Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Ask primitive101 (chat tema)

Go down 
+16
Akasha
Madonna
Sang Real
biga
Legionar
Alpha
Chakotay
wanderer
MoW
Blizzard
Skulptura
Green
flory
Melkior
primitive101
Ephez
20 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 18  Next
Autor/icaPoruka
Melkior
PraGlodavac



Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Age : 43
Registration date : 24.12.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 3 Icon_minitimened sij 02, 2011 10:04 pm

Skulptura je napisao/la:
Riba se spominje i u Židovstvu.

Što kažeš o tome da je Isus kopija Egipatskog Boga Horusa?
http://users.adam.com.au/bstett/BJesusandHorus74.htm
Ili kopija prvog kineskog cara [Huangdija](fonetski izgovor) koji je rođen od majke djevice oplođene od velikog Zmaja koji se dan danas slavi u Kini.
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 3 Icon_minitimened sij 02, 2011 11:10 pm


Citat :
Jesi li ti sama došla na nju ili ti je netko drugi sugerirao važnost Marije iz Magdale?

Nije mi niko drugi sugerirao sem Isusa i svih sveca u meni,ali neko mi rekne danas cerek
nije dobar argument -Bog je u meni jer ja to "ne mogu" dokazat...
Al zato mogu odgovarat na pitanja ukoliko nekog zanima,pa makar da nađemo neke poveznice u razmišljanju.
Dovoljan je dokaz Marije Magdalene :

Luka 7,44 I okrenut ženi reče Šimunu: "Vidiš li ovu ženu? Uđoh ti u kuću, nisi mi vodom noge polio, a ona mi suzama noge oblila i kosom ih svojom otrla.

& ulje koje znači da je Duh Jahvin ušao u njega :
primer:

1. Samuelova 16,13 Samuel uze rog s uljem i pomaza ga usred njegove braće. Duh Jahvin obuze Davida od onoga dana. A Samuel krenu na put i ode u Ramu.

Voda je reč spasa ,istine koja pere greh pri pokajanju ,a upravo je Magdalena Isusu "oprala" noge,što ne znači da mu je noge oprala već je to simbol koji znači da Isus više ne hoda po zemlji ,već po vodi ,što je opet figurativno ...time je mogao da vidi kraljevstvo nebesko ,kako je to videla Magdalena.
Dalje je Isus "prao" noge učenicima,a odakle mu istina ?

conf1


Zadnja promjena: Ephez; pon srp 25, 2011 3:18 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Melkior
PraGlodavac



Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Age : 43
Registration date : 24.12.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 3 Icon_minitimened sij 02, 2011 11:17 pm

Oprosti efez ali nije Isus koji pokazuje što je u Bibliji, da je tako onda bi on rekao da ostave sve one apokrife.

Ali zar nisu oni silni koncili pokazali što stoji u Bibliji, a što ne?

Pardon ako ulazim u predaleku digresiju.


Zadnja promjena: Melkior; ned sij 02, 2011 11:21 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Ask primitive101 (chat tema) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 3 Icon_minitimened sij 02, 2011 11:18 pm

Postoje priče da je Marija M. bila židovkinja...
To i govori njeno porijeklo iz Magdaluma blizu Tiberijade, što je bio židovki grad nazvan prema
Rimskom caru Tiberiju...

scratch

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 3 Icon_minitimened sij 02, 2011 11:28 pm

Citat :
Oprosti efez ali nije Isus koji pokazuje što je u Bibliji, da je tako onda bi on rekao da ostave sve one apokrife.

Mel,nisi otišao daleko,a nije mi rekao da ostavim apokrife zubi već da ih čitam.
Pa kako nije Isus taj koji te uvodi u tajne Biblije ?
Pa on valjda zna ko je i šta je rekao,a Biblijom te upravo i potseti na rečeno,pa tako mi je i otkrio da su Pavlove poslanice junk i boli me glava kad ih čitam,kolko su izvitoperene roll
Al ja sebi istinu nađem svuda,al baza mi je Biblija,prvo Stari Zavjet jer obuhvata celo postojanje,izaija prorok,ezekiel,koji govore o povratku Isusa,ali i kćeri Sionske,i ima stih gde su oni povezani :
2. Kraljevima 19,21 Evo riječi što je Jahve objavi protiv njega: Prezire te, ruga ti se djevica, kći sionska; za tobom maše glavom kći jeruzalemska.
2. Kraljevima 19,22 Koga si grdio, hulio? Na koga si glasno vikao, ohol pogled dizao? Na Sveca Izraelova!


...i nadovezuje se šta Bog uradi sa takvim malovernim čovekom,koji nije lojalan a od Boga je :
2. Kraljevima 19,28 Jer bjesnio si na me i jer obijest tvoja do ušiju mi dođe, prsten ću ti provuć` kroz nozdrve, uzde stavit` u žvale, vratit ću te putem kojim si i došao!
[Vrh] Go down
Melkior
PraGlodavac



Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Age : 43
Registration date : 24.12.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 3 Icon_minitimepon sij 03, 2011 12:00 am

Je koji vodi, ali nikada ad literam, već pod uvjetom da je Biblija i sve ono što su iz nje izbacili, okej ako to poznaješ, međutim nije sve samo njegova riječ.

Nevezano uz topic, meni se u Bibliji ne sviđa što malo, malo Bog baci nekoga lavovima i što kršćane uče o takvim stvarima, da toga nema, bilo bi sjajno, tj. da je sve super u toj knjizi, a ne ta cijela priča da je Isus MORAO UMRIJETI, razumiješ, ON JE MORAO UMRIJETI, jer to je jedini način... a što da je bilo drugačije? U tom slučaju to nešto drugo bi bilo jedini način za spasenje čovjeka. Ne sviđa mi se što toliko veličaju smrt i ubijanje, tj. spominju.

To je prije svega knjiga ljubavi, ali kad govorimo o njoj, onda neka zborimo o bezuvjetnoj i samo o njoj, slova o ubojstvima i smrtima ljudi (koji i jesu krivi za zla) nisu potrebna u toj knjizi, te zbog toga je nikada neću imati na umu i duši kao nečim jako uzvišenim, već samo putokazom...

:)
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Ask primitive101 (chat tema) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 3 Icon_minitimepon sij 03, 2011 12:06 am

Ja sam već negdje rekao da ne želim vjerovati u tog sadistu odnosno Boga.
Pazi ti to, "poštuj moje zapovjedi jer ćeš u suprotnom gorjeti u paklu do kraja vremena"...

Al nema frke, On nas voli bez obzira na sve.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.


Zadnja promjena: Skulptura; pon sij 03, 2011 12:07 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 3 Icon_minitimepon sij 03, 2011 12:07 am

Citat :
Isus MORAO UMRIJETI, razumiješ, ON JE MORAO UMRIJETI, jer to je jedini način... a što da je bilo drugačije? U tom slučaju to nešto drugo bi bilo jedini način za spasenje čovjeka. Ne sviđa mi se što toliko veličaju smrt i ubijanje, tj. spominju.

Mel,nije ubijanje u igri.
Ponavljam - to znači umret egu,ma kakvi da je Isus morao umreti?
Moja prva reakcija je bila kad sam čitala,i mislila ko ti-pa ja da sam tam bi rastrgala sve oko njega i nebi ga dala da ga ubiju!
Aaaali ,to nije do ubistva,kad je Isus znao da "mora" umreti,a to je upravo to - da se nanovorodi.
Teška tema za laike ako čitaš doslovno.
Pa u Bibliji smrt Božje dece znači upravo nanovorođenje i tako probaj čitat Bibliju a to bacit lavovima-nisam naišla zubi al ću proučiti specijalno
I to ti je neka metafora.
Pa ni ovce nisu klali!!!
A piše da su žrtvovali ovce...
Ma ne,ovce su ljudi od Boga ,koji trebaju "bit zaklani" na način kako je Isus "zaklan" - da umre egu ,kad više ne živiš ti ,već Bog.
Baš bi Bog dao da ubiju Sina njegovog!!??
Tu su muslimani u pravu,al kršćani im ko revolt zabijaju nož u leđa...dok opet ovi kažu da je Muhamed glavni zubi
I tako ni jedni ni drugi istinu nemaju ako ovi veruju doslovno a ovi u krivog mesiju
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 3 Icon_minitimepon sij 03, 2011 12:11 am

Citat :
Pazi ti to, poštuj moje zapovjedi jer ćeš u suprotnom gorjeti u paklu do kraja vremena...

Ma je zubi
Pa je neznam po kojoj stavki nisam sagrešila pa mi je Bog oprostio.
Isus je išao grešnicima opraštat a ne onima koji su tvrdili da greha nemaju.
Takvi su sami sebi super i Isus im ne treba.
Ja sam rekla Bogu da sam tako odvratna,da se kolko trudim bit dobra,ne ide,i nek mi samo pomogne oslobodit me opsjednuća,jer je teško to izdržat a ne ubit se,a posle nek mi dušu briše,da ne želim postojat jer nevaljam.
Bit je upokajanju,kad uvidiš da si bez Boga ništa,i da nemožeš da i oćeš poštovat Božje zapovedi.
[Vrh] Go down
Melkior
PraGlodavac



Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Age : 43
Registration date : 24.12.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 3 Icon_minitimepon sij 03, 2011 12:13 am

Jasno je to da je o uskrsnuću riječ, ali sama riječ, umiranje, klanje, ... ne nosi dobru vibru, razumiješ na što aludiram? Rekao sam što mislim, puštam mislioce dalje. :-)
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 3 Icon_minitimepon sij 03, 2011 12:15 am

Pa u tom je i bit,da zbuni narod,jer nije svakom dano da zna te tajne.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Ask primitive101 (chat tema) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 3 Icon_minitimepon sij 03, 2011 12:21 am

@Ephez, naravno da ti je oprostio. Zapovijedi niti nije napisao Bog nego Crkva.
Crkva je tada bila Vlast. A kako drugačije držati narod pod kontrolom nego da
im utjeraju strah u kosti sa teorijom Boga koji je bio nemilosrdan prema "grešnicima"
tj. prema onima koji krše Crkvine zakone, a dobrodušan prema onima koji ih poštuju.

Na kraju je ispalo da Crkva doista kažnjava "grešnike", među kojima je bio i Isus
koji je uletio u Svetu Crkvu za vrijeme Pashe i počeo razbacivati stolove.

Kazna: razapeće na križ.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 3 Icon_minitimepon sij 03, 2011 12:27 am

Zapovedi je dobio Mojsije,ne nikakva zemaljska tvorevina.
I one su pokazatelj kako zaista da živimo ...
Npr opet moja muka po braku...ja nebi varala da je ovaj od Boga,ali Isus je rekao da ne dolazi doneti mir,već mač :

Luka 12,51 "Mislite li da sam došao mir dati na zemlji? Nipošto, kažem vam, nego razdjeljenje.
Luka 12,52 Ta bit će odsada petorica u jednoj kući razdijeljena: razdijelit će se trojica protiv dvojice i dvojica protiv trojice -
Luka 12,53 otac protiv sina i sin protiv oca, mati protiv kćeri i kći protiv matere, svekrva protiv snahe i snaha protiv svekrve.


Ovde se lepo vidi šta ima da se desi.
Nisu svi spašeni iz obitelji i otuda razdor.
Treba izolirat ovce.

Citat :
Na kraju je ispalo da Crkva doista kažnjava "grešnike", među kojima je bio i Isus
koji je uletio u Svetu Crkvu za vrijeme Pashe i počeo razbacivati stolove.

Lepo primećeno...
Tu ti se radi o Isusovom besu na nevernike,kad su prodavali ispred crkve,jer se na svetom mestu nesme odigravat trgovina,sramota
I meni znaju prigovorit da nisam od Boga,kad sam tako odurna...
Eto danas sam "muža" u zid nabila jer mi je hteo rezat žice na kompu,a Bog mi je rekao da to neće dozvolit.
Tako da Isus nije samo univerzalna ljubav,već i sud .
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 3 Icon_minitimepon sij 03, 2011 12:38 am

Postoje dva Isusa.Prvi se rodio od majke Marije(nebitno sad jeli ili nije bila djevica).Rodio se kao i svi mi - sa egom i identitetom...Jeste da je propovjedao o starom zavjetu i dolasku novog mesije i da je sirio svoju poruku onako kako je smatrao da treba,ali on je i dalje bio uvjeren da je on smrta itd...Mislio je da je on drvodelja....

Onda je proveo 40 dana u pustinji kad je pobjedio djavola.Tada se prosvjetlio.Nadzisao je svoj ego i identitet.Vise nije postojao kao poseban entitet vec je svuda gdje bi pogledao vidio bozju kreaciju,sve je volio i prihvatao jer je znao da sva zla nastaju zbog ljudksog pohlepnog ega.On ga je onda nazvao djavo ili sotona.Nije bitan naziv,bitna je glavna osobina sotone---on nas odvaja od boga.Kada ga je isus pobjedio u sebi,on je postao bog.On vie nije bio Isus,definitivno...Kad je Isus pobjedio Sotonu u sebi postao je bog,a Isus je instant umro.jer mu je identitet posato nepotreban.Shvatio je istinu.,..

Onda je na njemu bilo da smisli religiju ili price te da ljude navede na pravi put....On je zivio u stanju van razuma.Jer kako neko moze biti razuman ako je voljan da da svoj zivot za drugoga??? Taj mora biti ili lud ili lik koji je uvjeren da ne moze umrjeti...Isus je bio ovo drugo...

Tako da je raspece bilo samo nesto sto je bilo namjenjeno za druge ljude.Da bi shvatili da postoji nacin da budemo besmrtni i savladamo sotonu u nama.Jer kako ne biti uvjeren kada vidite da taj covjek koji mje propovjedao umire na krstu i ne ljuti se na svoje ubice vec ih blagosilja???

Biblija se moze citati jedino na dva nacina.Kroz subjektivno ego,sto neminovno dovodi do toga da imamo milion interpretacija.Drugi nacin je da ga citamo u stanju u kojem je Isus bio,a to znaci da nam biblija vise ni ne treba,jer smo dosli do cilja.

KAd si isus ti zivis bibliju.Ne treba ti nimalo.Biblija je tvoj zivot.Ti si biblija.Ti si bog.

Kada pokusavas da intelektom razumijes bibliju,ti se udaljavas od boga i isusa.Koju god misao da kazes o bibliji ti se udaljavas od sustine.Sta god zakljucis o bibliji budi siguran da nisi shvatio Isusovo stanje.Dok citas bibliju ti si samo obican covjek Isus,prije prosvjetljenja,.KAda shvatis ko si ti ustvari,kad shvatis da si ti cisto bozje bice,ti postanes bog,prosvjetljeni isus,ti postanes biblija....Ti tad mozes napisati i novu bibliju,novu pricu,novu bajka...

Da,biblija je cista bajka.Jedino malo djete moze da cita bibliju.Jer jedino je ono cisto,bozje.Kao i prosvjetljeni covjek,on je kao malo djete.Puno ljubavi.On shvata svaku rjec biblije u trenu dok je cita.On ne mora da stane i razmisli o tome sto je procitao,on to u letu shvata,.Ako stane da razmisli,to znaci da ne shvata,,,,Djete,bog,biblija,bezuslovna ljubav,ili prosvjetljeni covjek,nema ama bas nikakve jebene razlike..... hug


Zadnja promjena: primitive101; pon sij 03, 2011 12:41 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Ask primitive101 (chat tema) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 3 Icon_minitimepon sij 03, 2011 12:38 am

@Skulptura Zanimljivo je da i Zapovijedi uopće izvorno nisu bile Crkvene, već prastare, sumerske. Slični zakoni su postojali i na sumerskom dvoru. Zna se da se Boga trebalo štovati i da se nije smjelo "griješiti" kako bi narod bilo lakše kontrolirati.
Tu se jednostavno radilo o jednostavnoj, da ne kažem primitivnoj, vrsti etičkog kodeksa.
Kao i svi ostali rađena od strane ljudi, relativni su i nisu primijenjivi u svim situacijama.
Jedina stvarna zapovijed je Zapovijed ljubavi, Kristova zapovijed.
Ove ostale nisu krive, već su samo nedovoljno točne. :)

@Ephez Hvala ti na odgovoru, mislim da si to sve jako dobro zamijetila. Što je onda bilo s Isusovim krštenjem vodom od strane Ivana Krstitelja? Je li onda Isus dvaput bio kršten / pročišćen?

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 3 Icon_minitimepon sij 03, 2011 12:45 am

Ephez je napisao/la:
Sorry,nije tako.
Istina će bit pre sol nego kap vode u okeanu.
Možda sol i jeste deo vode,al kad se iskristalizira - ona postoji van te vode .

ides
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 3 Icon_minitimepon sij 03, 2011 12:50 am

Primitiv
Citat :
Onda je proveo 40 dana u pustinji kad je pobjedio djavola.

Pustinja znači živeti u okolini koja Boga nema.
Drugim rečima,kad kažu Isus je postio - to ne znači da nije jeo,već da je postio od hrane Božje jer je nije bilo ,nije znao istinu i izjedao ga je đavao.
Ljudi krivo kontaju post...
Marko 2,19 Nato im Isus reče: "Mogu li svatovi postiti dok je zaručnik s njima? Dokle god imaju zaručnika sa sobom, ne mogu postiti.

Dok je Isus među učenicima - oni tad imaju hrane od Boga,i ne poste,a kad im Isus ode-tad se ne jede,jer hrane nema,nema reči božje (koja jeste hrana)

Citat :
Da bi shvatili da postoji nacin da budemo besmrtni i savladamo sotonu u nama.Jer kako ne biti uvjeren kada vidite da taj covjek koji mje propovjedao umire na krstu i ne ljuti se na svoje ubice vec ih blagosilja???

On je blagosiljao one koji su ga "razapinjali " između dva puta,raskrižja ... jer je znao da oni NIŠTA NEZNAJU.
Oni su mislili da Isus dobro radi i da ne treba tu novu teoriju Božje reči,koju mu je nosila Magdalena,i zato je rekao :Ne znaju što čine.
Ustvari su oni mislili da je to Isusova smrt-predat se jednoj ženi,i videli su zlo u tome,i nisu hteli da Isus popusti.
Tako je Magdalena ostajala uz njega sve do nanovorođenja,kad je i ISUS učio neka jedu od ribe (pečene) ,dakle Marije pečenog zanata zubi jer je ona znala svu istinu i bila Isusu savetnica
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 3 Icon_minitimepon sij 03, 2011 12:57 am

Citat :
@Ephez Hvala ti na odgovoru, mislim da si to sve jako dobro zamijetila. Što je onda bilo s Isusovim krštenjem vodom od strane Ivana Krstitelja? Je li onda Isus dvaput bio kršten / pročišćen?

Krštenje vodom ne znači krštenje tom mokrom tvorevinom zubi ,kako obično znaju popovi polevat conf1 već je to :

Luka 3,3 On prođe svu okolinu na Jordanu, i propovijedao je krštenje pokajanja za oproštenje grijeha.

Znači,Ivan je skontao stvar i krstio Isusa,ustvari rekao mu istinu i ovaj se pokajao od krivog puta.

Matej 3,14 Ivan ga odvraćaše: "Ti mene treba da krstiš, a ti da k meni dolaziš?
Matej 3,15 Ali mu Isus odgovori: "Pusti sada! Ta dolikuje nam da tako ispunimo svu pravednost!" Tada mu popusti.


Tu se vidi taj igrokaz,gde je Isusu Ivan morao nacrtat u kom grmu leži zec zubi
I otuda :
Pusti sada! ... zubi
Isus je očito bio teži na shvatanju pa se nije ženi dao roll
I tako mnogi glume Isusa mada neznaju šta je Isus uopšte radio ...
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 3 Icon_minitimepon sij 03, 2011 1:05 am

Citat :
Zašto mu Bog uopće dozvoljava da te maltretira?
E,to se i ja često pitam,mada me Bog brani na način da upadne u njega i popravi ga.
Al nemoguće je to!!!
Pokušala sam prošle godine pobeć u Srbiju i nije mi uspelo.
Neznam,valjda sve ima svoje zašto i nije vreme još.
Moram trpet confused
Verujem u neke više razloge,mada se čudim kako ga Bog već nije rešio jer mi klinka plače,gleda sve to i njoj je dojadio,predivno nam je dok smo same doma

Što se tiče Isusa i kažnjavanja - osudili su ga svi oni koji nisu od Boga,neznam kako dalje da ti pojasnim kako ja vidim
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 3 Icon_minitimepon sij 03, 2011 1:08 am

Postanak 3,13 Jahve, Bog, reče ženi: "Što si to učinila?" "Zmija me prevarila pa sam jela", odgovori žena.
Postanak 3,14 Nato Jahve, Bog, reče zmiji: "Kad si to učinila, prokleta bila među svim životinjama i svom zvjeradi divljom! Po trbuhu svome puzat ćeš i zemlju jesti sveg života svog!
Postanak 3,15 Neprijateljstvo ja zamećem između tebe i žene, između roda tvojeg i roda njezina: on će ti glavu satirati, a ti ćeš mu vrebati petu.


Ovde je razlog davni.
Žena nosi teret krivnje od Eve pa trpi vraga (zmiju) i to večno neprijateljstvo,dok ne bude vragu kraj
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 3 Icon_minitimepon sij 03, 2011 11:48 am

Evo meni temica jedna gde mogu slobodno da pitam ako mi nešto nije jasno,a da bude tema,jer je nema scratch
I da me niko ne opominje zbog moje znatiželje,a isto tako dotični može sebe branit istočnim tehnikama,može i borilačkim veštinama lol!

Primitive ... čemu otvarat sexy čakru ako ničemu ne vodi ?
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Ask primitive101 (chat tema) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 3 Icon_minitimepon sij 03, 2011 11:53 am

Super, nek vam ova tema bude za chat. Možete pričati o kojoj god temi želite, a na drugim temama nemojte ići off topic.

I naravno i ovdje vrijede sva pravila, nema postanja tuđih slika ili privatnih podataka ili pak vrijeđanja drugih, jedino što se ovdje može chatati i biti off topic.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 3 Icon_minitimepon sij 03, 2011 11:57 am

Ask primitive101? lol!

Ovo mi je razvedrilo jutro. rofl

Ephez jel imaš neke smjernice kaj se sve smije pitat prije nego ovdje nastane kaos?
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 3 Icon_minitimepon sij 03, 2011 11:58 am

Hvala Chak ,to je sve što sam tražila kao last call u slučaju zatvora zubi
I nema da mi on tu kaže kako se zove,u koji razred ide,gde živi i slično ! hiding
To ne verujem da ću dobit ni privat a kamoli ovde,jer on se NIJE rodio,on NEMA ime,a teško da i NEGDE ŽIVI pošto je on SVEST pa tako zaključujem da on teško DA I POSTOJI tuzni
Ako grešim,neka me ispravi suspect
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 3 Icon_minitimepon sij 03, 2011 11:59 am

Eeeeej zelena ribo zubi
Ma tu provociraš bez mere i ovo će bit moguće jedina tema gde ću ja bit,mada ne verujem,zna mi se desit da razmišljam i o drugim stvarima,mada me muči ovaj tip conf1
[Vrh] Go down
Sponsored content





Ask primitive101 (chat tema) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Ask primitive101 (chat tema)
[Vrh] 
Stranica 3 / 18.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 18  Next
 Similar topics
-
» O sportu... (chat tema)
» Firefox tema
» Kreacionizam
»  Fotografska natjecanja 2011. godine
» Interesantna tema o NLO-ima na 24 sata

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: