Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

TAJANSTVENO KAMENJE IZ IKE

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
julija81
Žaba

Female
Cancer Rooster
Broj postova : 217
Registration date : 15.10.2010

PostajNaslov: TAJANSTVENO KAMENJE IZ IKE   ned sij 30, 2011 6:05 pm

Ne znam da li ova tema vec postoji,ako je tako molim vas da je premestite ili obrisete :)

U gradu Ika u Peruu, dr Kabrera Dartuea, fizičar i arheolog amater, ima u svojoj kolekciji oko 20.000 kamenova i ploča od stena koji su dekorisani velikim brojem gravira, od kojim mnogima tu uopšte nije mesto.Barem po našem shvatanju istorije.Kamenje je uglavnom od sivog andezita, granitne polukristalne osnove koje je veoma teško i tvrdo za urezivanje.Stanovnici u ovom kraju pronalaze ovo kamenje još od 1500. godine, a na njima su ugravirani nama nezamislive pojmovi.Tu su ugravirani detalji hirurških operacija, carskog reza, transfuzije krvi, komplikovane operacije pluća i bubrega, detaljni zahvati na srcu i mozgu.Lekari su utvrdili da je na pojedinim kamenovima čak ugravirana operacija presađivanja mozga.

Neki crteži na kamenovima nas potpuno vraćaju u praistoriju, ali ne bilo kakvu.Prikazano je vreme kada su praistorijske životinje, dinosaurusi i ljudi živeli zajedno !!! Prikazani su ljudi koji se bore sa dinosaurusima, a na slici desno vidi se kamen gde je prikazan čovek koji jaše triceratopsa !Takođe na nekim kamenovima, prikazane su mape izgubljenih kontinenata, zatim čoveka koji istražuje neki predmet pomoću lupe ili kako kroz neku spravu koja je nalika teleskopu, gleda u nebo!

izvor

Admin

Male
Libra Rat
Broj postova : 2812
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Re: TAJANSTVENO KAMENJE IZ IKE   sub vel 12, 2011 3:58 am

Interesantno, i to jako.

Ovaj ovdje mi liči na Nazca crteže

Još sam razmišljao možda su pronašli kosture pa otprilike nactrtali dinosaure, ali na prvoj slici u prvom postu, na lijevom dijelu kamena je Diplodocus i visoko stablo šta sigurno prikazuje njega kako se hrani. To nisu mogli znat.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: TAJANSTVENO KAMENJE IZ IKE   sub vel 12, 2011 11:58 am

Kak mi je promakla ova tema? suspect

Smijesno je da se jos uvijek u skolama uci povijest ljudske vrste i civilizacije na nacin da ispada kako smo ovdje relativno kratko. Toliko je dokaza o ljudskom postojanju i mnogim visokim civilizacijama iz perioda kada po onom sto se uci nismo mogli postojati. Medjutim sve se to zanemaruje. Stvarno mi nije jasno zasto.

Admin

Male
Libra Rat
Broj postova : 2812
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Re: TAJANSTVENO KAMENJE IZ IKE   sub vel 12, 2011 12:43 pm

Pa bili su pronašli nešto... nemogu se sjetiti di sam čitao ... mislim da se radi o ljudskom zubu koji je star 400.000 godina, ali nisam sigran ni za zub ni godine, ali sjećam se da je starost bila procjenjena na duplo starije od do tada najstarijih pronađenih ljudskih ostataka. (Ako oni najstariji datiraju iz 50000 godina prkr, ovaj iz 100000. godine prkr) Dakle to je znanstveno dokazano, nije alternativna pretpostavka :)

A imam i osjećaj da sam i post napisao na nekoj temi o tome.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: TAJANSTVENO KAMENJE IZ IKE   sub vel 12, 2011 12:59 pm

Michael Cremo daje teoriju devolucije na osnov raznih istrazivanja slicnih objekata ali nista puno od toga nema. I dalje ne mijenja ucenje povijesti ljudske vrste.

Moderni čovjek

Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Registration date : 27.07.2008

PostajNaslov: Re: TAJANSTVENO KAMENJE IZ IKE   sub vel 12, 2011 2:17 pm

Jeste li jučer gledali na HTV2 dokumentarac "Putovanje naših predaka"?
Radilo se o tome da su pronašli velike šatore i kosture ljudi prije nego što su se ljudi uopće trebali preseliti u Ameriku. Zaključili su da su već tada imali brodove za putovanje što se prkosilo dotadašnjim arheološkim vjerovanjima. Otvorit ću novu temu o tome :)

Majmun

Male
Leo Cat
Broj postova : 1348
Registration date : 01.12.2009

PostajNaslov: Re: TAJANSTVENO KAMENJE IZ IKE   sub vel 12, 2011 3:14 pm

Ovu kartu sam vidio vec u par dokumentaraca, nisam siguran je li crtana prije otkrica amerike, ali se savrseo poklapa sa danasnjim kartama, to je jako tesko izvedivo.
[Vrh] Go down
DrChaos
Višestanični organizam

Male
Gemini Monkey
Broj postova : 32
Registration date : 18.04.2010

PostajNaslov: Re: TAJANSTVENO KAMENJE IZ IKE   pon tra 25, 2011 12:14 am

ja si razmišljam da je sve to ucrtao neki lik sa posebnim moćima(putovao kroz vrijeme,bilo fizički ili mentalno)...vidi i onda to ucrta..ili nije bilo drugog materijala ili zbog izdržljivosti.

A ovo sa ljudima...možda se dogodi u našem čovječanstvu da se strelovito razvijamo pa se dogodi nešta što nas opet baci na 1. stepenicu...aj sada se nadam da ćemo opstati jer sve govori da su ove visoko razvijene civilizacije ipak malo bile manje razvijene od nas... :/
[Vrh] Go down
Neo
Majmun

Male
Capricorn Tiger
Broj postova : 1051
Registration date : 02.08.2008

PostajNaslov: Re: TAJANSTVENO KAMENJE IZ IKE   pon tra 25, 2011 12:39 am

DrChaos je napisao/la:
ja si razmišljam da je sve to ucrtao neki lik sa posebnim moćima(putovao kroz vrijeme,bilo fizički ili mentalno)...vidi i onda to ucrta..ili nije bilo drugog materijala ili zbog izdržljivosti.

A ovo sa ljudima...možda se dogodi u našem čovječanstvu da se strelovito razvijamo pa se dogodi nešta što nas opet baci na 1. stepenicu...aj sada se nadam da ćemo opstati jer sve govori da su ove visoko razvijene civilizacije ipak malo bile manje razvijene od nas... :/

da pojednostaviš??
[Vrh] Go down
DrChaos
Višestanični organizam

Male
Gemini Monkey

PostajNaslov: Re: TAJANSTVENO KAMENJE IZ IKE   uto tra 26, 2011 12:46 am

putnik kroz vrijeme je to crtao :D
[Vrh] Go down
Neo
Majmun

Male
Capricorn Tiger

PostajNaslov: Re: TAJANSTVENO KAMENJE IZ IKE   uto tra 26, 2011 1:17 pm

DrChaos je napisao/la:
putnik kroz vrijeme je to crtao :D
Bolje.
Sumnjam.
Povijest je puna vizionara.
Pogledaj J. Vernea-Put na mjesec"
skoro točan opis.
[Vrh] Go down
DrChaos
Višestanični organizam

Male
Gemini Monkey

PostajNaslov: Re: TAJANSTVENO KAMENJE IZ IKE   čet tra 28, 2011 10:12 pm

pa možda je i on putovao kroz vrijeme xD

jer malo mi je teško povjerovati da bi netko crtao dinosaure, a da nzna da su postojali i kako su izgledali i čime su se hranili...isto tako s operacijama :/
[Vrh] Go down
Neo
Majmun

Male
Capricorn Tiger

PostajNaslov: Re: TAJANSTVENO KAMENJE IZ IKE   pet tra 29, 2011 2:59 pm

DrChaos je napisao/la:
pa možda je i on putovao kroz vrijeme xD

jer malo mi je teško povjerovati da bi netko crtao dinosaure, a da nzna da su postojali i kako su izgledali i čime su se hranili...isto tako s operacijama :/

A nikad neznaš.
Bujnu maštu imaju ljudi kava
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: TAJANSTVENO KAMENJE IZ IKE   Today at 5:16 pm

[Vrh] Go down

TAJANSTVENO KAMENJE IZ IKE
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» mozaik stolić od keramičkih pločica
» Nisam odolio...
» Kako ukloniti početke hrđe na novoj oštrici?