Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Temelj hrvatske države - antifašizam?

Go down 
+7
Alpha
Chakotay
floridana
Legionar
Armin od Irima
biga
Josip Broz Tito
11 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Temelj Hrvatske - antifašizam?
DA
Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Icon_vote_lcap78%Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Icon_vote_rcap
 78% [ 7 ]
NE
Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Icon_vote_lcap22%Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Icon_vote_rcap
 22% [ 2 ]
Ukupno glasova : 9
 

Autor/icaPoruka
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Icon_minitimesri ruj 08, 2010 2:59 pm

Problem u Jugoslaviji je bio što su ljudi mogli zaraditi novac, lakše nego danas, ali se nije moglo kupiti ono što se željelo. Danas je puno veći izbor na tržištu, puno toga se može kupiti. Onda si mogao birati između dva ili tri modela tenisica ili si imao jednu ili dvije trenirke na polici i to je bilo to. Tako da je postojala šala sve je super ako želiš kupiti crne cipele broj 43, no što ako želiš nekakve drugačije cipele ili neki moderniji namještaj ili pak novi televizor, kompjutor, video.... Jako teško se moglo doći do bilo čega. Za sve su trebale veze i poznanstva. Doduše nije niti sada bolje, no na ovoj temi kritiziram onaj sustav :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Josip Broz Tito
Stanica
Josip Broz Tito


Male
Taurus Broj postova : 27
Age : 131
Registration date : 07.09.2010

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Icon_minitimesri ruj 08, 2010 3:10 pm

Jebes cipele kad se moram tako izrazit, ako ti sustav da stan i posao i osigura ti egzistenciju koda je bitno dal imas zute ili crne cipele, prije to nikome nije niti bilo vazno a danas se zamarmo takvim glupostima zato i jesmo u ovom stanju.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Icon_minitimesri ruj 08, 2010 3:37 pm

A oko cega se vi svadjate blago vam se.

Pa isto je i sad i onda.

Prije je drzava bila u dugovima, nisi smio pisnut, nisi smio ici u crkvu, bojao si se milicije ali ako si se poklopio usima mogao si zivjet jer si imao posao. Oni koji su bili na vrhu prolazili su super, a malog covjeka su gazili kako su stigli i mogli ako im se prohtjelo.

Danas drzava je u dugovima, smijes piskat i vriskat al nitko te ne slusa, mozes ic u crkvu ili vjerovat u baba rogu nikog nije briga. Naime, svi su previse zaposleni pljackom naroda tako da im i odgovara da ti gledas u oltar dok oni gledaju svoju guzicu. Medjutim koliko god se pokrivao usima zivjet je tesko jer ti ne daju posao, a ako ga i imas deru te gdje stignu. Oni koji su na vrhu prolaze super i nedodirljiv su, a malog covjeka gaze i kazne ako ne prodje na pjesackom prijelazu.

Bottom line...isto sranje, drugo pakovanje uz male razlike.

Pitanje je prioriteta.

Samo jos da dodam...kakav je ovo naslov? Pa uvijek je nesto predhodilo necemu. I uvijek je netko nekog pokorio ili cak pobio da bi se nametnuo.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Icon_minitimesri ruj 08, 2010 3:38 pm

Nije problem ni u žutim i crnim cipelama, nego u tome što nisi mogao imati ono što želiš, nego ono što ti se ponudilo. Dakako, mogao si imati i ostalo, ali onda si morao daleko više novaca dati i/ili ići po to isto u inozemstvo. Ono što se nudilo bilo je favorizirano od vlasti (najčešće se tu radilo o domaćim proizvodima poput osnovnih namirnica i automobila, a koji su bili ponuđeni po nižoj cijeni i daleko nižoj kvaliteti, dok je sve ostalo bilo puno skuplje a i nerijetko se moralo po to ići u inozemstvo, kao što sam već napisao).

Naravno da ti je onda sustav osigurao egzistenciju, ali samo ako si im bio politički pogodan. Da je sám Franjo Tuđman, naš pokojni predsjednik, bio nešto više religiozan, misliš da bi on IKAD došao na onako visok položaj?

I da, Tito je preferirao Srbiju i Srbe općenito radi vlastite guzice. Uostalom, nije li i pokopan upravo u Beogradu? Da je bio tolika Hrvatina, bio bi pokopan u Zagrebu ili pak u rodnom Kumrovcu. Reći ćeš mi onda kako se onda on prozivao Jugoslavenom. Zar ga se onda trebalo rastaviti u 6 dijelova i svaki dio tijela zakopati u jednu od država?
Usput budi rečeno, to što je on bio Hrvat ne znači da ne želi osigurati vlastitu egzistenciju u visokim krugovima tako da to što je Hrvat ne opravdava njegovo čišćenje političke scene od Hrvata.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Icon_minitimesri ruj 08, 2010 3:46 pm

Josip Broz Tito je napisao/la:
Jebes cipele kad se moram tako izrazit, ako ti sustav da stan i posao i osigura ti egzistenciju koda je bitno dal imas zute ili crne cipele, prije to nikome nije niti bilo vazno a danas se zamarmo takvim glupostima zato i jesmo u ovom stanju.
Sve su to sitnice kojih ako ima puno onda to postane problem. Recimo dobiješ stan koji ti se ne sviđa ili ti se ne sviđa kvart ili ti se ne sviđaju susjedi i odlučiš prodati stan i kupiti neki drugi, ali to baš tada nije bilo jednostavno jer nije bilo vlasništva već si ti bio samo korisnik stana i da bi ga prodao morao si obaviti hrpu stvari, pa si onda teško mogao kupiti novi stan u nekom novom kvartu jer taj tko ti želi prodati morao obaviti hrpu papirologije da bi ti prodao, pa onda zajedno morate obaviti hrpu stvari da bi prenijeli stan itd.

Doduše danas je teško kupiti stan jer se nema novaca, a ako imaš novca dođeš i kupiš kao žvakaće gume na kisoku, nema komplikacija.

Alpha je napisao/la:
Bottom line...isto sranje, drugo pakovanje uz male razlike.
U principu da, slažem s tobom, nije lako niti sada, a nije bilo niti onda
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Icon_minitimesri ruj 08, 2010 3:58 pm

Da se malo površno nadovežem, koliko stignem. Generalno, rekla bih da danas vlada veća apatija nego ranije, prevenstveno zato jer ljudi nemaju posla. kava
Rad i priznanje istog je jedan veoma važan segment u životu čovjeka i ako ga nema, čovjek se osjeća beskorisnim.
Mislim da mogućnosti većeg izbora proizvoda, materijalnih potrepština i ostalog danas, ipak ne apstrahira činjenicu da su ljudi zakinuti u onom bitnijem segmentu i to je ono što polučuje veliko nezadovoljstvo.
Naravno da vidim jako puno nedostataka razdoblja Jugoslavije, kao i današnje samostalne Hrvatske, ali mislim da je današnja globalna rezignacija ogroman problem. Još kada se tome pridodaju problemi privatizacije i osjećaj naroda da je opljačkan (zapravo činjenica) od strane vlastitih sunarodnjaka, rekla bi da se narušilo povjerenje u pozitivni ishod teške situacije u zemlji, a samim time je došlo i do nedovoljne motivacije građana da aktivno sudjeluju u promjenama u zemlji.
Takvo aktualno stanje je zaista alarmantno.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Icon_minitimesri ruj 08, 2010 4:04 pm

Josip Broz Tito je napisao/la:
danas se zamarmo takvim glupostima zato i jesmo u ovom stanju.
tu se slažem s tobom... a armin je odgovorio ono za Titu i njegovo Hrvatstvo...
[Vrh] Go down
Josip Broz Tito
Stanica
Josip Broz Tito


Male
Taurus Broj postova : 27
Age : 131
Registration date : 07.09.2010

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Icon_minitimesri ruj 08, 2010 5:38 pm

Tito je pokopan u Beogradu jer je Beograd bio glavni grad Jugoslavije, najveci grad s najvise stanovnika i jednostavno je morao biti glavni grad, ja ne kazem da se slazem s tim al boze moj, to nikome nije predstavljalo problem jer se tad ljudi nisu mrzili ko danas i nije se gledalo sta si nego kakav si ČOVJEK, i bas zbog toga je bilo ljepo i luksuz nikome nije bio bitan nego su se zadovoljili s malim stvarima i uzivali u zivotu...ja se danas moram brinut hocu li imat za kavu i cigare svaki dan a da ne govorim o ljudima koji imaju obitelji i grcaju u dugovima...kazem nije bilo savrseno ali mora se priznat da je bilo bolje nego sada!
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Icon_minitimesri ruj 08, 2010 7:30 pm

Biga, ne znam odakle ti informacija da je u ovom ratu sudjelovalo 90% ustaša?
ljudi su krenuli u rat zato šta im je obitelj bila ugrožena jer su im granate padale po glavama a ne zbog nekakvog ustaštva. nisu se borili ni za kapitalizam. on je proturen onako potiho, usput. tako je bilo i u onom ratu. išlo se u rat iz istih razloga, a otpor su organizirali komunisti. doduše ljudima se svidila ideja ravnopravnosti, bio im je pun kufer siromaštva, a i nije im se svidila ideja da stanu na stranu onih koji su ih okupirali. ustaše su bile izdajice. imali su oni ideju o Hrvatskoj ali način na koji su do nje mislili doći je bio kriv. prodali su se fašistima, alo! okupatorima.
[Vrh] Go down
Josip Broz Tito
Stanica
Josip Broz Tito


Male
Taurus Broj postova : 27
Age : 131
Registration date : 07.09.2010

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Icon_minitimesri ruj 08, 2010 7:40 pm

Slazem se u potpunosti s gore navedenim.
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Icon_minitimesri ruj 08, 2010 7:46 pm

@Tito - Ti očito misliš da je Jugoslavija bila raj na Zemlji, a dok je zapravo bila "kazališna pozornica" dobro upravljana glavonjama iz Beograda, Zagreba i ostalih velikih gradova, a njihove marionete su bili svi oni koji su imali prijavljeno boravište bilo gdje u Jugoslaviji.
Čitavo vrijeme pišeš o tome kako bi socijalizam trebao izgledati u idealnim uvjetima, a prije 30+ godina su uvjeti bili sve samo ne idealni...

@floridana - koliko je meni poznato, hrvatski dobrovoljci, odnosno hrvatska oslobodilačka vojska se isprva i nazivala ustaškom vojskom, barem mi tako vele naši stari...
[Vrh] Go down
Josip Broz Tito
Stanica
Josip Broz Tito


Male
Taurus Broj postova : 27
Age : 131
Registration date : 07.09.2010

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Icon_minitimesri ruj 08, 2010 7:55 pm

Te bedastoce da se nazivala ustastkom vojskom moze reci jedino ......
Ja nisam rekao da je bila Jugoslavija raj na zemlji ali je sigurno bila raj za razliku ovog pakla ovdje!!!





POST JE MODERIRAN RADI VRIJEĐANJA. JOŠ JEDNOM UPOZORAVAM SVE FORUMAŠE DA SE PRIDRŽAVAJU PRAVILA FORUMA I PRISTOJNOG PONAŠANJA.
Chakotay
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Icon_minitimesri ruj 08, 2010 8:39 pm

Armin od Irima je napisao/la:

@floridana - koliko je meni poznato, hrvatski dobrovoljci, odnosno hrvatska oslobodilačka vojska se isprva i nazivala ustaškom vojskom, barem mi tako vele naši stari...
Čini se da si nešto krivo čuo, jer to nije bilo tako, ni u jednom trenutku se hrvatska vojska nije zvala ustaškom vojskom. Koliko se ja sjećam u prvo vrijeme je to bio Zbor narodne garde popularno zvani Gardisti, a kasnije je došao naziv hrvatska vojska. Nije bilo ni spomena ustaštva ili ustaške vojske.
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Icon_minitimesri ruj 08, 2010 9:09 pm

Onda sam krivo čuo, ali mi je malo čudno da sam to toliko puno puta to čuo...
svejedno, čovjek uči dok je živ... ^^
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Icon_minitimesri ruj 08, 2010 9:29 pm

HSP je jedno vrijeme imao svoju "vojsku" pa si možda čuo da su se oni tako nazivali, no to nije bila službeno vojska. Postojala je ideja da se njih "ukine" na silu, ali se to na kraju mirno riješilo.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Icon_minitimesri ruj 08, 2010 9:54 pm

Armin od Irima je napisao/la:

@floridana - koliko je meni poznato, hrvatski dobrovoljci, odnosno hrvatska oslobodilačka vojska se isprva i nazivala ustaškom vojskom, barem mi tako vele naši stari...

E sad, ako su se oni tako među sobom nazivali, govori samo o njima. :P
Šalu na stranu, ustaštvo se danas među mnogima u narodu još uvijek nažalost pojavljuje kao simbol hrvatskog nacionalizma i antipod komunizmu. Ljudi valjda još nisu prerasli dotične podjele. roll
Ustaštvo je simbol nacionalističke i radikalnog pokreta, samo je očito da nisu bili tako dosljedni u svojoj ideji, slijedeći fašizam, zločine te predajom dijelova hrvatskog teritorija Italiji itd.

Što se tiče same teme, mislim da je sasvim izvjesno da je Hrvatska nastala na temeljima antifašizma, koji je postavio temelje hrvatske suverenosti. kava
U istom pokretu (što mnogi osporavaju) je po mom mišljenju ipak nezaobilazna i povijesna uloga Tite, jer je zapravo spasio Hrvatsku (njen teritorij) od velikosrpskih presizanja i prevladavanja fašizma, a nakon toga je ZAVNOH proglasio Federalnu Državu Hrvatsku. Stavimo na stranu činjenicu da je u biti bio diktator, kao i da je za njegove vladavine počinjeno mnogo zločina. miga

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Icon_minitimesri ruj 08, 2010 9:58 pm

floridana je napisao/la:
Biga, ne znam odakle ti informacija da je u ovom ratu sudjelovalo 90% ustaša?
ma ustaše sam napisao u navodnicima... jer tada se pjevale ono ustaške pjesme da bi se motiviralo narod... jer htjelo se pošto poto razlikovati od srba.... i hrvati su bili ustaše, a srbi četnici.... jednostavno je tako bilo pojednostavljeno u ratu i gotovo...

e ovako Athena, ja sam zadrti nacionalist, ali u pozitivnom smilu... ne mrzim druge, al svoje ne dam... ne bih se nazivao ustašom baš zbog zločina koji su učinjeni pod tim imenom... najgore je kad vidim neko derište od 15 godina sa ustaškom kapom na čelu...

ali isto tako ne volim ni antifašiste... meni je to sve isto s***e...

e sad jel HR nastala na ovome ili na onome, svejedno... istina je da je Tito ima velik utjecaj što je definirao granice država....
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Icon_minitimesri ruj 08, 2010 10:14 pm

Mnogi poistovjećuju antifašiste i komuniste, a to nije isto. Mnogi antifašisti su nakon rata završili u zatvoru zato što se nisu slagali sa tadašnjom politikom i komunističkim pokretom. Jednostavno zato što su i fašisti i komunisti gušili osnovna ljudska prava i slobode.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Josip Broz Tito
Stanica
Josip Broz Tito


Male
Taurus Broj postova : 27
Age : 131
Registration date : 07.09.2010

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Icon_minitimečet ruj 09, 2010 3:35 pm

Kkao mozes uspoređivat ustaše i antifašiste decko dragi???? Antifasisti su isto tako bili Hrvati koji su voljeli svoju domovinu i nisu je dali u ruke Nijemaca i Talijana ko sto su napravili ustase=izdajice! Prvi antifasisticki partizanski odred nastao je u Sisku i prvi partizani bili su Hrvati. Suludo je uopce usporedivat ta dva pokreta!!!
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Icon_minitimečet ruj 09, 2010 3:37 pm

Pravi ustaše nisu bili nikakvi izdajice nego ljudi koji su htjeli samostalnu i nezavisnu državu Hrvatsku, a kasnijim petljanjem s "Osovinom", gdje je najviše kumovao njihova marioneta Pavelić, su se doveli u poziciju da ih se danas naziva pogrdnim nazivima.

A Chak nije uspoređivao ustaše i komuniste, nego antifašiste i komuniste i skroz je u pravu.
[Vrh] Go down
Josip Broz Tito
Stanica
Josip Broz Tito


Male
Taurus Broj postova : 27
Age : 131
Registration date : 07.09.2010

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Icon_minitimečet ruj 09, 2010 4:06 pm

haha ......., ne vidite ono sto vam je pred nosom ..........., nikad s vama na zelenu granu, ........!!!




EDIT: Post je moderiran radi vrijeđanja.
Chakotay
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Icon_minitimečet ruj 09, 2010 4:51 pm

Josip Broz Tito je napisao/la:
Prvi antifasisticki partizanski odred nastao je u Sisku i prvi partizani bili su Hrvati. Suludo je uopce usporedivat ta dva pokreta!!!
prvi ustaški pokret nije bio u Sisku, al sve ovo vrijedi i za prve ustaše...
dakle prve ustaše su takođe bili Hrvati...

a ostalo da ne ponavljam što je već Armin napisao...

izdajnici je relativan pojam... što je nekome izdajništvo, nekom drugom nije izdajništvo nego npr. pravda... tako da bi i ja mog ćaću mogo nazvat izdajnikom jer mi danas nije dao 200 kuna kad sam ga pitao, a majka bi mogla reći da je on u pravu jer tih 200 kuna je preteško zarađeno da bi ih ja prosuo na gluposti... :P

edit: i konzervativan si i ti i mi zato šro se svađamo o glupostima koje su se događale u vrijeme kad nam ni roditelji nisu bili u planu, a kamoli mi...
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Icon_minitimečet ruj 09, 2010 6:04 pm

Josip Broz Tito je napisao/la:
haha .........., ne vidite ono sto vam je pred nosom ..............., nikad s vama na zelenu granu, .............!!!
Vrijeđanje je znak nedostatka validnih argumenata kojima se netko služi u raspravama.

...................



EDIT: Post je moderiran radi moguće svađe. Na ovoj temi se može lijepo raspravljati, ali je i pogodna za svađe. Odaberite ovo prvo.
Chakotay
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Icon_minitimečet ruj 09, 2010 7:02 pm

biga je napisao/la:

dakle prve ustaše su takođe bili Hrvati...
A što su one poslije bile lol!
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Icon_minitimečet ruj 09, 2010 7:03 pm

Chakotay je napisao/la:
biga je napisao/la:

dakle prve ustaše su takođe bili Hrvati...
A što su one poslije bile lol!
Hrvati, muslimani, Bošnjaci, Hercegovci...
naravno, nije bilo samo nakon osnutka ustaškog pokreta nego su u njega bili uključeni od samoga početka, osobito muslimani radi kojih je Pavelić dao sagraditi džamiju usred Zagreba.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Temelj hrvatske države - antifašizam?
[Vrh] 
Stranica 2 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Kako bi izgledao novi rat Srbije i Hrvatske?
» Interaktivna mapa Hrvatske

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Politika i Ekonomija-
Forum(o)Bir: