Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost?

Go down 
+11
yuusha
userNejm
DrChaos
dynamyte
wanderer
primitive101
MisteryManiac
Chakotay
Alpha
Black rainbow
Legionar
15 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? Empty
PostajNaslov: Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost?   Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? Icon_minitimesub lis 30, 2010 4:22 pm

U znanosti postoji struja mišljenja da prošlost ne postoji. Informacija o prošlosti postoji samo zbog sporog putovanja svjetlosti kroz Svemir, ali jednom kada se događaj na jednom mjestu dogodio postoje samo njegove posljedice, a nigdje, osim u ljudskim sjećanjima, nema zapisane informacije o tome da se taj događaj dogodio.
Isto tako, budućnost je zbog prevelikog broja parametara koji utječu na nju nemoguće predvidjeti, naprotiv, čak i da znamo SVE MOGUĆE parametre, a to ne možemo, jednadžbe ne daju apsolutna rješenja, nego samo mogućnosti za jedno, drugo, treće ili ino rješenje.

No koliko puta vam se dogodilo da ste predosjetili što će se dogoditi? Jeste li ikada sanjali budućnost?

Neki dan sam se našao u identičnoj situaciji, mjestu, događaju i, onome što je ostavilo najveći dojam, mojim mislima koje su bile iste onima u prijašnjem snu. Nije prvi puta da mi se to dogodilo, no ovoga puta me potreslo upravo zbog toga što san nije bio konfuzan ili zbunjen, nego izrazito konkretan i jasan, pa čak i moje misli u njemu. To zapravo nije niti bio san, nego kao vrlo kratki isječak iz filma. Kao jako kratki isječak iz budućnosti.

Možemo li mi u sebi pronaći kakav pokazatelj da postoje budućnost i prošlost, a ne samo sadašnjost i iskustveno utjecati na znanost kao takvu koja ne priznaje prošlost i budućnost?
[Vrh] Go down
Black rainbow
Stanica
Black rainbow


Female
Gemini Rooster
Broj postova : 18
Age : 30
Registration date : 06.06.2010

Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost?   Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? Icon_minitimesub lis 30, 2010 8:00 pm

Ljudsko sjećanje je pokazatelj postojanja prošlosti, no to ne znači da ona zaista i postoji jer mi vidimo svijet na temelju svojih osjetila što ne znači da vidimo sve što uistinu postoji. Možda je to povezano i s kratkoćom našeg života što nam onemogućava da steknemo širi i dublji uvid u svijet. Možda na nekoj duhovnoj razini ne postoji prošlost i budućnost zbog postojanosti duhovnih bića (ako su duše uopće vječne).
Možda je za znanost i bolje da ne priznaje prošlost i budućnost ako tako može steći bolji uvid u stvarno stanje stvari, iako je zapravo danas svrha znanosti praktična primjena, a ne razumijevanje stvari.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost?   Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? Icon_minitimesub lis 30, 2010 11:54 pm

Ja se ne bih slozila da je sjecanje pokazatelj postojanja proslosti. Ima puno civilizacija koje su nestale i s njima je nestalo i svako sjecanje ne njih ali su ljudi pronasli ostatke po kojima su slozili najvjerojatnije price sto se sve dogadjalo.

Sto se tice buducnosti...ona je relativna. Mozemo nesto predosjetiti ili sanjati ili imati deja-vu ali to se ne mora ostvariti tj. to moze biti samo jedna od mogucih slika potencijalne buducnosti.

Ono kako znanost tumaci vrijeme i proticanje vremena je specificno upravo za znanost. Ali, po mom misljenju, to nije tocno. Kao i puno "znanstvenih cinjenica". Zasto? Zato jer je znanost iskljucila duhovnost, a jedno bez drugog ne ide. Nepotpuno je. Tesko je nesto shvatiti ako ti fali pola informacija :P
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost?   Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? Icon_minitimened lis 31, 2010 12:31 am

Naravno Alpha, a još je teže ako ti fali 99,9% informacija, a mi smo otprilike na toj razini, poznajemo tek oko 0,1% naše stvarnosti ;)

Zadana budućnost bi značila da nemamo slobodnu volju, no mi ipak možemo odabrati ono što želimo, kao što smo to mogli i u prošlosti, pa bi nam i sadašnjost bila malo drugačija, no to može biti već sutra ;) Ustvari je i jučer i sutra postoje samo se mi nalazimo u danas, pa smo to definirali kao sadašnjost no sve postoji. Kao što na CD koji sadrži deset pjesama mi sada slušamo petu, četvrtu smo odslušali prije par minuta, a šestu ćemo slušati za par minuta. Sve te pjesme i u ovom trenutku postoje na CD samo što mi slušamo samo jednu, a koju ćemo slušati o tome odlučujemo sami.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost?   Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? Icon_minitimepon stu 01, 2010 12:02 am

@Alpha, nađemo ostatke starih civilizacija zbog uzroka i posljedice. Oni su gradili nekakve građevine i to je ostalo. Postoji li koji drugi način zapisivanja prošlosti ili nekih događaja, nevezano za naša sjećanja?
[Vrh] Go down
MisteryManiac
Dinosaur
MisteryManiac


Male
Capricorn Pig
Broj postova : 381
Age : 28
Location : Nibiru
Registration date : 05.10.2009

Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost?   Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? Icon_minitimepon stu 01, 2010 9:18 am

jedno je sigurno sto se tice predvidjanja buducnosti................onim gatarama sa nove tv-e i rtl-a ne vjerujem
[Vrh] Go down
Black rainbow
Stanica
Black rainbow


Female
Gemini Rooster
Broj postova : 18
Age : 30
Registration date : 06.06.2010

Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost?   Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? Icon_minitimepon stu 01, 2010 3:51 pm

Legionar je napisao/la:
Postoji li koji drugi način zapisivanja prošlosti ili nekih događaja, nevezano za naša sjećanja?

Pada mi na pamet analogija s noćnim nebom: ono što gledamo je prošlost, mi to vidimo sada, međutim to se je već dogodilo pa su možda sukladno tome i događaji na Zemlji iz prošlosti vidljivi u nečijoj tuđoj sadašnjosti.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost?   Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? Icon_minitimepon stu 01, 2010 4:30 pm

@ Black rainbow :P

"ono što gledamo je prošlost, mi to vidimo sada, međutim to se je već dogodilo" ---

Svjetlost sto je vidimo na nebu je sadasnjost za nas..Ne mozes ti gledat u proslost kao sto se to tako kaze... Kad astronom gleda u zvjezde on vidi svjetlost u sadasnjosti,medjutim on zna da je ta svjetlost recimo krenula i putovala prema njemu prije hiljadu godina od neke daleke zvjezde.On sada vidi svjetlost,koju je ta zvjezda emitovala prije hiljadu godina.Neko bice iz okoline te zvjezde je prije hiljadu godina vec vidjelo tu istu svjetlost...I kad bi njemu astronom rekao da vidi tu svjetlost on bi mu rekao ustvari buducnost te svjetlosti, a ne proslost....


Ti ustvari sve sto vidis ili osjecas sa culima osjecas sa zakasnjenjem.Jer dok svjetlost ili zvuk dopre do tebe vec je proslo vrjeme....Tako da mozes reci da ti sve sto vidis oko sebe ustvari se vec promjenilo i nije onakvo kako ti vidis....Mislim ne znam,cudno je kakve stvari uzimamo zdravo za gotovo,a ustvari su pogresne...Ja ne vjerujem ni da sadasnjost postoji....Mozda jos i najbolje proslost mozemo dokazati na osnovu njenih posljedica... :P
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost?   Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? Icon_minitimepon stu 01, 2010 4:32 pm

MisteryManiac je napisao/la:
jedno je sigurno sto se tice predvidjanja buducnosti................onim gatarama sa nove tv-e i rtl-a ne vjerujem

:P Ko zna,mozda su one jos i najbolje.... :P
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost?   Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? Icon_minitimepon stu 01, 2010 10:35 pm

@primitive, držim da je Black rainbow znao o čemu priča, samo što se tako izrazio. No nije rekao pogrešno, mi zapravo i gledamo u događaj koji se dogodio davno, u prošlosti ;)

Ti si pisao o tome da ne postoje prošlost i budućnost i čekao sam tvoj post na ovoj temi. :) Zašto smatraš da ne postoji niti sadašnjost?
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost?   Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? Icon_minitimepon stu 01, 2010 11:02 pm

Ja bih na ovo pitanje odgovorio protu-pitanjem, postoji li sadašnjost?
A prije nego odgovorite na ovo pitanje pokušajte par minuta ne razmišljati ni o čemu. Jednostavno osloboditi um od misli. A miga što mislite ?
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost?   Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? Icon_minitimepon stu 01, 2010 11:24 pm

@ Legionar.Dobri stari Leg,ceka u zasjedi :P Kakav mi to dogadjaj gledamo u proslosti? Da slucajno ne vidimo blizinu te zvjezde,njenu hromosferu i nuklearne reakcije?Vidimo samo jedan toliko mali dio dogadjaja sto se desio.Mi vidimo foton svjetla nastao iz spajanja vodonika u helijum.A vidimo li ova dva?


Pa mislim da ne postoji ni sadasnjost jer kad gledam u ovu tastaturu i tipkam,ustvari vidim svjetlost koja se odbila od atoma te tastature,a to se desilo u proslosti.A da li sam ja bio svjestan te proslosti?Ne znam,onda bih se pitao jesam li bio svjestan proslosti prije toga...........Cudno....Haha evo sad mi pada ideja da ustvari postoji samo uzrok i posljedica,tj proslost i buducnost,mi vidimo buducnost proslosti a mislimo da smo vidjeli sadasnjost.A nismo? sta mislis o ovome? :P
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost?   Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? Icon_minitimeuto stu 02, 2010 12:02 am

Dakle ne postoji niti budućnost, niti prošlost, a niti sadašnjost. A što onda postoji, ono što mi odaberemo da postoji misli
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost?   Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? Icon_minitimeuto stu 02, 2010 12:08 am

Ne znam,nego dolazimo do toga da je vrjeme stvarno iluzija koju je izmislio covjek...Ili da je vrjeme ustvari drugacije nego ga mi dozivljavamo
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost?   Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? Icon_minitimeuto stu 02, 2010 6:12 pm

primitive101 je napisao/la:
@ Legionar.Dobri stari Legi,ceka u zasjedi :P
Čekam, ali ne u zasjedi :P

Grom opali stablo udaljeno od tebe 10km, a odmah pored mene. Za manje od pola minute ti ćeš čuti da je grom udario stablo, ali ako ti ja javim mobitelom istog trena da je grom pogodio stablo jesam li ti rekao informaciju iz tvoje budućnosti, a moje sadašnjosti/prošlosti? Ne.
Odgovor je da na našoj razini, u svijetu koji sada opažamo, svojim čulima, vrijeme je za sve jednako ili otprilike jednako. Dakle, postoji apsolutna ili približno apsolutna "skala" kojom možemo mjeriti vrijeme.
Slično bi vrijedilo i za brzinu svjetlosti, ali tu dolazi do relativističkih efekata pa ono, da ne kompliciramo :)

To što svjetlost i zvuk putuju ne znači ništa. Naša okolina ne postoji samo mentalno u nama, ili postoji neovisno o nama, ili postoji ovisno o svima nama, pa samo jedan promatrač ne igra toliko veliku ulogu. :)
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost?   Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? Icon_minitimeuto stu 02, 2010 6:17 pm

Citat :
Haha evo sad mi pada ideja da ustvari postoji samo uzrok i posljedica,tj proslost i buducnost,mi vidimo buducnost proslosti a mislimo da smo vidjeli sadasnjost.A nismo? sta mislis o ovome? :P
Mislim da to nije loša ideja. Premda mi fizički postojimo u sadašnjosti, problem leži u našoj glavi odnosno mislima.
One stalno vrludaju i idu naprijed - nazad, u prošlost i budućnost.
Misao postoji samo u vremenu i ona sama je vrijeme. U tome je njena snaga i njena sigurnost jer ona u sadašnjosti ne može postojati, sadašnjost je za nju smrt.
Isprazniti um i biti nekoliko trenutaka bez misli je jako teško. Može se to postići vježbom i djeluje na čovjeka bolje od meditacije.
Postoje doduše momenti kad je um prazan, bez misli, a koje je doživio svaki čovjek i koji nam se događaju bez vježbanja.
Recimo kad se doživi iznenadna sreća ili još bolji primjer je orgazam.
[Vrh] Go down
dynamyte
Prašina



Male
Pisces Pig
Broj postova : 7
Age : 29
Registration date : 04.07.2009

Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost?   Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? Icon_minitimesri stu 03, 2010 9:22 pm

ja smatram da postoje i proslost, i sadasnjost, i buducnost. zubi

i sam Einstein je govorio o tome u teoriji o relativnosti. cijeli prostorno - vremenski kontinuum mozemo zamisliti kao jedan koordinatni sustav, u kojemu osi apscise i ordinate ne predstavljaju nista drugo nego vrijeme i prostor... mi se na tom pravcu neprestano krecemo pravocrtno, u ravnotezi izmedu prostora i vremena, od ishodista (stvaranje svemira) i sve dublje i dublje u 1. kvartal (prema daljoj buducnosti). nazovimo nasu sadasnjost tockom A.

dakle, mi se nalazimo u tocci A koja se krece po pravcu vremensko-prostornog kontinuuma, i koja je uvijek jednako udaljena od osi naseg sustava, znaci vremena i prostora. ako bi nasa tocka A uspjela napraviti varijable u odnosu na pravac, mogli bi zaviriti u proslost i buducnost, te kontrolirati vrijeme i prostor...

zakljucak za one kojima se neda mudrovat ko meni zubi

prostorno vremenski kontinuum zamislite kao pravac i koordinatnom sustavu kojem su osi vrijeme i prostor, i koji se krece od ishodista (stvaranja svemira) u jednakoj udaljenosti od osi u 1. kvartalu. mi se trenutno nalazimo u tocci na njemu, nazovimo je tocka A. postoje li na pravcu tocke sa obje strane nase sadasnjosti? naravno da postoje, to su nasa proslost i buducnost :)
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost?   Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? Icon_minitimesri stu 03, 2010 9:32 pm

Pozdrav Dynamite :P Nisi me bas puno uvjerio u svoju teoriju.

Cjeli sistem koordinatnom sistema o kojem ti pricas je u novije dosta upitan,pogotov u fizici,jer zaista ne odslikava realnost,jer u realnosti TACKA ne postoji!

Taj koordinanti sistem je izmislio Rene Dekart.

Dakle ti realnost ne mozes prikazati uz pomoc tacki,jer su one apstrakcija,koja nista ne govori,isto kao i svaka teorija u fizici u sustini jer se sve oslanjaju na x,y,z itd a to su tacke koje kao takve ne postoje u prirodi i nista ne predstavljaju a najmanje proton,elektron,neutron...To je to pitanje beskonacnosti tacke ili singularnost.....Ajnstajn nije nista dokazao o postojanju vremena,kao ni niko do danas.Niko ne zna da objasni vrjeme,i zasto ga mi ljudi tako dozivljavamo...

Niko ne zna jeli vrjeme nastalo sa velikim praskom ili je postojalo i prije njega tako da tvoj koordinantni sistem nema smisla,jer sta ce mi ordinata za prostor kad prostora nema.....

Nije u tome poenta nego u onome sto mi ljudi dozivljavamo kao proslost,sadasnjost i buducnost.

Proslost je postojala ali vise ne postoji.Buducnost takodje.A sadasnjost ustvari nije nikad sadasnjost vec zakasnjela proslost,barem ja tako mislim.... :P
[Vrh] Go down
DrChaos
Višestanični organizam
DrChaos


Male
Gemini Monkey
Broj postova : 32
Age : 43
Registration date : 18.04.2010

Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost?   Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? Icon_minitimepet stu 05, 2010 10:08 pm

pa ja često znam sanjati neke scene koje se dogode u bliskoj budućnosti....nisu sada to neki posebni trenutci ili nešta super važno pa to sanjam...uvijek to zapamtim....i onda kad mi se ta scena dogodi(i to uvijek isto kao u snu) me počne mučiti i počnem si postavljati pitanja tipa "Pa zar se ovo već nije dogodilo?"...itd...tako da zapravo vjerujem u to..iako bih volio znati svoju budućnost,to me na neki način i plaši da bih mogao vidjeti ono što ne želim pa zapravo zbog toga si pokvariti budućnost ili vidim da sam uspješan u životu pa da se opustim i čekam da se to dogodi....ali neke situacije bih sigurno volio predvidjeti :D


ali nek ostane ovako....i ovako mi se sviđa :D
[Vrh] Go down
userNejm
Pračovjek
userNejm


Male
Leo Rooster
Broj postova : 3398
Age : 30
Location : Mars
Registration date : 01.10.2007

Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost?   Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? Icon_minitimesub stu 06, 2010 1:19 am

Postoji samo SADA - mali nemjerljivi trenutak nečega što se događa...

A što se tiče prošlosti i budućnosti - prošlost je samo ono čega se mi sjećamo, a budućnost je ono što zamišljamo, predviđamo ili računamo da će se dogoditi... Znači ne postoje osim u našim glavama...

U jednoj sekundi prođu milijarde i milijarde trenutaka SADA... koje mi opažamo zbog posljedica koje oni ostavljaju. No stanje prije ili poslije SADA ne postoji...
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost?   Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? Icon_minitimesub stu 06, 2010 1:50 am

@ userNejm,da slazem se u potpunosti s tobom,ali to onda znaci da vrjeme zaista ne postoji jer ako je taj trenutak SADA neizmjerljiv,onda vrjeme ne postoji kao takvo.Jer sada nema trajanje,te ono nije vrjeme.Tako da ja i dalje mislim da ni sada ne postoji,sto sam u postu prije rekao.To sto ti mislis sada je ustvari niz malih kratkih misli koje su se vec desile,ali ti mislis da se desavaju sada..

Vec bi onda vrjeme bilo mjerenje jednog dogadjaja drugim,odnosno samo nacin njihovog poredjenja,odnosno nacin kojim covjek opisuje fizicke uzroke i pojave...Bas cu sad potrazit kako je rjec vrjeme uopste nastala i sa kojim povodom,pa cu to stavit..

Usput sad sam gledao raspravu o vremenu sto su imali Alpha,Blizzard,mow,Chak i ekipa i ti cini mi se i super je,ali je otisla u komplikovanost,sto je i razumljivo jer zaista pojam vremena ukljucuje i fiziku i duhovnost tj covjeka ili svjest,,,a to su stvarno zeznuta pitanja...

Plus da stavim ovaj video koji pokazuje kako bi svjet izgledao vama koji putujete brzinom svjetlosti:

https://www.youtube.com/watch?v=IgAII_crHHc&feature=related

tek bi se onda svi pogubili...hehe ko zna sta se sve desava oko nas...dok mi zivimo
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost?   Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? Icon_minitimesub stu 06, 2010 2:41 pm

Kada su se spojila sva tri efekta izgleda kao "svjetlo na kraju tunea" misli
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost?   Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? Icon_minitimesub stu 06, 2010 2:49 pm

Moram priznati da nisam baš skužio tu simulaciju. Jel svijetlo na kraju tunela možda simbolika zubi
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost?   Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? Icon_minitimesub stu 06, 2010 5:02 pm

Ma j#bes LSD,THC itd nabavi motor sto ide ovom brzinom,haha kakav bi to trip bio:)))

Ima i ovaj klip,isto zanimljiv:

https://www.youtube.com/watch?v=9lMYhhCkPXE


Ne znam koja droga jos ovo moze da ti uradi sa percepcijom hehe
[Vrh] Go down
yuusha
Višestanični organizam
yuusha


Male
Pisces Tiger
Broj postova : 68
Age : 26
Registration date : 01.02.2011

Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost?   Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? Icon_minitimesub vel 05, 2011 3:59 pm

vreme možemo zamisliti kao linearno ili kružno,ciklično

u slućaju da je vreme linearno,svaki "frejm" koji nam se dogodi je sledeceg "frejma" prošlost,koja postoji samo u našim secanjima,i ostvarenim mogucnostima,dok je buducnost nepostojeca,tj.postoji samo u našem umu i percepciji
sve je SADA

u slućaju kružnog vremena,prošlost,sadašnjost i budućnost ne postoje,jer je ono što je BILO postati BIĆE,što nas dovodi do paradoksa,jer je PROŠLOST i BUDUĆNOST,dakle nameće se zaključak,kao i pre da je sve SADA,samo što mi to ne možemo pojmiti
[Vrh] Go down
Sponsored content





Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost?   Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost?
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Oni postoje

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: