Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Cudni su putevi Gospodnji

Go down 
+6
Zona
Chakotay
MoW
Legionar
Fantom
Alpha
10 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
Autor/icaPoruka
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Cudni su putevi Gospodnji - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Cudni su putevi Gospodnji   Cudni su putevi Gospodnji - Page 4 Icon_minitimepon lis 18, 2010 3:50 pm

Mama je napisao/la:
Prvo da sve lijepo pozdravim :) . Dugo me nije bilo na forumu...
Što se mene tiče, vjerujem da svaki dan iz svake situacije možemo nešto naučiti. Pa i iz onih ružnih.
Naravno, stvar je i u osobi i načinu na koji ona gleda na životnu situaciju.
Ja nastojim biti pozitivna u svemu. Stvarno su mi desile nezavidne situacije u životu - po život opasna bolest 2 puta.
Ali, eto, kad sada sve pogledam, vidim da je sve imalo smisla. Jako puno toga sam promijenila kaj nije valjalo, a da toga do sada nisam bila ni svjesna.U teškim životnim situacijama važno je vjerovati i pokušati izvući ono najbolje it toga.
Vjerujem da velikim dijelom utječemo na vlastiti život, ali i da je tu prisutna Viša sila koja nam pomaže. I slažem se s MoW-om da smo dio velikog plana bez obzira kaj ga ne možemo razumjeti.
Dobrodošla nazad na forum mase

Meni se ponekad čini da nam se neke loše stvari dešavaju samo zato da netko (ne znam tko) vidi kako ćemo mi reagirati na to i što mi lošije reagiramo to nam se te iste stvari više puta ponavljaju, a kad naučimo to prihvatiti i pozitivno reagirati, tada toga više nema ;)

OFF topic ti i Alpha ne da imate jako slične avatare, nego i slična razmišljanja i jednak broj godina, da ne znam bolje, pitao bi se da li ste vas dvije blizanke ;) Zanimljivo je to da je Alpha svoj avatar i ne samo avatar nego i cijeli stil vezan za avatar promjenila prekjučer. Čini se kao zanimljiv sinkronicitet :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Mama
PraGlodavac
Mama


Female
Taurus Goat
Broj postova : 569
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 05.11.2009

Cudni su putevi Gospodnji - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Cudni su putevi Gospodnji   Cudni su putevi Gospodnji - Page 4 Icon_minitimepon lis 18, 2010 4:41 pm

Da, slične stvari nam se događaju tako dugo dok ne naučimo. Kad naučimo kaj smo trebali, sve se posloži..

Chakotay je napisao/la:

OFF topic ti i Alpha ne da imate jako slične avatare, nego i slična razmišljanja i jednak broj godina, da ne znam bolje, pitao bi se da li ste vas dvije blizanke ;) Zanimljivo je to da je Alpha svoj avatar i ne samo avatar nego i cijeli stil vezan za avatar promjenila prekjučer. Čini se kao zanimljiv sinkronicitet :)

Da, ima tu puno sličnosti. Nas dvije bi i lako mogle biti blizanke miga .

[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Cudni su putevi Gospodnji - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Cudni su putevi Gospodnji   Cudni su putevi Gospodnji - Page 4 Icon_minitimepon lis 18, 2010 5:11 pm

Ja sam blizanac u horoskopu, jel se to racuna? :D

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Cudni su putevi Gospodnji - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Cudni su putevi Gospodnji   Cudni su putevi Gospodnji - Page 4 Icon_minitimepon lis 18, 2010 10:31 pm

Mama, pozdravljam te i ja, dobrodošla natrag! mase

Ono što nas ne ubije, to nas ojača. Koji put ne znamo zašto smo morali proći kroz nešto. Možemo o tome debatirati i razmišljati sto puta, ali ponekad jednostavno nemamo dovoljno znanja da smo sigurni u to zašto nas netko iskušava, koji je cilj tome.
Zato se trebamo opusiti. Relax. Ma kako loše bilo, uvijek može biti i gore, tako da trebamo biti sretni ako smo barem nešto uspjeli naučiti iz lekcija koje su nas zadesile.
Znamo da nažolst neki nisu uspjeli preživjeti kad su ih slične lekcije zadesile. Nisam pristalica onoga što se na drugoj temi piše da nam Bog uvijek daje stvari koje možemo podnijeti. To je tako samo ako smo dovoljno sretni i ako znamo razmišljati.
Stoga trebamo slaviti što smo tu i što možemo dalje napredovati. Možemo biti sretni što smo nedaće savladali i možemo se okrenuti prema novim izazovima, kakvi god da dođu. Uvijek će doći nešto drugo. So, bring them on. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Cudni su putevi Gospodnji - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Cudni su putevi Gospodnji   Cudni su putevi Gospodnji - Page 4 Icon_minitimepon lis 18, 2010 10:58 pm

Archangel je napisao/la:
MoW je napisao/la:
Mislim da mogu. Ako bih zaista osjećao da ono za što umirem ima viši smisao, osjećao bih se ispunjeno i spremno. :)
Ispunjeno? Zar si se prije toga osjecao praznim?! "Cestitam, upravo si umro za svoj ego!" upecan Iz te "zrtve" dobio si ono sto ti je najvise nedostajalo, ispunjenje.

Upravo to sam i ja mislio napisati kad sam onda vidio da si ti napisao. ides

Naravno, to ne znači da navedeni cilj nije "plemenit", iako je meni osobno... kao čisti dvosjekli mač.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Cudni su putevi Gospodnji - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Cudni su putevi Gospodnji   Cudni su putevi Gospodnji - Page 4 Icon_minitimeuto lis 19, 2010 2:49 pm

@Arch i Blizzard...ah, vi mora da ste jako zadovoljni sami sa sobom i da dozivljavate totalne satisfakcije kada dojdete do takvih zakljucaka ili pomisli da ste nekog zeznuli i time dokazali da ste VI u pravu. Tada vam, vjerojatno, ego raste do neba. Nekako nisam fan tih zakulisnih "zajebat cu te" igara ali ih, najcesce, ugledam s kilometra. Nazalost, to sto si vi brijete vrijedi za vas i vama slicne. Istina, ima ljudi koji bi poginuli za ego ali sa tima nesto debelo ne stima u glavi. To je prva stvar. Druga stvar, koja je itekako bitna pa cak i najbitnija u svemu, jeste da je upravo ego ono sto nas drzi na zivotu, sto cini instinkt da se borimo cak i u bezizlaznoj situaciji. Zasto? Zato jer taj ego pripada energiji tijela i ako tijelo umre, umire i on. Dakle, misleci prevariti nekog sa tim igricama prevarili ste sebe.
Evo pispodoba. Radnici su radili na visokoj skeli koja se u jednom trenu urusila i na kraju skele ostala su visjeti dva radnika. Sve se opasno ljuljalo i pucalo. Bilo je jasno da nece izdrzati tezinu obojice. Jedan od ranika imao je zenu i malu djecu. Drugi nije imao nikoga i odluci skociti. Ne zato jer je htio da mu se ljudi dive, ne zato jer je htio posmrtnu medalju za hrabrost (jer sto ce mu?) vec za ljubav. A ljubav je jaca od ega. Nije on htio umrijeti. Citav zivot je bio pred njim...ali... Neki ljudi ce umrijeti radi ega ali to su uglavnom junaci u akcijskim filmovima koje vi, ocito, previse gledate. Vecina ljudi ce umrijeti za ljubav ako su vec dosli u tu situaciju.
Mozda ste primjetili da samoubojice uvijek skacu na noge. Kako to? Prvo, ionako se hoce ubiti, zasto ne skociti na glavu. Drugo, kako god da skoce ubit ce se. Odogovor je - ego. On im do zadnjeg casa ne da da se prepuste smrti, da ga ubiju.

Ne znam da li mozete shvatiti i da li se mozete sazivjeti sa ovim sto sam napisala. Ako ne mozete onda vam opasno fali ljubavi.


_________________
Respect
[Vrh] Go down
Mama
PraGlodavac
Mama


Female
Taurus Goat
Broj postova : 569
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 05.11.2009

Cudni su putevi Gospodnji - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Cudni su putevi Gospodnji   Cudni su putevi Gospodnji - Page 4 Icon_minitimeuto lis 19, 2010 3:17 pm

Da je barem puno više ljudi kojima je ljubav prema ljudima i čovječanstvu jedna od pokretačkih sila...
Bilo bi nam svima bolje. Ja sam osobno pristalica razmišljanja - ako imaš- podijeli, ako možeš-pomogni.
Također nastojim u svakodnevnom životu pomagati kome mogu, pa tako i strancu kojemu je to potrebno.
I ne činim to da bih hranila ego, nego činim to iz ljubavi prema čovjeku, prema Izvornom ja koji nas sve povezuje.
Ta svi smo od istoga i svi smo u svemu...
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Cudni su putevi Gospodnji - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Cudni su putevi Gospodnji   Cudni su putevi Gospodnji - Page 4 Icon_minitimeuto lis 19, 2010 4:47 pm

@ Alpha
Ako netko ovdje želi dokazati da je u "pravu", tada si to ti. Mi smo napisali svoje mišljenje, a ti si sama krenula sa nekakvim "dokazivanjem" prije svega kakvi smo to mi, a potom i kakva je Istina. Niti poznaješ nas, niti poznaješ Istinu, pa sukladno tome nemaš nam što niti dokazivati. Primjer koji si dala, zar misliš da mi nismo u stanju smisliti isti takav jednostavan primjer i onda na temelju njega razmišljati, zar misliš da je to teško? Nije nimalo, iako to znaš i sama. Već te znam, reći ćeš da sam k***a razumio pročitavši tvoj post, a ja ću samo reći da misliš što god hoćeš, za mene su neke stvari očite, za druge ne moraju biti. I sama znaš da ne dijelimo svi isti pogled na Ego, tvoj pogled je tvoj, moj pogled je moj, a to ne znači da neću tvoj pogled na Ego ili išta drugo smatrati zanimljivim samo zato što i sam razmišljam drugačije ;)

@ Mama
Sviđa mi se tvoj princip jer na sličan djelujem i ja, ili se barem orijentiram ka tome. Iako, lakše je reći nego učiniti, ali i sama želja za time je pozitivna stvar, ako ništa drugo. :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Cudni su putevi Gospodnji - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Cudni su putevi Gospodnji   Cudni su putevi Gospodnji - Page 4 Icon_minitimeuto lis 19, 2010 4:59 pm

Ne, ja sam napisala "vi mora da ste"...dakle predpostavljam. Ja ne govorim kao ti ili Arch sa stavom da sam popila svu pamet svijeta. I priznajem da ima ljudi koji su takvi jer ih ima. Problem je sto vi ne priznajete da postoji ikakav drugi tip ljudi osim onog kakvi ste vi i kakve vi poznajete. A tako mislim zato jer smatram da ce osoba koja je dobronamjerna biti i konstruktivna i ne igrati igrice. Vidi se i po tome kako tumacis moj post da ne kuzis ni slova od onog sto sam rekla. A majka ce umrijeti za dijete ne radi ega nego radi ljubavi i jer je njoj to nesto vrijedno umiranja. Ako vam treba dokaz (jer ste si ufurani da ste jako prizemljeni i znanstveni) onda vam ga je dao Hitler kada je te pokuse radio u logorima. Eto.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Cudni su putevi Gospodnji - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Cudni su putevi Gospodnji   Cudni su putevi Gospodnji - Page 4 Icon_minitimeuto lis 19, 2010 5:02 pm

Neda se ni meni igrati igrice s tobom, pa zato laganini odustajem i pridružit ću se normalnom tijeku rasprave. :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Cudni su putevi Gospodnji - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Cudni su putevi Gospodnji   Cudni su putevi Gospodnji - Page 4 Icon_minitimeuto lis 19, 2010 5:15 pm

Ja ne igram igrice. Ja jasno kazem sto mislim. Ti i Arch igrate. Ja ti to ne volim i kazala sam da ne volim.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Cudni su putevi Gospodnji - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Cudni su putevi Gospodnji   Cudni su putevi Gospodnji - Page 4 Icon_minitimeuto lis 19, 2010 10:29 pm

roll Ne, ako je ova rasprava ikad imala smisla - vise nema! Nemam volje sad cjepkati tvoje postove, jer bi ostao tako do sutra navecer pisuci i cjepkajuci... Meni i Blizardu si nasla 126 mana - i neka si, ne branim - ali koliko si ih nasla na sebi? Moja razmisljanja i zakljucci dolaze iz introspekcije - ne od Vodica...

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Cudni su putevi Gospodnji - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Cudni su putevi Gospodnji   Cudni su putevi Gospodnji - Page 4 Icon_minitimeuto lis 19, 2010 11:24 pm

Mislim da biste oboje, Archangel i Alpha, imali materijala za naučit dosta toga, kada bi eto, imali živaca da se međusobno dovoljno dugo raspravljate. Mislim da ne bi bilo loše da se jednom prilikom i uživo upoznate. ;)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Sponsored content





Cudni su putevi Gospodnji - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Cudni su putevi Gospodnji   Cudni su putevi Gospodnji - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Cudni su putevi Gospodnji
[Vrh] 
Stranica 4 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» HITNO POMOC/CUDNI RAZMACI U WORDU

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: