Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Bezuvjetna podrška novinaru tportala Borutu Šipsu

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Bezuvjetna podrška novinaru tportala Borutu Šipsu Empty
PostajNaslov: Bezuvjetna podrška novinaru tportala Borutu Šipsu   Bezuvjetna podrška novinaru tportala Borutu Šipsu Icon_minitimečet pro 23, 2010 9:40 pm

GLAS NARODA

Bezuvjetna podrška novinaru tportala Borutu Šipsu

Najnoviji ispad ludila Zdravka Mamića koji je tportalovog novinara prvo dobro izvrijeđao, a onda mu i prijetio kojekakvim posljedicama, po tko zna koji put naišao je na žestoku reakciju javnosti. Na uredničku e-mail adresu tportala stiglo je nevjerojatno puno poruka potpore tportalu i našem novinaru Borutu Šipsu

Neke od tih poruka objavljujemo, uz napomenu da su podaci o autorima mailova poznati redakciji. Tako se primjerice autor jedne od poruka, naslovljene 'Došao je tiho i ušao u legendu', obraća upravo napadnutom Borutu Šipsu i u njoj iskazuje vjerovanje da je naš novinar svjetlo na kraju tunela.

'Čestitao bih ti na držanju, mirnoći i hladnokrvnosti kojom si vladao dok te ameba ovog društva vrijeđala i prijetila ti. Ja bih ga iskreno pred svima tamo razvalio! Još jednom, svaka ti čast, Borut Špis, i molim te, tuži gada i uzmi mu svu paru koju je zaradio (pokrao) u ovom svom bijednom i jadnom životu primitivca.'

Druga poruka, s naslovom 'Obrana demokracije', sadrži jednostavno, retoričko pitanje: 'Zašto nitko od novinara i kolega g. Boruta Šipsa nije stao u njegovu obranu?'

U 'Pohvali' autor je vrlo konkretan, pa i realan: 'S nadom da sam se obratio na pravu adresu, htio bih pohvaliti vašeg zaposlenika, novinara, gospodina Boruta Šipsa. Makar dečko nije napravio ništa izvanzemaljsko, nego je samo ukazao na očite nepravilnosti, kršenje Statuta kluba i Zakona o športu, ipak je za to trebalo hrabrosti, jer u trenutku kad on postavlja pitanje neki njegovi 'kolege' uživaju u bogatoj trpezi Mamićeva kluba, nikako više, nekad ponosa mnogih Hrvata.'

U rano jutro stigao je i e-mail jednog magistra s Agronomskog fakulteta u Zagrebu, koji izražava nadu da će se necivilizirano ponašanje pojedinaca u društvu barem smanjiti na najmanju moguću mjeru, ako ga je već nemoguće iskorijeniti: 'Ovakvo ponašanje prema čovjeku koji obavlja svoj posao je neprihvatljivo. Posebno iz razloga što je postavio sasvim legitimno pitanje, ali teorija 'napad je najbolja obrana' je u ovom slučaju krajnje neprimjerena. Tim više dokazuje da je apsolutna istina sve što je poštovani novinar želio implicirati svojim pitanjem.'

'Zgroženi divljačkim istupom Zdravka Mamića izražavamo bezuvjetnu podršku vašem izvjestitelju g. Borutu Šipsu', stoji u e-mailu poslanom iz Koordinacije braniteljskih udruga Splitsko-dalmatinske županije.

Evo još nekoliko poruka pristiglih na adresu uredništva:

'Pošto nisam uspio pronaći kontakt vašeg novinara Boruta Šipsa, želio bih da mu vi prenesete zahvalnost za postavljanje pitanja g. Zdravku Mamiću na Skupštini NK Dinamo Zagreb i čestitate na hrabrosti koju je pokazao time jer je bio jedini od prisutnih novinara koji se usudio postaviti to pitanje. Također, želio bih da mu prenesete podršku u vezi prijetnji koje je primio od strane dotičnog 'gospodina'.'

'Hvala vam za jedno, ali vrijedno pitanje upućeno jučer na Skupštini. Novinari uvijek trebaju djelovati u interesu javnosti i nikada ne posustajati u svojoj profesionalnoj misiji - traženju odgovora.'

'Zahvaljujem vam na pitanju koje ste uputili sinoć izvršnom dopredsjedniku NK Dinama Zdravku Mamiću, što ste prenijeli glas običnog puka i navijača NK Dinamo. Skroz mi je nevjerojatno da jedan takav čovjek kao što je dotični gospodin može obnašati bilo kakvu dužnost u nekoj javnoj ustanovi. Ja sam jučer prisustvovao skupu, stigao sam iz Slovenije na skup i nije mi bilo žao. Pogotovo ne poslije onoga što je učinio svima vama gore u prostorijama kluba. Imate punu potporu s moje strane i nadam se da ćete ići do kraja te prijaviti dotičnog gospodina svim državnim institucijama, takvog nasilnika, devijantnog čovjeka bi trebalo zatvoriti, da više ne bi nikad ni pomislio ugrožavati druge ljudske živote.'



T-portal
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Bezuvjetna podrška novinaru tportala Borutu Šipsu Empty
PostajNaslov: Re: Bezuvjetna podrška novinaru tportala Borutu Šipsu   Bezuvjetna podrška novinaru tportala Borutu Šipsu Icon_minitimečet pro 23, 2010 9:48 pm

Što kažete na ovo ponašanje Mamića. Ono što je meni jadno da nitko, ali baš nitko ne može stati na kraj tom čovjeku, njemu je dopušteno prijetiti drugima, varati, krasti... policija ne vidi da je tu počinjeno kazneno djelo. Grad Zagreb financira našim novcem Dinamo tj. mamića. I onda se ljudi pitaju zašto navijači divljaju po stadionu i po ulicama, a kako će se ponašati ako se ovako ponaša čelnik jednog kluba, a ni ostali naravno nisu puno bolji.

Moram reći da se novinar super držao ostao je potpuno hladan cijelo vrijeme, svaka mu čast. Nadam se da će sljedeći puta ponoviti isto pitanje zubi
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Bezuvjetna podrška novinaru tportala Borutu Šipsu Empty
PostajNaslov: Re: Bezuvjetna podrška novinaru tportala Borutu Šipsu   Bezuvjetna podrška novinaru tportala Borutu Šipsu Icon_minitimepet pro 24, 2010 1:45 am

Što kažem na Mamićevo ponašanje? Nisam nimalo iznenađena njime, jer je već ranije pokazao kakva je sirovina i primitivčina.
Žalosno je da nitko nije reagirao niti na njegove ranije ispade, osim pokojeg novinara i direktno oštećenih. U ovom slučaju se čudim tome da ostali novinari nisu priskočili i pitali Mamića kako se to ponaša. confused
Nadam se da će institucije odraditi svoj posao, iako mislim da će sve proći veoma blago i kladim se da Mamić neće ništa osjetiti na svojoj koži.
S druge strane, sramotno je da Dinamo ne plaća nikakav porez na dobit i onda se još očekuje da im se svi klanjaju, a ruku na srce, u posljednje vrijeme rezultati su im prilično loši.

Naravno da je za cijelu situaciju odgovoran većinom Mamić, koji se ponosno hvata za "srce-Dinamovo", a prodaje ponajbolje igrače, jer dakako sam najviše od toga profitira. kava
Ono što mene više brine od Mamićeva istupa, za koje je uopće suvišno reći da je šokantno i poremećeno, jest to da navedeni ima još uvijek dosta pristalica.
Ne mogu se načuditi tome da ga neki još uvijek nazivaju "carom" i "legendom", naspram "potrčka-novinara", jer to dovoljno govori o društvenoj klimi i vrijednostima.
Same institucije koje propuštaju reagirati i maknuti Mamića sa čelnog mjesta, daju poruku kako se ono što on čini bez pardona tolerira.

Mislim da je novinar pametno postupio, a da nije i da mu se omaklo da opali šamar Mamiću, uslijed tolikog vrijeđanja, sigurno bi se njegovo ponašanje naveliko osuđivalo i bio bi odgovoran za fizički napad.
Ipak, očito je da neki unaprijed toleriraju i opravdavaju ispade Mamića i njemu sličnih, tako da bi kakva god reakcija napadnutog bila, u prepotentnom stilu osuđivali novinara, jer se drznuo postaviti škakljivo pitanje.
To pak govori da su i sami ljudske sirovine, ali i o tome da se kod nas popularnost nažalost najbolje stječe aferama i ispadima.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Bezuvjetna podrška novinaru tportala Borutu Šipsu Empty
PostajNaslov: Re: Bezuvjetna podrška novinaru tportala Borutu Šipsu   Bezuvjetna podrška novinaru tportala Borutu Šipsu Icon_minitimepet pro 24, 2010 10:25 am

Athena je napisao/la:
Mislim da je novinar pametno postupio, a da nije i da mu se omaklo da opali šamar Mamiću, uslijed tolikog vrijeđanja, sigurno bi se njegovo ponašanje naveliko osuđivalo i bio bi odgovoran za fizički napad.
Ipak, očito je da neki unaprijed toleriraju i opravdavaju ispade Mamića i njemu sličnih, tako da bi kakva god reakcija napadnutog bila, u prepotentnom stilu osuđivali novinara, jer se drznuo postaviti škakljivo pitanje.
To pak govori da su i sami ljudske sirovine, ali i o tome da se kod nas popularnost nažalost najbolje stječe aferama i ispadima.
Mislim da je Mamić i htio da ga taj novinar napadne, tada bi imao opravdanje za svoje ponašanje, a svi bi kritizirali novinara, a ovaj je ostao potpuno hladan i ponavljao pitanje, vidi se da voli ironiju :)

A naše bajne institucije sad raspravljaju da li je to prekršaj, kazneno djelo, da li treba pokrenuti postupak... bla, bla, a nitko se nije pitao da li je taj novinar u pravu i da li Mamić i njeg sin doista krše zakon. Taman da je Mamić lijepim i pristojnim tonom odgovorio, to pitanje je i dalje otvoreno, on stjeće financijsku korist na uštrbu građana grada Zagreba i to već godinama i naravno nitko ništa ne poduzima, nego eto sad će ga se možda i kazniti, ali samo zbog vrijeđanja, ali ništa više. I koliko ta kazna može biti, par tisuća kuna i to će on platiti i opet po starom.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Bezuvjetna podrška novinaru tportala Borutu Šipsu Empty
PostajNaslov: Re: Bezuvjetna podrška novinaru tportala Borutu Šipsu   Bezuvjetna podrška novinaru tportala Borutu Šipsu Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Bezuvjetna podrška novinaru tportala Borutu Šipsu
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Vijesti i zanimljivosti-
Forum(o)Bir: