Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije!

Go down 
+5
mEN_iN_WHite
Alpha
Chakotay
floridana
Skulptura
9 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije! Empty
PostajNaslov: Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije!   Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije! Icon_minitimepon stu 01, 2010 5:40 pm

Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije!
Američki komičar odlučio je dati svoj obol u prihvaćanju Prijedloga 19, odnosno
legalizaciji marihuane u Kaliforniji.


Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije! 2cgojgn

Glumac Zach Galifinakis poznat po ulozi u komediji 'Mamurluk' iznenadio je američke
TV gledatelje svojim postupkom tijekom političkog okruglog stola u live TV showu
'Real Time With Bill Maher'. U jednom trenutku Zach je iz džepa sakoa izvadio joint i upalio ga.
Čim je povukao prvi dim ponudio je upaljeni smotuljak učesnicima okruglog stola.
Prva koja ga je uzela, ali ga nije konzumirala, bila je novinarka Margaret Hoover, inače poznata
republikanska konzervativka koja je nakon što je pomirisala dim na glas konstatirala kako je u
pitanju prava marihuana. Naravno nitko od gostiju nije htio povući dim, što nije omelo Galifinakisa
da neometano nastavi s uživanjem opojne biljke tijekom debate o tome treba li legalizirati
marihuanu u Kaliforniji. Javnost i vlasti te američke države su već duže vrijeme po tom pitanju u srazu,
a koplja se lome oko već poznatog Prijedloga broj 19 (Proposition 19).

'To je škakljivo političko pitanje i puno ljudi će se dvoumiti treba li legalizirati marihuanu, jer mnogi
na to još uvijek gledaju kao na tabu', izjavio je Galifinakis u svom izlaganju dok je pušio joint.

Komičar ne bi bio to što jest da u jednom trenutku nije počeo vikati: 'Kakvi su to zmajevi?!',
kako bi slikovito dočarao stereotipnu sliku kakvu mnogi Amerikanci imaju u glavi kada je riječ
o konzumentima marihuane.

Video:
http://dnevnik.hr/showbizz/film-tv/video-zach-galifinakis-zapalio-joint-usred-emisije.html

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije! Empty
PostajNaslov: Re: Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije!   Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije! Icon_minitimeuto stu 02, 2010 1:22 am

Guverner Kalifornije Arnold Schwarzenegger, iako je sam službeno kao republikanac protiv legalizacije marihuane (premda ju je u mladosti i sam obilno koristio, što ne krije), već je spominjao mogućnost da najbogatija američka država suočena s ogromnom proračunskom rupom pokuša prihode povećati legalizacijom najpopularnije i najrasprostranjenije lake droge. Samo na javnoj sigurnosti uštjedelo bi se oko 200 milijuna dolara, a lokalne vlasti mogle bi "travu" oporezovati i tako ubirati nemalu zaradu.

Prema prijedlogu koji će ići na refendum, osobe starije od 21 godine mogle bi slobodno posjedovati do jedne unče (28,3 grama) marihuane, količinu dostatnu za desetak jointa, a marihuanu bi se smjelo za osobnu upotrebu uzgajati doma, ali u vrtu na površini ne većoj od 25 četvornih stopa (2,3 četvorna metra). Bilo bi zabranjeno uzimati marihuanu u javnosti i pušiti je pred maloljetnicima, ne bi je se smjelo imati uz sebe na području škola, i bilo bi zabranjeno voziti pod njezinim utjecajem.

Pored Kalifornije, i najmanja američka država Rhode Island također, zbog proračunskih problema, razmatra mogućnost potpune dekriminalizacije posjedovanja marihuane za punoljetne osobe. Prijedlog legalizacije nedavno nije prošao u državi Washington, ali su tamošnji zakonodavci znatno proširili popis simptoma za koje liječnici mogu dati recept za "travu".

Kad je Kalifornija 1996. legalizirala korištenje marihuane u medicinske svrhe, zbog blagotvornog djelovanja te biljke kod nekih bolesti (marihuana smanjuje očni tlak i koristi se za prevenciju glaukoma, poboljšava apetit i smanjuje depresiju u osoba koje su izmučene kemoterapijom i tako dalje) taj primjer slijedilo je još 14 saveznih država. Prema američkom zakonodavstvu, kad neku zabranu ili dopuštenje prihvati većina saveznih država (26 od 50) ostale su obavezne slijediti njihov primjer i donijeti iste propise.

Na vijest da je za referendum prikupljeno dovoljno potpisa i da će biti održan, uzgajivači marihuane u sjevernokalifornijskom okrugu Humboldt, odavno poznatom po jačini i kvalitetu tamošnje "trave", počeli su održavati krizne sastanke zbog pitanja hoće li legalna marihuana, i konkurencija robe s državnim odobrenjem, ugroziti posao od kojeg žive; već su se pojavili natpisi "Spasite Humboldt – ostavite travu ilegalnom".

izvor

Nijedna zemlja zasad, pa čak ni Nizozemska, nije legalizirala proizvodnju marihuane, ali za sve postoji prvi put, kojim je u ovom slučaju krenula Kalifornija, piše Newsweek.

Teško nasilje kojim obiluje američko-meksička granica navelo je neke analitičare i političare da kažu da je vrijeme da Amerika legalizira travu kako bi se umanjila moć meksičkih narkokartela, a već se i ranije spominjalo da bi njezino oporezivanje izdašnije punilo državnu kasu.

Novcem od prodaje marihuane narkokarteli plaćaju režijske troškove, oružje i utjecaj, a riječ je o 20 do 50 posto njihove zarade, procjenjuju analitičari. No to bi se moglo promijeniti nakon glasovanja kalifornijskih birača u studenome o legalizaciji domaće proizvodnje i prodaje.

Prođe li taj prijedlog, Kalifornija bi mogla postati glavni dobavljač droge za SAD, što bi definitivno umanjilo moć narkokartela, jer bi cijena droge unaprijed bila manja za 80 posto zbog oporezivanja, procjenjuje George W. Grayson, profesor javnog upravljanja.

Naravno, stvarni bi učinak ovisio o stopi oporezivanja, pa tako stopa od 50 dolara po unci ne bi učinila visokokvalitetni kalifornijski kanabis troškovno konkurentnim meksičkom, dok bi niže stope mogle značajno smanjiti kartelski udio na tržištu. Ne bi karteli ostali bez posla jer su tu i kokain i heroin, ali moć bi im bila umanjena.

U kalifornijskom gradu Oaklandu, poznatom i kao 'silikonska dolina trave', Gradsko je vijeće već legaliziralo industrijski uzgoj marihuane u medicinske svrhe, a do sljedeće bi godine u tom gradu trebale biti izdane i dozvole za industrijski uzgoj te marihuane u privatne svrhe.

Odluka je donesena upravo zato da se s tržišta ukloni ilegalne uzgajivači i potiče legalne, a da država ima korist u vidu oporezivanja, čime bi se smanjio kriminal, ali i povećalo kvalitetu marihuane i smanjilo njezinu cijenu.

izvor

mogla bi i Hrvatska razmisliti o legalizaciji. fino bi popunila buđet kava
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije! Empty
PostajNaslov: Re: Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije!   Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije! Icon_minitimeuto stu 02, 2010 10:21 am

Dakle moralne vrijednosti ipak imaju cijenu, eto što radi jedna proračunska rupa.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije! Empty
PostajNaslov: Re: Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije!   Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije! Icon_minitimeuto stu 02, 2010 10:42 am

ne kužim šta je tu nemoralno?
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije! Empty
PostajNaslov: Re: Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije!   Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije! Icon_minitimeuto stu 02, 2010 11:17 am

Nemoralno je prodavanje svojih uvjerenje.

Valjda postoji razlog zašto je marihuana zabranjena. Naravno moguće je da su to pogrešni razlozi, ali kakve veze ima manjak u proračunu sa time. Valjda je marihuana zabranjene jer loše utjeće na zdravlje ljudi. Ako je tomu tako onda ju ne bi trebalo dozvoliti bez obzira na financijsku krizu. Dapaće da bi izašli iz krize trebamo svi biti svjesni problema i raditi na rješavanju, ali ako ćemo biti pod utjecajem droge, onda baš nećemo biti sposobni misliti o bilo čemu.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije! Empty
PostajNaslov: Re: Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije!   Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije! Icon_minitimeuto stu 02, 2010 11:45 am

SAD je marihuanu zabranio nakon legalizacije alkohola. jedan od razloga je administracija koja je ostala nakon prohibicije. zabranom marihuane ta admninistracija nije dobila otkaz nego su fino sebi pronašli posla. isto tako im je bio trn u oku Meksiko i Meksikanci pa su ih i taj put diskreditirali kao državu, i kao osobe koji su eto tamo neki napušeni luđaci.
ako ćemo o razlozima, zašto je alkohol bio zabranjen pa nakon toga nije? i alkohol loše utječe ali ga sasvim normalno možemo kupiti i naručiti u restoranima i kafićima pod uvjetom da smo punoljetni. isto je i s cigaretama. sasvim je normalno (moralno) slaviti vincekovo, uzgajati vinovu lozu, dičiti se njenim plodovima i konzumiranjem, a nenormalno (nemoralno) je uzgajati marihuanu i pušiti je. ne zaboravite da marihuana sasvim suprotno djeluje od alkohola. ona ne potiče agresivnost.
dosta je zemalja u Evropi dekriminaliziralo ovu biljku. dozvolili su posjedovanje malih količina za osobnu upotrebu i dozvolili su uzgoj malih količina za osobnu upotrebu. pitanje je vrimena kad će to napraviti i ostale države. jednom će se buduće generacije, ako ne i naše, čuditi da je ta biljka bila zabranjena, kao šta se i ja čudim zašto je u SAD-u bio alkohol zabranjen.
ne stoji li iza toga svega neki viši interes? netko tko ne dozvoljava da se legalizira jer je ilegalna profitabilnija, a i ne plača se porez. a naivni puk kojem je lako prodati sve i svašta, pa tako i taj bauk od kojih se vide zmajevi, podržavaju nešto o čemu nemaju pojma, dok ispijaju prvu jutarnju rakijicu a crveni od alkohola dolaze u Sabor.
ouu yeah...živilo vincekovo zivili posli ćemo dobro natumbarati ženu...
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije! Empty
PostajNaslov: Re: Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije!   Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije! Icon_minitimeuto stu 02, 2010 12:03 pm

Flo brkaš normalno i moralno. To što je nešto normalno ili uobičajeno u našem društvu ne znaći da je moralno tj. ne znaći da je to dobro. Tako opijanje alkoholom pa i sa odobravanjem crkve ne znaći da je to dobro za osobu koja to čini.

Što se tiče marihuane, ne znam kakav utjecaj ona ima na ljudsko ponašanje i na ljudsko zdravlje, nisam ju nikada probao, pa nemam mišljenje iz svog iskustva, ali za alkohol i cigarete sam probao i nisu mi nešto i sama činjenica što su dozvoljeni meni ne znači ništa, jer to ne konzumiram. Moguće je da i marihuana nije puno štetnija za zdravlje od ova dva dozvonjena sredstva ovisnosti, no ono što sam ja rekao je da se o tome treba raspravljati i dati razloge za i protiv, ali definitivno argument za mi nije manjak u državnom proračunu.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije! Empty
PostajNaslov: Re: Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije!   Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije! Icon_minitimeuto stu 02, 2010 1:34 pm

Citat :
ali ako ćemo biti pod utjecajem droge, onda baš nećemo biti sposobni misliti o bilo čemu
ne znam zašto misliš da ćemo biti pod utjecajem droge? neće je svi konzumirati kao šta svi ne konzumiraju ni alkohol iako je legalan. to potrvđuješ upravo ovim svojim riječima.
Citat :
Što se tiče marihuane, ne znam kakav utjecaj ona ima na ljudsko ponašanje i na ljudsko zdravlje, nisam ju nikada probao, pa nemam mišljenje iz svog iskustva, ali za alkohol i cigarete sam probao i nisu mi nešto i sama činjenica što su dozvoljeni meni ne znači ništa, jer to ne konzumiram.
nisu svi u Amerikanci postali alkoholičari nakon legalizacije alkohola.
manjak u proračuni nije jedini argument, ali legalizacijom bi se izjednačila sa alkoholom, cigaretima i sredstvima za smirenje, od kojih se također krpa rupa u poračunu. zar i tu nismo prodali svoje uvjerenje o štetnosti da bi namaknuli korist?
ja ne vidim razliku između svih ovih sredstava koja štete zdravlju ako se konzumirau u većim količinama, osim šta su neke legalne a neke nisu.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije! Empty
PostajNaslov: Re: Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije!   Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije! Icon_minitimeuto stu 02, 2010 1:58 pm

floridana je napisao/la:
[....zar i tu nismo prodali svoje uvjerenje o štetnosti da bi namaknuli korist?
ja ne vidim razliku između svih ovih sredstava koja štete zdravlju ako se konzumirau u većim količinama, osim šta su neke legalne a neke nisu.
A tko kaže da nismo ;) Ni ja ne vidim neke velike razlike jedino što neke "poznajem" malo bolje, a neke (čitaj marihuanu) uopće ne.

No ima još puno nelogičnosti, primjerice, maloljetnicima je zabranjena prodaja cigerate i alkohola, ali njima nije zabranjena kupnja i kunzumacija. Pa će trogvac koji ima proda cigarete možda biti kažnjen što je to učinio, ali maloljetnik koji to kupi i puši ispred tog dučana ili pak ispred škole, neće biti kažnjen radi toga. Nema baš neke logike.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije! Empty
PostajNaslov: Re: Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije!   Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije! Icon_minitimeuto stu 02, 2010 3:57 pm

Ja bih da se legalizira sve zivo. Istovremeno da se uvede smrtna kazna i to po uzoru na Kinu.
Dakle, ako se netko narolja, nasnifa, napusi i td. pa npr. sjedne za volan i zgazi nekog ili pocini neki veci prekrsaj lijepo ga se dovede na stadion, metak u celo, racun za metak obitelji. Bez puno pitanja, bez sudjenja, bez iceg. Pa tko voli nek izvoli.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije! Empty
PostajNaslov: Re: Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije!   Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije! Icon_minitimeuto stu 02, 2010 4:07 pm

Ček, ček Alpha ako je bez puno pitanja, bez suđenja...kako ćeš znati da li je netko kriv ili nije. Što ako se desi da pogubiš krivu osobu, a ono nakon mjesec ili dva pronađeš pravog počinioca. Što onda smrtna kazna i za ovog drugog, tko će to platiti i da li se onoj prvoj obitelji vrača novac za onaj metak ili ne zubi


_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije! Empty
PostajNaslov: Re: Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije!   Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije! Icon_minitimeuto stu 02, 2010 4:37 pm

Pa jednostavno. Netko napravi zajeb. Izvadis mu krv i urin i ako ima tragova neceg od svih tih legaliziranih stvari - metak kava

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije! Empty
PostajNaslov: Re: Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije!   Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije! Icon_minitimeuto stu 02, 2010 4:46 pm

Dobro, ali mislim da smo prešli malo u preveliku krajnost, nije jedino problematično to što takve osobe mogu nekoga ubiti na cesti ima tu još puno negativnih posljedica do kojih može dovesti konzumiranje tih legalnih/ilegalnih supstanci.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije! Empty
PostajNaslov: Re: Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije!   Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije! Icon_minitimeuto stu 02, 2010 5:18 pm

Paaa...nema veze. Ako se ti hoces predozirat, predoziraj se. Ocito velika, velika vecina hoce alkohol, cigarete, marihuanu, a ne bi lose dosle i jos kakve drogice. Pa zasto da ne. Ajmo sve legalizirat. A onda ako netko napravi zajeb u tom nekom stanju odmah metak u celo.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije! Empty
PostajNaslov: Re: Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije!   Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije! Icon_minitimeuto stu 02, 2010 5:57 pm

U legalizaciji marihuane nema ništa nemoralno nego je baš suprotno. Zabrana je nemoralna jer
ljudima ne dopušta slobodu izbora. Ako se ja želim trovati sa nečim onda je to samo moja
stvar i neću da mi to netko brani. Moj život - moj izbor. Na državi je da regulira zakone i da ih
provodi onako kako treba, građani pak trebaju paziti da ne krše zakone ili ako ih krše neka
paze da pritom ne ugrožavaju nekog drugog.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije! Empty
PostajNaslov: Re: Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije!   Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije! Icon_minitimeuto stu 02, 2010 6:19 pm

Tako je. Slazem se. Ne samo za marihuanu nego za sve. Ako netko u svoja cetiri zida zeli konzumirat arsen nek slobodno konzumira. Samo nek to zadrzi za sebe.

zivili

_________________
Respect
[Vrh] Go down
mEN_iN_WHite
Dinosaur
mEN_iN_WHite


Male
Gemini Rooster
Broj postova : 483
Age : 30
Registration date : 10.09.2009

Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije! Empty
PostajNaslov: Re: Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije!   Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije! Icon_minitimeuto stu 02, 2010 7:29 pm

[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije! Empty
PostajNaslov: Re: Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije!   Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije! Icon_minitimeuto stu 02, 2010 10:13 pm

Alpha je napisao/la:
Paaa...nema veze. Ako se ti hoces predozirat, predoziraj se. Ocito velika, velika vecina hoce alkohol, cigarete, marihuanu, a ne bi lose dosle i jos kakve drogice. Pa zasto da ne. Ajmo sve legalizirat. A onda ako netko napravi zajeb u tom nekom stanju odmah metak u celo.

koji su ovo bjesovi prohujali kava
ne znam zašto nismo do sada tako rigorozni bili kad je alkohol u pitanju. ali kad se priča o legalizaciji marihuane onda se odmah ovako reagira.
Skulp je dobro napisao. potpisujem sve.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije! Empty
PostajNaslov: Re: Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije!   Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije! Icon_minitimeuto stu 02, 2010 10:16 pm

Može u Nizozemskoj, može i tamo, što ne bi moglo kava
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije! Empty
PostajNaslov: Re: Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije!   Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije! Icon_minitimeuto stu 02, 2010 10:52 pm

@flo mislim da Alpha ne radi razliku između ovisnika o alkoholu, drogi, marihuani... ili bilo čemu drugome što oduzima sposobnost rasuđivanja i upravljanja vlastitim postupcima.

Ono što ona smatra je da ako se netko dovede u takvo stanje i onda još ide upravljati autom i u nesreći netko pogine, tada nema razlike između ubojstva s namjerom i toga. Takva osoba bi trebala snositi posljedice zbog oduzimanja tuđeg života. Alpha misli da bi posljedica treba biti smrtna kazna. Hm ne mogu, a da ne kažem da vidim logiku u tom razmišljanju iako je kazna definitivno jako stroga.

A što se tiče alkohola, mislim da bi trebali biti rigoorozni i po tom pitanju i prema ljudima koji čine svakakve gluposti u tom stanju i onda se još usude i opravdavati, pa kao bio sam pijan. Vau, a bio si pijan, pa što ne kažeš odmah, to je onda ok. Skoro pa da je to tako prihvačeno u našem društvu tuzni

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije! Empty
PostajNaslov: Re: Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije!   Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije! Icon_minitimeuto stu 02, 2010 11:07 pm

znam Chak otprilike na šta je mislila. i naravno da nema opravdanja, samo je smrtna malo previše za moj ukus, a opet ovisi od slučaja do slučaja. zato imamo sudstvo pa neka rade svoj posao.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije! Empty
PostajNaslov: Re: Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije!   Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije! Icon_minitimeuto stu 02, 2010 11:53 pm

Pa čuj flo, netko tko se opija ili drogira, a zna da će nakon toga voziti i da postoji opasnost da u nekoj nesreći stradaju ljudi je iz jedne perspektive gori od ubojice koji ubija s namjerom. Ubojica koji ubija s namjerom zna koga ubija i zvuči glupo ali zna i zašto. Ovaj može ubiti jednu, ali i pet osoba, njemu je potpuno sve jedno, on to prihvaća, a sve to radi svog užitka.

Dobro možda sam otišao u krajnost, to ne znači da će to učiniti svatko tko popije jedno piće ili popuši malo trave.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije! Empty
PostajNaslov: Re: Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije!   Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije! Icon_minitimesri stu 03, 2010 12:43 am

Najveći je problem u tome što ljudi rizičnog ponašanja (alkoholičari, narkomani i ini biseri) sjedaju u automobil, uopće ne misleći kakve posljedice njihovo stanje može izazvati za njih, same.
Dakle, teško da će netko tko ne mari za sebe i dovede se u to stanje, uopće moći kalkulirati ili razmišljati o životima drugih ljudi.

Što se tiče same legalizacije "lakih" droga, o tome bi trebalo razmisliti. Načelno, ja mislim da bi marihuana trebala biti legalizirana, jer svaki pojedinac ima pravo birati što želi u svom životu, a restrikcijama i zabranama samo dolazi do kontraefekta, povećanja šverca i ilegalnih radnji.
Isto tako, vjerujem da alkohol čini puno više štete od toga da netko zapali marihuanu koju subotu.
Po pitanju alkohola, smatram da je zakon od 0 promila bio nebuloza. Čak neko voće sadrži malo alkohola, kao i određeni medikamenti. Dakle, takva rigorozna zabrana dovodi u još veću opasnost ljude, potencijalne "žrtve", jer će onaj koji zna da se kažnjava svaki promil iznad 0, radije iskoristiti šansu da se totalno "naroka". Kaznu bi ionako platio i za bezazlenu čašu piva pa kad već plaća pa što ne bi popio i više. kava

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije! Empty
PostajNaslov: Re: Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije!   Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije! Icon_minitimesri stu 03, 2010 12:28 pm

U Hrvatskoj (a mislim da to vrijedi i za vecinu planete) je najveca droga - alkohol. Ali on je drustveno prihvacen. Zasto je on prihvacen, a marihuana nije? Bilo bi bolje da je obratno ako vec nesto mora biti.

E sad...je, iznijela sam vrlo rigorozne stavove ali ako malo razmislimo jesu li zbilja rigorozni? Recimo da pijanac sjedne u auto i pregazi dijete. Dijete je upravo dozivjelo smrtnu kaznu. Ni krivo ni duzno dobilo je "metak u celo". Kao sto znamo nesrece u alkoholiziranom stanju su najcesce. Ja ne kazem da treba ljudima zabranit sve. Ne. Neka im se sve da. Nek se i sve ostalo legalizira. I nek svatko procijeni za sebe koliko cega ce konzumirat. A onda, ako sa preko 1,5 promil sjedne u auto i zgazi covjeka...mislim...kad ubijes prvih deset onaj jedanaesti ce dobro promislit hoce li sjest u auto ili ce zvat nekog da ga pokupi. kava

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije! Empty
PostajNaslov: Re: Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije!   Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije! Icon_minitimesri stu 03, 2010 2:08 pm

Pa gdje si vidjela Alpha pijanog covjeka da razmislja... confused
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije! Empty
PostajNaslov: Re: Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije!   Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije! Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Zach Galifinakis zapalio joint usred emisije!
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Emisije o kuhanju

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Vijesti i zanimljivosti :: Zanimljivosti-
Forum(o)Bir: