Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Pentagram

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Foto
Žaba

Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 233
Registration date : 22.06.2011

PostajNaslov: Re: Pentagram   ned ruj 11, 2011 11:54 pm

ja niti ne vjerujem da simbol sam po sebi ima ikakvu tezinu..po meni je simbol samo nacin da se lakse skoncentriram na nesto, ali u teoriji, sve je u glavi..ako dovoljno vjerujes ili razmisljas pozitivno ili nesto takvo, onda ce bit dobro..u nekom smislu, ili sta vec..ali ljudima uglavnom treba simbol da ih usmjeri, nesto kao psi i zvonce prije hranjenja :D tijelo se navikne na ono sto radis kad je simbol u blizini i reagira sukladno..
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun

Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Registration date : 24.05.2010

PostajNaslov: Re: Pentagram   pon ruj 12, 2011 5:01 pm

hmhm696 je napisao/la:
wanderer je napisao/la:
Djelovanje simbola ili djelovanje preko simbola nije moguće ako primalac nema znanje o istom.

Nije bas potpuno tacno.
Postoje arhetipski simboli koji su duboko usadeni u kolektivno nesvesno svakog coveka.
Oni deluju neovisno o svesnom delu ljudske psihe.
Pentagram je jedan od takvih.
Seksualni nagoni si najaci nagoni u bilo kom bicu.
Pentagram u osnovi predstavlja seksulani odnos ukrstenem muskog i zenskog polnog organa.
Ili dublje sjedinjenje nas i nase duse koja je po prirodi suprotno polna.
rezultat bi trebalo bi hermafroditno bice. A znamo da se hermafrodinim bicem predstavlja i sam vrag.
Isto vazi i za zidovsku zvezdu.

Seksualni nagoni jesu možda najjači kod drugih bića ali kod čovjeka oni ne postoje jer se čovjek ne goni.
Dakle kod ljudi postoje potrebe, a njih možemo razvrstati na one koje su neophodne za život i one koje to nisu.
Zrak, voda i hrana su neophodne za ljudski životi i bez njih se ne može, a sve ostalo su potrebe bez kojih se može.

Čovjek za razliku od drugih bića ima sposobnost fantazije pa mu ta sposobnost omogućuje da maštom nadoknadi ostale potrebe (i seksualne) zubi

Vanjski simboli su stvar autosugestije :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Pentagram   pon ruj 12, 2011 5:15 pm

@Orca...dobri postovi ides

@Foto...takodje smatram kako su simboli uglavnom potrebni kako bi se lakse koncentrirali :)

@Wanderer...mislim da se covjek goni samo sto se to zovu potrebe. Naime, ocito je da sex prodaje sve. Golotinja svraca svu pozornost na sebe. Ta potreba tj. nagon je kod vecine ljudi vrlo izrazena i prakticki van kontrole osobe. Tako da ispada da se covjek goni skoro pa non-stop :P

PraGlodavac

Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Registration date : 17.08.2011

PostajNaslov: Re: Pentagram   pon ruj 12, 2011 5:29 pm

Kad smo vec kod nagona, gonjenja ili cega vec.. danas je pun mjesec; ne izlazite iz kuce (posebice bramacariji) zubo

@Alpha - hvala : )
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek

Male
Pisces Monkey
Broj postova : 1980
Registration date : 22.03.2011

PostajNaslov: Re: Pentagram   pon ruj 12, 2011 7:48 pm

Jel nije jučer bio pun mjesec?
Već sam jučer lučio puno tekućine, šta će tak danas bit affraid

To je možda i dobro, manje spavanja ---> više vremena za sve ostalo lol!

Sad imam jedno pitanje, tko od vas stvarno vjeruje u moć simbola? Pri tom mislim da je taj simbol napravljen po svim potrebnim pravilima, u određeno doba dana od posebnog metala itd. I ima li stvarno iskustva s time?

Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac

Male
Libra Dragon

PostajNaslov: Re: Pentagram   pon ruj 12, 2011 8:11 pm

U takve stvari se ne vjeruje na slijepo vec se putem istih izvode precizno opisani rituali te mentalne operacije. Isto kao sto i neznam.. strojar putem cnc glodalice obraduje metal.

Sto bi ti znacilo da ti to netko i potvrdi?

Zadnja promjena: orca; pon ruj 12, 2011 8:14 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek

Male
Pisces Monkey

PostajNaslov: Re: Pentagram   pon ruj 12, 2011 8:13 pm

Pa značilo bi da ne otpišem moć simbola ko što sad otpisujem. msm, sa simbolom i bez simbola kada bi se izvodio neki ritual bi li bio jednako uspješan?

Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac

Male
Libra Dragon

PostajNaslov: Re: Pentagram   pon ruj 12, 2011 8:22 pm

Pa to je isto kao da ti sada netko dodje i veli eno iza ugla ti je milijun eura. Hoces li otici istoga trena to provjeriti ili ces se prvo 5 minuta pitati da li je to istina dok u medjuvremenu je vec netko drugi krenuo prema toj istoj svoti?; Istina, mozda te iza ugla ceka i kakva lopina koji te zeli opljackati. No kao i kod svega u zivotu, tko malo ne riskirka taj niti profitira. U ovom slucaju uvjeri se da li je nesto istina ili nije. Nemoj slijepo vjerovati u nesto, ali isto tako nemoj niti pljuvati po necemu u sto se nisi uvjerio / osobno istrazio (pri ovom ne mislim na tebe nego ljude opcenito danas).

Do literature je uglavnom poprilicno lako doci koja doticnu tematiku opisuje (doduse ruku na srce danas je i podosta smeca, na trzistu literature, barem sta se nekih "zapadnih" praksi tice - no, uvijek mozes traziti preporuku). Pitanje je samo imas li dovoljno volje i (znati)zelje.

[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek

Male
Pisces Monkey

PostajNaslov: Re: Pentagram   pon ruj 12, 2011 8:33 pm

Nemojmo pretjerivati sad zubi
Ne vjerujem inaće svemu što se kaže ali pošto je ovo forum sa ljudima koji se zanimaju za takve tematike, uvažio bi ono što kažu. Ne kažem da ću odma prihvatiti to ali ima određeno značenje.

Kao ona: Nije važno što se kaže već tko kaže. Samo što je u ovom slučaju bitno tko što kaže...

E sad, ne zanima me to toliko da počnem čitati knjige o tome već onako za opću kulturu. I tko zna, možda jednom posluži.

- The Third Man
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac

Male
Libra Dragon

PostajNaslov: Re: Pentagram   pon ruj 12, 2011 9:32 pm

Pa dobro, usporedba koju sam iznio zasigurno je mogla biti i bolja no mislim si shvatio sta sam htio reci. Uglavnom je problem sto ljudi takve stvari dozivljavaju previse misticno zbog cega im se i cine nerealne / nemoguce / fantazijske.. zbog cega ih u biti i ne mozemo kriviti. Danasnje drustvo se uglavnom bazira na netoleranciji i neuvazvanju tudjeg misljenja pa makar ono bilo popraceno i direktnim iskustvom.

Ukoliko zelis znati vise o tome, trazi od ljudi koji su u tome. Isto kao sto bi i tebe netko trazio nesto iz podrucja u kojemu si dobar.

Ljudi uglavnom traz info. na krivim mjestima. Kao da tipa sada odem pitati pekara da mi veli nesta vise o neurokirurgiji. Nelogicno u bilo kojem smislu.

[Vrh] Go down
wanderer
Majmun

Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Registration date : 24.05.2010

PostajNaslov: Re: Pentagram   pon ruj 12, 2011 11:32 pm

Alpha je napisao/la:

@Wanderer...mislim da se covjek goni samo sto se to zovu potrebe. Naime, ocito je da sex prodaje sve. Golotinja svraca svu pozornost na sebe. Ta potreba tj. nagon je kod vecine ljudi vrlo izrazena i prakticki van kontrole osobe. Tako da ispada da se covjek goni skoro pa non-stop :P

Slažem se da je sex postao roba široke potrošnje i da se previše komercijalizirao naročito u javnim medijima.
Ali vrijeme u kojem živimo je takvo i tu nema pomoći.

Ja sam pod ''gonjenje'' mislio na prirodni nagon drugih bića, a koji se uglavnom javlja u određeno doba godine miga
Doduše ni kod njih nije više isto kao što je bilo roll Nekad su se mačke gonile u veljači, a sada se bo'me gone kad stignu roll
Kako je do toga došlo ne znam ali koliko znam mačke ne čitaju novine, ne gledaju tv, filmove i td.
Očito je da se događaju neke promjene ili je nešto u zraku zubo
Simbolično zar ne :)
[Vrh] Go down
hmhm696
Stanica

Male
Taurus Snake
Broj postova : 12
Registration date : 22.04.2011

PostajNaslov: Re: Pentagram   sri ruj 14, 2011 8:43 pm

Nemoze covek da se bavi magikom a da ne veruje u simbole. Jel se magija i ostvaruje putem simbola.
Naravno da i covek ima nagone kao i sve druge zivotinje.
Ljudska pshiha je slozena. Sastoji se iz animalnog dela i racijolnog ili bozanskog.
Animalni psihu pokrecu nagoni kao i kod svih drugih zivotinja. To je sirova snaga u coveku
i puno je starija od racionalne. Govor je odlika racionalnog ili ti bozanskog ko veruje u takav poredak stvari. Dakle, animalni deo je hardver psihe i on razume samo nizi oblik komunikacije slicno masinskom jeziku hardvera u racunalu. Njegov jezik je jezik simola i njega pokrecu nagoni. Sa druge strane uloga analitickog dela psihe je da iskontrolise i obuza nagone zveri i obezbedi ponasenje u skladu sa prihvacenim normama drustva i sl. Dakle, dok smo mali zivotinjski deo preovladava, a kako rastemo racionalni pruzima kontrolu. Ukoliko u tom procesu dode do neke greske mnogi mogu da zastrane. Ukoliko dode do proboja animalnog nad racionalnim takvi ljudi postaju silovatelji ili masovni ubice.
[Vrh] Go down
Einar
Majmun

Male
Capricorn Broj postova : 1241
Registration date : 27.04.2010

PostajNaslov: Re: Pentagram   pet ruj 16, 2011 10:19 am

Moj dobronamjerni savjet svima onima koji se misli pacati u magiju:

Nemojte to radit, pozalit cete.

@hmhm696 to su one Freudovske "Id, Ego, Superego" il si to malo modificirao?
Ako jesi, reci kakva je razlika u tvome shvacanju?
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac

Male
Libra Dragon

PostajNaslov: Re: Pentagram   pet ruj 16, 2011 10:32 am

Einar je napisao/la:
Moj dobronamjerni savjet svima onima koji se misli pacati u magiju:

Nemojte to radit, pozalit cete.

A zbog cega to tocno? Argumentiraj, molio bih : )
[Vrh] Go down
Einar
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Pentagram   pet ruj 16, 2011 10:47 am

Ako kazem ismijat ces me. Ali cu svejedno reci.
Onaj koji se hvata magije moze bit u ozbiljnom strahu za dušu. Čaranje nije ništa drugo nego prizivanje zloduha. Pogotovo pentagramima i tim simbolima. Nesumnjivo će onaj koji zna šta radi postić što želi magijom, ali that goes 'round and bites him in the ass. Kad sklapas savez sa zlodusima i demonima (a caranje nije nista drugo doli to) u govnima si.
To je moje skromno misljenje. Dalje mi je svejedno dal neki i dalje žele čarat.
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac

Male
Libra Dragon

PostajNaslov: Re: Pentagram   pet ruj 16, 2011 10:51 am

Einar je napisao/la:
Ako kazem ismijat ces me. Ali cu svejedno reci.
Onaj koji se hvata magije moze bit u ozbiljnom strahu za dušu. Čaranje nije ništa drugo nego prizivanje zloduha. Pogotovo pentagramima i tim simbolima. Nesumnjivo će onaj koji zna šta radi postić što želi magijom, ali that goes 'round and bites him in the ass. Kad sklapas savez sa zlodusima i demonima (a caranje nije nista drugo doli to) u govnima si.
To je moje skromno misljenje. Dalje mi je svejedno dal neki i dalje žele čarat.

Meni se cini da si ti poprilicno pobrkao loncice. Kakve magija ima veze sa prizivanjem duhova i ostalim hokus pokus carobnjackim brijama? Kakvi savezi sa demonima i zlodusima lol? Ovo me podsjeca kao kada covjek usred mise pred zupljanima veli Yoga je vrag, mislim.. nhf.
[Vrh] Go down
Einar
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Pentagram   pet ruj 16, 2011 10:58 am

jesam rekao da ces me ismijati.
stvarno nisko.

gle, mislis da ti dobivas moć kad čaraš samo od simbola? lol to onda trebaju bit neki ibersimboli.
ne govorim o prizivanju duhova ni o ostalim hokus pokus...blablabla nego nego bas o caranju. Kad caras, po katolickoj nauci, onda prizoves demona koji radi sta oces jer drukcije ti caranje nece uspjeti. A kad napokon uspijes taj demon ti se uvuče u šupak i ne izlazi iz tebe.
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac

Male
Libra Dragon

PostajNaslov: Re: Pentagram   pet ruj 16, 2011 11:01 am

Nisam te ismijao. Velim ti samo da ti je izvor informacija los te da trenutno nemas pojma sta lupetas o magiji. Magija je sveta nauka, prije svega kontrola osjetila.

To o cemu ti pricas asocira me jedino na gatare / nova tv brijace / sarlatane koji uzimaju pare priglupim / labilnim ljudima.

Ovo drugo .. "po katolickoj nauci", u biti, to je to, neam vise nikakvih pitanja. Isprike na zahtijevanju argumenta.
[Vrh] Go down
hmhm696
Stanica

Male
Taurus Snake
Broj postova : 12
Registration date : 22.04.2011

PostajNaslov: Re: Pentagram   pet ruj 16, 2011 11:28 am

Moja prica ima veze za Frojdom i Jungom definitivno.
I po pitanju duse si potpuno upravu.
Ukoliko prizivas zloduha i demone na kraju ces sigurno platiti dusom.
Ali magija nije caranje, ili nebi trebalo da bude.
Koristeci sibole koji su povezani sa najacim ljudskim emocijama i potrebama
mozes dosta toga postici.
Ne moras ti da trazis nesto. Dovoljno je da vidis vise svetove koji postoje
i da se zabrines za dusu. Odnosno da postanes siguran da bog postoji ma sta ti drugi servirali.
[Vrh] Go down
Einar
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Pentagram   pet ruj 16, 2011 11:31 am

koja je onda razlika između magije i čaranja?
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac

Male
Libra Dragon

PostajNaslov: Re: Pentagram   pet ruj 16, 2011 11:49 am

Neda mi se ponovo tipkati, evo ti moj post sa "crne magije":

Magija je sveta nauka, kao sto je i Bardon jednom prilikom napisao, cak i u najdaljoj proslosti mag se je smatrao jednim od najvisih adepata iliti posvecenika. To sto su sarlatani, vracevi, osobe zeljne moci za unistenjem i ostali prodavaci magle bacili ljagu na sami izraz magija - je problem koji je nazalost uvijek bio priustan.

Sama magija se po nicemu ne razlikuje od bilo koje druge duhovne prakse kada god da je u pitanju posvecenje ili inicijacija. Gotovo da nema razlike izmedju maga, klasicnog yogina ili bilo kojeg drugog posvecenika.

Naravno kao i svugdje, stvari se mogu zloupotrijebiti kao i sve oko nas. Mogu ti olovkom napisati pjesmu, a mogu ti njome i oko iskopati.

Oni koji su svjesni istine da je temelj okultnog / ezotericnog svijeta Bog, te ne cine stvari koje pred Bogom i Bogu samom ne bi cinili, oni se okultnog svijeta nemaju cega bojati.

Kao sto je moguce naletiti na mocnog, a prljava srca yogina ili evo malo brutalniji primjer svecenika pedofila, tako je moguce naletiti i na osobu koja je skrenula sa puta vlastitom nekontrolom. No, takvih je na srecu u biti vrlo malo jer sami put maga je put koji je jako malo ljudi u stanju i pratiti te zahtijeva puno rada, kontrole i odricanja.

-------

Skraceno, mag reze granu iznad sebe, dok carobnjak iliti hokus pokus baba ispod sebe (sto se bude kasnije sa istom desilo, mislim da je svima jasno)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Pentagram   pet ruj 16, 2011 1:50 pm

@Wanderer...znam na sto si mislio...goniti se ili tjerati se...a kod ljudske vrste je libido tako jak da se prakticki "tjeraju" stalno.

@Einar...kad je vec Orca spomenuo yogu...jel vjerujes da je yoga losa i da je vezana za demone? Jer katolicka crkva tako kaze pa me zanima sto ti mislis.

Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Pentagram   pet ruj 16, 2011 2:26 pm

nije vezano s demonima. niti je nužno loše. ali loše je miješati to s katoličkom vjerom. naime, imaš ono za spasenje duše što je bit svake religije. Nauk katoličke Crkve veli da se svatko spašava samo po Isusu Kristu (svaki katolik, al to ne znači da svi muslimani, židovi i taoisti idu u pakao). Kod yoge je način za spasit dušu...ne znam koji...ali sam siguran da nije po Isusu Kristu. Sad il si kruška il jabuka, il si katolik il si ...šta ja znam...budist. kod budista način postizanja spasenja duše je ono s nirvanom, jel? (ako nije ispravite me).
tako da yoga baš i nije za katolike. bar onaj duhovni dio. A vježbe? jebiga vježbe ne znam ih pa ne mogu rec.
ali ponavljam, yoga nije loša stvar za onoga tko nije vjernik katolik.

jel sve oke?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Pentagram   pet ruj 16, 2011 3:36 pm

Ali po tome ispada da nije univerzalno za svih nego oni koj vjeruju u npr. Isusa ti ce ici u Raj ili Pakao, oni koji vjeruju u nesto drugo ti ce ici na Vjecna lovsta ili nesto trece suspect

Zasto bi se yoga kosila s Isusom? Po tome ispada da Isus brani yogu, da to ne odobrava. A od kud mi znamo sto Isus misli o yogi? I zasto sveta osoba ne bi odobravala bilo sto drugo sto pomaze covjeku u duhovnom razvoju?

PraGlodavac

Male
Libra Dragon

PostajNaslov: Re: Pentagram   pet ruj 16, 2011 4:59 pm

@Einar - Ne mislis li da je danasnja KC odmakla daleko od Isusovog nauka?

[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Pentagram   Today at 7:00 am

[Vrh] Go down

Pentagram
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next