Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Brak

Go down 
+15
Lyra
Sin_Nanna
Ladytron25
Ephez
Gea
Cinderella
Blizzard
Fantom
Chakotay
MoW
Zona
floridana
Athena
wanderer
Alpha
19 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Želite li biti u braku?
1. Da, svakako
Brak - Page 5 Icon_vote_lcap41%Brak - Page 5 Icon_vote_rcap
 41% [ 12 ]
2. Ne, to je potpuno nepotrebna institucija
Brak - Page 5 Icon_vote_lcap3%Brak - Page 5 Icon_vote_rcap
 3% [ 1 ]
3. Sasvim je svejedno, to je samo komad papira
Brak - Page 5 Icon_vote_lcap34%Brak - Page 5 Icon_vote_rcap
 34% [ 10 ]
4. Jesam u braku i ne bih to mijenjao(la)
Brak - Page 5 Icon_vote_lcap14%Brak - Page 5 Icon_vote_rcap
 14% [ 4 ]
5. Bio(la) sam u braku i ne bih ponovno
Brak - Page 5 Icon_vote_lcap3%Brak - Page 5 Icon_vote_rcap
 3% [ 1 ]
6. Bio(la) sam u braku i ponovio(la) bih to
Brak - Page 5 Icon_vote_lcap3%Brak - Page 5 Icon_vote_rcap
 3% [ 1 ]
Ukupno glasova : 29
 

Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Brak - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Brak   Brak - Page 5 Icon_minitimepon srp 18, 2011 9:42 pm

@Athena...mislim da je to zato jer su ljudi brak vise shvacali kao poslovni dogovor. Naravno da su ulazili u brak i jer su bili zaljubljeni ali su bili svjesni da je brak institucija. Osim toga tu je bio i odgoj koji nije bas bio naklon potencijalnim razvodima. Ljudi koji su se htjeli razvesti nisu imali potporu okoline. Gotovo svi brakovi koje poznajem iz generacije koju navodis su zapravo bili prilicno napeti. Bilo je varanja, bilo je svadjanja, bilo je svega ali razvoda dosta rijetko. Takav je bio odgoj. Medjutim bilo bi bolje ponekad da je bas doslo do razvoda. Zene su tada tajile zlostavljanje u obitelji. Nisu se imale ni kome obratit. Pa cak i bez zlostavljanja ako se par uopce nije slagao ostajao je zajedno jer je to tako. Roditelji (njihovi) nisu htjeli ni cuti za razvod. Koji sveti razvod. Trpi i stoj gdje jesi.
Jedino sto je tada bilo bolje jeste materijalna situacija. Nakon skolovanja dobio se posao i nisi se morao brinut hoces li prezivjet do sutra. A to je isto jako bitna stavka.

Dakle, i onda i danas bilo je isto...uostalom princeza Sissi je kazala kako je brak jako precjenjena stvar. Da je to nesto (greska) sto napravis kao mlad i vise nema izlaza. A zena je bila princeza, ej.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Brak - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Brak   Brak - Page 5 Icon_minitimepon srp 18, 2011 10:04 pm

@Alpha Sviđa mi se ovo što je rekla Sissi. cerek
Da, prije su ljudi drugačije shvaćali brak i sve zajedno. Ali ljudi kao takvi su bili isti kao i danas. Brak je i tada bio uspješan ako su se partneri slagali i zajedno učili o životu i radili na vezi. Inače, iako nije bilo razvoda, brak je bio loš kao što si kazala.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Brak - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Brak   Brak - Page 5 Icon_minitimepon srp 18, 2011 11:52 pm

Ne znam jesu li brakovi prije bili zaista tako loši, jer znam dosta primjera da to barem naoko nije tako. misli
Ja mislim da su prijašnji brakovi bili dugotrajniji i iz razloga što su ljudi bili međusobno spremni više ulagati u vezu, a danas su ljudi uglavnom fokusirani sami na sebe i rijetki su voljni raditi i dovoljno se truditi da institucija braka uspije.
Osim toga, prag tolerancije je niži.

Prije je ideal bio skrasiti se u braku i zasnovati obitelj, a danas je fokus prvenstveno na individualnom uspjehu i dokazivanju, a tek sekundarno na braku.
Slažem se i sa Ladytron, jer mislim da mnogi ljudi zapravo očekuju savršenstvo u braku, a to se najčešće izjalovi pa ih razočara.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Brak - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Brak   Brak - Page 5 Icon_minitimeuto srp 19, 2011 10:01 am

Da, naoko. To si dobro rekla. Tako sam i ja razmisljala dok nisam sasvim slucajno i nevezano pocela saznavati price koje su se zapravo odvijale u svim tim brakovima za koje sam mislila da su super (ili makar sasvim normalni).

Mislim da su i prije ljudi bili fokusirani na sebe. Barem muskarci. A zene su mozda vise radile kompromis radi braka i djece i tako toga. Danas su i zene postale slicnije muskarcima i ne zele samo one pristajati na kompromis. A oni nisu nauceni na isti. I eto...na kraju se stvari raspadnu.

Uvijek su ljudi (pogotovo zene) idealizirale brak i potom se razocarale. Jedino sto su tada uglavnom ostajale udate, a danas se razvedu.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Brak - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Brak   Brak - Page 5 Icon_minitimeuto srp 19, 2011 11:48 am

Muško ženski odnosi su neiscrpna tema za razmišljanje i razgovaranje. Ja ne znam da li je to zato što smo toliko različiti ili možda zato što nikada u istinu ne odrastemo. U stvari smo jako nepostojani, pri tome mislim i na žene i muškarce, kao da nakon nekog vremena zaboravimo što smo željeli i što smo obećali jedno drugome.

Danas se ljudi razvode jer žele novu vezu, prije je bilo puno teže započeti novu vezu nakon jednog "propalog" braka, a i bilo je malo potencijalnih kandidata. Danas je to to puno lakše, a da bi se započela nova veze osoba ipak je lakše kad je osoba "osobođena" prijašnjeg braka.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Brak - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Brak   Brak - Page 5 Icon_minitimeuto srp 19, 2011 12:18 pm

Mislim da to cak nema veze s musko-zenskim odnosima i da bi se to desilo i da dvije najbolje prijateljice/prijatelja zive zajedno dugo godina.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Brak - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Brak   Brak - Page 5 Icon_minitimeuto srp 19, 2011 12:40 pm

Ma daj, misliš da dvoje ljudi koji se intenzivno druže na bilo koji način s vremenom dosade jedan drugome i po prirodi stvari se tada udaljavaju jedan od drugoga misli Hm možda i je tako, s nekim ljudima svakako je, ali mislim da nije sa svima tako, barem ne kod mene.. :jos jednom mislim: :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Ladytron25
Riba
Ladytron25


Female
Pisces Tiger
Broj postova : 114
Age : 38
Location : Zagreb Slavonija
Registration date : 13.07.2011

Brak - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Brak   Brak - Page 5 Icon_minitimeuto srp 19, 2011 12:44 pm

Chakotay je napisao/la:
Ma daj, misliš da dvoje ljudi koji se intenzivno druže na bilo koji način s vremenom dosade jedan drugome i po prirodi stvari se tada udaljavaju jedan od drugoga misli Hm možda i je tako, s nekim ljudima svakako je, ali mislim da nije sa svima tako, barem ne kod mene.. :jos jednom mislim: :)

kak je tebi u braku? :)
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Brak - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Brak   Brak - Page 5 Icon_minitimeuto srp 19, 2011 12:49 pm

Mislim da si nešto krivo zaključila, ja nisam još uvijek u braku :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Ladytron25
Riba
Ladytron25


Female
Pisces Tiger
Broj postova : 114
Age : 38
Location : Zagreb Slavonija
Registration date : 13.07.2011

Brak - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Brak   Brak - Page 5 Icon_minitimeuto srp 19, 2011 12:55 pm

Chakotay je napisao/la:
Mislim da si nešto krivo zaključila, ja nisam još uvijek u braku :)

pa sto cekas :D
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Brak - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Brak   Brak - Page 5 Icon_minitimeuto srp 19, 2011 1:36 pm

Chakotay je napisao/la:

Danas se ljudi razvode jer žele novu vezu, prije je bilo puno teže započeti novu vezu nakon jednog "propalog" braka, a i bilo je malo potencijalnih kandidata. Danas je to to puno lakše, a da bi se započela nova veze osoba ipak je lakše kad je osoba "osobođena" prijašnjeg braka.

Hm...meni se čini da se danas ljudi ni ne razvode striktno zato jer su upoznali nekog, tko bi im bio kompatibilniji od partnerice/partnera u braku, već im vlastiti brak upadne u krizu i više se ne mogu iz njega izvući pa samo žele slobodu. misli
To je dakako puno lakše za muškarce, nego žene.

I da, mislim da ljudi koji dugo zajedno žive vremenom dosade jedan drugima, ali onda bi trebalo brak upotpunjavati drugim sadržajima, a partneri dati dovoljno prostora jedan drugome, za što je potrebno povjerenje. miga
Dolazak djece (kad su ljudi na to spremni) je primjerice jedan novi sadržaj, jer se fokus miče sa njih dvoje na veću zajednicu, što automatski znači promjenu u samom odnosu i ne ostavlja odmah puno vremena za analizu dosade. :P
Naravno, ne mislim da bi to trebalo biti sredstvo za očuvanje braka, ali je definitivno novi sadržaj.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Brak - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Brak   Brak - Page 5 Icon_minitimeuto srp 19, 2011 2:31 pm

@Chak...ne bih rekla da je to dosada. Ljudi se najcesce druze jer se slazu. Sto se dulje znaju vise izviru razlicitosti. Isto tako lakse dolazi do nesporazuma i razocaranja (koja cesto mogu biti urokovana upravo nesporazumima).
Kod braka tj. ljubavne veze postoji sex sto kod prijateljstva ne postoji i koliko god banalno zvucalo ali upravo sex cesto izgladjuje stvari.

@Athena...Slazem se za sadrzaje ali ne i za djecu. Djeca nisu sadrzaji. Ima puno ljudi kojima je veza uzdrmana pa idu na dijete jer ce ih to "ucvrstit". Na kraju se razvedu jer tek dijete donese potpuni razdor medju ljudima koji ne funkcioniraju sami sa sobom. Na kraju se dobije troje ili vise (ako par ima djece od ranije) unesrecenih ljudi umjesto samo dvoje (ako nemaju djecu). Ne kuzim kako ljudima padaju na pamet te ideje da ce dijete nesto ucvrstit.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Brak - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Brak   Brak - Page 5 Icon_minitimeuto srp 19, 2011 2:35 pm

@Alpha, niti ja ne shvaćam da netko djecom pokušava učvrstiti već klimavi brak, ali eto...djeca često daju jednu novu komponentu braku/vezi i nužno mijenjaju prioritete tom odnosu.
Stvar je u tome da su partneri tada više posvećeni "proširenoj" zajednici, a ne samo "njemu" ili "njoj".

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Brak - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Brak   Brak - Page 5 Icon_minitimeuto srp 19, 2011 2:46 pm

A onda opet bas taj novi moment jos vise istice njihove razlike jer svatko hoce odgajati dijete na svoj nacin. Osim toga tu je pitanje i preuzimanja obaveza jer u danasnje doba zena nakon godinu dana mora ici raditi, a muz se cesto ne zeli previse bavit s malim djetetom pogotovo ako se ne slaze sa zenom jer tada on ima dojam da to cini za nju, a ne za dijete. Nema tu razuma. Ne znam niti jedan brak koji je spasen donosenjem djeteta na ovaj svijet ali ih znam puno koji su se jos brze raspali cim je doslo dijete.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Brak - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Brak   Brak - Page 5 Icon_minitimeuto srp 19, 2011 3:35 pm

Ovaj puta se moram složiti sa Athenom djete/djeca doista daju novu dimenziju braku. Naravno govorim o braku koji funkcionira i tada će taj dobar brak biti još i bolji, dok za loš brak vrijedi ovo što je Alpha rekla, bit će još i gori, tj. jednostavno će se raspasti. Meni je jasna logika kojom se rukovode mahom žene koje misle da će dijete nešto popraviti, jer je to nešto novo i očekuje se promjena i jednog i drugog roditelja, no najčešće do te promjene ne dođe, jer se odrasli ljudi ne žele odreći nekih svojih stvari i tada ti muževi napuštaju i ženu i djecu.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Brak - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Brak   Brak - Page 5 Icon_minitimeuto srp 19, 2011 4:12 pm

Eh, Chak...a tko je reko da dijete ne dodaje novu dimenziju i ucvrcuje dobar brak/vezu? Stvar je u tome da ako je veza klimava dijete ce ju razorit do kraja. Bolje je pokusati izgladiti stvari i vidjeti da li veza ima perspektivu pa ako ima ici na dijete ali ljudi idu na dijete kao sredstvo koje ce im rijesti klimavi brak/vezu. Medjutim to bas ne prolazi.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Brak - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Brak   Brak - Page 5 Icon_minitimeuto srp 19, 2011 4:31 pm

Bit će da se slažemo :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Brak - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Brak   Brak - Page 5 Icon_minitimeuto srp 19, 2011 5:18 pm

:D

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sin_Nanna
Majmun
Sin_Nanna


Male
Libra Dragon
Broj postova : 1550
Age : 35
Registration date : 10.06.2011

Brak - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Brak   Brak - Page 5 Icon_minitimeuto srp 19, 2011 5:45 pm

Što se braka tiče, ako je loš ništa ga ne može učvrstiti pa čak ni deca jer je ipak njima najteže jer se roditelji bore između sebe ko bi više pružio toj deci ljubav. Danas smo, nažalost svedoci da se svaki peti brak završi razvodom pa je pitanje zašto se to tako dešava. Često se partneri zasite jedno drugoga i žele uvesti neku promenu u svoj život pa traže nekoga drugoga i ljubav između njih lagano splasne. Sa pozitivnim brakom je već druga priča.

A i uostalom, šta je brak nego doživotna robija. :P
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Brak - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Brak   Brak - Page 5 Icon_minitimesri srp 20, 2011 5:21 pm

Glavni problem kada se radi o braku/vezi je taj šta ljudi nemaju percepciju da moraju hebeno raditi, i ulagati u tu vezu. Uglavnom se misli, eto, našao sam svoju srodnu dušu, i sada kreće ludilo, tulum, bajka ... onako samo od sebe, po inerciji. Tko god je bio makar u dužoj vezi zna da zaljubljivanje kao fiziološki proces prolazi. Ako je veza jako kvalitetna iz zaljubljenosti slijedi ljubav. To je živa stvar, koja ima svoje faze, pa samim tim poprima i druge oblike (ovisno o stvarima koje se paru događaju), i stalno se mijenja. Ali da bi svaki dan bio ljep, ugodan, harmoničan ili vrckav, obje osobe se moraju truditi. Dakle - OBJE STRANE SE MORAJU TRUDITI.

:)


_________________
南無 妙法 蓮華 経
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Brak - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Brak   Brak - Page 5 Icon_minitimesri srp 20, 2011 6:02 pm

Možda je najidealnije da svaki partner ima svoj kutak stana ili još bolje, da svaki ima svoj stančić, negdje u blizini pa da se međusobno svako malo posjećuju. :P
Može i više puta na dan, za vrijeme ručka, navečer itd.
Tako svatko ima prostora, kad se vide izvrsno im je, nema monotonije, žutih minuta, zamazanih čarapa, svih onih nedostataka koji se vide tek kad ljudi žive skupa itd. rofl2

Šalu na stranu, čitala sam da neki poznati parovi tako žive i navodno imaju vrlo uspješan brak, ali logično je da je takav brak uglavnom "otvoren", barem kod filmskih zvijezda.
Ipak, jedino je bitno kako sami sudionici gledaju na takve mogućnosti i koliko im je to opravdano. miga

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Brak - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Brak   Brak - Page 5 Icon_minitimesri srp 20, 2011 6:18 pm

Lyra je napisao/la:
... Dakle - OBJE STRANE SE MORAJU TRUDITI.

:)

Tako jednostavno i točno i opet teško za ostvariti iz dana u dan :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Brak - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Brak   Brak - Page 5 Icon_minitimesri srp 20, 2011 9:10 pm

@Athena To što ti opisuješ po meni nije brak. Ideja je da se u braku dijeli sve, a ne samo onda kad nam je sve bajno. Možda zato brakovi tih zvijezda gotovo nikad ne potraju... ne ide taj princip "svako za se travu pase" na duge staze.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Brak - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Brak   Brak - Page 5 Icon_minitimesri srp 20, 2011 9:33 pm

@Mow, to nisam ja nazvala uspješnim brakom, već poznatiji ljudi kako tako žive. :P
Naravno da brak ne bi trebao podrazumijevati neke ekstreme, a navedeno je definitivno ekstrem.
Ipak, moram priznati da mi sama ideja mogućnosti da se partneri povremeno separiraju (dio godišnjeg ili kad osjete potrebu da malo budu sami, u svakodnevnom životu), uopće ne čini loša, dapače. miga
Mislim da bi veće povjerenje i davanje partneru osjećaja nesputanosti, bili dobri recepti za mnoge brakove.
Mnoge brakove najviše uništava pokušaj kontroliranja partnera i velika posesivnost.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Brak - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Brak   Brak - Page 5 Icon_minitimesri srp 20, 2011 10:27 pm

Ok, to se definitivno slažem. Samo ne onakav način kako to upražnjavaju ti celebrityji. Recimo, moja majka mi je rekla da je njoj baš odgovaralo što je otac dva-tri dana u tjednu bio odsutan (radio je u drugom gradu, sad je u penziji). Veli da se od njega treba odmoriti. :)
A inače se puno vole već 30 godina. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Sponsored content





Brak - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Brak   Brak - Page 5 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Brak
[Vrh] 
Stranica 5 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» vicevi..
» Virtualni brak

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Ljubav-
Forum(o)Bir: