Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Ateizam

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Autor/icaPoruka
Star
Dinosaur

Male
Broj postova : 391
Registration date : 13.04.2010

PostajNaslov: Re: Ateizam   pon svi 21, 2012 12:33 pm

Ne radi se ovdje o viđenju, viđenja kao što kažeš mogu biti halucinacije ali ne i djelovanja. Kada vidiš jasne rezultate koji govore sami za sebe.
Bog nije kamen ili metal da ga možeš dotaknuti vidjeti ili opipati, iako se inteligentan dizajn vidi u svim tim stvarima.

Računalo je bila odlična analogija zato jer se u računalu odvijaju mnogi fizički procesi, od sila koje djeluju u njemu pa do načina na koji su zauzdane čovjekovom rukom.
Atom bez inteligentnog dizajna jednostavno ne bi nastao slučajno. Vrlo simple. Matematički nije moguče da nešto nastaje samo od sebe slučajno osim ako ne postoji već ponuđeni obrazac ili obrasci kao mogučnost tog random računanja.
Slučajnost nije moguča, matematički ju se nemože izračunati niti predočiti a cijeli svemir govori jezikom matematike i baziran je na vrlo preciznim matematičkim principima koji time onda poravnavaju sve u svemiru na svoje mjesto. Počevši recimo od gravitacije, koja pozicionira planet u njegovu orbitu sukladno sa ostalim planetima. Takve su slučajnosti moguće jer več postoji obrazac, koji je u ovom slučaju gravitacija.
Znaći postoji pravilo ili zakon po kojem se nešto poravnalo, nisu se poravnali slučajno. Time sam htio predočiti da se inteligentan dizajn vidi u tim zakonitostima koji nisu mogli nastati slučajno jer... slučajnosti nisu moguće.

Apsolutna istina nije ni približno nedokučiva, samo zato jer ju nemožemo pojmiti. Apsolutna istina postoji bez obzira bila ona izražena u smislu 2+2=4 ili 2,5+1,5=4 pogleda može biti onoliko koliko je teorija i načina ali istina samo jedna i uvijek je apsolutna bez obzira tko to negirao. Jer na kraju dana kada te netko pita koliko je 3+1 nečeš reći nijedan drugi broj osim 4 iako se ovdje radi o jednostavnom principu, mislim da savršeno oslikava princip na kojem je sve bazirano, pa tako i svijet.

Citat :

Ti ne razumiješ evoluciju, ona nije vezana za stvaranje već se bavi odnosima među živim organizmima nakon nastanka života... Abiogeneza je odgovorna za prelazak "nežive" materije u "živu".

Kako ne shvačam evoluciju kada je upravo ta abiogeneza dio te iste? ono što ti ja govorim jest da evolucija nije dokazana bez obzira na početak ili sami proces. Abiogeneza: Miller-Urey eksperiment koji je dokazao da i nežive materije može nastati aminokiselina koje su građevni element proteina a pošto aminokiseline nemaju DNK več protein ima DNK to je kao da se cigle sagrade same u kuću ili zgradu. Oni su stali na aminokiselinama i rekli da je dosta, da je sve dokazano. O tome ti govorim, da je sve ustvari dokazano samo riječima ljudi ali ne i riječima znanosti jer znanost ne bi bila zadovoljna da stane samo na aminokiselinama. Ona bi zahtijevala znati kako su se aminokiseline restrukturirale u DNK i stvorile protein, a onda je opet problem sa proteinom, kako se pak onda proteini sastave u oblik života? Shvačaš što ti pokušavam reći?
Što se tiće samog odnosa među živim organizmima sam objasnio u postu prije.
Daj mi primjer životinje o kojoj pitaš :)

@Kahali

Što tebi znaći vjera? jeli vjera jednostavno vjerovati u špageti-čudovište? Vjera se bazira (bar moja) na povjerenju u Boga i Isusa Krista. Ja ne sumnjam da Bog postoji, niti sumnjam da je Isus Krist bio Božji sin. Do tih zaključaka sam došao istraživanjem, nije mi tako rekao neki heretički svečenik pa ja sad vjerujem u to tek toliko jer mi treba nešto. Ovdje se ne radi o "manjku" iskustva i znanja, ovdje se radi o dostatnom iskustvu i znanju. Ja ne želim reći da sam pametan niti me nemojte shvatiti kao nekog tko bi sebe htio tako proglasiti, ja dolazim do zaključaka čistom logikom ali svojom logikom ne logikom kako mi kaže televizija ili svečenik.
Kada se govori o krščanima svi vade nekakve informacije koje uopče nisu istinite. Krščanin je onaj koji je ponovno rođen u duhu svetome u Isusu Kristu a ne onaj tko sebe zove krščaninom jer je primio krizmu ili tkojekakvo svjetovno priznanje. Velika je razlika.
Često se spominje i navodni strah od zločestog Boga koji samo kažnjava ali nitko to zapravo nije promislio za sebe več samo sluša od ostalih. U Bibliji je Bog jasno opisan, njegove rijeći su jasne i to je taj Bog, ne katolički ili pravoslavni ili bilo kakav kakvim ga ljudi žele predstaviti, jer on predstavlja sebe sama.

Hvala ti na linku, nisam uspio pogledati sve jer je stvarno dugačak a u pola sata nisam našao nešto što bi služilo kao nekakav argument koji bi stajao. Ima li možda neko točno vrijeme u videu na koji si htio argumentirati?

Nadalje: Htio bih objasniti koja je poanta krščanstva i zašto se toliko "nameće"

Katolička crkva maše zastavom svih krčana iako njihova učenja i dogme nisu nimalo krščanske. RKC je napravila najviše štete krščanstvu nego išta drugo na ovome svijetu. Ljudi misle da kada papa kaže da neznam žene trebaju biti u kuhinji da to govori cijeli krščanski svijet i sami Bog kroz njega. To nije istina, treba napraviti logičku i znanstvenu razliku između krščanstva i RKC dapače svatko tko tvrdi da je pročitao Bibliju bi mogao dati barem 3 kardinalna razloga zašto je RKC poganska crkva, ja ču rado nabrojati i citirati ako če tko htjeli poslušati.

Poruka Krista je da dolazi pravedni gnjev Božji i Krist je došao otkupiti svijet. To se zove radosna vijest. Grijesi su ti otkupljeni i duhovno si slobodan u Kristu. To je bit krščanstva, to obečanje novog života poslje gnjeva Božjeg, da nisi djete gnjeva več dijete života i da češ baštiniti novi život i kraljevstvo nebesko i živjeti u svjetlu Božjem kako je bilo na početku i još bolje.
Ljudi mi kažu da oni nemaju grijeha od kojeg trebaju biti spašeni i da če se oni inkarnirati ili nešto kada umru. To je sve jako lijepo ali se kosi sa fizičkim zakonima. Ljudi ne shvačaju što grijeh točno je i što to točno znaći uskrsnuće. Ako je tko voljan slušati ja sam presretan da objasnim :)

Neču dalje pisati da ne ispadne 3 kilometra posta. Pozz
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek

Male
Leo Rooster
Broj postova : 2970
Registration date : 15.08.2009

PostajNaslov: Re: Ateizam   pon svi 21, 2012 1:15 pm

Evo, da ne skrećemo s teme previše, otvorio sam temu "Kreacionizam" pa nek modovi zarade svoj kruh i prebace tamo ono što treba...

Star je napisao/la:
Zašto muškarci imaju bradavice? Zašto imaju slijepo crijevo? Volio bih čuti.

I ja isto. Ali ne znam. I ko god kaže da zna, znaj da laže. Ali, jedno ipak možemo znati. Je li ti ikada bradavica u nečemu pomogla? Je li ikome ikada za nešto služila? Muški ne mogu dojiti djecu, šta će im? Znamo za što nam služe ruke, noge, oči, glava i sve to - međutim, ako uzmemo u obzir neki "inteligentni dizajn" od njega se očekuje da bude teleološki, da bude smislen i svrsishodan. Slijepo crijevo, takođe jedino izgleda služi da bi dobilo upalu pa da se ima šta operisati. Van toga - ništa.

Stvar je u tome da ako se nešto gleda previše usko da se ne može pojmiti ništa što nije očigledno. Inteligentan dizajn se može činiti inteligentnim zbog toga jer je i čovjek i sve oko njega nastalo zahvaljujući istim zakonitostima, i prosto je teško i zamisliti da bi nešto moglo nastati na neki drugi način. Poznajemo zakone ovoga svijeta i pojave u ovom svijetu i uzimamo ih zdravo za gotovo. Zbog toga nam se može činiti da to mora da je nekako sve "stvoreno", kao gotov proizvod, jer je alternativa nezamisliva. Ista simetrija koja postoji u atomu, postoji i unutar ljudskog mozga, rekurzivni algoritmi koji čine atome i galaksije takođe su odgovorni i za način na koji čovjek razmišlja, jer je sve to dio jednog te istog procesa, kretanje materije i prelasci između različitih oblika energije.

Ideja o inteligentnom stvaranju je razumljiva, ali i naivna.

Zadnja promjena: Archangel; pon svi 21, 2012 7:19 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Ateizam   pon svi 21, 2012 3:25 pm

Na ovoj temi vrijedi ona "kako želiš, tako ćeš i dobiti".

Bozon je napisao/la:
Bilo bi nerazumno reći da Bog sigurno ne postoji jer nemam dokaza za to. Opet dolazimo do apsurda: nepostojanje Boga se ne može dokazati, Na vjernicima je da dokažu da Bog postoji. Ukoliko se pojave dokazi za postojanje Boga ja ću ih objeručke prihvatiti, 99.99% sam siguran da Bog ne postoji.

Ovisi kakve dokaze očekuješ po tom pitanju.

Ako se radi o znanosti... Znanost nije došla do razine da dokazuje nešto što navodno pripada svijetu koji je "iznad" našega (nazovimo to kako želimo). Tu znanost nema što reći, uostalom Bog kao pojam je nebitan u znanosti i nema smisao. Ne znam koliko ima smisla čekati takav oblik dokaza boga, pa da ga svi prihvate. Načekat ćemo se za tako nešto ako uopće dođe.

Ako se radi o duhovnjačkom "dokazu"... to ionako mnogi neće prihvatiti kao dokaz, to je namijenjeno onima koji to žele tako iskusiti, referirajući se na prvi redak ovog posta. Tko tako ne želi, njemu takav oblik "dokaza" neće biti dovoljan.

Ergo, želim reći da se Boga ne treba dokazivati, već da moramo sami izabrati na koji način ga želimo percipirati i što očekujemo po tom pitanju, u obliku dokaza, nagrade, koristi, svega što padne na pamet. Kakva smisla ima da netko tko vjeruje u boga ga ide dokazivati nekome tko 99.99% ne vjeruje u njega? Nikakva. Vjerojatno su oboje već izabrali u što žele vjerovati.

Želimo nadopuniti naše znanje o Bogu? Slušajmo što drugi imaju za reći, slušajmo u što vjeruju, kako percipiraju svijet, i potom informacije ragradimo pomoću vlastitog uma. Neke stvari će nam imati smisla, neke neće. To je tako. Ne znam ima li bolja metoda za "dokazivanje" i ostalo o bogu od toga.
Previše subjektivno? Istina, subjektivno je, tako je to.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Ateizam   Today at 9:17 pm

[Vrh] Go down

Ateizam
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 11 / 11.Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11