Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Tko bi mogao biti treći Antikrist?

Go down 
+27
Prometheus
Alma_Ashley
primitive101
Hladni
Blizzard
Kahali
KidagakashNedakh
Novus ordo seclorum
Star
Einar
Korplikan
MoW
zvezda
Melkior
eldin_p
whitelady
DrChaos
matko22
Legionar
Chakotay
Alpha
Armin od Irima
PurpLady
Svjetloisjena
hromi
Archangel
MisteryManiac
31 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
eldin_p
Stanica



Male
Libra Cat
Broj postova : 13
Age : 48
Registration date : 07.03.2011

Tko bi mogao biti treći Antikrist? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tko bi mogao biti treći Antikrist?   Tko bi mogao biti treći Antikrist? - Page 2 Icon_minitimepon oľu 07, 2011 2:21 pm

Ako se gleda po Nostradamusovim prorocanstvima taj treci antikrist mora imati veliku vojsku, avijaciju, mornaricu jaku ekonomiju a ako je tako onda je jasno da to ustvari nije jedan covjek nego cijela Amerika
[Vrh] Go down
Melkior
PraGlodavac



Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Age : 43
Registration date : 24.12.2010

Tko bi mogao biti treći Antikrist? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tko bi mogao biti treći Antikrist?   Tko bi mogao biti treći Antikrist? - Page 2 Icon_minitimepon oľu 07, 2011 2:31 pm

Ali antikrist ti ne može ništa ako nisi kršćanin, ako si musliman onda te alah zaštiti, zar ne?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Tko bi mogao biti treći Antikrist? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tko bi mogao biti treći Antikrist?   Tko bi mogao biti treći Antikrist? - Page 2 Icon_minitimepon oľu 07, 2011 4:23 pm

@Eldin...onda mozda netko tko stoji iza tog naroda...ali ne predsjednik...on je samo figura...

@Melk...ne bas, zlo je zlo bez obzira jel ti vjerujes u njega (uvjetno govoreci, naravno...mislim da ne ulazimo u definiciju zla i da li ono uopce postoji)...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
eldin_p
Stanica



Male
Libra Cat
Broj postova : 13
Age : 48
Registration date : 07.03.2011

Tko bi mogao biti treći Antikrist? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tko bi mogao biti treći Antikrist?   Tko bi mogao biti treći Antikrist? - Page 2 Icon_minitimeuto oľu 08, 2011 12:48 am

Ime antikrist se je po meni uopsteno ime za zlo. Sasvim je jasno da se predsednik u Americi ne pita bžas previse i da je on tu samo figura za medije. Sto se tice toga ko je koje vjere i ko ce koga zastititi je neka druga tema, ali da je se dotaknem bar malo. Sve monoteisticke religije se slazu u jednom da je Bog jedan da je svemoguc, i da je u globalo on to dobro. E sad 99% zlocina na ovoj planeti bar u moderno vrijeme se desilo u Bozije ime sto je malo cudno s obzirom da je on personifikacija dobra, svi vjeruju u jednog Boga i u to da je on svemoguc pa zar je onda problem da napravi da svi vjerujemo u jednog i da unisti svo zlo. Po meni tu nesto ne stima ili smo mi nesto pogresno razumjeli ili smo se ukopali u rovove svojih vjera i ne zelimo da vidimo nista od onoga sto nam ne odgovara. A ja i dalje tvrdim da je Amerika najvece zlo koje se trenutno nalazi na ovoj planeti i koje ce i doprinijeti da na njoj nestane zivota jer ovakvi kakvi smo sad i ne zasluzujemo bolje
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Tko bi mogao biti treći Antikrist? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tko bi mogao biti treći Antikrist?   Tko bi mogao biti treći Antikrist? - Page 2 Icon_minitimečet oľu 10, 2011 9:43 am

Archangel je napisao/la:
sta su svestena lica koja se nikad ne zacrvene??? nono

Hahaha, e ovo mi se dopada!!!

Mislim da imam prilično dobru predstavu o čemu govoriš, ali udovolji mi i pojasni - kakva su to sveštena lica koja se nikada ne zacrvene??? miga *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Tko bi mogao biti treći Antikrist? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tko bi mogao biti treći Antikrist?   Tko bi mogao biti treći Antikrist? - Page 2 Icon_minitimečet oľu 10, 2011 1:40 pm

@Eldin...slazem se ovo da je vecina zla pocinjena u ime necg sto bi trebalo biti najvise dobro. Ispada da je zlo izmislilo vjeru u najvise dobro kako bi ljudi u to ime radili ono sto zapravo zlo zeli. Klasicna manipulacija. Najbolji rob je onaj koji ne zna da je rob.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
eldin_p
Stanica



Male
Libra Cat
Broj postova : 13
Age : 48
Registration date : 07.03.2011

Tko bi mogao biti treći Antikrist? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tko bi mogao biti treći Antikrist?   Tko bi mogao biti treći Antikrist? - Page 2 Icon_minitimepet oľu 11, 2011 2:23 am

@Alpha to je otprilike to klasicna manipulacija jer ako vjerujemo u vjecnu borbu dobra i zla i analiziramo proslost nazalost dolazimo do zakljucka da je zlo u velikoj prednosti jer je sve ono sto bi trebalo da bude snaga dobra okrenulo u svoju korist. Ponekad je najteze shvatiti i razumjeti ono sto je najednostavnije pa zar Bogu nije bilo jednostavno da nas stvori sve istim da govorimo istim jezicima da smo iste rase da imamo istu vjeru, a on nas je podjelio ovako kako je to ucinio. Za to mogu biti dva razloga ili je to ucinio da se mi ubijamo medjusobno sto je iskljuceno jer je Bog personifikacija dobra ili je to ucinio da mi naucimo da zivimo medju razlicitostima da naucimo da postujemo nekoga ko je drugaciji od nas i da on postuje nas. Nazalost mi se ponasamo kao da su se ralike medju nama stvorile iz onog prvog razloga znaci klasicna manipulacija i velika pobjeda zla.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Tko bi mogao biti treći Antikrist? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tko bi mogao biti treći Antikrist?   Tko bi mogao biti treći Antikrist? - Page 2 Icon_minitimepet oľu 11, 2011 11:24 am

good

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Tko bi mogao biti treći Antikrist? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tko bi mogao biti treći Antikrist?   Tko bi mogao biti treći Antikrist? - Page 2 Icon_minitimepet oľu 11, 2011 5:43 pm

Tu diobu jezika nije učinio Bog nego Protivnik. Bog nas je izvorno stvorio da budemo savršeni. Nije bilo ni bolesti ni sukoba. To je bilo zlatno doba, zep tepi, eden, ili kako već hoćete to nazvati. No nažalost, suparnik se upleo i ugradio sumnju i strah u naš kod.
Zašto je to učinio, to samo on zna, no činjenica jest da nam je otada mnogo teže. Zato je danas gotovo nemoguće dostići savršenstvo, a nekoć je savršenstvo bilo svugdjeprisutno. Važno je shvatiti da zlo u nama nije Božja volja. Ono je samo posljedica akcija suprotne strane.
Danas mi moramo uvijek odabirati Božji put da bi se tom savršenstvu malkice približili. Veliki postotak ljudi zna i razumije što je dobro za njih, a što nije, no ima i onih koji su već toliko iskvareni u ovom životu da to više ne znaju prepoznati. Za njih se kaže da je tamna strana u njima prevladala. Vječni sukob dobra i zla u ovome svijetu samo je slika onoga što se odigrava na drugim razinama postojanja. Tako da mi, kao pijuni, trenutačno možemo samo stremiti svjetlu i hraniti svjetlo. No mračna strana je jaka na ovom planetu...


_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Tko bi mogao biti treći Antikrist? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tko bi mogao biti treći Antikrist?   Tko bi mogao biti treći Antikrist? - Page 2 Icon_minitimepet oľu 11, 2011 5:58 pm

Hmmm...ajmo rec da sam ja Bog i da stvorim nesto. I netko se u to ide uplitat. A ja sam Bog. Po nekoj logici ja kao Bog moram to dopustit jer ako to ne zelim onda se to nece desit...obzirom sam Bog, jelte. :P
Hocu reci da mislim da je Zemlja oduvijek bila predvidjena za ovakav tip zivota. Taj neki kao slobodan izbor se dosta naglasava. A onda opet puno toga je unaprijed isplanirano tako da...namam pojma :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Tko bi mogao biti treći Antikrist? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tko bi mogao biti treći Antikrist?   Tko bi mogao biti treći Antikrist? - Page 2 Icon_minitimepet oľu 11, 2011 6:19 pm

Ajmo reći da postoje dvije strane. Jedna koja se zove Bog i koja ima određene planove sa Zemljom i s nama i druga koja se naziva Protivnik koja isto tako ima nekih planova sa Zemljom i s nama.
Recimo da je Bog nas napravio savršenima i potom se udaljio jer se trebao brinuti i za druge planete. Tada je recimo došao Protivnik i nas je pokvario. To je izazvalo brojne probleme za Boga, jer se sad mora brinuti i oko nesavršenosti nas ljudi. No s druge strane, to mu daje i priliku da se uvjeri u našu lojalnost prema njemu. Istu lojalnost koju je dao i Protivniku.
Ipak, Bogu nije drago da je stanje na Zemlji takvo kakvo jest i stoga će vjerojatno uskoro doći i podići Zemlju na novi nivo savršenstva. To je zato što se sami vjerojatno nećemo moći izvući iz nesavršenstva u koje nas je Protivnik gurnuo.
Ipak, postavlja se pitanje što je onda Bogu trebao zep tepi, zlatno doba? Gdje je tu bila sposobnost odabira Boga? Pa, odgovor se možda krije u tome da je čovjek koji je nastanjivao tu savršenu zemlju bio slika Božja i time Božji sluga na zemlji, ajmo reći, njegov predstavnik ovdje. To biće vjerojatno nije uopće upoznalo drugu stranu, iako je bilo napravljeno tako da ima sposobnost izbora. Eto, takvo naivno i bespomoćno stvorenje je, jednom kad je Bog malo okrenuo glavu naletilo na Protivnika i nasjelo. Jbg.
Posljedica je današnji nesavršeni svijet. Koji izvorno uopće nije zamišljen takvim...

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Tko bi mogao biti treći Antikrist? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tko bi mogao biti treći Antikrist?   Tko bi mogao biti treći Antikrist? - Page 2 Icon_minitimepet oľu 11, 2011 8:28 pm

@Mow... ti dakle vjerujes da Bog nije savrsen i svemocan? Jesam dobro shvatio? Jerbo upravo taj zakljucak proizlazi iz gornjeg. confused

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Tko bi mogao biti treći Antikrist? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tko bi mogao biti treći Antikrist?   Tko bi mogao biti treći Antikrist? - Page 2 Icon_minitimepet oľu 11, 2011 9:39 pm

Da, barem onaj Bog koji se opisuje u kontekstu stvaranja čovjeka nije savršen i svemoćan. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
MisteryManiac
Dinosaur
MisteryManiac


Male
Capricorn Pig
Broj postova : 381
Age : 28
Location : Nibiru
Registration date : 05.10.2009

Tko bi mogao biti treći Antikrist? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tko bi mogao biti treći Antikrist?   Tko bi mogao biti treći Antikrist? - Page 2 Icon_minitimepet oľu 11, 2011 10:02 pm

ovo sve malo ide :offtopic:

edit: nesto ne rade smajliji, uglavnom smajli bi bio offtopic
[Vrh] Go down
eldin_p
Stanica



Male
Libra Cat
Broj postova : 13
Age : 48
Registration date : 07.03.2011

Tko bi mogao biti treći Antikrist? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tko bi mogao biti treći Antikrist?   Tko bi mogao biti treći Antikrist? - Page 2 Icon_minitimesub oľu 12, 2011 8:42 pm

nema potrebe za off topic dovoljno bi bilo da se vratimo na temu
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Tko bi mogao biti treći Antikrist? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tko bi mogao biti treći Antikrist?   Tko bi mogao biti treći Antikrist? - Page 2 Icon_minitimepon oľu 14, 2011 11:37 am

@Arch...to ti je zato jer MoW smatra je ono sto ljudi nazivaju Bogom zapravo sinonim za vanzice koji su nas sklepali.

@MoW...meni to isto nije jasno...jer ako su ljudi stvoreni savrseni i ako bi to podrazumijevalo neku dobrotu (cistocu srca) onda je tesko to preokrenut. Znas ono kako ima ljudi koji su jako dobri pa ih netko salno zezne pa kazemo da su naivni. E, pa ako smo svi rodjeni "naivni"...kuzis... Mislim, tijelo je tijelo i njime moze manipulirat bilo tko sa boljom tehnologijom od nase ali dusa je dusa i tu mi je tesko pojmit kako bi se time moglo manipulirat da bude dobra ili losa.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Tko bi mogao biti treći Antikrist? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tko bi mogao biti treći Antikrist?   Tko bi mogao biti treći Antikrist? - Page 2 Icon_minitimepet oľu 30, 2012 5:37 pm

Sam malo, tko je uopće drugi?
Ne možemo samo tako uzeti Nietzschea da je antikrist kad je tip bio luđak. Ima puna ludnica ljudi koji viču da su antikristi ili pak pravi isusovi pa ih to ne čini njima.
Nietzsche je djelo Antikrist napisao dok je već bio pomalo čuknut a i nema nikakve veze sa Antikristom već samo kritizira crkvu i njezinu etiku. Ako sam dobro upučen, on je zastupao etički egoizam, jel?

Ako pak gledamo Napoleona i Hitlera kao antikriste... Opet glupost. Kao prvo, ne vidim kako Napoleon može biti tako popljuvan i prozvan antikristom, to je bezobrazno. Napoleonov značaj u napretku Europe, rušenju zastarjelih režima i širenje prosvjetiteljstva i liberalizma iz francuske svakako ne mogu pripadati nekom pokvarenjaku. Napoleon je prije svega bio samo još jedan u nizu osvajača koji su inspirirani veličinom i moći Rimskog carstva pokušali obnoviti to carstvo. Kao odličan strateg i vojskovođa uspjevao je pokoriti velika carstva i na osvojenim područjima uvelike doprinjeti gašenju feudalizma i trebamo mu biti zahvalni zbog toga i cijeniti ga. Naravno da ga se gleda i sa prijezirom kao i sve osvajače koji osvoje tvoju zemlju, uostalom njegovo carstvo je bilo centralizirano i sve je išlo u francusku. ali nekako sam dojma da je on ona pozitivna prekretnica u europskoj povijesti i da je uvelike doprinio napretku zemalja.
Hitler - slažem se, jako zao čovjek. Ali zašto bi baš on bio antikrist? Što je sa Staljinom, Mao Zedongom? Oni su osobno odgovorni za smrti mnogo milijuna ljudi dok je Hitler "samo" započeo rat i nisam siguran koliko smrti mu se može pripisati pošto su se sukobljavale armije koje su bile dobro naoružane za razliku od Staljina i Maa koji su potamanili nenaoružane ljude.
Dodao bi i da Hitler osobno nije imao ništa protiv židova. Vjerujem da se svojedobno i rukovao s nekima. Njemu je jednostavno trebao dežurni krivac za neke stvari i našao ga je u židovima koji su oduvijek nekako omraženi. Sve što je progonio, progonio je zbog propagande, ne jer mu smetaju. Motivi su mu bili moć i ekspanzionizam njemačke, on je bio osvajač kao i napoleon s tom razlikom da je drugi svijetski rat bio strahovito razoran. i bio je svjetski. i imao je konc logore. ali nekako mi se čini da treba nešto pokvarenije kako bi te se nazvalo antikristom, nešto što ima veze sa religijama, nešto što je protiv cjelokupnog čovječanstva a ne protiv nekoga i u nečiji interes kao što je slučaj sa nevedenom dvojicom.


Za kraj bi dodao kako Nostradamusa smatram šarlatanom; vrlo vještim doduše. Čovjek ima masu promašenih proročanstava samo što se tome ne pridaje posebna pažnja. Osim toga, proročanstva su vrlo nekonkretna i mogu značiti mnogo toga a za mnoge nije niti vrijeme određeno tako da kada se desi nešto slično onome što je Nostrić rekao, odmah ga se počinje veličati.

_________________
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Tko bi mogao biti treći Antikrist? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tko bi mogao biti treći Antikrist?   Tko bi mogao biti treći Antikrist? - Page 2 Icon_minitimeuto tra 03, 2012 1:31 pm

hromi je napisao/la:

Ah Hrvati i istorija :P

@purplady

1,2,3,4 krstaski rat i jedan primer hriscanstva..Kad su osvojili 2. put Jerusalem hriscani su svo muslimansko stanovnistvo poklali , zapisi kazu da je krv u Hramu doslovno bila do kolena....Saladin potom zauzima Jerusalem i pusta hriscansko stanovnistvo da mirno ode iz grada. Zatim izmedju 3. i 4. krstaskog rata je bio i "deciji krstaski rat" , kad je evropi zafalilo muskaraca da idu da kolju Crkva dosla na ideju da samo decija cista dusa moze da oslobodi Jerusalem...Hiljade dece su prebaceni na brodove koji su skrenuli za egipat i tamo ih prodali u roblje!
Da ne govorim o inkvizicijama , paljenjima naucnika i knjiga ubijanjem izmedju sebe. Katolicka crkva nije trpila jeretike , pa cak i ako bi oni bili izmenjena verzija katolicanstva, tako je papa urban II (mislim da je II nisam siguran) naredio da se pobiju svi stanovnici grada Beziersa , muskarci zene i deca , iako nisu svi bili jeretici ali papa je to opravdo recima : Pobite ih sve , bog ce razaznati svoje!


itd itd lista najjuzasnijih grehova samo ide dalje pa sve do danasnjih dana kada siluju decu unistavajuci im zivote....


Bez pokrica , ne?

Ah da, mi Hrvati i naša istorija

Oke, da počnem od početka: imaš Palestinsku regiju od trećine katolika, trećine muslimana i trećine pravoslavaca i židova. Njom vlada egipatski kalif (neki iz obitelji fatimida) i svi su zajedno sretni i zadovoljni. Potom dođu Turci (NE, Turci nisu Arapi), okupiraju regiju i počnu klati hodočasnike na veliko i tlačiti kompletnu populaciju. U to doba je 1072. bizantski car Aleksije izgubio važnu bitku kod Manzikerta. Papa Urban II je predvidio situaciju: da nije reagirao dogodilo bi se ono što se i dogodilo, ali 300 godina poslije, kad su Turci osvojili Carigrad i provalili u Europu. Papa je tako 1095. proglasio Sveti rat čineći to na što ljepši način (oproštenja grijeha, besplatna zemlja itd. itd.). I baš kad je proglašen rat, Fatimidi ponovno osvajaju Jeruzalem (još iste godine).
Pazi sad ovo: muslimanski kroničar Ibn Kathir kaže da je 1099. osvajanjem Jeruzalema pobijeno 70 000 židova i muslimana u gradu od 300 000 stanovnika. To je čisti apsurd, s obzirom da je taj isti kroničar rekao da je grad branilo 5 000 ljudi. Da je Jeruzalem imao 300 000 stanovnika, treba imati garnizon od barem 30 000 vojnika. I to samo za održavanje reda u gradu (uzevši u obzir da je grad promijenio vlasnika 6 puta u 20 godina). Kratko i jasno, ibn kathir sere. Naravno da će napuhavati brojeve, to je ko bitka na Mohačkom polju di Turci tvrde da je Europljana bilo 10 puta više, a Europljani da je Turaka bilo 10 puta više. Pitanje je zašto su kršćanski kroničari onda isto tako napuhavali brojeve? Zato što je pad Jeruzalema za njih manje-više izgledao kao apokalipsa. Tad se u tom malo tupavom križarskom mentalitetu rodila ideja da će osvajanjem Jeruzalema doći smak svijeta. Grad je naravno bio pokoren, opljačkan i porobljen kao i svaki drugi grad u to doba koji bi na taj način promijenio vlasnika. Ja tu ne vidim nikakav problem (osim što su općenito bilo kakvi ratovi sami po sebi problem).
Drugi križarski rat nije apsolutno ništa postigao.
U trećem križarskom ratu su se posvadile križarske snage Engleza i Francuza, a Njemci su se na pola puta vratili (iako su imali u to doba najveću vojsku ikad skupljenu - 400 000 vojnika) jer im je car Friedrich Barbarossa poginuo, utopivši se u potoku.
Četvrti križarski rat je izopćen iz Crkve u trenutku kad su križari odlučili osvojiti najljepši grad na svijetu :D , Zadar.
U vezi dječjeg križarskog rata, dosta ti je samo pogledati na wikipediji:

Prema novijim istraživanjima , čini se da su se dogodila dva pokreta tijekom 1212.: u Francuskoj i u Njemačkoj. Sličnosti dvaju spomenutih događaja potakle su kasnije kroničare da ih spoje u jednu jedinstvenu priču.

U prvom događaju, Nikolas, njemački pastir, predvodio je u rano proljeće 1212. jednu skupinu kroz Alpe u Italiju. Oko 7000 ljudi pristiglo je u Genovu kasno u kolovozu. No njihovi planovi izjalovili su se kad se voda nije razdvojila kako im je bilo obećano i družina se raspala. Neki su se vratili kući, neki su možda otišli u Rim, a ostali su možda otputovali niz Rhonu u Marseilles gdje su vjerojatno bili prodani u roblje. Malo ih se vratilo kućama, a niti jedan nije stigao u Svetu Zemlju.

Drugi pokret predvodio je "dječak pastir" imenom Stephen de Cloyes nedaleko od sela Chateaudin, koji je u lipnju ustvrdio da je dobio pismo od Isusa za francuskog kralja. Privukavši mnoštvo od preko 30000 sljedbenika, zaputio se u Saint-Denis gdje je viđen kako izvodi čuda. Po zapovijedi Filipa II, prema savjetu Sveučilišta u Parizu, masa je poslana kućama i većina se razišla. Niti jedan onodobni izvor ne spominje planove mnoštva na put prema Jeruzalemu.

Kasniji kroničari spojili su ove događaje. Nedavna istraživanja sugeriraju da sudionici nisu bili djeca, barem ne osobito mlada djeca. U ranim 1200-tima, družine lutajuće sirotinje počele su se pojavljivati diljem Europe. Ti ljudi bili su pokrenuti ekonomskim promjenama onoga vremena, koje su prisilile mnoge seljake u sjevernoj Francuskoj i Njemačkoj da prodaju zemlju. Ove skupine nazivalo se, na snishodljiv način, imenom pueri (lat. dječaci), slično kao što se ljude u ruralnim područjima Sjedinjenih Američkih država i danas naziva "country boys" ("seoski momci"). Godine 1212., mladi francuski puer imenom Stjepan i njemački puer imenom Nikolas nezavisno su ustvrdili da su imali slična viđenja Isusa. To je rezultirao stvaranjem grupa lutajućih siromaha, ujedinjenih u vjerski protestni pokret koji je ovo prisilno lutanje pretvorio u vjersko putovanje. Pueri su marširali, slijedeći križ i poistovjećujući svoje putovanje s Isusovim biblijskim putovanjima. Ovo lutanje, međutim, nije bilo nikakav uvod u sveti rat.

Tridesetak godina kasnije, kroničari su pročitali izvještaje o ovim pohodima i preveli "pueri" kao "djeca", bez da su razumjeli upotrebu riječi. Tako je rođen Dječji križarski pohod. Rezultirajuća priča oslikava koliko je uvriježen bio koncept križarstva u mentalitetu ljudi onog vremena - kroničari su naprosto zaključili da su PUERI morali biti križari, vraćajući se u svojoj nevinosti temeljima križarstva karakterističnim za Petra Hermita i skončavši na isti tragični način.

Prema Matthewu Parisu, jedan od vođa "Dječjeg križarskog pohoda" postao je "Le Maitre de Hongrie", vođa Pastirskog križarskog pohoda 1251. godine.


Prva inkvizicija: biskupska inkvizicija je počela 1184, oko 110 godina nakon Urbana II, dragi moj, i počeli su je papa Lucije III. i rimski car Frikdrik Barbarossa kao čisto političko oružje u rukama njemačkog cara. To je bio trenutak kad se Crkva ipak malo previše uključila u politiku.

Bez pokrića, da.
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur
Star


Male
Broj postova : 391
Location : Zagreb
Registration date : 13.04.2010

Tko bi mogao biti treći Antikrist? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tko bi mogao biti treći Antikrist?   Tko bi mogao biti treći Antikrist? - Page 2 Icon_minitimepon svi 28, 2012 12:11 am

Bog je savršen i upravo iz tog razloga mora poštivati slobodnu volju koju je dao svima nama pa tako i protivniku. Lucifer/sotona je sam izabrao usprotiviti se Bogu i savršenstvu koje je stvorio.
Bog čini onoliko koliko može da ne prekrši slobodnu volju čovjeka i protivnika, jer želi da njegova bića rasuđuju sama za sebe. Da sama kroje svoj put i način na koji žive.

Da je htio, Bog je mogao odmah u taj trenutak kada je Lucifer pomislio na bunt izbrisati ga i izbrisati ga iz sječanja sviju ili čak i nikad ga ne stvoriti pošto Bog nije ograničen vremenom da bi bio u neznanju o budučim događajima.

Treći antikrist confused
To nemože biti bilo tko baš. To če biti osoba izučena u stare škole misterija i podići če se iz kaosa koji če proizaći kao novi "mesija". To je osoba o kojoj se puno spekulira ali se do samog kraja neče znati tko je on točno (bar ne mi obični puk)

Što se tiće samih križarskih ratova...taj isti tip ljudi vrti svijet i dan danas i pripremaju antikrista da dođe na čelo svijeta.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Tko bi mogao biti treći Antikrist? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tko bi mogao biti treći Antikrist?   Tko bi mogao biti treći Antikrist? - Page 2 Icon_minitimepon svi 28, 2012 2:20 pm

Samo je pravo pitanje kako ga prepoznati? Neki kažu da će imati jedno oko...
[Vrh] Go down
KidagakashNedakh
Riba
KidagakashNedakh


Female
Scorpio Dragon
Broj postova : 182
Age : 35
Registration date : 24.05.2012

Tko bi mogao biti treći Antikrist? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tko bi mogao biti treći Antikrist?   Tko bi mogao biti treći Antikrist? - Page 2 Icon_minitimepon svi 28, 2012 2:35 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
Samo je pravo pitanje kako ga prepoznati? Neki kažu da će imati jedno oko...

Moj komšija ima jedno oko. :D Tj.nema jednog oka. Pogledajmo malo ko nam je sve na tapetu......Neki kažu Obama,drugi kažu princ William,treći kažu da se Antihrist još nije rodio.....a možda je to baš Putin?! lol!
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur
Star


Male
Broj postova : 391
Location : Zagreb
Registration date : 13.04.2010

Tko bi mogao biti treći Antikrist? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tko bi mogao biti treći Antikrist?   Tko bi mogao biti treći Antikrist? - Page 2 Icon_minitimepon svi 28, 2012 9:58 pm

Antikrist se vjerojatno več rodio, to neče biti neki balavac to je sigurno. Obama i Putim i takve su samo varke. Antikrist če ujediniti ljude pod jednom zastavom i jednom religijom, Obama niti Putin to nisu napravili niti budu jer trenutno svijet nije dovoljno pomaknut za to.
Ono što moraju napraviti je izazvati ogroman svijetski šok koji bi pomjerio svijet mentalno da se prilagodi novoj predloženoj paradigmi. To če biti ili 3. svj rat ili iscenirani dolazak vanzemaljaca a moguče i oboje.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Tko bi mogao biti treći Antikrist? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tko bi mogao biti treći Antikrist?   Tko bi mogao biti treći Antikrist? - Page 2 Icon_minitimeuto svi 29, 2012 10:03 am

Jesi čuo za onu teoriju prema kojoj bi stavili neke holograme na nebo, pa bi ljudi različite vjere vidili različite vjerske osobe, pa bi onda nastao ogromni vjerski rat?
[Vrh] Go down
KidagakashNedakh
Riba
KidagakashNedakh


Female
Scorpio Dragon
Broj postova : 182
Age : 35
Registration date : 24.05.2012

Tko bi mogao biti treći Antikrist? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tko bi mogao biti treći Antikrist?   Tko bi mogao biti treći Antikrist? - Page 2 Icon_minitimeuto svi 29, 2012 3:38 pm

Mislis na ''Blue beam'' projekat? Sumnjam da će do toga doći jer se već uveliko zna za ''rezultat'' Plavog Zraka....Ne bi toliko uticalo na ljude. proguglaj projekat ''Plavi zrak'', možeš i ''Phoenix'' projekat, ima ih još par. Svi su oni pod jednim ''patronatom''.
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur
Star


Male
Broj postova : 391
Location : Zagreb
Registration date : 13.04.2010

Tko bi mogao biti treći Antikrist? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tko bi mogao biti treći Antikrist?   Tko bi mogao biti treći Antikrist? - Page 2 Icon_minitimeuto svi 29, 2012 3:51 pm

Čuo sam, ali mislim da če nam pružiti vrlo dobar fizički dokaz izvanzemaljaca, ujedinit če nas na način da če reći kako je kreacionizam u pravu i da su nas oni stvorili ili posijali a da evolucionisti znaju o čemu pričaju jer su oni tako nastali. Hoče li to biti baš tako kako sam opisao neznam, ali Isus Krist nam je jasno rekao da če doći do velikog otpadanja od vjere i da če se svi povesti za lažnih učiteljima i antikristom.

Ujedinit če cijeli svijet pod jednom zastavom sa jednom religijom kako bi napokon mogli odigrati zadnji potez velikog bunta protiv Boga. Lucifer misli da če pobijediti Boga ako cijela ljudska rasa padne ničice pred njime i da če mu to dati status boga što je odvuijek bio plan i njegova najveća želja.

Antikrist je samo žrtveno janje u toj prići, možda čak i Luciferov "sin" u smislu da bi ga mogli genetski izmijeniti kako su nekada nastajali Nefili ali ovog puta možda sa izravnim instrukcijama samog Lucifera kako i koje gene dodati. Ja računam da se to več dogodilo i da je to dijete rođeno i možda kojih 20-ak godina na svijetu. Opčenito mislim da ovaj svijet nema još puno vremena.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Tko bi mogao biti treći Antikrist? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tko bi mogao biti treći Antikrist?   Tko bi mogao biti treći Antikrist? - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Tko bi mogao biti treći Antikrist?
[Vrh] 
Stranica 2 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Biti prvi, biti alfa
» Kako si mogao?!
» vicevi..

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna povijest-
Forum(o)Bir: