Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Temelj hrvatske države - antifašizam?

Go down 
+7
Alpha
Chakotay
floridana
Legionar
Armin od Irima
biga
Josip Broz Tito
11 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4

Temelj Hrvatske - antifašizam?
DA
Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 4 Icon_vote_lcap78%Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 4 Icon_vote_rcap
 78% [ 7 ]
NE
Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 4 Icon_vote_lcap22%Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 4 Icon_vote_rcap
 22% [ 2 ]
Ukupno glasova : 9
 

Autor/icaPoruka
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 4 Icon_minitimeuto ruj 14, 2010 5:22 pm

hromi je napisao/la:
@wanderer
ali isto tako ucimo i kad su nas 300 godina turci drzali pod svoje i imalo smo samo beogradski pasaluk :D
i hrvatsku su turci dotjerali na ostatke ostataka... ako se dobro sjećam iz povijesti bilo je bitaka u kojima su hrvati i srbi zajedno odbijali turke... ;)
hromi je napisao/la:

@biga
Za ustase i ustastvo se ne bih mogao sloziti sa tobom , jer iako je mozda cela ideja na mestu opet cu se vratiti na hitlera . I on je imao super ideju ! Ajmo napraviti utopiju , vecni mir pod vodstvom 1000 godisnjeg rajha....Ali sta je uradio od te ideje to je drugo.
s razlikom da je Hićo išao osvojiti čitavi svijet i da je švabe smatrao nadljudima...
hromi je napisao/la:

A moguce da bi hrvati nestali da nije bilo ndh , ali gledaj cenu vaseg "opstanka".
nisam siguran da sam razumio ovo 'cijenu'... koja je to cijena?? osim što su nam generali koji su imalo pojma o vojsci imali u hagu, tako da sad iskreno sumljam da ijedan zna o ratnoj strategiji koliko su oni znali..
hromi je napisao/la:

@tema
Nema potrebe da je smatrate provokacijom , jer je samo zadata tema i sad dajemo svoje misljenje....nema ljutnje niti zamerki :)
ides
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 4 Icon_minitimesri ruj 15, 2010 12:59 am

@biga ti simboli se zabranjuju što u pravilu ljudi koji ih nose pozivaju na mržnju i na nasilje, kod njih nema ničega konstruktivnog samo razarajuće, oni si uzimaju za pravo da odlučuju tko će živjeti, a tko umrijeti. Ako se sjećaš skupa na splitskoj rivi 2000 godine koji je okupio dobar dio tih istomišljenika, poruke sa tog skupa su bile rušilačke, uperene protiv tadašnje vlade i predsjednika koji su bili legalno izabrani od većine hrvatskih građana. Išlo se toliko daleko da su se govorilo da hrvatski generali ne mogu počiniti zločin, pa je nakon nekoliko godina general Korade bio moralan i ugledan član društva iako je bilo poznato da je ubio nekoliko ljudi. Nitko se nije usudio reći da je on učinio nešto loše, dapače mnogi su ga opravdavali i onda preokret kad je ubio policajca onda je postao najgori. Dakle takvi ljudi nažalost nemaju nikakvu samokritiku, ono što oni misle to mora biti tako ili ti se ne piše dobro.

Sa ljubiteljima zvijezde petokrake nije tako, oni se okupljaju bez nekih incidenata, ne pozivaju na mržnju i nasilje, većinom su to stariji ljudi koji se prisjećaju dobrih starih vremena (naravno po njihovom mišljenju) Oni znaju da je i u to vrijeme bilo zločina, ali na to ne obraćaju pažnju, ne zanima ih to previše to im nije način na koji se oni ponašaju.

I upravo zbog tog razloga zvijezda petokraka nije zabranjena, a ustaška simbolika jest.

@hromi da li bi ja mogao na nekom srpskom forumu jednako ovako kritički pričati o vašem ponašanju u Vukovaru u razdoblju od 1991. pa do 1995. Nadam se da si svjestan svih zločina koje su i tvoji sunarodnjaci počinili u Vukovaru, Dubrovniku i ostalim hrvatskim gradovima, a i u bosanskim također.


Zadnja promjena: Chakotay; sri ruj 15, 2010 1:30 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 4 Icon_minitimesri ruj 15, 2010 9:56 am

biga je napisao/la:
dobro Flo, al pogledaj dokle ide to zabranjivanje... zabranjuje se poklik:za dom spremni... iako on i nije orginalno ustaški, naime oni su ga samno koristili, ne i izmislili... al ok.. ako će se baš zabranjivati... onda zabranimo da se Hrvatska novčanica zove kuna jer se u NDH isto koristila kuna... pređimo na dinar...
to su gluposti i neki recimo strah. ako netko stavi slovo U na čelo to je samo znak primitivnosti. al ništa pametniji nije ni onaj zvjezdaš...
rekao sam već da je ideja ustašstva meni dobra. al kao i sve ostalo uništio ju je Pavelić njegovim prijateljstvom sa Italijom... al pogledajmo to s druge strane..
tko su prve ustaše?? to su ljudi koji su zbog političkih neslaganja bili primorani otići u druge države.. zašto? zato jer je Jugoslavija(sviđalo se to nekome ili ne) vršila 'čišćenje' svih onih kojima Tito nije bio: najveći drug naroda svog, bio otac, majka, bog... a to su većinom bili hrvati...
ljudi su vidjeli da to tako ne može dalje, posebno poslje atentata na Stjepana Radića u kojem je poginulo još 2 hrvata i 2 ranjena, napravili pokret i normalno da su morali naći nekoga jačeg da ih pomogne... e tu su napravili zajeb...

prema meni da nije stvorena NDH (znam i sam da je to bila marioneta država, al je nosila Hrvatsko ime) hrvati bi pomalo nestali sa prostora Jugoslavije...

pa svi ti simboli i taj poklik za dom spremni kao šta si rekao i izazivaju strah. strah da se takvo što ne ponovi.
jeste, ustaše su morale otići. oni su gubitnici. rat nije teniski meč pa da će se rukovati i čestitati jedno drugom nakon završetka. možeš li ti zamisliti šta bi bilo da je kojim slučajem pobjedio fašizam? misliš li da bi oni drugačije postupili od antifašista? ja mislim da bi Blajburg bio prava sitnica. ta NDH-a nije uopće pomogla ničim da se formira Hrvatska. dapače, samo su je svojim nacionalizmom i djelima okaljali. ona je naša sramota. taj zajeb je preveliki zajeb. još u svemu tome ustaše se i dan danas kočopere. ni Njemci se ne mogu kočoperiti sa nacionalizmom i simbolima Hitlerove Njemačke a da ne odgovaraju za to. oni su osudili tu i takvu Njemačku.
[Vrh] Go down
Josip Broz Tito
Stanica
Josip Broz Tito


Male
Taurus Broj postova : 27
Age : 131
Registration date : 07.09.2010

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 4 Icon_minitimesri ruj 15, 2010 2:59 pm

Glupost da Hrvati nebi opstali bez NDH, jako velika glupost itetako bi ostali, normalniji i civiliziraniji i bez ikakve mržnje prema drugima. Smiješno mi je sada vidjet kad se Hrvati furaju na rasiste, bize dragi nismo imali nikakav poseban doticaj sa crncima tokom sstoljeca naseg postojanja i nemamo ih razloga mrzit a uvjek se nađe par ustaša, nacista i slične gamadi koja se ponasa upravo tako!
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 4 Icon_minitimesri ruj 15, 2010 4:56 pm

gamadi je uvik bilo i biti će na bilo kojoj strani.
ovo je razmjena mišljenja i to vrlo kulturna, zato te molim da se držiš tog okvira.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 4 Icon_minitimesri ruj 15, 2010 8:54 pm

@Flo, to je tvoje mišljenje, poštujem, al jbg ne slažem se u nekim djelovima... :)

Josip Broz Tito je napisao/la:
Glupost da Hrvati nebi opstali bez NDH, jako velika glupost itetako bi ostali, normalniji i civiliziraniji i bez ikakve mržnje prema drugima. Smiješno mi je sada vidjet kad se Hrvati furaju na rasiste...... itd...

znaš ti što su ustaše došle na zao glas??? pa možeš li zamislit da su ljudi vjerovali da su to povampireni ljudi??? da napadaju partizanske postrojbe samo sa lancima i ubijaju ih??? ljudi su bili prestrašeni više nego rimljani hanibalom!!!

ok, opet ponavljam znam ja da su radili zločine...
al pazi ovo:
da najprije kažem da srbe poštujem i nemam ništa protiv njih... ali tko je imao neke šanse da se dočepa visoke funkcije od hrvata??? Stjepan Radić... kako je završio?? svi znamo...

tko je bio povjesničar hrvatski koji nije imao dlake na jeziku??? Ante Bruno Bušić... kako je završio?? znamo...

i molim te nemoj mi pokušavat dokazivat da hrvati nisu bili istrebljivani iz jugoslavije.... ako je tvoj otac ili djed bili dobri i mirni to je samo zato što su bili pogodni režimu i pokoravali mu se...
moj stari je bio milicajac... sve super, sve 5 dok se nije oženio... saznali da se oženio u crkvi, da je mene krstio i odma nogu popio...
jel itko srbima zabranjivao išta??

znam čovjeka koji je oženjen srpkinjom, šefu stanice opsovao majku i opalio mu šamar... tada u miliciji bi ga umal pa streljali... došla naredba sa vrha da mu se ne smije ni od plaće odbiti...

i imam takvih primjera koliko hoćeš iz svih razdoblja jugoslavije...

tko se fura na rasiste?? možeš ikako dokazat da su rasisti većinom 'ustaše'?? stavljam pod navodnike jer ustaše više ne postoje baš kao ni partizani... nego postoje ljudi koji se 'pale' da su jedni ili drugi...

prijatelju, pogledaj malo objektivno i skužit ćeš... da hrvati nisu u vidu Ustaša pokazali zube, sad bi ime hrvat se samo učilo u knjigama iz povijesti..

opet se ograđivam od zločina koje su ti ljudi radili i kukavičkog čina njihova vođe Pavelića na kraju rata... za mene je on samo crv...
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 4 Icon_minitimesri ruj 15, 2010 11:04 pm

biga je napisao/la:
da hrvati nisu u vidu Ustaša pokazali zube, sad bi ime hrvat se samo učilo u knjigama iz povijesti..

opet se ograđivam od zločina koje su ti ljudi radili i kukavičkog čina njihova vođe Pavelića na kraju rata... za mene je on samo crv...

Kako to misliš? Pa nisu Ustaše stvorili Hrvatsku niti dali ime Hrvatima, štoviše pokazali su suprotno. Dijelili su teritorij današnje Hrvatske. Onda po čemu su baš oni zaslužni da se Hrvati smatraju "svojim" narodom sa svojom državom? Samo po ideji hrvatstva?
I zašto nisu pokazali zube Italiji, Njemačkoj, fašizmu i ostalim uzurpatorima teritorija Hrvatske?confused

I u Njemačkoj su imali krasne ideje očuvanja Reicha, "čistog" njemačkog naroda, iza čega se krilo koješta o čemu svjedoči povijest pa se ipak ni u kojem slučaju ne može Nacionalsocijalizam povezivati sa "ponosom" Njemačke, kakve god je domoljubne ideje (navodno) isti pokret imao u startu. Jest da postoji razlika između nacista i ustaša, ali zna se što je dalo pečat djelovanju jednih i drugih.

Samo možemo nagađati kakav bi tada scenarij (i danas) po pitanju egzistencije Hrvatske da su zaživjele ustaške ideje zajedno u suradnji sa fašističkim. miga

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 4 Icon_minitimečet ruj 16, 2010 12:03 am

gle htio sam reći da je do tada bilo sustavno rušenje hrvatstva i svega što podsjeća na to... oni su to malo poremetili.. i mislim da je to jedino pozitivno što su ti ljudi uradili...
[Vrh] Go down
Josip Broz Tito
Stanica
Josip Broz Tito


Male
Taurus Broj postova : 27
Age : 131
Registration date : 07.09.2010

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 4 Icon_minitimečet ruj 16, 2010 5:18 pm

Kakvo istrebljivanje Hrvata, jedino je bilo istrebljivanje i hapšenje ustaša i neka je, još su i dobro prošli sa golim otokom trebali su svi bit strijelanji fašistički sluge ustaška gamad! Bilo je ljudi koji se nisu slagali s tim režimom pa nikom od njih nije bilo ništa, lijepo su ljudi radili i zarađivali svoj kruh, a ostali slični ustašama, četnicima i sličnoj đubradi nije ni bilo mjesto u takvoj bezklasnoj i nerasističkoj i nenacističkoj državi!!!
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 4 Icon_minitimečet ruj 16, 2010 6:28 pm

heeeeeeeeeeeeeeeeehehehehe SFRJ Sveta Federativna Država Jugoslavija...
ma daj čovječe...

a vidim kako ste vi miroljubljivi...
Josip Broz Tito je napisao/la:
jedino je bilo istrebljivanje i hapšenje ustaša i neka je, još su i dobro prošli sa golim otokom trebali su svi bit strijelanji fašistički sluge ustaška gamad!
i šta te sad uz ovu izjavu razdvaja od tih
Josip Broz Tito je napisao/la:
par ustaša, nacista i slične gamadi koja se ponasa upravo tako!
???

Josip Broz Tito je napisao/la:
Bilo je ljudi koji se nisu slagali s tim režimom pa nikom od njih nije bilo ništa
Goli otok???? nikad čuo???
evo samo c/p sa dobre stare wikipedije(ako hoćeš pronađem ja i još negdje drugo...
"Poslije Drugoga svjetskog rata za vrijeme Socijalistička Jugoslavije prva skupina kažnjenika došla je na Goli otok, točnije, bila izbačena iz broda na stijene, 9. srpnja 1949., ukupno oko 1200 ljudi. [3] i označila je početak osnivanja Gologa otoka kao strogog zatvora (robije), gdje isključivo bili zatvarani politički zatvorenici.[4]"


Chakotay je napisao/la:
@biga ti simboli se zabranjuju što u pravilu ljudi koji ih nose pozivaju na mržnju i na nasilje, kod njih nema ničega konstruktivnog samo razarajuće, oni si uzimaju za pravo da odlučuju tko će živjeti, a tko umrijeti. Ako se sjećaš skupa na splitskoj rivi 2000 godine koji je okupio dobar dio tih istomišljenika, poruke sa tog skupa su bile rušilačke, uperene protiv tadašnje vlade i predsjednika koji su bili legalno izabrani od većine hrvatskih građana. Išlo se toliko daleko da su se govorilo da hrvatski generali ne mogu počiniti zločin, pa je nakon nekoliko godina general Korade bio moralan i ugledan član društva iako je bilo poznato da je ubio nekoliko ljudi. Nitko se nije usudio reći da je on učinio nešto loše, dapače mnogi su ga opravdavali i onda preokret kad je ubio policajca onda je postao najgori. Dakle takvi ljudi nažalost nemaju nikakvu samokritiku, ono što oni misle to mora biti tako ili ti se ne piše dobro.

Sa ljubiteljima zvijezde petokrake nije tako, oni se okupljaju bez nekih incidenata, ne pozivaju na mržnju i nasilje, većinom su to stariji ljudi koji se prisjećaju dobrih starih vremena (naravno po njihovom mišljenju) Oni znaju da je i u to vrijeme bilo zločina, ali na to ne obraćaju pažnju, ne zanima ih to previše to im nije način na koji se oni ponašaju.

I upravo zbog tog razloga zvijezda petokraka nije zabranjena, a ustaška simbolika jest.

Chack, ispričavam se, nisam prije primjetio ovaj post..
najprije ovo Italic... pa to isto rade i sada skoro 80% građana Hrvatske... ima i tu ljudi koji pozivaju na mržnju a nisu 'ustaše'...
bold... slažem se... veoma dobro objašnjeno i napisano... ;)
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 4 Icon_minitimečet ruj 16, 2010 8:59 pm

@Tito a ti ljudi koji su hapšeni i ubijani su naravno imali pravo na pošteno i nepristrano suđenje u kojem su oni dobili priliku iznijeti obranu i tada im je sudac odredio kaznu sukladno zakonu, jel da? Kad se hapse ljudi po redu, onda im se uhapsi i puno nevinih, kao što je to bilo u Jugoslaviji ili onih koji su se jednostavno zamjerili nekom "velikom"

@biga nije baš 80% ja se nadam da ih je puno, puno manje.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Temelj hrvatske države - antifašizam?   Temelj hrvatske države - antifašizam? - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Temelj hrvatske države - antifašizam?
[Vrh] 
Stranica 4 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Dvije Hrvatske, dva svijeta- Istok i Zapad
» Kako bi izgledao novi rat Srbije i Hrvatske?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Politika i Ekonomija-
Forum(o)Bir: