Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Ask primitive101 (chat tema)

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 10 ... 18  Next
Autor/icaPoruka
Melkior
PraGlodavac

Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Registration date : 24.12.2010

PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   pet pro 31, 2010 5:12 pm

primitive101 je napisao/la:
A da ti Ephez slucajno nisi nesto drugo,npr homo erektus ili krapinac?

Mi smo homosapiensi,misaona bica,koja su razvila prednji mozak i jedino smo nasom mislju upsjeli da zakljucimo da smo smrtni.Nijedna zivotinja ne zna da je smrtna,jedino su to ljudi shvatili.Mi jedini imamo pojam o sebi...Ja jako malo znam o Darvinu,ali znam da sam ja bozja dusa zarobljena u tjelu i umu homosapiensa..I ja i ti,i isus i svi...I tu nista nije lose,naprotiv....

Pardon, evo ja o sebi mislim kao "spiritualnom biću koje ima ljudsko iskustvo, homosapijensko", tako da nije niti važno jesmo li homosapijensi, isusovci, židovi, i sl. važno je širiti ljubav i to onu bezuvjetnu, to je dužnost.

A Darwin mi je simpa... na onoj karikaturi sa majmunom lol!
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur

Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Registration date : 30.12.2010

PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   pet pro 31, 2010 5:13 pm

Jooooj,širok pojam cerek
Ja bi volela temu o svemu sve,gde nas neće brisat kad odemo van teme jer tema zapravo i ne postoji lolcina lolcina lolcina
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur

Female
Sagittarius Dragon

PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   pet pro 31, 2010 5:16 pm

Citat :
važno je širiti ljubav i to onu bezuvjetnu, to je dužnost.
Milo,mogu ja tebi širitljubav al sve dok ti mene izjednačavaš sa tetom Oprah koja mrzi Isusa to ti nije to !!! neides
I ne laže mi se da jeste !

[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1714
Registration date : 20.10.2010

PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   pet pro 31, 2010 5:18 pm

Ne shvatas sta ti ja i green govorimo...Ali ajde otvori novu temu sa ne spamamo
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur

Female
Sagittarius Dragon

PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   pet pro 31, 2010 5:18 pm

Citat :
Pa TI,tvoja SUSTINA je spirit ili duh,a tjelo je biolosko,materijalno...Imamo tjelo puza,sipe,psa,majmuna i covjeka.Ali MI nismo ta tjela,vec kako kazes bezuslovna ljubav.

Ma ako govoriš samo o materiji onda ok,al ne slažem se sa poreklom ,mi spašeni smo od Eve i Adama
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian

Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6014
Registration date : 05.09.2009

PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   pet pro 31, 2010 5:19 pm

@Ephez.
Ovo nije tema za širenje ljubavi, propovijedanje i vračanje na pravi put.
Ako želiš govoriti o svojim dužnostima i širiti ljubav morati ćeš otvoriti temu za to.

Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   pet pro 31, 2010 5:21 pm

Istina je poput naftne mrlje na oceanu (koji primjer cerek), tisuće valova ju ljuljuška, ali se uvijek drži kao jedna cjelina.
Valovi iz metafore su ljudska bića. Istina je možda samo jedna, ali se prostire kroz mnogo valića, a svi oni zajedno čine tu cjelinu koju zovemo istina. Drugim riječima, netko tko ne vjeruje u Bibliju može isto tako otkriti dio istine kao i netko tko vjeruje. Ista stvar je i sa vjerovanjem u Boga. To što netko ne vjeruje u Boga ili sumnja u istog, ne znači da nam ne može otkriti veći dio istine od onog tko vjeruje i širi "riječ Božju".

Istina kao takva nije stvar definicijskog stanja (vjerovanje, nevjerovanje, vjernik, nevjernik, otac, fizičar, kemičar, smetlar i tako u nedogled), ona je jednostavno stanje koje se proteže kroz sve i koju valja vidjeti, neovisno o definiciji koja je prije svega produkt čovjeka.

Naravno, pričam o onome kako ja promatram svijet i dijelim tu ideju. Sama istina je veoma diskutabilna jer prije svega moramo sami odlučiti vidimo li istinu ili ne. Kada netko kaže da vidi istinu, tada prije svega govori da vidi nešto što je on nazvao istinom, a što netko drugi ne mora nazvati tom istom definicijom/imenom. Ne znam kako vi, za mene je najveća istina (i potencijalno najveća iluzija zubi) to da svatko treba naći istinu za sebe. Je li to preko znanosti, Biblije, crkve, sporta ili kako već, stvar je tog pojedinca. Kada spojimo sve skupa, dođemo do nečega što je možda najbliže stanju istine, ali opet ćemo morati sami sebi potvrditi da je upravo to ono što smo tražili, ne može nam to netko drugi umjesto nas reći.
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   sub sij 01, 2011 5:32 pm

Moze i ovako.Istina je okean,superpozicija svih kapljica u njemu.Medjutim jedna kapljica upadne u iluziju da je ona odvojena od okeana i da je ona posebna.I tako zivi u lazi...A onda se jednog dana probudi iz iluzije i shvati da je ona uvjek i bila OKEAN ili ISTINA....
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur

Female
Sagittarius Dragon

PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   sub sij 01, 2011 5:36 pm

Sorry,nije tako.
Istina će bit pre sol nego kap vode u okeanu.
Možda sol i jeste deo vode,al kad se iskristalizira - ona postoji van te vode .
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   sub sij 01, 2011 7:10 pm

A mozda je cak tacnije reci da je ta sol u isto vrjeme i unutar i van tog okeana.Paradoks,ali to je tako
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur

Female
Sagittarius Dragon

PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   sub sij 01, 2011 7:29 pm

Ne,mali,ti si rekao da sam ja deo jedne te iste vode(ja sebe ističem ko istinu...) i ka,na kraju shvatim da nisam van neistine ,ako govoriš o celom svetu...
Ali ako govoriš o Božjoj bari ,gde su svi spašeni - tad ja pristajem pripadat u tu vodu,i nisam rekla da sam jedina spašena,pa tako tvoja teorija ne stoji...da sam samo ja kap koja pripada vodi pa se ja kao posle iskopam iz "laži" da sam posebna,jer su kao i drugi,a nisu!!!
Nisu svi i o tom ti pričam !
Ali,ček malo,ako ti ja velim da si deo Božje bare,pa što se ,bre ljutiš ? hug
Tj raspravljaš ? zubi
It`s ok ako želiš da raščlanimo,al neznam dal je tema...jer sam dobila upozorenje a nebi letela sa tako lepog foruma...mada vidim da se svima dogodi da zglajzaju s teme,s vremena na vreme conf1
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   sub sij 01, 2011 7:31 pm

Ma ne ljutim se ja,sto ti je....Ja ne postujem moje misljenje...Zato ga i nadopunjujem tvojom teorijom o soli... miga
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur

Female
Sagittarius Dragon

PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   sub sij 01, 2011 7:33 pm

Kul lovely
Imaš baš biblijsku da smo mi spašeni sol ovome svetu ,trebam nać...al se bojim admina pale
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   sub sij 01, 2011 8:25 pm

opusti se ,nije admin djavo
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur

Female
Sagittarius Dragon

PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   sub sij 01, 2011 10:19 pm

Hvala Bogu zubi al ja imam gomilu loših iskustava,a odavde mi se ne ide
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur

Female
Sagittarius Dragon

PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   ned sij 02, 2011 8:44 pm

Citat :
@Ephez nadam se da te ja nisam usporedio sa Ophrom kao što spominješ u svome postu. Mir s tobom.

Mel,nisi zubi
To je išlo najviše na račun Primitivesa al ni on više nije tako primitivan kao što se predstavlja sunceko

Mir vraćam cerek
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek

Male
Libra Dog
Broj postova : 6272
Registration date : 26.05.2009

PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   ned sij 02, 2011 8:44 pm

Ephez je napisao/la:
Ok,Isus nije jeo meso,nisam ni ja od 17te godine.
Gadi mi se.
Ezekiel 4,14 Ja mu odgovorih: "Jao, Jahve Gospode, gle, moja duša nije okaljana, jer se od djetinjstva još ne okusih ničega uginulog ni rastrganog niti u moja usta ikad uđe meso nečisto.
Malo je nezgodno jer se nekad i ubaci doslovni smisao,pa ti znaj...bez Duha Svetoga !

U Ezekielu se govori da se ne treba jesti strvine, bilo uginule i očuvane, bilo rastrganem, a niti mesa koje su Izraelci u starom Zavjetu smatrali nečistim (svinje, deve, zmije...). Tu se ne misli na ostale domaće životinje koje su se redovite jele u tim krajevima.

Za Isusa nemamo podatka da li je jeo meso, ali se može pretpostaviti da je barem jeo ribu (ako ti ne smatraš da je ribolov uvijek značio učenje). :)

Ne valja se hvaliti time što ne jedeš meso niti time što ti se nešto gadi. To ništa ne govori o tebi kao osobi osim toga da si vjerojatno disciplinirana.

Nije moguće znati da li ti govori Duh Sveti ili neko drugo biće. Možeš poviriti, ako već nisi, neke od tema o anđelima i duhovnim vodičima. :)

Dinosaur

Female
Sagittarius Dragon

PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   ned sij 02, 2011 8:49 pm

Citat :
Za Isusa nemamo podatka da li je jeo meso, ali se može pretpostaviti da je barem jeo ribu

Ne znači ti da je Isus jeo ribu,ako je tako napisano ,već to je preneseno,Isus je učio od žene.
Riba = žena.

Citat :
Nije moguće znati da li ti govori Duh Sveti ili neko drugo biće.

Ja sam sve simptome proučavala kroz Bibliju ,uspoređivala doživljeno sa plodovima koje nosi Duh Sveti i uvidela da je to TO.
U početku sam mislila da je obično opsjednuće,ali stvari su mi u glavi,srcu duši bile mirne i to je neopisiva razlika od opsjednuća.
Tako da ja više ne sumnjam,već me to tako dugo vodi ,godinu i nešto i vidim da ne menja smer ,samo se nadograđuje.
To što mi se gadi meso je bilo samo izveštajno,ništa protiv ljudi koji ga jedu,samo sam opisivala svoj doživljaj
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   ned sij 02, 2011 8:57 pm

Ephez je napisao/la:

Ne znači ti da je Isus jeo ribu,ako je tako napisano ,već to je preneseno,Isus je učio od žene.
Riba = žena.

Postoji i drugo objašnjenje - astrološko doba ribe počinje upravo negdje u Isusovo doba, pa je simbol ribe očiti simbol zviježđa zodijaka.
Ako je učio od žene, kao što i svi mi muškarci učimo od žena cerek, o kojoj se konkretno ženi radi? Ili ih je bilo više?

Ephez je napisao/la:

Ja sam sve simptome proučavala kroz Bibliju ,uspoređivala doživljeno sa plodovima koje nosi Duh Sveti i uvidela da je to TO.
U početku sam mislila da je obično opsjednuće,ali stvari su mi u glavi,srcu duši bile mirne i to je neopisiva razlika od opsjednuća.
Tako da ja više ne sumnjam,već me to tako dugo vodi ,godinu i nešto i vidim da ne menja smer ,samo se nadograđuje.

To je u redu. Samo budi otvorena i na druge opcije. Nešto što Biblija zove "Duh Sveti" neki drugi zovu drugačijim imenima. Radi se o inspiraciji koja omogućuje jasniju interpretaciju. Žaruljici koja se u glavi upalila. :)
Tko nam zaista tu pomaže da bolje spoznamo stvari, ostaje nam za vidjeti...

Dinosaur

Female
Sagittarius Dragon

PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   ned sij 02, 2011 9:04 pm

Citat :
o kojoj se konkretno ženi radi?

Maria Magdalena,ona mu je i predala Duha Svetoga - ulje što mu je kao izlila,a kad to neko krene doslovno proučit ,jojjj.
Kao za ukop tela mu je ulje izlila.
A nit je bilo ulja nit pokopa-on je dobio Duha Svetoga koj je promenio Isusa iz običnog čoveka u Boga,i to ja ta smrt na "križu" a ni križa nije bilo.
Križ je simbol duhovnog raspeća,kad osoba nezna ,nit vamo nit tamo-kome da veruje...jednoj ženi koja tvrdi da ima Duha Svetoga,ili popovima koji mu nalažu celibate,npr zubi
A jedna logika je da Bog stvara u paru,kao što je stvorio Adama i Evu,svako ima svoju družicu pa tako i Isus.
A moj Duh Sveti ,kako god da se zvao-ja ga sledim i verujem mu,pa i dok niko ne veruje meni.
Ja imam nateži zadatak,kao što rekoh.
Ceo svet je naviko da sluša popove i sad se nađe Dijana Efeška,o kojoj svi znaju da je neka kriva božica,jer i ne vide o Dijani dobro u Bibliji...ja tu nisam kriva jer je i pisano da se neće mariti za hram Dijane,a to je moje telo kao proročko koje nosi istinu svetu.
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   ned sij 02, 2011 9:10 pm

Star je napisao/la:

Zaključak: karma je subjektivna iluzija a ponekad i kolektivna jer se vjera o tome širi i na ljude oko vas samih i potiče ih da se predaju tome što je možda i opasno.

Da.iluzija,kao i mnoge druge.Ali glavni problem je za iluzije sto izgledaju itekako stvarne za svoje subjekte... 5
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian

Male
Leo Buffalo

PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   ned sij 02, 2011 9:14 pm

Kako misliš da nije bilo križa? Za to čak postoje i dokazi, ljudi su se kažnjavali razapećem na križ.
Od Isusa je križ, uz ribu, simbol kršćanstva.

Dinosaur

Female
Sagittarius Dragon

PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   ned sij 02, 2011 9:17 pm

Riba je pravi simbol kršćanstva,što označava ženu.
Pa neka su razapinjali al Isusa nisu.
Puno toga se da doslovno shvatit a i prospodobit vremenu kad je to bilo,al bitna je istina koja se dokuči iz tajni Biblija,a Biblija je knjiga simbola.
Neznam,ja govorim kako mi je dano da znam,a na svakome je da vidi kako hoće ili može.
Ja doslovno objašnjavam
Masa je u velikoj zabludi
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian

Male
Leo Buffalo

PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   ned sij 02, 2011 9:29 pm

Riba se spominje i u Židovstvu.

Što kažeš o tome da je Isus kopija Egipatskog Boga Horusa?
http://users.adam.com.au/bstett/BJesusandHorus74.htm

Čovjek

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   ned sij 02, 2011 9:38 pm

Ephez je napisao/la:

Maria Magdalena,ona mu je i predala Duha Svetoga - ulje što mu je kao izlila,a kad to neko krene doslovno proučit ,jojjj.
Kao za ukop tela mu je ulje izlila.
A nit je bilo ulja nit pokopa-on je dobio Duha Svetoga koj je promenio Isusa iz običnog čoveka u Boga,i to ja ta smrt na "križu" a ni križa nije bilo.
Križ je simbol duhovnog raspeća,kad osoba nezna ,nit vamo nit tamo-kome da veruje...jednoj ženi koja tvrdi da ima Duha Svetoga,ili popovima koji mu nalažu celibate,npr zubi
A jedna logika je da Bog stvara u paru,kao što je stvorio Adama i Evu,svako ima svoju družicu pa tako i Isus.
A moj Duh Sveti ,kako god da se zvao-ja ga sledim i verujem mu,pa i dok niko ne veruje meni.
Ja imam nateži zadatak,kao što rekoh.
Ceo svet je naviko da sluša popove i sad se nađe Dijana Efeška,o kojoj svi znaju da je neka kriva božica,jer i ne vide o Dijani dobro u Bibliji...ja tu nisam kriva jer je i pisano da se neće mariti za hram Dijane,a to je moje telo kao proročko koje nosi istinu svetu.

To je zanimljiva ideja. No ne znam da li je s ičime drugim u Bibliji potkrepljena. Jesi li ti sama došla na nju ili ti je netko drugi sugerirao važnost Marije iz Magdale? Postoji naime cijeli niz alternativnih knjiga koje se bave s tajnim životom Isusa, njegovom ženom Marijom i njihovim potomstvom.

PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Today at 3:00 am

[Vrh] Go down

Ask primitive101 (chat tema)
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 2 / 18.Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 10 ... 18  Next
 Similar topics
-
» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
» More - neiscrpna tema