Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Fenomen "1001 noći"

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2

Gledate li seriju "1001 noć"?
Da, vrlo često/redovito
5%
 5% [ 1 ]
Da, ali namjeravam prestati
0%
 0% [ 0 ]
Ne, nisam zainteresiran/a
95%
 95% [ 20 ]
Ne, ali planiram početi pratiti seriju
0%
 0% [ 0 ]
Ukupno glasova : 21

Autor/icaPoruka
Dantalion
Čovjek

Male
Pisces Buffalo
Broj postova : 4201
Registration date : 16.03.2010

PostajNaslov: Re: Fenomen "1001 noći"   pet stu 12, 2010 1:13 am

[Vrh] Go down
biga
Pračovjek

Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Registration date : 28.08.2009

PostajNaslov: Re: Fenomen "1001 noći"   pet stu 12, 2010 2:04 am

baš mi je drago pa je ovakav rezultat ove ankete....
još jedna sapunica gdje će se na kraju sve sretno riješiti i neki će doznati da su sami sebi tetke, očevi i stričevi...
žešće... ja bi se volio pozabavit ljudima koji to zapravo prate, ne iz dosade, nego onako ozbiljno... to mora da je nešto pogrešno u glavi skopčano...
[Vrh] Go down
Collector604
Majmun

Male
Taurus Snake
Broj postova : 1047
Registration date : 19.02.2010

PostajNaslov: Re: Fenomen "1001 noći"   pet stu 12, 2010 2:20 am

Pa to ti je kao i filmovi,kao i video igre....Zanimacije uz koje vrijeme brze prolazi

Nismo bas svi kao Bill Gates produktivni da ucimo i radimo 24 sata na dan....

cuga
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek

Male
Taurus Cat

PostajNaslov: Re: Fenomen "1001 noći"   pet stu 12, 2010 11:26 am

ma nije isto kao filmovi i igre...
pazi...
serija na prvom hrt...
-onaj hose manuel, il kako li se već zove će na kraju završiti sa onom crnom što je ribe lovila a sad ima bogatstvo....
aj sad se sjetite serije sirota mala bogatašica
- nije imala ništa dok nije saznala da su joj starci bogati i sad ima love ko pljeve... u međuvremenu je završila sretno sa svojom ljubavi....
šeherezada
- na kraju će šehi i onur završiti skupa i još više povećati zajedničko bogatstvo i živjeće sretno zauvijek...

jel primjećujete sličnosti?????

da ne govorim o ružnoj beti čije smo preslike mogli gledati čini mi se na španjolskom, engleskom i hrvatskom....

i sad stvarno ne kontam tko više ima živaca to gledati....
dok ima filmova u kojima neočekivano pogine glavni glumac, koji se završe katastrofom itd.
igrice imaju sve različit završetak i način na koji pojedina osoba prolazi levele se razlikuje od osobe do osobe... npr, NFS, netko voli jednu vrstu utrka, netko drugu. netko vozi sa jednim autom, netko preferira sasvim drugo...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 29066
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Fenomen "1001 noći"   pet stu 12, 2010 11:31 am

Gledam po medijima pa kud god okrenes Onur i Seherezada. Dosli u HR pa bili vamo, bili tamo, ljudi padaju u trans, blabla... Pa si mislim - WTF!?! Alo narode to su samo glumci! Nisu oni zbilja ti ljudi koje glume niti su te situacije stvarne!
Kad vidim nekog glumca na fotki koja je iz RL (znaci recimo na nekom dogadjanju, crvenom tepihu, zelenom tapetu ili tako cemu) skoro uvijek i skoro svi mi izgledaju jadno. Tko su oni zapravo? Kakve su osobe? Kako razmisljaju? Pojma nemam(o). Ali dok ih gledam onako ufotkane, upakirane u odijelo/haljinu ko stoka na sajmu i mislim si kako im je ostvarenje sna da im se slike povlace po medijima, da se pise kako su imali unikatno nesto navuceno na sebe i td. Mislim. Pretuzno. Jos kad gledamo kako se varaju, razvode, razvlace po sudovima, vrijedjaju...ko su ti ljudi, zaboga? Mel Gibson je godinama slovio kao uzoran muskarac, muz, otac...a onda ispadne da je jebivjetar koji je povalio sve sto ima puls, ostavio zenu, tukao ljubavnicu, opsjednut je sexom i samim sobom...bokte koji je njemu kaos u glavi... Ali sve to nema veze jer kad munjare vide Mela Gibsona onda je to woooooow. Onda je to nesto. Onda misle da su upoznali Riggsa ili nesto doh

I zato se opet pitam...tko su ti ljudi? I tko su ovi koji padaju u trans kad ih vide? Koji su njihovi dometi tek?

A nek zena koja je uistinu samohrana majka (kao Seherezada, jelte) radi dva posla da bi prehranila djecu i zlostavljaju je na poslu i djecu joj maltretiraju u skoli mali razmazeni demoni kojima ne mozes nista jer ce "doci njihov tata" i nek ta zena najde nekog ne samo da joj se nece klanjat pola hrvatske nego ce ju eventualno nazvat kurvom jer sto se ima jebavat okolo kad doma ima djecu.

Ma nabijem ja sve te bezumne idiote bez mozga, duha i zivota sto se loze na lazne slike, laznih ljudi i laznih mjerila. OK, sine, gledaj seriju, gledaj film, gledaj u sunce al daj spoji taj kabel s mozgom, pobogu.

Pračovjek

Male
Taurus Cat

PostajNaslov: Re: Fenomen "1001 noći"   pet stu 12, 2010 11:33 am

lolcina hail
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek

Male
Libra Dog
Broj postova : 6326
Registration date : 26.05.2009

PostajNaslov: Re: Fenomen "1001 noći"   pet stu 12, 2010 11:54 am

ides zivili

Alpha, ovo je tak dobro napisano da sam ostao paf. :)
Svaka čast, post za anale CE-4!

Guardian

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8385
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Fenomen "1001 noći"   pet stu 12, 2010 5:41 pm

@Alpha skroz si luda lol! ali nemoj ti tako da Šeherezada i Onor samo glume, Šeherezadica je stvarno tako dobra, oni su stvarno oženjeni i ono što je najvažnije oni stvarno kupuju u Konzumu zubi

Majmun

Female
Aquarius Cat
Broj postova : 1675
Registration date : 01.11.2009

PostajNaslov: Re: Fenomen "1001 noći"   pet stu 12, 2010 7:49 pm

Ovo je moj jedan glas zubi
Bila mi je muka od te serije kao i svima vama.
Ali na kraju sam se zagledala...
Šta ću radit svaku večer od 8 do 9 ipo (po prijašnjem terminu) kad mi majka gleda Šeherezadu i neda drugima da prebacivaju :P I malo po malo i ja se zagledo :P
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek

Male
Libra Dog

PostajNaslov: k   pet stu 12, 2010 8:13 pm

Što ćeš radit (uzmi kao šalu, ofc zubi):
- čitat knjigu/novine/časopise
- slušat mjuzu
- pisat dnevnik
- komentirat na forumu
- crtati
- smišljati novu teoriju svema
- maštati o zgodnim vanzemaljcima
- pjevati
- plesati
- pričati s biljkama/životinjama
- kuhati večeru
- prati suđe
- pospremati sobu
....

Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Fenomen "1001 noći"   pet stu 12, 2010 8:51 pm

Jako mi je teško glasati u ovoj anketi zubi

Općenito mi se ebe za ovakve serije, ionako niti jednu ne pratim neovisno o kojoj je riječ. Gledam samo nogomet i tu i tamo neki film te dokumentarac ako se nađe na programu.

MoW je napisao/la:
Što ćeš radit (uzmi kao šalu, ofc zubi):
- ...
- ...

Kraj svih stvari koje si naveo, ti zaboraviš na hopa-cupa, bem mu miša.
[Vrh] Go down
Zona
Pračovjek

Female
Leo Tiger
Broj postova : 2260
Registration date : 17.07.2010

PostajNaslov: Re: Fenomen "1001 noći"   pet stu 12, 2010 9:10 pm

ja nisam pogledala još ni jednu epizodu, al čitajući vaše postove prosto ste me zainteresirali da počnem gledati zubi

dečki, spisak alternativnih mogućnosti vam je odličan, za svakog po nešto. ides
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12323
Registration date : 09.09.2009

PostajNaslov: Re: Fenomen "1001 noći"   pet stu 12, 2010 9:48 pm

Forumaši, zahvaljujem na odazivu na dotičnoj temi, ali molim da se držite okvira teme. miga

Da nešto dodam kad već pišem. :P Ne pratim Šeherezadu, ali sinoć sam malo usput pogledala seriju, budući da je tv stalno otvoren, jer mama gleda. Čini mi se da su glumci dosta uvjerljivi i moram zapaziti da serija ima dobru glazbenu podlogu za određene scene.

Guardian

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8385
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Fenomen "1001 noći"   sub stu 13, 2010 12:06 am

Hm ja sam baš sad pogledao jednu epizodu i nekako mi se čini da je gluma loša, tamo ona neka koja je ostavljena "pred oltarom" je kao nešto neuvjerljivo plakala i onda rezala žile, njen nesuđeni muž skroz čudan. Šeherezada i Onor i tak, tak ne baš nešto, klasična priča sa ljubomorom muškarca, dok je žene super dobra i uopće ne daje povoda za to, ali ne samo da ne daje povoda nego čak ga jadnog i razumije.

Nekako imam dojam da su meksičke sapunice uvjerljivije ili se to meni samo čini obzirom sam zadnju odgledao prije tri, četiri godine :)

Čovjek

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Fenomen "1001 noći"   sub stu 13, 2010 1:26 am

Blizzard je napisao/la:

Kraj svih stvari koje si naveo, ti zaboraviš na hopa-cupa, bem mu miša.

Stvarno mi nije palo na pamet da će cura za vrijeme dok mama gleda seriju u drugoj sobi ići raditi hopa-cupa, Omega. Mislim stvarno ono. roll

Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Fenomen "1001 noći"   sub stu 13, 2010 2:46 am

Ma nema veze, zato sam i dopunio :)

@ Chak
Moj dojam je zapravo sličan, od onoga što sam vidio dok sam bacio pogled. Gluma mi je na neki način neuvjerljiva. Na sapunjarama su likovi više umjetni, namrljeni šminkom od glave do pete, ovdje mi likovi izgledaju prirodnije + radnja je nekako bliža stvarnosti, tako da kažem, ne čini mi se toliko ljubavno dramatična ko u sapunjarama gdje se sve vrti oko ljubavi i ljubavnih veza u svakoj sceni.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek

Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Registration date : 27.07.2008

PostajNaslov: Re: Fenomen "1001 noći"   sub stu 13, 2010 3:56 pm

Nisam pogledao niti jednu cijelu epizodu 1001 noći, ponekad bacim oko dok moji doma gledaju, no zato svake večeri imam prilike uživati u pozadinskoj muzici dok Šeherezada provodi romantično vrijeme s Onurom. cerek
U jednu ruku, dok gledam akcijske filmove s 13 pušaka koje su ispalile 120 metaka u 10 sekundi da bi ubile glavnoga nabildanog junaka koji je ujedno brižan otac, dobar muž i smirena osoba na poslu čije sposobnosti izbjegavanja kojekakvih načina smrti izgledaju nerealnije od Supermanovog letenja oko Zemlje i vraćanja vremena za jedan dan kako bi pomaknu litosfernu ploču da bi spasio svoju djevojku sapunice mi se čine kao jedan ugodan kontrast takvim filmovima. roll Poznato je da ljudi vole pretjerivati, ali čini mi se da je puno manje neinteligentno pretjerivati u psihički nestabilnim likovima emocionalnog IQ-a malog djeteta što je, nažalost, za dosta odraslih osoba danas slučaj.
Šeherezada barem ima bolju muziku od reality showova "Moj tata je bolji od tvog tate" i slično, a priznajmo svi, čak i glumci su bolji od naših neuvjerljivih voditelja poput Nikoline Pišek za koju su režiseri pretpostavili da će pomanjkanje talenta nadoknaditi povećane sise. I zato dok slučajno gledam in.magazin više pratim dosadne najave o još dosadnijim prilozima. Za svakog po nešto. Za mamu i sestru prilozi o tajlandskoj masaži koju si je priuštila Eva Longoria, a za brata, tatu i mene spomenuta voditeljica i njen talent... hodanja u visokim štiklama. :P
Već smo dovoljno educirani o talijanskoj i šanjolskoj kulturi tako da, ako ništa, 1001 noć nudi nekakav pogled u orijentalnu kulturu. Dok svi zaborave na 1001 noć, već se pojaviti sapunica o japanskim gejšama. Nakon njih možda kojekakve brazilske. Istina da bi jedan dokumentarac Gorana Milića ili talijanskog Overlorda pružio više informacije od cijele sezone neke sapunica, tko bi pratio tako dosadne, zamorne i realne stvari. Važno da rulja ima o čemu pričati u tramvaju ili na cesti, a što neće zamarati već ionako umorni mozak od birokracije, inspekcija i nesređenih odnosa koji mogu nadmašiti i one u sapunicama.
Nekada prije je i Dnevnik valjao, no na njemu isto možemo gledati samo političke sapunice, deprimirati se raznoraznim ubojstvima i otkazima, te se veseliti saznavši da su se naši mališani u već uranjenoj predizbornoj kampanji družili s Milanovićem.
Svi smo mi polako zaboravili čemu je televizor nekada služio. Znate li?

Superforumaš CE-4

Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Registration date : 23.06.2009

PostajNaslov: Re: Fenomen "1001 noći"   sub stu 20, 2010 4:45 pm

rofl2 rofl2 rofl2
[Vrh] Go down
Collector604
Majmun

Male
Taurus Snake