Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Opadanje kose

Go down 
+9
jade
wanderer
julija81
Armin od Irima
MoW
Alpha
Athena
Icecrowned
Gea
13 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Opadanje kose Empty
PostajNaslov: Opadanje kose   Opadanje kose Icon_minitimepon stu 08, 2010 1:01 am

Ja već godinama imam problem s opadanjem.. odnosno stanjivanjem kose..
prvo sam mislila da je prehrana u pitanju, ali po mojim opažanjima nije
zatim da je stres... ali zar je moguće tako od stresa se stanjiti? a opet sumnjam da je jedan od sintoma bolesti štitnjače..
nedostaje mi bujna kosa koju sam imala :(

ima li netko kakav savjet?

sadapočinjem koristiti od vuchy-a ampule i šampon baš za to.. nadam se da će pomoči
mada je sad u zadnje vrijeme se malo oporavila
[Vrh] Go down
Icecrowned
Riba
Icecrowned


Male
Taurus Horse
Broj postova : 130
Age : 33
Location : Fizički: Zagreb; Duhovno: Skandinavija...
Registration date : 27.10.2010

Opadanje kose Empty
PostajNaslov: Re: Opadanje kose   Opadanje kose Icon_minitimepon stu 08, 2010 1:06 am

Ehm nije da sam probo al obično svi preporučaju čičkovo ulje, pa tako ga i ja preporučam - mislim da se može nabaviti u svakoj apoteci. A moš i probati sa onim Innéov tabletama za kosu.

Što se tiče kvalitete kose ( i kože i noktiju :P) ja koristim pivski kvasac ( U PRAHU, ne u tabletama) - ogavnog je okusa, al nakon toga imam bolji apetit =)
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Opadanje kose Empty
PostajNaslov: Re: Opadanje kose   Opadanje kose Icon_minitimepon stu 08, 2010 1:07 am

Meni se događa da se u zadnje vrijeme prilično linjam, iako nisam primjetila da mi se kosa od toga stanjila, još je ima dosta.
Ne znam koji je razlog tome. roll Ipak, mislim da stanje nije alarmantno.

Nemam recepta niti savjeta, iako prehrana sigurno radi svoje. Možda bi bilo dobro potražiti neki narodni recept.
Za moj slučaj, vjerojatno bi bilo poželjno da češće pustim kosu da mi se odmori, jer je previše stežem gumicom, čak i noću.
@Gea, pretpostavljam da ti to ne činiš. :)
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Opadanje kose Empty
PostajNaslov: Re: Opadanje kose   Opadanje kose Icon_minitimepon stu 08, 2010 1:22 am

ne vežem je ^^ nosila sam prije stalno šiške s španbicom na sredini glave da dočaram volumen
e da.. i pijem velike količine B vitamnina u zadnja 2 tjedna.. jedino sam gladna ko vuk od njega conf1

čičkovo ulje misli koristila sam neke domaće tonike s tim... nije baš pomoglo osim što mi kosa nije bila masna neko vrijme.. ali sam mirisala na salatu zubo
[Vrh] Go down
Icecrowned
Riba
Icecrowned


Male
Taurus Horse
Broj postova : 130
Age : 33
Location : Fizički: Zagreb; Duhovno: Skandinavija...
Registration date : 27.10.2010

Opadanje kose Empty
PostajNaslov: Re: Opadanje kose   Opadanje kose Icon_minitimepon stu 08, 2010 1:39 am

Ha čuj, ne mogu ništa drugo preporučit nego da ti šaljem pozitivne misli =)

Btw kad ćemo već o kosi, zna li ko neki učinkoviti način za izravnavanje kose a da to nije pegla ili onaj asian straigh schwarzkopf šampon koji sam isprobo i ne radi.....? cry
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Opadanje kose Empty
PostajNaslov: Re: Opadanje kose   Opadanje kose Icon_minitimepon stu 08, 2010 8:50 pm

@Ice...osisaj se na centimetar :P
[Vrh] Go down
Icecrowned
Riba
Icecrowned


Male
Taurus Horse
Broj postova : 130
Age : 33
Location : Fizički: Zagreb; Duhovno: Skandinavija...
Registration date : 27.10.2010

Opadanje kose Empty
PostajNaslov: Re: Opadanje kose   Opadanje kose Icon_minitimeuto stu 09, 2010 2:14 am

Hvala na 'lijepim' željama, al inače ima i ljudi kojima se kosa kovrča u drito iz korijena, no ja nisam jedan od tih - jednostavno mi treba 'blago' poravnanje.

Zaista bih cijenio ako neko ima dobar savjet koji ne uključuje škare jer nemam problema s ispucalim vrhovima =)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Opadanje kose Empty
PostajNaslov: Re: Opadanje kose   Opadanje kose Icon_minitimeuto stu 09, 2010 12:05 pm

Nije to zelja nego prijedlog. Naravno da ima ljudi kojima se kosa kovrca od korjena ali ja znam da ti nisi jedan od tih raspa

Dakle ti bi htio imat dugu ravnu kosu. Popeglaj ju.
[Vrh] Go down
Icecrowned
Riba
Icecrowned


Male
Taurus Horse
Broj postova : 130
Age : 33
Location : Fizički: Zagreb; Duhovno: Skandinavija...
Registration date : 27.10.2010

Opadanje kose Empty
PostajNaslov: Re: Opadanje kose   Opadanje kose Icon_minitimeuto stu 09, 2010 9:21 pm

Ok, ne bih cjepidlačio ( iako to sada radim :P), al napiso sam rješenje koje ne uključeje peglu jer pegle uništavaju kosu ( da - čak i one keramičke), tako da eto =)

Nadam se da ne skrećem puno s teme - još uvijek pričamo o nečem gdje su ključne riječi 'kosa' i 'problem' :D
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Opadanje kose Empty
PostajNaslov: Re: Opadanje kose   Opadanje kose Icon_minitimeuto stu 09, 2010 10:25 pm

Dobro, zaboravih to da neces peglu. Vidjeh samo da neces skare :P

Nego, sto ti smeta kovrcava kosa? Meni je to bas lijepo.
[Vrh] Go down
Icecrowned
Riba
Icecrowned


Male
Taurus Horse
Broj postova : 130
Age : 33
Location : Fizički: Zagreb; Duhovno: Skandinavija...
Registration date : 27.10.2010

Opadanje kose Empty
PostajNaslov: Re: Opadanje kose   Opadanje kose Icon_minitimeuto stu 09, 2010 10:54 pm

A eto, o ukusima se ne raspravlja =)
Nije da mi kovrčavo nije lijepo, ali mi je ravno (tj. onako 'blago' zavijeno) ljepše. Možda mom očaju pridonosi bezobrazluk i divljaštvo moje kose, al eto xD

Pogledaj recimo ovog lika Marco Hietala (zanemari bradu ako ti se ne sviđa), al njegova frizura mi je jednostavno.... uuuuuuufff :D
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Opadanje kose Empty
PostajNaslov: Re: Opadanje kose   Opadanje kose Icon_minitimeuto stu 09, 2010 11:15 pm

Ima kosu ko ja rofl2
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Opadanje kose Empty
PostajNaslov: Re: Opadanje kose   Opadanje kose Icon_minitimesri stu 10, 2010 11:19 am

Gea, probaj izbaciti pivu i smanji količinu žitarica u prehrani općenito. Ječam iz pive može djelovati tako da smanjuje apsorpciju cinka i time stanjuje kosu i uzrokuje njeno opadanje. Cink i selen zato pospješuju rast kose i njezinu čvrstoću, tako da preporučam veću konzumaciju ribe i mesa, a možeš uzimati i multivitaminske pripravke. :)
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Opadanje kose Empty
PostajNaslov: Re: Opadanje kose   Opadanje kose Icon_minitimesri stu 10, 2010 11:40 am

Meni opada kosa kad sam u stanju nervoze duže vrijeme ili jednostavno negdje prije zime pa je onda dosta zgodno kad se to dvoje poklopi... :D
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Opadanje kose Empty
PostajNaslov: Re: Opadanje kose   Opadanje kose Icon_minitimesri stu 10, 2010 12:17 pm

Svakako nervoza je uzrok dosta problema s kosom, kako direktno, tako i indirektno. Direktno zato što se uzrujavamo pa crpimo rezerve raznih korisnih hranjivih tvari, a indirektno jer nam se obično uspori probava pa kasnije lošije funkcioniramo.
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Opadanje kose Empty
PostajNaslov: Re: Opadanje kose   Opadanje kose Icon_minitimesri stu 10, 2010 3:55 pm

Ima i još jedan direktan oblik - prilikom nervoze, osobe često posežu za kosom pa ju više ili manje svjesno čupaju. Nekako mi se čini da je meni od svega toga pomalo...
[Vrh] Go down
Icecrowned
Riba
Icecrowned


Male
Taurus Horse
Broj postova : 130
Age : 33
Location : Fizički: Zagreb; Duhovno: Skandinavija...
Registration date : 27.10.2010

Opadanje kose Empty
PostajNaslov: Re: Opadanje kose   Opadanje kose Icon_minitimesri stu 10, 2010 4:10 pm

Jepp, u pravu si, čak ni prejerano češljanje nije dobro ( so I've heard - ja se češljam samo nakon tuširanja :P)
[Vrh] Go down
julija81
Žaba
julija81


Female
Cancer Rooster
Broj postova : 217
Age : 42
Registration date : 15.10.2010

Opadanje kose Empty
PostajNaslov: Re: Opadanje kose   Opadanje kose Icon_minitimesri stu 10, 2010 4:48 pm

@ gea : da li si probala sa preparatima na bazi belog luka, ili jednostavno istucaj beli luk u avanu tu smesu utrljaj u koren kose, stavi kesu preko kose i tako prenoci.Ujutru je pozeljno oprati kosu blagim samponom, na pr Kosilijem (njega su mi bas preporucili). Taj postupak ponavljati, a kosu bi svakako trebalo da nastavis da peres sto blazim samponima.

@ ice : imas gomilu sredstava za ispravljanje kose koja je ne ostecuju, a nanose se odmah nakon pranja, zatim ocesljas kosu, pa osusis fenom. Trajnije resenje je kiselina za minival...ali ona naravno ostecuje kosu :)
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Opadanje kose Empty
PostajNaslov: Re: Opadanje kose   Opadanje kose Icon_minitimesri stu 10, 2010 6:41 pm

Evo jedan lagani recept s kojim je moja mama prilično popravila svoju kosu.

- mala žlica cimeta u prahu - poželjno bi bilo da je cejlonski,
- jedna žlica (jušna) meda,
- maslinovo ulje,

Dobro promiješati cimet i med... zatim uz miješanje dodavati maslinovo ulje dok smjesa ne postane kompaktna.
Potreban je pomoćnik/ca koji će četkicom nanijeti tu smjesu na korijen kose.
Kad se smjesa nanese na korijen onda je treba prstima lagano utrljati u kožu glave.
Nakon toga staviti neko pokrivalo na glavu i držati tako nekih 15 - 20 minuta.
Ispire se prvo toplom vodom, a onda se nekim laganim šamponom ispere.
Ovo je jako dobar pakung i za zdravu kosu kosu miga
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Opadanje kose Empty
PostajNaslov: Re: Opadanje kose   Opadanje kose Icon_minitimesri stu 10, 2010 7:14 pm

@Gea I Julijini i wandererovi postupci za jačanje kose mi se sviđaju, međutim oba su fokusirana na liječenje simptoma i na duge staze teško da sami za sebe uspijevaju.
Jedini trajniji način je promjena prehrane. Očito kosa slabi jer joj nedostaje cinka i selena. Dakle, da bi ju obnovila iznutra, treba se jesti više hrane bogate tim mineralima. Uz to možeš i koristiti preparate koje ti preporučuju julija i wanderer. :)
[Vrh] Go down
Icecrowned
Riba
Icecrowned


Male
Taurus Horse
Broj postova : 130
Age : 33
Location : Fizički: Zagreb; Duhovno: Skandinavija...
Registration date : 27.10.2010

Opadanje kose Empty
PostajNaslov: Re: Opadanje kose   Opadanje kose Icon_minitimesri stu 10, 2010 10:32 pm

Da, pakunzi su jako dobri, i nije da odmet ovoj kombinaciji dodati žumanjak od jajeta(moji se obično temelje na tome), samo šta ja to držim tipa 2 sata xD

Isto tako nije loše, natopiti kosu sa čajem od kamilice, a ja katkad stavim i mentu zbog miomirisa :P
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Opadanje kose Empty
PostajNaslov: Re: Opadanje kose   Opadanje kose Icon_minitimepet stu 12, 2010 1:24 am

MoW je napisao/la:
Gea, probaj izbaciti pivu i smanji količinu žitarica u prehrani općenito. Ječam iz pive može djelovati tako da smanjuje apsorpciju cinka i time stanjuje kosu i uzrokuje njeno opadanje. Cink i selen zato pospješuju rast kose i njezinu čvrstoću, tako da preporučam veću konzumaciju ribe i mesa, a možeš uzimati i multivitaminske pripravke. :)
piva? to nisam znala
zbogom Mali medo i Grička vještico s čvarkušama :(
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Opadanje kose Empty
PostajNaslov: Re: Opadanje kose   Opadanje kose Icon_minitimepet stu 12, 2010 12:04 pm

Čvarkuše možeš malo jesti, to nije tako loše. Samo ih jedi bez pivca. :)
[Vrh] Go down
jade
Riba
jade


Female
Sagittarius Goat
Broj postova : 127
Age : 32
Registration date : 11.10.2010

Opadanje kose Empty
PostajNaslov: Re: Opadanje kose   Opadanje kose Icon_minitimepet stu 12, 2010 1:49 pm

i ja sam imala problem sa opadajem kose...desavalo se da mi citav pramen ostane u rukama,samo kada provucem prste kroz kosu...tako da sam mislila da cu ostati celava..mada mi i sad opada ..mada uvijek sa jeseni je tako... :( Gea postoje kozmeticki preparati elisa na prirodnoj bazi..ima krema i sampon..posle samo 2-3 pranja kosa prestaje da ti opada..ja ih koristim i stvarno su fenomenalni...ali ne znam da li ih ima u slobodnoj prodaji posto ih ja narucujem kod jedne zeene koja se bavi bas sa tom kozmetikom.. miga
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Opadanje kose Empty
PostajNaslov: Re: Opadanje kose   Opadanje kose Icon_minitimepet stu 12, 2010 2:22 pm

MoW je napisao/la:
Čvarkuše možeš malo jesti, to nije tako loše. Samo ih jedi bez pivca. :)

@Gea, a propos pive, ima o povezanosti pive s psorijazom i ostalim kožnim bolestima ovdje:
http://www.vecernji.hr/zivot/piti-vise-dva-piva-tjedno-povecava-rizik-psorijaze-clanak-213290

Citiram i dio zanimljivog članka s vitamini.hr u pogledu psorijaze:
"Jedna od teorija, na koju se u posljednje vrijeme često osvrće, povezuje patološka zbivanja u probavnom sustavu s pojavom psorijaze. Studije su, naime, pokazale kako se psorijaza češće javlja u osoba s opstipacijom (zatvorom), sindromom iritabilnog kolona (preosjetljivo crijevo), čestim proljevima, kandidijazom (infekcija gljivicom iz roda Candidae albicans) te poremećenom funkcijom jetre kao glavnog detoksikacijskog organa. Uslijed navedenih bolesti , crijeva postaju propusnija, gube svoju apsorpcijsku moć, a patogene crijevne bakterije brojčano prevladaju korisne, „dobre“ bakterije. To okida imunološku reakciju: sve se brže mobilizira sve veći broj upalnih stanica te nastaje upalni proces koji se u određenom trenutku usmjeri protiv vlastitog organizma i u predisponiranih pojedinaca „okida“ pojavu psorijaze. "

Zanimljivo je da krivac za oslabljenje probavnog sustava nije samo alkohol, već i ječam, pšenica ili već neka druga žitarica koju nalazimo u pivi.
Jednostavno pravilo kaže da veće količine žitarica nisu dobre za čovjeka u kojem god da ih obliku konzumiramo, bilo u obliku pića ili u obliku hrane. Problem je taj što ih pijenjem pive unosimo jako jako puno, često mnogo više nego umjerenim jedenjem kruha.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Opadanje kose Empty
PostajNaslov: Re: Opadanje kose   Opadanje kose Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Opadanje kose
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Zdravlje-
Forum(o)Bir: