Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Krugovi u žitu

Go down 
+64
waldox
megawar888
srki2000
MisteryManiac
Matrix
Zona
Dada289
Johnny-Red&Black
guitar_master
Athena
Cinderella
TiaMa'at
hromi
biga
mEN_iN_WHite
Maria Elena
Dragony
Chakotay
brle
tomi
Skulptura
gothic45
Daja
Narayana
ThE_IMMORTAL
Legionar
Gea
Berny_Sinara
MoW
kety6
Mefistofeles
Jopach
vjestica
TockaRH
userNejm
Saroman
mare
floridana
indigocakra
YoUnG LiOn
Yado
snark
bata
arhont
fazan u hladnjaku
Annon Imus
vladimir
kayser
TAy
Tutankhamon
Promatrač
(CroM)Flash
Galileo Galilei
Blizzard
malena
kravica
silver
Neobicni forumas
bir
zvezda
Alpha
urbanaaa
Rain
Svjetloisjena
68 posters
Go to page : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 13 ... 19  Next
Autor/icaPoruka
mare
Riba
mare


Female
Virgo Snake
Broj postova : 154
Age : 34
Location : zagreb
Registration date : 26.07.2008

Krugovi u žitu - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Krugovi u žitu   Krugovi u žitu - Page 8 Icon_minitimepon kol 18, 2008 3:54 pm

o đizs krajst....vi se fakat trudite....pa kaj nije logicno da nas ima jos(sebicno bi bilo misliti da smo sami)i da nas posjecuju?
[Vrh] Go down
TockaRH
Stanica
TockaRH


Female
Taurus Dragon
Broj postova : 13
Age : 36
Registration date : 02.08.2008

Krugovi u žitu - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Krugovi u žitu   Krugovi u žitu - Page 8 Icon_minitimepon kol 18, 2008 7:02 pm

ma neka nas slobodno posjećuju, samo što dalje od moje kuće ;)
[Vrh] Go down
mare
Riba
mare


Female
Virgo Snake
Broj postova : 154
Age : 34
Location : zagreb
Registration date : 26.07.2008

Krugovi u žitu - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Krugovi u žitu   Krugovi u žitu - Page 8 Icon_minitimepon kol 18, 2008 7:28 pm

TockaRH je napisao/la:
ma neka nas slobodno posjećuju, samo što dalje od moje kuće ;)
meni bi bilo đir vidjet ih....scarry ali extremno....
[Vrh] Go down
fazan u hladnjaku
Višestanični organizam
fazan u hladnjaku


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 57
Age : 32
Location : Virovitica
Registration date : 14.06.2008

Krugovi u žitu - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Krugovi u žitu   Krugovi u žitu - Page 8 Icon_minitimepon kol 18, 2008 8:09 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
I ovaj link sam već bila stavila na drugoj temi, ali neka se nađe. Netko je snimio nastanak takvog kruga. Iznad polja su se pojavile dvije svjetleće kugle koje su se vrlo brzo kretale. Svjedok je svoj opis popratio videosnimkom koja nije velike kvalitete, ali djeluje autentično i nisam čula da su je osporili. Snimka se može pogledati na linku:

http://www.share-international.net/slo/znamenja/bitmaps/Oliver%27s%20Castle.WMV

A više o temi se može pročitati na stranicama Share internationala koji se spominje i u onoj reportaži u uvodu.

ja sam vidio na national geographicu da su je osporili. gledao sam dokumentarac o tim stvarima. te leteće stvari su uglavnom plastične vrečice na suncu ili tako nešto.
[Vrh] Go down
Saroman
Žaba
Saroman


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 291
Age : 44
Registration date : 29.07.2008

Krugovi u žitu - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Krugovi u žitu   Krugovi u žitu - Page 8 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 3:18 pm

Samo zato što je većina neshvata i što se čini ljudski nemoguće neznači da su uradili neki vanzemaljci ,meni je fascinantinije neke gradjevine stotine metara iznad zemlje mostovi preko oceana ali vidili smo kako se radi pa ništa interesantno.i dalje mislim da je to djelo ljudskim ruku
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Krugovi u žitu - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Krugovi u žitu   Krugovi u žitu - Page 8 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 3:21 pm

Pa ni ja zapravo ne razmišljam toliko o vanzemaljcima, iako nije isključeno (za mene). S obzirom na zračenja koja se pojavljuju u krugovima mnogi misle da se radi o rukopisu naše majčice Zemlje koja nam nešto hitno poručuje.
[Vrh] Go down
mare
Riba
mare


Female
Virgo Snake
Broj postova : 154
Age : 34
Location : zagreb
Registration date : 26.07.2008

Krugovi u žitu - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Krugovi u žitu   Krugovi u žitu - Page 8 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 3:49 pm

ok,a sta onda mislite-ko je pomogao egipcanima naciniti pramide?
nisu imali sredstava.....mislim da um i snaga nisu mogli to naciniti
[Vrh] Go down
Saroman
Žaba
Saroman


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 291
Age : 44
Registration date : 29.07.2008

Krugovi u žitu - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Krugovi u žitu   Krugovi u žitu - Page 8 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 4:08 pm

Zašto misliš da im je iko pomagao.za 2000 godina od danas kad nadju ostavštine naših gradjevina možda će se isto tako pitati kako su ovi ovo napravili,imali su egipćani tada tehniku za te stvari i to je to,zašto ih podcjenjivat.mi neznamo kako su to radili ali su radili nekim alatima.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Krugovi u žitu - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Krugovi u žitu   Krugovi u žitu - Page 8 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 4:12 pm

mare je napisao/la:
ok,a sta onda mislite-ko je pomogao egipcanima naciniti pramide?
nisu imali sredstava.....mislim da um i snaga nisu mogli to naciniti

Čekaj malo, pa ti bi cijele naše misterije strpala u jedan post face

Zezam se, ali stvarno imamo temu o piramidama negdje na misterijama. Ima i tamo više teorija. Ne da mi se sad sve to trpati ovamo.
[Vrh] Go down
mare
Riba
mare


Female
Virgo Snake
Broj postova : 154
Age : 34
Location : zagreb
Registration date : 26.07.2008

Krugovi u žitu - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Krugovi u žitu   Krugovi u žitu - Page 8 Icon_minitimesri kol 20, 2008 2:48 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
mare je napisao/la:
ok,a sta onda mislite-ko je pomogao egipcanima naciniti pramide?
nisu imali sredstava.....mislim da um i snaga nisu mogli to naciniti

Čekaj malo, pa ti bi cijele naše misterije strpala u jedan post face

Zezam se, ali stvarno imamo temu o piramidama negdje na misterijama. Ima i tamo više teorija. Ne da mi se sad sve to trpati ovamo.
znam i nebi trpala nego samo kazem za one koji neznaju.



........i za ovog/ovu iznad......ne postoju takav alat koji bi tak nes napravio...tj,u danasnje vrijeme da ali onda bas i ne..hladjenje
[Vrh] Go down
Saroman
Žaba
Saroman


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 291
Age : 44
Registration date : 29.07.2008

Krugovi u žitu - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Krugovi u žitu   Krugovi u žitu - Page 8 Icon_minitimesri kol 20, 2008 3:29 pm

eto vidiš baš kao što sam i napisao podcjenjuješ,zašto misliš da nisu imali ništa.to je samo zabluda,nije ovo vrhunac nekog znanja i tehnike ova današnjica,možda su bili savršeniji od nas u tehnološkom smisliu,i tu je gradjevina kao dokaz,sagradjena je s nekim alatom,djelo ljudskih ruku,sve su to klesani kameni blokovi pa to ljudi rade,a čim su ih postavljali neki kranovi toga vremena
[Vrh] Go down
vjestica
Dinosaur
vjestica


Female
Libra Buffalo
Broj postova : 321
Age : 38
Location : saudi arabia
Registration date : 26.12.2007

Krugovi u žitu - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Krugovi u žitu   Krugovi u žitu - Page 8 Icon_minitimesri kol 20, 2008 3:40 pm

Promatrač je napisao/la:
Sa šestog denziteta točnije. A tamo su samo OPD bića.

Citiram transkripte:

11-02-94
Q: (L) Ko stoji iza znakova u žitu?
A: 6-ti denzitet.
Q: (L) kakva je svrha znakova u žitu?
A: Poruke svijetu. Svima.
Q: (L) Da li oni predstavljaju neku ideju, energiju, koncept, kako se prenose te poruke?
A: Treba ih prevesti; to se može uraditi.
Q: (L) Ovaj ovdje, šta on znači? ....


Ajmo ih mi na forumu pokusati prevesti,zvuci crazy ali zanimljivo bi bilo lol lol! lolcina
i neka svako kaze kako ih on ,,cita,,odnosno tumaci,ko zna mozda iskopamo prave poruke
[Vrh] Go down
vjestica
Dinosaur
vjestica


Female
Libra Buffalo
Broj postova : 321
Age : 38
Location : saudi arabia
Registration date : 26.12.2007

Krugovi u žitu - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Krugovi u žitu   Krugovi u žitu - Page 8 Icon_minitimesri kol 20, 2008 8:35 pm

Yado je napisao/la:
najnoviji krugovi...prvi navodno pokauje konstelaciju planeta našeg sustava 2012.

Krugovi u žitu - Page 8 I112403_5090965copy

drugi je dodan jučer

Krugovi u žitu - Page 8 I112404_AveburyHenge2LSteveAlexb


materijal za omegu??

više ovdje i ovdje



meni krugovi lice na OVO


ne da lice nego su mi malo kao identicni ili mi se cini shock conf1

Edited: Radi prevelikog prosirenja stupca linkom (by Alpha)
[Vrh] Go down
mare
Riba
mare


Female
Virgo Snake
Broj postova : 154
Age : 34
Location : zagreb
Registration date : 26.07.2008

Krugovi u žitu - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Krugovi u žitu   Krugovi u žitu - Page 8 Icon_minitimesri kol 20, 2008 10:01 pm

ne podcjenjujem samo
a ok,podcjenjujem jer mi izgleda nemoguce.
ok.......nije bitno
:(
[Vrh] Go down
snark
Žaba
snark


Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 248
Age : 54
Registration date : 19.04.2008

Krugovi u žitu - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Krugovi u žitu   Krugovi u žitu - Page 8 Icon_minitimened kol 24, 2008 10:59 pm

meni ti znakovi u žitu ama baš ništa ne govore, a vidim ni vama. a čemu onda služe ako ih nitko ne razumije? ili ih razumije samo jedan ili pet ljudi? dobro, priznajem, lijepo izgledaju i mistični su. ako je to to, onda...
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Krugovi u žitu - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Krugovi u žitu   Krugovi u žitu - Page 8 Icon_minitimened kol 24, 2008 11:07 pm

Sama činjenica da postoje i da ne možemo objasniti nastanak većine tih tvorevina dovoljno je rječita.
[Vrh] Go down
Yado
Riba
Yado


Male
Scorpio Rat
Broj postova : 144
Age : 63
Registration date : 30.09.2007

Krugovi u žitu - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Krugovi u žitu   Krugovi u žitu - Page 8 Icon_minitimepon kol 25, 2008 12:32 am

ako sami ne možemo dokučiti značenje krugova pročitajmo kako ih netko drugi objašnjava : preuzeto s http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?p=51675#51675

Bluelight surfer je napisao/la:
Krugovi u žitu - Page 8 P81780621b

MESSAGES FROM ABOVE

No da vidime sto “prijatelite” imaat da kazat okolu nastanite vo 2012 godina preku nivnite kompleksni dizajni vo zitnite polinja sirum svetot.

Detalnite analizi koi gi sprovedoa odredeni strucni timovi jasno ukazuvaat deka dosta golem broj na piktogrami vo zitata ja imaat takanarecenata “Mayan con­ne­ction” i simbolizam za “Que­t­zalcoatl”.

Istite pokazaa deka kreatorite na krugovite vo zito, go merat vre­meto spored drevniot Sun-Venus Calendar potpolno is­to kako Maite i Astekite vo Centralna Amerika mnogu odamna zaedno so poznatiot Long Count Calendar.

I dvata kalendara se jasno pri­ka­za­ni vo piktogramite vo zito koi se pojavija vo Anglija, potocno vo Silbury Hill vo 2004 i vo Woolstone Hill vo 2005.

Kako sto veke ni e poznato Long Count Calendar ke zavrsi na December 21, 2012, so sto ke go oznaci krajot na Fifth Sun koe zapocnalo toc­no na August 13, 3114 BC.

Za razlika od prviot kalendar, majanskiot Sun-Venus Calen­dar zavrsuva na March 28, 2013 so sto se oznacuva krajot na segasniot 52-year Ve­nus cycle koj zapocna na April 10, 1961 a voedno istiot datum oznacuva pocetok na nov 5000-year cycle of Sixth Sun.

Krugovi u žitu - Page 8 Wave4

Porakite se perfektno jasni, kako sto e i slucaj so piktogramot vo zito koj sto se pojavi 2006 godina vo Wayland’s Smithy. Ovoj piktogram jasno ukazuva na toa deka koga ke zavrsi Sun-Venus Calendar vo Mart 2013 periodicno emitirani kos­micki zraci od galak­tic­ko­to jadro ke pristignat na Zemjata.

Preliminarnata analiza na piktogramot koj se pojavi vo Wayland’s Smithy 2006 , pokaza serii na “astronomical rays“ koi se pojavuvaat od centralniot izvor vo site tri spatial directions: x ,y ili z.

Krugovi u žitu - Page 8 Wave6

Ovie zraci se prikazani kako “kvadrati” zaedno so svoite dolzini, so posebna pricina bidejki intenzitetot na bilo koj astronomski bran ili zrak stanuva poslab kako se odalecuva od iz­vo­rot.

Se postavuva prasanje koj bi bil izvorot na ovie energii prikazani vo piktogramot?

Odgovorot e potpolno jasenUltra-massive Black Hole koja sto se nao|a vo centarot na Milky Way galaksijata poznata kako Sgr A*.

Na astronomite im e poznato deka prsten od 12 zvezdi orbitiraat od okolu Sgr A* potpolno isto kako sto e pretstaven prstenot od 12 tocki koj go opkruzuva praz­niot centar vo piktogramot vo zito.

http://www.cropcircleconnector.com/anasazi/time2007m.html

Interesno e toa sto sekoj od najdolgite zraci sodrzi 7 x 8 = 56 grid mini-ciklusi vo bilo koj kraen kvadrat.

Krugovi u žitu - Page 8 Wave8

Golema e verojatnosta deka se raboti za vremenski kod koj ni kazuva koga najdolgiot zrak ke pristigne do Zemjata. Za da se razbere podobro ona sto ocigledno saka da ni se prikaze, bitno e prvo da se razbere deka sekoja Sun-Venus conjunction trae 292 dena bez razlika dali se raboti za inferiorna (Ve­nera pome|u Zemjata i Son­ceto) ili superiorna (Son­ceto pome|u Zemjata i Vene­ra).

Krugovi u žitu - Page 8 646px-Venus_pentagram

Uste od 8 Juli, 2006 preku piktogramite vo zito tie ni javija deka ostanuvaat “uste 9” i deka odbrojuvanjeto do 2013 prodolzuva.

Potoa na 12 Avgust 2007 se pojavi piktogram vo Stanton St. Bernard i po jazikot na Maite znacese “6” odnosno deka ostanale “us­te 6 Sun-Venus conjun­c­tions” do datumot na tranzitirawe na Venera (6 Juni 2012), ili “uste 7” do krajot na majanskiot Sun-Venus Ca­len­dar na 28 Mart, 2013.

Krugovi u žitu - Page 8 9-Chute

Sumarizirano, pikto­gra­mi­te jasno ukazuvaat na ast­ronomski nastan koj ke se slu­ci na krajot na 2012 i pocetokot na 2013 pri krajot na segasniot Sun-Venus Ca­lendar odnosno na doaganje na nekoj vid kosmicki zraci od galaktickiot centar.

Sle­den piktogram koj e tesno povrzan so ovoj astronomski nastan se pojavi vo West Ken­nett (July 13, 1996) na koj uste poprecizno e pretstaven is­tiot.

Krugovi u žitu - Page 8 Wave9

Da go razgledame malku nego.

Istiot sugerira deka mlada Mesecina i kometa ke se poramnat na naseto nebo so galaktickiot centar, koga za prv pat ke gi zabelezime zracite od galaktickiot cen­tar, sto bi trebalo da bide na 13 Dekemvri 2012.

Krugovi u žitu - Page 8 Wave11

Jasno e prikazan samiot “Ancient Mayan symbol” za “Centre of the Milky Way” zaedno so “waves emerging in all directions” od samiot centar.

Postoi drevno majansko pro­rostvo koe glasi: “the Moon will be eight days old” on December 21, 2012 when their Long Count calendar ends”.

I navistina, 13 Dekevri plus osum dena go dava datumot 21 Dekevri 2012. No sto e so kometata, ili koja bi bila taa?

Krugovi u žitu - Page 8 Wave12

Nekolku naucnici so cel da otkrijat barem pri­bli­zno za koja tocno kometa se zboruva vo zitniot dizajn vo West Kennett napravija istrazuvanje i dojdoa do edno priblizno resenie na enigmata - Comet 152P Helin-Lawren­ce.

Vsusnost potragata se vodese po site poznati ko­meti koi ke pristignat vo perihelion (najbliskata tocka do Sonceto) pomegu 2008-2012­ godina.

Najpriblizen kandidat bese kako sto veke spomenavme e kometata so ime “Comet 152P Helin-Law­ren­ce” koja ke bide vo blizina na mladata mesecina i vo ram­ni­ste so galaktickiot centar vo sredinata na Dekevri 2012 godina.

Megutoa, barem sto se od­nesuva do kometata, ne sme sigurni 100% deka so sigir­nost e Comet 152P Helin-Law­ren­ce.

Mozebi se raboti za druga kometa. No edno e sigurno – lugeto na Zemjata ke imaat prv pat prilika da gi zabelezat kosmickite zraci kako doagaat od galaktickiot centar na 13 De­kev­ri 2012 koga naseto Sonce, mladata Mesecina i nekoja kometa ke bidat po­ra­m­ne­ti so galaktickiot cen­tar.

Stanuva ocigledno deka ovie zraci od galaktickiot centar ke pritignuvaat pe­ri­odicno vo zavisnost od nivnata velicina i sila a po­sledniot a voedno i najgolemiot kosmicki zrak od superbranot koj ke stavi to­cka na reprogramiraweto na DNKta na organskiot zivot vo sistemov, ke pristigne tocno na 28 Mart 2013 koga zvanicno Sun-Venus Calendar zavrsuva a Sixth Sun ot­poc­nuva.

No sto od geoloski aspekt, seto ova prestavuva za naseto Sonce i nasiot planetaren sistem?

Za sta­vime malku svetlina na toa, da go razgledame piktog­ra­mot sto se pojavi vo Avebury Manor na July 15, 2008. Samiot piktogram e pretstava na nasiot planetaren sistem na 23-24 Dekevri 20­12, dva ili tri dena po zavr­suvanjeto na Long Count Ca­lendar - December 21, 2012.

Ja­sno e napravena planetarna selekcija na dve grupi.

Krugovi u žitu - Page 8 5090965copy

Ed­nata grupa so potenki or­biti e sostavena od Merkur, Venera, Zemjata, Mars i Plu­ton.

Krugovi u žitu - Page 8 AmdiaAMx

Drugata e sostavena od Jupiter, Saturn, Uran i Neptun.

Akcent e staven na dve ra­boti. Prvata e anomalija vo orbitata na Pluton, sto ocigledno indicira na toa deka ova nebesno telo ke bide izlozeno na nad­vo­re­sna gravitacija od nekoe telo ili kometa vo minuva­nje.

Vtorata anomalija e sta­vena na golemite planeti od nasiot solaren sistem, bi­dejki se pretstaveni so ista golemina i orbitite na site se zdebeleni za razlika od prvata grupa.

Plus na se, postoi i ne taka vidliv objekt pomegu or­bi­tite na Saturn i Uran (vnimanie: dokolku ne se raboti za anomalija vo zitoto).

Dali delbata na ovie dve grupi moze da se razbere kako od­vojuvanje na nasiot solaren sistem na dve grupi, kako rezultat na vonseriskata ak­tivnost na naseto Sonce vo kombinacija so nekoja eks­tre­mno visoka gravitacija od golemo minuvacko telo ili kometa?

Vo okvirot na analizata e mozne vazno da se vmetne toa sto planetite Pluton i Saturn se razlicno pretsta­veni od ostanatite vo svoite grupi.

Za zal nemam soznaie sto sakaat da ni kazat so toa. Vo sekoj slucaj porakata na July 15, 2008 e jasna – Toa e nasiot solaren sistem na 23-24 Dekemvri 2012 godina.

Seto ova i nema da bese taka ekstravagandno da nekolku dena podocna, na 22 Juli, ne pristigna nadopolna na istiot piktogram koja indicira na ogromni geo­lo­ski pro­me­ni i pomestuvanja vo nasiot solaren sistem poradi eks­panzija na ma­sata na naseto Sonce i od­re­dena na­d­vo­re­s­na sila.

Pog­led­ne­te go up­date-ot sa­mi pa presudete:

Masata na naseto Sonce e zgolemena za preku 25% a pla­netite Merkur i Venera se sogoreni od nego.

Krugovi u žitu - Page 8 UK080723AveburyManor

Vnimanie: Liceto ima greska vo prestavuvanjeto na orbitite na Zemjata i Mars. I dvete se nacrtani vo ista orbita, i se raboti za tehnicka greska.

Da prodolzime so analiza:

Zemjata so svojot kompanjon (ako to­ckata vo nea ja pretstavuva Me­secina) zaedno so Mars se­­­pak ostanuvaat vo svoite or­­biti no premnugu opasno blisku do Sonceto.

Krugovi u žitu - Page 8 EarthMoonPS

Ne treba da se bide genijalec pa da se zakluci sto CME aktivnosta i ekstremno bliskata gra­vitacija znacat za balansot na Zemjata, magnetnite i geo­loskite polovi.

Spored ova izgleda deka ni pretstoi novo istrebuvanje na covestvoto.

Ova e sosem do­vo­lno, no sepak da vidime sto drugo otkriva nadopolnuvanjeto vo piktogramot od 15 Juli.

Po odredena analiza, stanuva jasno deka nadopolnuvanjeto ne e nasoceno kon 23,24 Dekevri kako sto bese slucaj na 15 Juli 2008, tuku osum dena pred krajot na Dol­giot Kalendar – 13 De­kem­vri 2012 godina.

Od leva strana se gleda pri­bli­zu­va­nje­to na golem objekt (pod broj 10) (golema e verojatnosta deka se ra­boti za Nibiru) cija gravi­tacija vlijae vrz orbitata na Pluton, potoa “New Mo­on”, i “bright comet” od desna stra­na.

Krugovi u žitu - Page 8 Analiaza-CropcirclesbyTaoOm

Ekspanzijata na Sonceto e ociglena kako i progolnuvanjeto na dvete najbliski planeti do nego.

Krugovi u žitu - Page 8 AveburyManor2bbs


Ako pikto­gra­mot e tocen, nasiot so­laren sistem nikogas nema da izgleda isto kako porano.

Ona sto ne e jasno e go­le­miot krug nadvor od planetarniot krug.

Harold Stry­de­right smeta deka se raboti za prosiren pogled na lunarnata orbita vo blizina na Zemjata.

So toa sto vo planetarniot prikaz Zemjata e pretstavena so tocka vo nea, a na samata zdebelena orbita se gleda mnogu slicen symbol, postoi verojatnost deka e zumirana godisna orbita na Mesecinata okolu nasata planeta.

Krugovi u žitu - Page 8 AV22

Ostanatite pomali figuri pokraj golemata kruznica, seuste ne se adekvatno desifrirani pa taka ne se znae sto tocno se saka da ni se kaze so niv.

Sepak ne e loso da se pogledat slikite so analizata na gospodinot Harold Stryderight.

Krugovi u žitu - Page 8 AV23

Kako i da e, ova e samo pot­vrda na pikto­gra­mot od 1996 kade jasno e pri­kazano deka od Zemjata za prv pat ke mo­zat da se vi­dat kos­mi­cki­­te zraci koi pri­stignuvaat kon nas od ga­laktickiot centar.

Kakov efekt tie ke imaat vrz nasiot solaren sistem i sa­mi­ot zivot vo nego, veke obrazlozivme. Pot­rebni se uste informacii za da se dobie kompletna sli­ka no i od ova sto veke go imame 80% e ja­sno sto sledi vo 2012...

Krugovi u žitu - Page 8 AV24

zanimljivo....
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Krugovi u žitu - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Krugovi u žitu   Krugovi u žitu - Page 8 Icon_minitimepon kol 25, 2008 12:36 am

Hvala, Yado, ali makedonski je i malo obilno pa čitam sutra :)
[Vrh] Go down
mare
Riba
mare


Female
Virgo Snake
Broj postova : 154
Age : 34
Location : zagreb
Registration date : 26.07.2008

Krugovi u žitu - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Krugovi u žitu   Krugovi u žitu - Page 8 Icon_minitimepon kol 25, 2008 9:16 am

ajoj
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Krugovi u žitu - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Krugovi u žitu   Krugovi u žitu - Page 8 Icon_minitimepon kol 25, 2008 4:18 pm

Takve stvari je obično lakše iščitati unatrag, ovako unaprijed teško je reći kolika je vrijednost interpretacije. Voljela bih da je preciznije objašnjena, osobito kako su došli do tih poveznica s predstojećim događajima.
[Vrh] Go down
Jopach
Prašina



Male
Capricorn Dog
Broj postova : 1
Age : 29
Registration date : 27.08.2008

Krugovi u žitu - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Krugovi u žitu   Krugovi u žitu - Page 8 Icon_minitimesri kol 27, 2008 6:15 pm

Ovo znaci ka da kraj svijeta dolazi 2013?????[/img]
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Krugovi u žitu - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Krugovi u žitu   Krugovi u žitu - Page 8 Icon_minitimesri kol 27, 2008 8:12 pm

Dobro došao, Jopach :) Nadamo se da neće tako skoro. Ako budemo dobri... :)
[Vrh] Go down
Saroman
Žaba
Saroman


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 291
Age : 44
Registration date : 29.07.2008

Krugovi u žitu - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Krugovi u žitu   Krugovi u žitu - Page 8 Icon_minitimečet kol 28, 2008 11:03 am

Ovo znači da neko kaki malo.sve te poruke da će nas nešto uništit,a nijedne poruke kako se spasit.Šta imamo od toga kad nam je kraj svakako.:9
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Krugovi u žitu - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Krugovi u žitu   Krugovi u žitu - Page 8 Icon_minitimečet kol 28, 2008 11:22 am

A kakve veze uopce ima jel poruka kaze ovo ili ono? Ajmo rec da su sve istinite. I sta sad? Sto, bez njih bi ljudi zivjeli vjecno?

Ljudi su smrtni. Umrijet cemo prije ili kasnije. Cega se bojimo tocno?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
mare
Riba
mare


Female
Virgo Snake
Broj postova : 154
Age : 34
Location : zagreb
Registration date : 26.07.2008

Krugovi u žitu - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Krugovi u žitu   Krugovi u žitu - Page 8 Icon_minitimečet kol 28, 2008 1:58 pm

ja se bojim toga da ako je smak svijeta za neke(odabrane)prelazak u drugu dimenziju da cu mozda otici i nastaviti bez svojih voljenih,sto nikako nebi htjela.....
(znam da smak dolazi postepeno-pozari,poplave i to......ali onaj kraj......joj ma neznam ja ne razmisljam o tome.razmisljam ali sto je man je moguce jer se trudim oko skolovanja i pazim na sve i da samo pozar bukne i unisti mi skripte poludjela bih.....a kamoli nes drugo)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Krugovi u žitu - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Krugovi u žitu   Krugovi u žitu - Page 8 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Krugovi u žitu
[Vrh] 
Stranica 8 / 19.Go to page : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 13 ... 19  Next
 Similar topics
-
» Divovski ledeni krugovi na Bajkalu

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Ostale misterije-
Forum(o)Bir: