Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Temelj hrvatske države - antifašizam?

Go down 
+7
Alpha
Chakotay
floridana
Legionar
Armin od Irima
biga
Josip Broz Tito
11 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Temelj Hrvatske - antifašizam?
DA
Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Icon_vote_lcap78%Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Icon_vote_rcap
 78% [ 7 ]
NE
Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Icon_vote_lcap22%Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Icon_vote_rcap
 22% [ 2 ]
Ukupno glasova : 9
 

Autor/icaPoruka
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Icon_minitimečet ruj 09, 2010 7:11 pm

Bošnjaka onda i nije bilo, to je nova tvorevina, a Hercegovci su po definiciji Hrvati ;)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Icon_minitimečet ruj 09, 2010 8:53 pm

Chakotay je napisao/la:
Bošnjaka onda i nije bilo, to je nova tvorevina, a Hercegovci su po definiciji Hrvati ;)
Ciljao sam na osobe iz Bosne i Hercegovine općenito.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Icon_minitimečet ruj 09, 2010 9:23 pm

Chakotay je napisao/la:
biga je napisao/la:

dakle prve ustaše su takođe bili Hrvati...
A što su one poslije bile lol!
pa skoro isto kao i partizani... znači Hrvati, Srbi, Muslimani... sve koje su našli ili prisilno uveli u vojsku...
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Icon_minitimečet ruj 09, 2010 10:24 pm

Ali partizani nisu prisilno bili uvedeni u vojsku, doduše bili su prisiljeni na rat, kao i svi oni koji se brane, ali dobrovoljno su se branili znajući kakva je alternativa.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Josip Broz Tito
Stanica
Josip Broz Tito


Male
Taurus Broj postova : 27
Age : 131
Registration date : 07.09.2010

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Icon_minitimepet ruj 10, 2010 12:10 pm

Armine muslimani i bošnjaci su ti jednaka stvar, zato jer osobe koje su bile islamske vjeroispovjesti zahtijevali da se njih zove Bošnjacima i tako razdvoji od Bosanskih Srba i Hrvata.
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Icon_minitimesub ruj 11, 2010 12:31 am

Znam.
[Vrh] Go down
Poncije Pilates
Prašina
Poncije Pilates


Male
Leo Broj postova : 3
Age : 998
Location : Rimska provincija Judeji
Registration date : 06.09.2010

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Icon_minitimesub ruj 11, 2010 3:07 am

zanimljiva diskusija se razvila, i drago mi je da je to tako, ipak se nešto mijenja nabolje..
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Icon_minitimesub ruj 11, 2010 10:28 am

je, još da drug Tito prestane vrijeđati neistomišljenike bilo bi odlično.
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Icon_minitimesub ruj 11, 2010 11:00 am

floridana je napisao/la:
je, još da drug Tito prestane vrijeđati neistomišljenike bilo bi odlično.
Vrijeđanje je znak manjka validnih argumenata, kao što sam već spomenuo.
[Vrh] Go down
Josip Broz Tito
Stanica
Josip Broz Tito


Male
Taurus Broj postova : 27
Age : 131
Registration date : 07.09.2010

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Icon_minitimesub ruj 11, 2010 12:16 pm

Ja sam jedino odgovorao na tvoje uvrede drugim uvredama, sa svima ostalima sam raspravljao kako spada, argumentima! Zato me ne sabotiraj armine crni sine
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Icon_minitimesub ruj 11, 2010 2:18 pm

USTAV REPUBLIKE HRVATSKE
(pročišćeni tekst)

I. IZVORIŠNE OSNOVE

Izražavajući tisućljetnu nacionalnu samobitnost i državnu opstojnost hrvatskoga naroda, potvrđenu slijedom ukupnoga povijesnoga zbivanja u različitim državnim oblicima te održanjem i razvitkom državotvorne misli o povijesnom pravu hrvatskoga naroda na punu državnu suverenost, što se očitovalo:

– u stvaranju hrvatskih kneževina u VII. stoljeću;
– u srednjovjekovnoj samostalnoj državi Hrvatskoj utemeljenoj u IX. stoljeću;
– u Kraljevstvu Hrvata uspostavljenome u X. stoljeću;
– u održanju hrvatskoga državnog subjektiviteta u hrvatsko-ugarskoj personalnoj uniji;
– u samostalnoj i suverenoj odluci Hrvatskoga sabora godine 1527. o izboru kralja iz Habsburške dinastije;
– u samostalnoj i suverenoj odluci Hrvatskoga sabora o pragmatičnoj sankciji iz godine 1712.;
– u zaključcima Hrvatskoga sabora godine 1848. o obnovi cjelovitosti Trojedne Kraljevine Hrvatske pod banskom vlašću, na temelju povijesnoga, državnoga i prirodnoga prava hrvatskog naroda;
– u Hrvatsko-ugarskoj nagodbi 1868. godine o uređenju odnosa između Kraljevine Dalmacije, Hrvatske i Slavonije i Kra­lje­vine Ugarske na temelju pravnih tradicija obiju država i Prag­ma­tič­ke sankcije iz godine 1712.;
– u odluci Hrvatskoga sabora 29. listopada godine 1918. o ras­kidanju državnopravnih odnosa Hrvatske s Austro-Ugarskom te o istodobnu pristupanju samostalne Hrvatske, s pozivom na povijesno i prirodno nacionalno pravo, Državi Slovenaca, Hrvata i Srba, proglašenoj na dotadašnjem teritoriju Habsburške Monarhije;
– u činjenici da odluku Narodnoga vijeća Države SHS o ujedinjenju sa Srbijom i Crnom Gorom u Kraljevini Srba, Hrvata i Slovenaca (1. prosinca 1918. godine), poslije (3.
listopada 1929. godine) proglašenoj Kraljevinom Jugoslavijom, Hrvatski sabor nikada nije sankcionirao;
– u osnutku Banovine Hrvatske godine 1939. kojom je obnovljena hrvatska državna samobitnost u Kraljevini Jugoslaviji;
– u uspostavi temelja državne suverenosti u razdoblju drugoga svjetskog rata, izraženoj nasuprot proglašenju Nezavisne Državne Hr­vatske (1941.) u odlukama Zemaljskoga antifa­šis­tič­kog vijeća na­rodnog oslobođenja Hrvatske (1943.), a potom u Ustavu Narodne Republike Hrvatske (1947.) i poslije u ustavima Socijalističke Republike Hrvatske (1963.-1990.), na povijesnoj prekretnici odbacivanja komunističkog sustava i promjena međunarodnog poretka u Europi, hrvatski je narod na prvim
demokratskim izborima (godine 1990.), slobodno izrađenom voljom potvrdio svoju tisućgodišnju državnu samobitnost. Novim Ustavom Republike Hrvatske (1990.) i pobjedom u Domovinskom ratu (1991.-1995.) hrvatski je narod iskazao svoju odlučnost i spremnost za uspostavu i očuvanje Republike Hrvatske kao samostalne i nezavisne, suverene i demokratske države.

LINK > http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/232289.html
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Icon_minitimesub ruj 11, 2010 8:54 pm

Josip Broz Tito je napisao/la:
Ja sam jedino odgovorao na tvoje uvrede drugim uvredama, sa svima ostalima sam raspravljao kako spada, argumentima! Zato me ne sabotiraj armine crni sine
Ilija, ne vrijeđam te, zato ohladi malo.



ontopic:
U biti, sad mi više nije jasno što se zapravo želi dokazati kroz ovaj topic, da li je Hrvatska nastala na temeljima antifašizma ili nešto drugo, treće...?
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Icon_minitimepon ruj 13, 2010 11:57 am

četvrto??
malo smo se puno udaljili od naslova... al tako je to u hrvatskoj... odeš na youtube poslušat pjesmu i u komentarima dobiješ svađu o ustašama, partizanima i četnicima...
tužno je što neki ljudi i sad žive u tom vremenu umjesto da učine nešto da danas bude ljudima bolje....
onda dobijemo da Josipović izvali da je partizanska kapa lijepa da je nose sa ponosom što normalno vrijeđa ljude čiji su djedovi ginuli od strane partizana, isto kao što Thompsona povezuju sa ustašstvom zbog onih 1% balavaca što na njegovom koncertu ukače ustašku kapu na glavu...

kad ljudi oproste 2 sv rat(znači oprostiti a ne zaboraviti) i prestanu živiti u njemu stvari će se kretati na bolje...

da europa živi u drugom svjetskom šta mislite koliko bi zemalja sa Njemačkom imalo veze?? a Njemačka je sad uz Švicu jedna od najbogatijih zemalja.... ;)
[Vrh] Go down
Josip Broz Tito
Stanica
Josip Broz Tito


Male
Taurus Broj postova : 27
Age : 131
Registration date : 07.09.2010

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Icon_minitimepon ruj 13, 2010 1:32 pm

Pa normalno da trebaju titovke nositi s ponosom, šta bi trebali nositi kape s U na čelu mozda?
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Icon_minitimepon ruj 13, 2010 2:13 pm

a koja je razlika?? ako je i jedna i druga vojska radila zločine?? što jedne zabranjivati a od drugih božanstva raditi??

al pazi.. zaklete ustaše nose U sa ponosom, zakleti partizani nose zvijezde sa ponosom... razlika je ta što je Pavelić popušio rat i što je zabranjen, a Tito dobio rat i nitko o njegovim zločinima nije smio 50 godina pričati... neki ni sad ne pričaju...

ja bi dozvolio da se obje nose i poslje godinu dvije, nitko o ovome ne bi ni pričao...
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Icon_minitimepon ruj 13, 2010 5:22 pm

Mislim da postoji razlika, oni koji sebe nazivaju ustašama veličaju baš taj zločin i pozivaju na novi zločin, dok ovi koji sebe nazivaju partizanima ne veličaju zločine, ustvari ga negiraju da se ikada dogodio.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Icon_minitimepon ruj 13, 2010 6:06 pm

I razlika ipak jest u tome da su ustaše samo pod krinkom hrvatstva zalagale za neovisnost Hrvatske, dok su šurovali sa fašistima, ustupali teritorij današnje Hrvatske Silama Osovine itd.
Partizani se uvijek povezuju sa antifašizmom i oni su uspjeli vratiti okupirane teritorije, dakle očuvati (današnju) Hrvatsku i oduprijeti se utjecaju ustaša i njihovoj strahovladi.
Opet stavljam po stranu činjenicu da je i u tom ratu bilo žrtava počinjenih i od strane partizana miga, ali pokreti antifašista i ustaša su bitno drukčiji u svom temelju.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
hromi
Dinosaur
hromi


Male
Capricorn Broj postova : 360
Location : Srbija
Registration date : 24.01.2010

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Icon_minitimepon ruj 13, 2010 6:38 pm

Zavisi kako gledate na Hrvatsku drzavu ......Valjda znate da ste docekali hitlera sa cvecem ?
Ne kazem da nije bilo ljudi koji su se krvavo borili protiv treceg rajha , ali cinjenica je da dok su Srbi pravili nerede na ulicama Beograda da ne prihvatimo pakt sa hitlerom , u Zagrebu je nemacka vojna masinerija docekana cvecem . Drugo nije bilo davno da na koncertu nekog vaseg pevaca ceo trg peva ustaske pesme i skandiraju ubi srbina . Vasa vlada naravno nije NIKOG uhapsila radi toga. Trece , ja nzm koga su krivo ucili istoriju , ali Hrvatska drzava nije postojala u 7. veku....niti je postojala pre 1300 godina. Vasa drzava je relativno nova.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Icon_minitimepon ruj 13, 2010 8:27 pm

hromi, upravo sam o tome i pričao... zbog 20-ak usijanih glava se uglavnom loše misli... i na utakmicama možeš čuti ubij srbina... čak kad igraju Hajduk i Dinamo se čuje ubi purgera/tovara... to je rulja koja nema mozga nimalo... to su oni koji bi u ratu okrenuli put Njemačke ili neke od skandinavskih zemalja, a sad se busaju u prsa sa njihovim hrvatstvom...
ima takvih sa svake strane...

@Athena, sve to stoji, ali ja partizanima nikako nemogu Bleiburg oprostiti... toliki narod nenaoružan i toliki civili, a toliko se za to nije znalo.... zbog istog tog razloga ne volim britance... + što je njihova kolonija, SAD nastala na temelju etničkog čišćenja a sad prodavaju demokraciju cijelom svijetu!!!
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Icon_minitimepon ruj 13, 2010 9:03 pm

Mislim da ova tema ne vodi nikamo i da je namjera autora provokacija. I sa svojim nickom i sa avatarom, autor teme jasno pokazuje svoju namjeru.
Ne znam kako bi odgovorne osobe foruma reagirale da se sad netko pojavi sa avatarom Hitlera, Muslolinija, Pavelića i šta ja znam koga još.

@ hromi, kako mi učimo djecu u Hrvatskoj to je naša stvar. Ako budemo htjeli (i ako se dogovorimo) onda možemo odlučiti da je Hrvatska država nastala prije 10.000 god.
i tako ćemo učiti svoju djecu. Tko nam što može. Kome je krivo neka mu je :)
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Icon_minitimepon ruj 13, 2010 9:16 pm

ma nije poanta šta se uči u školi... ja nikad nisam pročitao u mojim knjigama da je hrvatska država iz 7 stoljeća... tad su hrvati doselili u seobi naroda na prostore južne dalmacije i hercegovine...Država Hrvatska je nastala '91... prije toga smo bili u nekim Kraljevinama Srba Hrvata i Slovenaca, NDH, Jugoslavijama itd itd...
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Icon_minitimeuto ruj 14, 2010 9:52 am

nisam za to da se zabrani simbol crvene zvijezde, a nisam ni za to da ga se nešto posebno veliča, naročito ako je u svrhu provokacije.
pod tim smbolom se u II. sv.ratu na ovim prostorima borilo protiv fašista i za cjelovitost hrvatskog teritorija.
kad zbrajam i oduzimam dobre i loše strane onoga šta je učinjeno pod njim uvijek mi je saldo u plusu. a šta se tiče domovinskog rata, dobili smo rat ali nebi bilo pravne osnove za osnivanje samostalne Hrvatske da nije 1976 promjenjen ustav koji je pravno omogućio da se Hrvatska odcjepi od Jugoslavije. rat je došao iza odcjepljenja. i sve to skupa nam je omogućilo da imamo samostalnu državu u ovakvim granicama.
ovo je moje mišljenje kao člana ovog foruma. kao administrator ne mogu donositi odluke sama o tome da li dozvoliti ili ne ovaj simbol na forumu jer nisam jedina koja obnaša tu dužnost ali svoje stajalište sam iznjela. protivim se fašističkim simbolima. pod njih spada i slovo U.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Icon_minitimeuto ruj 14, 2010 12:47 pm

dobro Flo, al pogledaj dokle ide to zabranjivanje... zabranjuje se poklik:za dom spremni... iako on i nije orginalno ustaški, naime oni su ga samno koristili, ne i izmislili... al ok.. ako će se baš zabranjivati... onda zabranimo da se Hrvatska novčanica zove kuna jer se u NDH isto koristila kuna... pređimo na dinar...
to su gluposti i neki recimo strah. ako netko stavi slovo U na čelo to je samo znak primitivnosti. al ništa pametniji nije ni onaj zvjezdaš...
rekao sam već da je ideja ustašstva meni dobra. al kao i sve ostalo uništio ju je Pavelić njegovim prijateljstvom sa Italijom... al pogledajmo to s druge strane..
tko su prve ustaše?? to su ljudi koji su zbog političkih neslaganja bili primorani otići u druge države.. zašto? zato jer je Jugoslavija(sviđalo se to nekome ili ne) vršila 'čišćenje' svih onih kojima Tito nije bio: najveći drug naroda svog, bio otac, majka, bog... a to su većinom bili hrvati...
ljudi su vidjeli da to tako ne može dalje, posebno poslje atentata na Stjepana Radića u kojem je poginulo još 2 hrvata i 2 ranjena, napravili pokret i normalno da su morali naći nekoga jačeg da ih pomogne... e tu su napravili zajeb...

prema meni da nije stvorena NDH (znam i sam da je to bila marioneta država, al je nosila Hrvatsko ime) hrvati bi pomalo nestali sa prostora Jugoslavije...

[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Icon_minitimeuto ruj 14, 2010 12:56 pm

Nacionalizam je tako zajebana stvar. Kao ni lovu, ni nacionalnost ne nosimo sa sobom na drugi svijet.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
hromi
Dinosaur
hromi


Male
Capricorn Broj postova : 360
Location : Srbija
Registration date : 24.01.2010

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Icon_minitimeuto ruj 14, 2010 4:15 pm

@wanderer
Znaci ako svoju decu ucite lazima i glupostima radi samovelicanja to je uredu? Ja ne razumem kako si ti sa svojih 24 godine uopste napisao takvo nesto.Mi npr ucimo i doba prve srbije (pre 1000 i kusur god) zlatno doba kad se Srbija prostirala na teritoriji bosne , crne gore , makedonije albanije i grcke , ali isto tako ucimo i kad su nas 300 godina turci drzali pod svoje i imalo smo samo beogradski pasaluk :D .
@biga
Gle poklik "za dom spremni" je zabranjen kao i hitlerov kukasti krst...Kukasti krst je simbol mira , ljubavi kao i neki paganski simbol iz prastarih vremena...al ga vise niko ne koristi zbog hitlera..
Za ustase i ustastvo se ne bih mogao sloziti sa tobom , jer iako je mozda cela ideja na mestu opet cu se vratiti na hitlera . I on je imao super ideju ! Ajmo napraviti utopiju , vecni mir pod vodstvom 1000 godisnjeg rajha....Ali sta je uradio od te ideje to je drugo.
A moguce da bi hrvati nestali da nije bilo ndh , ali gledaj cenu vaseg "opstanka".
@tema
Nema potrebe da je smatrate provokacijom , jer je samo zadata tema i sad dajemo svoje misljenje....nema ljutnje niti zamerki :)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Temelj hrvatske države - antifašizam?
[Vrh] 
Stranica 3 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Dvije Hrvatske, dva svijeta- Istok i Zapad
» Kako bi izgledao novi rat Srbije i Hrvatske?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Politika i Ekonomija-
Forum(o)Bir: