Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 EZEL

Go down 
+5
biga
Alpha
MoW
Athena
Archangel
9 posters
Autor/icaPoruka
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

EZEL Empty
PostajNaslov: EZEL   EZEL Icon_minitimečet pro 09, 2010 11:31 pm

Ne znam da li itko prati ovu seriju, o njoj se ne govori toliko ko o onoj... kako joj ime... Šiknijeozada ili tako nekako... cerek Anyway, primijetio sam bitnu razliku u kvaliteti ove dvije turske serije. "Ezel" je prica koncentrisana primarno oko osvete jednog lika za veliku nepravdu i izdaju od strane najblizih prijatelja, ali sam primijetio da tu ima i mnogo vise, govori o identitetu, samospoznaji, ostvarivanju zivotnih ciljeva, odanosti, ljubavi i mrznji uopste i jos nekim filozofskim temama. Premjereno prema "1001 noci", smatrate li da je ova serija bolja, gora ili ista kao i ostale, sta je to sto je s ostalim serijama spaja a sta od njih razdvaja? ;)

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!


Zadnja promjena: Archangel; sri vel 09, 2011 3:58 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

EZEL Empty
PostajNaslov: Re: EZEL   EZEL Icon_minitimeuto pro 14, 2010 7:01 pm

Ne pratim seriju, ali tu i tamo pogledam neke fragmente pojedine epizode, jer mama gleda seriju.

Ona kaže da je serija bolja od Šeherezade. To je kriminalistička serija, koja je pobrala tematiku od Grofa Monte Crista. Dakle, Ezel se odlučuje osvetiti onima koji su ga izdali, mijenja identitet i započinje novi život, vukući neriješene račune iz prošlosti, koji mu onemogućavaju fokusiranost ka sadašnjosti.
Znam da su u seriji prisutne duboke i intenzivne emocije, mržnja glavnog lika prema izdajnicima, ali nisam još dovoljno pratila da bih mogla zapaziti filozofski "fluid" koji se proteže serijom.
Mogla bih koji put malo pozornije pogledati, ali čini mi se da je bolja od Šeherezade, jer se ova potonja u posljednje vrijeme totalno okrenula bajkovitom stilu meksičkih sapunica, trovačica koje se kriju iza nasmiješenih lica itd. :D

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

EZEL Empty
PostajNaslov: Re: EZEL   EZEL Icon_minitimeuto pro 14, 2010 7:47 pm

Ja sam odgledao samo jednu epizodu. Na temelju nje ne mogu reći da mi je bolja od Šeherezade, ali niti da je lošija. Ne sviđa mi se primarni motiv mržnje i osvete, ali su likovi dosta duboki, što je pozitivno.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

EZEL Empty
PostajNaslov: Re: EZEL   EZEL Icon_minitimeuto pro 14, 2010 10:16 pm

Ezel je trenutno jos koliko-toliko kvalitetna serija ali pitanje je dana kada ce postati sapunjara jer cim nesto ima "milion" epizoda ne moze zadrzat smisleni kvalitet.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

EZEL Empty
PostajNaslov: Re: EZEL   EZEL Icon_minitimepet pro 17, 2010 6:21 pm

aj okanite se tih serija... jbt, oni u 200 epizoda prikažu radnju prosječnog filma od sat ipol vremena..

a to da je bolja od šeherezade, jest 100%... moja mjka gleda, pa tako i ja nekad bacim pogled... iako mi se ne sviđa ni jedna ni druga, ipak je ova druga nešto kvalitetnija.... iako su obadvi hebeno predvidive, tako da ako vidiš prvu, odmah pogodiš šta će na kraju biti....
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

EZEL Empty
PostajNaslov: Re: EZEL   EZEL Icon_minitimepet pro 17, 2010 8:10 pm

Meni jos nije poslo za rukom da odgonetnem kraj ili dalji razvoj ove serije; obzirom da dolazi iz drugacije kulture od onih na ciju smo umjetnicku ekspresiju navikli, nije iskljucen ni tragican kraj glavnog junaka, nesto sto gotovo da i ne postoji u modernoj zapadnoj literaturi... study Takodje, dijelim misljenje da bi trebalo malo "kompresovati" radnju, u ovom slucaju - na 40-ak epizoda ukupno, jer ne samo kvaliteta serije nego i koncentracija publike opada s brojem epizoda. A opet, mozda nas sve iznenade na kraju.... scratch

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

EZEL Empty
PostajNaslov: Re: EZEL   EZEL Icon_minitimepet pro 17, 2010 9:41 pm

Archangel je napisao/la:
A opet, mozda nas sve iznenade na kraju.... scratch
hehe, zbog toga bi se i dalo gledati... nadam se, da će biti ne-običan kraj jer inače će biti kao i sve ostale gdje good guys pobjede, a bad guys izgube... više mi je dosadilo to....
ili ti ga: zašto kojot nikad ne uhvati pticu trkačicu???? :P
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

EZEL Empty
PostajNaslov: Re: EZEL   EZEL Icon_minitimepet pro 17, 2010 10:19 pm

lol Zavrsio bi crtani, eto zasto... :) Trenutno, likovi se tesko dijele na dobrice i zlikovce, shodno do bola isfuranom kliseju. Ako ih odrze u suspenziji do kraja (iskreno, nisam optimist), bez pretjeranog nametanja autorovih stavova, bice to jedan od rijetkih primjera starog, helenskog pristupa umjetnosti, nesto danas gotovo zaboravljeno... tuzni

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
catwoman
Prašina



Female
Aries Snake
Broj postova : 3
Age : 59
Location : cat's paradise
Registration date : 07.02.2011

EZEL Empty
PostajNaslov: Re: EZEL   EZEL Icon_minitimesri vel 09, 2011 12:48 am

odgledah večeras 62. epizodu, i sve biva još bolje - intrigantnija događanja, likovi kompleksniji, poetičniji pristup filmskom izrazu ... voljela bih da ostane u tom stilu, kako je Arhangel rekao - helenskom, herojskom, gdje svaki lik prolazi svoju katarzu, a cijeli projekt za svrhu nema zabavu publike i aktiviranje suznih kanalića, nego i malih sivih stanica - posebno onih što vole mudrovati o životu sunceko

fascinirala me svojevremeno serija Oz, i Lost mi je bio dobar par sezona ... Ezel kao da ima nekih dodirnih točaka s njima - nepredvidivost, poetika, brutalana realnost ( ovdje više ona psihološka ). A za razliku od njih, počeo me podsjećati na moj stvaran život. Čini mi se kao da sam ponekad u sitaucijama s jednom osobom ( ex karmička veza ) spontano ezelovski postavljena - nenamjerno vraćam joj sve što mi je činila, kao da sam instrument sudbine u tom procesu ...
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

EZEL Empty
PostajNaslov: Re: EZEL   EZEL Icon_minitimesri vel 09, 2011 3:56 pm

Danas pogledah nekih dvije minute ove serije i odmah se sjetih Archa. Bila je neka scena tipa da je starac umirao, a glavni lik (Ezel, valjda) mu je rekao kako ne želi da preživi zato što mu ga je žao i što mu želi oprostiti, nego zato da bi se mogao pobrinuti da ispašta za stvari koje je učinio. Fora :D

Onda su bile reklame da će uskoro duple serije Ezela. Pa, uživajte cerek

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

EZEL Empty
PostajNaslov: Re: EZEL   EZEL Icon_minitimesri vel 09, 2011 5:34 pm

Nije baš starac, iako ima sijedu kosu, Legi.:P
To je njegov prijatelj iz mladosti koji ga je izdao. Rekla mi je mama, jer prati seriju.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

EZEL Empty
PostajNaslov: Re: EZEL   EZEL Icon_minitimesri vel 09, 2011 5:38 pm

Mama ti je rekla, jer ona prati seriju cerek Samo se ti izvlači :P

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

EZEL Empty
PostajNaslov: Re: EZEL   EZEL Icon_minitimesri vel 09, 2011 5:41 pm

Pa jeste. Ja sam prolazila kuhinjom (tamo je jedan TV) i sređivala suđe kad sam vidjela tu scenu.
Onda sam je pitala o kome se radi, zaintrigirana tim dijalogom pa mi je rekla. hekla
Da ti toliko prolaziš mojom kuhinjom, već bi znao sve likove, gledao ili ne. rofl2

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

EZEL Empty
PostajNaslov: Re: EZEL   EZEL Icon_minitimesri vel 09, 2011 5:49 pm

Athena, nisam znao da si počela gledati tursku sapunjaru. Very interesting cerek
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

EZEL Empty
PostajNaslov: Re: EZEL   EZEL Icon_minitimesri vel 09, 2011 5:50 pm

Čak kaže da zna sve likove cerek

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

EZEL Empty
PostajNaslov: Re: EZEL   EZEL Icon_minitimesri vel 09, 2011 5:53 pm

Ako se ne varam, i na 1001 noći je pokazala zavidno znanje o likovima. Turske sapunjare su ju zele, ali neće priznati da ne bi ispala "prosječna" cerek
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

EZEL Empty
PostajNaslov: Re: EZEL   EZEL Icon_minitimesri vel 09, 2011 6:00 pm

Ajde, vas dvoje, ne zafrkavajte. -.-
Da, koristi ću eufemizam.

Kod mene su takve okolnosti da mi mama svaku večer gleda komplet serija, prvu i drugu odjednom, a u to vrijeme se ja baš muvam po kuhinji.
I što sad? Naravno da ponešto vidim.
Što se tiče prosječnosti, ja nikad nisam rekla da sam "izvanprosječna" baš po svim parametrima. Ipak, turske sapunice ne pratim, ali mi nije neugodno reći da znam ponešto o likovima koji su mi svako malo pod nosom.
Sad ako to znači da me "sapunjare" interesiraju, žare i pale, neka znači. cerek
I ne da mi se više offtopičariti. -.-

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

EZEL Empty
PostajNaslov: Re: EZEL   EZEL Icon_minitimesri vel 09, 2011 6:07 pm

Athena, opusti se i uživaj ;)
Pa što se tako bezveze opravdavaš? Moji doma isto svaku večer gledaju te sapunice i htio-ne htio ne mogu ne pogledati ih tako da te u potpunosti razumijem ;)
Evo, ima sada neka u kojoj se glavni lik zaljubio u ženu koja je supruga nekog starijeg čovjeka, a taj stariji čovjek je njemu u rodbini. A nećakinja ili tako nešto od tog starijeg čovjeka je zaljubljena njega. :P

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

EZEL Empty
PostajNaslov: Re: EZEL   EZEL Icon_minitimesri vel 09, 2011 6:12 pm

Ma nije to neko ozbiljno opravdavanje i da, uživam. cerek
Da se vratim samoj temi, ono što je dosad po mom nekom površnom gledanju zanimljivo u seriji, odnosi se na monologe onog starog mafijaškog bossa.
Ima vrlo zanimljiva razmišljanja o životu, pojmovima kao što su ljubav, mržnja, sve ono što ide u dubinu i krajnost i mislim da o tome govori na početku svake epizode. misli

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

EZEL Empty
PostajNaslov: Re: EZEL   EZEL Icon_minitimečet vel 10, 2011 1:24 am

Nasao sam jedan zanimljiv clanak, to je intervju sa autorom serije, u kojem kaze da je ova serija pisana od kraja ka pocetku (ako sam ga dobro shvatio). Meni je to malo cudno, ali izgleda da fercera tako... :) A onaj Ujak iz serije mi je stvarno lik ipo - i u dijalogu i kad je narator zvuci kao da cita iz knjige... podsjeca me na mene kad sam bio njegovih godina... ;)

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
ancy
Prašina



Female
Cancer Dog
Broj postova : 1
Age : 41
Registration date : 19.02.2011

EZEL Empty
PostajNaslov: Re: EZEL   EZEL Icon_minitimesub vel 19, 2011 7:28 pm

Vidim da zezate curu sto zna likove serija, ja gledam serije naravno ne sve ali pratim neke kao csi , ezel , klon i to je sve.Ali mogu reci da serija Ezel je jako dobra nije poput drugih, seljanka se zaljubi u bogatasa i oni zive dugo i sretno.Razlog sto ja pratim odredene serije jer me zanimaju likovi i radnja a Ezel ima jake i duboke likove a radnju ne mozes predvidjeti.Jedino mi smeta sto ima dosta nastavaka mogli su to sve staviti u 50 epizoda.
Useriji lik Ujak ima jako dobrih savjeta i moze se stosta iz toga nauciti.Hvala na ovoj temi ;)
[Vrh] Go down
Sponsored content





EZEL Empty
PostajNaslov: Re: EZEL   EZEL Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
EZEL
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Društvo-
Forum(o)Bir: