Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Pobacaj

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
sanja
Čovjek

Female
Aquarius Buffalo
Broj postova : 5172
Registration date : 20.09.2007

PostajNaslov: Re: Pobacaj   pon pro 03, 2007 3:10 pm

indigocakra je napisao/la:
financija je u pitanju a i ono nije napravljeno iz ljubavi...
imas kakav savjet za tako napravljeno dijete?
ah, čuj, svi se mi zavaravamno da smo napravljeni iz ljubavi... zubo
[Vrh] Go down
indigocakra
PraGlodavac

Male
Leo Monkey
Broj postova : 600
Registration date : 05.11.2007

PostajNaslov: Re: Pobacaj   pon pro 03, 2007 10:04 pm

fino receno :)

no to nije istina...drugo je dobiti dijete sa osobom koja te barem malo voli a drugo sa slucajnim prolaznikom do kojeg ti uopce nije stalo...vrlo delikatna situacija...
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Re: Pobacaj   pon pro 03, 2007 10:08 pm

no to nije istina...drugo je dobiti dijete sa osobom koja te barem malo voli a drugo sa slucajnim prolaznikom do kojeg ti uopce nije stalo...vrlo delikatna situacija...

Ja bih sa svog ženskog stanovišta rekla - pogrešna.
[Vrh] Go down
indigocakra
PraGlodavac

Male
Leo Monkey

PostajNaslov: Re: Pobacaj   pon pro 03, 2007 10:10 pm

i kako reagirati kada ti se dogodi pogresna situacija?:)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Pobacaj   pon pro 03, 2007 10:14 pm

i kako reagirati kada ti se dogodi pogresna situacija?:)

Tako da od dva zla odaberemo manje.

Gle, ja nikad ne bih napravila abortus, ne znam što bi bilo u slučaju silovanja jer je to stvarno užasna situacija, ali mi je nezamislivo. Ne zbog stavova crkve nego mojih vlastitih pogleda koji mi među ostalim omogućavaju da u potpunosti shvatim i onoga koji se na takav zaghvat odluči. To je uistinu situacija o kojoj smije odlučivati žena kloja je začela i eventualno otac djeteta.
[Vrh] Go down
indigocakra
PraGlodavac

Male
Leo Monkey

PostajNaslov: Re: Pobacaj   pon pro 03, 2007 10:22 pm

od dva zla manje.pametno receno...
end of discusion..;)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Pobacaj   pon pro 03, 2007 10:25 pm

Što znači - da zaključam? misli
[Vrh] Go down
indigocakra
PraGlodavac

Male
Leo Monkey

PostajNaslov: Re: Pobacaj   pon pro 03, 2007 10:27 pm

mozes sto se mene tice...
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Pobacaj   pon pro 03, 2007 10:29 pm

Možda još netko želi dati svoje mišljenje, budući da je naslov općenit a ne personaliziran, radije ću ostaviti :)
[Vrh] Go down
indigocakra
PraGlodavac

Male
Leo Monkey

PostajNaslov: Re: Pobacaj   pon pro 03, 2007 10:35 pm

rekao sam sto se mene ti ce ne drugih...;)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Pobacaj   uto pro 04, 2007 1:42 pm

Cekaj, ne zakljucavaj. Imam pitanje!

Dakle na pocetku diskusije spomenuta je teorija da dusa bira roditelje jos i prije zaceca. Spomenuto je i da se 71 dan nakon zaceca dusa zadrzava u blizini majke dok se ne utjelovi. Takodjer, da ako se dusa odbaci (abortus) to ostavlja traume, a ta se dusa cesto ponovno utjelovi kod istih roditelja (ako je moguce).
E, sad... jel se to odnosi na oba roditelja ili samo na majku? Jer majka je ta koja nosi. Otac moze bit netko kome ona ni ime ne mora znat. Da li se ono veze i za oca? Sto ako zena jednom abortira i kasnije ima djete s drugim...da li je to ista dusa? I sokovi koje eventualno nosi to djete iskusit ce samo majka (obzirom da je prvi otac vec ko zna gdje). Dakle...ovdje mi se sve nekako cini da je majka ta koja snosi sav teret. Otac kao da je samo donor. Jel moze malo ko to pojasnit? Tnx :)

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Pobacaj   uto pro 04, 2007 1:47 pm

A kako si se uopce upustio u takve egzibicije sa prolaznikom do kojeg ti nije stalo? Mislim nezasticeni sex... Osim neplanirane trudnoce postoje i spolno prenosive bolesti...a ti ne znas s kim je slucajni prolaznik sve bio...

Čovjek

Female
Aquarius Buffalo

PostajNaslov: Re: Pobacaj   uto pro 04, 2007 3:49 pm

Namcor je napisao/la:

A kako si se uopce upustio u takve egzibicije sa prolaznikom do kojeg ti nije stalo? Mislim nezasticeni sex... Osim neplanirane trudnoce postoje i spolno prenosive bolesti...a ti ne znas s kim je slucajni prolaznik sve bio...
slažem se, sex sa slučajnim prolaznikom je neides
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger
Broj postova : 27939
Registration date : 22.09.2007

PostajNaslov: Re: Pobacaj   uto pro 04, 2007 4:33 pm

ponekad su osnovni nagoni jači od razuma, tako da pitati zašto je suvišno. desi se.
[Vrh] Go down
sanja
Čovjek

Female
Aquarius Buffalo

PostajNaslov: Re: Pobacaj   uto pro 04, 2007 4:34 pm

ko smo mi da drugima sudimo...
[Vrh] Go down
indigocakra
PraGlodavac

Male
Leo Monkey

PostajNaslov: Re: Pobacaj   uto pro 04, 2007 6:41 pm

Namcor je napisao/la:

to nije bitno za ovu temu...
a to zasto gore je objasnjeno do nekle.nekada su nagoni jaci od razuma.
a to se ne odnosi samo na sex..:)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Pobacaj   uto pro 04, 2007 6:49 pm

Namcor je napisao/la:
Cekaj, ne zakljucavaj. Imam pitanje!

Dakle na pocetku diskusije spomenuta je teorija da dusa bira roditelje jos i prije zaceca. Spomenuto je i da se 71 dan nakon zaceca dusa zadrzava u blizini majke dok se ne utjelovi. Takodjer, da ako se dusa odbaci (abortus) to ostavlja traume, a ta se dusa cesto ponovno utjelovi kod istih roditelja (ako je moguce).
E, sad... jel se to odnosi na oba roditelja ili samo na majku? Jer majka je ta koja nosi. Otac moze bit netko kome ona ni ime ne mora znat. Da li se ono veze i za oca? Sto ako zena jednom abortira i kasnije ima djete s drugim...da li je to ista dusa? I sokovi koje eventualno nosi to djete iskusit ce samo majka (obzirom da je prvi otac vec ko zna gdje). Dakle...ovdje mi se sve nekako cini da je majka ta koja snosi sav teret. Otac kao da je samo donor. Jel moze malo ko to pojasnit? Tnx :)

Na svom najvišem nivou duša je sveznajuća i ne bi se upuštala u ovakvu avanturu bez potrebe. Najprije da napomenem da plod nakon deset tjedana trudnoće uistinu ima puno više fizičkih ljudskih osobina nego ranije, pa je po tom nauku valjda spremno prigrliti onaj najmanji dio duše koji se počinje inkarnirati. Čitala sam da proces inkarnacije zapravo traje mjesecima pa i godinama, postoji u vedama naziv za to spuštanje iz gornjih sfera u skučeno i neudobno tijelo, a fascinirao me opis moje omiljene spisateljice B.A. Brennan koja je promatrala kako se višeslojno duhovno tijelo veličine trometarskog diva teškom mukom nastoji ugurati u fizičko tjelešce novorođenčeta - pozvali su je jer s tim novorođenčetom koje je bilo krupno i po liječničlom mišljenju zdravo nešto očito nije bilo u redu. Kažu i da dok malo djetešce spava provodi vrijeme u sferama iz kojih je došlo, da novorođenčad i male bebe zato toliko vremena provode u stanju sna, jer nerazvijeno i nejako tijelo još ne podržava funkcije duše.

One situacije za koje pitaš ne mogu se generalno objašnjavati, a pojedinačno teško, mislim da je za to potreban duhovni učitelj. :) Činjenica je da su sve duše koje u toe sudjeluju karmički povezane i odavno se poznaju, a i dalje će raditi na rješavanju posljedica svojih postupaka, o čemu mi, naravno, ne možemo suditi. Kažu da je odnos majke i djeteta sasvim poseban i da je to najjača veza koja ovdje na svijetu postoji. Utješno je za muškarce što se duša kroz inkarnacije utjelovljuje i umuškim i u ženskim tijelima, pa su oni samo u ovom životu lišeni te mogućnosti, a vezu poznaju jer su je pri začeću i rođenju doživjeli s vlastitom majkom. Da, majka ostaje, a muškarac uistinu može otići. Abortus je zahvat na ženskom tijelu, jedan od najnasilnijih prodiranja u ljudsku intimu koji postoji. Dakle, žena je naizgled u goroj poziciji. No ja bih ipak radije bila u njenoj koži nego u koži upetljanog muškarca. On svoje veze nije svjestan iz fizičkih razloga - ono malo sjemena tako se lako zaboravi.

Priča o abortusu je kao i sve ostale slične priče zapravo priča o ispitu koji polažemo na ovaj ili onaj način. Srećom, nikad nije sve izgubljeno. Prije ili kasnije pojave se novi rokovi :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Pobacaj   uto pro 04, 2007 9:41 pm

Namcor je napisao/la:

to nije bitno za ovu temu...
a to zasto gore je objasnjeno do nekle.nekada su nagoni jaci od razuma.
a to se ne odnosi samo na sex..:)

He, nisam to ni napisala s idejom da nam sada ispricas kako je do toga doslo...nego kao napomenu, jelte...
A ovo sto je Flo rekla da su nagoni nekad jaci...ajde to jos mozda i prolazi kod sexa za jednu noc ali meni se ovdje (mozda pogresno) ucinilo da taj sex nije bio samo jednom.
Inace nisam pristalica opravdanja bilo koje vrsti kojima situaciju pokusavamo svesti na nesto normalno, neizbjezno i slicno tome. Ne mislim sada na tebe vec samo kazem. Kada nesto zeznem (npr. zbog naglog karaktera) ne smatram da se mogu istim opravdati (ono, ja sam malo takva pa eto) vec sam zezla i nema tu opravdanja i drugi put treba bolje pazit (sto ne znaci da se nece ponoviti ali cu dati sve od sebe). Naravno ne osudjujem ljude koji grijese! To bi bilo u najmanju ruku blesavo. Samo ne volim opravdanja.
Isto tako mislim da je jedna od glavnih osobina koje dijele ljude od zivotinjskog svijeta (iako ne uvjek) upravo moc kontrole nad svojim nagonima.
A u vezi tvoje situacije...vjerojatno ste dobro odvagnuli i odlucili najbolje i vjerujem da cete u buducnosti oboje bolje kontrolirati svoje nagone.

Pozz :)

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Pobacaj   uto pro 04, 2007 9:42 pm

@Svjetloisjena...Tnx na poblizem objasnjenju. I dalje tu ostaje puno pitanja ali sve u svoje vrijeme...

Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Pobacaj   uto pro 04, 2007 9:56 pm

Namcor je napisao/la:
@Svjetloisjena...Tnx na poblizem objasnjenju. I dalje tu ostaje puno pitanja ali sve u svoje vrijeme...

Možda ti se preporuka učini neobičnom, ali ako ti se da, možeš pročitati Sai Baba govori o odnosima od von Stepskog Doliwe, ima puno priča one vrste kako si prije bila postavila pitanje study
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Pobacaj   uto pro 04, 2007 10:37 pm

Tnx. Pokusat cu nabaviti... :)

Pračovjek

Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Registration date : 01.12.2007

PostajNaslov: Re: Pobacaj   sub sij 05, 2008 4:34 pm

Protiv sam.
[Vrh] Go down
stella
Majmun

Female
Pisces Rat
Broj postova : 902
Registration date : 06.02.2008

PostajNaslov: Re: Pobacaj   pet vel 08, 2008 11:22 pm

Nikada ne bih mogla napraviti abortus! Za mene je to čovjek od prve stanice zigote pa nadalje.Ne može biti do 3. mjeseca samo "krv", kako je rekla jedna žena koja je napravila više pobačaja, a nakon tri mjeseca je čovjek. Mislim da ona samoj sebi "maže oči" time.
Kad gledam svoju dijecu oko sebe ja sam najsretnija na svijetu!
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina

Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Registration date : 26.12.2007

PostajNaslov: Abortus   pon kol 18, 2008 12:13 pm

Moralno ispravan ili ne, pitanje je sad.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Pobacaj   pon kol 18, 2008 12:27 pm

Prekompleksno...ovisi o individualnoj situaciji...

PostajNaslov: Re: Pobacaj   Today at 3:13 pm

[Vrh] Go down

Pobacaj
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 2 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next