Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Tražim knjigu

Go down 
+6
Melkior
milan
wanderer
Alpha
Skulptura
Blizzard
10 posters
Autor/icaPoruka
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Tražim knjigu Empty
PostajNaslov: Tražim knjigu   Tražim knjigu Icon_minitimeuto stu 02, 2010 4:33 pm

Otvaram ovu temu u kojoj svatko može napisati kakve tematike i knjige traži, pa da može dobiti preporuku. Nisam vidio da tema postoji pa otvaram ovu za takva pitanja.

Usput, imam pitanje. Zna li netko neku dobru knjigu u kojoj se obrađuje tematika Ega, ali po mogućnosti bez pretjeranog uplitanja Stvoritelja, duhovnih ideala i ostalih takvih mumbo-jumbo pizdarija? Dakle, da je neka malo "stručnija" literatura.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Tražim knjigu Empty
PostajNaslov: Re: Tražim knjigu   Tražim knjigu Icon_minitimeuto stu 02, 2010 11:41 pm

Nažalost ne znam za knjigu, ali pošto želiš racionalna i znanstvena objašnjenja onda bi
preporučio Sigmund Freuda...

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Tražim knjigu Empty
PostajNaslov: Re: Tražim knjigu   Tražim knjigu Icon_minitimečet stu 18, 2010 2:04 pm

Preporucam knjigu "Kidanje veza" od Phyllis Krystal.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Tražim knjigu Empty
PostajNaslov: Re: Tražim knjigu   Tražim knjigu Icon_minitimečet stu 18, 2010 7:24 pm

Imaš OVDJE nešto kratko ali jezgrovito o psihologiji ličnosti pa vidi malo da li ti odgovara :)
[Vrh] Go down
milan
banned
milan


Male
Virgo Horse
Broj postova : 463
Age : 33
Registration date : 22.12.2010

Tražim knjigu Empty
PostajNaslov: Re: Tražim knjigu   Tražim knjigu Icon_minitimesub pro 25, 2010 9:20 pm

c++ tutorijal na srpski jezik to je programiranje
[Vrh] Go down
Melkior
PraGlodavac



Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Age : 43
Registration date : 24.12.2010

Tražim knjigu Empty
PostajNaslov: Re: Tražim knjigu   Tražim knjigu Icon_minitimened pro 26, 2010 1:57 am

milan je napisao/la:
c++ tutorijal na srpski jezik to je programiranje

Imam ti ja majstore, budem ti poslao na PP sutra ili prekosutra... !

Nego, ima li itko od vas "Političku Ponerologiju" od Lobačevskog (ne piše se prezime ovako, ovo je izgovor...)

Izvrsna knjiga! Hvala!
[Vrh] Go down
milan
banned
milan


Male
Virgo Horse
Broj postova : 463
Age : 33
Registration date : 22.12.2010

Tražim knjigu Empty
PostajNaslov: Re: Tražim knjigu   Tražim knjigu Icon_minitimened pro 26, 2010 10:37 am

aj posalji jel je to elektronska ili obicna ako je elektronska salji ako je obicna videcemo kako cemo a za tu tvoju videcu
[Vrh] Go down
Melkior
PraGlodavac



Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Age : 43
Registration date : 24.12.2010

Tražim knjigu Empty
PostajNaslov: Re: Tražim knjigu   Tražim knjigu Icon_minitimečet sij 13, 2011 4:55 pm

Ponavljam: ima li itko od vas "Političku Ponerologiju" od Lobačevskog u PDF ?!?!?! :-((
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Tražim knjigu Empty
PostajNaslov: Re: Tražim knjigu   Tražim knjigu Icon_minitimečet sij 13, 2011 5:36 pm

Melkior je napisao/la:
Ponavljam: ima li itko od vas "Političku Ponerologiju" od Lobačevskog u PDF ?!?!?! :-((

Poslah ti na mail koji si naveo kao kontaktni za CE-4 forum.

mase

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Melkior
PraGlodavac



Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Age : 43
Registration date : 24.12.2010

Tražim knjigu Empty
PostajNaslov: Re: Tražim knjigu   Tražim knjigu Icon_minitimečet sij 13, 2011 8:15 pm

RESPEKT! ;)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Tražim knjigu Empty
PostajNaslov: Re: Tražim knjigu   Tražim knjigu Icon_minitimepet lip 10, 2011 3:23 pm

Blizzard je napisao/la:

Usput, imam pitanje. Zna li netko neku dobru knjigu u kojoj se obrađuje tematika Ega, ali po mogućnosti bez pretjeranog uplitanja Stvoritelja, duhovnih ideala i ostalih takvih mumbo-jumbo pizdarija? Dakle, da je neka malo "stručnija" literatura.

Ovako...pokusaj zapoceti s knjigom Scotta Pecka "Put kojim se rjedje ide". On je inace psihijatar.
Nakon toga mozda "Nova zemlja" od Tolle-a.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Tražim knjigu Empty
PostajNaslov: Re: Tražim knjigu   Tražim knjigu Icon_minitimepet lip 10, 2011 8:42 pm

Pokušaj sa Freudom. On je uveo Ego u cijelu priču. Prije njega ljudi nisu ni znali da se to tako zove. :D

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Tražim knjigu Empty
PostajNaslov: Re: Tražim knjigu   Tražim knjigu Icon_minitimepon lip 13, 2011 11:18 am

Ma kakvi Freud. Daj, molim te. Njemu je prvom trebala psihijatrijska pomoc :P

Osim toga Blizz niti ne pita tko je prvi uveo pojam nego pita nesto drugo.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sin_Nanna
Majmun
Sin_Nanna


Male
Libra Dragon
Broj postova : 1550
Age : 35
Registration date : 10.06.2011

Tražim knjigu Empty
PostajNaslov: Re: Tražim knjigu   Tražim knjigu Icon_minitimepon lip 13, 2011 5:19 pm

Može li mi neko preporučiti neku knjigu koja se bavi egipatskom i mesopotamijskom mitologijom? O njima sam čitao u enciklopediji Mitologije sveta i zainteresovale su me jer se o egipatskoj dosta priča, a u mesopotamijskoj je koliko mi se čini klanje sa velikim K. Svaka preporuka je dobrodošla.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Tražim knjigu Empty
PostajNaslov: Re: Tražim knjigu   Tražim knjigu Icon_minitimeuto lip 14, 2011 12:18 am

Nisam čitao službenu mitologiju niti Sumera niti Asirije niti Babilona, ali slažem se s time da je tamo uglavnom klanje naveliko. Zanimljivo je kako se sumeranski ep o "stvaranju", Enuma Elish zapravo bavi toliko destruktivnom tematikom da mi uopće nije jasno o kakvom se tu stvaranju radi. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Magic
PraGlodavac
Magic


Male
Aquarius Tiger
Broj postova : 581
Age : 26
Registration date : 16.10.2011

Tražim knjigu Empty
PostajNaslov: Re: Tražim knjigu   Tražim knjigu Icon_minitimesub vel 02, 2013 5:11 pm

Dakle, treba mi neka knjiga za dizanje samopouzdanja, volje za životom i tako te neke tematike...?:S
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Tražim knjigu Empty
PostajNaslov: Re: Tražim knjigu   Tražim knjigu Icon_minitimesub vel 02, 2013 7:04 pm

Magic je napisao/la:
Dakle, treba mi neka knjiga za dizanje samopouzdanja, volje za životom i tako te neke tematike...?:S
Primjerice...Zatočenici vlastitih misli, dr. Alexa Pattakosa- u kojoj su ujedno objedinjena načela Viktora Frankla za otkrivanje smisla u svakodnevnom životu i radu.

Također, Eckhart Tolle, "Moć sadašnjeg trenutka".

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Magic
PraGlodavac
Magic


Male
Aquarius Tiger
Broj postova : 581
Age : 26
Registration date : 16.10.2011

Tražim knjigu Empty
PostajNaslov: Re: Tražim knjigu   Tražim knjigu Icon_minitimesub vel 02, 2013 10:10 pm

Hvala Athena, javim dojmove kad pročitam;)
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Tražim knjigu Empty
PostajNaslov: Re: Tražim knjigu   Tražim knjigu Icon_minitimesub vel 02, 2013 10:37 pm

Magic je napisao/la:
Hvala Athena, javim dojmove kad pročitam;)
Ne paše svima ista literatura koja se bavi određenom tematikom. miga. Ove su knjige spadaju pod "self-help" pa ćeš ubrzo vidjeti kako će ti i hoće li ti dobro 'leći'.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Sponsored content





Tražim knjigu Empty
PostajNaslov: Re: Tražim knjigu   Tražim knjigu Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Tražim knjigu
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Izdajte svoju knjigu za 5 minuta
» Izdao knjigu bez teksta i zaradio milijun dolara

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Svijet knjige-
Forum(o)Bir: