Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kako su pali MIG-ovi 21?

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Kako su pali MIG-ovi 21? Empty
PostajNaslov: Kako su pali MIG-ovi 21?   Kako su pali MIG-ovi 21? Icon_minitimesub stu 06, 2010 12:12 pm

Mariju Klipu, 69-godišnjakinju koja je ozlijeđena kada su se 23. rujna nedaleko Plaškog srušila dva MiG-a 21, očekuje kontrola a onda još jedna operacija i toplice.

Novinari su je zatekli ispred KBC-a Rebro dok je čekala da s kćerkom Vesnom i zetom Nevenkom Tomićem krene put njihova doma u Rijeku. Ispričala im je što je sve vidjela kada su se zrakoplovi srušili te kako je ozlijeđena dok je radila na svojoj njivi u Latinu.

"Išla sam vadit' krumpire, da ne propadnu. Cijelo su jutro kružili avioni. Odjednom, vidjela sam ih kako su se nisko spustili. Bili su jedan ispod drugoga. I onda su počeli bacati bombe. Izgledalo je to k'o kad pukne grom pa vidiš munju. Avioni nastavili dalje, a ja pala. Sjećam se da su prešli prugu i tamo se, kraj odašiljača, srušili", ispričala je Marija Klipa za Večernji list.

Ranjena je, kaže, s rukom koja je visjela držeći se za kožu, uspjela doći do petstotinjak metara udaljena doma majke Milke Šupice. Ondje je nazvala hitnu.
"Tek na četvrti poziv javili su se. Rekla sam im da sam stradala od aviona i gdje stanujem. A onda, kad su se na cesti začule njihove sirene, nastavili su ravno! Mene je odvezao susjed", prepričala je.

Dvojica pilota, koji su na sreću prošli bez ozljeda, helikopterom su prevezeni u bolnicu u Zagreb. Marija Klipa jugićem je stigla do Ogulina. Tamošnje liječnike hvali, posebice dr. Tripala, te poručuje da se tu bolnicu ne smije ukinuti jer je nju spasila. Ondje je, dodaje, čula i prve informacije o događaju.

"Kazali su mi da je puk'o spremnik kerozina, a ja sam rekla da to nije istina. Ma, ne može biti", kaže dodajući da ne vjeruje da će se prava istina ikada i doznati.

Tvrdi da je nitko od istražitelja nije ispitivao o nesreći, da nije dobila novčanu pomoć, pa će, ne bude li joj država ponudila nagodbu, tužiti za ozljede.

"Došle mi neke dvije djevojke iz Ministarstva obrane Republike Hrvatske. Pitale su bih li primila ministra Vukelića. Rekla sam da hoću. Poslije više ni njih ni njega. Zafrkavali me na odjelu da će mi donijeti pepermint-bombone. Al' što ćeš, takva je sudbina", zaključila je Marija Klipa.

Kako su pali MIG-ovi 21? 0923007.48

izvor
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Kako su pali MIG-ovi 21? Empty
PostajNaslov: Re: Kako su pali MIG-ovi 21?   Kako su pali MIG-ovi 21? Icon_minitimesub stu 06, 2010 12:14 pm

ona je stradala od bombe, a ne od pada aviona, koliko se može razabrati iz teksta.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Kako su pali MIG-ovi 21? Empty
PostajNaslov: Re: Kako su pali MIG-ovi 21?   Kako su pali MIG-ovi 21? Icon_minitimesub stu 06, 2010 2:08 pm

od bombe???
gle, ne kažem da nije istina, al u pitanju je starica od 70 godina.. ona o avionima zna jedino ono što je '45 čula od talijana...
naslov senzacionalistički... nigdje ne piše zbog čega su se srušili...
spremnik goriva se obično nalazi u krilima s tim da se dodatno gorivo ako je potrebno ugrađuje odmah ispod pilotove kabine. on taj dodatni spremnik može uvijek otkačit sa aviona.

po mom mišljenju, a najvjrojatnije i nije daleko od istine:
piloti su se malo zaigrali, moguće da su se trkali ili pokušali izvoditi nekakve budalaštine i došlo je do sr*nja.
ipak su to ljudi koji samo 3,4 puta u godini sjednu za avion, a uzmite u obzir da ta zvjer može letit nekoliko puta brže od zvuka...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kako su pali MIG-ovi 21? Empty
PostajNaslov: Re: Kako su pali MIG-ovi 21?   Kako su pali MIG-ovi 21? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kako su pali MIG-ovi 21?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Pali gasi svjetla ...

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Vijesti i zanimljivosti-
Forum(o)Bir: