve to prihvatiti kao takvo...Dakle bilo da gladujem,da sam sit,da ppijem alkohol(a prestao sam ga piti skroz,to sam radio prije i naveo kao primjer),da pijem limunadu,da otidjem u strpiptiz bar,da otidjem u crkvu....Dje god da odem ili sta god da radim ja cu taj vanjski svjet shvatiti kao dio kreacije,kao dio mene....Dakle necu za nesto reci da je bolje drugog i obrnuto...

Sve cu isto prihvatiti....Ali to ne znaci da ja nemam mozak i da na ovom postu necu reci:Gledati striptiz je lose,i onda navesti razloge....Itd....Dakle ti za sve m,ozes reci dobro a onda je ono suprotno lose,to je stalna dualnost....To je igra razuma...Dakle uzrok svake dualnosti je ta zelja uma da postavlja uslove u svojim recenicama i objasnjenjima i shodno tome posledice...I onda dobijas sve samo ne ljubav bez tih uslova....

Dakle,po meni je laz da prosvjetljeni covjek radi samo dobro...Ne,nije to poenta prosvjetljenosti....Kad je neko prosvjetljen to znaci nesto skroz drugo,znaci da je shvatio te zamke um i emocija....I po prvi puta je van tih zamki i vidi ono sto jeste,i kakvo jeste,i nema potrebe da MISLI o tome jeli to dobro ili lose....Dakle sve voli snagom svoga unutarnjeg duha.....A ne razuma ili slicno...Niti emocijama....Ljubav iz emocija je suprotna od ljubavi iz dubine duse....

A to sa gubitkom ega je opet tvoje misljenje,a ne moje....Ja sam siguran da sam ga izgubio,ali dokazati to je isto kao da me tjeras da dokazem dusu....Ego se ni ne moze vidjeti kao ni dusa...

Ali ja ne mislim pod egom njegovu fizicku manifestaciju sto vecinu ljudi brka...Dakle misao nije ego,ni sjecanje,ni slika,zvuk,ni osjecaji,ni ponasanje,ni ono sto vi govorite,ni ono kakvi ste,ili vas identitet.To po meni nije ego....Po meni ego nije identitet,vec je identitet i poistovjecivanje nas sa tim identitetom posljedica djelovanja EGA,kao necega nuhvatljivog,kao i dusa sto je uzrok zivota...Tako je ego uzropk licnosti i vezivanja za nju...To je ego po meni,ta iluzija....
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 11 Icon_minitimepon stu 29, 2010 11:18 pm

@ primitive101, mislim da si ti pobrkao um i ego. Ako si štovatelj Buddhe i znaš njegova učenja onda znaš da je on učio da je bit svega u savladavanju vlastitog uma.
A um je kompleksan instrument kojim čovjek zamjećuje ne samo svoju unutarnju prirodu već i njen odnos s vanjskim svijetom.
Podesiti i izbalansirati taj instrument (kalibrirati percepciju), znači dovesti sebe u svoju prirodnu ravnotežu.
Kako unutra tako i vani.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 11 Icon_minitimepon stu 29, 2010 11:27 pm

ja nisam nidje rekao da sam ja budista,niti znam puno o budi i budizmu,samo najvaznije neke stvari...A to zasto ti mislis da sam ja pobrkao um i ego je tvoja stvar...Reci mi ti sta je um i cime se bavio a sta je ego...I upotrjebi par primjera...
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 11 Icon_minitimepon stu 29, 2010 11:44 pm

Ne čitaš pažljivo inače bi primijetio da jesam već objasnio što je um, a što ego roll
Mislio sam da si budista jer stalno napominješ Buddhu, probuđenost, prosvijetljenost...
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 11 Icon_minitimepon stu 29, 2010 11:55 pm

Ne, ja sam jedan obican gospodin klosar....

I mislis da je to tacno sto si rekao?
[Vrh] Go down
Sponsored content





Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 11 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?
[Vrh] 
Stranica 11 / 12.Go to page : Previous  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-
» Kauzalna razina-ravan-nivo

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: