Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 WikiLeaks

Go down 
+3
Archangel
Chakotay
Alpha
7 posters
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

WikiLeaks Empty
PostajNaslov: WikiLeaks   WikiLeaks Icon_minitimepet pro 03, 2010 4:18 pm

Internetska stranica WikiLeaks.org na kojoj se objavljuju diplomatski dokumenti od petka je ugašena, te se stranica preselila na novu adresu WikiLeaks.ch u Švicarskoj. WikiLeaks je na svom profilu na Twitteru ujutro izvijestio kako im je pružatelj usluga EveryDNS ugasio domenu zbog masovnih napada te je stranica postala nedostupna gotovo svim korisnicima. EveryDNS je u priopćenju naveo da je WikiLeaks prekršio ugovor time što je cijeli tjedan bio žrtva učestalih DDoS napada.

Amazon je još prije dva dana ukinuo podršku WikiLeaksu i tada je stranica nekoliko sati bila nedostupna te su je preselili kod švedske tvrtke Bahnhof. Amazon tvrdi u priopćenju da nije istina da su bili pod pritiskom vlade da im ugase stranicu, već da su prekršili ugovor.

Pentagon je objavio kako može srušiti stranicu, ako želi, ali nije se još odlučio. Američki internetski portali tvrde kako bi za to mogla biti odgovorna i Rusija, piše ABC News. Političari većine država teško se nose s posljedicama objave 250.000 tajnih dokumenata.
Assangea će uhititi već u petak?

Scotland Yard bi mogao već u petak uhititi šefa WikiLeaksa, Juliana Assangea (39) javlja Daily Mail. Navodno su istražitelji prošlu noć pripremali uhićenje zbog optužbi iz Švedske.

Švedski tužitelji žele ispitati Assangea zbog sumnji u silovanje dvije žene za vrijeme posjeta zemlji u kolovozu ove godine. Australac nije još optužen, a uvjerava kako nema ni osnove za to. Šveđani tvrde kako se nije odazivao na ispitivanje dok njegovi odvjetnici kažu kako im je nekoliko puta ponudio vrijeme i mjesto sastanka, ali su ga odbili. Šveđani su za njim raspisali crvenu tjeralicu, a da su je ispunili točno, Britanci bi ga već uhitili prošli četvrtak.

Britanski mediji su objavili kako policija zna da se skriva u Engleskoj. Glasnogovornik WikiLeaksa rekao je kako Assange izbjegava javnost jer mu prijete ubojstvom. Nekolicina američkih senatora pozivaju da ga se optuži za špijunažu. izvor

Vjerojatno ste svi culi za WikiLeaks i informacije koje su tamo objavljene. Eto, Assangea zele uhititi i vjerojatno hoce. Nakon toga ce ga isto tako najvjerojatnije osuditi na zauvijek ili tako neku kaznu.

Slicna stvar se desava kod nas u onoj aferici u kojoj su novinari isli istraziti da li bi javni biljeznik ovjerio dokument ako oni predaju laznu (tudju) osobnu pa se ispostavilo da bi. Reakcija na taj rezultat nije bila se sankcioniraju doticni javni biljeznici vec se novinarima urucila tuzba radi laznog predstavljanja suspect

Tako i ovo...ti si kriminalcina i gnjida ali buletu ce platit onaj koji javno kaze "car je gol". Uistinu interesantno kava

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

WikiLeaks Empty
PostajNaslov: Re: WikiLeaks   WikiLeaks Icon_minitimepet pro 03, 2010 4:45 pm

Svaka čast tom čovjeku što se može boriti protiv svih vlada svijeta. Otkrio je puno stvari i potvrdio nam puno toga što smo sumnjali.

No ne znam što njega motivira, ja se ne bi išao izlagati takvom riziku, mislim šanse su da njega ubiju ili pak zatvore jako velike. Nešto će mu podmetnuti, on to ne može dugo raditi. Mislim šteta, žao mi je njega, ali svijet je takav, na kaju krajeva da nije, onda on ne bi imao što otkrivati ;)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

WikiLeaks Empty
PostajNaslov: Re: WikiLeaks   WikiLeaks Icon_minitimepet pro 03, 2010 5:46 pm

Motivira ga to sto mu je eskalirala zaraza onom NN bakterijom kava

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

WikiLeaks Empty
PostajNaslov: Re: WikiLeaks   WikiLeaks Icon_minitimepet pro 03, 2010 6:09 pm

Meni je žao tih ljudi, žao mi je i ovih naših pogrdno nazvanih "zviždačima" koji su nešto probali napraviti, ali naravno oni su ispali najveći krivci. Pa onda oni ljudi koji rade u saboru i koji su smješteni u bivšem WC-u. Strašno u saboru se krše prava radnika... pa sad ovi novinari sa tim javnim bilježnicima.

Žao mi ih je, jer njih uistinu ti silni sudski postupci ubijaju, izmišljaju se razne gadosti protiv njih, sudi im se za sve i svašta, dobiju otkaz, ne mogu naći posao, stigmatizira ih se....

Doduše oni su napravili pozitivan korak unaprijed za cijelo društvo, ali oni sami su platili visoku cijenu toga.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

WikiLeaks Empty
PostajNaslov: Re: WikiLeaks   WikiLeaks Icon_minitimepet pro 03, 2010 6:36 pm

Ne moze se tust s rogatim bosti. :) Ovo o novinarima sto su provjeravali javne biljeznike - gledao sam najavu na Novoj TV (valjda mislimo na isti slucaj, emisiju "Provjereno"?) , ali mi je ovakav epilog dosad bio nepoznat... Znaci, to su im napravili, tuzili ih? Lijepo, bome! A znaju li da su time sebe za*ebali? Pa nece ni narod dovijeka trpiti zulume, a ovi neka se samo prave pametni... roll

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

WikiLeaks Empty
PostajNaslov: Re: WikiLeaks   WikiLeaks Icon_minitimepet pro 03, 2010 7:36 pm

Kako to mislis "narod nece dovijeka trpit"? Meni se cini da narodu to najbolje ide :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

WikiLeaks Empty
PostajNaslov: Re: WikiLeaks   WikiLeaks Icon_minitimepet pro 03, 2010 7:49 pm

Najtraženiji čovjek na svijetu, osnivač 'internetskog zviždača' Wikileaks, Julian Assange u petak se javio britanskom Guardianu. Na njihovom internetskom portalu je od 14 sati odgovorao na pitanja čitatelja. Stranica se zbog prevelike navale korisnika srušila pa je Guardian odlučio naknadno objavit Julianove odgovore. Za vas smo odabrali neka zanimljiva pitanja Guardianovih čitatelja:
Achanth: Gospodine Assange, jeste li ikada dobili dokumente u kojima se spominju NLO-i i izvanzemaljci?

Assange: Prima sam mailove od raznih čudaka, koji pišu o NLO-ima, ili pak kako su otkrili antikrista na nekoj zabavi. No dosad nitko nije zadovoljio naša dva pravila oko objavljivanja: da dokumente nisu sami napisali i da su originali. No moram naglasiti da se u nekim dokumentima, koje tek trebao objaviti, uistinu spominju NLO-i.
CrisShutlar: Jeste li očekivali ovakav utjecaj diljem svijeta? Bojite li se za svoju sigurnost?

Assange: Oduvijek sam vjerovao da će Wikileaks odigrati važnu ulogu u svijetu. Mislio sam da će se njegova vrijednost prepoznati za dvije, a ne za četiri godine. Mi u Wikileaksu suočeni smo sa raznim prijetnjama, stoga poduzimamo kakve takve mjere opreza obzirom na super moć s kojom imamo posla.
Daithi je Juliana upitao bi li odao svoje izvore od kojih dobiva dokumente, te se u pitanju posebno osvrnuo na doušnike u Afganistanu te da li bi cenzurirao imena ako bi shvatio da su ljuski životi ugroženi.

Assange: U četiri godine povijesti Wikileaksa ničije živote, objavljivanjem dokumeneta, nismo ugrozili. Manipulacije i raznim spinovima pokušavaju okaljati naš kredibilitet.
Fwoggie: Vi imate australsku putovnicu, da li bi ste se htjeli vratiti u domovinu ili to sada ne dolazi u obzir budući da postoji potencijalna opasnost da vas uhite jer ste objavili tajne podatke o australskim diplomatima i policiji?

Assange: Australski sam državljanin i nedostaje mi domovina. No zadnjih tjedana su australska premijerka Julia Gillard i državni tužitelj Robert McClelland jasno dali do znanja ne samo da je moj povratak u Australiju nemoguć već i kako pomažu SAD-u u napadu na mene i moje suradnike.
Distrot: Američki State Department dovodi u pitanje jeste li vi novinar ili ne. Jeste li novinar?

Assange: Bio sam koautor svoje prve beletrističke knjige prije nego sam navršio 25 godina. Bio sam uključen u stvaranje raznih dokumentaraca, novina, televizijskih i internetskih medija. No, nije nužno raspravljati jesam li novinar ili ne a niti kako ljudi odjednom prestanu biti novinari kada počnu raditi za našu organizaciju. I dalje pišem i istražujem, no prvenstveno sam izdavač i glavni urednik koji organizira ostale novinare. izvor

_________________
Respect
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

WikiLeaks Empty
PostajNaslov: Re: WikiLeaks   WikiLeaks Icon_minitimepet pro 03, 2010 9:28 pm

koji kralj....
ako mu treba, besplatno bih mu bio tjelohranitelj. al nažalost mislim da će ga ubiti.
al ni to ne bi trebao biti kraj.. jer na toj stranici radi mnogo ljudi. ako oni nastave njegov rad, nitko im ništa ne može sve dok se drže skupa...
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

WikiLeaks Empty
PostajNaslov: Re: WikiLeaks   WikiLeaks Icon_minitimepet pro 03, 2010 9:38 pm

Alpha je napisao/la:
Kako to mislis "narod nece dovijeka trpit"? Meni se cini da narodu to najbolje ide :P
Mislim na sve i jednu revoluciju do danas, pocev od Francuske, preko oslobodjenja od Turaka na ovim prostorima, do Oktobarske. Narod doista jeste (u globalu) glup, povodljiv i inertan - ali ni on nece dovijeka trpjeti, barem ne istog tiranina. Tome nas uci istorija. Mislim da ce ova prica a i ona sa WikiLeaksa imati jos pokoje poglavlje, valja se strpiti i pratiti razvoj situacije. :P

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

WikiLeaks Empty
PostajNaslov: Re: WikiLeaks   WikiLeaks Icon_minitimesub pro 04, 2010 1:42 am

Slazem se s tobom ;) ali me strasno ljuti ta glupost kojoj treba tako dugo da spoznaja dojde iz dupeta u glavu, a jos vise me ljuti inertnost...pa se zato tako "optimisticno" izrazavam kad je narod u pitanju :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

WikiLeaks Empty
PostajNaslov: Re: WikiLeaks   WikiLeaks Icon_minitimesub pro 04, 2010 2:25 am

Da je narod i najaktivniji i dalje nema pomaka sve dok je senilan.
Kao što Archangel kaže, narod neće dugo trpiti istog tiranina. Ali opet dođe nova generacija i sve ispočetka conf1

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

WikiLeaks Empty
PostajNaslov: Re: WikiLeaks   WikiLeaks Icon_minitimesri pro 08, 2010 12:01 am

Mislim da je WikiLeaks pokazao da je sloboda medija ustvari samo mit. To ne postoji u stvarnom životu.

Julian Assange kaže da ne ubijamo glasnika

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

WikiLeaks Empty
PostajNaslov: Re: WikiLeaks   WikiLeaks Icon_minitimesri pro 08, 2010 12:46 am

Ako si gledao prvi dio filma "Matrix", gdje Morpheus objasnjava Neu sta je "Matrix" - gdje god upotrijebi rijec "Matrix" mozes slobodno staviti rijec "demokratija", "sloboda govora", "ravnopravnost"... Na ovom linku kaze na jednom mjestu da on ugrozava sigurnost "njihovih junaka sto se bore po svijetu". Bicu sirov, seljacina kakav jesam: Koji ce ku*ac uopste "po svijetu"!? Znaci u njihovoj zemlji je sve tako idealno (USA) a nema sta poboljsati pa idu "u svijet" da i tamo djeca kose djecu strojnicama i gutaju droge ko da su bomboni? roll Meni je pokojna baba uvijek govorila: "Govori istinu i ni Boga se ne boj!" A kome smeta istina? Samo lazovu. A ako neko drzi vlast samo zahvaljujuci mrezi lazi, sta to govori o stabilnosti njegove vlasti? Ma pustimo price sarene...!

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

WikiLeaks Empty
PostajNaslov: Re: WikiLeaks   WikiLeaks Icon_minitimesri pro 08, 2010 12:59 am

good Arch

...a mi tim glupavim Amerikancima vjerujemo kao da su polubogovi. Nažalost nismo niti mi puno bolji, samo smo siromašniji i sa manje oružja.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

WikiLeaks Empty
PostajNaslov: Re: WikiLeaks   WikiLeaks Icon_minitimesri pro 08, 2010 1:28 am

Hvala Bogu da nemamo još i oružja face

Svi komentari na ovaj slučaj su bespotrebni. Namještaljke za silovanja su školski primjer kako su na samom vrhu vladajućeg sloja lažov i manipulatori koji ograničavaju slobodu čovjeka. Ako smo ikad možda sumnjali da možda sve te teorije zavjere nisu istinite, nakon ovoga smo sigurni da jesu.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
hromi
Dinosaur
hromi


Male
Capricorn Broj postova : 360
Location : Srbija
Registration date : 24.01.2010

WikiLeaks Empty
PostajNaslov: Re: WikiLeaks   WikiLeaks Icon_minitimesri pro 08, 2010 4:36 pm




Amerika domaćin Svetskog dana slobode štampe u maju 2011.
Blic - Pre 18 sati

NJUJORK - SAD su danas objavile da će iduće godine biti domaćin centralne proslave 3. maja, Svetskog dana slobode štampe, koju organizuje UNESKO.

Tema skupa, koji će se održati od 1. do 3. maja u Vašingtonu, biće “Mediji u 21. veku: Nove granice, nove barijere”, saopštio je portparol Stejt departmenta Filip Krauli.

“Obeležavamo Dan slobode štampe u kontekstu naše trajne spremnosti da podržimo i proširimo slobodu štampe i slobodan protok informacija u ovoj digitalnoj epohi”, navodi se u saopštenju.

Među mnogim planiranim događajima, najistaknutiji će biti dodela nagrade UNESKO-a za slobodu štampe, koja nosi ime Giljerma Kana. UNESKO, kao agencija UN sa mandatom da unapređuje slobodu izražavanja i, kao deo toga, slobodu štampe, ustanovio tu nagradu 1997. godine i nazvao je po Giljarmu Kanu Isazi, uredniku dnevnika “Espektador” iz Kolumbije, koga su 1986. godine ubili pripadnici narko-kartela.


:D :D

Inace bas me zanima sta pise u wikileaksu o Jugoslaviji i njenom raspadu , ko je tu imao prste.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

WikiLeaks Empty
PostajNaslov: Re: WikiLeaks   WikiLeaks Icon_minitimesri pro 08, 2010 5:10 pm

E, to bi i mene interesovalo... :) Valja sacekati, mozda i to dodje na red, ako u medjuvremenu ovi prije ne sruse i ne uniste stranicu... A sad onoga vlasnika optuzili za silovanje, pazi bogati! Izmedju izbjegavanja placenih ubojica i policije, tajnih agenata - jos mu je ostalo vremena da siluje, ne jednu vec dvije trebe? suspect Pa onda on nije covjek, vec neki bog! cerek

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Zona
Pračovjek
Zona


Female
Leo Tiger
Broj postova : 2260
Age : 49
Registration date : 17.07.2010

WikiLeaks Empty
PostajNaslov: Re: WikiLeaks   WikiLeaks Icon_minitimened sij 09, 2011 7:14 pm

.


Zadnja promjena: Zona; ned sij 12, 2014 1:43 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

WikiLeaks Empty
PostajNaslov: Re: WikiLeaks   WikiLeaks Icon_minitimened sij 09, 2011 8:08 pm

A vrag bi ga znao, toliko toga ima, više se ne zna tko pije, a tko plaća, tj. tko laže, a tko govori istinu.

No doista je Wikileaks obajavio jako puno toga, ali sve su to informacije koje smo znali, ali koje ustvari nisu niti važne, recimo za Jurčića su kažu oni da nije karizmatik i vođa. Ah big deal, to ne zna samo onaj tko nikada nije pročitao ili čuo niti jednu vijest :)

Mene bi recimo zanimalo kako su američki diplomati prokomentirali naše odbijanje sudjelovanja u Iraku ili pak odbijanje potpisivanja onog ugovora o neizručivanju amerikanaca. Što su oni doista o tome mislili. Ili primjerice koliko su naši političari dobili mita za potpisivanje ugovora sa Bechtelom ili Enronom ili za prodaju INA-e MOL-u ili pak za prodaju HT-a DT-u. To bi bilo zanimljivo čuti.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Zona
Pračovjek
Zona


Female
Leo Tiger
Broj postova : 2260
Age : 49
Registration date : 17.07.2010

WikiLeaks Empty
PostajNaslov: Re: WikiLeaks   WikiLeaks Icon_minitimened sij 09, 2011 9:08 pm

.


Zadnja promjena: Zona; ned sij 12, 2014 1:42 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

WikiLeaks Empty
PostajNaslov: Re: WikiLeaks   WikiLeaks Icon_minitimened sij 09, 2011 10:11 pm

Da moguće da je on igrač američke vlade. On kontinuirano iznosi ogromne količine tih tajnih dokumenata i na taj način zatrpava tajne službe svih vlada i vjerojatno odvrača pažnju sa nekih važnijih stvari koje amerikanci čine. Npr. jeste vi primijetili da je Palestina zatražila priznanje i da su ju priznale neke države kao npr. Brazil, Argentina i još neke južno američke države, a o tome se gotovo ništa ne govori, kao da se nije ni desilo. Tko zna zašto, možda zato što su Izrael i SAD veliki frendovi, ma ne nije radi toga ;)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Zona
Pračovjek
Zona


Female
Leo Tiger
Broj postova : 2260
Age : 49
Registration date : 17.07.2010

WikiLeaks Empty
PostajNaslov: Re: WikiLeaks   WikiLeaks Icon_minitimened sij 09, 2011 10:29 pm

.


Zadnja promjena: Zona; ned sij 12, 2014 1:42 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

WikiLeaks Empty
PostajNaslov: Re: WikiLeaks   WikiLeaks Icon_minitimened sij 09, 2011 11:07 pm

Ma to ti je moja ironija, ako nisu oni frendovi, nego Amerikanci neće priznati Palestinu radi ideala ;)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Sponsored content





WikiLeaks Empty
PostajNaslov: Re: WikiLeaks   WikiLeaks Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
WikiLeaks
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Informatička tehnologija-
Forum(o)Bir: