Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Gdje je bijeli covjek pogrijesio?

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Fantom
Superforumaš CE-4

Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Registration date : 23.06.2009

PostajNaslov: Gdje je bijeli covjek pogrijesio?   ned stu 14, 2010 3:55 pm

Službenik vlade SAD-a pitao je indijanskog poglavicu Dva Orla: "Vi ste svjedok ponašanja Bijelog čovjeka kroz zadnjh 90 godina. Vidjeli ste ratove i njegov tehnološki napredak. Vidjeli ste njegov progres i štetu koju je napravio."
Poglavica je klimnuo glavom u znak odobravanja.
Službenik je nastavio: "Uzimajući sve to u obzir, po Vašem mišljenju, u čemu je Bijeli čovjek pogriješio?"
Poglavica je pogledao službenika i onda mu odgovorio: "Kada je Bijeli čovjek došao na ovu zemlju, Indijanci su upravljali njom, nije bilo poreza, nije bilo dugova, bilo je bizona u izobilju, bilo je dabrova u izobilju, voda je bila čista. Žene su radile sav posao, vračevi su liječili besplatno. Indijanci su čitav dan provodili u lovu i ribolovu, a čitave noći vodili ljubav."
Nakon toga se poglavica naslonio i osmjehnuo: Samo je Bijeli čovjek bio toliko glup da pomisli kako može unaprijediti takav sistem!!! ides

IZVOR
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 29058
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Gdje je bijeli covjek pogrijesio?   pon stu 15, 2010 11:11 am

I? Kad selis u neki od rezervata u USA? raspa

Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger
Broj postova : 27963
Registration date : 22.09.2007

PostajNaslov: Re: Gdje je bijeli covjek pogrijesio?   pon stu 15, 2010 11:21 am

kad mu konj nauči plivati cerek
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Gdje je bijeli covjek pogrijesio?   pon stu 15, 2010 11:26 am

Mislis da Fantom ne zna plivati? :P

Čovjek

Male
Libra Dog
Broj postova : 6316
Registration date : 26.05.2009

PostajNaslov: Re: Gdje je bijeli covjek pogrijesio?   pon stu 15, 2010 12:09 pm

Mislim da je interpretacija kriva. Muški su naime tamo bili cijeli dan u lovu i ribolovu, a žene su radile kućne poslove. To je u redu podjela posla ako su se svi tako slagali.
Međutim, tamošnji muškarci nisu bili ljenguze koji su doma čitali novine, a žene su im rintale. Oba spola su jednako doprinosili zajednici. TO je razlika u odnosu na današnje muškarce - mamlaze.

Pračovjek

Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Registration date : 28.08.2009

PostajNaslov: Re: Gdje je bijeli covjek pogrijesio?   pon stu 15, 2010 12:45 pm

iako je ovaj indijanac okrenuo na šalu, bio je potpuno u pravu.
zbog toga nikad amerikance voliti neću. njihova čitava nacija je izgrađena na etničkom čišćenju i ubijanju starosjedioca i sad oni nama prodaju njihovu demokraciju!!

što se ljudi više udaljuju od prirode to će biti sve gore i gore...
današnji čovjek nikako nema smisla za prirodu. ubija sve, i šta mu treba i šta mu ne treba. dok je prije se ubijalo samo ono što se moglo pojesti. samim tim bilo je puno više životinja živih i normalno dostupnih za ubiti uvijek kad zatrebaju za ono za što bi trebale služiti-hranu.

ukratko, čovjek je sve pokvario na ovom planetu i to će mu se obit o glavu...
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek

Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Registration date : 27.07.2008

PostajNaslov: Re: Gdje je bijeli covjek pogrijesio?   pon stu 15, 2010 6:15 pm

biga je napisao/la:
njihova čitava nacija je izgrađena na etničkom čišćenju i ubijanju starosjedioca i sad oni nama prodaju njihovu demokraciju!!
Njihova nacija izgrađena je od Europljana koji su potražili priliku na novom kontinentu. Oni nisu radili ništa novo osim što su dokazali da je moguće osnovati državu kolko-tolko temeljenu na prosvjetiteljskim idejama. Etnička čišćenja su prisutna na američkom kontinentu jednako koliko i u Europi, ili još bliže, Balkanu.

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Gdje je bijeli covjek pogrijesio?   pon stu 15, 2010 6:22 pm

Famozno mi je kako se Ameri hvale svojim americkim korjenima i svojom necionalnoscu. Izgradili su drzavu na ubijanju i protjerivanju, na otimanju zemlje. Tu je doselio sav europski sljam, kriminalci i otpatci drustva. Raskotili su se ko gamad i zauzeli citav kontinent. I sad se ponose sami sobom. Boze blagi koji ljudi. Ali sto i ocekivati od genetskog materijala od kojeg je sve pocelo.

Majmun

Female
Scorpio Dragon
Broj postova : 1267
Registration date : 26.09.2010

PostajNaslov: Re: Gdje je bijeli covjek pogrijesio?   pon stu 15, 2010 7:49 pm

Alpha je napisao/la:
Famozno mi je kako se Ameri hvale svojim americkim korjenima i svojom necionalnoscu. Izgradili su drzavu na ubijanju i protjerivanju, na otimanju zemlje. Tu je doselio sav europski sljam, kriminalci i otpatci drustva. Raskotili su se ko gamad i zauzeli citav kontinent. I sad se ponose sami sobom. Boze blagi koji ljudi. Ali sto i ocekivati od genetskog materijala od kojeg je sve pocelo.

slazem se sa tobom.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek

Male
Gemini Dog

PostajNaslov: Re: Gdje je bijeli covjek pogrijesio?   pon stu 15, 2010 8:25 pm

A vi mislite da smo mi kao bolji? roll Bože sačuvaj. Medijske propagande rade svoje. Ameri možda i imaju neke genetske predispozicije, ali mentalitet tog naroda stvoren je sustavnim pranjem mozga.
Ali stvarno, što je u njihovom ponosu famozno?
Osobno ne volim Amerikance, niti njihovu vladu. Ali ovo što vi pišete je puno predrasuda. Ne mogu se stvari samo tako generalizirati.

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Gdje je bijeli covjek pogrijesio?   pon stu 15, 2010 8:34 pm

Ne generaliziram ali niti ne pricam o nama niti o azijatima niti o eskimima niti o malim zelienima nego o amerima. A ti hoces reci da ovo sto sam kazala nije tocno?

Moderni čovjek

Male
Gemini Dog

PostajNaslov: Re: Gdje je bijeli covjek pogrijesio?   pon stu 15, 2010 8:52 pm

Ne mogu konkretno reći da nije točno, jer je, ali ne u potpunosti. Baš zato što si generalizirala.
U početku su se u Ameriku doseljavali protjerani ljudi zbog svojih prosvjetiteljskih ideja (npr. protjerani hodočasnici koji su samim dolaskom tamo osnivali sveučilišta što je pokazivalo na kojem su stupnju obrazovanja) te siromašni i potlačeni ljudi koji su tražili novu priliku (velik broj Dalmatinaca iselio se u Ameriku jer su im nekoliko godina za redom propadali zasadi vinove loze). Negativnost je ta što su uvozili crno roblje, ali oni to nisu uveli nego su naslijedili kao tradiciju Velike Britanije. Američka država se ima ponositi s mnogo stvari. Za početak, prva su kolonija koja se uspjela obraniti od tiranije kolonista (Velike Britanije). Prva je zemlja koja je zagarantirala ljudska prava na sreću, slobodu i jednakost. Događanja u Americi inspirirala su čitav niz europskih revolucija i buđenja svijesti. Da nije bilo američke revolucije, teško bi postojale prilike u svijest Europljana da je moguće ostvariti prosvjetiteljske ideje. Pitanje je kako bismo mi živjeli sada. Američka revolucija je bila prvi dokaz da narod uistinu može nešto promijeniti.
Dakako, postoje mnoge negativnosti. Deklaracijom nezavisnosti žene i crnci nisu dobili pravo glasa, tj. nije bila do kraja provedena. Građanska vlast se uskoro počinjala zloupotrebljivati i kako to obično biva.
Sami Amerikanci zemlju otimali nisu. Kupovali su španjolske, portugalske, francuske i ruske kolonije. Ostale narodnosti su protjerivanja učinila prije samog osnutka američke nacije, pogotovo Španjolci i Portugalci. Američka nacija i država nastala je nakon tih progona.
Ukratko, sama američka povijest je podjednako pozitivna koliko i negativna, ali njeni utjecaji na druge nacionalne povijesti poprimile su mitske razmjere.

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Gdje je bijeli covjek pogrijesio?   pon stu 15, 2010 9:29 pm

Ajme Legi. Pa rekla sam ti masu puta da citas tko pise to sto pise. Ako ti stvarno ne mozes procijenit i zakljucit sto je receno u datom postu obzirom na to tko ga je napisao onda ti to ja necu objasnjavat dodatno. Mogu samo reci "hvala lijepa" ak ti o meni mislis da generaliziram. I ne, Legi, nisam niti u tom datom postu generalizirala. Niti malo. Jer, kao sto rekoh, valja uzeti u obzir i tko pise kako bi shvatio sto je receno. Bas kao sto, kada na hrvatskom jeziku ucite neko djelo, obradite i razdoblje kada je djelo stvoreno, pisca i njegovu biografiju, stil koji je tada vladio, stanje u zemlji kakvo je bilo i td. I sve to da bi bolje shvatili djelo. Poanta: Bolje se razumje sto je pjesnik htio reci sto se bolje poznaje pjesnika.

Moderni čovjek

Male
Gemini Dog

PostajNaslov: Re: Gdje je bijeli covjek pogrijesio?   pon stu 15, 2010 9:42 pm

Onda imam jedan jednostavan savjet za tebe - promijeni stil pisanja jer takve hiperbole graniče s bajkovitošću. Svaja čast na inspiraciji, ali molim te...
Ne, ne možeš nešto takvo pisati i onda reći da je to tvoj stil pisanja. Ti si popljuvala cijeli narod. Još smiješnije je to što ističeš kako ti je nešto famozno kod njih, a ispada da nemaš pojma (a imaš) kako je kod nas ili koliko je istaknuto kod nekih drugih. Da se gleda po povijesnim zaslugama pa ne bi bilo takve zemlje koja bi se mogla dičiti demokracijom.
Druga stvar, nikad, ali nikad neće biti važnije tko piše od onoga što se piše. Ma ne znam što da ti uopće kažem. Kao, ispalo je da ja tu ne kontam što si ti htjela reći. Ma moš si mislit. Sanjak se složila s tobom i dam se kladiti da je to ona shvatila doslovno kako si napisala, a ne u nekim nevjerojatnim alegorijama. Stil ne može ići na uštrb sadržaja. To se samo u baroku događalo u ekstremnim primjerima nekih iznimno kratkih isječaka u djelima.
Stvarno sam iznenađen ovim što si odgovorila. Niti jedna rečenica tvog posta nije točna. Jedno je koristiti ironiju i sarkazam, ali i dalje se vidi nekakva poanta. Hoćeš pročitati jedan moj članak u kojem koristim sarkastičan i pomalo omalovažavački stil pisanja? Vjerujem da me po stilu ne bi prepoznala. Ali nisam pljuvao. Iznosio sam istine. Ako to ne možeš, a da pritom ne koristiš svoj specifičan stil onda to nije književni ili bilo kakav stil.

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Gdje je bijeli covjek pogrijesio?   uto stu 16, 2010 12:45 am

Ne, nisam popljuvala citav narod. To si ti tako dozivio. A sto da ti radim. Meni ne pada na pamet mijenjati stil zato jer ga neki ne shvacaju. To je ko da Anti Tomicu kazes da promijeni stil. Besmisao.

Moderni čovjek

Male
Gemini Dog

PostajNaslov: Re: Gdje je bijeli covjek pogrijesio?   uto stu 16, 2010 1:04 am

Pa budući da te svako malo netko na forumu nešto ne shvati bilo bi poželjno mijenjati stil :P
No tvoj je izbor.

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Gdje je bijeli covjek pogrijesio?   uto stu 16, 2010 1:59 am

Nije netko nego ti.

Evo objasnit cu ti. Ponekad se desi da ja krivo shvatim nekoga. Medjutim kada mi ta osoba ukaze u kojem je smjeru isla ja to odmah pokontam i prihvatim. Isto tako se zna desiti da nesto napisem, a npr. Chak (navodim Chaka jer smo se nedavno objasnjavali na jednoj temi) ne polovi odmah na sto sam ciljala. Prva stvar je sto to sto Chak nece polovit nema veze sa stilom nego s nepotpunom jasnocom posta iz nekog razloga. Medjutim kada istaknem u kojem smjeru sam razmisljla sve mu bude jasno, prihvati to i odmah idemo dalje. U biti reagira vrlo slicno kao i ja u datoj situaciji.
E sad, kada ti nesto dozivis kako dozivis i kad ti se obrati paznja da to sto si dozivio nije ono sto je pjesnik htio reci ti krenes upirat svoje. Objasnjavat zasto to zapravo jeste onako kako ti mislis da jeste. Objasnjavat da je autor zapravo rekao ono sto ti vidis, a ne ono sto autor kaze da je rekao. Objasnjavat kako autor mora mijenjat stil. Ej. Zaboravi. Ne znam zbilja kako tebi nije neugodno. Ti si mene ful uvrijedio s time sto si mi gore kazao. A sve imam dojam da uopce ne kuzis zasto.
Vidis, Legi...da meni Flo kaze "seljanko" i da ja na tren pomislim da mi je to ona zbilja rekla u pravom smislu znacenja te rijeci i kada bih ja to svoje misljenje iskazala i kada bi mi onda ona rekla "ne da si seljanka nego si glupa seljanka" onda bih ja shvatila i bilo bi mi jos i neugodnjak sto nisam shvatila iz prve...i ne bi mi bilo na kraj pameti reci joj da mijenja stil. Ja volim njen stil. Kao sto i ona voli moj. Znam da voli. I kuzi ga. Kao sto ga kuzi i vecina forumasa. A, ponavljam, cak i kada dojde do nesporazuma i kada natuknem sto sam time mislila ljudi prihvate to. Svi osim tebe. Samo ti nastavljas objasnjavat kako sam ja zapravo u krivu i kako zapravo nemam pojma sto sam napisala i sto sam time mislila.

Evo, objasnit cu ti kao da me danas prvi puta citas. U mom postu na ovoj temi, a koji pocinje rijecima "Famozno mi je..." zelim uz odredjeni sarkazam pa cak i cinizam naglasiti kako ne odobravam onu skupinu ljudi doticne nacije koja se fura na laznu demokraciju i toleranciju. Ta je skupina velika. To je jedna ogromna masa. Njihovi su preci dosli tamo ne tako davno, a oni sada ne bi dali istu sansu nekom tamo Meksikancu. Oni se hvale svojim korjenima i uglavnom omalovazavaju Europljane kao da nisu potekli upravo s tog kontinenta. Vazno je naglasiti, za sve one kojima nije jasno (ako ima jos takvih), da u toj izjavi nisam mislila na sve Amerikance pa i na upravo rodjenu djecu vec samo na odredjenu skupinu odredjenog metalnog sklopa, a ta je skupina, nazalost, dosta velika i usudila bih se reci da cini vecinu tamosnjeg stanovnistva.
Postavlja se pitanje zasto nisam odmah naglasila da se moja izjava odnosi samo na tocno odredjeni profil ljudi. Pa, zato jer to onda ne bi imalo istu tezinu, jer ne mozes biti sarkastican djelomicno, jer ocekujem da je ljudima jasno da ne mrzim Amere pa da to kazem smrtno ozbiljna misleci na citavu naciju (tko bi to uopce pomislio ?!?! ...dobro, osim Legija)...i tako... Nedavno sam komentirala neko istrazivanje neke doktorice necega koje je bilo prelose. Kazala sam kako su svi ti dr. mr. sc. blablabla bahati majmuni (ili tako nesto) koji uopce ne gledaju nista oko sebe jer su nenormalno ufurani u to da su prepametni i da stoga sve znaju i sve im je jasno. Zato i imaju lose radove :P Enivej, bas je Chak tu komentirao taj ispad i na kraju smo se zezali oko toga. Naravno da ne mislim da su svi znanstvenici idioti ali ne bi imalo tezinu da sam napravila selekciju.

Ne znam, mozda bi se na satu hrvatskog jezika trebali uciti jos neki stilovi i jos neke forme pa bi ova mladez znala cijeniti dobar sarkazam.

Ipak, i dalje stoji (a to se na satu hrv. jezika uci) da se djelo bolje razumije ako se upozna autora i okolnosti pisanja. Tu me jos vise vrijedja Legijev komentar jer ne samo da me ocito ne poznaje dovoljno pa da zna da ne generaliziram jer nisam taj tip nego jos zakljucuje da moram promijeniti stil. Lijepo. Uistinu. Ti koji si jos u srednjoj skoli i koji si duplo mladji od mene ces odredjivati moj stil i njegovu ispravnost. Hm. Da. Jel ti stvarno mislis da sam ja glupa? Ili samo mislis da si ti tako jako pametan pa da mozes meni tako sto reci? Jbg, ne znam sto me od toga vise pogadja. Eto. Zbilja ne znam.

Eto...i ovaj offtopic je dokaz kako si ti jedini (pardon, moram spomenut da ni Omegi cesto nisam jasna ali opet kuzi kad napisem onakav post da nisam generalizirala nego da serem) koji mene tako jako ne kuzi da su to strahi. Jedino mi ti objasnjavas sto ja mislim. Jedino ti nameces da si ti zapravo u pravu i da ja pisem na pogresan nacin cak i kad sam kazala sto sam mislila(?!?). Jedno ti nisi u stanju prihvatit da nesto nisi razumio iz prve (a bome ni iz trece). I ja to ne mogu shvatit.

Radi svega toga napisala sam ovaj gigantski post, a zbilja ne volim velike postove...napisala sam jer kad mi ti, Legi, bas ti nakon mojih vise od 22500 postova kazes da generaliziram (o Boze blagi zar on zbilja ima TAKVO misljenje o meni no ) i da moram mijenjat stil (WTF ?!?)...onda mogu stvarno ovako javno i pred svima reci da sam povrijedjena.

Molim moderatore da offtopic bace u Kantu ili posalju na Mars sto se mene tice. Moze slobodno od tog mog famoznog posta koji pocinje rijecju famozno. I molim Chaka da ne opravdava Legija time da on ima tek 16 i blabla. Imala sam i ja i 16 i 15 i 14 pa sam dobro znala da kad je netko tip osobe koja generalizira, a tko nije. Da ne kazem tko mi je pozitivna, a tko negativna licnost.

Lijep pozdrav i laku noc.

Guardian

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8385
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Gdje je bijeli covjek pogrijesio?   uto stu 16, 2010 2:19 am

Alpha je napisao/la:
.... I molim Chaka da ne opravdava Legija time da on ima tek 16 i blabla. Imala sam i ja i 16 i 15 i 14 pa sam dobro znala da kad je netko tip osobe koja generalizira, a tko nije. Da ne kazem tko mi je pozitivna, a tko negativna licnost.

Lijep pozdrav i laku noc.
Neću se uplitati, smišljam što da mu odgovorim tamo na kristalima, niti mene baš ne razumije najbolje, iako kaže da razumije, ali budem sutra nešto pametno valjda napisao.

Laka i tebi noć i svim forumašima.

Čovjek

Male
Libra Dog
Broj postova : 6316
Registration date : 26.05.2009

PostajNaslov: Re: Gdje je bijeli covjek pogrijesio?   uto stu 16, 2010 11:53 am

Razumijevanje sarkazma uključuje dvije stvari: razumijevanje autora (malo manje važno) i razumijevanje teme o kojoj piše (važnije).
Budući da Legi nije razumio Alphin sarkazam, a većina nas ga je razumijela, rekao bih da Legi još uvijek nije utvrdio svoje znanje o Americi. Moguće da ga je tek nedavno naučio pa mu neke stvari još nisu "sjele". S vremenom će vjerojatno bolje razumijeti Amerikance i zašto su oni većinom takvi kakvim ih je Alpha opisala, pa će mu sarkazam biti jasniji.
Ipak Legi, ubuduće prije nego što napadneš Alphu trebaš dobro razmisliti jesi li u pravu ili ne. Mislim da bi se više trebao pouzdati u njeno rasuđivanje jer je ona što šta više prošla i više toga joj je sjelo. :)

Moderni čovjek

Male
Gemini Dog

PostajNaslov: Re: Gdje je bijeli covjek pogrijesio?   uto stu 16, 2010 7:31 pm

Razumio bih taj sarkazam da je Alpha napisala kako joj je famozno da su Amerikanci danas gamad ili bilo koje druge imenice koja se diči demokracijom, a sustavno gazi i nasilno okupira tuđi teritorij. Ali smatram da njihova rana povijest nema toliko materijala za kritiku da bi se tu koristio sarkazam. Ameriku smo obrađivali u osnovnoj školi, a dijelom i u srednjoj. Dobrano smo s profesorom diskutirali o nastanku SAD-a i nastanku koji je imao prebitne i krajnje pozitivne utjecaje na Europu. Na primjer, shvatio sam njen sarkazam o doktorima. Ali ovdje, unatoč brojnim predrasudama o američkoj povijesti, sarkazmu nema mjesta. Pogotovo kada je Alpha rekla da ju ništa nisam pokontao mi je tek bilo čudno što je ona zapravo htjela reći. Čak niti s njenim objašnjenim postom ja se ne slažem s njom. Povijesne činjenice su ipak drugačije.
Ali ponavljam, da je Alpha napisala kako je s Amerima danas skroz bih se složio.
Nekidan sam napisao (ne na Forumu) kako mi zapadnjaci Arape doživljavamo životinjama koje su se slučajno naselile na izvorištima nafte i sada rade probleme Amerikancima jer ne mogu normalno crpiti naftu tamo. Dakle, shvaćam što je generalizacija, a što nije.
Htio sam reći ne da ne generalizira po pitanju ljudi, nego po pitanju samog sadržaja povijesti. I dalje to tvrdim.
E, da, zašto ej vama generalizacija tako nužno negativna stvar, barem koliko se meni čini?

Alpha, ti si nekoliko puta napomenula kako ne voliš da pišem velike postove jer su za tbe zbunjeni. Ja sam ti to uvažio i bez daljnjih prigovora, kada si mi jednom objasnila, prevodio svaki svoj post, pa sam se i složio s tobom da ću se popraviti. No profesori u školama od mene očekivaju upravo takav stil pisanja. Opširan, sveobuhvatan, prepun korelacije i odlaska u širinu. I svaki puta mi pišu:"Odlično si to opazio. Odlično si to povezao. Odlično si primijenio znanje". Iako na taj stil s jedne strane dobivam pozitivne kritike, prihvatio sam da ovdje nije tako.
A tebi je trebalo biti jasno da ja često ne razumijem tvoj sarkazam. Također znaš da ne mogu šutiti ako smatram da je nešto krivo. U čemu je problem?? Zašto ne možeš biti kolegijalna?

Još za kraju. Stvarno ne želim da se događaju ovakve stvari. Nije da ne volim, naprotiv, volim pisanje sa svima vama, ali jedva stižem uhvatiti vremena da uopće dođem na forum. Kada se dogodi nešto ovakvo cijeli dan su mi misli na tome, razmišljam i analiziram sve živo i jako sam opterećen time. Pa ne znam. Htio bih da znate koliko mi je bitno to što vi kažete.

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Gdje je bijeli covjek pogrijesio?   uto stu 16, 2010 7:58 pm

Ali Legi ja nemam predrasude. A niti ne generaliziram. Postoje dva "rjesenja" ovog "problema": da ti pokontas da si me posve krivo shvatio ili da se i dalje uvjeravas u stvari koje nisu istina.
Nista od toga sto ti mislis da sam ja kazala - nisam.

Sto se tice dugih postova...da, dok sam prije i ja pisala duge postove s vremenom (a i uz Omeginu pomoc jer mi je stalno govorio da pisem preduge poslove) sam pokontala da je bolje sazetije ali sam ovaj put samo radi tebe i da sto bolje objasnim napisala gigantski post.

Sada kazes da ne razumijes moj sarkazam ali i da ne mozes sutjet ako smatras da je nesto krivo. Da, krivo je tvoje shvacanje radi nerazumijevanja. Pa kad nesto nisi siguran ili ne razumijes smijes to lijepo pitati, a ne ovako naprasno kako si to napravio.

Sto se tice tvog pretjeranog razmisljanja o nesuglasicama...ok, slazem se da to nije dobro i budemo poradili na tome. Evo, ako ti sto znaci, kad sam ja u pitanju uvijek mozes zapamtiti jednu stvar: sto god bilo i sto god se nesporazumjeli pa cak da se i posvadjamo ili bilo sta ja sam uvijek za pomirenje i rasciscavanje problema. Nema razloga da se brines vec mozes razmisljati na nacin da cemo to rijesiti kada iduci puta dodjes online.

Jos nesto, jasno je da ti je sad guzva radi skole i obaveza pa je to, po mom misljenju, jos jedan razlog da covjek nesto krivo shvati. Znam po sebi. Kad mi je guzva i stres onda cesce krivo shvacam postove i cak krivo procitam tekst.
Zato je bolje kad su postovi kraci zubi ;)

Moderni čovjek

Male
Gemini Dog

PostajNaslov: Re: Gdje je bijeli covjek pogrijesio?   uto stu 16, 2010 8:04 pm

Ali tvoj post nikako ne mogu shvatiti u nekom drugom kontekstu! Uopće mi nije na mjestu! (čak se rimuje cerek) Uopće se ne mogu složiti s ničim u njemu, čak i da se radi o sarkazmu.
Ti misliš da ja objašnjavam i govorim što si ti zapravo rekla. Ne, ja govorim o tome što sam ja pročitao i shvatio da si ti rekla. :P

Majmun

Female
Scorpio Dragon
Broj postova : 1267
Registration date : 26.09.2010

PostajNaslov: Re: Gdje je bijeli covjek pogrijesio?   uto stu 16, 2010 8:07 pm

ispravite me ako sam pogresno shvatila,ali zapazila sam da Legionar prica o americi pri samom pocetku njenog osnivanja,dok Alpha o sadasnjoj americi.ako je tako onda je logicno da se ne mozete sporazumjeti.pokusajte da gledate iz istog vremena,pa mozda ce te se sporazumjeti.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek

Male
Gemini Dog

PostajNaslov: Re: Gdje je bijeli covjek pogrijesio?   uto stu 16, 2010 8:08 pm

Alpha je napisao/la:
Kao što se vidi iz podebljanog, u postu jasno piše da se radilo o stvaranju Amerike :P

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Gdje je bijeli covjek pogrijesio?   uto stu 16, 2010 8:16 pm

Sanjak je u pravu. Ja pricam o sadasnjosti.

PostajNaslov: Re: Gdje je bijeli covjek pogrijesio?   

[Vrh] Go down

Gdje je bijeli covjek pogrijesio?
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» gdje kupiti termometar za pećnice?
» Gdje naći/kupiti tkaninu tipa cordura?
» Gdje se u Istri može naci kremen ili rožnjak?
» Gdje nabaviti ''nož za žlicu''?
» da ti pokažem gdje Neretva ljubi more:)