Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Građevine

Go down 
+11
Gea
Athena
l337_m4n
Sentinel
Absynthia
vladimir
belongs to lovers
floridana
Svjetloisjena
Thor
urbanaaa
15 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Građevine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Građevine   Građevine - Page 2 Icon_minitimepet kol 08, 2008 8:23 am

Građevine - Page 2 0306007.4

zgrada nacionalne televizije u Kini
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Građevine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Građevine   Građevine - Page 2 Icon_minitimepet kol 08, 2008 8:24 am

Građevine - Page 2 0223007.4

"vodena kocka" stadion u za OI u Kini

stvarno su luđaci...
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Građevine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Građevine   Građevine - Page 2 Icon_minitimesri lip 09, 2010 5:23 pm

Evo malo modernije građevine, koja je zanimljiva upravo radi kosog nagiba. :D

Guinnessova knjiga rekorda proglasila je toranj koji stoji u Abu Dhabiju građevinom s najvećim nagibom na svijetu čime je dugogodišnji rekorder "Kosi toranj u Pisi" pao na čak treće mjesto.

Novi najnakošeniji toranj, Capital Gate Tower u Abu Dhabiju nagnut je čak 18 stupnjeva pri visini od 160 metara.
Capital Gate se, za razliku od tornja iz Pise nije slučajno nagnuo - arhitekti su pomno planirali njegov nagib, a ne postoji ni opasnost od urušavanja. Krajem godine u tornju će se otvoriti hotel od pet zvjezdica i poslovni prostori.

Građevine - Page 2 11tu4c8



Na drugom mjestu se nalazi toranj crkve u Njemačkom selu Suurhusen sa nagibom od 5,9 stupnjeva.

Građevine - Page 2 103isrc

Osobno me ukošeno zdanje u Abu Dhabiju nimalo ne privlači. kava
Što se tiče fascinacije građevinama, zvonik romaničke katedrale u Pisi ostaje moj favorit.

Građevine - Page 2 2rpb5o3

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Građevine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Građevine   Građevine - Page 2 Icon_minitimesri lip 09, 2010 8:48 pm

meni je ova iz Abu Dhabija baš dobra, neobična, pravo futuristička.
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Građevine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Građevine   Građevine - Page 2 Icon_minitimečet pro 16, 2010 2:20 am

Proglasili su ga bogom i sad znamo zašto!

Građevine - Page 2 0104007.48

Bjarke Ingels arhitekt je kojem se trenutačno klanja cijeli svijet. Svojim je fascinantnim građevinama bacio stručnjake i običan puk na koljena, a sa samo 38 godina osvojio je i European Prize for Architecture za 2010. godinu.

Bjarke Ingels, arhitekt na čelu planetarno popularnog i uspješnog danskog studija BIG (Bjarke Ingels Group), osvojio je European Prize for Architecture, nagradu za arhitekturu za 2010., koju svake godine dodjeljuje European Centre for Architecture Art Design and Urban Studies.

Građevine - Page 2 0106007.48

Kako navode, Bjarke Ingels jedan je od inicijatora zanimljive ideje koja promovira scenarij da se arhitektura u skoroj budućnosti predaje u javnim školama, uz matematiku i ostale prirodne znanosti. Također, jedan je od najvažnijih mladih arhitekata koji je promijenio percepciju i način rada mladih arhitekata u svojoj zemlji te natjerao pomalo zatvorene i hladne Dance da počnu razmišljati izvan ustaljenih okvira.

Europskim je kolegama konstantni uzor i pokretačka sila, a njegovo zalaganje za probitak europskog pokreta Green Architecture rezultiralo je realizacijom fascinantnih radova koji se ističu u izuzetno važnom području samoodržive arhitekture.

Građevine - Page 2 0105007.48

Ingels je stalna inspiracija za nadolazeću generaciju arhitekata, u koju zapravo i sam spada, te ih svojim djelima potiče da granice suvremene arhitekture pomiču sve dalje i dalje.

Sa samo 38 godina taj mladi Danac iza sebe ima zavidnu karijeru i konstantno stvara oblike sasvim novog i drugačijeg poimanja i suvremenog pristupa u europskoj arhitektonskoj praksi današnjice. Zapaženija djela Ingelsova BIG-a teško je izdvojiti s obzirom na to da se zaista mogu pohvaliti fenomenalnim projektima, kako izvedenim tako i idejnim natječajnim studijama.

Građevine - Page 2 0107007.48

Paviljon kojim se Danska predstavila na EXPO-u u Šangaju bacio je svijet na koljena, baš kao i sportski centar u Malmou, knjižnica u Kazahstanu, Gradska vijećnica u estonskom Tallinnu, People’s building u Šangaju ili ostale zadivljujuće ''kreature'', koje su mu pribavile ''bogovski'' status u arhitekturi.

Ingelsu će nagrada biti dodijeljena na manifestaciji The City and The World: Madrid Symposium, koja se održava od 4. do 7. studenoga,

LINK

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Građevine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Građevine   Građevine - Page 2 Icon_minitimečet lip 16, 2011 6:09 pm

Građevine - Page 2 Watts-Towers

evo nešto fascinantno, tornjevi od Simon Rodia iz 1921!

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Dantalion
Čovjek
Dantalion


Male
Pisces Buffalo
Broj postova : 4201
Age : 39
Location : u prolazu..
Registration date : 16.03.2010

Građevine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Građevine   Građevine - Page 2 Icon_minitimečet lip 16, 2011 9:25 pm

asociraju me na Indiu
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Građevine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Građevine   Građevine - Page 2 Icon_minitimečet lip 30, 2011 4:54 pm

Otvoren najduži most na svijetu

Građevine - Page 2 0228007.48

Most Qingdao Haiwa službeno je otvoren za promet, a riječ je o mostu dugom čak 42,4 kilometra, koji preko mora povezuje istoimeni grad s mjestom Huangdaom. Projekt je dovršen za samo pet godina.

I najnoviji pothvat vrijedan divljenja potvrđuje da se Kina razvija ubrzanim tempom. Riječ je o najdužem mostu na svijetu koji se zove Qingdao Haiwa. Izgradnja je trajala samo pet godina, a stajala je 5,5 milijardi funti.

Most Qingdao Haiwa preko mora spaja istoimeni grad s mjestom Huangdaom, a dug je čak 42,4 kilometra, piše Telegraph.

Najduži most na svijetu sastavljen je od 5.200 stupova, a na njemu je radilo 10.000 ljudi. Očekuje se da će preko mosta, koji ima šest prometnih traka, dnevno prolaziti najmanje 30.000 vozila.
LINK


_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Građevine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Građevine   Građevine - Page 2 Icon_minitimečet lip 30, 2011 6:19 pm

Nevjerojatno... Mislim da oni raspolažu toliko velikim kapacitetima ljudi, vozila, prometa, usluga, dnevnih migracija i informacija da je nama to nezamislivo. Mi sve i da možemo, ne bi imali potrebe za mostom između (bubam) Splita i Ancone.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Melkior
PraGlodavac



Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Age : 43
Registration date : 24.12.2010

Građevine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Građevine   Građevine - Page 2 Icon_minitimepet srp 01, 2011 1:24 pm

F a s c i n a n t n o ! Hvala na članku. :)
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Građevine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Građevine   Građevine - Page 2 Icon_minitimepet srp 01, 2011 1:30 pm

Nevjerojatan most, ima tri trake u svakom smjeru, a i sama struktura je fascinantna :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Građevine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Građevine   Građevine - Page 2 Icon_minitimepet srp 01, 2011 2:42 pm

Gigantski most, vrlo zanimljiv, iako mi radi nekog razloga ne bi bilo privlačno voziti se mostovima iznad mora. scratch
Uopće je fascinantno koliko su brzo završili taj most. Zamislimo samo koliko bi se dugo radilo na njemu u našoj državi i koliki bi koštao. :D

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Građevine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Građevine   Građevine - Page 2 Icon_minitimesub srp 02, 2011 9:54 pm

@Athena to je bio i moj prvi komentar kad sam pročitala članak.. koliko bi nama dugo to trebalo :D

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Sponsored content





Građevine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Građevine   Građevine - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Građevine
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Art-
Forum(o)Bir: