Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Mjesečarenje ili fobija?

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Marko251988
Riba
Marko251988


Male
Taurus Dragon
Broj postova : 146
Age : 36
Location : Zagreb
Registration date : 18.10.2010

Mjesečarenje ili fobija? Empty
PostajNaslov: Mjesečarenje ili fobija?   Mjesečarenje ili fobija? Icon_minitimesri lis 20, 2010 12:09 am

Ok, koliko sam vidio ovdje nisam vidio kada sam listao sličnu temu. Pa da počnem.
Evo ovako, ja inače mjesečarim i to dosta puta, normalno probudim se a da ni neznam i jednostavno odem do prozora i blejim u mjesec(to su mi rekli moji starci) no što se zbilja događa? dali je to samo psiha il smo i mi ljudi ovisni o mjesecu isto kao i more što ima plimu i oseku? Probao sam malo eksperimentirat sa time i nije bilo lijepo. Svaku večer spustim žaluzine do pola prozora tako da mi malo dopire svjetlost u sobu i ako se desi da počnem hodat u snu to sve lijepo obavim i ujutro se probudim ko da se ništa nije desilo, no ona malo mračnija strana je da kad god prije spavanja ugasim tv, svjetla i spustim žaluzine imam užasne nočne more, znači ja sam budan i hodam, al nisam toga ni svjestan, u snu mislim da sam zatočen u nekoj prostoriji u kojoj nema svjetla nit nikakvog izlaza, napipavam sve i svašta samo da nađem izlaz iz toga i čim nekako napipam ključ od vrata i otključam vrata jednostavno se probudim, al prije toga lupam po vratima sa nogama i rukama, i vi biste isto da vam se to događa, a druga stvar je prozor, do kojeg sam znao dolazit više puta pošto je bilo zamračeno i samo napipavam da dođem do svjetlosti i onda se opet probudim. Jednom sam si zbog tog pola sobe demolirao, na moju sreću sve je bilo ok. Jednostavno ne kužim zašto se to dešava, a mraka se ne bojim al opet, jesu li to samo neki unutarnji strahovi il nešto i više od toga...? Nakon nečeg takvog svaku večer imam upaljen tv jer nemogu inače zaspat...

Zanimaju me vaša mišljenja o sličnim događanjima i što se zapravo događa sa psihom nakon nekog vremena ili nakon dosta puta za redom proživljavanim neobičnim i neopisivim stvarima koje vam se dese tokom ili nakon spavanja.
[Vrh] Go down
Sang Real
Riba
Sang Real


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 157
Age : 34
Registration date : 18.08.2010

Mjesečarenje ili fobija? Empty
PostajNaslov: Re: Mjesečarenje ili fobija?   Mjesečarenje ili fobija? Icon_minitimesri lis 27, 2010 5:03 am

mene je dragi izudarao vec dobrih par puta u snu...ono laktom u rebra,koljenom u trbuh itd itd...nedavno je poceo vristat da ce me ubiti ja rekoh molim a on nista nista samo ti spavaj-odtada spavamo sa upaljenim svjetlima pale
isto tako dosta cesto brblja,tu i tamo si malo i pospikamo dok on pajki a ja sismisarim jer osim brbljanja i udaraca i hrkanje mu dobro ide... :x

kada ga pitam za to kaze da se nesjeca,naljuti se...doduse on je inace malo nesigurnia osoba,agresijom se rjesava nekih svojih strahova tako da mislim da u neku ruku kod njega snovi tj takvi trenuci imaju svrhu suocavanja sa samim sobom jer ipak dok spavas tada si najranjiviji.isto tako kada tokom dana je pod stresom vecim od uobicajenog vise lamace po krevetu i ima vise tih ispada tako da ponavljam mislim da dok on spava njegovo tjelo,psiha i opcenito mentalno vode nekakvu nazovi komunikaciju,rjesavaju stvari od toga dana...neznam kako da ti to bash objansim....

sto se tvoga problema tice cini mi se puno ozbiljniji i isto tako mislim da ti je rijetko ko tu na forumu adekvatan da ti da neko rjesenje kojime bi ti bio u potpunosti zadovoljan i koime bi tvoi problem nestao....probai se vise raspitati,tokom dana pripazi na sve sto ti se desava,dali to mozda ima veze stime ili nesto takvoga...
[Vrh] Go down
Marko251988
Riba
Marko251988


Male
Taurus Dragon
Broj postova : 146
Age : 36
Location : Zagreb
Registration date : 18.10.2010

Mjesečarenje ili fobija? Empty
PostajNaslov: Re: Mjesečarenje ili fobija?   Mjesečarenje ili fobija? Icon_minitimesri lis 27, 2010 7:51 pm

e pa da...jos si i mislim, pa zar nikog ne muce takve stvari, kad ono evo odgovora. A gle, ja mislim da to nije povezano kaj radim tokom cijelog dana jer bi odma skuzio, nego, to je pocelo jos kad nisam ni napunio 18godina. Bio sam sa bivsom curom na moru i kako je navecer totalno zamracila sobu kad smo isli spavat, samo se sjecam da mi je rekla da sam se nesto derao i da sam plakao, da sam htio da upali svijetlo, drugi put je bilo kad sam sa starcima bio kod sestricnea a posto se udavala i bilo nas je dosta tak da sam ja sa svojima spavao u jednoj sobi i opet su rolete bile spustene pa mi je stari rekao da sam plakao i opet ne kontam zasto. i onda je kasnije bilo sve zesce i zesce, pa opet stane. i ja kad spavam sa dragom veli mi da nekad hrcem i da pricam u snu, ajde to kuzim, to su redovite ceremonije, al ovo mi je totalno neshvatljivo, mislim, kao sto sam naveo gore u tekstu, mraka se ne bojim, pogledao sam i previse horor filmova, a mogu ih gledat u bilo koje doba noci fala bogu a da se ne userem, al eto...ko zna, mozda me neka baba uklela :)
[Vrh] Go down
hromi
Dinosaur
hromi


Male
Capricorn Broj postova : 360
Location : Srbija
Registration date : 24.01.2010

Mjesečarenje ili fobija? Empty
PostajNaslov: Re: Mjesečarenje ili fobija?   Mjesečarenje ili fobija? Icon_minitimesri lis 27, 2010 8:14 pm

Nikad jos nisam cuo da je mesecar gledao u mesec :S .
Ljudi koji mesecare nemaju nikakve veze sa mesecom . Takvo stanje je povezano sa stresom i emocijonalnim problemima (osim kod dece pre puberteta , to je normalno za tu dob).Ja sam kao klinac usetao kod roditelja u sobu i stao da pecam :D , gotovo da nema coveka koji nije bar 1 mesecario , bas u toj klinackoj dobi :).
[Vrh] Go down
Marko251988
Riba
Marko251988


Male
Taurus Dragon
Broj postova : 146
Age : 36
Location : Zagreb
Registration date : 18.10.2010

Mjesečarenje ili fobija? Empty
PostajNaslov: Re: Mjesečarenje ili fobija?   Mjesečarenje ili fobija? Icon_minitimečet lis 28, 2010 3:19 am

Eh, nisi cuo, al sve je moguce pa cak i to. Al i logicno je, kad mjesecarim obicno dodjem do prozora i gledam u mjesec, tako mi kazu moji, a znam da ne pricaju gluposti, ovako i onako mi je prozor tako okrenut da se kroz njega vidi mjesec. Je, jedino kaj sam dobio od stresa su zgaravica i cir na zelucu. Hehe pa dobar si ti onda kad si mislio pecat u sobi :D
[Vrh] Go down
Sponsored content





Mjesečarenje ili fobija? Empty
PostajNaslov: Re: Mjesečarenje ili fobija?   Mjesečarenje ili fobija? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Mjesečarenje ili fobija?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Psihologija-
Forum(o)Bir: