Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Pogledajte 'čudovište' koje je naselilo centar Šangaja

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Pogledajte 'čudovište' koje je naselilo centar Šangaja Empty
PostajNaslov: Pogledajte 'čudovište' koje je naselilo centar Šangaja   Pogledajte 'čudovište' koje je naselilo centar Šangaja Icon_minitimesub ruj 18, 2010 3:41 pm

Pogledajte 'čudovište' koje je naselilo centar Šangaja 0349007.48

olema drvena skulptura pod nazivom Red Bacon čiji je autor belgijski umjetnik Arne Quinze postala je odnedavno stanovnik Jing’an parka u središtu Šangaja, a mnogi su je, zbog divovske veličine, već prvog dana prozvali 'čudovištem'.


Arne Quinze je belgijski konceptualni umjetnik, koji nema profesionalno umjetničko obrazovanje, a svoju je karijeru započeo još kao crtač uličnih grafita.

Bez obzira na izostanak usmjerene naobrazbe urođena artistička crta 'kriva' je što je Quinze postao jedan on najzanimljivijih mladih belgijskih suvremenih umjetnika.


Pogledajte 'čudovište' koje je naselilo centar Šangaja 0350007.48

Danas, osim što crta i slika, stvara drvene kulpture manjeg i većeg mjerila, koje su postale najprepoznatljiviji dio njegovog autorskog izričaja.

Umjetnikova strast, moglo bi se reći opsesija, je multiplicirana upotreba drvenih elemenata formiranih u raznolike visoke strukture, obojane u snažne fluorescentne nijanse. Njegovi radovi često potiču socijalnu interakciju i komunikaciju poigravajući se sa ritmom i međuodnosom linija. Kako umjetnik objašnjava, u njegovom radu ga posebno nadahnjuje pomalo utopistička ideja realizacije idealnog društva gdje svi individualci međusobno komuniciraju te su u konstantnoj interakciji.


Pogledajte 'čudovište' koje je naselilo centar Šangaja 0351007.48

Šangajska skulptura Red Bacon napravljena je od čak 55 tona drveta. „Crvena oznaka“ nalazi se na samom ulazu u spomenut park skulptura, koji je nastao u sklopu projekta Jing’an

Link

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Pogledajte 'čudovište' koje je naselilo centar Šangaja Empty
PostajNaslov: Re: Pogledajte 'čudovište' koje je naselilo centar Šangaja   Pogledajte 'čudovište' koje je naselilo centar Šangaja Icon_minitimened ruj 19, 2010 1:27 am

To je on sam napravio? :schock:
Koliko mu je trebalo?

Zanimljivo koliko je mnogo genijalaca na nekom području koji nemaju visoko i priznato obrazovanje.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Pogledajte 'čudovište' koje je naselilo centar Šangaja Empty
PostajNaslov: Re: Pogledajte 'čudovište' koje je naselilo centar Šangaja   Pogledajte 'čudovište' koje je naselilo centar Šangaja Icon_minitimened ruj 19, 2010 6:54 pm

Zato što oni samouki rade s dušom miga
ovo školovanje ubije inspiraciju za stvaranje u tebi, zato što moraš stvarati a ne zato što želiš
govorim iz iskustva conf1

meni je fascinantno, zamalo sam ga zamjenila s jednim drugim umjetnikom, onda sam shvatila da je napravljeno od drveta

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Pogledajte 'čudovište' koje je naselilo centar Šangaja Empty
PostajNaslov: Re: Pogledajte 'čudovište' koje je naselilo centar Šangaja   Pogledajte 'čudovište' koje je naselilo centar Šangaja Icon_minitimened ruj 19, 2010 9:29 pm

i ja imam slično iskustvo u svojoj branši Gea. školovanje se svodi na učenje tehnike kako šta napraviti, šta je dobro, ali previše bacaju fokus na to da nešto mora biti urađeno po zanatu. to toliko opterećuje da izgubiš volju za kreativnim stvaranjem. samouki su slobodni.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pogledajte 'čudovište' koje je naselilo centar Šangaja Empty
PostajNaslov: Re: Pogledajte 'čudovište' koje je naselilo centar Šangaja   Pogledajte 'čudovište' koje je naselilo centar Šangaja Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Pogledajte 'čudovište' koje je naselilo centar Šangaja
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Centar za ljubomoru
» Amika sport centar - Zagreb

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Art-
Forum(o)Bir: