Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Egzorcizam

Go down 
+31
Einar
Jedi Mind Tricks
tinityrannical
primitive101
LEXY
Star
LJUBAV
Hladni
KidagakashNedakh
Madonna
tomovujevic
aincentknowledge
Andrea:))
MaTT
AzrielofDeath
Skulptura
Legionar
gagi_
InaNNaa
MoW
Fantom
MisteryManiac
randajad
INFERNUS
Zona
hromi
Chakotay
Alpha
Archangel
Athena
mariokovacic
35 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Egzorcizam - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Egzorcizam   Egzorcizam - Page 3 Icon_minitimepet lis 22, 2010 3:56 pm

Uh Inannaa mogla si ti krenuti i sa malo lakšim pitanjima. Da ovo bi ustvari izgledalo kao opsjednutost. Ja nisam nikada vidio tako nešto, tako da si ti tu u prednosti u odnosu na mene. Ali koliko sam čuo razlika između psihičkih bolenika i opsjednutih osoba je upravo to. Psihički bolesnici se ponašaju jednako bez obzira da li su u crkvi, sportskoj dvorani ili pak u parku i uvijek se vidi da su bolesni. Dok će se opsjednute osobe u parku ili sportskoj dvorani ponašati potpuno normalno, ali u crkvi kao da su poremeći.

@Alpha ti si željela odgovoriti Inanni, a ne Zoni, jel da?
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 37
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

Egzorcizam - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Egzorcizam   Egzorcizam - Page 3 Icon_minitimepet lis 22, 2010 5:40 pm

što znači, ako imam sumnje u to da na nekoga od mojih bližnjih djeluje neka takva sila, utjeram ga u crkvu i onda vidim. :)
obožavam sve što je vezano za psihu ljudi, psihologija je moja prva ljubav, i u biti sam i ja pošla sa stanovišta koja bi bila razlika između opsjednutih i mentalno nestabilnih osoba.
( oni, chak ne moraju nužno biti bolesnici, to sam viđala, deluzije vezane za trenutna psihofizička stanja obojana relizgioznim sadržajima, halucinacijama, bilo vidnim bilo slušnim mogu biti samo poremećaji koji pravovremenom reakcijom uspjevaju biti potisnuti. i oni se mogu ponašati neobično, ajmo to tako reć, u nekim situacijama kad im okolina isprovocira njihove ideje i onda to zbilja i izgleda kao da su teški mentalni bolesnici.)
zanimalo me, da li osim crkve, postoji još nešto, mjesto, predmet, molitva, ne znam, nešto što će izazivati takve reakcije, moji profesori koje sam imala nisu htjeli to komentirat, iz razloga što su oni prvenstveno znanstvenici koji ne zalaze u polje koje nije instrumentima mjerljivo, i testiranjima dokazivo...
[Vrh] Go down
gagi_
Višestanični organizam
gagi_


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 75
Age : 34
Location : Planet Earth
Registration date : 03.09.2008

Egzorcizam - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Egzorcizam   Egzorcizam - Page 3 Icon_minitimepet lis 22, 2010 8:00 pm

Mislim da je Infernus u zabludi jer je previse vezan za materiju i imena mada tvrdi da je produhovljen, negdje tu na forumu sa pročitao super izreku: ''Kad naučite dijete kako se ptica zove, ono nikad više neće vidjeti pticu!!'' Tako je i s anđelima/demonima (duhovnim vodičima), nije bitno kako ih tko naziva, bitno je sta su oni zapravo, a na to pitanje većina forumaša ovdje ne zna odgovor!! :)
[Vrh] Go down
INFERNUS
Stanica



Male
Gemini Pig
Broj postova : 28
Age : 40
Registration date : 19.10.2010

Egzorcizam - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Egzorcizam   Egzorcizam - Page 3 Icon_minitimepet lis 22, 2010 8:16 pm

vidim na ne shvacate o cemu cilo vrime pisem ili mozda ne zelite shvatit.nema veze.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Egzorcizam - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Egzorcizam   Egzorcizam - Page 3 Icon_minitimepet lis 22, 2010 11:23 pm

Chakotay je napisao/la:
Uh Inannaa mogla si ti krenuti i sa malo lakšim pitanjima. Da ovo bi ustvari izgledalo kao opsjednutost. Ja nisam nikada vidio tako nešto, tako da si ti tu u prednosti u odnosu na mene. Ali koliko sam čuo razlika između psihičkih bolenika i opsjednutih osoba je upravo to. Psihički bolesnici se ponašaju jednako bez obzira da li su u crkvi, sportskoj dvorani ili pak u parku i uvijek se vidi da su bolesni. Dok će se opsjednute osobe u parku ili sportskoj dvorani ponašati potpuno normalno, ali u crkvi kao da su poremeći.
Oprosti, ali mislim da je ovo krivo :P
Ono što bi većina ljudi vidjela demonima, Infernus i ja bismo vidjeli kao anđele, upravo zato što nije važno kako mi percipiramo njihovu energiju, nego kakva ta energija je. Analogno tome što gagi tvrdi :) Stoga, pojam "opsjednutost" je krajnje krivo generaliziran.
Psihički bolesnici se itekako drugačije ponašaju na različitim mjestima. Tako u jednom trenutku mogu biti sasvim normalni dok se promjenom mjesta mogu isprovocirati mnogim sjećanjima i asocijacijama.
Ovako mislim: važno je, a na površnoj razini i nemoguće, razlikovati opsjednutu i psihički bolesnu osobu. Ono što se često smatra opsjednutošću je većinom psihička bolest. Nestabilni pojedinci svoju stabilnost traže u većim grupama ljudi koje im pružaju sigurnost. Pripadnost im pruža osjećaj zaštite i prividnog rješenja problema. Nakon što privid ne može dovoljno potrajati, pojedinci se duboko u sebi boje srušiti vjeru u tu grupu, osjećaj pripadnosti u toj grupi. U kritičnom trenutku mislim da osoba stvara podličnost kada se počne suprotstavljati toj grupi, čak i na nasilne načine. Često se nesigurne osobe posvećuju katoličkoj vjeri i radu u crkvi. Uskoro uviđaju kako im to ne pruža dovoljnu sigurnost, no njihov svjesni dio ne želi to prihvatiti. Zato stvaraju neke podličnosti koje se manifestiraju kao opsjednutosti.
Kako razlikovati opsjednutost? Entitet će lakše zasjesti nestabilne osobe. To opet nije nekakav orijentir. Čini mi se da neopsjednute osobe pokazuju odsutnost u zbilji i propadanje izvora njihove energije, pa tako, iako izgledom normalne, ne zrače dobro. Dok su opsjednute osobe dakako iscrpljenije, ali i dalje mogu imati pokretačke snage te pozitivne energije. Čak i nekako obrnuto onome što je Chak rekao.
Mislim da ove stvari vrijede ako je osoba ili opsjednuta ili psihički bolesna. A sada... sranje je kada si opsjednut + psihički bolestan zubi
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 37
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

Egzorcizam - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Egzorcizam   Egzorcizam - Page 3 Icon_minitimesub lis 23, 2010 12:57 am

oprosti legi, ne mogu se složit oko tvoje rečenice da se često nesigurne osobe posvećuju katoličkoj vjeri i radu u crkvi i uskoro uviđaju kako im to ne pruža dovoljnu sigurnost, no njihov svjesni dio ne želi to prihvatiti.
katolička vjera i rad u crkvi se ne mogu stavljati na isto mjesto u toj rečenici. ja sam i te kako posvećena katoličkoj vjeri i ne smatram se nesigurnom osobom. čak štoviše, smatram se sigurnom jer sam to svjesno izabrala, a i pronašla sam duhovnu snagu u tome.
mnogo puta sam bila u teškim životnim situacijama, moj odnos prema vjeri, prema Bogu se nije promijenio. možda vama, koji ovo izučavate to izgleda smiješno ili u krajnjem slučaju glupo, međutim, isto kao što vjerujem u Boga, isto tako vjerujem u sotonu, i na to gledam kao na vječnu borbu, i nema te riječi, nema tog događaja koji će mene osobno uvjeriti u suprotno.
ja svakako poštujem svačije mišljenje, vjerovanje, ili ne vjerovanje, vaš pogled i na Boga i na anđele i na sve ono o čemu je bilo riječi ovdje, ali nemam namjeru niti osporavati to, ali ni prihvaćati.
svatko ima nešto iz čega crpi duhovnu snagu, svaki čovjek je individuum, ne pogađa svakoga jednako ni najbanalnija sitnica iz svakodnevnog života, netko pada, netko ostaje čvrst. to govorim iz vlastitog iskustva. i ja sa svojeg stanovišta vjerujem da je zlo prisutno i da vreba na one slabije, koji pokleknu i onda se događa opsjednutost. jer, sad opet moram biti malo znanstvenik, što god nije dokazivo, vrlo je diskutabilno i zato je važno čuti upravo paletu različitih mišljenja, i jedino tako pokušati dokučiti taj svijet neobjašnjivih fenomena kojima ime kaže sve o njima što je za početak najvažnije.
[Vrh] Go down
gagi_
Višestanični organizam
gagi_


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 75
Age : 34
Location : Planet Earth
Registration date : 03.09.2008

Egzorcizam - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Egzorcizam   Egzorcizam - Page 3 Icon_minitimesub lis 23, 2010 6:11 am

INFERNUS je napisao/la:
vidim na ne shvacate o cemu cilo vrime pisem ili mozda ne zelite shvatit.nema veze.

Ali ti si preisključiv, i baš nisi napisao ništa novo, samo si staru priču upakirao u novi omot, bar sam ja stekao takav dojam.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Egzorcizam - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Egzorcizam   Egzorcizam - Page 3 Icon_minitimesub lis 23, 2010 11:55 am

@InaNNaa, nisam rekao da su sve osobe katoličke vjere takve kao što nisam rekao da sve nestabilne osobe traže zaštitu u katoličkoj vjeri. Opisao sam kako neke nestabilne osobe mogu rješenje svojih problema tražiti integracijom u veću grupu (u ovom primjeru katoličku crkvu), no tu ga ne nađu. Onda se tu put grana u više smjerova. Nekada samoubojstvo, nekada prihvaćanje stvarnosti, nekada traženje druge grupe, a nekada takvi psihički problemi.
Ostavio sam i prostora za prave opsjednutosti, no napravio sam razliku između njih i psihički bolesnih.
Inače, pokušao sam negdje u tekst staviti smajlić :) da ne ispadne post grubo napisan, no ne mogu ga staviti niti uz opsjednutost niti samoubojstvo tak da... :P
A tvoje mišljenje svakako cijenim i u potpunosti razumijem :) Ja sam puno godina bio ministrant. Išao bih 5 puta tjedno na misu ne zato što sam morao, nego jer sam to volio. Jedno vrijeme me ispunjavalo i sjećam se da na onu rečenicu "Idite u miru" ljudi bi odgovorili:"Bogu hvala" dok bih ja rekao "Bogu ne hvala" jer mi je žao bilo žao što odlazim iz crkve. Našao sam veliki duhovni izvor tamo. No onda se moji putevi više nisu križali s tumačenjima crkve te općenito institucionalnim religijama pa sam malo po malo napustio to.
[Vrh] Go down
INFERNUS
Stanica



Male
Gemini Pig
Broj postova : 28
Age : 40
Registration date : 19.10.2010

Egzorcizam - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Egzorcizam   Egzorcizam - Page 3 Icon_minitimesub lis 23, 2010 5:45 pm

gagi,koju sam staru pricu upakira u novi omot?
[Vrh] Go down
gagi_
Višestanični organizam
gagi_


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 75
Age : 34
Location : Planet Earth
Registration date : 03.09.2008

Egzorcizam - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Egzorcizam   Egzorcizam - Page 3 Icon_minitimesub lis 23, 2010 8:42 pm

INFERNUS je napisao/la:
gagi,koju sam staru pricu upakira u novi omot?


Pa tu pricu da ljudima treba produhovljenje, duhovne vježbe i te stvari, ljudi na ovom forumu nisu zatucani ako si to mislio u početku nego jednostavno svako ima svoj put kao i ti uostalom !!
Eto nadam se da me kontas, bez uvrede, ne napadam te :)
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Egzorcizam - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Egzorcizam   Egzorcizam - Page 3 Icon_minitimesub lis 23, 2010 8:44 pm

InaNNaa je napisao/la:

ja svakako poštujem svačije mišljenje, vjerovanje, ili ne vjerovanje, vaš pogled i na Boga i na anđele i na sve ono o čemu je bilo riječi ovdje, ali nemam namjeru niti osporavati to, ali ni prihvaćati.
svatko ima nešto iz čega crpi duhovnu snagu, svaki čovjek je individuum, ne pogađa svakoga jednako ni najbanalnija sitnica iz svakodnevnog života, netko pada, netko ostaje čvrst...
Drago mi je da to kažeš, jer time pokazuješ da si prava vjernica, a ne samo jedna od deklariranih i «formalnih» hug

Ja moram priznati da nemam poima o opsjednutosti, ustvari ne mogu razumjeti što znači biti opsjednut, to bi bilo nešto kao da se ne može kontrolirati vlastito tijelo.

@Legi ajmo o anđelima na njihovoj temi :)

INFERNUS je napisao/la:
vidim na ne shvacate o cemu cilo vrime pisem ili mozda ne zelite shvatit.nema veze.
Kako ne, tvoje je mišljenje da je sotona najmoćnije biće u svemiru, da će on zaštiti i dati snagu svojim poklonicima, da će vas zaštiti od boga i crkve, uz to bi vam trebao dati i nadnaravno snagu i znanje. Pitanje je samo kako ćeš ti upotrijebiti tu snagu i to znanje, da li za borbu, ratu, uništavanje.... ili pak za stvaranje, za dobro i za napredak sebe i drugih.
[Vrh] Go down
INFERNUS
Stanica



Male
Gemini Pig
Broj postova : 28
Age : 40
Registration date : 19.10.2010

Egzorcizam - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Egzorcizam   Egzorcizam - Page 3 Icon_minitimesub lis 23, 2010 11:30 pm

svak ima svoj put,naravno,ali kad svate da je kriv tesko se vratit na pocetak.teorija bez prakse je nista.ja sam steka praksu i sve sta govorim,govorim iz iskustva.vidio sam stvari,prisustva sam nekim dogadajima.kako cu koristit znanje i snagu?kako bude potrebno.mogu stvorit,mogu unistit,mogu cinit zlo,mogu dobro.ali to su vec teme za koje cemo beskonacno mnogo filozofirat i opet necemo nist napravit jer kako kazes svak izabire sam svoj put.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Egzorcizam - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Egzorcizam   Egzorcizam - Page 3 Icon_minitimened lis 24, 2010 12:45 am

Pa jel ti zelis stvorit ili unistit, generalno govoreći?

@Chakotay, nije poanta mog posta bila pisati o anđelima nego da objasnim što mislim koja je razlika između opsjednutosti i psihičke bolesti misli
U opsjednutosti se na osobu zakači neki entitet. Taj entitet crpi njenu energiju, a često tako i upravlja njome. U opsjednutosti osoba ima svoje izvore duhovne/psihičke/tjelesne energije koja biva "posrkana". No osoba i dalje ima svoje unutarnje izvore.
Psihički bolesne osobe se kače za izvore energija drugih ljudi i grupa. I one variraju u raspoloženjima, no nesposobne su zadržati tu energiju. Ako zrače svojom energijom, zrače negativnom energijom. Opsjednute osobe su umorne i iscrpljene, a zrače istom kvalitetom energije kakva je bila i prije opsjednutosti koja se kvari zbog crpljenja iste energije i ulaganja napora da se ona zadrži. Pretpostavljam da se entiteti kače na iznimno negativne i iznimno pozitivne osobe.
Zato rekoh, sranje je kada si i psihički bolestan i opsjednut :P
(Tako ja to gledam, ništa ne uzimam za apsolutno istinito pa očekujem i tvoje/vaše komentare na to)
[Vrh] Go down
MisteryManiac
Dinosaur
MisteryManiac


Male
Capricorn Pig
Broj postova : 381
Age : 28
Location : Nibiru
Registration date : 05.10.2009

Egzorcizam - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Egzorcizam   Egzorcizam - Page 3 Icon_minitimened lis 24, 2010 10:02 am

Legionar je napisao/la:
Pa jel ti zelis stvorit ili unistit, generalno govoreći?

@Chakotay, nije poanta mog posta bila pisati o anđelima nego da objasnim što mislim koja je razlika između opsjednutosti i psihičke bolesti misli
U opsjednutosti se na osobu zakači neki entitet. Taj entitet crpi njenu energiju, a često tako i upravlja njome. U opsjednutosti osoba ima svoje izvore duhovne/psihičke/tjelesne energije koja biva "posrkana". No osoba i dalje ima svoje unutarnje izvore.
Psihički bolesne osobe se kače za izvore energija drugih ljudi i grupa. I one variraju u raspoloženjima, no nesposobne su zadržati tu energiju. Ako zrače svojom energijom, zrače negativnom energijom. Opsjednute osobe su umorne i iscrpljene, a zrače istom kvalitetom energije kakva je bila i prije opsjednutosti koja se kvari zbog crpljenja iste energije i ulaganja napora da se ona zadrži. Pretpostavljam da se entiteti kače na iznimno negativne i iznimno pozitivne osobe.
Zato rekoh, sranje je kada si i psihički bolestan i opsjednut :P
(Tako ja to gledam, ništa ne uzimam za apsolutno istinito pa očekujem i tvoje/vaše komentare na to)

moj komentar:izgubio sam se u pola teksta i trebalo mi 5 min da sve pohvatam
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Egzorcizam - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Egzorcizam   Egzorcizam - Page 3 Icon_minitimened lis 24, 2010 1:10 pm

conf1
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Egzorcizam - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Egzorcizam   Egzorcizam - Page 3 Icon_minitimened lis 24, 2010 1:47 pm

Legionar je napisao/la:

U opsjednutosti se na osobu zakači neki entitet. Taj entitet crpi njenu energiju, a često tako i upravlja njome. U opsjednutosti osoba ima svoje izvore duhovne/psihičke/tjelesne energije koja biva "posrkana". No osoba i dalje ima svoje unutarnje izvore.
Psihički bolesne osobe se kače za izvore energija drugih ljudi i grupa. I one variraju u raspoloženjima, no nesposobne su zadržati tu energiju. Ako zrače svojom energijom, zrače negativnom energijom. Opsjednute osobe su umorne i iscrpljene, a zrače istom kvalitetom energije kakva je bila i prije opsjednutosti koja se kvari zbog crpljenja iste energije i ulaganja napora da se ona zadrži. Pretpostavljam da se entiteti kače na iznimno negativne i iznimno pozitivne osobe.
Zato rekoh, sranje je kada si i psihički bolestan i opsjednut :P
(Tako ja to gledam, ništa ne uzimam za apsolutno istinito pa očekujem i tvoje/vaše komentare na to)

Psihički poremećene osobe su osobe kojima mozak ne funkcionira kako bi trebao.
Za Touretteov sindrom se do "nedavno" mislilo da je opsjednutost i siguran sam da
su svi navodni slučajevi opsjednutosti zapravo neki psihološki poremećaji.

Ne razumijem o kakvim vrstama energije pričaš.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Egzorcizam - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Egzorcizam   Egzorcizam - Page 3 Icon_minitimened lis 24, 2010 2:02 pm

Ono što tebe pokreće i daje ti motivacije da živiš i budeš sretan.
[Vrh] Go down
INFERNUS
Stanica



Male
Gemini Pig
Broj postova : 28
Age : 40
Registration date : 19.10.2010

Egzorcizam - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Egzorcizam   Egzorcizam - Page 3 Icon_minitimened lis 24, 2010 3:11 pm

legi,energiju i magiju koristim za stvaranje boljeg i jaceg sebe.za unistenje je ne koristim(jos).
za to koristm fizicku snagu ce-4zubo
[Vrh] Go down
hromi
Dinosaur
hromi


Male
Capricorn Broj postova : 360
Location : Srbija
Registration date : 24.01.2010

Egzorcizam - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Egzorcizam   Egzorcizam - Page 3 Icon_minitimened lis 24, 2010 4:19 pm

Znaci neces tu moc koristiti za unistenje , nego za jacanje sebe da bi kasnije mogao unistavati..


ima jedna recenica iz filma matrix : " Only Human"
[Vrh] Go down
INFERNUS
Stanica



Male
Gemini Pig
Broj postova : 28
Age : 40
Registration date : 19.10.2010

Egzorcizam - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Egzorcizam   Egzorcizam - Page 3 Icon_minitimened lis 24, 2010 4:44 pm

mogu je koristit za sve ali je prvenstveno koristim za boljitak sebe.a za unistenje...mislim da nece bit potrebe.Sve je super,zemlja,priroda,univerzum.Samo je covjek korov zemlje ali ce bit unisten pa se ne tribam zamarat.
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 37
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

Egzorcizam - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Egzorcizam   Egzorcizam - Page 3 Icon_minitimened lis 24, 2010 5:31 pm

narode, svaka čast na super stvarima koje ovdje iznosite, mada, koliko god ja bila vjernik, jer vjera je za mene jedan dio života koji je definitivno privatan i koji je moja nada, i utjeha, i žalost i radost, na sva svoja velika životna pitanja nastojim odgovoriti onim što će me činiti boljom osobom, makar se meni to u početku ne činilo kao pametan potez, mora postojati nešto upitno.
e sad, pošto je ovo polje koje ja ne mogu argumentirat (a vjerujem ni nitko drugi) reći ću da osoba koja vjeruje u Boga, koji je Ljubav i dobrota, i koji uvijek zna što je najbolje za nas, ali nam je dao slobodnu volju da izaberemo i savjest da nas upozorava na eventualne greške. vjera u Boga podrazumijeva vjeru da postoji Sotona, koji nastoji udaljiti nas o Boga i skulp, zna se za toliko mnogo slučajeva koje medicina nije mogla dijagnosticirati kao bilo koji poznati psiho - patološki poremećaj, i tu njihova moć prestaje. ja ću samo reći da vjerujem jednako tako da sotona može opsjedati čovjeka, i tjerati ga na razne načine da čini uvrnute stvari, jednako kako Bog može, prvu mene navesti na put koji oprašta ono što bih inače smatrala neoprostivim i dati mi snagu da se molim ne za sebe nego za druge.
[Vrh] Go down
INFERNUS
Stanica



Male
Gemini Pig
Broj postova : 28
Age : 40
Registration date : 19.10.2010

Egzorcizam - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Egzorcizam   Egzorcizam - Page 3 Icon_minitimened lis 24, 2010 5:48 pm

sotona ne opsjeda ljude jer nema razloga a i ne moze.evo jedno pitanje.ako je bog stvoritelj svega dobrog i lijepog,ko je stvorija sotonu i zlo?ako ga je stvorija bog onda nije pri zdravoj pameti jer ko bi pametan stvorija sebi svog neprijatelja.
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 37
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

Egzorcizam - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Egzorcizam   Egzorcizam - Page 3 Icon_minitimened lis 24, 2010 7:23 pm

sad moram odgovarat pitanjem jer ne znam odgovore na to što pitaš. prvo, rekla sam da ne mogu argumentirati svoje mišljenje, jer je samo MIŠLJENJE, ali jel mi možeš objasniti kako to da sotona nema razloga opsjedati ljude? odakle to znaš? odakle znaš da ne može? kako možeš postaviti pitanje ko je stvorio zlo, sotonu?
pa kako bi znali za postojanje dobra, da nema zla, kako bi znali za pojam lijepoga, da ne postoji nešto ružno, kako bi znali za postojanje opaštanja da nema grijeha?
[Vrh] Go down
INFERNUS
Stanica



Male
Gemini Pig
Broj postova : 28
Age : 40
Registration date : 19.10.2010

Egzorcizam - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Egzorcizam   Egzorcizam - Page 3 Icon_minitimened lis 24, 2010 8:00 pm

ako je bog jaci od sotone,ako u otkrivenju pise da ce bog na kraju bacit sotonu u lance i ponor i da ce tamo bit zauvjek,znaci buducnost se vec zna i koja svrha opsjedanja.
dobro,zlo,lijepo,ruzno je stvar covika i njegovog ukusa.ja slusam black metal.ljudima je to ocajno a meni je prelipo.kanibali mrze ljudsko meso ali ga jedu jer je to njihova religija.njima je to dobro,drugima zlo.
[Vrh] Go down
MisteryManiac
Dinosaur
MisteryManiac


Male
Capricorn Pig
Broj postova : 381
Age : 28
Location : Nibiru
Registration date : 05.10.2009

Egzorcizam - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Egzorcizam   Egzorcizam - Page 3 Icon_minitimened lis 24, 2010 8:17 pm

INFERNUS je napisao/la:
ako je bog jaci od sotone,ako u otkrivenju pise da ce bog na kraju bacit sotonu u lance i ponor i da ce tamo bit zauvjek,znaci buducnost se vec zna i koja svrha opsjedanja.
dobro,zlo,lijepo,ruzno je stvar covika i njegovog ukusa.ja slusam black metal.ljudima je to ocajno a meni je prelipo.kanibali mrze ljudsko meso ali ga jedu jer je to njihova religija.njima je to dobro,drugima zlo.

citas mi misli bas sam te htio pitat koju glazbu slusas
[Vrh] Go down
Sponsored content





Egzorcizam - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Egzorcizam   Egzorcizam - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Egzorcizam
[Vrh] 
Stranica 3 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Katolici - egzorcizam
» Egzorcizam Anneliese Michel

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Bliski susreti-
Forum(o)Bir: