Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Otvorenost/zatvorenost čakri

Go down 
+11
Mama
Kahali
Athena
primitive101
MoW
Chakotay
Green
Kepler
Legionar
floridana
Alpha
15 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Otvorenost/zatvorenost čakri   Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 2 Icon_minitimeuto vel 08, 2011 12:19 am

primitive101 je napisao/la:
@ Mow,energija je jedna jedina i treba da je perfektno uskladjeno.A suprotno od perfektnog je kad je 50 posto energije vezano za donje cakre,za seks,hranu,culna uzivanja,negativne emocije,strahove,mrznju,gnjev itd a ostalih 50 posto ide gore ka bezuslovnoj ljubavi,koja ustvari znaci odvajanje od vezanosti za SVE.Tako da mogu nastati mnogi poremecaji,jer je energija poremecena.Tj sa jedne strane hocemo da se vezemo,a sa druge hocemo da se oslobodimo...To i jeste jedan od metoda da prevazidjete duhovno tjelo i udjete u kosmicko,ali je mnogo bolnije i strasnije.

Dakle, ako je to što si naveo suprotno od perfektnog, što je onda perfektno? Kad je 100 gore prema bezuvjetnoj ljubavi? Kako onda uopće možeš ovdje funkcionirati? :)

[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Otvorenost/zatvorenost čakri   Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 2 Icon_minitimeuto vel 08, 2011 12:28 am

Athena je napisao/la:
Da se malo uključim u raspravu. Čitajući ove postove i neke informacije na netu (dosad nisam interesirala za čekre niti čitala literaturu), htjela bih rezimirati sljedeće.
Trebaju li zaista sve čakre biti otvorene ili dovoljno otvorene? misli

Mislim da je dovoljno da su dovoljno otvorene. zubi
Naime, potpunim otvaranjem mimo vlastitog razvoja, osoba bi se, kao što primitiv i kaže - izgubila u podsvjesti. Šta je prosvjetljenje drugo nego spajanje svijesti i podsvjesti u neodvojivu cjelinu?

Athena je napisao/la:

Je li otvorenost raznih čakri cilj koji bi svaki emocionalno-fizički stabilni pojedinac trebao postići ili sve ovisi o pojedincu?

To bi bila ideja, da. No nije to svima dano niti je to svakome zadatak. Važno je na tome raditi, u svakom slučaju.

Athena je napisao/la:

Sigurna sam da do zatvaranja nekih čakri dolazi u naglim, drastičnim promjenama u životu, posebno nakon šokova.
Što je sa prvom čakrom? Meni si čini da je ona temelj svega, a s druge strane moguće je da kod mene ne funkcionira dobro, nakon nekih iskustava i okolnosti.
Da li je reiki neophodan za kanaliziranje energije i aktiviranje energetskih čvorišta ili se efektivni rezultati mogu postići dobrom voljom, nekom trećom metodom?

Prva čakra je temeljna, da. Ona se može revitalizirati, tj. otvarati. Problem je s njom taj što je prva čakra naša veza na zemlju. Bez dobrog funkcioniranja, osjećamo se kao da ne stojimo na zemlji, kao da nismo ukorijenjeni ovdje, kao da ovdje ne pripadamo.. Taj osjećaj je loš.
Reiki nije neophodan, ima i drugih postupaka kao što su zdrava prehrana, akupunktura, homeopatija i sl.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Otvorenost/zatvorenost čakri   Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 2 Icon_minitimeuto vel 08, 2011 12:45 am

@Athena ništa mi ne trebamo biti niti imati, pa tako ne trebamo imati niti otvorene čakre ;)
Emocionalno stabilan pojedinac će već imati otvorene i usklađen rad čakri. No onaj tko to nije a to želi biti treba raditi na sebi. Dobro si primijetila da neke teške situacije koja nam se dešavaju u našim životima utječu i na naše energetsko tijelo i na energetske centre (čakre). Da bi se vratili nazad u "stabilno" stanje potrebno je da uskladimo energiju u našem tijelu. Već smo bili govorili da je jedan od načina i Reiki kojim ćemo otvoriti i uskladiti čakre, ali naravno postoji i puno drugih načina tipa neka meditacija, molitva i slično. To će također dovesti u sklad našu energiju i naš odnos sa prirodom i drugim bićima.

@prim svi mi stvaramo svoj vlastiti pakao tako da put iz tvog ne mora nužno biti jednak putu iz nekog drugog. Dobra je stvar što mi sami znamo za put iz vlastitog pakla :)
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Otvorenost/zatvorenost čakri   Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 2 Icon_minitimeuto vel 08, 2011 1:05 am

Slažem se sa vašim komentarima. :)
Uglavnom, mišljenja sam da se većina ciljeva, tako i usklađenje energetskih čvorova može postići snagom volje i smatram da je to dovoljno, barem za mene.
Naravno, to je lakše reći nego učiniti. miga
Što se tiče emocionalno balansiranih pojedinaca, iskreno mislim da ih baš i nema tako puno. :P

Svi mi ponekad dođemo u situaciju disbalansa, posebno u nekim težim periodima života, ali treba raditi na tome da se vratimo na "životne tračnice" ukoliko smo iz njih iskočili.
Ne znam točno kako se pomoću reikija balansiraju čakre, ali o tome ionako ima posebna tema.

Uglavnom, shvaćam što je primitive htio reći i mišljenja sam da nipošto ne treba žuriti sa otvaranjem čakri, već se polako usmjeravati i fokusirati, a vrijeme će napraviti svoje.
Nikad nisam bila zagovornik nekog agresivnog pristupa niti ne očekujem instant rezultate.
Također, sasvim je jasno da sam pojedinac bira svoj put i tempo kojim će raditi na sebi, tako ne postoji univerzalni recept niti je poimanje samog uspjeha "rada na sebi" mjerljivo sa nekim općim parametrima.
Mislim da ću pročitati neku literaturu o čakrama, jer me je tema počela interesirati.

Inače, moram priznati da mi je šesta čakra, koja između ostalog karakterizira intucija, treće oko, paranormalne metode spoznaje stvarnosti i sl. pomalo apstrkatna i sigurno je da je svi ne mogu niti ne trebaju jednako "otvoriti". misli
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Otvorenost/zatvorenost čakri   Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 2 Icon_minitimeuto vel 08, 2011 7:44 pm

MoW je napisao/la:
primitive101 je napisao/la:
@ Mow,energija je jedna jedina i treba da je perfektno uskladjeno.A suprotno od perfektnog je kad je 50 posto energije vezano za donje cakre,za seks,hranu,culna uzivanja,negativne emocije,strahove,mrznju,gnjev itd a ostalih 50 posto ide gore ka bezuslovnoj ljubavi,koja ustvari znaci odvajanje od vezanosti za SVE.Tako da mogu nastati mnogi poremecaji,jer je energija poremecena.Tj sa jedne strane hocemo da se vezemo,a sa druge hocemo da se oslobodimo...To i jeste jedan od metoda da prevazidjete duhovno tjelo i udjete u kosmicko,ali je mnogo bolnije i strasnije.

Dakle, ako je to što si naveo suprotno od perfektnog, što je onda perfektno? Kad je 100 gore prema bezuvjetnoj ljubavi? Kako onda uopće možeš ovdje funkcionirati? :)


Perfektnost je potpuna sloboda od trazenja ikakve perfektnosti.To je stanje svjesti,potpuna sloboda.Ponovo rodjenje i smrt starog bica.Bezuvjetna ljubav si ti ,i obrnuto.nema tebe samo postojanje na neki nacin.A kad nema tebe ko ima da se buni i trazi perfektno? Sve sto se desi je perfektno jer nema tebe da se bunis.Paradoksalno ali tako je....


@ Legi...pa procitaj malo,ima i odje na forumu valjda? confused Vizuelizacije na fantaziranje ili zamisljanje scena zatvorenih ociju,uz pomoc unutrasnjeg oka,duse,svjesti.A rekapitualacija je nacin da ostanes sam sa sobom,da opet prodjes sve sto i prosao u zivotu i izbacih to iz sebe.Mogu ti otvoriti temu pa ti dam neke upute i metod pa vidi jeli ti koristan.Meni je savrsen...Oslobadja...

@ Chak naravno,ali kako smo svi ljudi i vecina krugova naseg pakla se vrti oko jednih istih stvari...Eventualno je pakao Aboridzina i slicnih plemena "normalniji i blazi" jer su uskladjeni sami sa sobom.Mi smo prsli ko civilizacija.Danas bi jednom Hristu ili Budi bilo deset puta teze da se ociste od svih zagadjenosti duse...

@ Athena Literatura je korisna i neophodna,ali ona ce ti samo pokazati ono sto vec duboko u sebi znas i osjecas.Sve ti se vrti oko jednog: Pretvoriti svaki strah,mrznju,gnjev,gadjenje,posesivnost,itd u cistu bezuslovnu ljubav.Jer kazu da bog voli sve,a ako mi kao ljudi isto mozemo da razvijemo tu ljubav onda i mi mozemo barem da se osjecamo kao bog i isijavamo tu ljubav prema svemu i svakome........
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Otvorenost/zatvorenost čakri   Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 2 Icon_minitimeuto vel 08, 2011 9:51 pm

primitive101 je napisao/la:


@ Chak Danas bi jednom Hristu ili Budi bilo deset puta teze da se ociste od svih zagadjenosti duse...
....
Ne bi, nije danas ništa teže nego što je bilo prije.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Otvorenost/zatvorenost čakri   Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 2 Icon_minitimesri vel 09, 2011 4:08 pm

Chak jel ti primjenjujes sto Reiki na Cakre? :)

Ja radim na tome i neke "sitne popravke" fizickih ostecenja. Dobro ide :)
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Otvorenost/zatvorenost čakri   Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 2 Icon_minitimesri vel 09, 2011 5:53 pm

Ustvari se uopće ne koncentriram na čakre, radim Reiki tj. prolazim sve pozicije bez obzira na čakre, ali je moj problem što sam vrlo neredovit, pa sam ustvari još uvijek početnik :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Otvorenost/zatvorenost čakri   Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 2 Icon_minitimesri vel 09, 2011 5:55 pm

Aha, ja radim bas na cakre :)
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Otvorenost/zatvorenost čakri   Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 2 Icon_minitimepet stu 18, 2011 6:53 am

Čitav Zapadni svijet opterećen je gomilom informacija i definicija, većinom netočnih, i još većom gomilom podijela i stupnjevanja, većinom nepotrebnih.
Najveće zablude i najkomercijalnija terminološka zbrka (i gluposti) vrte se oko Cakri pa tako danas imate na svakom korako nekog 'ko se "bavi cakrama" na ovaj ili na onaj način.
Čakre su se počele upotrebljavati kao termin u svim mogućim kontextima, u svim novo-pečenim tehnikama i u svim mogućim kombinacijama drugih termina i potrošenih fraza koje nikakve veze nemaju sa funkcijama čakri.
Također, primjetio sam, izraz Čakra najčešće je u ustima ljudi koji nemaju baš preveliko znanje o istim (a uvjereni su da znaju više od drugih)
Nabrojat' ću neke najučestalije termine u kojima su nečije čakre : Aktivne-neaktivne, balansirane-disbalansirane, ne rade-rade, otvorene-zatvorene, jake-slabe itd.
Od nabrojanih termina ni jedan nije točan niti neka čakra može biti zatvorena, a niti otvorena jer bi u slučaju da je 'otvorena' bila Van tijela i dio svega, dio prirode i frekvencija oko nas, da je 'zatvorena' nebi postojala.
Čakra ne može biti 'jaka' ili 'slaba', ona ili jest ili nije... teško je ovo objasniti nekome tko misli da zna što su čakre kao i nekome tko nema uopće ideju što su. Primjerice ne može netko "raditi na čakre" kao što kaže Alpha,
Čakre se mogu osvijestiti ili biti u funkciji takve Svijesti kada i ako Kundalini dođe do njih, kada se to desi one su svojevrsne 'stanice' Kundaliniju na Putu prema gore do zadnje 6-te čakre i svi oni koji pričaju o 7-moj čakri sigurno ne znaju o čemu pričaju jer je ona samo Termin za nepostojeću pra-idejnu čakru, onu koja postoji daleko poslije ikakvog fizičkog postojanja i ne može se sa njom ništa raditi niti ju itko može definirati, ona se ne može postići ili dostići, ona je praizvor svega, Bindi, aspekt Akash-e.
Ne može se definirati nešto što nema granicu, nema mjesto i nije u vremenu i prostoru, a istovremeno je prostor i sve ostalo nastalo iz toga....

Reiki priča o dvije stvari koje su prilično kontradiktorne. Jedna je ta da vuku energiju iz 'Kozmosa' koju daju pacijentu dok su oni samo Kanal za tu energiju, a druga je ta da se služe Vitalnom energijom i tu energiju predaju pacijentu ili sebi kada im zatreba.
Ni jedna ni druga stvar nema nikakve veze sa Chakrama jer je 'vitalna' energija drugi naziv za energiju 'Chi' ili 'Ki' ili 'Pranu' ili 'Hara-u', a ta energija gotovo uopće ne korespondira sa čakrama niti ih ona Aktivira, "Budi" ili stavlja u 'funkciju' , ona naime korespondira sa energetskim centrima koji su na sličnim mjestima u tijelu ali ne i istim kao chakre.
Sjedište ove energije je 3 cm ispod pupka i 10 cm unutra, dok je 'Sjedište' Kundalini-a izmedju Anusa i Testisa (tj Vagine kod žena)
Chi dakle ima drugačiju namjenu i drugačiju funkciju, ona je 'akumulator' ili baterija tijela i ona nije energija Duhovnosti i Duha već Energija samog Fizičkog Bitka, postojanja, tijelesnih funkcija, Chi Funkcija, ona je "Zemlja" i bez nje ni jedan čovjek ne može postojati, ali ona se kreće preko Fascija u tijelu a ne preko čakri, ona dolazi do energetskih centara koji kada se otvore i doslovno napune kroz vrijeme sa posebnim vježbama Chi-a stvarno i mogu pomoći otvaranju čakri, ali tek tada eventualno otvoriti put za Kundalini, do tada sve čakre ostaju tamo gdje i jesu i tinjaju kao Atma-Jotish ili unutarnje svijetlo.
Neki ljudi ovo tinjanje ponekad osjete za vrijeme sexsa, neki ljudi mogu ponekad u višim stanjima svijesti (potaknutim na bilo koji od mogućih načina) mogu namirisati/naslutiti kako bi se osjećali i što bi radili, za što bi bili sposobni, ali ništa od toga nikakve veze nema ni sa Reikiem niti sa ijednim iskustvom ovdje na ovom topicu opisanim niti je itko, ponavljam, u stanju "raditi sa čakrama" niti "preko čakri" niti "u čakrama". Netko kome je Kundalini došao do neke čakre iznad prve on jednostavno ima takav oblik svijesti i sve što ide uz to, tako recimo nekome kome bi se Kundalini uspio "rastegnuti" do 4 čakre bio bi na nivou na kojem je bio i Maharishi-Mahesh Yogi (iako neki tvrde da je on došao do 3-će i ne dalje).
Ovo ne znači da se tim ljudima koji ovdje pričaju i svjedoče nisu desile neke stvari i da nisu doživjeli ovakve ili slične senzacije, ali nažalost koliko sam pročitao do sada nitko nije čitao izvorne textove i objašnjenja onih koji su prvi i došli do izraza Čakra, i nijedna osoba ih nije upotrijebila u pravom kontextu.
(molim vas zato da ne vjerujete ni meni na riječ nego se sami uvjerite, ali iz pravih izvorai originala, ne tumačenja nekih new-age grupa ili sličnih "Učitelja")
Vidi se da primitive101 možda jedini ovdje naslućuje što bi to moglo biti ali i on olako upotrebljava taj termin.
Većina najvećih Mudraca i Sadhu-a na svijetu koji su došli do nezamislivih stanja svijesti i raznih Samadhija (stanja prosvijeljenja) nikada nisu upotrijebili termin čakra, nisu nikada čuli za taj izraz, niti su znali da uopće postoji nešto takvo dok se nisu do kraja probudili.
Razlog ovom je što se primjerice nekom takvom čovjeku/yogiju to jednostavno desi nakon pola stoljeća prakse primjerice i kada mu se desi nema to potrebu definirati, a ranije mu je bilo nepotrebno to znati...

Nemojte se brinuti koliko su vam otvorene ili zatvorene čakre prvenstveno jer to ne mogu biti, a ako vam se ikada desi da vam Kundalini samo malo zadrma drugom čakrom otvoriti će vam se takvi neviđeni uvidi kakve malo tko uopće doživljava i vrlo jasno će vam biti što je to zapravo čakra i što to NIJE čakra. Do tada probajte ne definirati svaku senzaciju utijelu kao čakru ili kao bilo što drugo jer razne informacije bez prakse mogu samo stvoriti predrasude i predubijeđenja i time štetiti, pogotovo ako se radi o informcijama koje nemaju dodirnih točaka sa Istinom.
Ono za što bi se trebali brinuti je Chi, sa tom energijom stvarno jesmo povezani u svakodnevnom životu i ona može biti i u disbalansu, ona ili njen manjak mogu uzrokovati probleme i bolesti, energetski centri pomoću nje mogu biti potaknuti, ona vas može liječiti usmjeravanjem u odredjeni dio tijela gdje fali ili odvoditi gdje je ima viška, ona se može povećavati u tijelu vježbom i ako se bez vrlo razvijenog Chi-a stvarno počne dizati Kundalini doživjet ćete najgora iskustva koja možete zamisliti koje ne bih poželio ni najgorem neprijatelju, a za neke od detalja pitajte Primitive101 kojem je Kundalini tek počela sa meškoljenjem, a prošao je kroz sam pakao kako sam kaže (jedino što on misli da mu je pitaj boga koliko visoko otišla, ali nema veze).

Možete izabrati i postati i vi jedan od "mudrih znalaca" Čakri i početi sa kojekakvim objašnjenjima kako ste naprimjer
"reikiem provjerili i shvatili kako su vam Čakre 'pošemerene' osim 6-te i 7-me, a da je to zato jer ste 'otvoreni prema višim sferama', ali zato imate problema sa nižim", ali samo znajte da bi reakcija bilo kojeg pravog Majstora Guruu-a ili barem razvijenog Yogija, na takve vaše izjave bila ili lice sa izrazom nevjerice ili sa izrazom blagog sažaljenja nad vama popraćenog oskudnim smiješkom i tapšanjem po ramenu.
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Otvorenost/zatvorenost čakri   Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 2 Icon_minitimepet stu 18, 2011 7:07 am

I još jednom, molim vas provjerite sami iz prave literature i originala, ovo ne tvrdi Kahali zato jer je ljut, frustriran ili mrzi ljude, niti se želim prepucavati i biti pametan, mislim samo da je prilično bitno ponekad reći Istinu tamo gdje je nema.
Pogotovo kada je sve izgovoreno i napisano ovdje rečeno kao ultimativna činjenica u koju nitko ne sumnja, a koju kao da piše apsolutni i jedini 'mjerodavni kriterij' sa "viših nivoa".
Ovo je fenomen koji se pojavljuje sve češće i ponekad se čudom čudim izjavama ljudi o temema koje ne poznaju, a pišu kao da ih imaju u malom prstu i plasiraju kao neupitnu tvrdnju, ali nema veze ionako ću vjerovatno ja na kraju ove pjesme ispasti netko ko želi minirati ili se želi svađati ili bi trebao "promijeniti stavove" jer "većina" misli drugačije pa bi i ja trebao.... i zato uzdaj se use i PROVJERITE SAMI, ne uskačite u zamke netočno upotrebljenih termina..
Ako je post prije ovog barem jednog čovjeka zapitao "što je to zapravo čakra ?" sretan sam što pokrenuh proces i ukazah na krive informacije na ovom topicu .
[Vrh] Go down
Mama
PraGlodavac
Mama


Female
Taurus Goat
Broj postova : 569
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 05.11.2009

Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Otvorenost/zatvorenost čakri   Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 2 Icon_minitimepet stu 18, 2011 11:20 am

@Kahali, mene osobno zanima kaj želiš reći (a vjerujem i druge forumaše). Kak i to kaj imaju drugi za reći. Poštujem sve vas tu i upravo radi razlike u mišljenjima (znanju i iskustvu) mi je gušt biti na forumu.
Osobno, znam da mnogo toga ne znam, ali učim. Niti mislim da itko od nas na Zemlji sve zna. Svi smo tu da učimo.
Senzacije koje se doživljavaju tijekom Reiki tretmana su itekako stvarne, a kako mi to nazivali i nije toliko važno. Važno je da te senzacije potiču čovjeka na razmišljanje i potiču želju za spoznavanjem onoga kaj ne štima i na čemu bi trebalo poraditi.
Mene osobno, Reiki tretman umiruje na nevjerojatan način. A kad sam mirna, drugačije gledam na sebe i okolinu. S ljubavlju pristupam svemu, a ona gorčina koju izazivaju ne znam kakve sve emocija polako iščezava. I to mi je već veliki napredak.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Otvorenost/zatvorenost čakri   Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 2 Icon_minitimepet stu 18, 2011 3:56 pm

Amo par pitanja za nasu enciklopediju "Kahali zashto,Kahali zato" (salim se naravno hug) :

1.Sta podrazumjevas pod "fascijima" kroz koje se krece prana ?

To bi trebalo da budu nervni putevi,nervni zavrseci(poceci i spojevi),krvotok i limfni putevi i limfni cvorovi u fizickome tjelu,jel ? A same celije i tkiva bi onda bili ti bioenergetski akumulatori i spremista zivotne energije(dobijene kod vecine populacije procesom oksidacije secera,masti i proteina,tj djelovanjem kiseonika na krajnje "proizvode" tih istih u celijama) ?

2.Sta bi onda bila sama prana(ili sfera prane) u odnosu na sve ovo gore nabrojano ? Bez kiseonika,nema oksidacije i nema rastvaranja ugljenih hidrata iz kojih se onda dobije ta oslobodjena energija.Medjutim u potpuno ekstaticnim trenucima jogi ne dise,tj ne unosi kiseonik,a opet "unosi" zivotnu energiju,tj pranu iz nekog drugog viseg izvora.E sad mene tu interesuje,jeli energija oslobodjena iz hidrata i ta energija dobivena iz direktnog spajanja sa Apsolutom(to bi valjda bila ta nepresushna Kosmicka energija iz Reikija,mada se tu onda radi o van-kosmickoj energiji Apsoluta,no dobro) jedna te ista ili ima razlika ?

Sto se tice cakri,kao i sa ostalim terminima iz "knjiga velikih i najsvetijih jogija" dosta toga je u tim knjigama kodirano i nema sanse da se shvati sta je pjesnik htio reci bez da sam zavrsi taj cjeli duhovni proces i otkljuca te tajne.E sad,to mene malo i nervira i maltene nema mjesta na netu(tj nema jogija na netu) koji je sve te fenomene prosao i objasnio na analiticki jasan i precizan nacin,naucnim metodom.Naime,nema sanse da se energetika covjeka koja se sastoji od toliko mnogo slojeva,sto frekventno guscih a sto manje guscih,objasni sa jednom ili par recenica.Ukoliko uzmemo za primjer samo fizicko tjelo,postoji danas u svakoj zemlji makar 5 fakulteta koji istrazuju to fizicko tjelo samo(npr medicina,psihologija,psihijatrija,biologija,itd)...A fizicko tjelo je samo jedno od energetskih tjela "covjeka",a to fizicko je nastalo materijalizacijom visih tjela.

I ti termini vise i nize zabunjuju ljude jer su oni navikli gledati fizicki svjet gdje je vise ono sto je na nebu,a ono nize je na zemlji.Medjutim i samo to gledanje je upitno,jer ni fizika danas nije uspjela naci referentni centar univerzuma,pa da se zna gdje je gore a gdje dole.U suptilnijim svjetovima su te nejasnoce jos nejasnije ukoliko pokusamo fizickim ocima i fizickim umom i mozgom objasniti iskustva iz tih svjetova.To je onda pokusaj prevodjenja jednog sistema u drugi i posve je upitno da li ta osoba ima tacnu "funkciju prenosa" sto je termin poznat nekome ko se susreo sa teorijom o sistemima ili kibernetici.Iskustvo iz otvorenog astralnog svjeta je takvo da ukoliko zelimo od toga napraviti sistem u fizickom mozgu i fizickome svjetu moramo izvrsiti pravilan prenos parametara i informacija.

To je fora : ulaz u sistem je x(t) tj iskustvo otvorenog astralnog svjeta,onda ide neka prenosna funkcija f(t),i dobija se adekvantan izlaz sistema y(t) tj to iskustvo preneseno i objasnjeno u fizickome mozgu.

Ja tako gledam te stvari i mislim da je tako dosta pravilnije,iako je dosta teze za napraviti model stvarnosti od svega toga.Teze,ali ko to uspije u svojoj glavi,taj nece raditi sa terminima cakra,nadi,nego sa informacijama i parametrima iz ta dva svjeta,dakle fizickom i astralnom(visim i nizim,ma kako god).

E sad...Ovo sto pisem i nije toliko naivno.Za sebe mogi reci da kapiram odprilike i sasvim dovoljno sta je fizicki svjet i kako funkcionise i kako sam "ja" povezan i vezan za fizicki svjet i na koji onda nacin ja to postojim u vremenu i prostoru fizickog svjeta.Ali u isto vrjeme odredjeni dio toga karmickog agregata "ja" postoji i u mnogo sirem i obuhvatnijem astralnom svjetu,takodje u prostoru i vremenu,ali prostor i vrjeme drugacije teku nego u fizickom svjetu.To "ja" postoji i u drugim sferrama relativnog postojanja i covjeka zaboli glava kad to krene intelektualno a kamoli tek iskustveno prolazit.

Gdje god da se okrenemo je fizicki svjet.Sa svih strana.Ali onda mene buni gdje je astralni svjet,jeli i on svuda onda i kakav je nacin spajanja ta dva svjeta,tj njihovog prenosa parametara jer iz astrala djelujemo na fizicko tjelo(i na fizicki univerzum) i obrnuto.Onda bi odredjena cakra po tome modelu bila samo kapija ili vrtlog energije koja ide gore/dole iz ta dva svjeta,ali i to je previse jednostavno objasnjeno,naime realnost je toliko nemoguce shvatiti ljudskim mozgom da je to za popizdit.Isto to vazi i za sve vise i suptilnije svjetove.Svi oni imaju medjusobna mjesta ili tacke presjecanja i spajanja,nesto kao vrtlozi ili tuneli.Dovoljno je zamisliti da neko nema fizicko tjelo a da ima samo astralno i da pokusava da podje malo vise i istrazi to.On bi takodje shvatio da taj svjet iznad ima totalno drugacije nacine i zakone funkcionisanja i da postoje mjesta u njegovom astralnom tjelu preko koji on moze da se penje gore.Slicne nebuloze bi mu se desavale kao kad covjek iz fizickog svjeta zeli razgledati astral.

Ustvari se slazem sa Kahalijem to oko prane,ljudi najcesce kada osjecaju peckanja i sirenja odredjenih djelova tjela misle da se otvaraju suptilni svjetovi(koji rezoniraju sa fizickim "preko" energetskih centara ili cakri i preko nadija tj kanala) a ustvari osjecaju samo kretanje prane koja nabija fizicke zivce i fizicke kanale,koji su samo materijalizacija odredjenih cakri i nadija(meridijana u kineskoj filozofiji).

Sve je meni to jos i shvatljivo makar uzimali sve te svjetove kao multidimenzionalne prostor-vremenske kontinuume koji utice jedni na druge,ali se taj uticaj uvjek prenosi i mjenja da bi bio shvatljiv u drugome svjetu.Nesto kao modulacija signala.Imamo signal iz astrala kada iskusavamo astral,ali njegovo prevodenje u fizicki mozak je delikatna stvar.

Ali kad u sve to dodam iskustvo Apsoluta,u kojem se gube sve te dimenzije,svi ti svjetovi,vrjeme i prostor,opipljivost(takoreci masa ili inercija elemenata svih tih svjetova)e onda nema sanse da iko ikad moze skapirati sa ljudskim mozgom i umskim alatom svu tu silnu kompleksnost Kreacije i onoga koji nije Kreiran makar mu kundalini bila na 99 bazi Boink Jednostavno,prenos iskustava razina iznad fizicke a uz pomoc fizickih alata nikad nije linearna funkcija,nego je maltene uvjek nelinearna,sa puno sumova i prekida koji mjenjaju ulazni signal i dobijamo nesto sto zvuci totalno ludacki.Ja da se nesto pitam i da imam puno para,otvorio bi fakultet za svece i prosvjetljenje ne bi li oni uz pomoc vise matematike,fizike i kibernetike uspjeli izvrsiti pravilan prenos informacija iz visih svjetova.

Moze sad meni neko tvrdit da su neki stari spisi tacni i precizni,jesu sipak.Precizna je nauka,matematika,fizika i slicno a to stari sveci nisu znali tako dobro.Njihov opis svega toga je intuitivno jasan kada se kako Kahali kaze prodje kroz taj proces razvoja,i kada se izvrse pravilne asocijacije termina i metafora sa iskustvenom bazom vishih sfera postojanja.Ako neki svetac misli da zadovolji djete u meni uvjek spremno na pitanja i analizu,bolje mu je da ide studirat matematiku,fiziku,fiziologiju i slicne stvari,jer sa metaforama nece upotpuniti analiticki model realnosti koji ja pravim u glavi.

Ja jednostavno od pocetka nisam imao takav stav prema svome razvoju,i sve sam pomno analizirao naucnim metodom iako su stvari koje se analiziraju suptilne i danasnjoj nauci jos nedostupne.Ali to ne znaci da sad ja trebam negirat nauku i izmisljat neke moje metafore i slike,nego se potruditi spojiti moja "misticna" iskustva visih realnosti sa naucnim iskustvima fizicke realnosti i naci mjesta presjecanja,skupova,podskupova i nadskupova zajednickih rjesenja problematike.

tako da ja imam taj problem sto uporno nailazim na rupe u vecini jogijskih objasnjenja realnosti,jer je njima svima bilo pretesko da uzmu uciti matematiku,fiziku i kibernetiku,fiziologiju i psihologiju prije nego objave svoja iskustva i zapazanja sa visih svjetova.

zaista je poseban blagoslov moci prenjeti iskustva tih svjetova i bica na fizicki plan,sa fizickim mozgom i umom.

Za mene je takva osobina nekog jogija daleko visi siddhi(moc,postignuce sansrkt) nego da levitira,materijalizira objekte ili ne jede duzi period.Koga za to boli uvooooo ??????

Pozivam sve avatare i jogije da podju ucit apstraktne nauke ko sva normalna djeca i studenti(i da se bore za budzet i menzu ahhahaha )
i da onda objave svoj duhovni nauk koji ce biti jasan ko dan,bez mogucnosti da ljudi bez njihovog iskustva zabriju po nekom svom fanatizmu i glupostima i netacnostima.Pa neka onda poslje levitiraju i samadiraju,to je njihov licni posao i zivot.Ono sto nije licno,dakle ono sto je javno je objavljivanje nauka i iskustava drugim osobama i tu metod mora,ali apsolutno mora biti naucan,a nikako "duhovan".... hekla

[Vrh] Go down
dualan
Stanica



Male
Leo Broj postova : 26
Age : 143
Registration date : 10.11.2011

Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Otvorenost/zatvorenost čakri   Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 2 Icon_minitimepet stu 18, 2011 9:17 pm


Čakre su deo istog ovog sna koji sanjamo, samo se kontekst priče, "ugao sanjanja", malo menja.

Ne upadajte u ideje o "svetom skupu ideja" koje su Istina. Istina je uvek ovde, sve se odigrava u istini. Bilo koji koncept je koncept u istini.
Bilo koja priča je uvek strana koja se doživljava, što proizvodi drugu stranu- onoga koji doživljava. I sve je to deo sna.
Ideja o putu i razvijanju sebe je isto tako san. Nepostoji kraj puta. Postoji samo ideja o putu i kulminaciji tog puta u nekom zamišljenom probudjenju. Kraj nikada neće doći. I početak i kraj, kao i sam put su u istini sve vreme.
"Istina" je sama prisutnost u celom doživljaju. "Probudjenje" je uvidjanje ovog prisustva.
Ono je tu.
Svi oblici koji nastaju su tu jer je Ono tu.

Ovo nesme ostati nejasno i definisano kao apstraktno. Svako je sada prisutan. Osvestite To prisustvo. Onaj koji doživljava i ono što je doživljeno nalazi se u OVOJ prisutnosti.

[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Otvorenost/zatvorenost čakri   Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 2 Icon_minitimesub stu 19, 2011 12:12 am

Ja sam nekoć koristio sličnu Advaytističu retoriku i vrlo brzo oko sebe naišao na slične jer živjeh upravo tamo gdje je Advayta rođena i do danas prepričavana ali nažalost od Zapadnih "mudraca".
Obično smo u to vrijeme završavali svaku diskusiju u kojoj bi počeli iole konkretniji razgovor sa ovakvim ili sličnim utopijskim "Savjetima" kakve daje 'Dualan'.
Cijela 'stvar' Ne-Dualnosti, filozofija Advayte i sadašnjosti, Svjedočenja onoga koji gleda a nije onaj koji govori i da dalje ne odlazim u isti stari krug, nažalost dolazi iz intelekta ne iz iskustva i Iksustvene Spoznaje, a Zapadni svijet koji danas broji nemali broj ovakvih "mudrih mislioca" sveden je na rasprave po kafićima i forumima i beskonačne trakavice u kojima je 'Dalje otišao' onaj koji je imao više strpljenja, živaca, vremena i volje ponavljati ovu i ovakvu beskonačnu logiku na eN-tu potenciju puta na različita načine različitim ljudima imajući pritom pametan izraz lica.
Danas se cijeloj stvari smijem jer tko god da se služi Advaytom u konkretnom razgovoru (bilo kojem) uvijek se sve svodi da na kraju nemamo zapravo o čemu pričati jer smo to već ispričali i jer je (recimo) sav vremenski kontinuum smješten sada, isto kao i što nema onoga tko bi išta rekao jer ovaj koji piše nije onaj koji Svjedoči a Svjedok i je jedini stvaran i tako dalje... uglavnom umorno, staro, davno is-frazirano i potrošeno orudje komunikacije za ljude koji misle da barataju univerzalnim istinama.
Kada pričamo o Advayti doživljenoj i ispričanoj šutnjom kroz Razvijenog i prosvijetljenog majstora tada naravno Advayta stvarno je to što ta riječ znači, prije toga ona je samo na ovakvim intelektualnim nivoima i to, kako primjećujem, ne baš nešto naročito sjajnim..
U moje vrijeme puno smo se bolje i dublje preseravali sa Advaytom nego što se dualan preserava u ovim svojim textovima.
[Vrh] Go down
dualan
Stanica



Male
Leo Broj postova : 26
Age : 143
Registration date : 10.11.2011

Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Otvorenost/zatvorenost čakri   Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 2 Icon_minitimesub stu 19, 2011 12:44 am

Ovo nije Advaita.

Ali Ti sigurno nisi ostvario sebe... Tako da sve što pišeš ima jedno drugo ishodište, koje možda nije jasno ovim ljudima ali čini se da se ne može sakriti...
Svejedno je bezazleno tako da nema svrhe ukazivati na to.

[Vrh] Go down
dualan
Stanica



Male
Leo Broj postova : 26
Age : 143
Registration date : 10.11.2011

Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Otvorenost/zatvorenost čakri   Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 2 Icon_minitimesub stu 19, 2011 12:53 am

A rad itekako postoji.

Samo što se, prečesto, taj rad pretvara u maštanje i izbegavanje rada, pa se često svodi na funkciju ličnosti... I onda dobijemo nekoga ko radi na nečemu 15 godina, a to nešto je vrlo napredno, mnogo zna, bilo je Indiji i steklo razne sposobnosti... I ostavlja osećaj da je mnogo važna slika koja će ostati na internetu ili za kafanskim stolom.

Da se nebi na to svelo, uvek je pravo vreme (pa i sada) da se vrati u prvo lice života.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Otvorenost/zatvorenost čakri   Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 2 Icon_minitimesub stu 19, 2011 1:26 am

Ma jel ja jedini odje provaljujem da je "dualan" ustvari "Kahali" :) hahahaha aaaaaa nije mi dobro,dosta spama,moderatori izbisite sve,i mene,i karmu,i Apsoluta,i dualnost i nedualnost hahah :P
[Vrh] Go down
dualan
Stanica



Male
Leo Broj postova : 26
Age : 143
Registration date : 10.11.2011

Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Otvorenost/zatvorenost čakri   Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 2 Icon_minitimesub stu 19, 2011 1:40 am

Nije dualan- Kahali... Daleko bilo. Taj teret je na njemu da nosi.




[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Otvorenost/zatvorenost čakri   Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 2 Icon_minitimepon stu 21, 2011 12:49 pm

Znam ljude koji se godinama i desetljecima aktivno bave raznim praksama. Zamjetila sam da neki od njih inzistiraju kako je samo njihova metoda, njihova praksa i njihovo znanje - ispravno (kao sto to radi Kahali ili bilo tko u slicnoj maniri). Sve drugo je "pizdarija". Samo oni znaju Istinu, samo je njihovo tocno i td. i td. U jednu ruku prihvacaju i druge prakse i puteve ali ih gledaju sa podsmjehom i omalovazavanjem. Drugim rijecima (ako izuzmemo prijetnju vjecnim paklom) rade isto sto i Crkva (koju izrazito prezirem). Kao sto rekoh, oni ne prijete vjecnim paklom ali smatraju da se samo njihovim putem i znanjem moze doci do prosvjetljenja.
Po mom misljenju pokazuju kako nisu niti naslutili Istinu...Jedninu...ali dobro...
Isto tako poznajem ljude suprotne od gore navedenog. Takodje se bave nekom duhovnom disciplinom ali nema one "velike pameti" jer su skuzili...makar naslutili...a i to je vise nego dovoljno za dobar start. Sto su naslutili? Oni koji jesu znaju, oni koji nisu ionako ne cuju...

Jedna od najpozitivnijih osoba koju poznajem je jedna majstorica Reikija. Ima prilican broj godina...gotovo 70 i vecinu zivota provela je baveci se samorazvojem. Dotakla je mnoge discipline, puno putovala, upoznala masu ucitelja i prosvjetljenih ljudi. Ne drzi se ko prepotentna guzica koja drugima soli pamet. Ne namece svoj put. A teoretski gledano bi mogla. Obzirom na kolicinu znanja i iskustva...mnogi ljudi bi poklekli i pomislili da su "spešl". Medjutim, daleko je ona od toga. Naravno. Sad bi Kahali mogo (i vjerojatno hoce) ispljuvat sve o Reikiju kao i doticnu gospodju jer on zna najbolje. Citala sam njegove postove na raznim temama i koliko god neki imali interesantnih podataka toliko je i pogresnih te onih temeljenim na nedovoljnom razumijevanju odredjene prakse. Predpostavljam da je to cuo ili nabubao od nekud pa sad pljuje po principu kako to radi Crkva (samo s razlikom sto Crkva vjerojatno kuzi jaaako puno toga smo sto ne zele kazati kako bi i dalje tjerali ovce da im placaju).
S druge strane Primitive je pisao kako je on dignuo kundalini u potpunosti i kako su mu sve cakre posve otvorene (pisano je to na puno tema i puno postova).
Ja sam, pak, svojim ocima vidjela cakre pa mi je malo tesko progurat foru da one ne postoje ili da su zatvorene ili nesto trece.

E sad...pisem to jer zelim naglasiti kako svatko ima svoj put, a oni koji su nesto i postigli na tom putu se prepoznaju i to ne zato jer vicu uokolo kako oni sve znaju i kako je njima sve jasno i kako su oni prakticki prosvjetljeni i kako je samo njihov put pravi i kako je samo ono sto oni govore istina...da li je Isus vikao uokolo na taj nacin? Da li je Buddha? Ne.

Kakve to veze ima sa Cakrama? Ima te sto je gore izbila prepirka (ili tako nesto) oko toga sto su uopce Cakre i kako to sve funkcionira. Sasvim je svejedno kako nesto nazivamo...jako je puno istih naziva za razlicito i razlicitih za isto...mozemo cakre zvati i zljezdama s unutrasnjim izlucivanjem. Ovisi s kime razgovaramo.

Ono sto je bitno jeste da bi se trebali pokusati (spo)razumjeti...
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Otvorenost/zatvorenost čakri   Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 2 Icon_minitimepon stu 21, 2011 4:57 pm

Mislim da nisam nigdje rekao eksplicitno da imam kapacitet svake cakre u potpunosti,jer tad bio bio nirmanakaya,utjelovljenje darme u fizickom svjetu kako to definisu neke Tibetanske skole budizma,dakle ostvareni avatar,u smislu Apsolutne protocnosti Brahmana u Vedanti ili Dharmakaye(tjela darme,dakle anatmanska analogija Volje Atmana/Brahmana) u fizickom tjelu.

Ja sam jednostavno radio na sto frontova,cistio milion nakupina i sami model toga sta se desava i koje je trenutno a koje optimalno stanje energetike se mjenjalo.Postoje tokovi ciscenja energetika uz pomoc kundalini i najtezi dio posla je meni bio ( a tako je i svima naime) "razbijanje" tri IZNIMNO energetski nabijena i kompleksna energetska centra ili cvora,cvor na mula-adhari cakri(dakle korjenskoj,medjica),cvor u anahati(srcana cakra) i cvor u agni(ceona cakra).Tu onda ima fora sa nivoom ciscenja ukupnim i svake cakre posebno,i tu je prica dosta individualna i postoje specificni nacini kako ce neko proci kroz to(neke stvari su mu ciste iz proslog zivota,a neko ce morati se cistiti od pocetka)....

Ja sam umirao nekih 4-5 mjeseci da probijem anahatu i dodjem do grla...Onda sam zakljucio da sam kralj anahate,ali da to nije ni vrjedno spomena u grlu,u grlu sam bio zadnji jado...Onda je islo probijanje grlo i ciscenje grla,gdje sam opet postigao ogroman napredak i taman posmislio,uf gotovo je sad ce bit lakse,kad sam naisao na agnu.A agna je totalni D-day,II svjetski rat :)

sad se sa njom rvem vec nekih 20 dana,uz povremena vracanja na druge razine,jer to tako ide.Jedna po jedna,pa skok gore,pa sve tako,trebalo bi da ima sedam tokova prociscenja.Dakle ona kolicina energije koja je potrebna da se ocisti CJELA anahata nije dovoljna da se odskrine samo komadic na agni.Toliko je to gusca frekvenca i visi red dogadjanja.Ali kakva cistina se postize sa ciscenjem agne,to je science-fiction totalni :)

Tako da i mom primjeru mozes primjetiti da i sam nisam puno gubio vrjeme na nazive i termin,vec sam radio praksu "moje" kombinacije krija joge sa kontrakcijom medjice i vippasana meditacije uz prepustanje Bozjoj milosti....

A za termine cemo lako....

Nema nikakve sanse da neko shvati sta su cakre bez prakse...Nikakve...cak ni nize,a kamoli vise...Smjesno je pricati o tome,sad da slusam samog sebe od prije par mjeseci da pricam nesto o agni udario bi samog sebe shakom i rekao : Ajd ti krijaj bolje ti je ! :P

Ono sto sam ja zakljucio je da postoji energetski vrtlog koji spaja nadfizicke svjetove sa fizickim tjelom covjeka,i tu je dvosmjerna veza,fizicki svjet utice na te vise i obrnuto,ali je intenzitet tog uticaja nejednak,tj samo mala iskra viseg energetskog svjeta koji se uspije probiti do fizickog tjela bukvalno "pomete" sve ostale "ja" definicije na nizim frekvencama(npr probijanje visude tj po mom modelu nizeg kauzala,maltene razbija sve nize strukture,reze ih svojim plavim laserom).Taj energetski vrtlog mozemo nazvati cakrom,ali to je totalno nejasno i ne objasnjava ni 1posto problematike....

Ono sto ljudi osjete,ona peckanja,grebanje ili pritisak u nekom energetskom centru je samo pranicko nabijanje fizicke strukture u fizickom tjelu a sto moze a i ne mora da bude rezultat "probijanja" neke vise energetske razine.To samo znaci da taj pritisak ne znaci "otvaranje" cakre,nego spustanje na fizicki plan definicije svoje licnosti sa vise razine,sto mora da mjenja i fizicku razinu na tjelu.Potpuno spustanje te ajmo sad npr astralne razine u fizicko tjelo bi rezultovalo ogromniiiiiim pritiskom u podrucju srca,ali to nije bol ni fizickog srca ni suptilnog srca,tj anahate,nego je to bol tog otvora/zatvora,ulaza/izlaza koji kao granicni prelaz stoje izmedju fizickog srca i suptilne astralne sfere koja utice na srce i obrnuto.Kada previse toga krene dolaziti iz astrala u fizicko srce,desava se prelaz i jedne multideimenzionalne realnosti(neka to bude drzava B) u drugu realnost,fizicku(drzava A)...

tu onda postoji granicna milicija koja propusta astralni sadrzaj u fizicki plan,ali ustvari ne propusta astralni sadrzaj(on uvjek ostaje u astralnom svjetu koliko sam shvatio) nego se tu desavaju nekakve fore sa pranom,tj ona prana koje je bila zakacena za astrralni sadrzaj kada predje granicu vrtloga utice na pranu fizickog srca(ali to je jedna te ista prana samo rasporedjena po razlicitim sferama postojanja a koje SVE imaju sjecista u fizickome tjelu) i gura je i onda ta milicija mora napraviti uskladjivanje te dvije tvorevine,da kazem na jednostavan nacin....

Najvaznije pitanje u praksi je pitanje ko je ta milicija ? I kako da je napravimo efikasnom i ne-korumpiranom ?

Ta milicija je ta koja treba da prebije i ne da prelazak astralnih tvorevina a da iz njih odveze vezanu zivotnu energiju,kao filter nekakvi.

ja bi radje pricao o toj miliciji, a ne o granicnom prjelazu.... :) Ta milicija treba biti utemeljena u Istini,a Istina je locirana u unutrasnjem oku.Dakle,sve mi govori da je sushumna kanal koji je direktno spojen sa trecim okom tu od presudne uloge,a praksa to i pokazuje....

PS : Ove analogije su stvarno mocna stvar kad pogledam i mnogo bolje opisuju realnost nego neki drugi nacini.Analogija je kao model realnosti,pojednostavljeni.Npr u ovoj analogji postoje i ilegalni prelazi iz drzave B u drzavu A,postoji rat na granici,postoji smrt milicije ili njihova totalna korumprinost.Takodje postoji ulazak stanovnika drzave B(astral) sa svim mogucim oruzjima i objava rata drzavi A(fizickom tjelu)....

PS2 : ko mi kaze sta je tu NATO ili svjetska milicija(ali ajmo se pretvarat da pod NATOm podrazumjevam miliciju koja je pravedna i postena a ne ova danasnja,pro-Americka ) dobija keks .. . ..
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Otvorenost/zatvorenost čakri   Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 2 Icon_minitimepon stu 21, 2011 5:50 pm

@Primitive...gle, mozda (vjerojatno) nisi napisao da imas ostvaren kapacitet svih cakri ali volis (ili si volio, ne bih se opet htjela prenaglit) govoriti drugima kako bi oni trebali i kako to izgleda i uglavnom puno tvrdis da su stvari upravo (i jedino) onakve kakve ih ti dozivljavas. Istovremeno druge vidis kao manje razvijene (da tako kazem) od tebe samog. Slicnu stvar radi i Kahali. I tebi i njemu sam pokusala kazati da to bas i nije tako. OK, mozda za vas jeste ali nije apsolutno. Eto recimo Kahali smatra o cakrama to sto smatra. Dakle sve ono sto si ti napisao je totalni SF. I sto sad? Tko je u "apsolutnom pravu"?

Mislim da bi trebali imati puno vise postovanja prema drugima. Pogotovo obzirom na kontekst u kojem se nalazite (CE-4 forum) obzirom su tu mahom ljudi koji se bave sobom.

Svatko ima svoje nacine, prozivljavanja i dozivljaje.

Sto ti npr. znaci da je otvaranje/ciscenje agne SF? Evo, kako ti to dozivljavas? Al pokusaj opisat (i shvatit) da je to tvoje vidjenje...i da nije apsolutno i univerzalno za sve tj. da ce tako biti svakome...
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Otvorenost/zatvorenost čakri   Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 2 Icon_minitimepon stu 21, 2011 6:33 pm

ja sam uglavno forsirao TO da bi ljudi trebali da se iniciraju u nizi kauzal,dakle da nadidju "astral" i iz srca se maknu u grlo cime se spasavaju globalnog astrala kojeg po meni kontorlise kralj ovoga svjeta,i to sam govorio nakon sto sam se maknuo iz te sfere pa i imam neku moralnu obavezu prenjeti taj uvid "ljudima"...

Meni je to istina naravno,inace bi pricao nesto drugo.To je takodje istina za bilo koga ko nije nadisao uticaj astrala na svoje voljne odluke iz ove "moje"sadasnje perspektive.Moja perspektiva,a o tome cija je objektivna moze se pricati,naravno.

Agna tj nas organ "uvida" postoji na svim nivoima i na svim ostalim cakrama.Postoji agna mula-adhare,agna manipure itd,pa agna agne(uvid uvida).

Kako su ljudska fizicka tjela maltene sva slicna otvaranje odredjenih stvari se manifestira u potpuno istim uvidima i desavanjima,cak iako oni imaju problema to objasniti modelom.

Nema sanse da mogu prenjet...Ni iskustvo "odlaska" u visudu nisam mogao prenjet(iako sam pisao jako dobre analogije,o dugom hodanju sljepca kroz maglu anahate i pad preko provalije i dolazak u cistinu i jasnocu grla koji sija kao sunce van te magle)....

Sad to isto treba napraviti sa agnom u odnosu na visudu,sto je maltene nemoguce,nema smisla ni pokusavati.Meni je jedino zanimljivo citati iskustva drugih o slicnim stvarima koje su prolazili i tu onda vidim da nam je iskustvo bilo isto,ali ne zbog toga jer nam se opis ikustva poklapa,nego bas ove fore svi primjete(lomljenje totalno da bi se nadisla anahat i preslo u grlo,totalna cistina,ali tad skapiras da si kralj anahate ali rob zadnji u kauzalu i visudi...Onda ide dalje kopanje i naletis na agnu,ko glavom u zid...Ali se opet tu radi o nivoima i nije to tako jednostavno i manje vise nije ni bitno,jer za deset dana intenzivne prakse se ogromna kolicina smeca makne i podigne se nivo cistoce za jedan nivo i onda krece novi uvid.

To je uvid da ti cjeli astralni svemir postane premal,toliko si se prosirio.Pa ti cak i neki dio kauzala postane mali.To se ne moze objasniti nikako,jedino iskustvo to objasnjava...Probuditi kundalini moze svako i spoznati Apsoluta,ali uspjesno se popeti do kraja nije nimalo lak posao i tu ima svega.

Agna je uvid u realnost,a agna agne je uvid onoga koji uvidja realnost i ukoliko taj uvid u onoga koji uvidja nadje neke necistoce i makne ih,tada i onaj koji uvidja nestaje,cak i on se mice,cak i on je prljavstina,i od tada jednostavno postoji Uvid,Apsolutni uvid u pojave,takve kakve jesu.To dosta govori i o naravni subjektivnost/objektivnost.Kada unutrasnje oko uvidi da je i onaj koji uvidja prljav,tada To oko postaje objektivno,jer izmedju cula,bilo fizickih bilo suptilnih i Svjesti,nema posrednika.Nema subjekta...Tu se mogu razviti svakojaki sidhiji,ali ta ljepota kad mozes pogledati samo Sebe u Dusu je nesto najvrednije sto postoji.Ne uvid u uvidioca,nego uvid u uvid...

Uostalom,ukoliko su se ova moja iskustva i uvidi zaista desili i ukoliko ja ne lazem,neko ko ima dobar unutrasnji uvid bi mogao uzeti moje tekstove od pocetka do kraja i ukoliko ima osjecaj za suptilne stvari tacno bi znao koji post je pisan iz kojeg centra i saznao bi vise o tome kako se manifestuju visi energetski svjetovi i cakre kod covjeka kada se preslikavaju na fizicki plan(dakle sami tekst napisan fizickim rukama i fizickim mozgom smisljen tj "prenesen"),nego da cita pedeset enciklopedija koje su pisali ljudi bez izravnog uvida i iskustva tih transformacija.

Zbog cega ? Jer kad neko od vas bude prolazio kroz to,nailazicete na maltene iste probleme i osjecaje i euforija ili pak hladno smirenje nakon rjesenja i nadilazenja nekog problema,da ce nekome sa Okom biti dovoljno da procita vas sazeti opis toga kroz sta ste prosli,pa da tacno vidi gdje ste bili i sta radili.

to meni najvise fali,sto ljudi koji su prosli takve stvari nisu to napisali i maltene nemozete naci opis toga isksutva,iskren i takav kakav jest,tako da je po meni svaki opis direktnog iskustva tih razina pretocen u tekst iznimno vrjedan i nadahnjujuc za bilo koga ko se u buducnosti bude nalazio u slicnoj situaciji....



Zadnja promjena: primitive101; pon stu 21, 2011 7:29 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Otvorenost/zatvorenost čakri   Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 2 Icon_minitimepon stu 21, 2011 6:48 pm

Otvara se samo i iskljucivo granica izmedju npr naseg "ja" definisanog i vezanog u nasem osobnom astralu(ko sto je fizicko tjelo samo dio fizickog svemira,tako je nase astralno tjelo dio astralnog svemira),te onda te strukture krecu da se manifesuju i da uticu na energetiku fizickog tjela....Nasa zivotna energije je rasporedjena po svim tim svjetovima,ona je ta koja se mora perfektno uskladiti,izcupati iz sadrzaja svakog svjeta za koje je vezan(to radi lokalna granicna policija,a glavni organ milicije je Trece oko,najcistija agna ako cemo na seljacki,to je unutrasnja kontrola i vanjska,kao NATO savez) te vratiti u svoje nemanifestovano stanje,bezvremensko i bezprostorno.

To se postize "uvlacenjem" prane u centralni kanal sushumnu koji je direktno spojen sa trecim okom i tako NATO savez baci nuklearku na "lance" koji vezu pranu za neki sadrzaj npr osobnog astrala(npr slika Jenne Jameson u glavi je astralna tvorevina,ali tu postoji jos i vezanost nase Volje za tu sliku,a na taj nacin se vezuje i prana,zivotna energija).NATO je unutrasnja istina,Apsolut,van vremena i prostora....

A sve drzave(svi nivoi realnosti) su definisani u nekoj tacki prostora i vremena,sto znaci ako je neki dio "nas" vezan za neki dio tog svjeta nasa vanvremenska i vanprostorna sloboda je takodje izgubljena i nastupa patnja.Taj model mi se iznimno svidja i ima smisla,samo ga trebam bolje razradit.

Kada se sva granicna milicija istrenira da radi svoj posao na skladan nacin i kada "otmemo" zivotnu energiju iz svih drzava i vratimo je u svoje neocitovano,vremenski i prostorno nedefinisano stanje,zivot i svjest se spajaju,postize se Nirvana u Samsari,Apsolut u Relativnome,Shakti se spaja sa Shivom....

To je cilj covjeka....Da sve drzave stavi u skladan nacin funkcionisanja a da On,Covjek,bude u transcendentalom stanju blazenstva i srece.To je naime isto ono sto pokusavaju politicari milenijume vec....Jedino Bozja drzava to moze postici...takav sklad,gdje Predsjednik cak ne mora ni biti u prostoru i vremenu,znaci sef drzave je totalno izgubljen a sve funkcionise savrseno...

To je dharmakaya,utjelovljenje sklada i Bozjeg reda u relativnu kreaciju....

[Vrh] Go down
LJUBAV
Žaba
LJUBAV


Female
Cancer Horse
Broj postova : 269
Age : 33
Registration date : 06.05.2012

Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Otvorenost/zatvorenost čakri   Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 2 Icon_minitimepon lip 04, 2012 5:56 pm

kako se otvaraju, liječe, balansiraju čakre, jel ima možda tko kakvu literaturu da mi ju pošalje ako ima?? ili netko ovako zna nešto o tome..??
e da i imam pitanje, mislim možda će zvučati glupo, ali možda i nije, ubiti mene zanima odgovor. ja uvijek dobivam prištiće po sredini, čela trećeg oka, nosa, područja između nosa i usne, brade, imeđu one dvije ključne kosti, na području treće čakre i solarnog pleksusa, i kad prištić nestane pojavi se neki drugi i opet na nekom mjestu na sredini, toliko puta sam već imala na području srčane čakre i trećeg oka, tamo mi najčešće izbiju. je li to slučajno? ima li ikakve to veze sa čakrama?
[Vrh] Go down
Sponsored content





Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Otvorenost/zatvorenost čakri   Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Otvorenost/zatvorenost čakri
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna medicina-
Forum(o)Bir: