Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

21. prosinca 2012. godine

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 18 ... 32  Next
Autor/icaPoruka
Galileo Galilei
Superprašina

Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Registration date : 26.12.2007

PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   sub sij 12, 2008 8:47 am

Zanimljiva je ta fascinacija odredjenim datumima.
Eto, par teorija se veze za taj datum.
Mnogi su se zenili 06.06.2006. ocekujuci srecu zbog dobrih brojki.
Treba izvrsiti analizu svih tih brakova, pa da vidimo koliko oni odskacu od prosjeka zubo
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek

Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Registration date : 22.12.2007

PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   sub sij 12, 2008 12:03 pm

Ajd da i ja nest lupim na ovu temu lol Boink

Dakle ima jedna knjiga 12 planet e autora se ne sjecam pa da me ubijes :(
Koliko se sjecam tu se gleda stare sumerane i njihove zapise koji opisuju rat bogova, dolazak (spustanje!) bogova na zemlju i stvaranje covjeka.
Rat bogova se odnosi na stvaranje suncevog sustava, i poslje jednog dogadaja gdje je umjesan planet Nibiru ili znan jos kao Marduk.

Dakle taj planet ima cudnu putanju i kod prvoga ulaska u suncev sustav unistio je planet Tiamat koji je bio koljevka zivota, (od njega je sada samo ostao asteroidni prsten) i atmosferu na Marsu.

Poslje toga dogadaja bogovi znani kao Anunakiji spustili su se na zemlju i tamo pronasli bice koje su promjenili tako da ih moze sluziti.

Poslje su bogovi vidjeli da su zemaljske kceri ljepe i poceli su ih uzimati za zene i sa njima imati potomstva.

To je trajalo negih ako se sjecam 3600 god. i onda je Niburu ponovno poceo ulaziti u suncev sustav ali svojom gravitacijom je dovukao i nezeljenog gosta - Veneru koju je gurnu izmedu Merkura i Zemlje, i tu se je usljed djelovanja gravitacije Venere na Zemlju dogodio nas tako zvani Veliki Potop, za kojeg su Anunakiji znali da sljedi pa su napustili Zemlju, s tim da je jedan od njih (mislim da su ga zvali Enki) obratio ljudima i nagovjestio im potop i nek se pripreme tako da ocuvaju vrstu!

U toj knjizi ispada da od velikog potopa pa to tog famoznog datuma 21.12.2012 proci se 3600 god! A evo i kako ce biti poredane planete na taj datum

Niburu ili bog Mardok bi trebao doci izmedu Neptuna i Saturna a posto ima elipticnu putanju proci ce vrski blizu nas tak da sam se malo sada i ja zamislio shock
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina

Male
Pisces Rat

PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   sub sij 12, 2008 12:32 pm

Postujem zapise starih naroda, ali, treba li ih bukvalno citati. Ni Bibliju se ne bi trebalo, a niti se bukvalno cita. Racunali su starost svijeta po Biblijskim zapisima, koliko se sjecam. Svijet je star koliko ono, 5000 godina po njima.

Postoji par problema u ovoj teoriji.

Kao prvo, nastanak solarnog sustava. Velicine planeta. Idu od manje, prema vecim, pa se smanjuju. Znaci, zadnja ne podrzava logiku.

Dalje, ako i postoji, planeta mi se cini povecom, kako to da je nitko do sada nije vidio. Jedino ako su sinovi Romulanskog carstva obavili plastom nevidljivosti. zubo Star Trek

Ako je planeta i manja (nesto se govorka u zadnje vrijeme kako i postoji jedna mala planeta na rubu sustava), ona opet ne moze napraviti takav nered, jer, postoji ipak sila gravitacije sunca koja je drzi na jednoj udaljenosti.

Ako je i ne drzi, pa je nekada i napravila velik nered i unistila planetu, od cega je ta planeta sacinjena. Celicna kugla.

I tako, ovo je moje misljenje. Ne morate se slagati sa njim face
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   sub sij 12, 2008 12:42 pm

Knjigu je napisao Zecharia Sitchin, imamo negdje već nešto o njoj, svakako se isplati pročitati zbog zanimljivih hipoteza. Ne vjerujem ni ja u sve što tamo piše, ali ima vrlo originalnih ideja u njoj. Može se skinuti na LINKU koji je razor stavio neki dan, ako ne, ima negdje drugdje jer je starija, a mislim da nije ni jako skupa jer je mekani uvez, ja sam je čitala iz knjižnice.
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek

Male
Cancer Cat

PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   sub sij 12, 2008 1:35 pm

Galilei Galileo je napisao/la:
Postujem zapise starih naroda, ali, treba li ih bukvalno citati. Ni Bibliju se ne bi trebalo, a niti se bukvalno cita. Racunali su starost svijeta po Biblijskim zapisima, koliko se sjecam. Svijet je star koliko ono, 5000 godina po njima.

Slazem se, ali usporedbom zapis sumerana i biblije vidi se da je biblija (stari zavjet) preuzet od sumerana razlika je jedino u mnozini (Bogovi i Bog)
5000 god. je po nekim teorijam starost danasnjeg covjeka a ne staros zivota na zemlji ( neandretalci, dinosauri itd.)

Postoji par problema u ovoj teoriji.

Kao prvo, nastanak solarnog sustava. Velicine planeta. Idu od manje, prema vecim, pa se smanjuju. Znaci, zadnja ne podrzava logiku.

Dalje, ako i postoji, planeta mi se cini povecom, kako to da je nitko do sada nije vidio. Jedino ako su sinovi Romulanskog carstva obavili plastom nevidljivosti. zubo Star Trek
Ok to stoji ali evo neznam dali si citao, cuo i vidio na TV da su nasli sisteme gdje su velike planete blize suncu a manje dalje sto nase znanstvenike i buni jer po nasim teorijam nebi smjele biti tamo. Sto se tice velicin planeta mislim da je rijec negdje kao jupiter.
He.. he... Star Trek obozavm ih

Ako je planeta i manja (nesto se govorka u zadnje vrijeme kako i postoji jedna mala planeta na rubu sustava), ona opet ne moze napraviti takav nered, jer, postoji ipak sila gravitacije sunca koja je drzi na jednoj udaljenosti.
Gle kolki je Mjesec pa sta radi sa nasim oceanima i morima. A cuj Sunce bi moglo isto tako i da privuce tu planetu.

Ako je i ne drzi, pa je nekada i napravila velik nered i unistila planetu, od cega je ta planeta sacinjena. Celicna kugla.
Pogledaj kakvi su meteori pa mogu unistiti cijelu planetu, treba samo imati ubrzanje i masu i eto ti lom i pakao.

I tako, ovo je moje misljenje. Ne morate se slagati sa njim face
Svi imamo pravo na svoje misljenje i po meni svi smo upravu jer niko od nas nemoze dokazati suprotno! :cheers: :dance2:
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina

Male
Pisces Rat

PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   sub sij 12, 2008 2:06 pm

Iskreno receno, nisam cuo za ovo da postoje drugaciji sustavi. A zanimljivo mi zvuci, pa bi te molio, ako ima kakav link, da mi ga tu postavis.
Zanimljivo. :)
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina

Male
Pisces Rat

PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   sub sij 12, 2008 2:11 pm

5000 godina je starost SVEMIRA, po bukvalnom tumacenju Bibije, to sam mislio reci.

Sto se tice privlacenja planete, postoji sansa, ako masa Sunaca naraste da pocne privlaciti planete, ali. tada smo svi vec kuhani i peceni (bukvalno face)

A za meteore znam kolika im je razorna moc, ali ni jedan se nije vratio u Svemir poslije udarca. Htjeo sam reci, ako je ta planeta i ranije pravila takve stvari, pa zar je mogla ostati citava.

mase
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek

Male
Cancer Cat

PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   sub sij 12, 2008 2:34 pm

5000 godina je starost SVEMIRA, po bukvalnom tumacenju Bibije, to sam mislio reci.
Biblija je po meni cisti egoizam i narcisoizam je po njoj covjek je najpametniji,najsavrseniji,jedini u svemiru itd. pa tako i mjeri vrijeme od nastanka adam i eve.

Sto se tice privlacenja planete, postoji sansa, ako masa Sunaca naraste da pocne privlaciti planete, ali. tada smo svi vec kuhani i peceni (bukvalno face)

A za meteore znam kolika im je razorna moc, ali ni jedan se nije vratio u Svemir poslije udarca. Htjeo sam reci, ako je ta planeta i ranije pravila takve stvari, pa zar je mogla ostati citava.

mase
Moja greska oops nisam napisao da nije bio sudar sa planetom Niburu nego sa jednim od njegovih pratecih mjeseca.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   sub sij 12, 2008 2:49 pm

Znaci Zemlja je vec imala takvih susreta...a gdje su posljedice? Mislim...krateri, tisucljetne radijacije...nako nesto...

Pračovjek

Male
Cancer Cat

PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   sub sij 12, 2008 3:23 pm

Namcor je napisao/la:
Znaci Zemlja je vec imala takvih susreta...a gdje su posljedice? Mislim...krateri, tisucljetne radijacije...nako nesto...

Krater u Arizoni

Cratere du nouveau u Qvebec-u u Kanadi.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   sub sij 12, 2008 6:22 pm

Jel se to zna da su ti krateri od toga nastali?

Pračovjek

Male
Cancer Cat

PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   sub sij 12, 2008 6:24 pm

Od udara meteora !
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   sub sij 12, 2008 6:38 pm

Tutankhamon je napisao/la:
Od udara meteora !

Ma zbilja?!
Pa naravno da su od meteora. Al jesu li od toga nekog sto ce nas opet zgromit za koju godinu ili od nekog drugog, treceg, petog...
Uostalom na Zemlju i danas padaju meteori...pa ima i povecih...zadnje sto se sjecam (sad ovako napamet) je meteor koji se relativno nedavno srusio u sibirske sume...pokosilo sumu posteno...srecom nije na neki grad palo...brrrr...

Pračovjek

Male
Cancer Cat

PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   sub sij 12, 2008 6:54 pm

Namcor je napisao/la:
Od udara meteora !

Ma zbilja?!
Pa naravno da su od meteora. Al jesu li od toga nekog sto ce nas opet zgromit za koju godinu ili od nekog drugog, treceg, petog...
Uostalom na Zemlju i danas padaju meteori...pa ima i povecih...zadnje sto se sjecam (sad ovako napamet) je meteor koji se relativno nedavno srusio u sibirske sume...pokosilo sumu posteno...srecom nije na neki grad palo...brrrr...

Ako mislis na Tungusku onda samo imaj na umu da jos nisu uspjeli dokazati ni odgonetnuti sta je tamo eksplodiralo. Postoje svjedocanstva da je objekt koji je padao mjenjao putanju (meteor to ne cini), nema kratera znaci da je eksplodirao iznad tla!
[Vrh] Go down
upperground
Stanica

Male
Virgo Rat
Broj postova : 26
Registration date : 06.01.2008

PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   ned sij 13, 2008 1:26 am

zvezda je napisao/la:
kao i nekim vrstama seksualne energije, npr. one koja je bliska animalnoj... *

cini mi se da znas nesto sto ja neznam :) ako mi mozes ovo podrobnije objasniti bio bih ti zahvalan,.. :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   ned sij 13, 2008 1:50 am

Namcor je napisao/la:
Od udara meteora !

Ma zbilja?!

Ako mislis na Tungusku onda samo imaj na umu da jos nisu uspjeli dokazati ni odgonetnuti sta je tamo eksplodiralo. Postoje svjedocanstva da je objekt koji je padao mjenjao putanju (meteor to ne cini), nema kratera znaci da je eksplodirao iznad tla!

Sorry, al ne kuzim za sta to postoje svjedocanstva? Za koji to objekt koji je mijenjao putanju?

Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   ned sij 13, 2008 1:57 am

Namcor je napisao/la:
Namcor je napisao/la:
Od udara meteora !

Ma zbilja?!

Sorry, al ne kuzim za sta to postoje svjedocanstva? Za koji to objekt koji je mijenjao putanju?

To je duga priča o objektu koji je početkom prošlog stoljeća pao na Tunguziju i tamo napravio neviđeno razaranje, ali bez ijedne ljudske žrtve. Budući da ostaci meteora nisu nađeni, a nema ni kratera, pretpostavljalo se da je onamo pao komet ili dio kometa koji se sastoji uglavnom od leda što je eksplodiralo iznad Tunguzije i izazvalo te fenomene. Međutim po iskazima očevidaca stvar nije tako jednostavna, neke izjave navode na misao da se možda radilo i o svemirskom brodu koji je namjerno pao u pustoš da se izbjegnu žrtve. Mislim da nema ni tragova nekog jako povećanog zračenja. U svakom slučaju, stvar je neobična i najbolje je priznati da se zasad ne zna što se tamo srušilo.
[Vrh] Go down
upperground
Stanica

Male
Virgo Rat
Broj postova : 26
Registration date : 06.01.2008

PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   uto sij 15, 2008 12:59 am

x
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   uto sij 15, 2008 1:24 am

upperground je napisao/la:
x

?

Superprašina

Male
Pisces Rat

PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   uto sij 15, 2008 5:02 am

da
[Vrh] Go down
userNejm
Pračovjek

Male
Leo Rooster
Broj postova : 3398
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   pet sij 18, 2008 2:29 am

ja se samo nadam da nakon 21. 12. '12. dolazi 22.12. '12.

a sad hoće li val doći ili ne... :D
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina

Male
Pisces Rat

PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   pet sij 18, 2008 6:00 am

bit ce to lijepa subota kava
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3230
Registration date : 23.09.2007

PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   sub sij 19, 2008 1:43 am

Kako kome... ;) *
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina

Male
Pisces Rat

PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   sub sij 19, 2008 9:13 am

Cemu taj pesimizam. Ma naravno da ce biti dobar dan kao i svaki drugi. Ako sam svjestan, bit ce dobar. Ako sam nesvjestan, opet cu misliti da je dobar zubo
[Vrh] Go down
Ixchel
Stanica

Female
Gemini Horse
Broj postova : 16

PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   sub sij 19, 2008 11:03 am

čula sam i ja za taj planet. i siurna sam da su ta proročanstva točna. nisu ih pravili ljudi=) nešto važno će se dogoditi, samo mi nije jasno kojom brzinom se kreće taj planet ako će doći u ovaj sustav za 5 godina.... however, beware:))
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   Today at 9:54 am

[Vrh] Go down

21. prosinca 2012. godine
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 4 / 32.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 18 ... 32  Next
 Similar topics
-
» Štuke
» Masivna sunčana oluja u 2012
» Survival Kalendar za 2012.
» 07.01.2012. - jedan dan - Lepoglava
» Velebit-TULOVE GREDE 7.1.2012. -na ratne staze..