Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Divovi - jesu li postojali?

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Divovi - jesu li postojali?   uto stu 27, 2007 9:29 am

Otvaram ovu temu da se ne bi kvarila ona o alternativnoj povijesti u Bibliji, a mislim da se može naći dosta materijala - pravog ili lažnog, to tek treba prosuditi.

U legendama mnogih naroda postoje priče o divovima, nadam se da ćete ovdje podsjetiti na neke, jer ja se trenutno mogu sjetiti samo biblijskih Enakita i divova iz naših slavenskih priča (npr. Regoč je stvoren po tim pričama). Dobro, tu je i ona priča o čarobnom grahu koju je W. Disney učinio tako popularnom, a ima toga uistinu posvuda kamo bolje pogledamo, čini se da je ljude ili uzbuđivala pomisao da bi ljudi mogli biti puno veći od svog normalnog oblika, ili da su divovi uistinu nekoć kročili ovom zemljom. Oni fosilizirani tragovi stopala koji su nađeni u Južnoj Americi zajedno sa stopama dinosaura zanimljive su među ostalim i zato što su puno veće od normalnog - cca 50-60 cm prema naših dvadesetak. Naravno, tvrdi se da je to prijevara i moždai jest, to se nikako ne bi smjelo isključiti, ali ne znači da se o tome ne može razgovarati.
[Vrh] Go down
malena
Moderator

Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Registration date : 18.09.2007

PostajNaslov: Re: Divovi - jesu li postojali?   uto stu 27, 2007 9:35 am

Dokazano je da su prije Zemljom kročile puno veće životinje od današnjih, dinosauri, divovske ptice itd. Zašto ne bi bilo onda logično da je i divovski čovjek živio nekad na Zemlji?
Ako ste čitali o onom divovskom škorpionu, kojeg su neki dan objavili, rečeno je da je moguće da je bio toliki, kao i ostale životinje zbog više kisika. Možda je tako i sa čovjekom, iako je opet dokazano da su ljudi ''narasli'' u zadnjih 20 godina, a sada je više zagađenja i vjerojatno manje kisika nego prije 20 godina, pa...
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Divovi - jesu li postojali?   uto stu 27, 2007 9:38 am

Tražeći ilustracije za ovu temu naišla sam na zanimljive STRANICE čiji se autor bavi razotkrivanja hoaxa - prijevara koje se plasiraju na internet kao istinite i šire se uglavnom e-mailom, a zatim se pojavljuju u blogovima i na forumima. Ne stignem sad prevoditi, no pogledajte ovu nevjerojatnu sliku:

To je vrlo uspješan hoax koji je zbog svoje kvalitete uspio prevariti mnoge ljude, a nastao je na nekakvoj radionici čiji su polaznici dobili zadatak da izrade nešto takvo i obavili izvrstan posao. Slika je bila ukradena sa stranica radionice i plasirana u dvije vijesti - jedna agencija je javila da je ogromni skelet nađen u Saudijskoj Arabiji i opisivala kako vojska čuva i štiti čitavo područje nalazišta, dok se drugo navodno nalazište pojavilo negdje u Indiji. Članci se mogu vidjeti na gornjem linku na STRANICE.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3230
Registration date : 23.09.2007

PostajNaslov: Re: Divovi - jesu li postojali?   uto stu 27, 2007 1:41 pm

Ja sam nailazila na podatke o velikim i malim ljudima, ali nisu bile u pitanju ove dimenzije... bilo je nesto u incima, cini mi se da sam to sebi tada preracunala kao 3, 4 metra... na ovoj montazi, skelet bi morao imati bar 20m...*
[Vrh] Go down
Rain
Admin

Male
Libra Rat
Broj postova : 2812

PostajNaslov: Re: Divovi - jesu li postojali?   uto stu 27, 2007 1:49 pm

svjetloisjena je napisao/la:
Tražeći ilustracije za ovu temu naišla sam na zanimljive STRANICE čiji se autor bavi razotkrivanja hoaxa - prijevara koje se plasiraju na internet kao istinite i šire se uglavnom e-mailom, a zatim se pojavljuju u blogovima i na forumima. Ne stignem sad prevoditi, no pogledajte ovu nevjerojatnu sliku:

To je vrlo uspješan hoax koji je zbog svoje kvalitete uspio prevariti mnoge ljude, a nastao je na nekakvoj radionici čiji su polaznici dobili zadatak da izrade nešto takvo i obavili izvrstan posao. Slika je bila ukradena sa stranica radionice i plasirana u dvije vijesti - jedna agencija je javila da je ogromni skelet nađen u Saudijskoj Arabiji i opisivala kako vojska čuva i štiti čitavo područje nalazišta, dok se drugo navodno nalazište pojavilo negdje u Indiji. Članci se mogu vidjeti na gornjem linku na STRANICE.

Haha, odlično napravljeno. Svaka čast ekipi koja je radila ovu "maketu" lol
[Vrh] Go down
silver
Majmun

Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Registration date : 25.10.2007

PostajNaslov: Re: Divovi - jesu li postojali?   uto stu 27, 2007 6:48 pm

nemam sad bas vremena al evo par zanimljivih linkova, drugi put opisat cu malo

http://www.burlingtonnews.net/giants2.html

http://www.bibleufo.com/humanphenom8.htm
[Vrh] Go down
F4ll3nJ0k3rXIII
Prašina

Male
Scorpio Rooster
Broj postova : 4
Registration date : 13.12.2007

PostajNaslov: Re: Divovi - jesu li postojali?   sub pro 15, 2007 3:34 pm

Evo super,taman imam temu na drugom forumu,pa bi moga nesto kopirat ides
[Vrh] Go down
Neobicni forumas
Majmun

Male
Libra Rat
Broj postova : 1133
Registration date : 19.11.2007

PostajNaslov: Re: Divovi - jesu li postojali?   sub pro 15, 2007 8:28 pm

Dobrodošao F4ll3nJ0k3rXIII :D
[Vrh] Go down
silver
Majmun

Male
Pisces Horse

PostajNaslov: Re: Divovi - jesu li postojali?   sub pro 15, 2007 9:06 pm

ccc, a copyright?
[Vrh] Go down
Neobicni forumas
Majmun

Male
Libra Rat
Broj postova : 1133
Registration date : 19.11.2007

PostajNaslov: Re: Divovi - jesu li postojali?   sub pro 15, 2007 9:11 pm

Copyright je
ALT+0169

©

:D:D
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Divovi - jesu li postojali?   sub pro 15, 2007 9:19 pm

Ionako se posvuda kopipejsta

No i to mi je u redu jer se indforemacije mogu lakše i brže širiti bez zabrana i zapreka, jedino volim kad se ispod kopipejsta navede izvor, ili barem mjesto s kojeg je konkretan tekst kopipejstan, ako ništa drugo da odem i pogledam nešto bliže originalu.
[Vrh] Go down
silver
Majmun

Male
Pisces Horse

PostajNaslov: Re: Divovi - jesu li postojali?   ned pro 16, 2007 11:35 am

pa copyright i vecinom na netu znaci da se treba navest izvor :)
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: Divovi - jesu li postojali?   ned pro 16, 2007 4:42 pm

Oh, zasto smisljate ovako teska imena...?!?!?!

WELCOME, novi clane!!!
Nemam snage ni da pokusam da to prepisem... :( *
[Vrh] Go down
F4ll3nJ0k3rXIII
Prašina

Male
Scorpio Rooster
Registration date : 13.12.2007

PostajNaslov: Re: Divovi - jesu li postojali?   ned pro 16, 2007 6:52 pm

Neobicni forumas je napisao/la:
Dobrodošao F4ll3nJ0k3rXIII :D

Thx na dobrodoslici

zvezda je napisao/la:
Oh, zasto smisljate ovako teska imena...?!?!?!

WELCOME, novi clane!!!
Nemam snage ni da pokusam da to prepisem... Sad *

Zasto jednostavno ne kopiras?!

I da nisam stavia izvora,al evo sad cu
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: Divovi - jesu li postojali?   čet pro 20, 2007 8:13 pm

Pa, htela sam da bas napisem tvoj nick, ali je baaaas tesko!!! :) *
[Vrh] Go down
maat_051
Prašina

Female
Pisces Pig
Registration date : 18.05.2008

PostajNaslov: Re: Divovi - jesu li postojali?   ned svi 18, 2008 7:30 pm

Divovi se spominju i u starim mitovima Inka i Maya.Čak i neki egipatski mitovi govore o tome kako su nakon vladavine bogova na zemlji vladali polu-bogovi,tj.divovi. I u svakom od tih mitova spominje se kako su svojim glasovima,zvižducima nekim trubama i sl dizali one ogromne monolite...ali to je već neka druga tema. Eto...
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Divovi - jesu li postojali?   ned svi 18, 2008 8:00 pm

maat_051 je napisao/la:
Divovi se spominju i u starim mitovima Inka i Maya.Čak i neki egipatski mitovi govore o tome kako su nakon vladavine bogova na zemlji vladali polu-bogovi,tj.divovi. I u svakom od tih mitova spominje se kako su svojim glasovima,zvižducima nekim trubama i sl dizali one ogromne monolite...ali to je već neka druga tema. Eto...

Hvala na komentaru uz temu, može se uklopiti ovamo :) Dobro došla, maat_051 :cheers:
[Vrh] Go down
silver
Majmun

Male
Pisces Horse

PostajNaslov: Re: Divovi - jesu li postojali?   pon lip 09, 2008 12:13 pm

maat_051 je napisao/la:

spominje kako su svojim glasovima dizali one monolite? to još nisam čuo, jel znaš malo više o tome, ili imaš nekakve stranice ili knjige po mogućnosti koje govore o tim legendama?
[Vrh] Go down
alexx
Stanica

Female
Sagittarius Dog
Broj postova : 13
Registration date : 08.06.2008

PostajNaslov: Re: Divovi - jesu li postojali?   pon lip 09, 2008 3:45 pm

silver je napisao/la:
maat_051 je napisao/la:

spominje kako su svojim glasovima dizali one monolite? to još nisam čuo, jel znaš malo više o tome, ili imaš nekakve stranice ili knjige po mogućnosti koje govore o tim legendama?

Znate li za one OGROMNE kamene glave / monolite na Uskrsnjim otocima? Navodno su to Nefilimi, a te stijene su tamo postavljene - tonskim vibracijama.

Iz Cs skritpi:
Citat :
P: Tko je napravio kamene glave na Uskršnjim Otocima?
O: Lemurijski potomci.
P: Starosjedioci kažu da su stijene "legle" na poziciju. Da li je to istina?
O: Ne.
P: Pa kako onda?
O: Tonska vibracija.
P: I što su predstavljale te glave?
O: Nefile.
P: Tako su Nefili izgledali?
O: Blizu.
P: Da li to znači da su Nefili bili prisutni u Lemuriji?
O: Blizu.
P: Gdje je Lemurija bila locirana?
O: Pacifik kod Južne Amerike.

U Cs skriptama se dosta govori o tim divovima Nefilimima, i ja sam sve o njima izvukla u jedan topic, pa da ne kopi/pejstam sve ovdje, ako nekog zanima: "Prijeti li nam invazija Nefilima?" -
http://svjesnost.com/?p=28
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Divovi - jesu li postojali?   pon lip 09, 2008 10:07 pm

To je sve ok, ali ja sam gledala dokumentarac u kojem je Thor Heyerdahl sa svojom ekipom istraživao nastanak tih glava na Uskršnjem otoku - isklesali su jednu i podigli je kao eksperiment. Postavio je i teoriju da su stanovnici Uskršnjeg otoka gotovo izumrli nakon što su potrošili sva drva iz šuma kojima je otok prije obilovao. Za uspravljanje kipova i njihov transport upotrebljavala su se debla. Druga je stvar koja se tiče razloga zašto su te kipove uopće postavljali. Heyerdahl je pretpostavio da se radi o pštovanju bijelog božanstva crvene kose koji je navodno nakon potopa donio znanje i civilizaciju i u Srednju i Južnu Ameriku, a zatim se na splavi otisnuo u Tihi ocean. Jedno od imena tog lika bilo je Kon-tiki i Heyerdahl je svoj prvi pothvat izveo upravo kako bi dokazao da je takvo putovanje moguće pa je na splavi od balzovine preplovio dobar dio Tihog oceana. No i ovo o Nefilima zvuči zanimljivo, ne znam radi li se o varijanti iste priče jer je Sitchin pisao o Nefilima koliko se sjećam ali se više ne sjećam kako su točno povezani s ovom pričom. Sad ću pogledati link :)
[Vrh] Go down
silver
Majmun

Male
Pisces Horse

PostajNaslov: Re: Divovi - jesu li postojali?   pon lip 09, 2008 11:01 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
To je sve ok, ali ja sam gledala dokumentarac u kojem je Thor Heyerdahl sa svojom ekipom istraživao nastanak tih glava na Uskršnjem otoku - isklesali su jednu i podigli je kao eksperiment. Postavio je i teoriju da su stanovnici Uskršnjeg otoka gotovo izumrli nakon što su potrošili sva drva iz šuma kojima je otok prije obilovao. Za uspravljanje kipova i njihov transport upotrebljavala su se debla. Druga je stvar koja se tiče razloga zašto su te kipove uopće postavljali. Heyerdahl je pretpostavio da se radi o pštovanju bijelog božanstva crvene kose koji je navodno nakon potopa donio znanje i civilizaciju i u Srednju i Južnu Ameriku, a zatim se na splavi otisnuo u Tihi ocean. Jedno od imena tog lika bilo je Kon-tiki i Heyerdahl je svoj prvi pothvat izveo upravo kako bi dokazao da je takvo putovanje moguće pa je na splavi od balzovine preplovio dobar dio Tihog oceana. No i ovo o Nefilima zvuči zanimljivo, ne znam radi li se o varijanti iste priče jer je Sitchin pisao o Nefilima koliko se sjećam ali se više ne sjećam kako su točno povezani s ovom pričom. Sad ću pogledati link :)

hmm.. a kad je to uopće bilo, otprilike? Koliko su stari kipovi?
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Divovi - jesu li postojali?   pon lip 09, 2008 11:03 pm

Moram potražiti, sorry, pobrkale su mi se u glavi dvije stvari pa bolje da sad ne napišem. :)
[Vrh] Go down
arhont
PraGlodavac

Male
Aries Horse
Broj postova : 579
Registration date : 06.06.2008

PostajNaslov: Re: Divovi - jesu li postojali?   uto lip 10, 2008 12:59 am

Zasto bi bilo nemoguce da divovi postoje, ako postoje oni pigmejci koji imaju oko 150cm, nisam sto posto siguran jel ovolika visina, zasto ne bi mogli postojati i neki divovi. Mozda su divovi u tim vremenima bili neki ljudi koji su bili sto bi rekli danas normalne visine, posto sam citao da su ljudi prije bili jako niski.
[Vrh] Go down
silver
Majmun

Male
Pisces Horse

PostajNaslov: Re: Divovi - jesu li postojali?   uto lip 10, 2008 9:19 am

arhont je napisao/la:
Zasto bi bilo nemoguce da divovi postoje, ako postoje oni pigmejci koji imaju oko 150cm, nisam sto posto siguran jel ovolika visina, zasto ne bi mogli postojati i neki divovi. Mozda su divovi u tim vremenima bili neki ljudi koji su bili sto bi rekli danas normalne visine, posto sam citao da su ljudi prije bili jako niski.

misli se na divove u današnjem smislu riječi, ne kao ljude nego kao jednu drugu rasu ili vrstu, nefile.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Divovi - jesu li postojali?   uto lip 10, 2008 9:29 am

arhont je napisao/la:

Da, djelomično je to stvar percepcije. Kad danas pogledamo viteške oklope u muzejima možemo se nasmijati kako su ti hrabri veliki vitezovi bili niski - 170cm koliko ja imam, za njih je bilo gotovo nedostižno. Oni bi sigurno pomislili da su susreli diva kad bi iznenada ugledali nekog od naših košarkaša od dva i više metra visine. Još kad bi dotični bio krupan i jak, eto ti diva iz bajke pa nam nefili i ostala slična stvorenja nisu ni potrebna. No ipak, čini se da se ponekad spominju i opisuju uistinu ogromna čovjekolika stvorenja koja, ako opisi nisu pretjerani, prelaze dva i pol metra koja su nekakva fiziološka granica našeg rasta kao vrste. Pigmejci nemaju problema zato što su mali, no čovjek koji previše naraste posvađa se sa silom teže i njegovo tijelo bi se moralo dodatno prilagoditi na tu visinu i težinu. Ponajprije se radi o srcu koje krv pumpa od nožnih prstiju do tjemena, a poznato je da ono rado zataji kod vrlo visokih ljudi jer mu je život vrlo naporan. Također je problem u nosivosti naših donjih ekstremiteta - čitala sam u jednoj dječjoj enciklopediji da bi čovjek visok tri metra morao imati dvostruko deblje noge kako bi ga mogle nositi. Možda bi čovjek bio proporcionalan kad bi se npr. iz nekog razloga smanjila gravtacija na Zemlji, čitala sam i takva nagađanja, no to već zalazi u područje SF-a.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Divovi - jesu li postojali?   Today at 6:32 pm

[Vrh] Go down

Divovi - jesu li postojali?
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Čuture/spremnici za vodu
» Morski jež
» recepti puzevi zmija skakavci..........
» Šatorsko krilo
» Zmija i žaba