Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

NASA će objaviti da nismo sami u svemiru?

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
biga
Pračovjek

Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Registration date : 28.08.2009

PostajNaslov: Re: NASA će objaviti da nismo sami u svemiru?   čet pro 02, 2010 10:23 pm

tresla se brda rodio se miš....
slušao sam ga 20-ak minuta, više nemam živaca...
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1714
Registration date : 20.10.2010

PostajNaslov: Re: NASA će objaviti da nismo sami u svemiru?   čet pro 02, 2010 10:47 pm

ma mogu pronaci sve alternativne nacine rada celije sa svim mogucim kombinacijama hemijskih elemenata,ali tek kad provale kako to da je celija ziva i ponasa se kao zivi entitet i pretvara drugu mrtvu materiju u zivu imace rispekt od mene...Do tad neides
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek

Male
Libra Dog
Broj postova : 6272
Registration date : 26.05.2009

PostajNaslov: Re: NASA će objaviti da nismo sami u svemiru?   čet pro 02, 2010 10:59 pm

Objavili su dakle da taj oblik života koristi arsen kao izvor energije. Time su skužili da postoji život na bazi arsena, a ne na bazi fosfora. BIG DEAL.
Možda su trebali rađe reći da je SVE živo, da nema mrtve tvari, da je svaka planeta na svoj način živa, samo da mi ne možemo lagano shvatiti niti prepoznati život koji nije sličan našemu.

Tako je odavna zapisano:
"Ljudi će se u kolima voziti i po mjesecu i po zvijezdama. Oni će tamo tražiti život, ali tamo života vakog kakav je u nas biti neće. Biće ga, ali oni neće umjeti da razumiju da je to život nakav kakav jeste" - Mitar Tarabić, 19.stoljeće

Dinosaur

Male
Capricorn Pig
Broj postova : 381
Registration date : 05.10.2009

PostajNaslov: Re: NASA će objaviti da nismo sami u svemiru?   čet pro 02, 2010 11:05 pm

MoW je napisao/la:
Objavili su dakle da taj oblik života koristi arsen kao izvor energije. Time su skužili da postoji život na bazi arsena, a ne na bazi fosfora. BIG DEAL.
Možda su trebali rađe reći da je SVE živo, da nema mrtve tvari, da je svaka planeta na svoj način živa, samo da mi ne možemo lagano shvatiti niti prepoznati život koji nije sličan našemu.

Tako je odavna zapisano:
"Ljudi će se u kolima voziti i po mjesecu i po zvijezdama. Oni će tamo tražiti život, ali tamo života vakog kakav je u nas biti neće. Biće ga, ali oni neće umjeti da razumiju da je to život nakav kakav jeste" - Mitar Tarabić, 19.stoljeće

pa zapravo i je big deal sad ce u trazenje planeta na kojima mozda ima zivota biti ukljuceno i provjeravanje jer ima arsena
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek

Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Registration date : 08.09.2010

PostajNaslov: Re: NASA će objaviti da nismo sami u svemiru?   čet pro 02, 2010 11:07 pm

Sad cu se praviti priglupa, pa cu ppstaviti pitanje... Nadjene su na Zemlji ili? Koje im je pametno objasnjenje?

Dinosaur

Male
Capricorn Pig

PostajNaslov: Re: NASA će objaviti da nismo sami u svemiru?   čet pro 02, 2010 11:16 pm

na zemlji su nadjene
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8378
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: NASA će objaviti da nismo sami u svemiru?   pet pro 03, 2010 12:01 am

U stvari je otkriće dosta veliko, samo što su to oni jako loše prezentirali. Prvo to nije tako zanimljivo široj javnosti jer većina ljudi niti ne zna na čemu se zasniva živa bića. Drugo većina niti ne zna što je arsen i da on teoretski ne može podržavati život.

No izgleda da arsen ipak može podržavati život, tako da se još jednom potvrdila stara dobro poznata fraza: Ovo funkcionira u praksi, pitanje je da li funkcionira i u teoriji :)

@Dada nije to baš samo tako nađeno, oni su namjerno eksperimentirali sa tim bakterijama i držali ih u visokotoksičnoj okolini da vide što će se s njima desiti, te barterije su trebale prestati živjeti ali nisu, još uvijek se ne zna kako su se one prilagodile.

Zadnja promjena: Chakotay; pet pro 03, 2010 12:03 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek

Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Registration date : 27.07.2008

PostajNaslov: Re: NASA će objaviti da nismo sami u svemiru?   pet pro 03, 2010 12:02 am

A sudeći da je arsen nama otrov, te bakterije bi mogle biti korištene za liječenje ljudi otrovanih arsenom :P

Guardian

Male
Scorpio Dragon

PostajNaslov: Re: NASA će objaviti da nismo sami u svemiru?   pet pro 03, 2010 12:04 am

Pa možda jednom i da, one bi mogle pokupiti arsen iz organizma čovjeka i tako mu pomoći pri izlječenju ;)

Čovjek

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: NASA će objaviti da nismo sami u svemiru?   pet pro 03, 2010 12:07 am

Da, na Zemlji su pronašli organizam u nekom jezeru koji se hrani arsenom umjesto fosforom.
Pametnog objašnjenja nemaju, ne znaju ni koliko se trebao dugo razvijati niti išta drugo.

Moderni čovjek

Male
Gemini Dog

PostajNaslov: Re: NASA će objaviti da nismo sami u svemiru?   pet pro 03, 2010 12:11 am

Mene i dalje muči taj fosfor :P

Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: NASA će objaviti da nismo sami u svemiru?   pet pro 03, 2010 12:16 am

Ma objavili su drek. Imaju spremljene vanzice jos od prije pol stoljeca, garant komuniciraju s njima tj. oni s nama. A ak ne onda definitivno znaju sva njihova pojavljivanja, pracenja zrakoplova i td. Cista matematika kaze da je vjerojatnost da jesmo sami ravna nuli. Kemija i biologija kazuju kako je nas splet gena prakticki nemoguc da se desi sam od sebe tj. da smo nastali cisto evolucijski. Nastali smo genetskim modificiranjem. Ima tisuce svjedocanstava i zapisa o vidjenju NLO-a, o otmicama, o susretima s vanzicima i onda oni pricaju o arsenu i fosforu. Nabijem ih na kurac.

A kad se vec citira Tarabic evo da i ja dodam jednu: "Covjek ce prije vjerovati sokocalu nego prvom susjedu" a tako i jeste. Da ti prvi susjed kaze da je svojim ocima vidio vanzica covjek ne bi vjerovao sve dok ovi debili ne kazu pred kamerama "je, postoje", dokle god ne pise na netu, dokle god ne vidimo sami...a cak nisam sigurna i da li bi sebi vjerovali...mozda i bi...onda kada bi nase svjedocanstvo potvrdili i stavili na net pa da si ga mozemo procitat u miru :P

Čovjek

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: NASA će objaviti da nismo sami u svemiru?   pet pro 03, 2010 12:19 am

Legionar je napisao/la:
Mene i dalje muči taj fosfor :P

Legi, fosfor je jednako važan kao i ostali elementi za naš oblik života. :)

Čovjek

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: NASA će objaviti da nismo sami u svemiru?   pet pro 03, 2010 12:20 am

Alpha je napisao/la:
Ma objavili su drek. Imaju spremljene vanzice jos od prije pol stoljeca, garant komuniciraju s njima tj. oni s nama. A ak ne onda definitivno znaju sva njihova pojavljivanja, pracenja zrakoplova i td. Cista matematika kaze da je vjerojatnost da jesmo sami ravna nuli. Kemija i biologija kazuju kako je nas splet gena prakticki nemoguc da se desi sam od sebe tj. da smo nastali cisto evolucijski. Nastali smo genetskim modificiranjem. Ima tisuce svjedocanstava i zapisa o vidjenju NLO-a, o otmicama, o susretima s vanzicima i onda oni pricaju o arsenu i fosforu. Nabijem ih na kurac.

A kad se vec citira Tarabic evo da i ja dodam jednu: "Covjek ce prije vjerovati sokocalu nego prvom susjedu" a tako i jeste. Da ti prvi susjed kaze da je svojim ocima vidio vanzica covjek ne bi vjerovao sve dok ovi debili ne kazu pred kamerama "je, postoje", dokle god ne pise na netu, dokle god ne vidimo sami...a cak nisam sigurna i da li bi sebi vjerovali...mozda i bi...onda kada bi nase svjedocanstvo potvrdili i stavili na net pa da si ga mozemo procitat u miru :P

Vjerovali bi valjda jedino da su to napisali u časopisu Science. Sve ostalo je nevjerodostojno. :D

Alpha... ides

Moderni čovjek

Male
Gemini Dog

PostajNaslov: Re: NASA će objaviti da nismo sami u svemiru?   pet pro 03, 2010 12:21 am

Alpha je napisao/la:
onda kada bi nase svjedocanstvo potvrdili i stavili na net pa da si ga mozemo procitat u miru :P
Ovo me dotuklo rofl2

@MoW, ali ono, nije baza života.

Guardian

Male
Scorpio Dragon

PostajNaslov: Re: NASA će objaviti da nismo sami u svemiru?   pet pro 03, 2010 12:32 am

.... pa čuj Legi nije ni Arsen, tj. do sada se vjerovalo da unutar DNA ne može postojati arsen jer je prenestabilan i ta molekula bi se raspala vrlo brzo.

Što se tiče ove Alphine konstatacije to vrijedi za političare i one koji vode ovaj svijet. Ne znam da li ste pratili presicu, ali ovu stvar je otkrila jedna mlada znanstvenica koja ne zna ništa o vanzičima i tim stvarima, već se bavi proučavanjem. No sama činjenica da je ona sama predstavljala to otkriće je zanimljiva, zašto netko "važniji" nije došao. Meni se isto sve činilo kao predstava za javnost, ali opet ono što je iznese je doista veliko otkriće. To do sada nismo znali, barem ne mi obični smrtnici, a za ove druge me baš i nije briga previše :)

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: NASA će objaviti da nismo sami u svemiru?   pet pro 03, 2010 12:37 am

Ma dajte. To je sad plasirano da se ljudima preusmjeri paznja od WikiLeaks-a ali mogu se pozdravit s tom idejom.

Guardian

Male
Scorpio Dragon

PostajNaslov: Re: NASA će objaviti da nismo sami u svemiru?   pet pro 03, 2010 12:46 am

Vrlo vjerojatno Alpha, no ja mogu vrlo lako pratiti dva ili više događaja istovremeno, tako da mogu dati svoje mišljenje o oba ova događaja. Ali ako ćemo iskreno nije nam potreban WikiLeaks da znamo da su nam političari (ovoga puta mislim na svjetske političare) korumpirani egoisti i budale. Kao što mi nije potrebno da NASA potvrdi da vanziči postoje, kako bi ja bio siguran da postoji nešto više od onoga što mi možemo vidjeti i opipati ;)

A što se tiče drugih, neki ljudi ne bi vjerovali u vanziče čak da im jedan priđe na ulici, pruži ruku i kaže ..."Dobar dan ja sam vanzemaljac ;)

Zadnja promjena: Chakotay; pet pro 03, 2010 1:06 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1714
Registration date : 20.10.2010

PostajNaslov: Re: NASA će objaviti da nismo sami u svemiru?   pet pro 03, 2010 12:57 am

teleskop gleda face affraid ce4 reakcija chill ce4 strah Boink misli misli moli moli ofca ofca
[Vrh] Go down
MisteryManiac
Dinosaur

Male
Capricorn Pig

PostajNaslov: Re: NASA će objaviti da nismo sami u svemiru?   pet pro 03, 2010 1:01 am

mene nista ne moze razuvjerit da nem neceg tamo gore....................jer znam da je nemoguce da nema moraju postojat
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: NASA će objaviti da nismo sami u svemiru?   pet pro 03, 2010 11:06 am

@Chak...je, ti mozes zato jer si zarazen Nabijenisom Nakurcusom al vecina ovaca ne moze :P

@Primitive...odlicno ispricano cerek ides cerek

Guardian

Male
Scorpio Dragon

PostajNaslov: Re: NASA će objaviti da nismo sami u svemiru?   pet pro 03, 2010 12:37 pm

@primitive fora pričica ;)

@Alpha tako znači, postavila si ti meni dijagnozu i koliko mi još preostaje, oće mi se stanje pogoršati ili ipak ima nade za mene zubi

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: NASA će objaviti da nismo sami u svemiru?   pet pro 03, 2010 12:39 pm

Ne znam, prika. Znas i sam da ako ti se pogorsa morat ce te uspavat :P

Guardian

Male
Scorpio Dragon

PostajNaslov: Re: NASA će objaviti da nismo sami u svemiru?   pet pro 03, 2010 12:47 pm

...ah, ma ja volim spavati, tako da mi ni to neće teško pasti cerek

Čovjek

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: NASA će objaviti da nismo sami u svemiru?   pet pro 03, 2010 3:26 pm

Legionar je napisao/la:
Alpha je napisao/la:
onda kada bi nase svjedocanstvo potvrdili i stavili na net pa da si ga mozemo procitat u miru :P
Ovo me dotuklo rofl2

@MoW, ali ono, nije baza života.

Svi znaju da je ugljik baza života, barem onakvog kakvog mi poznamo. Ali tu ti je catch, naglašavam: onakvog kakvog mi poznamo.
Postoje priče o bićima koja žive na Suncu i koja su građena od ugrijane plazme, postoje naznake da je i planeta sama po sebi jedno biće, a onda baza života nije uopće ugljik, već silicij, kisik i aluminij, većinski.
Može biti da je ugljik samo vanjski životni element Zemlje, dok je zapravo glavnina života napravljena od posve drugih elemenata.
Treba gledati najšire moguće. :)

PostajNaslov: Re: NASA će objaviti da nismo sami u svemiru?   Today at 5:58 am

[Vrh] Go down

NASA će objaviti da nismo sami u svemiru?
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 3 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Roswell - FBI priznao postojanje vanzemaljaca?
» Saami narod(Pleme)
» KANARI - NAVIGATOR
» MOJ EDC LEUKU
» NASA program obuke preživljavanja!!!