Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Dešifriranje broja 666

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Neobicni forumas
Majmun

Male
Libra Rat
Broj postova : 1133
Registration date : 19.11.2007

PostajNaslov: Dešifriranje broja 666   ned pro 09, 2007 2:33 pm

Evo prenosim tekst teme sa jednog drugoga foruma. Da ne filozofiram previše, prelazim odmah na stvar :D

kanda je napisao/la:

Dolazi vrijeme, i već je nastalo, da se mnoga uvriježena i ukorijenjena, ali iskrivljena shvatanja, mijenjaju ili odbacuju. Jedna od stvari koja se bespogovorno prihvata kao takva bez ikakvog razmišljanja je i ta da je broj 666 broj kojim se označavaju satanske, neprijateljske sile, sile koje se opiru i bune protiv Tvorca.
U Svetom Pismu, u knjizi Otkrivenja, te sile su oličene u nekoliko zvijeri i na jednom mjestu se taj broj, mada malo nejasno dovodi u vezu sa jednom od njih. Evo kako tamo piše:

Ovdje je mudrost. Ko ima um neka izračuna broj zvijeri: jer je broj čovjekov i broj njezin šest stotina i šezdeset i šest. (Otkrivenje 13:18 )

Ovaj stih je podloga za faktičku dogmu da je broj 666 satanski.
Mnogi ljudi su pokušavali da numeričkim istraživanjima i povezivanjima dešifruju neke osobe kao izaslanike satane. Tako postoji nekoliko takvih obračuna koji npr. papu (i pape uopšte) kodiraju sa brojem 666, Napoleon je takođe bio predmet slične računice i mnogi drugi koje je neko nekada označio kao istorijske negativce.
Nekad su ta dešifrovanja bila ubjedljivija a nekad vrlo nategnuta, ali čini se da su u svojoj osnovi promašena, jer značenje samog broja koji je osnov tih izračunavanja, uopšte nije dobro shvaćen.
Grčka pravoslavna crkva je svojevremeno protestvovala zbog masovnog uvođenja bar-koda koji je navodno zasnovan na formuli "666" (mada i nije sasvim jasno kako su došli do takvog zaključka), u čemu su oni vidjeli znak sotonske prevlasti, iako je u pitanju vrlo dobro tehničko rješenje kojeg se treba odreći tek kada se pronađe bolje.
Uostalom, nije zabilježeno da se iko u Grčkoj pravoslavnoj crkvi bunio kada je Grčka pristupala NATO savezu ili kada je formirana EU, iako se ove tvorevine stvorene u suštini za dominaciju i porobljavanje vrlo jasno i ubjedljivo mogu pronaći kao neka od zvjerskih obličja knjige Apokalipse (tj. Otkrivenja).
Ali o tome na drugom mjestu.

Evo sada šta smo pronašli o broju 666 i što nam izgleda mnogo bolje utemeljeno u Svetom Pismu.
Naime, u Otkrivenju piše da se broj Zvijeri treba izračunati, dakle tek dobiti, a da je 666 samo pripomoć i putokaz za to.
Broj 666 je broj nesavršenog čovjeka, nesavršenog ali od Boga stvorenog sa namjenom da se usavršava.
Pravi broj Zvijeri je broj izopačenog čovjeka dakle (i bukvalno) izvrnuti broj 666 tj, broj 999.
Po Pismu ono što Tvorac od čovjeka hoće je da ga dobrovoljno slijedi i da mu se približi, jer je čovjek stvoren suštinski dobar i to dobro treba da se razvije i donese puni plod donoseći savršenstvo u dotad (namjerno) nesavršeno (ili bolje nepotpuno savršeno) biće. To je 666.

Ono što neprijatelji čovjeka (i oni koji se suprote stvaranju, a pogotovo gospodovanju čovjeka na Zemlji) tvrde i hoće da dokažu je da je čovjek u suštini pokvaren i zao, nedostojan onoga što mu je Tvorac odredio i nastojeći to da dokažu rade na izopačenju čovjeka. Žele da dokažu da je Tvorčev plan sa čovjekom promašaj i da čovjek nije dostojan mjesta koje mu je namijenjeno. To je 999 (izvrnuti, izopačeni 666).

Ali otkuda tvrdimo da je to baš 999?
Problem čovjekovog otpada od Boga simbolički je prikazan na samom početku Svetog Pisma, pa je sasvim prirodno da se tamo može potražiti i odgovor na ovo pitanje.
U rajskom vrtu, Edemu, kada je zapovjeđeno Adamu da se ne dotiče drveta poznanja dobra i zla, rečeno mu je da će umrijeti u isti dan u koji to učini.

16. I zaprijeti Gospod Bog čovjeku govoreći: jedi slobodno sa svakoga drveta u vrtu;
17. Ali s drveta od znanja dobra i zla, s njega ne jedi; jer u koji dan okusiš s njega, umrijećeš. (Postanje 2:16,17)

Kao što znamo, Adam je umro, ali tek 930 (naših) godina poslije. Eda li je Bog lažov što mu je rekao da će umrijeti u isti dan? Ili je nešto drugo u pitanju? Nešto je drugo, naravno. I u Svetom Pismu i u Kuranu stoji ovo (prenijeću iz Pisma):

8. Ali ovo jedno da vam ne bude nepoznato, ljubazni, da je jedan dan pred Gospodom kao hiljada godina, i hiljada godina kao jedan dan. (2.Petrova 3:8 )

Dakle Bog je Adamu rekao da ako ga ne posluša isti dan (od 1000) godina mora umrijeti. Ali pošto je trebao da umre isti dan, to znači da je mogao da živi maksimalno 999 godina. Kako je poznato da je đavolovom zavišću prema čovjeku smrt došla na svijet (jer su Eva pa Adam podlegli kušnji i zamci koju im je Neprijatelj ljudi spremio), jasno biva da ako je neki broj pečat ili šifra njegovog djelovanja na Zemlji onda je to 999 a ne 666 kao što mnogi misle.
Ili još preciznije to je isti broj (ili šifra), ali zavisno kako se posmatra odozgo ili odozdo. I nije li sve u našem svijetu tako, stvari su takve kakve jesu, ali samo naš pristup određuje da će biti pozitivne ili negativne.

Međutim, ne treba gubiti iz vida činjenicu da u vrijeme kada je pisano otkrivenje u Sredozemlju nisu bili u upotrebi arapski brojevi (koji su danas standard u svijetu), nego rimski. Kada se ista ovi brojevi posmatraju u rimskoj notaciji, dolazi se do zanimljivih simbolika:

666 = DCLXVI
999 = IM

Broj 666 sadrži sve rimske brojeve (znamenke) osim najvećeg (M) i to gledano zdesna nalijevo u ravnomjernom rastućem nizu koji završava sa D (koji bi u našem jeziku mogao da predstavlja D kao duhovnost, tj. duhovnog čovjeka), ali bi taj nedostatak "M" (tj. znamenke najveće vrijednosti) potvrđuje baš ono što smo i pronašli: da je 666 jednostavno broj nesavršenog čovjeka. Ravnomjeran rastući niz ovog broja predstavljenog rimskim znamenkama pokazuje simbolički evolucioni put čovjeka, a arapska predstava sa "tri šestice" je sasvim saglasna tome jer broj tri simbolizuje razvoj, evouluciju (po kabali), broj 6 simbolizuje stvaranje, a po pitagorejskim filozofima i kabalistima dušu čovjekovu, tako da cjelokupna simbolika broja 666 jeste: "razvoj (evolucija) Tvorčevog stvaranja i duše čovjekove".
Broj 999 sadrži najveći (M) i najmanji (I) broj (odnosno znamenku) rimskog sistema i to zdesna nalijevo gledano prvo najveću pa najmanju koja simbolizuje pad sa visokog na niski položaj (pad sotonskih sila), kao i onu Hristovu izreku "prvi će biti posljednji i posljednji prvi"!
Da ne bude nikakve proizvoljnosti, u 12. poglavlju (u, gle čuda, 9-tom stihu) Otkrivenja je taj pad jasno i opisan:

I zbačena bi aždaha velika, stara zmija, koja se zove đavo i sotona, koja vara sav vasioni svijet, i zbačena bi na zemlju, i anđeli njezini zbačeni biše s njom.
(Otkrivenje 12:9)

Grafička predstava broja 999 je izopačen (izokrenut) broj 666, dakle simbolizuje sile koje se suprote razvoju čovjeka i stvaranja. Sve se slaže!

Ako sada pogledamo ponovo kako je u Otkrivenju rečeno

Ovdje je mudrost. Ko ima um neka izračuna broj zvijeri: jer je broj čovjekov i broj njezin šest stotina i šezdeset i šest. (Otkrivenje 13:18 )

vidi se da u jednom te istom broju postoje dva značenja, ili još bolje da se jedna te ista predstava broja može gledati na dva načina i dobiti dva suprotna simbola 666 i 999. Činjenica da se ovakvo jasno poklapanje dobija tek kada se gleda arapska predstava ovog broja (brojeva) govori da je ova poruka kodirana za vrijeme kada će u svijetu dominirati arapski brojevi, iako se sibolika sasvim slaže i u rimskoj prestavi, ali je manje uočljiva na prvi pogled.

Poznato je da je najjače oružje manipulacija sa ljudima upravo odvlačenje pažnje i stvaranje iluzija koje služe da oblikuju svijest ljudi i upregnu ih za svoje potrebe. Zato se ljudima podmeću neka vjerovanja i oblikuje im se svijest (marketinške kampanje su najzorniji primjer za to) da se s njima jednostavno može upravljati i upregnuti njihovu energiju u sopstvene ciljeve, od potrošačkih do političkih i "vjerskih".
Ali zato ima Sveto Pismo, i u njemu sve piše ko hoće da čita i traži, zato postoji Duh Sveti i kontakt sa duhovnim osobama iznutra i spolja koji nam stalno šapuću šta je dobro a šta nije, šta je istinito a šta je lažno.
Nažalost, ljudi su često vrlo brzopleti u čitanju svega pa i Svetog Pisma, a mnogo više umuju i konstruišu a da nisu savladali ni abecedu Svetog Pisma. Bolje je više čitanja, a manje umovanja, kockice će se već složiti jer ih Duh sam slaže bez mnogo našeg mudrovanja. Naše je samo da mu svojim radom pokažemo htijenje, trud i želju da dođemo do spoznaje.

Uzgred, da li ste znali da je glavni telefonski broj opštine Banja Luka (centrale) decenijama bio (2)12-666? Nekoga bi to možda uznemirilo i mogao bi pomisliti da to znači Bog zna šta loše i moguće je da je zato neko bio sretan da se taj broj zamijeni, a u stvari je sasvim suprotno.

ovo je za mog tvrdoglavog prijatelja
pomiri se peha sa mnom!!!
[Vrh] Go down
F4ll3nJ0k3rXIII
Prašina

Male
Scorpio Rooster
Broj postova : 4
Registration date : 13.12.2007

PostajNaslov: Re: Dešifriranje broja 666   pon pro 17, 2007 8:34 pm

Neobicni forumas je napisao/la:

ovo je za mog tvrdoglavog prijatelja
pomiri se peha sa mnom!!!
[/quote]

hihi
Cak je i mene spomenuo...
[Vrh] Go down
None
banned

Female
Capricorn Dragon
Broj postova : 2617
Registration date : 26.02.2008

PostajNaslov: Re: Dešifriranje broja 666   uto vel 26, 2008 4:20 pm

kolko ja znam 666 oznacava muške pripadnike sotonizma a 999 ženske tj deje kako se nazivaju
[Vrh] Go down
Greta Kaotik
Prašina

Female
Capricorn Snake
Broj postova : 6
Registration date : 10.07.2008

PostajNaslov: Re: Dešifriranje broja 666   čet srp 17, 2008 12:05 am

no suspect
ne znam više kaj da mislim o svemu tome... onak izgleda jako glupo uopće mislit na taj 666 i 999 jer je poprilično glupo, al opet s druge strane izgleda uvjerljivo... pa sad ti budi pametan
[Vrh] Go down
None
banned

Female
Capricorn Dragon
Broj postova : 2617
Registration date : 26.02.2008

PostajNaslov: Re: Dešifriranje broja 666   čet srp 17, 2008 10:11 am

Ja mislim da je to samo simbol. Isto kako je križ simbol vjere tako ej valjda i 666 simbol sotonizmu. A ne da ti se sad nešto desi ako vidiš ili imaš broj 666 negdje uz sebe. Ista stvar s brojem 13 kava
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Dešifriranje broja 666   čet srp 17, 2008 10:30 am

Desifriranje broja 666...prosto nevjerojatno...ali...zamislite...upravo 666 je broj koji se logicki namece kao onaj koji slijedi broju 665 i predhodi broju 667!!! Nevjerojatno, zar ne?! Koliko god pokusavala izbaciti taj broj...jednostavno - ne ide! Da li je to Urota?

Čovjek

Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Registration date : 24.12.2007

PostajNaslov: Re: Dešifriranje broja 666   čet srp 17, 2008 11:16 am

Greta Kaotik je napisao/la:
no suspect
ne znam više kaj da mislim o svemu tome... onak izgleda jako glupo uopće mislit na taj 666 i 999 jer je poprilično glupo, al opet s druge strane izgleda uvjerljivo... pa sad ti budi pametan
samo se nemoj uzrujavati hug
a zašto izgleda glupo misliti o tome?
mene, recimo, fascinira potraga za savršenim brojem u judaizmu, brojem koji bi možda dešifrirao boga....fasciniraju me pravilnosti u shemama i njihovo ponavljanje u različitim oblicima. kamo god pogledaš, možeš vidjeti pravilnosti, možeš vidjeti sheme, u njihanju grana nošenih vjetrom, u dimu cigarete, u školjci koju pronađeš na obali....
"zamaranje" brojevima daleko je od gluposti, ako ni zbog čega drugog, a onda zato jer su oni jedina konstanta u našem svijetu. :)

što se tiče broja 666, mislim da je on više isforsiran, nego što stvarno ima nečega u njemu.
broj 6 je druga priča, ali 666 je onako....već pretjerivanje. rekla bih da je sva fora u tome, što kad ih okreneš, izgledaju kao 999 rofl2
[Vrh] Go down
silver
Majmun

Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Registration date : 25.10.2007

PostajNaslov: Re: Dešifriranje broja 666   čet srp 17, 2008 11:20 am

Alpha je napisao/la:
Desifriranje broja 666...prosto nevjerojatno...ali...zamislite...upravo 666 je broj koji se logicki namece kao onaj koji slijedi broju 665 i predhodi broju 667!!! Nevjerojatno, zar ne?! Koliko god pokusavala izbaciti taj broj...jednostavno - ne ide! Da li je to Urota?

wow, koji zakljucak! :D :D :D

ja ne volim bas to desifriranje biblije, a pogotovo te brojeve koji su kao nesretni ili sotonski i slično. I taj broj 999 isto ne znači ništa, kao ni 666. Može on nešto predstavljati, ali ne vjerujem u ništa više od toga.
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek

Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Registration date : 22.12.2007

PostajNaslov: Re: Dešifriranje broja 666   čet srp 17, 2008 12:07 pm

Alpha je napisao/la:

lol! lolcina lol
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3230
Registration date : 23.09.2007

PostajNaslov: Re: Dešifriranje broja 666   čet srp 17, 2008 2:05 pm

Ako razmatramo bilo koji broj, ne treba da ga posmatramo kao, npr., "6". Ovo je samo cifra, oznaka za zapisivanje principa "sest", sestostrukosti... Dvojnost, trojstvo... to su principi. Sami ti principi su na mnoge nacine izrazavani graficki, pa, izmedju ostalog, i ciframa. Licno preferiram slikovno izrazavanje... jasnije predstavlja sam koncept...

npr. 3...

Sest se tradicionalno povezuje sa heksagramom, koji je simbol makrokosmosa i graficki predstavlja ujedinjenje 4 osnovna elementa (varte, vode, vazduha i zemlje), jer i nastaje preklapanjem njihovih simbola.

Ako je trostrukost asocijacija na Sveto Trojstvo (koje nije poznato samo u Hriscanstvu, vec ga srecemo i u drevnom Egiptu, Hinduizmu, Kabali kao 3 stuba Drveta Zivota ili Joakim, Boaz i Salom, itd...), onda bi 3 sestice bile Sveto Trojstvo Makrokosmosa...

*

Čovjek

Female
Capricorn Cat

PostajNaslov: Re: Dešifriranje broja 666   čet srp 17, 2008 4:49 pm

u slučaju heksagrama (samo da dodam), u njemu se, povezivanjem svih elemenata u jednu cjelinu, ogleda unija polariteta.
[Vrh] Go down
Greta Kaotik
Prašina

Female
Capricorn Snake
Broj postova : 6
Registration date : 10.07.2008

PostajNaslov: Re: Dešifriranje broja 666   čet srp 17, 2008 6:25 pm

pa kaj nije taj heksagram nešt ko davidova zvijezda kaj je priznati simbol?
njah, ne uzrujavam se
;)
imala sam tu neku knjigu sa simbolima al damn, ko za vraga ne znam ko ju je napisal niti ništ više o njoj
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek

Female
Capricorn Cat

PostajNaslov: Re: Dešifriranje broja 666   čet srp 17, 2008 9:57 pm

Greta Kaotik je napisao/la:
pa kaj nije taj heksagram nešt ko davidova zvijezda kaj je priznati simbol?
je
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12302
Registration date : 09.09.2009

PostajNaslov: Re: Dešifriranje broja 666   sri svi 26, 2010 4:07 pm

Zanimljiva teorija o broju 666.
Kažu da sotonisti izokreću križeve naopačke, tako bi se možda moglo protumačiti da je simbol izopačenosti naopako okrenut broj, dakle 999. misli

Vjerujem da brojevi nose neku poruku, isto kao što je bitan broj sadržan u imenu i prezimenu.
Nekada sama simbolika nije toliko očita kao što nam se čini, već je bliža nekom matematičkom zadatku, zagonetki.
Isto vrijedi za tumačenje one poruke o navodnom smaku svijeta, kojeg su mnogi uzeli zdravo za gotovo tvrdeći da nužno mora nastupiti 2000.godine "mille mille e non piu mille".

Osobno, uvijek sam nekako voljela broj 6 i šestice. Ne mogu reći koji je razlog tome.

Primijetila sam da mi se u zadnje vrijeme konstantno događa (tri, četiri puta zaredom) da prilikom slanja poruke mobitelom ispadne točno 666 znakova/razmaka.
Uz to se zna pojaviti još jedna odvojena šestica.
Prvo su mi napamet padale napamet one klasične priče o simbolu zla, u koje naravno slijepo ne vjerujem pa sam namjerno editirala koji simbol da baš ne ispadne 666. :D
Nakon toga sam ostala iznenađena da se ponovno pojavio baš broj 666, slijedećih par puta zaredom.
Onda sam ostavila sve dogme sa strane i mislim ako mora biti taj broj, neka bude. miga

Moderni čovjek

Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Registration date : 27.07.2008

PostajNaslov: Re: Dešifriranje broja 666   sri svi 26, 2010 6:12 pm

To ti je zato što način izražavanja ima svoju tonalitetno-rečeničnu vrijednost. I kako ti slažeš riječi, zbog toga što pričaš baš hrvatskim i koristiš baš te izraze, veznike, padeže... dobivaš neke iste brojeve znakova.
Zvuči nemoguće, no tako je. Pogledaj samo hrvatski deseterac ili osmerac. Prirodno je u hrvatskom jeziku da stihove slažeš u stihove od deset slogova. Zato se npr. A.G. Matoša smatra najboljim hrvatskim piscem soneta i strožih književnih formi, jer je uspio ''ukrotiti'' jezik i pisati jedanaestercima :)

Superforumaš CE-4

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12302
Registration date : 09.09.2009

PostajNaslov: Re: Dešifriranje broja 666   čet svi 27, 2010 2:28 am

Hm...ne znam. Nisam sigurna, morala bi o tome razmisliti. scratch
Ukoliko je tako kako kažeš, ne bi li se trebalo događati da i ostali Hrvati učestalo i uzastopno imaju 666 na ekranu mobitala ili bi to možda pripadalo meni, kao jedinki sa vlastitim stilom izražavanja, frazama itd.?

Moderni čovjek

Male
Gemini Dog

PostajNaslov: Re: Dešifriranje broja 666   čet svi 27, 2010 12:08 pm

Tebi kao jedinki miga
Drugima bi npr. bilo 456

PraGlodavac

Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Registration date : 19.11.2009

PostajNaslov: Re: Dešifriranje broja 666   pet svi 28, 2010 11:25 am

čitala sam i ja u novom zavjetu, o numerologiji! sve je objašnjeno, s time da se kreće od broja 1. :) sjećam se da je 666 broj koji označava čovjeka "bez boga" a recimo 144000 savršen, božanski broj.. opet, s druge sam strane čula da je pravi đavolji broj 5! i vjerujem u to! :) na kraju krajeva, najbitniji datum u sotonizmu je 1.5. ne znam zašto! :)
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek

Male
Gemini Dog

PostajNaslov: Re: Dešifriranje broja 666   pet svi 28, 2010 1:09 pm

Prvi maj rofl2
Pitam se ima li namjerne simbolike.

A ovaj 144000=12^2 × 10^3, pa sad, lijep je, složen je :)

Višestanični organizam

Male
Leo Horse
Broj postova : 46
Registration date : 27.06.2010

PostajNaslov: Re: Dešifriranje broja 666   ned srp 04, 2010 8:32 pm

Icke u svojoj knjizi spominje simboliku brojeva u bibliji,i vladare u prošlosti čija su imena numerološki 666,ai to je vjerojatno slučajnost.

Što nije 100 savršen broj?
[Vrh] Go down
kirin the wannabe
Stanica

Male
Virgo Dog
Broj postova : 13
Registration date : 31.05.2010

PostajNaslov: Re: Dešifriranje broja 666   pon srp 05, 2010 3:50 am

Ja mislim da je sve to slucajnost .... a mi ljudi uvik sve kompliciramo pa u tim slucajnostima uvijek nademo nesto xD hehehe
[Vrh] Go down
Johnny-Red&Black
Višestanični organizam

Male
Cancer Tiger
Broj postova : 98
Registration date : 17.03.2010

PostajNaslov: Re: Dešifriranje broja 666   sri ruj 22, 2010 12:41 am

Neznam jel ko primjetio, al., kad spojiš 666 u trokutasti simbol s krugom u sredini dobiš ka iliminatsko oko a i ujedno i simbol za biohazzard ..
et. primjetih ..
[Vrh] Go down
Gea
Moderator

Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10216
Registration date : 21.04.2009

PostajNaslov: Re: Dešifriranje broja 666   sri ruj 22, 2010 12:53 am

vidim tebe zanima numerologija :)

Višestanični organizam

Male
Cancer Tiger
Broj postova : 98
Registration date : 17.03.2010

PostajNaslov: Re: Dešifriranje broja 666   sri ruj 22, 2010 12:56 am

:)
Ne zanima me.
Sretni broj mi je jedan.
aL u školi i nije ..
pa sam negdi pričita da je četiri.
i koćeznat.
..anyway kak uopće do tog doć koji mi je sritan broj?
hm. ma nevriuejm u to. čak i u to da bevirujem u to što ne virujem u to.
:)
[Vrh] Go down
Gea
Moderator

Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10216
Registration date : 21.04.2009

PostajNaslov: Re: Dešifriranje broja 666   sri ruj 22, 2010 2:11 am

lol
meni je obično 7 ali gajim snažne osjećaje prema 8 i 6
koliko god to glupo zvučalo... iako ima da svatko vidi bojeve na svoj način