Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Prve pilule bazirane na prirodnom estradiolu

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Prve pilule bazirane na prirodnom estradiolu Empty
PostajNaslov: Prve pilule bazirane na prirodnom estradiolu   Prve pilule bazirane na prirodnom estradiolu Icon_minitimepon stu 22, 2010 12:38 am


Prve pilule bazirane na prirodnom estradiolu


Posljednjih nekoliko godina u trendu je priroda. Prirodna kozmetika, odjeća i hrana sve su više na cijeni, a posljednja novost je kako i kontracepcijske pilule slijede taj trend - predstavljamo prve pilule na bazi prirodnog estradiola

žene, kontracepcijska pilula

Posljednjih nekoliko godina u trendu je priroda. Prirodna kozmetika, odjeća i hrana sve su više na cijeni, a posljednja novost je kako i kontracepcijske pilule slijede taj trend. Kontracepcijske tablete su se prvi puta pojavile prije 50 godina i u svojoj povijesti doživjele su niz usavršavanja, ali cijelo to vrijeme u upotrebi je bio sintetski estradiol. Sve do sada, znanstvenici nisu uspjeli proizvesti pilule koje bi pružile sve dobrobiti dotadašnjih kontracepcijskih tableta, kao što su sigurna i učinkovita kontracepciju, a koje bi u isto vrijeme bile bazirane na prirodnom estradiolu. Svi takvi napori nisu omogućili zadovoljavajuću razinu kontrole krvarenja - tek nedavno je to postalo moguće zahvaljujući drugačijoj inovativnoj kombinaciji hormona, s kojom su znanstvenici uspjeli postići da se i kontracepcijske pilule približe prirodi.
O čemu se zapravo radi?

Riječ je o novoj klasi kontracepcijskih pilula koje su bazirane na novoj supstanci - prirodnom estradiolu, koji je identičan hormonu koji proizvodi žensko tijelo. Nove tablete tako pružaju dobru kontrolu ciklusa i pouzdan kontracepcijski učinak, a istovremeno u sebi sadrže supstancu koja se u tijelu ponaša poput prirodnog ženskog hormona. To su prve pilule koje su uspjele iskombinirati kontracepcijsku sigurnost i prirodni estradiol.
U koordinaciji sa ženskim tijelom

Posebnost novih pilula je upravo specifična fluktuacija hormona koji prate potrebe ženskog tijela te se mijenjaju ovisno o danu ciklusa. Zato se kaže kako ove pilule imaju poseban režim doziranja koji je dizajniran u koordinaciji s ženskim tijelom. Nove tablete ženama pružaju mogućnost da se izaberu nove kontracepcijske opcije koje će najviše odgovarati njihovom načinu života. Odabir najbolje kontracepcijske metode za svaku ženu treba biti individualan i u dogovoru sa ginekologom.

LINK

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Prve pilule bazirane na prirodnom estradiolu Empty
PostajNaslov: Re: Prve pilule bazirane na prirodnom estradiolu   Prve pilule bazirane na prirodnom estradiolu Icon_minitimepon stu 22, 2010 1:01 am

Zvuci odlicno. Do sada nisam koristila tablete ali tko zna mozda jednom...a ako budem onda ovakve nekakve zvuce prilicno dobro.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Prve pilule bazirane na prirodnom estradiolu Empty
PostajNaslov: Re: Prve pilule bazirane na prirodnom estradiolu   Prve pilule bazirane na prirodnom estradiolu Icon_minitimepon stu 22, 2010 4:54 pm

Ni ja nisam do sada koristio tablete ali ko zna mozda mi to jednom bude potrebno... zubi

Moja draga vijagra
dolazis u pravi cas
da ja opet lijepo zivim
ti si meni s' neba spas.... cerek

Moja draga vijagra
ti si meni s' neba dar
sa tobom cu opet moci
dva-tri puta dnevno bar... sex

[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Prve pilule bazirane na prirodnom estradiolu Empty
PostajNaslov: Re: Prve pilule bazirane na prirodnom estradiolu   Prve pilule bazirane na prirodnom estradiolu Icon_minitimepon stu 22, 2010 9:33 pm

Što se tiče kontracepcijskih pilula, vrlo sam skeptična po pitanju istih.
Naime, dovoljno se informirati, pročitati iskustva nekih žena da se vidi kako imaju dosta neželjenih nuspojava, kao što je smanjenje plodnosti, potencijalni rizik od raka dojke (iako je to individualno), a iz pričanja nekih djevojaka koje piju pilule čula sam da ima dosta sklonosti debljanju, dlakavosti, mučninama i sl.
Tablete samom svojom primjenom mjenjaju ono "prirodno", dakle sluznicu maternice i sprečavaju ovulaciju.

Za mene je takav čin sam po sebi "nasilan", jer dolazi do točno ciljanih promjena u tijelu žene, radi sprečavanja trudnoće.
Isto tako, tablete ne sprečavaju širenje potencijalnih zaraza.
Što se tiče ovih novih tableta koje funkcioniraju na stvaranju estradiola, zvuči prilično inovativno, međutim ne bih se pouzdala u produkte farmaceutskih tvrtki dokle god se ne istraže potencijalne nuspojave, za što je potreban duži vremenski period.

Općenito, ne volim nikakve tablete niti ine proizvode :P, jer mislim da mogu samo štetiti organizmu, ako se uzimaju svako malo.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Prve pilule bazirane na prirodnom estradiolu Empty
PostajNaslov: Re: Prve pilule bazirane na prirodnom estradiolu   Prve pilule bazirane na prirodnom estradiolu Icon_minitimepon stu 22, 2010 9:38 pm

Također sam skeptičan prema bilo kakvim tabletama, pijem ih samo ako baš moram, inače izbjegavam. I da, ne pijem kontracepcijske. kava
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Prve pilule bazirane na prirodnom estradiolu Empty
PostajNaslov: Re: Prve pilule bazirane na prirodnom estradiolu   Prve pilule bazirane na prirodnom estradiolu Icon_minitimeuto stu 30, 2010 1:53 am

ja isto nisam za njih zbog igranja s hormonima
standardne nuspojave su - zaobljenost trbuha, veće grudi, koža bez akni..
onda ima i savjeta da se nakon odreženog vremena ( mislim godine-dvije) ne smije uzimati 3 mjeseca da se očisti organizam
kako je Athena naglasila : puno se o tome treba informirati
ali svaki ginekolog ih promovira i to jako
slušajuči neke prijateljice koje ih uzimaju imaju pozitivne reakcije, ali to ništa ne znači.. ne znam koliko su točne reakcije na dugotrajno uzimanje

ove prirodne čak i zvuče dobro.. ali i to se treba vidjeti

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Sponsored content





Prve pilule bazirane na prirodnom estradiolu Empty
PostajNaslov: Re: Prve pilule bazirane na prirodnom estradiolu   Prve pilule bazirane na prirodnom estradiolu Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Prve pilule bazirane na prirodnom estradiolu
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Žena-
Forum(o)Bir: