Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Ne branite im da prave tulume kod kuće

Go down 
+4
hawara
Green
floridana
Gea
8 posters
Autor/icaPoruka
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Ne branite im da prave tulume kod kuće  Empty
PostajNaslov: Ne branite im da prave tulume kod kuće    Ne branite im da prave tulume kod kuće  Icon_minitimened stu 21, 2010 11:57 pm

Tinejdžeri obožavaju tulume, naročito one na kojima se ostaje do sitnih sati. No, roditeljima nije lako svoj dom prepustiti na milost i nemilost hordi adolescenata, jer znaju da će se susjedi žaliti na buku, da će kauč najvjerojatnije biti uprljan, a sudoper začepljen itd. Ali, ako vaš teenager želi napraviti tulum u stanu, trebali bi ste biti sretni jer to prije svega znači da se vaše dijete ugodno osjeća u svojoj kući te da se ne plaši vašeg susreta s njegovim prijateljima.



Shvatite to kao idealnu priliku da upoznate svoje dijete u novom svjetlu.

Moći ćete vidjeti kako se ponaša u društvu, da li ima neki nadimak, da li ga prijatelji vole itd.

Dozvolite mu da tulum organizira kod kuće jer ćete u protivnom srušiti most koji vaše dijete pokušava izgraditi između svog društvenog i obiteljskog života i zasigurno ćete biti zadovoljni i vi i vaš teenager.

Kako biste bili sigurni da će sve proteći u najboljem redu, ponudite djetetu pomoć oko organizacije.

*
Dozvolite mu da samo izabere čime će poslužiti goste i kakvu će muziku slušati, ali mu pomognite da napravi sendviče i kolače. Kao iskusniji, uputite ga u sitnice koje će mu olakšati organizaciju tuluma.
*
Naglasite mu da susjede treba obavijestiti barem jedan dan prije „velikog događaja“ kako bi se spremili za glasnu muziku.
*
Unaprijed se dogovorite i o tome do koliko će sati tulum trajati i ponudite se da razvezete goste kućama; na taj način ćete izbjeći mogućnost da se zabava produži u nedogled.
*
Predložite mu i da pozove neke prijatelje da prespavaju kod vas. Tako će narednog dana moći pospremiti stan zajedno.

Inače, iskustvo pokazuje da roditelji nakon tuluma obično samo zaključe kako je sve proteklo u najboljem redu i da je stan doveden u prijašnje stanje. To je zato što teenageri dobro znaju da će tako dobiti odobrenje za još poneki tulumčić.



Da biste spriječili štetu, s pripremama počnite na vrijeme:

*
Stavite stare prekrivače na trosjede i fotelje, sklonite tepihe i sve lomljive stvari.
*
Ukoliko ne želite da gosti ulaze u neke prostorije u stanu, postavite znak iznad vrata „Zabranjen Ulaz“; djeca će cijeniti vaš smisao za humor te će vjerojatno i poštovati vašu zabranu.
*
Na osnovu veličine stana unaprijed se dogovorite o tome koliko gostiju dijete može pozvati.
*
Sklonite sve dragocjenosti; slike, nakit, antikvitete kako biste bili sigurni da ništa od toga neće biti oštećeno.



Obavezno razgovarajte o alkoholu. Ukoliko vaše dijete ima manje od 18 godina, ne dozvolite mu da na tulumu služi alkohol. Kod teenagera koji su već punoljetni zabrane ne prolaze baš tako lako.

S toga otvoreno razgovarajte o služenju alkohola jer ako to pretvorite u tabu temu, očekujte da će se djeca baciti na žestoka pića čim zatvorite vrata za sobom! Bolje je da objasnite djetetu koje su posljedice opijanja i da će, ukoliko se napije, propustiti zabavu.

Predložite mu da zajedno napravite „sangriju“ ili „punč“ sa malom količinom alkohola.

Ukoliko se vaše dijete ili neko od njegovih prijatelja ipak napije, ne paničarite, ali ga u tome ne podržavajte.

LINK

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Ne branite im da prave tulume kod kuće  Empty
PostajNaslov: Re: Ne branite im da prave tulume kod kuće    Ne branite im da prave tulume kod kuće  Icon_minitimesri vel 09, 2011 12:08 pm

moja generacija je imala tuluma u izobilju. ne znam kako sad stvari stoje, a baš me zanima. u stvari, kad sad pogledam, žurke su bile najbolji provodi. moji susjedi su bili poprilično strpljivi iako ih nikad nismo obavijestili da će se tu nešto dešavati jer se dešavalo spontano. samo mi je jednom došla susjeda koja živi kat ispod, i malo se požalila da joj pada nešto sa stropa. i da, jednom su mi čuvari reda došli na vrata. sve u svemu, bili smo dobri ako se ne računa buka i ono malo štete šta smo napravili zubo
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

Ne branite im da prave tulume kod kuće  Empty
PostajNaslov: Re: Ne branite im da prave tulume kod kuće    Ne branite im da prave tulume kod kuće  Icon_minitimesri vel 09, 2011 3:46 pm

Mislim da je s djecom najbitnije razgovarat bez obzira koliko godina imaju, ali razgovarat na njima primjeren način.
Totalno sam za tulume, i mi smo ih imali, ali opet, naše generacije su bile drukčije, svejedno, slažem se da druženja po kućama treba biti pogotovo više nego po diskotekama jer su sigurnija i jeftinija.
[Vrh] Go down
hawara
Riba
hawara


Female
Aries Snake
Broj postova : 189
Age : 35
Location : Germany
Registration date : 09.11.2010

Ne branite im da prave tulume kod kuće  Empty
PostajNaslov: Re: Ne branite im da prave tulume kod kuće    Ne branite im da prave tulume kod kuće  Icon_minitimesri vel 09, 2011 3:50 pm

Moj brat je rodjen 31.12. i svake godine je kod nas bio rodjendanski tulum i docek nove. Moji su uvijek izdvojili 3-5.000 kn na tulum. 31.12.2010. je bilo drugacije. Brat je napunio 18, i on je zajedno sa dvojicom slavio rodjendan, i organizirao docek nove. Svatko od pozvanih dao je 100 KN za "upad",a slavljenici po 500 KN. Ocekivalo se 30 gostiju + nas 5 "domacih". Nakupovali su za jesti, mi smo to pekli, spremali. Kupili su i alkohol, brat prvi puta sa osobnom. Sav je na kasi sjajio :)
Posto majka ima velik stan, oko 150 m2, stanara gore nije bilo, a ispod nema nikoga, nije bio problem da se kod nas slavi, niti da muzika ne tresti (cajke, boli me glava :P) stan se sjajio,sve je bilo cisto.
Na vrata mamine sobe je pisalo garderoba, jer na vjesalici i u hodniku ne bi bilo mjesta.
Pas je dobio normabele, sve je bilo OK.Ovih 30 su sve bili vise-manje poznati.
Do ponoci je sve proslo u najboljem redu, majka i ja smo laganini kuhale, torte su bile napravljene...
Slavili su u 2 sobe,jedna pokraj druge.

15-ak min prije ponoci su se poceli kod nas skupljati, djecurlija, 12-16 godina, nepozvana, dosli KAO cestitati, na kraju i ostali.
U 00:07 su razbili veliko ogledalo sa make-up stolica za kojeg ni ne zelim reci koliko sam ga platila, i bio je dar majci za 45-ti rodjendan.Onako, hollywoodski, sa svjetlima gore...
oko pola 1 sam isla na WC-daska na wc-u je bila razbijena, bljuvotina u kadi, kondomi po cijeloj kupaoni.
Oko 1 h je cijeli hodnik bio pun cikova, oko 3 su na zidovima bile crvene fleke, 2 moča srgana.
Znate tko je to napravio ? NEPOZVANI! 2 klinke su imale samo 12 godina! Pa gdje su im roditelji????
Brat ih je kroz noc pokusavao uvjeriti da odu, onda je izgubio zivce...
Na kraju je u stanu bilo 60-ak ljudi, u svim se prostorijama jeb..., kondoma je bilo posvuda, wc-skoljka zastopana od uloska (valjda to i doma radi????),a terasa ispod nas puna smeca... balkoni puni smeca, terasa puna smeca.

Nije brat kriv, no... Nemaju ni ta djeca postovanja niti odgovornosti.
Oni su opuske cigareta gasili u novi kauc!! e, novi, prije bozica kupljen!! !!!! Na kraju ih je bilo 40-ak do 7 ujutro (ne znam kai se do tad ima slaviti) i njih 16 je ostalo do 02.01. kod nas. samo su jeli, pili, spavali, i rigali, i tako ispocetka.

Kad se jos uracuna razbijno staklo na prozoru, kemijsko ciscenje mamine jakne koja je bila na krevetu njenom na kojem su se pojedini jeba... i bila je puna sperme, kauc, i slicno, rodjendan je kostao oko 10.000 kn, previse zivaca i mnogo, mnogo iskustva.
Brat je napokon uvidio da se ne isplati slaviti kod kuce. Jucer je doma imao tulum, sa 10-ak osoba, i to je to od njegove ekipe.
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

Ne branite im da prave tulume kod kuće  Empty
PostajNaslov: Re: Ne branite im da prave tulume kod kuće    Ne branite im da prave tulume kod kuće  Icon_minitimesri vel 09, 2011 3:56 pm

uuuu, jadni. To je previše ljudi, preeeeviše, a nepozvanih se odma treba rješavati.
[Vrh] Go down
hawara
Riba
hawara


Female
Aries Snake
Broj postova : 189
Age : 35
Location : Germany
Registration date : 09.11.2010

Ne branite im da prave tulume kod kuće  Empty
PostajNaslov: Re: Ne branite im da prave tulume kod kuće    Ne branite im da prave tulume kod kuće  Icon_minitimesri vel 09, 2011 4:08 pm

Znas sto je mene naljutilo? To sto je ulozak u skoljci bio, i sto su sve porazbijali, cikovi su se gasili na novi kauc!! Zanima me samo da li to isto rade kod kuce.
I jos me zanima i dan danas kako tako male djevojcice mogu tako kasno bez nadzora roditelja biti vani?? One su na tom tulumu poznale 2 djecaka (16,17) god. E, one su samo 12 godina. To su za mene djeca jos... Ja sam stvarno bila u soku...
[Vrh] Go down
hawara
Riba
hawara


Female
Aries Snake
Broj postova : 189
Age : 35
Location : Germany
Registration date : 09.11.2010

Ne branite im da prave tulume kod kuće  Empty
PostajNaslov: Re: Ne branite im da prave tulume kod kuće    Ne branite im da prave tulume kod kuće  Icon_minitimesri vel 09, 2011 4:08 pm

Znas sto je mene naljutilo? To sto je ulozak u skoljci bio, i sto su sve porazbijali, cikovi su se gasili na novi kauc!! Zanima me samo da li to isto rade kod kuce.
I jos me zanima i dan danas kako tako male djevojcice mogu tako kasno bez nadzora roditelja biti vani?? One su na tom tulumu poznale 2 djecaka (16,17) god. E, one su samo 12 godina. To su za mene djeca jos... Ja sam stvarno bila u soku...
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

Ne branite im da prave tulume kod kuće  Empty
PostajNaslov: Re: Ne branite im da prave tulume kod kuće    Ne branite im da prave tulume kod kuće  Icon_minitimesri vel 09, 2011 4:09 pm

Da, to je problem, trebali ste odmah zvati roditelje te djece.
[Vrh] Go down
hawara
Riba
hawara


Female
Aries Snake
Broj postova : 189
Age : 35
Location : Germany
Registration date : 09.11.2010

Ne branite im da prave tulume kod kuće  Empty
PostajNaslov: Re: Ne branite im da prave tulume kod kuće    Ne branite im da prave tulume kod kuće  Icon_minitimesri vel 09, 2011 4:12 pm

Da se kod nas za tako nesto sazna, ne vjerujem da bi ta djeca vise bila kod svojih roditelja, bez obzira koliko im roditelji bili skolovani ili bogati....
Ja bih im odmah oduzela djecu. Te klinke su pile alkohol, pusile... I do 7 ujutro kod nas...
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

Ne branite im da prave tulume kod kuće  Empty
PostajNaslov: Re: Ne branite im da prave tulume kod kuće    Ne branite im da prave tulume kod kuće  Icon_minitimesri vel 09, 2011 4:14 pm

12 godina koji je to razred, šesti? Tad ti se u biti i počinje sa eksperimentiranjem sa alkoholom i cigaretama, nije ti to ništa čudno, ali treba s njima razgovarati definitivno jer nije ok raditi štetu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Ne branite im da prave tulume kod kuće  Empty
PostajNaslov: Re: Ne branite im da prave tulume kod kuće    Ne branite im da prave tulume kod kuće  Icon_minitimesri vel 09, 2011 6:27 pm

Ne kuzim. Ne moze ti se netko tek tako nastanit i da ga ne mozes izbacit. Sto nije tih 30 izbacilo sve nepozvane? Sto se nije zvala policija, proglasio fajrunt? Mislim da bi moja stara kod prve razbijene stvari imala urlik od toliko decibela da bi ta djecurlija zavrsila na hitnoj.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Ne branite im da prave tulume kod kuće  Empty
PostajNaslov: Re: Ne branite im da prave tulume kod kuće    Ne branite im da prave tulume kod kuće  Icon_minitimesri vel 09, 2011 7:53 pm

Citat :
Obavezno razgovarajte o alkoholu. Ukoliko vaše dijete ima manje od 18 godina, ne dozvolite mu da na tulumu služi alkohol. Kod teenagera koji su već punoljetni zabrane ne prolaze baš tako lako.

Je, to će obavezno proći. Ako treba, istrenirat će rodu da im donese alkohol na balkon, kakve zabrane... To se alkohol šverca u školu na zabavu, a kamoli na neki party doma.

Citat :
S toga otvoreno razgovarajte o služenju alkohola jer ako to pretvorite u tabu temu, očekujte da će se djeca baciti na žestoka pića čim zatvorite vrata za sobom! Bolje je da objasnite djetetu koje su posljedice opijanja i da će, ukoliko se napije, propustiti zabavu.

Objašnjavaj ti objašnjavaj, dok ne skužiš da tim mladićima i jest cilj zabave napiti se ko životinja. Sjećam se kako je to bilo, a i jest još sad, što se pričalo o zabavama i tulumima. Glavne teme: Opijanje i barenje. Bio sam na nekoliko različitih tuluma, i svi su bili praktički isti drek, prvo cuganje i muzika, zatim glupiranje u polupijanom stanju sa drugim spolom + još opijanja i na kraju riganje, barenje ili spavanac, kako tko. Nije da iz slušanja stanja drugih tuluma na kojima nisam bio je ispadalo imalo drugačije od toga. Tipični tinejdžerski tulum, što da kažem zubi
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Ne branite im da prave tulume kod kuće  Empty
PostajNaslov: Re: Ne branite im da prave tulume kod kuće    Ne branite im da prave tulume kod kuće  Icon_minitimesri vel 09, 2011 9:36 pm

Ne bih nikada dozvolio da mi u kuću dođe 30 tinejdžera jer znamo kako takvi tulumi završavaju. Dozvolio bi desetak ljudi bez obzira na veličinu stana jer je to po mom mišljenju maksimum broj ljudi, odnosno tinejdžera koje možeš držati pod kontrolom. Alkohol bi dozvolio bez obzira što ekipa nije punoljetna jer takvo što na tulumu nema smisla braniti, pa niti 14-godišnjacima. Uostalom, kako Blizzard kaže, alkohola će biti htjeli mi to ili ne, tulum niti nije tulum bez alkohola. No kupovao bi ga ja da znam koliko ga ima i koliko će praznih boca biti nakon tuluma. Djeci braniti sve što žele je promašaj jer će nam tada prešutiti gotovo sve što rade dok su sa društvom i sl. Naravno, tu ne mislim da im ne treba braniti konzumaciju droga, makar će je konzumirati ako će htjeti. Roditelji bi se prema djetetu tinejdžeru trebali odnositi kao frendovi a ne biti strogi roditelji kojima se dijete zbog straha od naše reakcije neće htjeti povjeriti.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Ne branite im da prave tulume kod kuće  Empty
PostajNaslov: Re: Ne branite im da prave tulume kod kuće    Ne branite im da prave tulume kod kuće  Icon_minitimepet vel 11, 2011 1:14 pm

Tulumi imaju veliku prednost za psihu roditelja - to je jedan od malo načina da se empirijski uvjeriš da ima gore djece od vlastite. lol
[Vrh] Go down
Sponsored content





Ne branite im da prave tulume kod kuće  Empty
PostajNaslov: Re: Ne branite im da prave tulume kod kuće    Ne branite im da prave tulume kod kuće  Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Ne branite im da prave tulume kod kuće
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Promjene - prave i one druge

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Obitelj :: Teens-
Forum(o)Bir: