Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Putopisi

Go down 
Autor/icaPoruka
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Putopisi Empty
PostajNaslov: Putopisi   Putopisi Icon_minitimened stu 28, 2010 6:51 pm

inače volim dokumentarce pa nije ni čudo da mi se sviđaju putopisi.
taman pročitala "Ocean i sam" od Šime Stipaničeva, sportskog jedriličara u klasi mini (jedrilice od 6,5 metara, bez brodskog motora, nabrijane za utrke). tip je odvozio s takvom jedrilicom regatu Mini transat, od La Rochellea (Francuska) do Salvadorea de Bahia (Brazil), sam samcat, bez doticaja sa vanjskim svijetom i bilo kakvom informacijom. da bi uopće upao u ragatu Mini transat morao je proći kvalifikacije na manjim regatama koje nisu ništa manje opasne od glavne.
u svakom slučaju zanimljiv putopis.



Putopisi Oceanisam

[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Putopisi Empty
PostajNaslov: Re: Putopisi   Putopisi Icon_minitimesri pro 22, 2010 10:51 am

U potrazi za staklenim gradom
Željko Malnar/ Borna Bebek

na samom početku knjige autor je istakao da je ovo potraga za ženom. ovo putovanje, od ex Juge, Grčke, Turske, Irana pa morem do Indonezije i natrag u Aziju do Himalaja, je u stvari paralelno putovanje, fizičko i duhovno.
Malnar i Bebek nisu obični turisti putnici, oni su prvenstveno avanturisti i to u pravom smislu te riječi. biraju teže rute, i samim time opasnije po život. gledaju zemlje, gradove, ljude iz perspektive koja će im omogućiti dublje shvaćanje kultura. nisu pasivni promatrači. mislim da nijedan dokumentarac ne može ovako sjajno opisati tolike raznolikosti među kulturama. oni približavaju, spajaju....
oduševljena sam knjigom. a za njih dvoje, pogotovo za Malnara, mogu reći da su luđaci. često sam se pitala ma da li ovo oni izmišljaju, pa jel' moguće da su se doveli u situacije gdje je izgubiti glavu pitanje sreće...kao da su igrali ruski rulet. svaka čast.

Putopisi U_potrazi_za_staklenim_gradom_lightbox
[Vrh] Go down
 
Putopisi
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Putopisi-link-poveznice

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Svijet knjige-
Forum(o)Bir: