Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Nokti otkrivaju zdravstvene probleme

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 37
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

Nokti otkrivaju zdravstvene probleme Empty
PostajNaslov: Nokti otkrivaju zdravstvene probleme   Nokti otkrivaju zdravstvene probleme Icon_minitimesri stu 10, 2010 7:37 pm

Pušači imaju žute nokte, poljoprivrednici crne, a šminkerice lakirane. No, kad se uklone slojevi boje ili prljavština, nokti otkrivaju stanje našeg srca, bubrega, štitnjače, te manjka li nam minerala i vitamina.
Nokti mogu pomoći u dijagnosticiranju bolesti i pružiti uvid u opće zdravstveno stanje. Uočite moguće simptome.

Nedostaju bijeli polumjeseci na korijenu nokta
To može ukazivati na nedostatak vitamina A, probleme s bubrezima i nedostatak proteina. Treba imati na umu da neki ljudi nikad nisu imali ove polumjesece, pa razloga za zabrinutost imaju samo oni koji su ih nekad imali.
Nokti koji se lako lome, izbrazdani su ili se listaju
Mogući uzroci su nedostatak vitamina A i D, loša cirkulacija, problemi sa štitnjačom, nedostatak klorovodične kiseline (sastavni dio želučane kiseline), nedostatak željeza, nedostatak kalcija ili proteina.

Bijele mrlje
Nedostatak cinka, problemi sa štitnjačom ili nedostatak klorovodične kiseline.

Klorovodična kiselina važna je jer omogućava normalnu probavu s jedne strane, te održava kiselost želuca, što omogućuje ubijanje štetnih mikroorganizama. Imate li problema s probavom, mogli biste razgovarati s liječnikom kako bi vas uputio na jednostavan test.

Upozorenje brzopletima – ne igrajte se kiselinama i ne pomišljajte da biste je mogli piti. Sve upute i potrebne pripravke dobit ćete od liječnika.

Bijele pruge
Nedostatak cinka ili proteina, srčane bolesti, problemi s jetrima i bubrezima.

Zakrivljeni nokti
Nedostatak željeza ili cinka, problemi sa štitnjačom.

Nokti koji se savijaju čim prijeđu vršak jagodica
Problemi sa srcem i jetrima, problemi s dišnim sustavom, nedostatak vitamina B12. Naime, krv koja stiže do nokta sadrži manje količine kisika.

Tamni, udubljeni nokti
Anemija, nedostatak vitamina B12. Nokat je udubljen toliko da čak može stati kap tekućine.

Ravni nokti
Nedostatak željeza ili proteina, vitamina B 12, psorijaza i dijabetes.

Široki, četvrtasti nokti
Hormonalna neravnoteža.

Debeli nokti
Loša cirkulacija, bolest štitnjače.

Oštećeni nokti
Nedostatak vitamina C i proteina.

Slab rast noktiju
Nedostatak cinka.

Često oštećenje dijela kožice oko nokta koje se zna upaliti i zacrvenjeti
Nedostatak vitamina C. No, stanje je često posljedica loše navike grickanja noktiju ili suhoće ruku. Dobro je stoga često mazati prste.

Bijeli nokti i ružičasti vrh
Ciroza jetara.

Preblijedi nokti
Loš rad jetara, problemi s bubrezima, anemija, nedostatak minerala, previše bakra.

Nokti bez boje
Nedostatak vitamina B 12, problemi s jetrima ili bubrezima.

Žuti nokti
Nedostatak vitamina E, loša cirkulacija, začepljenje limfe, problemi s jetrima, disanjem, dijabetes, gljivična infekcija ili previše poliranja.

Zeleni nokti
Bakterijska infekcija.

Plavi nokti
Problemi sa srcem i plućima, reakcija na lijek, problemi s cirkulacijom, trovanje srebrom ili bakrom.

Plavi polumjeseci:
Reumatoidni artritis.

Crne pruge
Loš rad nadbubrežnih žlijezda, posljedica kemoterapije ili reakcija na zračenje.

Smeđi nokti
Zatajenje bubrega.

Napola smeđi, napola bijeli nokti
Zatajenje bubrega.

Crna ili smeđa pruga koja ide od korijena prema vrhu nokta
Melanom.

Tamni vrh nokta
Nedostatak vitamina B 12.

izvor http://www.net.hr/zdravlje/page/2010/11/10/0347006.html?pos=n1

što vam kažu vaši nokti? 8)

(tražila sam, i nisam našla je li bila neka slična tema... MoW, upozori ako bude.. :) )


Zadnja promjena: Alpha; pet stu 12, 2010 3:36 pm; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : popravak tipfelera u naslovu "zdrvastvene" u "zdravstvene")
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Nokti otkrivaju zdravstvene probleme Empty
PostajNaslov: Re: Nokti otkrivaju zdravstvene probleme   Nokti otkrivaju zdravstvene probleme Icon_minitimesri stu 10, 2010 7:56 pm

Zanimljiva tema. :)
Moji nokti su relativno loši. Kratko ih režem i skloni su listanju.
Imam bijele prugice po noktima (samo na jednoj ruci) i rebrastu teksturu površine noktiju, ponekad poput nekih udubljenja-zareza na palcu, koje kasnije izglačam.

Dakle, očito mi fali cinka i proteina. Što bih mogla poduzeti po tom pitanju? misli
I bio bi mi koristan savjet kako povratiti vitamin B12? miga

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 37
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

Nokti otkrivaju zdravstvene probleme Empty
PostajNaslov: Re: Nokti otkrivaju zdravstvene probleme   Nokti otkrivaju zdravstvene probleme Icon_minitimesri stu 10, 2010 8:15 pm

e sad, imala sam negdje neku knjigu koja je imala savjete za prirodne pripravke, proizvode, hranu, ugl. nešto na prirodnoj bazi što pomaže u nadomještanju onoga čega organizmu fali.

cink znam da postoji u sjemenkama tikve, ako to voliš, orasima i općenito mislim orašastim plodovima ali mi nemoj potpuno vjerovati, kad pronađem pouzdane informacije, javim ;)

jer cink je u biti potreban za stvaranje proteina u organizmu..

kako povratiti B12, ne znam za ništa osim tableta koje sam ja trošila, B kompleks, ali nenoramlno otvaraju apetit...

i zanimljivo mi je ovo, ako je to tako, koliko nokti toga otrivaju... moji su poprilično zdravi po pitanju ovih gore navedenih, samo moža i mnei fali malo cinka

:)
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Nokti otkrivaju zdravstvene probleme Empty
PostajNaslov: Re: Nokti otkrivaju zdravstvene probleme   Nokti otkrivaju zdravstvene probleme Icon_minitimečet stu 11, 2010 12:33 am

Zanimljivo je napomenuti da problem cinka i proteina možete lagano riješiti jednim udarcem. Naime, hrana koja sadrži najviše cinka ujedno sadrži i najviše proteina, kao i veće količine vitamina B12.
Tu se naravno radi o mesu. Vegetarijanci i semivegetarijanci imaju najviše problema oko vitamina B12, proteina i upravo cinka kao važnog mikronutrijenta. Iako svi znamo da puno mesa nije dobro, istraživanja pokazuju da niti premalo mesa nije dobro. Što se tiče preporučene dnevne količine mesa koja bi pokrila većinu potreba za cinkom i vitaminom B12, preporučuje se oko 20 dekagrama.
S time da više vitamina B12 ima u ribi, dok više cinka ima u mesu.
Preciznije, najveće količine vitamina B12 nalazimo u telećoj jetri (120 g sadrži oko 500% dnevnih potreba), srdelama (120g = 137 % dnevnih potreba), lososu i ostaloj plavoj ribi (120 g = oko 50% dnevnih potreba), divljači (120g = 60%), govedini, junetini i teletini (120g = 45%).
Najviše količine cinka pak nalazimo u telećoj jetri (120g = 70% dnevnih potreba), govedini, junetini i teletini (120g = 42%), janjetini (120g = 30%), divljači (120g = 20%), te u bućinim i sezamovim sjemenkama (1/4 šalice = 18%). 1/4 šalice oraha zadovoljava tek oko 5% dnevnih potreba za cinkom.
Viitamin B12 potiče proizvdnju eritrocita i sprečava anemiju, omogućava normalan rast živčanih stanica i pomaže stanicama u metabolizmu proteina. Cink pak pomaže u održavanju ravnoteže šećera u krvi, stabilizira brzinu metaboličkih procesa i sprečava iscrpljivanje imunološkog sustava što znači da sprečava prehlade i infekcije.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Nokti otkrivaju zdravstvene probleme Empty
PostajNaslov: Re: Nokti otkrivaju zdravstvene probleme   Nokti otkrivaju zdravstvene probleme Icon_minitimečet stu 11, 2010 2:42 am

Hvala, Mow. miga
Nisam znala da se radi baš o mesu. Naime, ja nisam vegetarijanka, ali jedem prilično malo mesa. Nekako baš nemam potrebu za njim.
Ipak, mislim da bi uz malo više mesa mogla jesti ribu i školjke, radi rješavanja problema sa cinkom.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Nokti otkrivaju zdravstvene probleme Empty
PostajNaslov: Re: Nokti otkrivaju zdravstvene probleme   Nokti otkrivaju zdravstvene probleme Icon_minitimečet stu 11, 2010 11:58 am

Athena, slažem se s tvojim zaključcima. Malo više mesa i dosta više ribe i školjaka. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 37
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

Nokti otkrivaju zdravstvene probleme Empty
PostajNaslov: Re: Nokti otkrivaju zdravstvene probleme   Nokti otkrivaju zdravstvene probleme Icon_minitimečet stu 11, 2010 12:01 pm

MoW, pa ovo je bilo pravo mini predavanje, hvala! ja zapravo jedem dosta mesa, ali crveno meso nešto manje, i zapravo po noktima vidim da se dobro hranim... moooožda malo cinka, tako da danas idem po teleću jetricu klopa
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Nokti otkrivaju zdravstvene probleme Empty
PostajNaslov: Re: Nokti otkrivaju zdravstvene probleme   Nokti otkrivaju zdravstvene probleme Icon_minitimečet stu 11, 2010 11:07 pm

I, jesi ju zmazala? zubi

Ja volim pojesti teleću jetricu povremeno, recimo 1-2 puta mjesečno. Potrebno ju je jedino znati dobro spremiti. Obično jetricu isperem od krvi, propirjam luk na malo ulja i dodam jetricu i vodu, začinim tako da posolim, popaprim i dodam malo vina. Tako kuham nekih 20-25 min, dok skroz ne omekša i dok voda ne ispari.
Obično se za jetricu kaže da se ne soli prije nego što je gotova, ali to vrijedi samo ako ju se peče.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 37
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

Nokti otkrivaju zdravstvene probleme Empty
PostajNaslov: Re: Nokti otkrivaju zdravstvene probleme   Nokti otkrivaju zdravstvene probleme Icon_minitimepet stu 12, 2010 2:54 pm

pojela sam jetricu juuučerrr, ali nisam sigla obavjestit vas :)

pa tako nekako i ja spremam, samo što ja popirjam svašta nešto s lukom, i mrkvu i tikvu i papriku, šta god naleti od povrća u hladnjaku, jedem je dosta često, i super je..

i nikad je ne solim prije nego je na skinuta s vatre..

:)
[Vrh] Go down
milpavic
Prašina



Female
Pisces Cat
Broj postova : 2
Age : 37
Registration date : 27.05.2012

Nokti otkrivaju zdravstvene probleme Empty
PostajNaslov: Re: Nokti otkrivaju zdravstvene probleme   Nokti otkrivaju zdravstvene probleme Icon_minitimepon lip 04, 2012 9:20 am

Ne znam kako vama, ali meni su ovi najlepsi :)
http://samozazene.com/category/uradi-sam/manikir/
Nesto nisam bas ljubitelj zuti i crnih noktiju :) Salu na stranu, definitivno ima dosta istine u ovome. Nokti mogu dosta da pokazu kakvo je nase zdravstveno stanje. Ako smo zdravi imacemo lepe i nokte, ako nismo necemo ni nokte imati lepe. Treba voditi racuna o onome sta se jede to je definitivno. To nije vazno samo za nokte, vec za celokupan nas izgled i opste zdravlje.
[Vrh] Go down
LJUBAV
Žaba
LJUBAV


Female
Cancer Horse
Broj postova : 269
Age : 33
Registration date : 06.05.2012

Nokti otkrivaju zdravstvene probleme Empty
PostajNaslov: Re: Nokti otkrivaju zdravstvene probleme   Nokti otkrivaju zdravstvene probleme Icon_minitimepon lip 04, 2012 5:37 pm

da, slažem se ja ih grizem... to je hmm problemčić emocionalne prirode, nekako me to opušta, nit pijem nit pušim nit se drogiram ali eto grckam noktiće. :)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Nokti otkrivaju zdravstvene probleme Empty
PostajNaslov: Re: Nokti otkrivaju zdravstvene probleme   Nokti otkrivaju zdravstvene probleme Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Nokti otkrivaju zdravstvene probleme
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Nokti / Nail art
» LSD ne uzrokuju probleme s mentalnim zdravljem ?!

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Zdravlje-
Forum(o)Bir: