Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 10 aktualnih modnih trendova koji traper čine popularnijim

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

10 aktualnih modnih trendova koji traper čine popularnijim  Empty
PostajNaslov: 10 aktualnih modnih trendova koji traper čine popularnijim    10 aktualnih modnih trendova koji traper čine popularnijim  Icon_minitimepon stu 29, 2010 1:05 am

Kako se nosi traper ove jeseni i zime?

Već nam se polako ponovo bliži još jedna promjena godišnjeg doba, no ipak je još ostalo mjesec dana jeseni, a vrijeme je došlo i da saznamo kako će se traper najviše nositi ove sezone. Većina ovih "novih" trendova u stvari je samo modernizirana verzija klasičnih komada odjeće – od kratkih hlača, preko trapez nogavica do lijepo krojenih haljina.

1. Traper s ušicima
Evolucija prošlosezonskih izrezanih traperica – traperice s ušicima od različitih materijala (kože, pliša, pamuka...) koji odašilju neku vrstu "western susreće 21. stoljeće" vibru.
10 aktualnih modnih trendova koji traper čine popularnijim  Traper01

2. 3/4 hlače iz 50-tih
Uske hlače ravnog kroja, tamni traper i to sve odrezano iznad gležnja – to je otprilike ono što je Betty Draper oduvijek htjela obući, ali nije mogla
10 aktualnih modnih trendova koji traper čine popularnijim  Traper02

3. Traperice s grafiti printom
Izbijeljene traperice iz 80-tih bile su neko vrijeme ultra popularne, no veoma su brzo i izašle u mode. Ove jeseni i zime one doživljavaju svoj veliki povratak, dizjaneri i prave modne sveznalice ih naprosto obožavaju
10 aktualnih modnih trendova koji traper čine popularnijim  Traper03

4. Skinny cargo hlače
Dizajneri su shvatili kako klasične dječačke cargo hlače baš i ne laskaju ženskoj figuri, zato su osmislili novu skinny verziju koja znači i praktičnost i ženstvenost sve u jednom.
10 aktualnih modnih trendova koji traper čine popularnijim  Traper04

5. Ležerne, udobne traperice
Djelom dječačke, djelom kao da ste izvukli stare mamine traperice iz ormara – nove ležerne traperice odlične su za sve koji vole udobnost, a opet žele izgledati moderno.
10 aktualnih modnih trendova koji traper čine popularnijim  Traper05

6. Traper u jesensko/zimskim bojama
Taper u boji dođe i ode svake sezone, no ove jeseni moderne su zbilja divne boje – tamno crvena, boja patliđana, duboko maslinasto zelena i tamno, tamno zlatno smeđa.
10 aktualnih modnih trendova koji traper čine popularnijim  Traper06

7. Modernizirane traperice iz 70-tih
Sve što je bilo moderno u sedamdesetima vratilo se na velika vrata – visoki struk i trapez nogavice, koje su sada ipak malo uže, možemo reći boot-cut verzija.
10 aktualnih modnih trendova koji traper čine popularnijim  Traper07

8. Kratke hlače
Kratke traper hlače u kombinaciji s tajicama ili najlonkama u boji nikada nisu bile popularnije nego li ove sezone. Uz njih još iskombinirajte slatku končanu vesticu i gležnjače s visokom petom i spremni ste za dobar provod – bilo da se radi o dnevnoj ili noćnoj verziji!
10 aktualnih modnih trendova koji traper čine popularnijim  Traper10

9. Traper na traper / karirano na traper
Kad govorimo o traperu na traper – nekada je bilo nezamislivo odjenuti više od jednog traper odjevnog predmeta, sada pak je to i više nego dobrodošlo. Samo pripazite na boje trapera – kombinirajte svjetlije i tamnije nijanse. A što se kariranog tiče, ovaj je uzorak uvije odlično pasao traperu. Ove sezone kombinira se tamniji traper i tamniji karirani uzorak.
10 aktualnih modnih trendova koji traper čine popularnijim  Traper08

10. Haljine od trapera
haljine od trapera ove sezone pojavljuju se kao – jako dobro krojene i kao tunike/duge košulje. Za koju se god varijantu odlučite kombinirajte ih s tajicama ili najlonkama u boji, remenom (ovisno o haljini visoko ili nisko na struku) i cipelama ili čizmicama na visoku petu.
10 aktualnih modnih trendova koji traper čine popularnijim  Traper09a

LINK

_________________
I never lose myself because I never found me


Zadnja promjena: Gea; sri pro 01, 2010 12:44 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

10 aktualnih modnih trendova koji traper čine popularnijim  Empty
PostajNaslov: Re: 10 aktualnih modnih trendova koji traper čine popularnijim    10 aktualnih modnih trendova koji traper čine popularnijim  Icon_minitimepon stu 29, 2010 1:26 am

Od ovih kombinacija sviđaju mi se ležerne, malo šire traperice (kao iz maminog ormara :P), traperice u jesenjem bojama, kao i kombinacija traperica i kariranih košulja.
Jako su mi slatke i haljince od trapera (djeluju kao tunike).

Inače, ne volim nositi (pre)uske traperice, osobito ako ja materijal težak, jer je to užasno neudobno. Također ne bih nosila kombinaciju kratkih traper hlača sa najlonkama.
To mi je kao da nosim ultra kratku minicu.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

10 aktualnih modnih trendova koji traper čine popularnijim  Empty
PostajNaslov: Re: 10 aktualnih modnih trendova koji traper čine popularnijim    10 aktualnih modnih trendova koji traper čine popularnijim  Icon_minitimepon stu 29, 2010 11:59 am

Meni se nista od ovog gore ne svidja jer su sve tako uski modeli da bi se mogli prestat lagat da su to traperice i nazvat ih tajice kao sto i jesu kava ...a o teskoj anoreksiji da ne pricam.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Cinderella
Majmun
Cinderella


Female
Aquarius Cat
Broj postova : 1675
Age : 36
Registration date : 01.11.2009

10 aktualnih modnih trendova koji traper čine popularnijim  Empty
PostajNaslov: Re: 10 aktualnih modnih trendova koji traper čine popularnijim    10 aktualnih modnih trendova koji traper čine popularnijim  Icon_minitimepon stu 29, 2010 11:45 pm

Alpha, to su samo obični modeli, ima toga i za nas "normalne" miga
Meni se najviše sviđaju ove prve, traper u boji, karirano na traper, kratke hlače.
Traper sa grafiti printom katastrofa affraid
I zadnja haljina od trapera mi je isto bezveze. To nikad ne bih obukla.
Ovo ostalo može proć miga
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

10 aktualnih modnih trendova koji traper čine popularnijim  Empty
PostajNaslov: Re: 10 aktualnih modnih trendova koji traper čine popularnijim    10 aktualnih modnih trendova koji traper čine popularnijim  Icon_minitimeuto stu 30, 2010 12:53 am

mislim da je traper opčenito najnošeniji materijal ikada (što se tiče mode)
nikada ne umire, nikada ne postaje drugi plan
on je jednostavno sinonim za ležernu odjeću
u biti može sve biti... danas ga i na svećanostima uz dobar odabir topića i cipela

ja opčenito nostim obićan najobičnioji kroj.. i to crni, tamnoljubičasti, skroz izbojeljeli i malo tamnije svijetli

sviđaju mi se ove s đepovima samo da nisu tako uske
a traper na karirano mi je oduvjek bilo kjut ^^

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

10 aktualnih modnih trendova koji traper čine popularnijim  Empty
PostajNaslov: Re: 10 aktualnih modnih trendova koji traper čine popularnijim    10 aktualnih modnih trendova koji traper čine popularnijim  Icon_minitimeuto stu 30, 2010 11:50 am

Traper je vrsta materijala. Medjutim ako se uzme traper, oboja u razne boje i onda od toga skroje tajice tada je malo smijesno kazati kako su to zapravo razliciti modeli traperica. Alo car je gol! Koga oni zajebiiip? Mislim, nek kazu: "Evo modela u raznim bojama trapera, napravili smo sve u vidu tajica da stedimo na materijalu, zato su nam i modeli anoreksicni. Zato i zato jer smo debilne pedercine (op.a. ovo se dakle odnosi na pedere koji su debilini jer ima i takvih kao i svuda, a ne na obicne normalne pedere...da se ne bi tko uvrijedio) koje hoce zene ucinit ruznima tako da sto veci broj muskih se propederise pa da mi imamo veci izbor za guzit i da budemo sretni." kava

Gle'te ljudi, traperice ili bilo kakve hlace (ili haljina ili bilo sta) se razlikuju po kroju. To je prva i najvaznija stvar. Kroj. Zasto? Zato jer su zene razlicito gradjene i ne stoji svaki kroj svakoj. A ovo gore nije kroj. To su tajice. I svaka zena koja izgleda kao zensko (znaci guza, bokovi) u tome bi izgledala ko mrkva, repa ili neko drugo povrce. kava

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Zona
Pračovjek
Zona


Female
Leo Tiger
Broj postova : 2260
Age : 49
Registration date : 17.07.2010

10 aktualnih modnih trendova koji traper čine popularnijim  Empty
PostajNaslov: Re: 10 aktualnih modnih trendova koji traper čine popularnijim    10 aktualnih modnih trendova koji traper čine popularnijim  Icon_minitimeuto stu 30, 2010 12:39 pm

Meni su traper hlače zakon, i vazda sam u njima...boje su plave, sive , crne,...krojevi različiti ali, naravno gledat ću da mi iole stoje, a ne da su moderne, a ja u njima ko nekakvo povrće, kako kako veli Alpha :P

Citat :
Zato i zato jer smo debilne pedercine (op.a. ovo se dakle odnosi na pedere koji su debilini jer ima i takvih kao i svuda, a ne na obicne normalne pedere...da se ne bi tko uvrijedio) koje hoce zene ucinit ruznima tako da sto veci broj muskih se propederise pa da mi imamo veci izbor za guzit i da budemo sretni." kava
lolcina lolcina

da, velika većina modnih kreatora su, khm, pederi, i možda baš zato moda ima neke neshvatljive izričaje, jednostavno kroje modele koje ne liče ni na što, ili liče na anoreksičarkama. kao da ne misle na nas, obične žene sa normalnim BMI.
čast izuzecima, kreatorima hail
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

10 aktualnih modnih trendova koji traper čine popularnijim  Empty
PostajNaslov: Re: 10 aktualnih modnih trendova koji traper čine popularnijim    10 aktualnih modnih trendova koji traper čine popularnijim  Icon_minitimeuto stu 30, 2010 11:46 pm

ne mogu ne odoljeti zahvaljujuči Alphinom postu a da ne postam:
POVIJEST JEANSA

Povijest jeansa – od Genove do danas

Jeste li znali da naziv jeans potječe od talijanskog grada Genove? Upravo je ova tirenska luka počela s prodajom i distribucijom prvih količina ovih, danas najpopularnijih hlača na svijetu.

U našim krajevima jeans je dobio naziv traperice ili farmerke, zbog amerčkih trapera i farmera koji su ih popularizirali, iako su to zapravo prije njih učinili rudari i tragači za zlatom na američkom divljem zapadu. Diljem svijeta jeans je dobio razne nazive pa se tako u Španjolskoj zovu vaqueros, u Kini niuzaiku, u Mađarskoj farmernadrag, itd.

Traperice se proizvode od 16. stoljeća i to u talijanskim gradovima Chieri i Torino. Služile su kao radničke hlače, a nosili su ih i mornari. Odmah su postale popularne zbog čvrstog materijala i izrade. Plava boja dobivala se prirodnom indigo bojom, koja se dobivala iz nekoliko azijskih biljaka.
1850. Levi Strauss, njemački Židov, počeo je prvi izvoziti i prodavati traperice doseljenicima u Kaliforniji po cijeni od 1.50 $, a krojač po imenu Jacob Davis dosjetio se kako bi pojačao džepove, koji su tadašnjim kupcima bili vrlo praktični pa je 1873. sa Straussom patentirao zakovice na spojevima džepova.

Do kraja 2. svjetskog rata traperice su služile isključivo kao radna i vojna odjeća, a 50-ih i 60-ih prihvaćaju ih mladi u SAD-u kao antikonformistički simbol. Do kraja 70-ih postaju hit i glavni odjevni predmet mladih širom svijeta. Tih godina pojavljuje se i revolucionalna tehnika kojom se jeans izbjeljivao i davao im dojam ''već nošenih'' hlača – tzv. stone-washing, kojeg je patentirala kompanija Great Western Garmet. Od tad se jeans pojavljivao u svim nijansama plave boje, a ubrzo i svim ostalim. Boje, baš kao i krojevi mijenjali su se sukladno trendovima koji su dolazili i prolazili. Hipiji su nosili svjetloplavi trapez jeans, pankeri uski i poderani, 80-ih su se nosile bijele, crvene, narančaste i ljubičaste, 90-ih je retro look išao u nekoliko faza – od tamno plavih, klasičnih denim jeansa do povratka trapeza i poderanih ili pokrpanih varijanti.

Jeans se danas proizvodi u čitavom svijetu, boja i krojeva je bezbroj, a cijene variraju od nevjerojatno jeftinih, koje možete naći na gradskoj tržnici ili buvljaku do basnoslovno skupih sa dizajnerskim potpisom u raznim limited edition izdanjima.

LINK

uvijek me šokira kako je jedan takav proizvod postao svjetska moda koju više-manje svatko drži u ormaru

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Cinderella
Majmun
Cinderella


Female
Aquarius Cat
Broj postova : 1675
Age : 36
Registration date : 01.11.2009

10 aktualnih modnih trendova koji traper čine popularnijim  Empty
PostajNaslov: Re: 10 aktualnih modnih trendova koji traper čine popularnijim    10 aktualnih modnih trendova koji traper čine popularnijim  Icon_minitimesri pro 01, 2010 12:02 am

@alpha, zato i govore da takvim ženama ne stoje uske traperice, nego one sa ravnim krojem.
Svatko ima nešto što mu stoji miga
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

10 aktualnih modnih trendova koji traper čine popularnijim  Empty
PostajNaslov: Re: 10 aktualnih modnih trendova koji traper čine popularnijim    10 aktualnih modnih trendova koji traper čine popularnijim  Icon_minitimesri pro 01, 2010 12:39 am

@Gea...da, i meni je fora kako su rudarske hlace danas obavezan dio svacije garderobe :) Mislim da je presudila izdrzljivost materijala.

@Cindi...ima ravni kroj, pa trapezice, pa svasta nesto ali nista od toga ti kreatori ne nude na svojim modelima :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Cinderella
Majmun
Cinderella


Female
Aquarius Cat
Broj postova : 1675
Age : 36
Registration date : 01.11.2009

10 aktualnih modnih trendova koji traper čine popularnijim  Empty
PostajNaslov: Re: 10 aktualnih modnih trendova koji traper čine popularnijim    10 aktualnih modnih trendova koji traper čine popularnijim  Icon_minitimesri pro 01, 2010 9:23 pm

Iskreno, meni se od onih kreatora ništa ne sviđa.
Kad pogledam one modele na modnoj reviji, smuči mi se. Ne zbog modela, nego zbog onih "vrhunskih" kreacija. Što moja mama kaže: "Ne bih ja u onome mreže čistila".
[Vrh] Go down
Sponsored content





10 aktualnih modnih trendova koji traper čine popularnijim  Empty
PostajNaslov: Re: 10 aktualnih modnih trendova koji traper čine popularnijim    10 aktualnih modnih trendova koji traper čine popularnijim  Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
10 aktualnih modnih trendova koji traper čine popularnijim
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Pas koji se ne linja?
» Koji je razlog postojanja?
» Koji browser koristite ?
» Koji vam je najdrazi film

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Moda-
Forum(o)Bir: