Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Ženi odrezao nos i uši

Go down 
+5
biga
Chakotay
Blizzard
Athena
Alpha
9 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
Autor/icaPoruka
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Ženi odrezao nos i uši - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ženi odrezao nos i uši   Ženi odrezao nos i uši - Page 3 Icon_minitimečet lis 14, 2010 12:39 am

Prema stajalištima suvremenog čovjeka Zapada, dakako da se radi o sadističkom činu.
Nema sumnje da je potrebno puno okrutnosti da čovjek napravi ono što je učinio dotični. kava

Međutim, prema uvriježenim stajalištima njihova društva te afganistanskim zakonima i drakonskoj primjeni prava, rijetko će tko osuditi njegov čin.
Tako npr. ako žena uskrati mužu seks, nema hrane i vode, žena ne može raditi bez dozvole muža, a silovanje u braku se tolerira i nije kazneno djelo. Ovo su samo neki još benigniji primjeri zakona koji tamo vrijede.

Čitav sustav vrijednosti u tom društvu je građen na osnovama patrijarhalnog društva u kojem je muškarac "bog i batina" i upravo po tim smjernicama su oni naučili živjeti. Drukčije, teško da bi bili ravnopravnim članovima istog društva, iako nedvojbeno postoje varijacije među pripadnicima te nije sve crno-bijelo. Ljudi koji su odgajani u takvom ozračju, nisu naučli na ništa drugo osim strogoće i brutalnih sankcija koje se podrazumijevaju "normalnima".

Naravno da je očito da kod dotičnog čovjeka, kao i ostalih muškaraca koji su dali pečat životu ove žene postoji puno psiholoških problema, ali društvo ih samo potpiruje i time apstrahira.

Vjerujem da u takvom društvu dolazi do totalnog raspada sistema vrijednosti koja njeguje Zapadno, demokratsko društvo. Zapravo, smisao za iste se uopće ni ne rađa.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Ženi odrezao nos i uši - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ženi odrezao nos i uši   Ženi odrezao nos i uši - Page 3 Icon_minitimečet lis 14, 2010 4:28 pm

Athena, čekao sam tvoj komentar hug

@MoW, jučer sam prije spavanja razmišljao o tome i pobojao sam se da ćeš mi dati neki uistinu odgovor (primjer: da je duša osakaćena), a jedino što sam ja jučer shvatio da možemo dati samo pretpostavke, ali nikakav točan odgovor na to. :)
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Ženi odrezao nos i uši - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ženi odrezao nos i uši   Ženi odrezao nos i uši - Page 3 Icon_minitimečet lis 14, 2010 9:58 pm

Legionar je napisao/la:
Zašto onda postoje sadisti?
Legi razmišljam o ovom tvom pitanju cijeli dan i nekako mi se čini da nitko ne izabire biti sadist, izgleda da neki ljudi prestanu biti ljudi i postaju kao strojevi koji ponavljaju nešto što su i sami doživjeli bez ikakvog razmišljanja o tome. Netko tko se osjeća toliko jadno i isfrustrirano čini to isto drugima misleći da će taj osjeća prestati. Naravno to je zabluda, ali oni to ne znaju, jednostavno nisu dovoljno svjesni da bi to mogli znati.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Ženi odrezao nos i uši - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ženi odrezao nos i uši   Ženi odrezao nos i uši - Page 3 Icon_minitimečet lis 14, 2010 10:36 pm

Legionar je napisao/la:
Athena, čekao sam tvoj komentar hug

@MoW, jučer sam prije spavanja razmišljao o tome i pobojao sam se da ćeš mi dati neki uistinu odgovor (primjer: da je duša osakaćena), a jedino što sam ja jučer shvatio da možemo dati samo pretpostavke, ali nikakav točan odgovor na to. :)

Tako je, možemo dati samo pretpostavke. Zašto je osoba sadist, zašto uopće postoje takvi poremećaji, što ih uvjetuje? Čak i ako ne odemo u duhovne vode, opet imamo problem. Jer sadizam je u genima, ali se i potiče neodgovarajućim odgojem, odnosno skriva odgovarajućim odgojem, pa se on ne ispolji.
Možeš reći da je duša izabrala takvo tijelo, ali ne i da je duša osakaćena. Ne mislim da netko ako odabere takvu tešku ulogu ima osakaćenu dušu. No, kažem, o tom potom. Ne znam ti dati odgovor na ovo pitanje. :)
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Ženi odrezao nos i uši - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ženi odrezao nos i uši   Ženi odrezao nos i uši - Page 3 Icon_minitimečet lis 14, 2010 10:47 pm

Evo jednog bitnog pitanja: Moze li se sadizam "izlijeciti"?
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Ženi odrezao nos i uši - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ženi odrezao nos i uši   Ženi odrezao nos i uši - Page 3 Icon_minitimečet lis 14, 2010 10:51 pm

Slažem se MoW zato sam i rekao da mislim da nitko ne izabire biti sadist, možda jednostavno precijeni svoje sposobnosti i namjerno izabere tako teško tijelo za koje misli da će ga moći kontorlirati, ali se pokaže da potpuno izgubi kontakt sa onim višim i jednostavno se ponaša na razini životinje ili možda još i gore.

@Arch vjerojatno može, ali to bi trebale biti neke vrste komuna u kojima se osoba dugo vremena mora učiniti novom načinu ponašanja.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Ženi odrezao nos i uši - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ženi odrezao nos i uši   Ženi odrezao nos i uši - Page 3 Icon_minitimečet lis 14, 2010 10:53 pm

@Arch...Dobro pitanje. Kompleksno.

Mislim da su tu dvije komponente - fizicka i duhovna. Mislim da se moze "lijeciti" tj. ispraviti.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Ženi odrezao nos i uši - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ženi odrezao nos i uši   Ženi odrezao nos i uši - Page 3 Icon_minitimečet lis 14, 2010 11:03 pm

I ja isto mislim da se može. Međutim, to je teško. Koliko znam, mislim da bih se složio s Chakom da bi se to moglo postići samo u kontroliranim uvjetima neke komune specijalizirane za takvo što. Teško je reći.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Ženi odrezao nos i uši - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ženi odrezao nos i uši   Ženi odrezao nos i uši - Page 3 Icon_minitimečet lis 14, 2010 11:20 pm

E sad: KAKO?
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Ženi odrezao nos i uši - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ženi odrezao nos i uši   Ženi odrezao nos i uši - Page 3 Icon_minitimečet lis 14, 2010 11:22 pm

Hmm... nisam psiholog ni psihijatar. Ne bih znao kako "popraviti" sadista.
Što ti predlažeš, Arch? :)
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Ženi odrezao nos i uši - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ženi odrezao nos i uši   Ženi odrezao nos i uši - Page 3 Icon_minitimečet lis 14, 2010 11:40 pm

Archangel je napisao/la:
Evo jednog bitnog pitanja: Moze li se sadizam "izlijeciti"?
Mislim da ne. Može se samo naučiti kontrolirati ga i ne biti sadistom.
@Chak, a kako znaš da nitko ne bi izabrao tijelo sadista?
@MoW, ciljao sam na to da je sadizam dolazi od nekakvog poremećaja duše, no i da je fizički poremećaj... nego, sadizam je u genima? Odakle ti to? :)
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Ženi odrezao nos i uši - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ženi odrezao nos i uši   Ženi odrezao nos i uši - Page 3 Icon_minitimečet lis 14, 2010 11:45 pm

Radim na jednoj teoriji, ali dosad nisam sreo nekoga ko je dovoljno ostecen da je isprobam. Naime, subjekta je potrebno duzi vremenski period izlagati situacijama u kojima bi ponovo stekao ili samo stekao osjecaj moci koji njegov um pokusava zadobiti kroz sadizam, krajnje opasan nacin jer ga zbog toga pripadnici njegove vrste mogu unistiti. Dakle, uzeo bi @Chakotayev prijedlog o nekoj komuni, dakle, izolovao ga potpuno da nikome ne moze nauditi - zatim ga natjerao da se dugo bori za zivot. Uspjesi cine ljude sretnim, a sretan covjek nema razloga da bude agresivan... Nisam jos razradio detalje, ali mislim da bi ta "terapija moci" mogla biti rjesenje i za neke druge poremecaje...
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Ženi odrezao nos i uši - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ženi odrezao nos i uši   Ženi odrezao nos i uši - Page 3 Icon_minitimečet lis 14, 2010 11:57 pm

A ako ti se plan izjalovi stvorit ćeš najvećeg i najbrutalnijeg serijskog ubojicu u povijesti ljudskog roda zubi

Zezam ;) Zanimljivo. Trebalo bi saznati što psiholozi kažu na to.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Ženi odrezao nos i uši - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ženi odrezao nos i uši   Ženi odrezao nos i uši - Page 3 Icon_minitimepet lis 15, 2010 12:09 am

lol! Ajmo ih pitati! Znas kojeg? :)
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Ženi odrezao nos i uši - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ženi odrezao nos i uši   Ženi odrezao nos i uši - Page 3 Icon_minitimepet lis 15, 2010 9:41 am

Legionar je napisao/la:
Mislim da ne. Može se samo naučiti kontrolirati ga i ne biti sadistom.
@Chak, a kako znaš da nitko ne bi izabrao tijelo sadista?
Legi ako sadista nauči i to doisat nauči ne biti sadista, tada se izlijećio.

A na tvoje pitanje ne znam odgovor, ali želim vjerovati da je tako, vjerujm da su ljudi u svojoj suštini dobri, ali da zbog ovog teškog života, zbog svih neprilika koje ih snađu u životu i s kojima se ne mogu nositi, jednostavno zaborave na to.

@Arch kažeš da uspjeh čini ljude sretnim, znači da je konačan cilj da taj čovijek ponovo osjeti sreću, ako je tako, onda se to može postići i na neki malo blaži, suptilniji način.

I da dobro pitanje jel znaš ti nekog psihologa misli ;)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Ženi odrezao nos i uši - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ženi odrezao nos i uši   Ženi odrezao nos i uši - Page 3 Icon_minitimepet lis 15, 2010 12:23 pm

Tesko je pricati o lijecenju sadsita iz prostog razloga sto bi valjalo znati i fiziolosku i duhovnu komponenetu problema. Sto se tice duhovne tu bi se, kontemplacijom, moglo doci do nekih zakljucaka ali sto je s kemijom...

Dakle, mozemo pricati samo ako predpostavimo da ce duhovna obnova automatski regulirati i fizicki aspekt tj. da ce se kemija normalizirat.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Ženi odrezao nos i uši - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ženi odrezao nos i uši   Ženi odrezao nos i uši - Page 3 Icon_minitimepet lis 15, 2010 4:18 pm

Chakotay je napisao/la:

@Arch kažeš da uspjeh čini ljude sretnim, znači da je konačan cilj da taj čovijek ponovo osjeti sreću, ako je tako, onda se to može postići i na neki malo blaži, suptilniji način.

Da. Ali on ga ne zna! To bi trebalo biti ono na sta bi se pri toj i takvoj terapiji ciljalo - pokazati mu alternativni izvor moci (srece), ta terapija bi trebala da mu ili daa ili povrati vjeru u sebe, i time eliminise potrebu da se sebi vjecito mora dokazivati, potvrdjivati svoju snagu makar i na nekom slabijem - njegova je potreba takva da on i nakon tog privremenog uzitka nastavlja da sumnja u sebe i svoju individualnu vrijednost, dakle "nije se uhvatilo"... Ima veliku glad za moci, a tako ogranicene izvore iz kojih se nikad ne moze dovoljno napiti - treba mu pokazati kako da "sam stvara svoje gorivo"... ;) A psihologa ni jednog ne poznam licno, ali zato su tu Facebook, forumi - ne bi trebao biti problem saznati sta misle strucnjaci.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Ženi odrezao nos i uši - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ženi odrezao nos i uši   Ženi odrezao nos i uši - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Ženi odrezao nos i uši
[Vrh] 
Stranica 3 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Vijesti i zanimljivosti-
Forum(o)Bir: