Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Liječenje cannabisom

Go down 
+21
Hladni
Muzički Tobogan
Jedi Mind Tricks
Novus ordo seclorum
tinityrannical
waldox
Skulptura
lera
Magic
Korplikan
Einar
Q
MoW
BacKmon
Neo
Chakotay
Alpha
Melkior
AVeT_
wanderer
floridana
25 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Liječenje cannabisom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Liječenje cannabisom   Liječenje cannabisom - Page 2 Icon_minitimepon lip 06, 2011 10:03 am

triba čekati da nam se koji ministar razboli pa da mu hempt pomogne, kao u Nizozemskoj. a ni onda, s obzirom na licemjernost naših političara.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Liječenje cannabisom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Liječenje cannabisom   Liječenje cannabisom - Page 2 Icon_minitimepet kol 26, 2011 10:32 am

dokumentarac u 4 dijela.










samo da vas upozorim. otkad je Rick Simpson gostovao u emisiji Na rubu znanosti potražnja za Feniksovim suzama je enormno porasla. istovremeno na crnom tržištu su se pojavile lažne suze koje se prodaju za nekih 300 do 400 €. najbolje bi bilo suze isprobati prije. ukoliko se javi blaga eurforija (mada nije nužno) i ukoliko vam se od njih spava radi se o pravim suzama. sve ostalo je fake. okus je gorak i baca na herbal. inače se mogu nabaviti u Nizozemskoj.
ono informacija s kojima raspolažem iz bliskih izvora feniskove suze liječe rak prostate, pluća, dojke, i to čak kod pacijanata kojiima po prognozama liječnika preostaje par mjeseci života. ponekad i manje. ne zovu se za ništa feniksove.


[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Liječenje cannabisom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Liječenje cannabisom   Liječenje cannabisom - Page 2 Icon_minitimesub ruj 17, 2011 5:58 pm

od trave kad se puši budete high kratko. Ostanete gladni i umorni. I UŽASNO žedni.
Ako žvačete travu bit ćete high malo duže manje intenzivno i nećete smrdjeti. Ostat ćete gladni, žedni, ali ne i pospani. Ako stavite travu u nargilu u malo izvjesnijim količinama boljet će vas pluća sljedećih tjedan dana i imat ćete halucinacije.
Tamo kod mene 2g dodju 190 kn tako da sam uzeo stvar u svoje ruke.

I da, trava stvarno djeluje protiv nekih psihičkih boleština, ugl depresije i sl. Ali od pretjeranog prekomjernog uživanja ćete si doslovno sprižit mozak.
Znate kako kažu, i najbolji lijek je u određenoj dozi smrtonosan.
Trava nije tolko jaka al može ostavit neke posljedice. Ukoliko se preprekomjerno uživa.
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Liječenje cannabisom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Liječenje cannabisom   Liječenje cannabisom - Page 2 Icon_minitimesub ruj 17, 2011 6:23 pm

Cudesna biljka, stvarno. Od tkanine, papira, lijekova do droge, za sve koristi. Sto je reko jedan moj kolega: da se nadjem na pustom otoku prva stvar koju bi trazio je konoplja zubi

Sto se tice pusenja trave, jednom jesam i nikad vise. Jednostavno su svi moji strahovi postali stvarnost i stalno sam mislio da ce doc policija po mene. Nikad vise.

_________________
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Liječenje cannabisom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Liječenje cannabisom   Liječenje cannabisom - Page 2 Icon_minitimesub ruj 17, 2011 6:40 pm

Policija ima važnijeg posla od hvatanja likova koji puše travu. to rade samo oni isti "kauboji" koji bi te natukli zbog bilo kakva prekršaja.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Liječenje cannabisom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Liječenje cannabisom   Liječenje cannabisom - Page 2 Icon_minitimeuto ruj 27, 2011 9:54 am

pušenje nije liječenje. ono je dobro za ublažavanje nekih simptoma i za lakše psihičko podnošenje stanja kod teških bolesti. u tu svrhu se upotrebljavaju vrste kanabisa koje smiruju.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Liječenje cannabisom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Liječenje cannabisom   Liječenje cannabisom - Page 2 Icon_minitimened lis 16, 2011 10:34 am

Prvi Hrvatski simpozij medicinskog kanabisa

Poštovani,

Udruga za medicinsko i pravno informiranje - "Zeleni svijet" organizira međunarodnu znanstveno-edukativnu konferenciju naziva
„Prva hrvatska konferencija o medicinskom kanabisu“. Ista će se održati u dvorani D7 Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu
koju nam je omogućio Klub studenata Filozofskog fakulteta (KSFF) Sveučilišta u Zagrebu. Konferencija će se održati u nedjelju
23. listopada 2011. od 13.00 do 19.30 sati.

Na organizaciju iste smo se odlučili zbog konstantnog medijskog, ali i znanstvenog ignoriranja ove teme, a po uzoru na mnogobrojne svjetske
manifestacije iste tematike. Posljednja slična se održala u njemačkom Bonnu od 8. do 10. rujna ove godine (Cannabinoid Conference 2011).

Pristup temi je s bioetičke pozicije koja zagovara pluriperspekstivnost i integrativnost stavova. Pluriperspektivnost podrazumiijeva i interdisciplinarnost,
pa je želja organizatora da se osim usko stručno medicinskih pozicija čuju i mišljenja pacijenata, psihijatara, psihologa, sociologa, pravnika, agronoma i
ostalih čiji su stavovi od važnosti za pristup ovoj temi.

Stoga pozivamo sve zainteresirane: pacijente, članove obitelji pacijenata, znanstvenike, novinare i ostale da nam se pridruže u otvorenoj raspravi o
dobrobiti i štetnosti medicinskog kanabisa, u nedjelju 23. listopada 2011 u dvorani D7 Filozofskog fakultata u Zagrebu u 13.00 sati.
Srdačno!



UVODNA PERDAVANJA: UVOD U KANABIS SA KULTUROLOŠKO SOCIOLOŠKOG ASPEKTA

13.00–13.20 ☼ M. Gold: Sociološki i bioetički aspekti uporabe konoplje (HR)
13.20–13.40 ☼ N. Dubreta: Konoplja – osporavana upotrebljiva biljka
13.40–14.00 ☼ B. Mamula: Medicinski kanabis u Republici Hrvatskoj na rubu ulaska u Europsku Uniju – perspektiva pacijenta – (HR)
14.00–14.20 ☼ T. Koren: Politika do konoplje vu Republiki Sloveniji (SLO)
14.20–14.40 ☼ RASPRAVA
14.40–15.00 ☼ PAUZA

Liječenje cannabisom - Page 2 Bedrocan2

MEDICINSKI KANABIS: PROIZVODNJA MED. KANABISA S DRŽAVNIM I ZNANSTVENIM PRISTUPOM

15.00–15.20 ☼ T. Erkelens: Herbal cannabis as a legal pharmaceutical raw material – The Dutch example – (NL)
15.20–15.40 ☼ A. Hazekamp: Cannabis on its way to modern medicine (NL)
15.40–16.00 ☼ D. Klarić
16.00–16.20 ☼ RASPRAVA
16.20–16.40 ☼ PAUZA
17.00–17.20 ☼ M. Dujmović: Kanabis u životu pacijenta (HR)
17.20–17.40 ☼ S. Sakoman
17.40–18.00 ☼ RASPRAVA
18.00–18.20 ☼ PAUZA


ZAVRŠNO IZLAGANJE: LJEKOVITE I ETNOBOTANIČKE BILJKE

18.20 – 18.40 ☼ Ivana Keller: Etnobotanička svojstva nekih biljnih vrsta
18.40 – 19.30 ☼ ZAVRŠNA RASPRAVA

izvor
[Vrh] Go down
Magic
PraGlodavac
Magic


Male
Aquarius Tiger
Broj postova : 581
Age : 26
Registration date : 16.10.2011

Liječenje cannabisom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Liječenje cannabisom   Liječenje cannabisom - Page 2 Icon_minitimened lis 16, 2011 11:34 am

Ja imam to ulje, stric mi je donesao iz Italije, doduše, moja baba ga koristi, prvi tjedan jednu žličicu po danu, drugi tjedan dvije, treći tjedan dvije... : ), ima dosta neugodan miris i okus, ali navodno lječi, još nisu pokazani neki rezultati, ali valjda sa vremenom hoće : )
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Liječenje cannabisom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Liječenje cannabisom   Liječenje cannabisom - Page 2 Icon_minitimened lis 16, 2011 11:38 am

ne znam za to ulje. vjerovatno je manja koncetracija kanabinoida kad se uzima žlicom.
suze se uzimaju u jako malim količinama, veličine riže.
[Vrh] Go down
Magic
PraGlodavac
Magic


Male
Aquarius Tiger
Broj postova : 581
Age : 26
Registration date : 16.10.2011

Liječenje cannabisom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Liječenje cannabisom   Liječenje cannabisom - Page 2 Icon_minitimened lis 16, 2011 11:39 am

Krivo sam rekao, ulje od kanabisa, na početku je stavljen video sa youtube-a o čovjeku koji govori o tome, to ulje sam mislio : )
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Liječenje cannabisom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Liječenje cannabisom   Liječenje cannabisom - Page 2 Icon_minitimened lis 16, 2011 11:42 am

ali to je previše za uzeti žličicom. onda ona samo spava misli
[Vrh] Go down
Magic
PraGlodavac
Magic


Male
Aquarius Tiger
Broj postova : 581
Age : 26
Registration date : 16.10.2011

Liječenje cannabisom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Liječenje cannabisom   Liječenje cannabisom - Page 2 Icon_minitimened lis 16, 2011 11:44 am

Vjerujem da u njemu ima i kemije, ako znate talijanski, napisati ću šta piše na bočici : D
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Liječenje cannabisom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Liječenje cannabisom   Liječenje cannabisom - Page 2 Icon_minitimepon lis 17, 2011 6:54 pm

ljudi moji ljudi moji......

pušenje duhana je puno puno štetnije od pušenja trave. stoga je jedini razlog zabrane marihuane lobi. Marihuana nikad nije imala lobi poput industrije duhana ili alkohola koji su, kao što je rečeno, štetniji od marihuane
[Vrh] Go down
BacKmon
Prašina
BacKmon


Male
Cancer Pig
Broj postova : 8
Age : 52
Location : Aletheia
Registration date : 24.04.2010

Liječenje cannabisom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Liječenje cannabisom   Liječenje cannabisom - Page 2 Icon_minitimečet lis 20, 2011 10:29 pm

Magic je napisao/la:
Vjerujem da u njemu ima i kemije, ako znate talijanski, napisati ću šta piše na bočici : D
To ulje o kojem pričate je ulje napravljeno od sjemena konoplje i nema apsolutno
nikakve veze s uljem o kojem se govori u filmu a koje ima ljekovita svojstva.


Liječenje cannabisom - Page 2 Simpozij_292x410

Poštovani,

Udruga za medicinsko i pravno informiranje - "Zeleni svijet" organizira međunarodnu znanstveno-edukativnu konferenciju naziva
„Prva hrvatska konferencija o medicinskom kanabisu“. Ista će se održati u dvorani D7 Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu
koju nam je omogućio Klub studenata Filozofskog fakulteta (KSFF) Sveučilišta u Zagrebu. Konferencija će se održati u nedjelju
23. listopada 2011. od 13.00 do 19.30 sati.

Na organizaciju iste smo se odlučili zbog konstantnog medijskog, ali i znanstvenog ignoriranja ove teme, a po uzoru na mnogobrojne svjetske
manifestacije iste tematike. Posljednja slična se održala u njemačkom Bonnu od 8. do 10. rujna ove godine (Cannabinoid Conference 2011).

Pristup temi je s bioetičke pozicije koja zagovara pluriperspekstivnost i integrativnost stavova. Pluriperspektivnost podrazumiijeva i interdisciplinarnost,
pa je želja organizatora da se osim usko stručno medicinskih pozicija čuju i mišljenja pacijenata, psihijatara, psihologa, sociologa, pravnika, agronoma i
ostalih čiji su stavovi od važnosti za pristup ovoj temi.

Stoga pozivamo sve zainteresirane: pacijente, članove obitelji pacijenata, znanstvenike, novinare i ostale da nam se pridruže u otvorenoj raspravi o
dobrobiti i štetnosti medicinskog kanabisa, u nedjelju 23. listopada 2011 u dvorani D7 Filozofskog fakultata u Zagrebu u 13.00 sati.
Srdačno!

UVODNA PERDAVANJA: UVOD U KANABIS SA KULTUROLOŠKO SOCIOLOŠKOG ASPEKTA

  • 13.00–13.20 ☼ M. Gold: Sociološki i bioetički aspekti uporabe konoplje (HR)
  • 13.20–13.40 N. Dubreta: Konoplja – osporavana upotrebljiva biljka
  • 13.40–14.00 B. Mamula: Medicinski kanabis u Republici Hrvatskoj na rubu ulaska u Europsku Uniju – perspektiva pacijenta – (HR)
  • 14.00–14.20 T. Koren: Politika do konoplje vu Republiki Sloveniji (SLO)
  • 14.20–14.40 RASPRAVA
  • 14.40–15.00 PAUZA

Liječenje cannabisom - Page 2 Bedrocan2


MEDICINSKI KANABIS: PROIZVODNJA MED. KANABISA S DRŽAVNIM I ZNANSTVENIM PRISTUPOM

  • 15.00–15.20 T. Erkelens: Herbal cannabis as a legal pharmaceutical raw material – The Dutch example – (NL)
  • 15.20–15.40 A. Hazekamp: Cannabis on its way to modern medicine (NL)
  • 15.40–16.00 D. Klarić:Ured za suzbijanje zlouporabe opojnih droga
  • 16.00–16.20 RASPRAVA
  • 16.20–16.40 PAUZA
  • 17.00–17.20 M. Dujmović: Kanabis u životu pacijenta (HR)
  • 17.20–17.40 S. Sakoman:Temeljito kliničko istraživanje o dobrobiti i zamkama korištenja cannabis sative
  • 17.40–18.00 RASPRAVA
  • 18.00–18.20 PAUZA



ZAVRŠNO IZLAGANJE: LJEKOVITE I ETNOBOTANIČKE BILJKE


  • 18.20 – 18.40 Ivana Keller: Etnobotanička svojstva nekih biljnih vrsta
  • 18.40 – 19.30 ZAVRŠNA RASPRAVA



[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Liječenje cannabisom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Liječenje cannabisom   Liječenje cannabisom - Page 2 Icon_minitimepet oľu 02, 2012 11:51 am

"U Sloveniji sam legalno kupio deset sjemenki kanabisa, uspio sam uzgojiti sedam biljaka, napravio sam kod kuće ulje i posljednja tri mjeseca liječim se time", ispričao je za H-Alter 32-godišnji Zagrepčanin oboljeli od multiple skleroze. Uhvate li ga, prijeti mu kazna kao za dilera droge

Je li etično osobi s neizlječivom bolesti uskratiti da se bori za život kojim god metodama izabere sve dok one ne štete okolici?

"Kupio sam deset sjemenki kanabisa s 25-postotnim THC-om legalno u Sloveniji, od toga uspio uzgojiti sedam biljaka uz sav rizik i strah od uhićenja, napravio sam kod kuće ulje i posljednja tri mjeseca liječim se time", ispričao je za H-Alter 32-godišnji Zagrepčanin Mazar. Multiplu sklerozu dijagnosticirali su mu prije pet godina i uskoro se suočio s činjenicom da takozvana moderna medicina nema pravog odgovora za ovu tešku, neizlječivu i progresivnu bolest.

"Počelo je naglo s gubitkom vida. Kada nastupi pogoršanje, u bolnici te nakljukaju kortikosteroidima pa simptomi nestanu na mjesec ili dva, ali se dogodi niz drugih promjena", priča.

Išao je u Srbiju gdje je u tamošnjoj bolnici iskušao metodu ispuhivanja vratnih vena, koja se ne radi u Hrvatskoj. Od tog je postupka osjetio poboljšanje, ali samo privremeno, te se zatim okrenuo potrazi za alternativom. Za usporedbu, zahvat u Srbiji platio je tri tisuće eura, dok su ga sjemenke kanabisa koštale 500-tinjak kuna.

Na ideju o kanabisovom ulju došao je nakon gostovanja Ricka Simpsona, Kanađanina koji je, prema vlastitim tvrdnjama, prije osam godina izliječio rak kože uljem od kanabisa.

"Po preporuci Ricka Simpona trebate uzeti ulja količine pola zrna riže tri puta dnevno u početku, a zatim povećavati dok ne potrošite dozu koju dobijete od pola kile kanabisa. To je jako i morate biti spremni da u tome stanju ne možete uvijek voziti automobil i slično. Uzeo sam jednu turu od 90 dana i sada sam nekih osam dana čist. Još uvijek se osjećam 'high' iako je Simpson tvrdio da se ne javlja taj osjećaj kao kod pušenja. Osim napada anksioznosti koji je trajao nekoliko dana, nisam imao drugih nuspojava osim osjećaja blaženstva. To su sigurno puno lakše nuspojave nego što ih izazivaju 'odobreni' lijekovi. Ne znam što je u tome loše, ako se neka osoba koja je osuđena na krevet primjerice još osjeća sretno, a ne trpi nikakve druge neugodne nuspojave kao kod agresivnih metoda liječenja. Ovo je sve novo i ne znam što će se dogoditi. Zasad mogu reći da su mi nestala grčenja nogu, koja su jedan od neugodnih simptoma MS-a jer te psihički stalno podsjećaju na bolest", kaže Mazar.

Slučaj Mazara i drugih oboljelih od multiple skleroze kojima liječnik u ordinaciji ne ponudi njima prihvatljivo rješenje, već eventualno usporavanje progresije bolesti, posebno dovodi u pitanje opravdanost hrvatske politike kriminalizacije marihuane
Mazar u svojim eksperimentriranjima nije usamljen u Hrvatskoj, tvrdi, mada bi, ako ga policija uhvati, mogao završiti u zatvoru kao diler. Slučaj Mazara i drugih oboljelih od Slučaj Mazara i drugih oboljelih od multiple skleroze kojima liječnik u ordinaciji ne ponudi njima prihvatljivo rješenje, već eventualno usporavanje progresije bolesti, posebno dovodi u pitanje opravdanost hrvatske politike kriminalizacije marihuane multiple skleroze kojima liječnik
u ordinaciji ne ponudi njima prihvatljivo rješenje, već eventualno usporavanje progresije bolesti, posebno dovodi u pitanje opravdanost hrvatske politike kriminalizacije marihuane i odbijanja reguliranja korištenja medicinske marihuane.

"Da, smatram da su prekršena moja ustavna prava. Ja samo tražim lijek za sebe i ne škodim svojoj okolici. Mi se imamo pravo boriti za svoj život, kada to već 'modernoj' medicini nije uspjelo, i morali bismo imati pravo boriti se za svoje zdravlje bez da nam stres od ilegalnog uzgajanja dodatno skraćuje život", kaže Mazar. On o svojim iskustvima vodi i vrlo čitani blog.

Mazar se javio u H-Alterovu redakciju nakon što je Vrhovni sud prošloga tjedna donio presudu kojom je osobu oboljelu od multiple skleroze oslobodio kazne zbog uzgajanja kanabisa. Vrhovni sud optuženog je oslobodio uz objašnjenje kako nije riječ o kaznenom djelu "jer je konzumacijom marihuane suzbijao simptome teške i neizlječive bolesti te je iskreno priznao djelo".

Ovo nije prvi put da Vrhovni sud priznaje oboljelima pravo na olakšavanje boli ili liječenje marihuanom. Primjerice i 2009. godine taj je sud branitelja iz Virovitice, koji je bolovao od PTSP-a, oslobodio zatvorske kazne prihvativši opravdanje da mu marihuana olakšava psihičke tegobe.

Međutim, odluku Vrhovnog suda komentirao je novi ministar zdravstva Rajko Ostojić u izjavi za Slobodnu Dalmaciju iz čega se daje naslutiti da će odnos nove vlasti i dalje biti konzervativan i bez razumijevanja i za teško oboljele.


"Što se tiče marihuane, moj stav je potpuno jasan. Svaka droga je zlo. Samo neke od 194 države svijeta legalizirale su marihuanu u medicinske svrhe", pojasnio je Ostojić te dodao kako se oštro protivi tome.

"Ministar nije upoznat s činjenicama. Kliničke studije su već rađene, i na tržištu postoji više lijekova na bazi kanabisa. To su Bedrocan, Sativex i Marinol. U Nizozemskoj se Bedrocan prodaje u državnim ljekarnama oboljelima od multiple skleroze, povrede kralježničke moždine, Touretteovog sindroma i još nekih bolesti. Imala sam priliku posjetiti poljoprivrednu kompaniju Bedrocana u Nizozemskoj. Proizvod je ekološki, i u usporedbi s drugim lijekovima za te bolesti, ima minimalne nuspojave, a izvozi se i u druge zemlje", kaže Marta Gold iz Udruge za medicinsko i pravno informiranje Zeleni svijet.

Hrvatska je još 1993. godine potpisala UN-ovu konvenciju o narkotičkim drogama  iz 1961. godine po kojoj je "može obavljati istraživanja i liječiti pacijente te je dužna proslijediti rezultate na internacionalnoj razini". "Po istoj konvenciiji proizvodi se morfij iz maka", tvrdi Gold.

"Ministarstvo zdravstva je po toj konvenciji dužno osnovati Agenciju za kanabis. To u praksi znači staviti jednog čovjeka za kompjuter i natpis Agencija za kanabis. U travnju pripremamo novu konferenciju o medicinskom kanabisu na koju ćemo dovesti i jednog stručnjaka iz nizozemske Agencije za kanabis", najavljuje Gold.

Udruga Zeleni svijet je 30. rujna prošle godine Ustavnom sudu RH  podnijela i Prijedlog za pokretanje postupka ocjene ustavnosti odredaba važećeg Kaznenog zakona i vezanih propisa kojima se inkriminira posjedovanje i proizvodnja kanabisa za osobnu upotrebu, pozivajući se na članak 16. Ustava. Tim je člankom određeno da Marta Gold iz Udruge "Zeleni svijet": Kliničke studije su već rađene i na tržištu postoji više lijekova na bazi kanabisa. To su Bedrocan, Sativex i Marinol se slobode i prava mogu ograničiti samo zakonom, da bi se zaštitila sloboda i
prava drugih ljudi te pravni poredak, javni moral i zdravlje, a svako ograničenje slobode ili prava mora biti razmjerno naravi potrebe za ograničavanjem u svakom pojedinom slučaju.

Može se raspravljati o tome da li nešto liječi ili ne, međutim, je li etično osobi s neizlječivom bolesti uskratiti da se bori za svoj život kojim god metodama dok one ne štete okolici?

Ako uzmemo da je medicinski kanabis "alternativna metoda liječenja koje ne ugrožava okolinu", a da se zakonski goni sve one koji ga koriste u te svrhe - onda bi kriminaliziranje oboljelih, dakako, bilo etički suspektno, smatra bioetičar Hrvoje Jurić. "Svatko ima pravo na najbolja sredstva i metode liječenja prema stručnom mišljenju, ali i prema vlastitom izboru. Inače je teško očekivati da će netko tužiti, suditi i kažnjavati pacijenta koji se odluči na korištenje oficijelno nepriznatih alternativnih lijekova i postupaka - bilo kao zamjenu za standardna sredstva i metode ili kao dodatak tome - čak i ako se radi o potencijalno opasnom nadriliječništvu. Eventualno će imati 'ozbiljan razgovor' s liječnikom. Taj minimum bi trebao važiti i za medicinski kanabis. Ali problem je sa zakonskim normama koje generalno, neselektirano zabranjuju kanabis. Ako ustvrdimo da zakon krši ljudska prava, onda postoje dvije opcije: individualni građanski neposluh (upravo ono što ljudi koji koriste medicinski kanabis sada čine), te javne inicijative za izmjenu zakona.

One podrazumijevaju kako stručne, javne i političke rasprave, tako i  uobičajene metode javnog zagovaranja i Hrvoje Jurić, bioetičar: Mislim da bi najbolje rješenje bila kompletna regulacija problematike uzgoja, korištenja i distribucije marihuane, ali njezin najvažniji element je dekriminalizacija i legalizacija medicinskog kanabisa pritiska građana", ističe Jurić.

"Mislim da bi najbolje rješenje bila kompletna regulacija problematike uzgoja, korištenja i distribucije marihuane, ali njezin najvažniji element je dekriminalizacija i legalizacija medicinskog kanabisa. Stoga bi to mogao biti dobar početak kako za diskusiju o problematici kanabisa, tako i za samu pravnu regulaciju. A u toj diskusiji bi, prije svega, trebalo informirano i odgovorno diferencirati ova pitanja i izbjeći dvije standardne pogreške: kao prvo, zakonsko izjednačavanje marihuane s ostalim, 'težim' drogama, te kao drugo, izjednačavanje korištenja kanabisa u medicinske svrhe s korištenjem u druge svrhe, iako ja osobno mislim da je legalizacija marihuane poželjna", komentirao je Jurić za H-Alter.

U smjeru prilagodbe zakona o rekreativnoj uporabi konoplje kreće i Europska unija, jer je komisija EU koja se bavi ovim pitanjem izvijestila 10. ožujka 2009. godine o neuspjehu provođenja Zakona o nedozvoljenim drogama. U izvještaju piše kako nema dokaza o pozitivnim pomacima u suzbijanju zlouporabe droga u periodu od 1998. - 2007. godine. Samo na konoplju se odnosi nezakonita zarada od 70 milijardi eura, a prema nekim izvorima i do 125 milijarde. U zaključku ovog izvještaja stoji kako je vrlo kontroverzno što neke zemlje dopuštaju konzumiranje i uzgoj konoplje, a neke zabranjuju, pogotovo zbog toga što se u zemljama gdje je zakon blaži očituje smanjenje korisnika droga, i smanjenje problema u ponašanju postojećih korisnika.

Udruga Zeleni svijet smatra da su smjernice koje je predložio Vladin Ured za suzbijanje upotrebe droga prilikom zadnje izmjene Kaznenog zakona jako dobre, te od ove vlasti samo žele da prihvati te smjernice koje su predviđale dekriminalizaciju posjedovanja droge na način da posjedovanje droge kao radnja izvršenja nije bila određena kao kazneno djelo. HDZ-ova je vlast, naime, iz konačnog prijedloga Kaznenog zakona izbacila te preporuke.

Dok se zakoni ne promijene ili dok "priznata" medicina ne smisli kakav drugi lijek za njegovu bolest, Mazaru preostaje tek eksperimentirati u ilegali.

"Nisam zadovoljan sa zaustavljanjem progresije bolesti, želim ozdraviti u potpunosti. Namjeravam opet voziti bicikl, želim se igrati sa svojom djecom i neću odustati ni ako ova kura s kanabisovim uljem ne uspije. Pokušat ću opet, to je sigurno", kaže naš sugovornik.


izvor

ako vas zanima,  detaljno liječenje mazara   sa feniksovim suzama možete pronaći na vutra org
interesantan  je i MOJ PUT KA OZDRAVLJENJU by miss.mrkvica, također oboljela od multiple, i dnevnik liječenja Crohnove bolesti od korisnika Snjezana.
https://forums.vutra.org/medicina/



Zadnja promjena: floridana; čet stu 26, 2020 7:57 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Liječenje cannabisom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Liječenje cannabisom   Liječenje cannabisom - Page 2 Icon_minitimesub oľu 10, 2012 9:56 pm

Novi zakon kaze kako posjedovanje lakih droga vise nece biti kazneno djelo (LINK).
Mislim da bi uporabu lakih droga u medicinske svrhe svakako trebalo legalizirati.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Liječenje cannabisom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Liječenje cannabisom   Liječenje cannabisom - Page 2 Icon_minitimečet ruj 12, 2013 9:54 am

večeras u 22:10 na novoj tv u emisiji Provjereno možete pogledati kako to izgleda u tvornici  medicinskog kanabisa u Nizozemskoj.

http://provjereno.dnevnik.hr/clanak/posjetili-smo-tvornicu-medicinskog-kanabisa---302150.html
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Liječenje cannabisom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Liječenje cannabisom   Liječenje cannabisom - Page 2 Icon_minitimeuto sij 21, 2014 6:12 pm

Zadnje vrijeme se dosta počelo s legalizacijama kanabisa u medicinske svrhe kao i distrubucijom raznih pripravaka od istog (čajevi, ulja...). :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
lera
Žaba
lera


Female
Cancer Pig
Broj postova : 227
Age : 52
Registration date : 26.09.2012

Liječenje cannabisom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Liječenje cannabisom   Liječenje cannabisom - Page 2 Icon_minitimesri oľu 26, 2014 6:22 pm

Jel zna netko gdje se može nabaviti ulje kanabisa? Jedna poznanica ima tumor, ali joj je preporučena mjesečna terapija od 3000 kn preskupa. Ima negdje jeftinije? Gdje je najpametnije nabavljati ga? Terapija koju joj preporučuju u bolnici mogla bi ju učinit invalidom, a nije baš pri novcima pa joj je u intertesu pronać kvalitetno ulje, ali ako ima po povoljnijoj cijeni.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Liječenje cannabisom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Liječenje cannabisom   Liječenje cannabisom - Page 2 Icon_minitimesri oľu 26, 2014 9:00 pm

Mislim da bi bilo puno jednostavnije napraviti ulje nego ga nabaviti. Nisam nikada pokušavao doći do toga, ali pretpostavljam da nije jednostavno.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
lera
Žaba
lera


Female
Cancer Pig
Broj postova : 227
Age : 52
Registration date : 26.09.2012

Liječenje cannabisom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Liječenje cannabisom   Liječenje cannabisom - Page 2 Icon_minitimesri oľu 26, 2014 10:34 pm

a u ovoj zemlji nikaj nije jednostavno, i koliko znam kod nas je proizvodnja takvog ulja još uvijek protuzakonita. al ubijat ljude kemoterapijom je ozakonjeno. no znam da ljudi ipak pronalaze neke zakulisne puteve da ga nabave. sva sreća pa ne idem po doktorima ,jer ovo kaj vidim u našem zdravstvu je zastrašujuće. ja bih uvjek radije izabrala prirodne lijekove nego maskr motornom pilom u bolnici.
no dakle, i dalje stoji molba da mi se javi dobavljač. naravno ne ovak javno, ne želim da čovjek ima problema. a opet, voljela bih pomoć toj ženi, premlada je da skapava po bolnicama.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Liječenje cannabisom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Liječenje cannabisom   Liječenje cannabisom - Page 2 Icon_minitimesri oľu 26, 2014 11:24 pm

Zapravo je u većini zemalja to ulje zabranjeno, uglavnom svugdje gdje je zabranjena konzumacija kanabisa. No, zato je i tako teško doći do njega, puno teže nego do kanabisa, ali tko zna, možda znaš nekoga ko zna nekoga... i eto ti ulja. Možda ne bi bilo loše posjetiti lokalni grow shop ili smart shop, makar su šanse male da će prodavač o tome pričati sa nekim koga ne poznaje, iako sam imao iskustvo u smart shopu da mi je prodavač, ničim izazvan nudio neke preparate. U nekim trgovinama zdrave hrane se može pronaći to neko "hemp oil", ali to nije ulje koje trebaš, ovo u trgovini se proizvodi od sjemenki i više je od nutricionističke važnosti, tebi treba ulje proizvedeno od cvijetova ženske biljke iz porodice Sativa jer sadrži više THC-a."

Alternativa je internet, pokušaj jednostavno na e-bayu, tamo može biti i takvih stvari. Samo nitko ti ne može garantirati da zbog ilegalnog sadržaja pošiljka neće biti zapljenjena na carini i da će ulje od nekog sumnjivog dobavljača uopće biti ulje kanabisa a ne neko drugo, ili nešto drugo... tipa kamen. Uostalom, kad govorimo o tim stvarima rizik za ovo ili ono uvijek postoji.

Ako ništa ne uspiješ onda je moj savjet i dalje da se ulje napravi kod kuće. Postoji spravica sa kojom se vrlo brzo i jednostavno može proizvesti ulje iz gotovo svega od čega se može proizvesti, inače služi za kućnu proizvodnju meda ali radi i za ulje. Pretpostavljam da se može nabaviti u nekoj specijaliziranoj trgovini, ali ne mogu ti reći ništa više o tome jer je to sve što znam. Naravno, ulje se može napraviti i bez dodatnih sprava i na internetu postoje uputstva.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
lera
Žaba
lera


Female
Cancer Pig
Broj postova : 227
Age : 52
Registration date : 26.09.2012

Liječenje cannabisom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Liječenje cannabisom   Liječenje cannabisom - Page 2 Icon_minitimečet oľu 27, 2014 12:10 am

Malo sam proguglala i naišla na postupak dobivanja ulja kako ga radi Rick Simpson. Evo linka: http://konopljatv.info/lijek-od-konoplje-i-njegova-izrada/

Dakle i on preporuča kao najbolju opciju izradu vlastitog ulja.
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Liječenje cannabisom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Liječenje cannabisom   Liječenje cannabisom - Page 2 Icon_minitimečet lip 19, 2014 7:58 pm

tko je narkoman on će se i liječiti kanabis kao i sve ostalo je otrov  cry ,medicina je još unazad 100 godina
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Liječenje cannabisom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Liječenje cannabisom   Liječenje cannabisom - Page 2 Icon_minitimesub svi 23, 2015 3:38 pm

kanabis liječi? to je samo da ti misliš da liječi to je lažni lijek,,misliš da liječi a nije... truje mozak,,, pale
[Vrh] Go down
Sponsored content





Liječenje cannabisom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Liječenje cannabisom   Liječenje cannabisom - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Liječenje cannabisom
[Vrh] 
Stranica 2 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna medicina-
Forum(o)Bir: