Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

21. prosinca 2012. godine

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32  Next
Autor/icaPoruka
orca
PraGlodavac

Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Registration date : 17.08.2011

PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   ned ruj 11, 2011 11:39 pm

Foto je napisao/la:
pitao sam curu sta ona misli da ce biti 21.12.2012. rekla je da cemo biti skupa 3 godine, 2 mjeseca i 9 dana..brijem da je to moguca teorija zubo

Pa boljeg odgovora mislim da nisi ni mogao dobiti hehe; Chestitke : )
[Vrh] Go down
Einar
Majmun

Male
Capricorn Broj postova : 1241
Registration date : 27.04.2010

PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   uto ruj 13, 2011 11:44 am

Skulptura je napisao/la:

Opet, veliko pitanje je i kako su Maje znale da je to kraj doba. izgleda da su bili vrsni astronomi a nisu ni teleskop imali :P

Otkud bismo mi znali? Jedva smo otkrili da je postojala kompletna civilizacija Hetita i TO prije par desetaka godina. Kolke su šanse da smo otkrili sve šta se tiče maja?

ja mislim da je njihov dugi period u kalendaru završio baš tad jer su vjerojatno po tim nekim astronomskim sranjima dijelili doba (poravnanjima planeta ili S. sustava ili nešto tako). I onda su uzeli onaj koji je bio najbliži kraju njihove civilizacije. Dalje im valjda neće trebati, zar ne?
[Vrh] Go down
Foto
Žaba

Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 233
Registration date : 22.06.2011

PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   uto ruj 13, 2011 11:59 am

Ako se ja dobro sjecam, ali ne drzite me za rijec, mislimd a maje imaju svoja prorocanstva i da su neka prorocanstva i poslije 21.12.2012. oni su kolko sam ja shvatio imali kalendar sa jaaaako dugackim brojanjem, ali kad se odbroji do kraja, ide ispocetka..mislim da su imali uvijek isti kalendar..ono, ako si roden na petak prije 20 godina, uvijek ti je u petak rodendan..kod nas se mice svake godine

prije 2 godine mislim, imao sam rodendan teoretski 2 puta jer sam roden u 2.40, a u 3 se pomicao sat unatrag :D
[Vrh] Go down
Einar
Majmun

Male
Capricorn Broj postova : 1241
Registration date : 27.04.2010

PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   uto ruj 13, 2011 12:38 pm

dvaput umro i dvaput rodjen

waaaaaauuuuuuu

budi nam bog preporodjenja hehe
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   sri ruj 21, 2011 5:05 pm

rofl2

PraGlodavac

Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Registration date : 19.10.2011

PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   sub lis 29, 2011 3:30 am

Moja teza do koje sam došao o2012-toj sastoji se od filtriranja svih teorija za koje sam saznao da postoje i sistemima eliminacije ih polako ili eliminirao ili uzimao ono za što sam mislio da je u njima najvjerovatnije točno.
Ukupno sam, u zadnjih 6-7 godina našao 26 teorija od kojih bi 5 'pije vodu' odnosno u kojima postoje prilično zanimljvi argumenti za ono što tvrde.
Tih 5 teorija bave se 2012-tom općenito ali i vremenom izmedju 2012-te i 2028-me i jedna od njih 2036-te.
Osim tih teorija u svoju tezu ugradio sam zakon Ne-lokalnosti kao vrlo snažan pokazatelj za dogadjaje i objašnjenja pojedinih procesa koji se danas dešavaju.
Od ovih 5 teorija jedna me posebno zaintrigirala i nju sam posebno proučavao i nabavio prije nekoliko godina i software koji je temalj i cijeli background ove teorije. Taj softwareski DOS program zapravo od parsto kilobajta proizvod je dugogodišnjag istraživanja naučnika Terencea Mckenne (o kojem upravo pisah na drugoj temi pa se zato i ovdje pozivam na njega) i njegovog brata Denisa Mckenne koji su do ovoga došli detaljno proučavajući sistem Ji Đinga (I-chinga) kojeg sam i ja takodjer proučavao i vremenom naučio napamet sve promjenjive linije istog, a koji kada je obradjen na poseban način, rastavljen na sastavne dijelove hexagrama i trigrama i periodično rastavljen u sekvencama od 64 na naš vremenski kontinuum po danima, satima, godinama itd.i tako mapira i predvidja smanjenje i povećane inteziteta dogadjaja na Zemlji... primjetili su, nakon što su ga tako 'Razvukli' da je predvidio pad rimskog carstva, svjestke ratove, atomske bombe i mnoge druge dogadjaje sa nevjerovatnom točnošću.
Zanimljiva je stvar u tome što je taj software (inače moao se bez problema skinuti bilo gdje sa interneta do prije 7-8 godina, ali sada ga nema skoro nigdje.. ja sam ga sačuvao) koji se zove "Time wave zero" Calculator označio na grafu najjači intezitet u beskonačno malom vremenskom intervalu baš na datum 21.12.2012 ... ovo je znakovito jer Terence Mckenna prije ovoga nikada nije čuo za Mayanski kalendar i njihovu 2012-tu nego tek nakon tog otkrića, kada ga je netko pitao dali zna za to poklapanje.
Ne dijelim stav o kataklizmičnom dogadjaju Ultimativne vrste to jest ne mislim da će život potpuno nestati usljed nekog konačnog kataklizmičkog dogadjaja ali mislim da će se osim mnogo drugih velikih fizičkih promjena na Zemlji (što se dogadja oduvijek u ciklusima i na isti način) kao recimo prirodnog procesa promjene polova i time globalnog nestanka električne energije (radi promjene 'Ponašanja' iona i kationa) to jest nemogućnosti induciranja električne energije bilo gdje na Zemlji tijekom duljeg vremenskog perioda desiti i jedna vrlo zanimljiva stvar.
Mišljenja sam da će se desiti kompresija vremena u kojima će se Vrijeme kao takvo toliko 'Ubrzati' da će se Svijest pojedinaca i grupa zapravo otvoriti prema mogućnošću izbora koliko žele da im jedna sekunda traje...
Drugim riječima pojašnjeno, mislim da ćemo imati mogućnosti proživljavati jednu minutu (ili sekundu) kao da su u pitanju godine ili desetljeća/stoljeća i da nećemo biti ograničeni na ovaj prostor koji zauzimamo trenutno svojim tijelom već ćemo biti (i to zbog posebnog elektromagnetkog galaktičkog zračenja na ovu našu dimenziju a time i na Svijest ljudi) u mogućnosti biti prisutni bilo gdje i korespondirati sa sviješću bilo koga...
..Ovo zadnje zaključujem zato jer se u jednom ciklusu mora desiti svih 18 evolutivnih koraka, nama se u zadnjih 200 miliona godina desiše njih 10 i to 6 u zadnjih 1000 godina, ovo govori o fenomenu akceleracije vremena, a ako smo do sada već došli do zadnjeg evolutivnog koraka tehničkog karaktera a to je genetska manipulacija, msilim da će ostali koraci morati biti duhovno-mentalnog karaktera i manifestacije... što može podrazumjevati sve od telepatije do mogućnosti manipulacije vremenom u smislu kompresije ili expanzije....
Teoriju o 18 evolutivnih koraka kao ni pojedine druge moguće nejasne stvari neću ovdje pojašnjavati dodatno i ako vas zanimaju uputiti ću vas na literaturu ili objasniti na drugoj temi.
Kada sam prije 2-3 godine prestao vjerovati u 2012-tu (iako sam joj vjerovao od 97-te) kao relevantan i bitan dogadjaj odjednom mi se počeše otvarati novi znakovi i sada sam na pragu da se kockice slože iako neke od njih već jesu. Jedna od njih je teza o nestanku električne struje u koju sam uvjeren kao i nastavak tragedija manjih razmjera uzrokovanih lokalnim kataklizmičnim dogadjajima .
Izdana je i publikacija-roman čiji sam autor, a imenom "narandžaste zore" (izdana je u Engleskoj u Londonu krajem 90-tih pod mojim stalnim pseudonimom) koja se bavi društvom nakon nestanka el. struje i konzekvencama u kojem živimo .. znajte da je svakoj nuklearnoj elektrani potrebno neprestano hladjenje da se nebi desio Meltdown i da bi morali postojati ljudi koji se bave samo tim da nebi cijeli svijet potpuno kolapsirao pod tolikom radioaktivnošću.. dakle konstantno hladjenje unatoč svijetskom multi nacionalnom kaosu i pretežnom bezvlašću koje bi nastupilo već nakon prva dva tjedna bez struje. Novac bi prestao imati vrijednost vjerovatno u prvih 15 dana takodjer.
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac

Male
Capricorn Dragon

PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   sub lis 29, 2011 3:34 am

Dakle Novelty theory od Mckenne u kojeg sam se uvjerio njegovim softwareom i izračunom Tie wave zero Calculatora

http://www.youtube.com/watch?v=7rK7nvLKk2U&feature=related
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek

Male
Libra Dog
Broj postova : 6272
Registration date : 26.05.2009

PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   sub lis 29, 2011 6:59 pm

Ne bih želio da me se krivo shvati, ali na ovom videu McKenna nije rekao baš ništa konkretno. Nabacio je neke pojmove koje vjerojatno ne razumije ali mu se čine cool. Slično kao kad mi se meni koji sam prirodslovno-tehničke struke svidjeli neki pojmovi iz slikarstva pa bih ih nabacio.
Dakle, sve što je naveo na ovom filmu zvuči ok, ali je povezano, nekoherentno i nekonkretno. Govori ono što je općepoznato i nagađa o onome što i drugi nagađaju. Slabi doprinos proučavanju futurizma, rekao bih.

PraGlodavac

Male
Capricorn Dragon

PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   ned lis 30, 2011 2:27 pm

Hahaha, "nabacio neke pojmove koje vjerovatno ne razumije" kakav si ti lik MoW, haha, Genij.. da znaš Išta o ovom čovjeku nebi tako govorio .. nauči nešto o njemu pa onda zaključuj kako "vjerovatno ne razumije" jer bilo tko od intelektualne elite danas na Zemlji nebi nikada takvo nešto reklo o njemu.
Moraš znati da je on prvi uopće spomenuo 2012-tu još 70-ih a tada stvari nisu bile općepoznate pa čak i ona vremena dok je bio živ i dok je govorio ove stvari puno je naprednije govorio nego drugi ...
haha, e moj MoW... do homework before you jump to conlclusion
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac

Male
Capricorn Dragon

PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   ned lis 30, 2011 2:32 pm

i još jedna stvar, njega se ne pita ovo zato što se svi zanimaju za 2012-tu i zato što je to aktualna tema nego zato što je on prvi počeo pričati javno o tome na svijetu MoW (osim Maja i drugih kalendara ali koji nisu izronili u javnost do pojave Mckenne)....
Ljudi pričaju (nagađaju kako ti kažeš) ove stvari jer ih je on prvi rekao.
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek

Male
Pisces Monkey
Broj postova : 1980
Registration date : 22.03.2011

PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   ned lis 30, 2011 3:19 pm

Kakgod, nemogu se pouzdati u riječi jednog čovjeka. Nije on prvi cijenjeni koji je išta rekao na ovu temu... Prije jedno 3 godine sam vjerovao u nešto veliko u vezi 2012., nisam vjerovao da će biti meteora i ostalih apokaliptičnih scenarija ali nešto bitno da.

Sada ne vjerujem u ništa, pa ni promjenu polova jer se ni ona ne događa preko noći. Negdje sam čitao da je proces promjene započeo al dojma sam da se ništa još nije počelo mjenjati, sve je po starom. Jednom će se polovi zamjenit al baš za godinu i koji mjesec... mislim da neće.
Jedino jedva čekam taj 21.12. za godinu dana da vidim oće išta biti... Mada kako vrijeme odmiče, sve mi je vjerojatnije kako se neće dogoditi baš ništa.
No to je samo vjerovanje, i nisam baš najbolja osoba za ovakve stvari, više se zanimam za Alternativnu povijest nego za prirodni okultizam (ili kako da ga već nazovem zubi )

I još na jednu stvar bi ukazao, forumaš Kahali je rekao:
Kahali je napisao/la:
primjetili su, nakon što su ga tako 'Razvukli' da je predvidio pad rimskog carstva, svjestke ratove, atomske bombe i mnoge druge dogadjaje sa nevjerovatnom točnošću.
Pazi, pad rimskog carstva je proces od nekih 150 ili i više godina. Udžbenički Rimsko carstvo je prestalo postojati 476. godine ali je prestalo funkcionirati davno prije. Neki kažu da je proces propadanja carstva počeo za vrijeme cara Hadrijana (138. godina).
Ja mislim da je to bilo nakon Konstantina Velikog mada i to uzimam sa rezervom jer je i prije njega vlast bila klimava, kao i prije Dioklecijana.
Zatim, provale barbara također nisu započele preko noći. Rim je i prije naseljavao carstvo barbarima i s vremenom su naseljene pokrajine postale neka vrsta talca barbarima i na njima se rimski zakoni nisu provodili. Bio je to Rim ali samo na karti...
Isto tako ne može se reći kako nakon 476. prestaje funkcionirati ono nešto rimsko što je funkcioniralo npr. 475.
Odoakar je službeno priznavao vlast Julija Nepota a nakon njegove smrti vlast Istočnorimskog cara Zenona...
Ni povjesničari se ne slažu sa padom rimskog carstva iako se službeno uzima ta 476. godina. Pa me zanima kako taj softver datira pad Rima...
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian

Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6014
Registration date : 05.09.2009

PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   ned lis 30, 2011 4:45 pm

Kahali je napisao/la:
Moraš znati da je on prvi uopće spomenuo 2012-tu još 70-ih a tada stvari nisu bile općepoznate pa čak i ona vremena dok je bio živ i dok je govorio ove stvari puno je naprednije govorio nego drugi ...

Prije njega i mnoštva ostalih, 2012-tu je spomenuo i tzv. Nostradamus :)

Žaba

Male
Scorpio Tiger

PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   ned lis 30, 2011 11:07 pm

Mislim da nista nece biti. Isto sto se dogodi kada nas kalendar zavrsi. Krene ispocetka.

Ali nadam se da hoce. I da ce ako ne svi, onda bar 99% ljudi umrijet u bilokakvoj katastrofi. Ovako ne moze, to je cinjenica, a ljudi su preglupi da naprave sta se mora i samim time cemo se ionako unistiti. Samo je bolje da umremo prije nego unistimo zivot na zemlji. Sumnjam da ima nebrojeno puno planeta raspolozivih za zivot.

Planet bi nam trebao bit majka, otac, hrana, dom i bog, a ne ovo sta smo napravili.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   ned lis 30, 2011 11:51 pm

Kahali je napisao/la:
Hahaha, "nabacio neke pojmove koje vjerovatno ne razumije" kakav si ti lik MoW, haha, Genij.. da znaš Išta o ovom čovjeku nebi tako govorio .. nauči nešto o njemu pa onda zaključuj kako "vjerovatno ne razumije" jer bilo tko od intelektualne elite danas na Zemlji nebi nikada takvo nešto reklo o njemu.
haha, e moj MoW... do homework before you jump to conlclusion

Proučio sam biografiju McKenne. Ovako... što se tiče toga da je imao šarolik život u kojem je upoznao svašta, tu se slažem. Također se slažem s time da je čovjek bio veliki stručnjak za gljive i da je poznavao vrlo dobro umjetnost, etnologiju više naroda i svijet biljaka.
Bio si je blizak prijatelj s matematičarom kaosa Abrahamom i po meni vrhunskim biologom Sheldrakom. Abrahamu i Sheldrakeu se klanjam, kapa dolje.
Međutim, ne mogu nikako tvrditi da McKenna zna što govori po pitanju kvantne fizike, kauzalnosti, (ne)lokalnosti i sličnih tema iz fizike budući da nije u tom području bio formalno školovan niti najmanje od razine srednješkolske fizike. Ipak, daleko od toga da konstatiram da on te pojmove ne razumije, samo kažem da je to vjerojatno tako.
To mislim zato što i dan danas, mnogo godina kasnije, tek šačica znanstvenika i to cjeloživotnih fizičara zaista razumije kvantnu teoriju. Svima ostalima je to sve samo shvatljivo kao šarenilo raznih pojmova i nepovezanih cool ideja.
E sad, da je McKenna rekao ijednu konkretnu stvar u onom svojem videu koja bi se dala provjeriti ili opovrgnuti, ne bih ni riječ rekao. Ali kad nabacuje teško povezive pojmove onda mogu jedino konstatirati da se tu radi o čovjeku s jako dobrim idejama koje ne može povezati u konzistentnu, testabilnu teoriju.

Inače, nije prvi put da sam naletio na McKennu budući da sam dosta vremena posvetio istraživanju alternativnih puteva, parapsihologije, kao i čudnih stvari u našoj evoluciji.
Reći ću samo to da ne sumnjam da stvari nisu onakve kakve se uče u školi, no da vjerojatno nisu drastično različite.

PraGlodavac

Male
Capricorn Dragon

PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   pon lis 31, 2011 2:56 am

MoW, znajući za Mckennin rad i biografiju od ranije začudih se tvojoj izjavi kako misliš "da vjerovatno ne razumije pojmove koje koristi"..
Ovo govorim zato jer Mckennu držim kao intelektualca najvišeg kalibra a takvi ljudi ne govore termine i pojmove zato da dobro zvuče i u svakom su trenutku sposobni objasniti svaku tezu ili pojam koji su izgovorili. Njegov dobar prijatelj koji je matematičar rekao je u intervjuu kako ga je Mckenna naučio 'razmišljati elegantno' u matematici i kako je bio inspiracija svim branšama znanosti...
Pogledaj neko njegovo gostovanje objektivno i bez predrasuda gdje nije on sam intervjuiran ili gdje se bave temom koja nije njegova primarna pa ćeš vidjeti o čemu pričam.
Osim ovih stvari zakon ne-lokalnosti je postavljen prvo kao ideja u jednoj staroj tezi u filozofiji, nedavno u Kemiji (u čemu je Mckenna bio školovan) i konačno je dokazana kao zakon a ne teorija i tome je uvelike doprinio upravo on.

ljudi koji nemaju formalno školovanje često su upravo isti oni koji naprave najveće prodore u nekoj znanosti i ne želim ovdje nabrajati sve ali neki od najvećih znanstvenika ikad su ljudi bez formalnog obrazovanja (uključujući i Teslu i Enisteina, a i Newtona koji je počeo "raditi" kada je fakultet zatvoren zbog Kuge) što je i posve normalno jer nisu ograničeni i nisu u kalupima edukacije (i to ove naše edukacije najnižeg mogućeg oblika koja proizvodi robote u društvu korporativne kompeticijske logike).
Danas u 90% slučajeva istinska znanstvena dostignuća i nisu poželjna jer čitav niz lobija koji nas okružuju morali bi mjenjati strukturu poslovanja, morla bi se mjenjati algebra ako bi se inkorporirali bilo koji osnovni zakoni 'Privida vremena', 'Sferne dinamike', 'gravitacijske konstante i Zemlje koja vrši Rad' do kojih su već došli briljantni umovi kroz vrijeme, ništa više nebi šljakalo kako treba i bilo bi teško prodavati ili naplaćivati Gravitaciju kao pogon (nema brojila) ..

Tako da su stvari uistinu jako daleko od onoga što te učiše u školi i kada bi zaronio malo dublje u to, kao što si kako kažeš zaronio u druge stvari, uvidio bi i sam da je tako i da je današnja školstvo jako daleko od istine.

Ova "šačica znanstvenika" koju spominješ i nije baš šačica zato jer svi koji se baviše sa String theory sada dobro poznaju kvantnu-fiziku, svi koji su se bavili Maxwelovim jednadđbama ili koji su proučavali Teslu na fakultetu danas već znaju Kvantnu mehaniku i Kvantni pristup fizici..
Takodjer svi koji imaju magisterij iz teorijske fizike morali su polagati osnove Kvantne fizike...
Osim njih, postoje i Mudraci koji su znali za ove stvari puno prije svih fizičara sa Zapada, a koji se ne bave Fizikom nego 'višim Znanjem'.. Kvantna je fizika samo jedan od prvih malih koraka prema ozbiljnijem razumijevanju svijeta i skrivenih Zakona mikro i makro Kozmosa.

Korplikan ni je ne zastupam ideju i tezu kako će se nešto stravično ili nemjerljivo desiti tog datuma, no da kažem kako se neće desiti "baš ništa" kao što ti kažeš, to bi značilo da se ni danas ništa ne dogadja a dogadja se prilično puno stvari koje se nisu nikada prije dogadjale u registriranoj povijesti.
Proces promjene i jest već počeo ali se ne radi samo o promjeni polova već o kraju jedne ere i početku druge. Taj proces 'izmjene era' traje 700 godina a počinje u "zoru" 21 stoljeća kako kažu, a Sunce te zore stvarno u manuscriptima piše da izlazi tog datuma.
I ja sam kao ti više puta mjenjao mišljenje o ovom datumu ali sam sada čvrsto uvjeren da neće doći do kataklizme u klasičnom smislu te riječi.
Takodjer mislim da bi se lako moglo desiti da nestane struje na Zemlji na nekoliko mjeseci ili čak godina ili da nas jedan od velikih metropolisa 'napusti' (potone) usljed velikih tektonskih pomicanja ili jednog od probudjenih super-Vulkana... bilo koji od ovih dogadjaja za sobom vuku druge dogadjaje koji su prilično moćni i nije ih nimalo lako zauzdati sa našom primitivnom tehnologijom.
Uzmi naprimjer da netane struje, taj bi dogadjaj povukao takve konzekvence za sobom da mnogi ljudi ne mogu ni zamisliti kako bi preživjeli, a većina formlnih država, valuta i općenito vlasti bi se raspale... u prva 2 tjedna bez struje primjerice u SAD, morale bi se organizirati grupe ljudi za svaku od 250 nuklearnih elektrana samo da bi dobavljali na neki način dovoljno hladne vode il idruge tekućine da hlade svaku od njih da nebi došlo do Meltdown-a...
Sam čin potpunog kraha Amerikčke ekonomije, koji je potpuno nezaustavljiv, imati će posljedice na cijeli svijet.
Sam čin Fukushime koji se već desio nosi sa sobom posljedice o kojima ljudi ni ne sanjaju a već se dogadja.
Genetska manipulacija, kloniranje, LHC, globalni svijetski prosvjedi, novi svijetski poredak, umrežavanje trans-nacionalnih korporacija i mnogi drugi dogadjaji i "projekti" koji su obilježili zadnjih nekoliko godina i koji će obilježiti sljedećih nekoliko već je dovoljno da bilo koji čovjek Vidi...
Ne možeš biti slijep pored zdravih očiju i reći kako se "baš ništa neće desiti" jer se već desilo dosta do sada .. 2012-ta se već dešava i ono o čemu govori Mckenna je jako blizu istini.. pogledaj druge njegove diskusije od prije 10-15 godina vezane za ovo vrijeme 2011-te i 2012-te, on je, u ono vrijeme, opisao cijelu sliku svega što se sada stvarno dešava, a to je ubrzavanje i inteziviranje i prirodnih i tehnoloških procesa koji ubrzavajući tako konstantno moraju za konzekvencu imati ili nagli pad svega toga ili nagli rasplet i to je potpuno izvjesno da će se na jedan ili na drugi način desiti.
On za taj trenutak koristi izraz Novelty ili singularnost i to je potpuno opravdano ..
U filmu Waking life jedan znanstvenik objašnjava kako se vrijeme 'Teleskopski' ubrzava to jest kako su potrebni sve manji intervali vremena da bi se desio neki korak u evoluciji.. za što je nekada trebalo 200 miliona godina Kromanjonac Sapiens, sada je dosta 200 godina za Industrijsku revoluciju, za što je njoj trebalo 200 danas je potrebno 20 godina za potpunu informatizaciju i kompjuterizaciju, za što je njoj trebalo 20, danas treba 2 za ovladavanje i manipulaciju genima.. sve to ima svoj kraj odnosno krivulja dostiže neki vrhunac kada se nešto mora desiti....
Waking Life i Mckenna nisu jedini koji zbore o mogućnošću da se tehnologija i duhovnosti u jednom trenutku povežu i postanu cijelina i neraskidivi saveznici, da se Kemija i Psihologija koji su naizgled na dve strane medalje spoje u jedno zajedno sa Fizikom i neurologijom, ovakve stvari se već danas dešavaju i predaju na fakultetima ljudima sa istraživačkim sklonostima.. danas čovjek ne može biti dobar i napredan Filozof ako ne poznaje zakone Kvantne Fizike i uvida iz Para-psihologije, današnji trans-personlani psiholozi se koriste Knjigom promjena (I-shingom), meni su smiješni ovakvi razgovori a i ljudi sa kojima moram ispočetka o svakom malom dijeliću Lucidnih Spoznaja do kojih smo davno došli i već i prevazišli i dalje Uranjamo u bit dok neki još msile kako je ono što nas uče u školi prilično blizu istini...
Smiješni su mi ali moram, moramo to raditi da bi pokrenuli te plamičke i Oganj u njima a time i u svima drugima polako.

U njihovom software-u krivulje obilježavaju pojačane i smanjene intezitete dogadjaja u vremenskom tijeku .. pad rimskog carstva tamo je označen na grafu kroz 3-4 godine kada je krivulja najniža.. svi ostali bitni povijesni dogajaji predvidjeni u tom grafu na neki su način pokazani i možeš se i sam uvjeriti unoseći godine i datume iz prošlosti i budućnosti, jako je zanimljivo zapravo, ako želiš mogu ti poslati software pa pogledaj sam, treba ti DOS sučelje bilo koje vrste (možeš skinuti DOs-Box sa neta) i pokreneš program unutar Dos-Box-a koji ima oko 400 kb .. nebi čovjek vjerovao što se u 400 kilobajta programa može naći i što saznati.
Ovo sve govorim zato što mi jednostavno nije jasno kada ljudi kažu "uvijek se pričalo o kraju svijeta pa ništa", ili "uvijek su ljudi mislili da baš oni žive u posebnom vremenu pa ništa..." i ja i ne govorim da je kraj svijeta, a niti većina ljudi koja ozbiljno razmišlja o ovome,
ali kako netko ne vidi razliku vremena u kojem su ljudi živjeli kroz zadnjih 10 000 godina, kada se u tih 10 000 desila bilo koja od tehnoloških revolucija, kada je bilo 7 milijardi ljudi na Zemlji koji koriste previše prirodnih izvora prebrzo, kada se desilo da su ljudi znali kada prdne muha u Japanu to jest kada su bili povezani u globalni network na kojem možeš naći znanja o bilo čemu, kada su ljudi mjenjali strukture DNA kako žele, kada suljdi u zadnjih 10 000 godina poslali stotine satelita u orbitu Zemlje, kada su imali elektromagnetske 'Bušilice' ili super-kompjutere... nikada jer se većina ovih stvari desila u zadnjih 50-100 godina... razumiješ, reći neće se desiti "baš ništa" znači biti sljep pored zdravih očiju jer već nije "baš ništa", već je doslovno Svašta i što se mene tiče predikcija 2012-te (taman da se ništa više ne desi je već opravdana), ali na sreću i na žalost istovremeno nismo još vidjeli kraj Ubrzavanja i kompresije Vremena i konačnih promjena.

[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac

Male
Capricorn Dragon

PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   pon lis 31, 2011 3:09 am

i da MoW :
"""E sad, da je McKenna rekao ijednu konkretnu stvar u onom svojem videu koja bi se dala provjeriti ili opovrgnuti, ne bih ni riječ rekao. Ali kad nabacuje teško povezive pojmove onda mogu jedino konstatirati da se tu radi o čovjeku s jako dobrim idejama koje ne može povezati u konzistentnu, testabilnu teoriju"""

prvo: kada je ijedna teorija o budućnosti bila "testabilna",
drugo: stvari koje je rekao niti su šarenilo raznih ideja, niti je išta što on tamo kaže ne-konzistentno i pogotovo ne "teško povezivo", ako poznaš njegov rad, ili općenito sve termine koje tamo navodi, onda znaš da su to stvari o kojima priča i inače, i to ne samo on, i vrlo su povezane i konzistantne, a ako su nekome nepovezive to je onda problem te individue koja iz nekog razloga ne može povezati jer ili nije dovoljno upućena u razne stvari, možda nedovoljno široka ili nedovoljno informirana.... ali to nije ništa strašno i bilo tko da odvoji vrijeme i nadje svaki pojam i reference za pojmove negdje online brzo bi povezao što Mckenna želi reći.
Ja sam navikao na njegove izraze i kada malo bolje pogledaš, nakon što ga slušaš preko 100 sati shvatiš da govori o istim stvarima na različite načine i to vrlo pametno...
Inače MoW Intelektualac koji se koristi terminima i pojmovima koji nisu njegova struka u pravom trenutku smatra se za otvorenog, širokog i pametnog, a ne ne-konzistentnog koji ne razumije o čemu priča...

[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek

Male
Pisces Monkey
Broj postova : 1980
Registration date : 22.03.2011

PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   pon lis 31, 2011 12:20 pm

dobro, možda sam se krivo izrazio kad sam rekao baš ništa... Šta je znam, možda tog 21.12.2012. umre Clint Eastwood pa završi jedna era u filmu ili netko patentira neki novi izum.
Ono što želim reć je da ne vjerujem da će se 21.12.2012. desiti neki nagli prijelaz nečega, neka velika promjena u jednom danu.
Ovo što si rekao da promjene već traju... Pa traju oduvijek samo što otkad imamo dobre kompjutere sve ide brže, eto.

Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   pon lis 31, 2011 11:14 pm

Kahali je napisao/la:
MoW, znajući za Mckennin rad i biografiju od ranije začudih se tvojoj izjavi kako misliš "da vjerovatno ne razumije pojmove koje koristi"..
Ovo govorim zato jer Mckennu držim kao intelektualca najvišeg kalibra a takvi ljudi ne govore termine i pojmove zato da dobro zvuče i u svakom su trenutku sposobni objasniti svaku tezu ili pojam koji su izgovorili. Njegov dobar prijatelj koji je matematičar rekao je u intervjuu kako ga je Mckenna naučio 'razmišljati elegantno' u matematici i kako je bio inspiracija svim branšama znanosti...
Pogledaj neko njegovo gostovanje objektivno i bez predrasuda gdje nije on sam intervjuiran ili gdje se bave temom koja nije njegova primarna pa ćeš vidjeti o čemu pričam.
Osim ovih stvari zakon ne-lokalnosti je postavljen prvo kao ideja u jednoj staroj tezi u filozofiji, nedavno u Kemiji (u čemu je Mckenna bio školovan) i konačno je dokazana kao zakon a ne teorija i tome je uvelike doprinio upravo on.
Ako mi daš neki link da poslušam neko konkretno gostovanje za koje smatraš da najbolje sumira njegove ideje, molim te da ga tu postaš. Sa zadovoljstvom ću ga pogledati jer volim slušati mudre stvari. :)

Kahali je napisao/la:

Ova "šačica znanstvenika" koju spominješ i nije baš šačica zato jer svi koji se baviše sa String theory sada dobro poznaju kvantnu-fiziku, svi koji su se bavili Maxwelovim jednadđbama ili koji su proučavali Teslu na fakultetu danas već znaju Kvantnu mehaniku i Kvantni pristup fizici..
Takodjer svi koji imaju magisterij iz teorijske fizike morali su polagati osnove Kvantne fizike...
Osim njih, postoje i Mudraci koji su znali za ove stvari puno prije svih fizičara sa Zapada, a koji se ne bave Fizikom nego 'višim Znanjem'.. Kvantna je fizika samo jedan od prvih malih koraka prema ozbiljnijem razumijevanju svijeta i skrivenih Zakona mikro i makro Kozmosa.

Kad govorim o razumijevanju govorim o potpunom razumijevanju, ne o polovičnom razumijevanju niti o magisteriju iz tog područja. Dapače, većina ljudi s doktoratom iz nekog područja ne mogu tvrditi da dovoljno razumiju to područje. Poznati kvantni fizičar John Wheeler bio je kranje oprezan oko bilo kakvih zaključaka na temelju toga što danas poznajemo o kvantnoj fizici. A on je navodno spadao u onu šačicu koji su dobro razumijeli o čemu se tu radi.
Dakle, ne pričam o osnovama kvantne fizike. Pričam o tome što je potrebno da bi jedan DIJELIĆ kvantne teorije zaista unaprijedio, a kamoli da se iznose ekstravagantne teorije samo zato što ne postoji temeljito poznavanje osnovnog gradiva. Da se svi drže toga, raznoraznih šupljih i nedokazivih teorija ne bi ni bilo.

Čovjek

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   pon lis 31, 2011 11:21 pm

Kahali je napisao/la:
i da MoW :
"""E sad, da je McKenna rekao ijednu konkretnu stvar u onom svojem videu koja bi se dala provjeriti ili opovrgnuti, ne bih ni riječ rekao. Ali kad nabacuje teško povezive pojmove onda mogu jedino konstatirati da se tu radi o čovjeku s jako dobrim idejama koje ne može povezati u konzistentnu, testabilnu teoriju"""

prvo: kada je ijedna teorija o budućnosti bila "testabilna",
drugo: stvari koje je rekao niti su šarenilo raznih ideja, niti je išta što on tamo kaže ne-konzistentno i pogotovo ne "teško povezivo", ako poznaš njegov rad, ili općenito sve termine koje tamo navodi, onda znaš da su to stvari o kojima priča i inače, i to ne samo on, i vrlo su povezane i konzistantne, a ako su nekome nepovezive to je onda problem te individue koja iz nekog razloga ne može povezati jer ili nije dovoljno upućena u razne stvari, možda nedovoljno široka ili nedovoljno informirana.... ali to nije ništa strašno i bilo tko da odvoji vrijeme i nadje svaki pojam i reference za pojmove negdje online brzo bi povezao što Mckenna želi reći.
Ja sam navikao na njegove izraze i kada malo bolje pogledaš, nakon što ga slušaš preko 100 sati shvatiš da govori o istim stvarima na različite načine i to vrlo pametno...
Inače MoW Intelektualac koji se koristi terminima i pojmovima koji nisu njegova struka u pravom trenutku smatra se za otvorenog, širokog i pametnog, a ne ne-konzistentnog koji ne razumije o čemu priča...

Prvo, ako nije testabilna, onda nije ni teorija. Onda je samo ideja. A i ja imam ideje, više ili manje informirane. To me ne čini posebnim, kao ni McKennu.
Vidi, što se tiče toga da si dovoljno slušao McKennu da bi ga razumio donekle, to je ok, ali to nije ok sa znanstvene strane gledano. Ako moraš slušati o nečemu 100 sati da bi izvukao nešto iz toga, onda ili osoba što o tome priča nije sigurna u to što govori, ili to ne zna objasniti, ili mulja. Nema četvrtoga. Jedna od osnovnih stvari kako ja na to gledam je da ako ne možeš neku naprednu teoriju objasniti na način da ju razumije neki napredniji srednješkolac u pola sata, onda teorija ne valja.
Intelektulac koji koristi termine i pojmove koji nisu njegova struka na način da smisleno oblikuje misli koje svatko razumije je otvoren, širok i pametan. Osoba koja koristi termine i pojmove koji nisu njegova struka tako da nitko ne skuži o čemu priča ima problem. A problem nije u slušateljstvu nego u njemu. To je zato što se učitelj, profesor, mentor ili bilo tko drugi treba spustiti na razinu da ga njegov učenik razumije, ako želi pozitivan feedback.

Žaba

Male
Scorpio Tiger

PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   uto stu 01, 2011 12:44 am

E, sta ako dode 22.12.2012. i jos smo tu?Nikakvi polovi se nisu pomaknuli, nikakav dogadaj od znacaja, osim mozda globalnog razocaranja/olaksanja..

Da li bi to znacilo da svi koji su tvrdili da ce nesto biti, i svi koji su "uzviseni" ili "mudri" ili koji god vec izraz, ili oni koji komuniciraju sa raznim duhovnim silama ili vanzemaljskim koje ih upozoravaju na velike promjene, da li onda te osobe smijemo potrpat u zatvor ili ih smaknut zbog obmane javnost ili sirenja panike?

Jer ako ti duhovi kazu da ce to biti, koje je opravdanje ako ne bude? Da li je fer da kao ovaj zadnji lik sta je iz biblije predvidio i izracunao kada ce biti smak svijeta da kaze da je u biti bio, ali duhovni smak svijeta. Dakle opet nesto nemjerljivo.

Sta uciniti kada se nista ne dogodi? Nista? Bez osude kredibilnosti duhovnjaka koji su to tvrdili ili bez osude pogresnosti vjerovanja ili duhovnih praksa u kojima kazu da su mogli razgovarati sa entitetima koji su im rekli sta ce biti?

Sta onda?

Onako, teoretski?
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   uto stu 01, 2011 12:19 pm

A što napraviti onima koji su svim tim širiteljima panike bezuvjetno povjerovali? Manje krivim babicu koja ide okolo i priča kako komunicira sa vanzemaljcima i najavljuje smakove, a više krivim one koji joj odmah povjeruju bez ikakva dokaza. Nije ona u tom slučaju bedasta nego oni, sami su si krivi. Netko im kaže da skoče kroz prozor i oni skoče, pa neka onda skoče.

Evo, Igor Kostelac je jedan od takvih širitelja panike, priča da je Jupiter svemirski brod, da se Nibiru približio Zemlji i utječe na sve oko nas, da se sprema rat s vanzemaljcima, prodaje knjige, ima onih koji ga slušaju... On jest retard, ali ovi drugi su još veći retardi od njega :P

A takvih "proroka" je uvijek i bilo i bit će ih, pozornosti nikad dosta, svako želi malo toga. Ustvari bi takvi "proroci" trebali biti zabavni za čitanje, kao recimo Kostelca ili Zetatalk stranicu, a ovi što im povjeruju... tko im kriv. Sve se vrti oko novca.
[Vrh] Go down
Foto
Žaba

Male
Scorpio Tiger

PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   uto stu 01, 2011 1:40 pm

A sta sa znanstvenicima koji su priznati? Evo recimo ovaj lik koji se gore spominje, on nije bas nitko i nista.

Ako nista ne bude, dal ce biti "a eto zeznuo sam" ili ce biti neka odgovornost? Ne kazem ja nista za babice, to su babice, govorim bas o tim nekim bitnijim ljudima.

Recimo, kahali ima neku ideju u vezi toga, i izvodi zakljucak na temelju svojih iskustva i teorija tih nekih ljudi koji imaju neki kredibilitet. Sada, ako se ispostavi da to nije tocno, sta onda? Ne mozemo rec da su ti ljudi glupi, ali u isto vrijeme je cinjenica da su fulali, a bas zbog toga sta nisu glupi je ta pogreska jos i veca, teza.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   uto stu 01, 2011 1:57 pm

Konkretno, McKenna je mrtav tako da jedina posljedica po njega može biti ako ga dostigne bijes onih koji su mu povjerovali. A tko zna kako to funkcionira u duhovnom svijetu. Prema Bibliji, on je fino mrtav i niko mu ništa ne može. :)
Što se ostalih bitnijih ljudi tiče, onda ih možeš uvijek tužiti. Pa nek sud o tome odluči. A obično će odlučiti u korist onih koji pričaju okolo svoje. Jer zaista, sami su si krivi ako su mu povjerovali...

Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   uto stu 01, 2011 4:55 pm

Sud je možda i jedina mogućnost nakon svega. Ovisno o tome kakve su namjere tog znanstvenika bile, je li bio uvjeren da govori istinu i imao dobre namjere, ili je sve to radio zbog samoreklamiranja, novca itd. No to treba i dokazati.
Kada netko sam iznosi neku svoju ideju, onda je naša vlastita odgovornost hoćemo li mu vjerovati i u kojoj mjeri. Uostalom, nisu znanstvenici jedini popularno priznate osobe, tu su i crkvenjaci, nekima su nitko i ništa, a nekima svetinja.
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek

Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Registration date : 30.07.2008

PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   čet pro 20, 2012 4:46 pm

E ljudi ...

Proučavam ovaj kalendar već dobrih sat vremena, i pokušavam skužit kak to funkcionira ... malo je komplicirano naime xDD

Skužio sam da ima mali ciklus od 13 dana
I veći ciklus od 20 dana.

A piše još u mainstream medijima i informacijama na netu koje poslužuju iluminati :D
da je 1 dan = 1 K'in
A 20 K'in = 1 Winal (mjesec)
18 Winal (i mislim da je još 5 neimenovanih dana tu) = 1 Tun (skoro pa solarna godina)
A dalje ide po 20 ... 20 Tun = 1 Ka'tun, pa na istu foru je B'ak'tun, Piktun (Piktun završava 21.12.2012.), Kalabtun, K'inchiltun, Alautun. Tu je kraj kak piše vikica.

E sad kaj me zbunjuje je di je sad tu onaj 13 ... jer se neš računa sa 13 ak sam je to povezo kak spada xD

edit prvi xD:
Ok možda sam nekaj krivo pohvatal s onih 13 ... jer vidim sad i neke datume u bazi 20 (tipa 15.2.11.16.19, iza kojeg je kao 15.2.11.17.0 il tak nekaj ... xD)

edit 2 xD:
Ok sad sam i aplikaciju našo neku kaj računa kakti kalendar xD
I kolko vidim, postoje 3 verzije, Dugi ciklus, Tzolkin i Haab)

Haab je ko naš kalendar, 13 ciklusa po 20 dana + 5 nekih dana = 365 dana)
Tzolkin računa hmm ... nezz kak objasnit. Manji krug vrti broj (1-13), a veći vrti dan Imix, Ik, Akbal, itd., ima ih 20). I tipa danas je 1 Imix, sutra je 2 Ik, znači vrte se obadva. Zanimljivo je da ak je danas 1 Imix, za točno godinu dana će bit također 2 Ik. :O
A ovaj Dugi ciklus je ono oko čega svi histeriziraju. To je ovo sa Kin, Winal, Tun, Katun, Baktun, Piktun, itd :D

Pusa i vidimo se u slijedećem baktunu :*

edit 3 xD:
Ovo kaj svi histeriziraju ne znam kolko smisla ima. Mislim ok, poravnanje galaksije, solarne oluje, Nibbiru itd ... možda i je povezano, al ovo je ko da histeriziramo svakog 31.12. prije 1.1. xD
Ne znam za vas, al ja se ljepše osjećam sad :D

Sutra nova tema na zabavu ! :D
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   Today at 5:18 pm

[Vrh] Go down

21. prosinca 2012. godine
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 31 / 32.Go to page : Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32  Next
 Similar topics
-
» Štuke
» Masivna sunčana oluja u 2012
» Survival Kalendar za 2012.
» 07.01.2012. - jedan dan - Lepoglava
» Velebit-TULOVE GREDE 7.1.2012. -na ratne staze..