Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Tetoviranje?????

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Jedi Mind Tricks
Majmun

Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1347
Registration date : 10.08.2012

PostajNaslov: Re: Tetoviranje?????   čet sij 09, 2014 3:21 pm

Mozda nisu po religiji, ali vjera je nesto sto sam gradis i sto gradi tebe.
Puno ljudi ima ost religiju, ali daleko razlicitu vjeru.
[Vrh] Go down
2pac
Majmun

Male
Virgo Broj postova : 1036
Registration date : 10.04.2012

PostajNaslov: Re: Tetoviranje?????   čet sij 09, 2014 3:27 pm

@sake_94
Istina, frende. No, bez obzira dali se to BOG-u svidjelo ili ne, to nama nema smisla. Za nas ljudska bića nema apsolutno nikakvog smisla da se istetoviramo, jer zaista stvoreni smo bez njih pa nam nije niti potrebno. Čovjek se tetovira za njegovo zadovoljstvo, ugodu. Što i nije baš dobro, jer teži ovozemaljskim stvarima. Prema tome se spuštamo, a ne uzdižemo prema višemu.

Ali, ne znam, meni to predstavlja kao jedan oblik umjetnosti. Ja bih si rado stavio jednu posebnu tetovažu...

[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Tetoviranje?????   čet sij 09, 2014 4:56 pm

sake_94 je napisao/la:
Ja sam isto cuo da u Hriscanskoj vjeri se ne treba tetovirati, kakvo ti je Bog tjelo dao takvo ga trebas cuvati a ne da crtas nesto po kozi... Cak i mindjuse nisu po nasoj vjeri.. Pozz :)

Dobro si čuo. Levitski zakonik 19.28 kaže: Ne urezujte zareza na svome tijelu za pokojnika; niti na sebi usijecajte kakvih biljega. Ja sam Jahve!

Čovjek

Male
Libra Dog
Broj postova : 6272
Registration date : 26.05.2009

PostajNaslov: Re: Tetoviranje?????   čet sij 09, 2014 5:57 pm

Alpha je napisao/la:
sake_94 je napisao/la:
Ja sam isto cuo da u Hriscanskoj vjeri se ne treba tetovirati, kakvo ti je Bog tjelo dao takvo ga trebas cuvati a ne da crtas nesto po kozi... Cak i mindjuse nisu po nasoj vjeri.. Pozz :)

Dobro si čuo. Levitski zakonik 19.28 kaže: Ne urezujte zareza na svome tijelu za pokojnika; niti na sebi usijecajte kakvih biljega. Ja sam Jahve!

Pitanje je zašto je takvo nešto Jahve izjavio. Možda je trebao naglasiti da mu nije po volji kad se postavljaju znakovi na tijelo koji bi ljude odvratili po razmišljanju od Njega. Možda je to izjavio u kontekstu slavljenja drugih božanstava, a Jahve je, kao što znamo, ljubomoran Bog.
Konačno, možda je to rekao zato što zna da prilikom tetoviranja može doći do infekcije, a bez antibiotika i do smrti osobe. Pogotovo s tradicionalnim metodama tetoviranja.

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Tetoviranje?????   čet sij 09, 2014 10:03 pm

Ili, zamisli, to nije reko Jahve nego neki tamo koji su krojili zakon i onda, da bi ga se poštovalo, rekli da je to reko Jahve.

Čovjek

Male
Libra Dog
Broj postova : 6272
Registration date : 26.05.2009

PostajNaslov: Re: Tetoviranje?????   pet sij 10, 2014 4:30 pm

Lako moguće. Levitski zakonik je navodno dao Jahve Levitima. A Leviti su bili pleme potomaka Levija, jednog od 12 Jakovljevih sinova, koji su imali zadatak biti Jahvini svećenici. Dakle, njih se slušalo, a oni su radili prema tamošnjim naputcima. Inače, Levitski zakonik sadrži razna vrlo agresivna pravila i propise, pogotovo one u vezi preljuba i ostalih prijestupa.

Riba

Female
Sagittarius Monkey
Broj postova : 107
Registration date : 09.07.2013

PostajNaslov: Re: Tetoviranje?????   pet sij 10, 2014 6:43 pm

2pac je napisao/la:
@sake_94
Istina, frende. No, bez obzira dali se to BOG-u svidjelo ili ne, to nama nema smisla. Za nas ljudska bića nema apsolutno nikakvog smisla da se istetoviramo, jer zaista stvoreni smo bez njih pa nam nije niti potrebno. Čovjek se tetovira za njegovo zadovoljstvo, ugodu. Što i nije baš dobro, jer teži ovozemaljskim stvarima. Prema tome se spuštamo, a ne uzdižemo prema višemu.

Ali, ne znam, meni to predstavlja kao jedan oblik umjetnosti. Ja bih si rado stavio jednu posebnu tetovažu...

čovjek je stvoren i bez odjeće i BOGa mi bez krova nad glavom pa je sam sebi pravio, zaista. pa stvoren je i bez npr noktarice, bez češlja, bez sata, bez nakita na sebi, bez šminke, bez televizije, interneta, bez lopate, bez trokuta, bez olovke, al' sve to ima smisla.
zaista, ako smo stvoreni bez žileta, jel to znači da se ne smijemo ni brijati? lolcina 

evo prvog rezultata guglanja rofl pa kaže:

Tattooing has been practiced for centuries in many cultures, particularly in Asia, and spread throughout the world. The Ainu, and indigenous people of Japan, traditionally had facial tattoos. Today, one can find Atayal, Seediq, Truku, and Saisiyat of Taiwan, Berbers of Tamazgha (North Africa), Igbo, Yoruba, Fulani and Hausa people of Nigeria, and Māori of New Zealand with facial tattoos.

Tattooing spread among Polynesians and among certain tribal groups in Africa, Borneo, Cambodia, Europe, Japan, the Mentawai Islands, MesoAmerica, New Zealand, North America and South America, the Philippines, and Taiwan. Indeed, the island of Great Britain takes its name from tattooing; Britons translates as "people of the designs", and Picts, the peoples who originally inhabited the northern part of Britain, literally means "the painted people". Despite some taboos surrounding tattooing, the practice continues to be popular in many parts of the world.

Tattooing has been a Eurasian practice at least since Neolithic times. Ötzi the Iceman, dating from the 5th to 4th millennium BC, was found in the Ötz valley in the Alps and had some 57 carbon tattoos consisting of simple dots and lines on his lower spine, behind his left knee, and on his right ankle. These tattoos were thought to be a form of healing because of their placement, which resembles acupuncture. Other mummies bearing tattoos and dating from the end of the 2nd millennium BC have been discovered, such as the Mummy of Amunet from ancient Egypt and the mummies at Pazyryk on the Ukok Plateau. rofl 

pa da, može biti umjetnički.

ja bih si stavila neki simbol, ali ne da mi se još. jednog dana hoću :)
[Vrh] Go down
2pac
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Tetoviranje?????   pet sij 10, 2014 9:24 pm

@Bella.Lilly
Pitanje jedno, čemu služe tetovaže?

One zasigurno ne služe napretku čovječanstvu. A čovjek kao biće nije zabadava ovdje da bih se igrao i šarao po sebi koje kakve ludarije. Ljudska bića su stvorena da sazrijevaju prema Božjem znanju u ovom vremenu na ovoj planeti. Konstantno, trebamo se razvijati, kreirati i stvarati, no sve za razvijanje i sazrijevanja ljudske vrste, tako smo bliže Božanstvu. Tetovaže tu nemaju nikakvoga smisla. Pizdarija...

Da još jednom napomenem, ja nisam protiv tetovaža, ali objektivno to nema nikakvoga smisla u ovome što sam napisao niti trunčice, a to jest ono najbitnije...
[Vrh] Go down
Bella.Lilly
Riba

Female
Sagittarius Monkey
Broj postova : 107
Registration date : 09.07.2013

PostajNaslov: Re: Tetoviranje?????   pon sij 13, 2014 6:22 pm

Ja stvarno ne razumijem što ti koristiš tako velike riječi za ovu temu, kakvo crno čovječanstvo ima veze s nečijim tetovažama?
Usput, tetovaže JESU služile barem određenim skupinama unutar nekog društva kao znak prepoznavanja, znak pripadnosti nekoj ideologiji ili religiji, kao znak revolta, ojačavanje nekih ideja, misli itd.

Trebamo se razvijati, da, ali neko ni google da upali da se informira, a priča u globalnim razmjerima i razvijao bi čovječanstvo. bravo, tupac.

evo par linkova, pa koga zanima...
http://explorefreak.wordpress.com/2012/06/04/ritual-and-stereotyping-tattooing-as-a-form-of-body-art/
http://www.vanishingtattoo.com/tattoos_culture_religous.htm

A što se tiče kršćanstva, nije mi jasno zašto niko da kaže da tetovaže nisu generalno ružne, pa da upropaštavaš tijelo, čak naprotiv, ako to neko radi iz razloga pukog ukrašavanja opet smatram da nije načelno u krivu jer ukrašava svoj hram, a valjda je to lijepa namjera, pa sve crkve su lijepo i pažljivo ukrašene,skulpturama, freskama, vitražima... od gotičkih nadalje.
Levitski zakonik kaže za urezivanje biljega kao znaka da žališ za nekim pokojnikom, koliko sam uspjela skontati iz ovih članaka. Ali spominje i nošenje odjeće od različite tkanine, šišanje itd...

[Vrh] Go down
wanderer
Majmun

Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Registration date : 24.05.2010

PostajNaslov: Re: Tetoviranje?????   uto sij 14, 2014 12:03 am

2pac je napisao/la:

Pitanje jedno, čemu služe tetovaže?

One zasigurno ne služe napretku čovječanstvu. A čovjek kao biće nije zabadava ovdje da bih se igrao i šarao po sebi koje kakve ludarije. Ljudska bića su stvorena da sazrijevaju prema Božjem znanju u ovom vremenu na ovoj planeti. Konstantno, trebamo se razvijati, kreirati i stvarati, no sve za razvijanje i sazrijevanja ljudske vrste, tako smo bliže Božanstvu. Tetovaže tu nemaju nikakvoga smisla. Pizdarija...

Da još jednom napomenem, ja nisam protiv tetovaža, ali objektivno to nema nikakvoga smisla u ovome što sam napisao niti trunčice, a to jest ono najbitnije...

Tetoviranje je dio religijske kulture pojedinih naroda i pojavljuje se još u prapovijesti  zubo 
Danas je tetovaža modni trend i neki detalj tijela, tetoviran sa ukusom bez pretjeranog naglašavanja je u redu.
Pretjerivanje je uglavnom pokazatelj neukusa i nedostatka samopouzdanja.

[Vrh] Go down
2pac
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Tetoviranje?????   uto sij 14, 2014 9:49 pm

Dobro kažeš, prijatelju. @wanderer
Prije su ljudi puno, puno više poznavali i naučavali o višim stanjima svijesti. To su brutalne dimenzije, vjeruj mi! Tako da su oni znali što rade. No, danas kao što si rekao tetovaže su postale modni trend, danas čovjek si to sve stavlja radi ugode. Da bih se zadovoljio materijalnim, a to je sve udaljavanje od Božanstva, čistog savršenstva. U današnjem svijetu puno toga možeš postići laganim putem, ali sve tako da bih posegnuo za materijalnom ugodom, što je loše.
[Vrh] Go down
Ymir
Žaba

Male
Pisces Cat
Broj postova : 216
Registration date : 16.02.2014

PostajNaslov: Re: Tetoviranje?????   uto oľu 25, 2014 12:28 pm

@wanderer Jeste, no u kršćanstvu postoje neki fanatici koji smatraju da je to zlo zlo zlo zlo zlo......
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Tetoviranje?????   pon sij 05, 2015 2:30 pm

@Bella.Lilly...Levitski zakonik 19,27 "Ne šišajte kose svoje na svojim sljepoočnicama; ne šišajte okrajke svoje brade!"

Žaba

Male
Capricorn Buffalo
Broj postova : 249
Registration date : 09.03.2014

PostajNaslov: Re: Tetoviranje?????   pon sij 12, 2015 1:15 pm

Levitski zakonik je ljudska tvorevina, nema veze s Bogom. Samo pusti zalokoni prema kojima se ubija griješnike, a Bog kaže "NE UBIJ". Kršćani se ne ravnaju po njemu ni najmanje.

Po kršćanskoj nauci, naše tijelo je hram Duha Svetoga, koji je u nas ušao sv. Potvrdom. Tetoviranjem ga narušavo, no to je tvoje tijelo i ako ti misliš da ćeš ulijepšati taj hram tetovažom... Što mi možemo.

No znam svećenike koji su se tetovirali. Samo ne tetoviraj znakovr kojima ne znaš znakove i razmisli kako ćeš kada ostariš, imati ćeš te tetovaže.
I nije lijepo kada je tijelo puno tetovaža :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Tetoviranje?????   uto sij 13, 2015 2:08 pm

Ali nalazi se u Bibliji - svetoj knjizi. Znači da se smatra od Boga. Inače bi za sve djelove mogli postaviti pitanje od kud dolaze.......doduše bili bi u pravu kad bi postavili to pitanje zubi

Žaba

Male
Capricorn Buffalo

PostajNaslov: Re: Tetoviranje?????   uto sij 13, 2015 3:31 pm

I trebali bi za sve dijelove postaviti pitanje odakle su.

Crkva ne priznaje Levitski zakonik jer se sukobljava s Deset Božjih zapovijedi i zapovijedi Ljubavi, te jer su ih napisali ljudi BEZ Boga.

Biblija je samo knjiga, A istu tu knjigu imaju i neke druge religije. Ne mogu se izbacivati njeni dijelovi.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Tetoviranje?????   uto sij 13, 2015 4:34 pm

Na koju Crkvu misliš?

Žaba

Male
Capricorn Buffalo

PostajNaslov: Re: Tetoviranje?????   uto sij 13, 2015 4:48 pm

Katoličku, zaboravio sam napisati
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Tetoviranje?????   uto sij 13, 2015 4:50 pm

A jel se Levitski zakonik nalazi u Bibliji ili je to posebno izdanje?

Žaba

Male
Capricorn Buffalo

PostajNaslov: Re: Tetoviranje?????   uto sij 13, 2015 5:10 pm

Alpha je napisao/la:

Ali nalazi se u Bibliji - svetoj knjizi.

Evo ti tvoj odgovor.
Biblija je skup knjiga a Levitski zakon se računa kao dio nje, ali za Katolike ne vrijedi i mi ga ne računamo kao dio Biblije.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Majmun

Male
Libra Rooster
Broj postova : 1650
Registration date : 16.11.2011

PostajNaslov: Re: Tetoviranje?????   uto sij 13, 2015 7:00 pm

Zyon je napisao/la:
Ne mogu se izbacivati njeni dijelovi.

Ovo nije spriječilo razne strukture moći da tijekom 2000 godina promjene tu Bibliju barem par stotina puta kako bi maknuli nepoželjne dijelove koji "bune narod".
[Vrh] Go down
Madonna
Pračovjek

Male
Virgo Dragon
Broj postova : 2438
Registration date : 07.11.2010

PostajNaslov: Re: Tetoviranje?????   sri svi 06, 2015 10:03 pm

ne svida mi se,ali moran priznat da na angelini jolie dobro stoje...@ :x
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Tetoviranje?????   Today at 5:23 am